Treści z tagiem: komunizm

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

Otóż stwierdzam, że senator Jan Filip Libicki jest politycznym oszustem. Oczywiście, zgodnie z ułożonym przez komunistów obyczajem politycznym każdy polityk, a nawet każdy człowiek, bez względu na swoje obywatelstwo, wypowiadając się w dowolnej politycznej sprawie ma prawo oszukiwać, kłamać oraz swobodnie posługiwać się nieprawdą, nawet jeśli jego zamiarem jest działanie w złej wierze

Oczywiście, zgodnie z tym komunistycznym obyczajem, wciąż dominującym w Polsce, nie można panu Janowi Filipowi Libickiemu postawić żadnego zarzutu, ponieważ pan senator ma prawo posługiwać się nieprawdą w celu oszukiwania wyborców. Cóż, wyborcy to ocenią.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

Totalitaryzm liberalnej demokracji jest potężnym i realnym zagrożeniem współczesnego świata.

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych polecam i proszę o przeczytanie tekstu zatytułowanego «Żołnierze Wyklęci: Obronić Łupaszkę» zamieszczonego przez blogera Krispina na portalu Niepoprawni.pl [...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

"Recepta na kryzys" wygłoszona przez pana Borysa Budkę oraz towarzyszących mu politycznych ekspertów od gospodarki w osobach posłanki Izabeli Leszczyny oraz posła Sławomira Nitrasa jest politycznym wygłupem, świadczącym albo o skrajnej niekompetencji, albo bardzo niebezpiecznej dla Polski złej woli. Słowa nie mówiąc o głupocie.
Na przykład:
Proponowane przez Pana Borysa Budkę obniżenie podatku VAT z 23% do 5% jest propozycją pomniejszenia wpływów budżetu z podatku VAT o około 80% czyli o +/-130 miliardów złotych. To jest prawdopodobnie więcej niż Polska straciła w bombardowaniach Luftwaffe w czasie II Wojny Światowej. Oczywiście taka błyskawiczna kalkulacja jest wzięta nieomal z sufitu, ale chodzi o orientacyjne określenie ilości pieniędzy, którymi tak beztrosko bawi się Borys Budka.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Lockdown, to słowo, które zrobiło karierę w czasie pandemii i zostało niejako inkorporowane do języka polskiego, choć to wyraz angielski. Oznacza zamknięcie, blokadę, izolację, zakaz wyjścia, kwarantannę, czyli niezbyt miłe okoliczności tworzone w ostatnim roku na froncie walki z pandemią koronawirusa. Ciekawe, że wcześniej to słowo prawie nie...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

Czyli stare kłamstwa w miejsce nowych. Dzisiaj w programie TVP Info ("Minęła ósma") jakaś posłanka platformy kłamców wystąpiła z nową narracją przygotowaną już przygotowaną przeciwko wczorajszemu wystąpieniu Premiera Mateusza Morawieckiego w Sejmie. Narracja jest chytra. Pani posłanka stawia PiS-owi zarzut z którego wynika, że jeszcze w czasie panowania rządów PO-PSL odbyło się sejmowe głosowanie nad wprowadzeniem ustaw, które miały uszczelnić system podatkowy. PiS głosował wtedy przeciw a posłanka PO dzisiaj jątrzy. 
PiS wtedy głosował przeciw, a gdy objął władzę wprowadził Jednolity Plik Kontrolny (JPK), czyli wykorzystał rozwiązanie Platformy i dopiero jego wprowadzenie przez PiS umożliwiło realne uszczelnienie VAT. Pic na wodę i bezczelne kłamstwo. Dowód tego kłamstwa - poniżej:

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

Książka "Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu" pani Ann Applebaum jest dowodem rzeczowym zamachu realizowanego przez autorytaryzm demokracji liberalnej przeciwko demokracji. Powtarzam: jest to dowód rzeczowy celowej kampanii prowadzonej przeciwko demokracji.

Jan Maria Rokita w ostatnim numerze "Sieci" z 15 lutego 2021 roku, w artykule "Spisek, który sam się sypnął" poleca artykuł, opublikowany przez mocno lewicową dziennikarkę Molly Ball w "Time" i zatytułowany "The Secret History of the Shadow Campaign That Saved the 2020 Election" ("Tajna historia kampanii cieni, która uratowała wybory 2020 roku"). Pan Jan Rokita zaleca czytanie tego tekstu w oryginale [link]. Tego nie da się opisać - to trzeba przeczytać.

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Bzdura, jakoby w starożytnym Rzymie pozdrawiano się wyciągniętą ręką, wzięła się z obrazu "Przysięgi Horacjuszy" z 1784 roku, autorstwa Jacques'a-Louis Davida.

Mit o salucie rzymskim przejęła kultura popularna na przełomie XIX i XX w. w sztuce i filmach, które przedstawiały salut jako starożytny rzymski zwyczaj. Najważniejszym filmem,...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Faceci, ogarnijcie się. Im będziecie dawać więcej przywilejów kobietom, tym One będą Was bardziej nie szanowały, zachowując się jak rozpuszczone smarkule. 

Polscy mężczyźni* nie rozumieją współczesnych kobiet i tego, jak działa rzeczywistość. Fałszywą wizję świata podtrzymują nie tylko lewicowe media, ale także utopijne „białorycerstwo”...

3.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:12)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

Dzisiaj mamy do czynienia z najgłupszą z możliwych decyzji korporacji Totalitarnych Mediów antypolskiej totalitarnej opozycji. Dlaczego ta decyzja jest tak głupia, że aż durna? Partia antypolskich jurgieltników skupiona w wielu środowiskach totalitarnej opozycji wciąż ma nadzieję na sukces. Ale dlaczego jej starania są tak kompromitujące, że aż śmieszne?

