gps65 - blog

Obrazek użytkownika gps65
Blog

Sprawdzam, czy mogę tu publikować notki.

OK - notki póki co chyba mogę - mam blokadę tylko na komentarze.

Niestety wyniki badań naukowych dotyczących nieskuteczności noszenia maseczek wprowadziły właściciela tego portalu w taki...

1.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.8 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Już nie ma żadnych wątpliwości, że wszystkie działania rządu PiS w kwestii walczenia z pandemią koronawirusa były i są zbędne, nieskuteczne i szkodliwe. To rząd spowodował wzrost śmiertelności Polaków przez ostatni rok. To rząd zrujnował wielu polskich przedsiębiorców. Zrobili to albo z głupoty, albo z wyrachowania – służąc międzynarodowej sitwie finansowej i farmaceutycznej. Polacy stracili swoje majątki - zagraniczne banki i koncerny farmaceutyczne zyskały.

2
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (głosów:13)
Obrazek użytkownika gps65
Blog

Transhumanizm to ruch kulturowy postulujący możliwość i potrzebę wykorzystania technologii do poprawienia człowieka. W szczególności transhumanizm zakłada, że każdy ludzki organ da się zastąpić protezą, która będzie lepsza od oryginału biologicznego. Istotne jest to, że transhumaniści mówią o możliwościach i potrzebie, ale nie mówią o konieczności. Ja idę dalej – uważam, że transhumanizm jest nieunikniony. To znaczy czy chcemy, czy nie, medycyna, poprzez naukę i technikę, dąży do udoskonalenia człowieka, dąży do wyleczenia i wyeliminowania wszelkich chorób, tworzy coraz lepsze protezy ludzkich organów, dąży do przedłużenia ludzkiego życia, dąży do nieśmiertelności. Tego postępu nie da się powstrzymać.

2.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:2)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

Polecam dwie ważne wypowiedzi lekarzy dotyczące szkodliwych zarządzeń władz.

1
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (głosów:4)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Nieumiarkowanie jest złe. Piąty z siedmiu grzechów głównych to: „nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu”. Zastanówmy się, czy ten grzech można uogólnić na szeroko pojętą technologię, a w szczególności na transhumanizm.

1.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.4 (głosów:5)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

Nie ulega wątpliwości, że są naturalne związki chemiczne, organizmy żywe, czy wirusy, które po zaatakowaniu zwierzęcia, w tym człowieka, wpływają na jego psychikę. Najbardziej znanym przykładem jest toksoplazmoza – choroba pasożytnicza między innymi wywołująca różne choroby psychiczne. Mniej znanym pasożytem jest toksokara, który potrafi obniżyć ludziom inteligencję. Jest wiele pasożytów, które po prostu manipulują zachowaniem swoich żywicieli.

3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:2)
Obrazek użytkownika gps65
Blog

Jeszcze na początku pandemii można było mieć wątpliwości co do skuteczności maseczek. Ale dziś już wiemy niezbicie, że maseczki są rozsadnikami zarazy - im więcej ludzi nosi maseczki, tym jest więcej zarażeń, co widać w statystykach.

2.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:9)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Istotą wszystkich cywilizacji jest przebudowa ludzkiej natury – wszelkie zjawiska kulturowe dążą do zaprzeczenia instynktom i wyzbycia się tego, co w nas jest zwierzęcego. Technologia to fundament kultury. Wszelka technologia budująca cywilizację to eksperymenty na ludziach, to mieszanie się technologii z biologią, to tworzenie nowych ludzi będących hybrydami biologiczno-technologicznymi.

3.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Liberalizm jest podobno odpowiedzialny za relatywizm moralny, za panoszącą się rozwiązłość płciową, za biedę, korupcję, afery polityczne, za upadek rodziny i cywilizacji.

4.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:9)
Obrazek użytkownika gps65
Blog

Naukowcy badający zmiany klimatyczne badają też wpływ zwiększenia stężenia CO2 na ludzki organizm. Okazuje się, że ma to negatywny wpływ na nasze zdolności do myślenia. Tu krótkie streszczenie badań: Rosnące poziomy dwutlenku węgla spowodują, że staniemy się głupsi.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Biologiczne rasy ludzi nie istnieją. Rasy ludzi to twór kulturowy, cywilizacyjny - to konstrukt społeczny. Rasizm, a zatem tworzenie hierarchii ludzkich kultur, uznawanie, że jedne są lepsze, a drugie gorsze, jest jak najbardziej poprawnym, dobrym i słusznym postępowaniem. Można subiektywnie uznawać, że jakaś kultura jest lepsza od drugiej, tworząc jakieś własne kryteria oceny, ale można też prowadzić badania, które będą dążyć do wyspecyfikowania obiektywnych kryteriów porządkujących kultury od najlepszej do najgorszej.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

