Niepoprawni.pl - Polecanki

Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

"W ostatnim numerze „Wpisu” ukazał się artykuł tłumaczący genezę cechującego się manią wyższości zachowania się niektórych państw zachodnich w stosunku do Polski i do Europy Wschodniej. Ta błyskotliwa analiza wyszła spod pióra prof. Andrzeja Nowaka. Poniżej obszerne fragmenty artykułu. (...)"

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

I znowu ludzie nie pójdą do kościoła w największe katolickie święto. Fajnie, tak się odzwyczaja wiernych od życia sakramentalnego.

Cytuję:

Pomimo tak dużej liczby osób zaszczepionych, tegoroczne święta wielkanocne będą wyglądały podobnie jak zeszłoroczne. Wszystko za sprawą trzeciej fali koronawirusa. Dopiero po jej ustąpieniu będzie mowa o zniesieniu restrykcji – zapowiedział minister zdrowia.

 

1.85
Średnio: 1.9 (głosów:4)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

Parlamentarzysta opublikował też tweeta z 25 stycznia 2021 r. opublikowanego przez Otwarty Dialog, który brzmi:

"Sesja była tajna, ale my [Fundacja Otwarty Dialog] możemy zdradzić, że Komisja Zag. Prawnych i Praw Człowieka Rady Europy zaakceptowała większość z naszych 5 poprawek do rezolucji dt (braku) niezależności sędziów w Polsce. Jutro głosuje plenum, ale już dzisiaj dziękujemy: @K_Smiszek @Gasiuk_Pihowicz @MarekBorowski @barbaraanowack @KMunyama".

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

W Ministerstwie Zdrowia trwają konsultacje z Radą Medyczną w sprawie zmian w programie szczepień. Rozpatrywane są dwa scenariusze.

– Analizujemy dwie sytuacje. Jedna to jest szczepienie ozdrowieńców jedną dawką – mniej więcej 6 miesięcy po odnotowaniu pozytywnego wyniku. Drugi scenariusz to jest wydłużanie okresu między pierwszym a drugim szczepieniem – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zgodnie z datą ważności danego preparatu – podkreślił szef resortu.

1
Średnio: 1 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Alina@Warszawa
Artykuł

W Teksasie rządzi teraz gubernator z partii Republikańskiej. To on przywraca życie do normy.

2.7
Średnio: 2.7 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Alina@Warszawa
Wideo

"Fucha wszechczasów, czyli o kowidowych Dżefrejach Sachsach", czyli RAZ bez ogródek o cwaniakach zakazujących stosowania amantadyny:

https://youtu.be/olhrwQvbEUM?t=525

Szkoda tylko, że ten i inni tzw. publicyści nie trąbią we wszystkich mediach, że WSZYSCY, KTÓRZY UNIEMOŻLIWIAJĄ, UTRUDNIAJĄ WRĘCZ ZAKAZUJĄ STOSOWANIA AMANADYNY U CHORYCH Z KORONAWIRUSEM SĄ PO PROSTU MORDERCAMI, BIORĄ UDZIAŁ W LUDOBÓJSTWIE POLAKÓW!

Amantadyna powinna być w okresie ogłoszonej pandemii lekiem BEZ RECEPTY dostępnym dla każdego w każdej aptece.

2.7
Średnio: 2.7 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Alina@Warszawa
Artykuł

(...) Jak powiedział PAP we wtorek Józef Dębiński, do tej pory 8 tys. wierzycieli Amber Gold dostało 43 mln 600 tys. złotych.

- Otrzymaliśmy zwrot przelewów z kont, które należały do 961 wierzycieli na łączną kwotę 4 mln 800 tys. złotych. Po zwrocie na każdy adres wysyłamy pismo i próbujemy skontaktować się telefonicznie. Ustalenie nowych numerów kont i ustalenie adresów pokrzywdzonych, to prawdziwa gehenna - powiedział Dębiński.

Syndyk masy upadłościowej Amber Gold dodał też, że według jego ustaleń część pokrzywdzonych przez twórców piramidy finansowej nie żyje. (...)

3.35
Średnio: 3.4 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Krispin
Wideo

Lidia Lwow-Eberle urodziła się w 1920 r. w Rosji, ale z wyboru była Polką. Dorastała w pierwszym pokoleniu odrodzonej Polski. Stwierdziła kiedyś, że została wychowana tak, iż walka o wolną Polskę była dla niej (i tego pokolenia) oczywistością. Z 5. Brygadą Wileńską AK majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” związała się od chwili jej sformowania (kilka miesięcy wcześniej dołączyła do oddziału „Kmicica”, rozbitego wkrótce podstepnie przez sowieckich partyzantów). Brała udział w wielu potyczkach Brygady (m.in.

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Głośnym skandalem zakończyła trwająca ponad pół roku akcja rozdawania masek mieszkańców Belgii. Według poufnego raportu rządowego instytutu medycznego mogą one zawierać substancje uszkadzające układ oddechowy. Powyższa wiadomość wstrząsnęła opinią publiczną w tym kraju.

- Rząd belgijski zalecił, aby tekstylne maseczki na usta, które są bezpłatnie rozprowadzane przez farmaceutów od czerwca ubiegłego roku, nie powinny być już używane, ponieważ mogą zawierać szkodliwe substancje – czytamy w serwisie Euractiv.

