gps65 - blog

Obrazek użytkownika gps65
Humor i satyra

Problem skarpetek często prowadzi do poważnych konsekwencji - na przykład rozwodu - a to jest zawsze strata tak jak wojna. Otóż kobiety w swojej naturze mają to, że dekomponują parę skarpetek. To wynika z ich wrodzonej złośliwości - czują po prostu genetyczną przyjemność gdy ich mąż w złości szuka brakującej do pary skarpetki. Zawsze się z tego śmieją (czasem w myśli, czasem jawnie) i czują cholerną satysfakcję i zadowolenie.

2.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:8)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

Ludzi jest za dużo. Potrzebna jest depopulacja. Trzeba ludzi jakoś zredukować. Ale ludzie tego nie słuchają, nie rozumieją - mnożą się na potęgę. Tak jest średnio statystycznie. Ale gdy popatrzymy na ludzkość w podziale na nas, rdzennych Europejczyków i naszych potomków w Ameryce czy Australii, oraz na Murzynów, Arabów i Hindusów, to się okazuje, że nas ubywa, a przybywa na potęgę Murzynów, Arabów i Hindusów.

3.9
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:4)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Gatunek homo sapiens nie dzieli się na rasy genetyczne. Genetycznie Hiszpan może być bliżej Murzyna, niż Arab Hindusa. Rasy ludzi to twór kulturowy, cywilizacyjny - to konstrukt społeczny.

4.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:5)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Niektórzy uzasadniają to, że Polska jest szczególnie homofobiczna tym, że czasem media nagłaśniają jakiś przykład prześladowania homoseksualistów w szkole. Te argumenty są bzdurne.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Snobowanie się na używanie rzeczy przestarzałych, niewygodnych i drogich ma swój cel. Ale niewłaściwe jest przekonanie, że w związku z tym zamiłowaniem do staroci jest się jakoś lepszym od innych - to znaczy pokazujemy się jako lepsi, co jest dobre, ale niedobre jest, to gdy sami własnej propagandzie ulegamy.

2.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:8)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Niektóre gminy w Polsce zadeklarowały się jako strefy wolne od ideologii LGBT. Kluczowe zdanie takiej deklaracji brzmi: "Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy - zgodnie z naszą wielowiekową kulturą opartą na wartościach chrześcijańskich - nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków.".

4.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:9)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Mam sto procent pewność, że dobry Bóg nie postępuje niesprawiedliwie. Jeśli coś nam nakazał, to i sam musi się do tego stosować, mimo że jest wszechmogący i może robić, co chce. Może czynić zło, ale nie powinien. Jeśli sam czyni zło, to traci cały swój autorytet – takiemu bogu nie należy ufać, bo to oszust, podaje się za dobrego, a jest zły.

1.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

My, libertarianie, uważamy, że państwa, czyli aparaty przemocy mające monopol na przemoc na pewnym obszarze, powinny być jak najmniejsze – ideałem byłby stan, gdyby ich w ogóle nie było. Ale one w praktyce są – i bywają bardzo duże. Jeden taki monopol potrafi objąć tereny zamieszkałe nawet przez ponad miliard ludzi.

1.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.4 (głosów:3)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Wreszcie zrozumiałem, co to jest osoba niebinarna. Proszę bez poprawiania - celowo napisałem "co to jest", a nie "kto to jest". Słowo "osoba" jest w tym określeniu nieprawidłowe. Myślałem, że osoba niebinarna to ktoś, kto się raz czuje kobietą, a raz mężczyzną. Byłem w błędzie.

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:19)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Co to znaczy: być sobą? To nic nie znaczy. Nikt nie jest sobą. Każdy jest kimś, kto mu kiedyś zaimponował - albo jest mieszaniną tych, których uznał za fajnych, dobrych czy ciekawych. By w ogóle kimś być, trzeba najpierw wysłuchać wielu historii o tych, którzy kimś byli. Trzeba poznać ich cechy, ich przygody, ich dylematy, ich przemiany, ich poszukiwania, ich wybory. Trzeba ich poznać i wysłuchać.