My, obywatele Rzeczpospolitej, dla dobra życia, rodziny i wolności, deklarujemy, że nasze państwo, które reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą opartą na wartościach cywilizacji łacińskiej – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków, jaką jest seks. Deklarujemy całą Polskę jako strefę wolną od podziałów seksualnych.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Polityczna poprawność nie tylko zakazuje używania słów „pederasta” czy „Murzyn”, ale idzie dalej: nie wolno używać słowa „normalność”, bo to stygmatyzuje tych, którzy do normalności nie pasują, nie spełniają norm. Można produkować i sprzedawać mydło do skóry suchej, tłustej, wrażliwej, alergicznej, ale mydło do skóry normalnej będzie w USA zakazane. Tu jest notka na ten temat: Rewolucja w świecie Zachodu. Kierunek: chaos

2.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Humor i satyra

Francuski minister do spraw europejskich Clément Beaune w trakcie wizyty w Polsce nie został wpuszczony do strefy wolnej od LGBT. To skandal na skalę światową! Ale na czym dokładnie polega istota tej polskiej niegościnności?

4.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Kultura

Nie należy bać się postępu technicznego, nie ma w nim niczego złego. Dobrze, że bryczki zostały zastąpione przez samochody. I tak samo dobrze jest, gdy e-booki, audiobooki i filmy zastępują papier.

1.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.6 (głosów:5)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

USA ogarnia obłęd. Amerykanie wariują. Ta polityczna poprawność ich zniszczy. Ale ten zbiorowy amok nie zaczął się w USA w latach 60-tych XX wieku wraz z rewolucją obyczajową – on zaczął się dużo wcześniej – tak mniej więcej od 1912 roku, gdy dodano 16-tą popsujkę do konstytucji i zatwierdzono tym legalność podatku dochodowego. Obłęd ten nazywa się "socjalizm". To polega na tym, że państwo szczegółowo reguluje najdrobniejsze aspekty ludzkiego życia. USA wdraża to powoli od ponad 100 lat. Problem leży w tym, że wszelkie rozwiązania wdraża się coraz bardziej odgórnie, a coraz mniej oddolnie.

2.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:7)
Obrazek użytkownika gps65
Blog

Poznałem ostatnio bardzo ciekawą historię. Otóż pewien amerykański lingwista wybrał się do Amazonii, by studiować języki tamtejszych Indian. Jest on wykształconym językoznawcą z dużym dorobkiem naukowym. Jakkolwiek był też chrześcijaninem. Do Amazonii dotarł jako współpracownik organizacji, której celem było poznanie języków autochtonów. Głównym celem organizacji jest to, by przetłumaczyć Biblię na wszelkie znane języki. W Brazylii celem była nienachalna ewangelizacja – przetłumaczyć Indianom historię narodu wybranego po to, by ją po prostu poznali – bez agitacji, że to jest jakaś symboliczna prawda objawiona i ma znaczenie metafizyczne.

3.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:7)
Obrazek użytkownika gps65
Kultura

Zwykle takich filmów nie oglądam, ale coś mnie wczoraj podkusiło i obejrzałem koreańskich czterech pancernych. Jest ich co prawda trzech, a pies to android, ale reszta prawie się zgadza. Nie będę recenzował filmu, opowiadał fabuły, czy opisywał gry aktorskiej – napiszę tylko o politycznej poprawności.

3.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:11)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

Niektórzy uważają, że socmedia są jak restauracje, które wpuszczają tylko gości mających krawaty. Taka restauracja może wywalić klienta, który po wejściu zdejmie krawat. Tak samo dowolny portal może zbanować osobę, która nie przestrzega regulaminu. Ma do tego prawo, powinien mieć do tego prawo, to nie łamie wolności słowa i to nie jest cenzura. To oczywista oczywistość.

3.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Niektórzy uważają, że państwo jest dobre, albo złe, w zależności od tego kto nim rządzi – w zależności od tego jakie grupy interesów, czy grupy etniczne lub kulturowe, sprawują władzę. Jedni uważają, że gdy państwem rządzi PO z PSL, to jest dobre, a gdy PiS to jest złe, a inni uważają na odwrót. Jedni uważają, że państwo jest dobre, gdy nim rządzą rodacy, a złe, gdy nim rządzi międzynarodowa żydowska oligarchia, a inni na odwrót. Jedni uważają, że państwo jest złe, gdy rządzą nim ideolodzy marksistowscy, a dobre, gdy rządzą ideolodzy keynesistowscy, a inni na odwrót. Jedni uważają, że państwo jest dobre, gdy rządzą nim jawnie wybrani demokratyczni przedstawiciele, a jest złe, gdy rządzą nim zewnętrzni banksterzy, a inni na odwrót. Wszyscy oni się mylą.