3.4
Średnio: 3.4 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Najwyższy sąd w Hadze wydał „szokujący” wyrok potępiający Holandię za szeroko zakrojone ograniczenia dotyczące godziny policyjnej w związku z Covid-19.

Wspomniane ograniczenia „muszą zostać natychmiast zniesione”, stwierdził sąd, ponieważ stanowią nadużycie władzy, które narusza swobodę przemieszczania się i zgromadzeń.

Decyzja ta zapadła po tygodniach zaciekłych protestów w całej Holandii, kiedy Holendrzy zgodnie – gdybyśmy tylko mieli taką jedność tutaj w Stanach Zjednoczonych [a my tutaj w Polsce -tłum.] – powiedzieli ich rządowi ‘Dość!’.

2
Średnio: 2 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Merkel poinformowała, że podczas szczytu unijnych przywódców „wszyscy zgodzili się, iż istnieje potrzeba elektronicznych certyfikatów szczepień„.

  

W ocenie niemieckiej kanclerz taki system mógłby zostać wprowadzony już latem. Polityk podkreślała, że wprowadzenie paszportu szczepień „nie oznacza, że podróżować będą mogli tylko ci, którzy posiadają paszport szczepień”.

Von der Leyen: Musimy się pospieszyć z certyfikatami szczepień, by zdążyć do lata

3.3
Średnio: 3.3 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Krispin
Artykuł

Volker Schlöndorff: „gdyby nie Walentynowicz, mur berliński być może stałby do dziś”. Taka odtrutka dla miłośników Bolesława Wałęsy.

4.05
Średnio: 4.1 (głosów:5)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

"(...) Bez względu na polityczne tło mamy do czynienia z radykalnym atakiem na normalność każdego z nas, na fundamenty naszego życia. Ta rewolucja nie chce już tylko zaglądać nam pod kołdrę i kazać wywieszać orientację seksualną na sztandary - co powinno być prywatną sprawą każdego człowieka. Idzie dalej w tej sferze, ale także czujnie wpatruje się w nasze talerze. Co jesz? Dlaczego to, a nie tamto? (...)".

5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

"23 lutego 1945 r. miało miejsce symboliczne zatknięcie amerykańskiej flagi na górze Suribachi. Zdjęcie z tego wydarzenia, wykonane podczas walk na wyspie Iwo Jima, stało się jedną z ikon II wojny światowej. O zaciętej bitwie pomiędzy Japończykami i Amerykanami, jej znaczeniu oraz przypuszczeniach, że doświadczenia aliantów z Iwo Jimy mogły być jedną z przyczyn zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki opowiada w rozmowie z portalem tvp.info dr Adam Buława, historyk wojskowości z UKSW. (...)"

5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Dr P. Basiukiewicz wypowiada się o zmianie podejścia polskiego rządu do przyłbic i maseczek bawełnianych:

Przez prawie rok wykonywaliśmy dziwne ruchy jakby dyktowane z ministerstwa znanego ze skeczu Monty Pythona.

Warto przeczytać całość. Tu parę cytatów:

Zwracano uwagę, że bawełniane szmatki nie mają żadnego sensu ? Więc zamiast zaprzestać stosowania szmat, doradcy namawiaja do jeszcze większego zamordyzmu. Kiedyś też zwracano uwagę, ze są tez inne, podobne wirusy....ciekawe co dalej?

2.45
Średnio: 2.5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

Bernard Margueritte - "(...) Na miły Bóg, jak pokochać ludzi z opozycji? Jak pokochać tych, którzy się wstydzą, że są Polakami, pragną opuścić Polskę, żegnają się z polskością i którzy - co za tym idzie - gotowi są, nikczemnie poprosić zagranicę o działanie przeciwko własnej ojczyźnie, dlatego tylko, że obecne władze im się nie podobają? Jak mógłbym przebaczyć taką zdradę stanu? Jak mógłbym, ja, który wybrał Polkę, Polskość i Polskę? Jak mógłbym ich nawet zrozumieć?

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Krispin
Artykuł

chodzi oczywiście o RODO, nie te litery, o których myśleliście.

3.1
Średnio: 3.1 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Polecam cały artykuł, będący streszczeniem listu dr n. med. Zbigniewa Martyki.

Tutaj fragment dotyczący tylko jednego z wątków:

Autor listu twierdzi, że rząd oficjalnie zapowiedział fałszowanie statystyk zgonów, by sztucznie zwiększać ilość zgonów na covid.

3.3
Średnio: 3.3 (głosów:5)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

FILM pełnometrazowy   -   Idiokracja / Idiocracy 2006 lektor pl

Sagano96 7 months ago

dla mnie ten film nie był komedią, a dramatem... poczułem się gorzej po jego obejrzeniu, podobnie jak po dniu świra. jak coś takiego może śmieszyć?

________________________________

DODATEK.

Czy ludzie są coraz mniej inteligentni?
https://www.youtube.com/watch?v=NS-XiZRz3lw&t=0s

 

serwer34   1 year ago

5
Średnio: 5 (głosów:2)

Strony