2.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Środowiska LGBT łączy tylko i wyłącznie jedno: dążenie do obalenia, zniszczenia, zlikwidowania cywilizacji łacińskiej opartej na chrześcijaństwie. To jest czystej wody negacja i destrukcja. To jest niekonstruktywna rewolucja. Chcą obalić stare, nie mając nic nowego do zaproponowania. Ich ideologia gender nie jest spójna, nie ma żadnej tradycji, jest chaotyczna. Chcą zniszczyć tradycyjny model rodziny, ale w zamian nie mają żadnego nowego, spójnego, sensownego modelu.

3.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:4)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Impotencja jest upośledzeniem płodności. I tak samo upośledzeniem płodności jest homoseksualizm - akceptacja przez samego upośledzonego swojej ułomności nie ma znaczenia.

3.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:12)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Znam, dyskutuję z nimi, doceniam, rozumiem, szanuję, akceptuję i poważam ludzi, którzy nie jedzą mięsa - choć sam jem wszystko. Rozumiem, że dieta to kwestia wiary, to rodzaj światopoglądu, to ideologia, to emocje, sposób na życie. Ale wiem, że nauka jeszcze nie rozstrzygnęła tego, jaka dieta jest najlepsza. Jestem dietetycznym agnostykiem, którego bez problemu można przyjąć do klubu wegetarian.

2.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:8)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Lewica, promując ideologię LGBT, dąży do obalenia naszej cywilizacji. To prawda, ale to tylko bardzo mała kropla w morzu, które topi naszą cywilizację. Cywilizacja łacińska upada już od dawna. Niszczą ją wszystkie lewicowe ideologie, które się z tym nawet nie kryją i to zniszczenie jest ich jawnie deklarowanym celem.

1.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.2 (głosów:8)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Napisałem niedawno notkę dotyczącą obiektywnej moralności. W niej zwróciłem uwagę na listę ludzkich uniwersaliów i poprosiłem czytelników o próbę wyłonienia z tego obiektywnej moralności. Nikt się tego nie podjął. No to ja spróbuję.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Moralność jest jak język – oba mechanizmy są tak samo obiektywne w swej subiektywności. Nie ma uniwersalnej moralność, tak jak nie ma uniwersalnego języka. Niemniej i język, i moralność, to naturalne, konieczne, niezbędne mechanizmy działania ludzkich społeczności – to mechanizmy uniwersalne, wszystkie kultury to mają i bez nich nie ma kultury.

2.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:4)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Stanisław Michalkiewicz napisał dowcipny felieton zatytułowany: "Po czyjej stronie jest Pan Bóg?".

„…w ostatnich wyborach Pan Bóg wprawdzie stanął po stronie pana prezydenta Dudy, ale wsparł go z ociąganiem, bo pan prezydent wygrał w Rafałem Trzaskowskim tylko dwoma procentami. Niemniej jednak wygrał, bo było oczywiste, że Rafała Trzaskowskiego Pan Bóg nie wspomoże, jako że nie tylko sam kandydat pogrążony jest po uszy w sprośnych błędach Niebu obrzydłych, ale w dodatku, wśród jego zwolenników dominowali bezpieczniacy, sodomici, gomoryci i celebryci, których Pan Bóg nie może lubić przede wszystkim z powodu ich snobizmu. (…) Ja na przykład domyślam się, że przyczyną powściągliwości Pana Boga mogła być okoliczność, że sztab pana prezydenta Dudy w swojej propagandzie posługiwał się metodą szantażu moralnego.(…)”

1.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.7 (głosów:3)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Podmiotem polityki powinien być człowiek, potem w mniejszym stopniu rodzina, w jeszcze mniejszym naród. A państwo powinno być głównie przedmiotem polityki.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Polityk może coś mówić prywatnie, wtedy niech gada co chce - ale może też mówić publicznie i jest to albo kampania wyborcza, albo jakieś orędzie, czy przemówienie programowe. To, co mówi prywatnie, świadczy tylko o jego charakterze, intencjach czy uczciwości, a to, co mówi publicznie, świadczy o tym, co robił, robi lub zamierza zrobić w polityce.