2.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:7)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

Motto: Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament - Mark Twain

Mamy ostatni dzień w roku 2020, więc to dobry moment, by go podsumować. Ten ostatni dzień już nic nie zmieni – już wyraźnie widać, że był to najgorszy rok od wielu lat. To był rok dominacji państw, rok, w którym dokonały one najwięcej destrukcji od czasów gdy niszczyły świat poprzez swoje totalne wojny. Ten rok bardzo dobitnie pokazał, że żadne choroby czy wirusy nie szkodzą ludziom tak bardzo jak państwa.

2.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:21)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

Szczepionka na COVID-19 firmy Pfizer jest bardzo dobra, co zostało naukowo udowodnione. Przeprowadzono badanie na ponad 43 tysiącach ochotników - połowa z tych osób dostała placebo, a druga połowa szczepionkę. Na objawowy COVID-19 zachorowały 162 osoby, które dostały placebo oraz 8 osób zaszczepionych. W całej tej grupie było 10 ciężkich zachorowań, z czego 9 w grupie placebo i 1 w grupie ze szczepionką.

2.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:7)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Niektórzy uważają, że swoboda do dobra wolność, a zła wolność to swawola. Wiążą to jakoś z odpowiedzialnością – że niby swawola to wolność bez odpowiedzialności i dlatego jest zła. Zbadajmy to dokładnie.

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Pederaści, lesbijki i inni ludzie z różnymi psychicznymi zaburzeniami seksualnymi preferujący perwersyjne zachowania, z różnymi zboczeniami płciowości, wynaturzeniami osobowościowymi, ludzie chorzy psychicznie, zwani ogólnie LGBT, walczą o to, by poszerzyć definicję tradycyjnego małżeństwa - tak, by to nie był, tak jak dotychczas, związek kobiety i mężczyzny - ale by był to związek dwóch ludzi dowolnej płci. Jednej z wielu możliwych płci - w tym takiej samej.

3.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:4)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Obecne państwo okupujące Polskę jest słabe militarnie. Jedyne co nam zapewnia bezpieczeństwo to sojusze wojskowe. Jesteśmy w NATO i tylko dlatego, póki co, nie dzieją się u nas takie hece jak na Ukrainie.

1.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.9 (głosów:11)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Lewacka ideologia depopulacji zakłada, że ludzie kiedyś przestaną się rozmnażać, świadomie ogarniając cierpienie życia w tym niesprawiedliwym i okrutnym świecie, w którym niszczymy przyrodę i doprowadzamy do zagłady naszą planetę, zmieniając jej klimat. Dlaczego ludzi tak trudno przekonać, że są szkodnikami? Dlaczego ludzie nie mogliby być przyjaźni dla planety?

3.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

Amerykanie wygrali gospodarczo. Zdominowali swoją kulturą cały świat. Nawet nowo odkryte plemiona w Amazonii wiedzą co to jest kokakola. Wszędzie na świecie ich filmy i głupkowate piosenkarki dominują - nawet w Chinach. Narzucili wszystkim swój system finansowy. Bo są fajni.

3.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Konfederacja jest jedynie sensownym ugrupowaniem w Polsce, które warto wspierać i na które warto głosować. Na listach Konfederacji był i będzie duży wybór różnorodnych kandydatów - od liberałów, libertarian, przez konserwatystów, antykomunistów, narodowców, antysocjalistów, do monarchistów.

2.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:12)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Podstawowa zasada, którą głoszą komuniści, brzmi: „każdy według możliwości, każdemu według potrzeb”. Praktyczna realizacja tej komunistycznej zasady nazywa się „redystrybucja”. Państwo poprzez progresywne podatki dochodowe, obrotowe czy od wartości dodanej, przemocą zabiera ludziom owoce ich pracy - tym więcej zabiera, im ktoś więcej wypracuje - a potem rozdaje te pieniądze swoim znajomym, wspólnikom czy zwolennikom.

1.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (głosów:17)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Atak koronawirusa przypomina nam o śmierci. To, że ludzie umierają, nabiera coraz bardziej politycznego znaczenia. Rząd z tym walczy - ale im bardziej się stara, tym więcej ludzi umiera. Władza bohatersko pokonuje problemy, które sama stwarza. Państwo nas zniewala, strasząc umieraniem.

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)

Strony