Redakcja poleca

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Prasa niezależna w tym Niezależna.pl podaje cytat :

.."Skandaliczny happening zorganizowali dzisiaj w Krakowie działacze środowisk LGBT. Pojawili się z tęczowymi flagami przed oknem papieskim, a gdy wyszedł do nich ksiądz z różańcem w ręku, był obrażany. Niektórzy nawet żądali interwencji... policji.

W środę 16...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika maciej1965
Idee

Właśnie dostałem ze strony zarządzającej petycjami Change.org propozycję podpisania petycji "NIE dla zakazu edukacji seksualnej w Polsce!" dotyczącej ustawy "STOP PEDOFILII". Ustawa ta realizujące zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją, i wprowadza penalizację publicznego propagowania lub...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)
Obrazek użytkownika Husky
Historia

 

 

 

Dzisiaj przypada 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Kard. Wojtyła został wybrany na papieża 16.10.1978 r. około godz. 17.15 w siódmym głosowaniu. Przyjął imię Jana Pawła II. Był 264. papieżem.

 

16 października, w ósmym głosowaniu trwające od 14 października konklawe wybrało...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
KawiarNIA

Poniższy tekst można traktować jako drugą część opowieści o moim pielgrzymowaniu na Jasną Górę. W tamtej części niniejszego tekstu opowiedziałem o moich wrażeniach z dwóch pielgrzymek pieszych, które odbyłem w 2011 i 2012 roku. Wspomniałem, że moja pierwsza pielgrzymka była dziękczynna za prawdziwy powrót do wiary w 2010 roku.

 

...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Słucham i zdumienie mnie ogarnia.

Wybory to święto demokracji, bo w Sejmie znalazła się większa ilość partii ( tu mam wątpliwości czy są to partie prawdziwe), więc zwiększyła się reprezentatywność parlamentu ?

Reprezentatywność jako główna cecha polityki ? Rozumując w ten sosób trzeba przyznać słuszność idiotom, którzy wybrali...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:6)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Wielu internautów, z młodzieńczym entuzjazmem i naiwnością popierających Konfederację, oznaczających siebie dumnie znaczkiem przekreślonego 447, swą niechęć do PISu uzasadnia, brakiem tempa i słabością przemian w kraju. Oni obiecują więcej i szybciej. Ekspertów od rządzenia wprawdzie jeszcze nie mają, ale wkrótce się o nich postarają.
...

3.9
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:10)
Obrazek użytkownika norwid
Kraj

Dołączam się do życzeń sztabu wyborczego PIS. Niewątpliwie prezes Kaczyński jest sworzniem nie tylko polskiej prawicy ale i architektem polityki państwa. Z jednej strony skromność i minimalizm, benedyktyńska skrupulatność i prostota słowa godna kardynała Wyszyńskiego. Z drugie strony miłość do Polski, bezkompromisowość w walce z korupcją we...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Konfederaci jeśli robicie takie spoty wyborcze:

https://youtu.be/o4YkC8YoWQo

to nie możecie mieć pretensji, że se ktoś robi z was jaja. Przecież to jest niepoważne i żenua. A wy co robicie? Spinacie się. A jaka jest naturalna reakcja na spinkę? Beka. Tutaj takich dwóch ryczy jak barany:

https://youtu.be/9__QUEJs8Ns

...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Wczoraj [14.10.2019] po godz 20:00 przewodniczący PKW rozpoczął, trwające prawie dwie godziny odczytywanie oficjalnych wyników wyborów do Sejmu i Senatu [{TUTAJ}, {TUTAJ} i {TUTAJ}].  Gdy usłyszałam, że Prawo i Sprawiedliwość  uzyskało 235 mandatów w Sejmie, przypomniała mi sie natychmiast książka Lewisa Carrola "Po drugiej stronie...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Ateizm albo się zreformuje, albo się skończy.