3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (1 głos)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Dlaczego ludzie wciąż popełniają te same błędy? Bo nie czytają do końca. Bo sądzą po pozorach. Bo oceniają po okładce. Bo tylko tytuł rozumieją. Bo są po prostu głupi.

4.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Podjąłem decyzję - nie idę na II turę wyborów prezydenckich. Jestem elektoratem Konfederacji i żaden z dwóch kandydatów nie obiecał mi czegoś, czego chce Konfederacja. Żaden z kandydatów nie zrobił nic, by mnie do siebie przekonać.

1.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.1 (głosów:7)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Blogerka Madonna napisała notkę, w której uzasadnia tytuł: „Rewolucji seksualnej i homseksualizacji naszego życia nie da się już zatrzymać”. Jest to wyjaśnione na przykładzie niemieckiego Berlina, w którym kultura niczym nieograniczonego seksu dominuje.

1.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.7 (głosów:7)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Konfederacja jest ugrupowaniem antyokrągłostołowym. Cała ich narracja jest antysystemowa. Każdy ich działacz od zawsze sprzeciwia się skutkom układu magdalenkowemu.

3.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:10)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Mamy 11 kandydatów. Gdy żaden nie zdobędzie więcej niż 50%, to po dwóch tygodniach odbędzie się druga tura z dwoma kandydatami, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszej turze.

2.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Konfederacja Wolność i Niepodległość to nie jest partia polityczna, to nie koalicja partii, to nie porozumienie, czy sojusz. To maszynka wyborcza. To organizacja pozwalająca skutecznie działać politycznie zorganizowanym kooperantom. To coś, co polska wolnościowa, narodowa, konserwatywna, cywilizacyjna prawica buduje od wielu lat, co się nie udawało, aż wreszcie zajarzyło, zadziałało.

2.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:12)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Gdy powiem, że ludzie nie są sobie równi, to nie znaczy, że jednego traktuję, jako nadczłowieka, a drugiego, jako podczłowieka. Człowiek z jedną nogą nie jest równy człowiekowi z dwoma nogami, kalectwo powoduje, że inwalida jest mniej sprawny. To nie znaczy, że kaleka jest podczłowiekiem. Każda ułomność powoduje, że taki ułomny człowiek jest w pewnym mniejszym lub większym stopniu gorszy niż człowiek w pełni sprawny i zdrowy. Ale to nie oznacza, że ta ułomność odbiera człowieczeństwo, odbiera godność, czy jakieś prawa.

3.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:9)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

LGBT to są ludzie, nie ideologia. A zatem LGBT to czysty chodzący biologiczny seks, bez żadnych zasad, bez idei, bez sensu, bez celu, bez ideologii. Osoby LGBT boją się ideologii, odcinają się od ideologii, nie uznają ideologii. Nie chcą zrozumieć i wyjaśnić świata, nie chcą go interpretować, nie chcą formułować celu życia, nie chcą myśleć. Chcą tylko uprawiać seks jako bezmyślne biologiczne maszynki.

3.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:7)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

TVP bardzo ładnie pokazuje, na czym polega manipulacja TVN-u.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Apeluję do wyborców PiS: skończcie ten haniebny atak propagandowy na Konfederację przy użyciu kłamliwych sloganów i zacznijcie dyskusję merytoryczną, opartą o fakty i logiczne rozumowanie!

2.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:13)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Matematycy, czy też fizycy teoretyczni, czy w ogóle teoretycy zajmujący się czystą wiedzą w oderwaniu od realiów, największe swoje osiągnięcia mieli w młodym wieku. Strzelam, że tak między 25, a 35 rokiem życia.

3.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:9)

Strony