Niepoprawni.pl - Polecanki

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Artykuł

Inną ważną kwestią w stosunkach polsko-niemieckich w ciągu ostatnich kilku lat były reparacje za szkody wyrządzone przez Niemcy w Polsce podczas II wojny światowej. Czy sprawa jest już poza dyskusją? - pyta dpa.

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

W prestiżowym amerykańskim Journal of Forensic Sciences (Czasopismo Nauk Kryminalistycznych),  wydawanym przez American Academy of Forensic Sciences (Amerykańską Akademię Nauk Sądowych) ukazał się artykuł pt. „Spektrometria masowa sadzy pozostałej po wybuchu tlenku etylenu odpowiada na pytania dotyczące katastrofy samolotu nr 101 Polskich Sił Powietrznych”  („Mass spectrometry of the soot left after ethylene oxide explosion answers some questions on the crash of Polish Air Force Flight 101”)  autorstwa dr hab.

5
Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Zawiedzony
Notka

Obserwuje się ostatnio wzmożoną aktywność  propagandowej machiny kremlowskiej, głośno  i  z zamierzenia sygnalizującej , źle ukrywane zamiary napastnicze - wobec Ukrainy.  Interesujące obserwować ich transmisję na agencje wykonawcze. Także w Polsce. To dobry czas dla przyjrzenia  się i oceny “kto jest kto”. Także w mediach społecznościowych. Reprezentatywną próbkę stanowi portal Neon24.pl  .

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

W dniach 4-6 listopada odbyła się w Warszawie konferencja pt."Zderzenie kulturowe w UE". Konferencja to 100 gości i 3 dni rozmów o religii, kulturze, geopolityce, sprawach ustrojowych, historii. Wśród zaproszonych znaleźli się politycy, eksperci, dziennikarze. Wśród prelegentów m.in. prof. Ryszard Legutko, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, Marek Jurek, Grzegorz Górny, ks. prof. Dariusz Oko, prof. Marek Jan Chodakiewicz oraz goście zagraniczni.

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

"(...) Decyzja o uruchomieniu środków dla Polski jest odwlekana bezprawnie, ale! - jak już wspomniałem – paradoksalnie to bardzo dobrze.

5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika geos
Wideo

Krótka instrukcja która pokazuje jak można radzić sobie z niechcianymi treściami w internecie (na przykładzie serwisu salon24.pl)

5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

"(...) Niestety, bardzo poważna w konsekwencjach, w istocie niemożliwa do odwrócenia, zawsze bolesna terapia zmiany płci przedstawiana jest dziś podobnie jak aborcja - coś lekkiego, przyjemnego, łatwego. W obu sprawach nie da się jednak uciec od straszliwej ceny, która się z taką postawą wiąże. (...)"...

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Artykuł

26 września napisałem tekst. Generalnie o węglu z naciskiem na brunatny, wtrącając kilka słów o OZE. Konkretnie o farmach wiatrowych.

Jeden z blogerów od początku lansujący się tu jako wyjątkowy znaffca Śląska i energetyki zaatakował mnie z pozycji wszystkowiedzącego:

3
Średnia: 3 (4 głosy)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Maciej

@RrMaciej

Rozmowa z ukrem na budowie: bez cienia żenady przyznał, że ma kupione prawo jazdy(kiedyś 3500 teraz ok. 10000 hrywien) papiery ukończenia szkoły budowlanej i kwity potrzebne do pracy w Polsce. Zarobki ok 20-25/h. Z kartą Polaka, którą też można kupić - 30-35/h.

Dostaje dopłaty do wynajmu mieszkania dla siebie i rodziny, 500+ to standard. Do siebie nie chce wracać, bo nie ma po co. Mówił, ze normą jest, ze kupują tam prawo jazdy na ciężarówki czy autobusy, po to by móc pracować w Polsce

etc  etc  etc 

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Artykuł

W trakcie piątkowej konferencji prasowej w Berlinie Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO powiedział, że broń nuklearna należąca do Sojuszu Północnoatlantyckiego może zostać przekazana także innym europejskim krajom, "w tym na wschód od Niemiec" - podaje portal polskatimes.pl.