 

Ateizm to założenie, że Boga nie ma. Termin ateizm jest jednak późniejszy niż twierdzenie o nieistnieniu Boga albo wyrażanie wątpliwości na jego temat. Ponieważ nasza wiedza o rzeczywistości jest ułamkowa a pytanie o Boga fundamentalne. Podążając drogą poszukiwania staniemy albo...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Mości Zagłoba
Idee

Jestem, suponuję, równie wielkiego rodu, jak rzeczony, niewymieniony rzecznik idei kmiotków, jako głównej siły, nowego paliwa, partii Jarosława.

No cóż, pan doktor Kaczyński to bardzo zdolny i wykształcony Polak. Rodu zdaje się mniejszego niż pan profesor niewymieniony. Atoli jeśli  herbowego, to dalibóg pewniejszego pochodzenia.

...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Kraj

Wybory Parlamentarne 2019- komentarz!

[video:https://www.youtube.com/watch?...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika triarius
Kraj

Motto:

"Lokalizacja jest wszystkim." (pierwsza i najważniejsza zasada w handlu nieruchomościami)

 

Nikogo to w tej przedwyborczej atmosferze nie zainteresuje, ale jadę tym razem Herbertem i takimi tam, czyli tym, co ja nazywam "etycznym narcyzmem". Którego jedna z naczelnych zasad idzie mi całkiem pod włos,...

4.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:6)
Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

Gdy wracałem z lokalu wyborczego, usłyszałem nagle dobiegający z trawy pisk. Zatrzymałem się, wróciłem  zacząłem nasłuchiwać uważnie. 

Piii, piii. Po chwili znowu: Piii, piii. 

Zaraz, zaraz. Pi = 3,14. Dwa razy pi, to dwa razy 3,14, czyli 6,28. 

Gdyby KO dostała 6,28 więcej, to... do rządu by musiała wejść część...

3.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:18)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Dlaczego tylu ludzi głosowało na nieudaczników, złodziei i oszustów. Dlaczego są ludzie, którzy mimo tego, że faktycznie są ich ofiarami, chcą być ich wspólnikami w bezczelnej grabieży wszystkiego co polskie - tak jak to pisał George Orwell?

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:22)
Obrazek użytkownika Lwow47
Kraj

 

 

 

Gdy będę w więzieniu, a powiedzą Wam,

że Prymas zdradził sprawy Boże - nie wierzcie.

Gdyby mówili, że Prymas ma nieczyste ręce – nie wierzcie.

Gdyby mówili, że Prymas stchórzył – nie wierzcie.

Gdy będą mówili, że Prymas działa...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Na Niezależna.pl 11 X 2019 r. czytamy:

„Dziś Komisja Noblowska przydzieliła literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok polskiej pisarce Oldze Tokarczuk. To pierwsze wyróżnienie dla polskiego autora od 23 lat, gdy w 1996 roku otrzymała go Wisława Szymborska. Gratulacje polały się szerokim strumieniem, również z ust polityków Zjednoczonej Prawicy...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:30)
Obrazek użytkownika Gawrion
Kraj

Szanowni Niepoprawni! Zgodnie z zapowiedzią publikuję wyniki sondażu przeprowadzonego na portalu w dniach 8-11 października 2019 r. Wyniki nie wymagają chyba komentarza. Zgodnie z moim wpisem publikowanym niecałe 2 tygodnie temu nasze preferencje oscylują głównie wokół partii, które można uznać za polskie. Według wyników naszego badania partie antypolskie znalazły się na marginesie i nie dostały by się do parlamentu.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)
Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

„Mijał się z prawdą, nie tylko wypierając się swego nieślubnego dziecka, ale też sikania do kościelnej kropielnicy” - przekonują znajomi Lecha Wałęsy, do których dotarł "Express Bydgoski". Te wydarzenia z przeszłości byłego prezydenta opisał Paweł Zyzak w książce "Lech Wałęsa. Idea i historia". I za to spotkało Zyzaka publiczne potępienie....

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)
Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Zacznę od stwierdzenia, że to nie Lech Wałęsa obalił komunę. Lech Wałęsa – a w gruncie rzeczy agent bezpieki TW Bolek – uratował w Polsce komunę, zgodnie ze scenariuszem szefa komunistycznej bezpieki gen. Czesława Kiszczaka. Wielu z nas a także hierarchowie Kościoła dało się nabrać na „pokojowe” przejęcie władzy od komunistów. Wkrótce jednak –...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)
Obrazek użytkownika Romek M
Kraj

Wydawać by się na pierwszy rzut oka mogło, że będą to zwykłe wybory parlamentarne. Takie same jakie mają miejsce w Polsce co cztery lata. Nic podobnego! Dzień 13 października 2019 roku, stanie się datą, którą odnotują historyczne kroniki.

Niezależnie od tego kto wygra te wybory, i ile procent poparcia uzyska, w Polsce, po tym dniu...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:18)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Przyzwyczailiśmy, że w trudnych czasach nagrodę Nobla dostają Stalinięta, jak Wisława Szymborska, czy Czesław Miłosz.

Olga Tokarczuk nazywa Polaków mordercami Żydów i broni demokracji razem z ubekami. Nikt za darmo nie dostaje Nobla, proszę ja ciebie.

A tak w ogóle, to z literatury to nie żaden Nobel. Nobel to jest z fizyki albo...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Kraj

Czy idziecie budować silną niepodległą Polskę, czy chcecie się bratać z nieubłaganym wrogiem Polski - Rosją i formacjami politycznymi PO, PSL + Kukiz, SLD, które uważają że hegemonem ma być euro-burdel nad Polską???Czy wy nie widzicie, czy nie chcecie widzieć, jak Korwin krok po kroku niszczy to, co tak z trudem budujemy, swoimi wypowiedziami??? A wy nie reagujecie i jeszcze to akceptujecie, zamiast to potępiać. Jak sobie wyobrażacie? - by Polacy was popierali, gdy słyszą takie wypowiedzi Korwina, aby zrobić sojusz z Rosją, największym wrogiem Wolnej Polski, która przez wieki nas ciemiężyła i która niszczyła naszą kulturę i inteligencję?

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:24)
Obrazek użytkownika jan patmo
jan patmo 4 godziny temu @ Hoyt nabożny

Wpisy chronologicznie

Obrazek użytkownika triarius
Rzeźby z katedry Notre-Dame zniszczone w czasie Rewolucji
Humor i satyra

Nie podoba się nasz tytuł? "Hejt", "nawoływanie", "anty... to co zawsze", i w ogóle co najgorsze? Nastojaszcza lewica nie może pozwolić, żeby takie coś kalało sieć? Prokuraturo, obudź się, wizyta o szóstej rano!?

Trochę mnie to wzmożenie z oburzeniem dziwi, bo ja tylko zacytowałem refren dość znanej pieśni, nigdy i przez nikogo chyba...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika jan patmo
Kraj

 

 

 

tęczowe znamię

 

Bestii tęczowe znamię

lewactwa "zbrojne ramię"

 

sekciarska chryja

 

to sekciarska chryja

przed Radiem Maryja

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Jak podaje "Rzeczpospolita", szef NiK odmówił podania się do dymisji. Cytuję: "Stojący na czele Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś miał zrezygnować z funkcji prezesa, zanim CBA wyda raport na temat nieprawidłowości w jego oświadczeniach majątkowych z lat 2015–2019. Nie była to jego decyzja, ale władz PiS, które dały mu na to czas do...

2.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:5)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Gwałtowny rozwój świata cyfrowego zmienia stosunek ludzi do czasu i zjawisk życia społecznego. Wydaje się, że tempo życia przyśpiesza, więc i ludzie będą szybciej reagować na wydarzenia. Tymczasem proszę popatrzeć.

Jeżdżąc niemal codziennie na zakupy przejeżdzam obok stacji BP i migają mi po drodze cyferki z cenami paliw, migają i...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Gwałtowny rozwój świata cyfrowego zmienia stosunek ludzi do czasu i zjawisk życia społecznego. Wydaje się, że tempo życia przyśpiesza, więc i ludzie będą szybciej reagować na wydarzenia. Tymczasem proszę popatrzeć.