Podczas piątkowego spotkania sekretarza generalnego NATO z dziennikarzami w Berlinie padło pytanie dotyczące rozlokowania należącej do NATO broni jądrowej, którą udostępniana jest członkom Paktu w ramach programu Nuclear Sharing.

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Wywiad z z 16.11.2021. z doktorem Reinerem Füllmichem,

"To jest tyrania i musimy wstać i walczyć przeciwko temu."

2.75
Średnia: 2.8 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Artykuł

"Kreml musi wiedzieć, że koszt jakiejkolwiek złej kalkulacji na granicach Polski i Ukrainy będzie ogromny" - odparł premier Wielkiej Brytanii na pytanie, jak można pomóc tym krajom, żeby powstrzymać zagrożenie z Rosji. Boris Johnson kolejny raz w tym tygodniu wyraził poparcie dla obydwu państw.

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Waldemar Korczynski
Artykuł

Przed chwila przeglądałem gdzieś w portalu dyskusje o przewagach jednych portali społecznosciowych nad innymi. I tak mi się skojarzyło (z linkowanym tekstem).

4.1
Średnia: 4.1 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Gawrion
Notka

Oryginalna wiadomość od jednego z imigrantów na Facebooku sprzed kilkunastu godzin:

Belarusian border guards push migrants to Poland's borders and boards under pressure to ask refugees to enter Poland, asking refugees to cut the tape with stripping machines, injuring several refugees

‎پاسەوانانی سنوری بیلاروسیا پاڵ بە کۆچبەرەکانەوە دەنێن بۆ سەر سیاج و شیم و بۆردەکانی پۆڵندا لەژێر فشار داوا لە پەنابەرەکان دەکەن بەسەر سیمەکەدا بڕۆنە ناو خاکی پۆڵنداوە ، داوا لە پەنابەرەکان دەکەن بە ئامێری سیم بڕین سیاجەکە ببڕن بەو ھۆیەوە چەند پەنابەرێک بریندار بوون

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Zamieszczam na prośbę wiesiołek:

Transkrypcja przemówienia Thierry'ego Baudeta w holenderskim parlamencie na temat agendy Covid-19 https://www.youtube.com/watch?v=iAxuvTzWJLY Dodatkowe wstawki dodane ze strony TVD https://www.fvd.nl/volledige-speech-van-thierry-baudet-bij-de-algemene-politieke-beschouwingen-2021

Pani Przewodnicząco,

3.35
Średnia: 3.4 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Waldemar Korczynski
Artykuł

Czy ktoś z Państwa potrafi ocenić i ew. zweryfikować tę informację?

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

"Ronapreve i Regkirona to dwa nowe leki, które będą służyły w walce z pandemią koronawirusa. O wydaniu pozwolenia dla pierwszych przeciwciał monoklonalnych poinformował w piątek prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (URPL) Grzegorz Cessak. Ale leków na Covid-19, które już niedługo mogą pojawić się na rynku, jest więcej".

Przeczytaj wszystko, to ciekawe.

Czy zdążymy z amantadyną?

2.65
Średnia: 2.7 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Waldemar Korczynski
Artykuł

Myślałem, że jakoś "ogarniam' nasze problemy na granicy z Białorusią. I - pewnie podobnie jak większość - uważałem, że UE czy NATO dziłaja zbyt wolno. Teraz już nie wiem o co własciwie biega. Jak ktoś wie, niech napisze.

5
Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Waldemar Korczynski
Artykuł

Wiele lat temu Le Bon napisał kultową dzis książkę "Psychologia tłumu". Chodziło o taki, "prawdziwy", tłum, gdzie człek obok człeka stoi i ludzie wzajemnie sie podbechtują. Linkowany artykuł, traktuje o tłumie współczesnym, gdzie bezpośrednie sąsiedztwo zastępują w dużej części media. Autor pisze wprawdzie o jednym tylko aspekcie takiej psychologii, ale w dobie pandemii wcale nie najmniej ważnej. Tekst nie jest długi. Miłej lektury.

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Waldemar Korczynski
Artykuł

Mam nadzieję, że to nie tak lub że już nieaktualne.

5
Średnia: 5 (3 głosy)

Strony