Jeżdżąc niemal codziennie na zakupy przejeżdzam obok stacji BP i migają mi po drodze cyferki z cenami paliw, migają i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

Po zdradzie Pawła Kukiza, jego 5-procentowy elektorat – chyba w większości – zagłosował na również antysystemową Konfederację, dzięki czemu przekroczyła ona 5-procentowy próg. Jednak wprowadzenie zaledwie 11 posłów do Sejmu może zaskakiwać, jako że matematyka i wcześniejsza teza wskazywałyby na to, iż Konfederacja powinna uzyskać przynajmniej 8...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

To jest agonia tej partii - wywiad telewizyjny z dr. Markiem Ciesielczykiem, tutaj:

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/4375,to-jest-agonia-tej-partii-stwierdzil-radny-ciesielczyk-na-pytanie-o-zawieszeniu-dzialalnosci-politycznej-przez-prezydenta-tarnowa

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

S. Neumann:

W d...mamy kwalifikacje - musi być tylko nasz, nikt nie będzie sądzony przed wyborami - daję słowo honoru. (wprawdzie osobnik N. honor utracił nie płacąc za przegrany zakład), ale komunistyczna zasada M. B. ale W. (mierny, bierny, ale wierny) ciągle obowiązuje. Przynajmniej w PO.. 

Neumann "sypnął" także n.ś.p....

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

S. Neumann:

W d...mamy kwalifikacje - musi być tylko nasz, nikt nie będzie sądzony przed wyborami - daję słowo honoru. (wprawdzie osobnik N. honor utracił nie płacąc za przegrany zakład), ale komunistyczna zasada M. B. ale W. (mierny, bierny, ale wierny) ciągle obowiązuje. Przynajmniej w PO.. 

Neumann "sypnął" także n.ś.p....

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

I role się odwróciły. JKM nie tak dawno wymierzył policzek Boniemu. Teraz sam może dostać w twarz zgodnie z Kodeksem honorowym Boziewicza.

 

Wszyscy znamy bezczelną wypowiedź Janusza Korwina Mikrego:

Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to...

4.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:5)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  

  Donaldowi Trumpowi udało się przy pomocy paru tweetów wywołać wojnę Turcji z Syrią.  W zeszłym tygodniu oznajmił on, że wycofuje żołnierzy USA z pogranicza syryjsko-tureckiego i przestaje popierać Kurdów walczących uprzednio z Państwem Islamskim u boku Stanów Zjednoczonych.  Ta decyzja była jakoby efektem rozmowy telefonicznej jaką...

3.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Trzeba powiedzieć, że w tych wyborach Polonia bardzo aktywnie wzięła w nich udział. Warto przeanalizować, co mieli nam do powiedzenia.

Bezsprzecznie, każdy z tych, których prawo uznaje za uprawnionych do głosowania na kandydatów do sejmu, senatu ma...
1
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (głosów:9)
Obrazek użytkownika wilre
Kraj

[video:https://www.youtube.com/watch?... width:440 height:210]

______________________________

      Julian Sulowski     6 dni temu

POPIERAM KONFEDERACJĘ: CHCĘ UMRZEĆ W POLSCE A NIE W ŻYDOWSKIEJ POLIN. ks. Julian Sulowski SJ


Halina Skrzypek   6 dni temu

Powtórzę za Gortatem: Wow Panie Bosak .Wydaje mi się...

3.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Humor i satyra

„Kadry decydują o wszystkim” – Józef Wissarionowicz Stalin

 

Kolejny zarzut pod adresem PiS, jaki wysunęła zionąca miłością do tej partii Manipulantka tylko pozornie wydaje się obiektywny.

W kolejnym własnym komentarzu do swojego tekstu starsza pani z Czechowic pisze:

Im już...

2.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:4)
Obrazek użytkownika jan patmo
Humor i satyra

 

 

 

póki nabożeństwa

do Korwina nie odprawi

póty swojej żony

amorami nie zabawi

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Kandydat PiS prof. Jan Duda, ojciec Prezydenta RP,  przegrał w okręgu Nr 32 w Krakowie rywalizację o fotel senatora z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Jerzym Fedorowiczem.

Wyniki:

DUDA Jan Tadeusz - 79 608 głosów, 40,45%

FEDOROWICZ Jerzy Feliks 117 177 głosów 59,55%

 

Dane z Wiki

Jan Tadeusz Duda (ur....

1.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.9 (głosów:9)