Konkretnie, w czasie "wielkiej konwencji programowej", cztery dni temu zachowywali się jak faceci, który zgubili jedną rękawiczkę i cieszą się, że mają jeszcze drugą. Ale strajk mediów wszystko przebija swoim kretynizmem. To już nawet nie jest śmieszne. 

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:18)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Całą swoją uwagę skupiam na wyborze strategii, która pogłębi polską szansę na zwycięstwo w najbliższych wyborach. Partia antypolskich jurgieltników skupiona w wielu środowiskach totalitarnej opozycji wciąż ma nadzieję na sukces. Na ostatniej wielkiej konwencji programowej zachowywali się jak facet, który zgubił jedną rekawiczkę i cieszy się, że ma jeszcze drugą. Nie wolno lekceważyć ich świetnego samopoczucia.
W felietonie o przyczynach porażki PiS w wyborach 2007 roku zwróciłem uwagę na strategiczne założenie wrogów Polski, polegające na przekonaniu, że we wszelkich wyborach zwycięża mniejszość, która działa jak ostrze dzidy - przebija wszystko.

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:16)
Obrazek użytkownika Łukasz Kuk
Kraj

Mija rok od pojawienia się covidowej nowej rzeczywistości, która wywróciła cały dotychczasowy porządek na świecie i otworzyła drogę do procesów, jakie jeszcze do niedawna mieściły się tylko w kanonach literatury dystopijnej. 

Przez ostatni rok wiele się w naszym życiu zmieniło i pewnie kiedyś w przyszłości historia ta będzie obiektem...

2
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (głosów:12)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

Niżej kopia felietonu opublikowanego 21 lutego 2008, w Salon24.pl [link]

Wszyscy czujemy, dzieje się coś niedobrego. Czy jest to wina rządu Donalda Tuska? Obawiam się, że nie. On jest tylko ostatnim ogniwem tej gry. Pierwszy odbierze lanie. Jest jak nałogowy gracz, który obstawia wyłącznie przegrane konie. Poszukując najlepszego rozwiązania musimy jasno wiedzieć „jak jest”. Porozmawiajmy więc o tych koniach.

Wszyscy chyba w Polsce, którzy choć trochę interesują się polityką wiedzą, że koronną bronią Platformy Obywatelskiej była i jest propaganda [1]. Zdecydowałem się na powtórkę z dawnych lekcji marketingu politycznego i zabrałem się za doświadczenia współczesnych polskich propagandzistów.

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:13)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

Kiedy polskie sądy wydadzą Europejski Nakaz Aresztowania (EAW) wszystkich stalinowskich więźniów, którym udało się uniknąć rozstrzelania w Katyniu? Kiedy polskie sądy uprawomocnią wszystkie bezprawne decyzje Stalina w polskich sprawach?

Jak na razie, wszystkie fakty wskazują na to, że nastąpi to już bardzo szybko. Konkretnie, takie niesprawiedliwe i łamiące wszelkie prawa wyroki polskie sądy wydają systematycznie, potwierdzając wolę przywrócenia sowieckiego totalitaryzmu.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

Badanie 9 stycznia 2021 wykryło wirusa SARS-Cov-2 w moim organizmie, wynik testu jest pozytywny. Od dnia 9 stycznia przebywam w izolacji domowej, dlatego o dzień spóźniłem się z udziałem w «specjalnym dniu na blogach». Wyjątkowo wredny wirus.

Nie jestem bezobjawowy, przeżywam pandemię na własnej skórze i porównuję to co jest, z tym co gada totalitarna opozycja i dlatego mogę opowiedzieć tym, co widzę.

A więc myśląc o przyszłości Polski musimy zapomnieć o totalitarnej opozycji, szkoda czasu. I nawet już nie chodzi o ich polityczne formaty bez znaczenia, ani o intelektualny chaos, tragiczny brak kompetencji i obrzydliwą, cyniczną głupotę.

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:10)
Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

10 stycznia 1947 r. na Majowej Górze w Przedborzu, poległ w walce podczas ubeckiej obławy, legendarny żołnierz Niezłomny Wyklęty przez komunistów – ppor. Tadeusz Bartosiak ps. „Wilk”/”Tadeusz”, działający m.in. w rejonie Tomaszowa Mazowieckiego.

Podczas niemieckiej okupacji walczył na ziemi sochaczewskiej i końskiej w ramach 25. Pułku...

3.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:3)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Myśląc o przyszłości Polski musimy zapomnieć o totalitarnej opozycji, szkoda czasu. Wszelkie Budki, Lemparty lub nawet poważniej traktując różne Brauny, to wszystko są formaty bez znaczenia, to chaos, tragiczny brak kompetencji i obrzydliwa, cyniczna głupota. We współczesnej Polsce opozycji nie ma. Nie istnieje żaden byt, który pasuje do definicji politycznej opozycji. Nawet tak zwany antypis nie jest opozycją Dlatego zjawiska dziejące się na opozycji należy skwitować w następujący sposób:

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Wróg Polski nie jest chorym z urojenia i mściwej nienawiści szaleńcem TOTALITARNEJ OPOZYCJI. To jest zimny i wyrachowany przeciwnik, człowiek interesu, międzynarodowy gangster polityczny i ekonomiczny, który korumpuje polską sforę służalców. Po prostu inwestuje pieniądze. Wydaje miliony dolarów i euro w swoim interesie. Prosta kalkulacja, aby ukraść całe państwo, trzeba zdemoralizować jego elity władzy. Złodziejska prawda, aby okraść sąsiada nie jest potrzebny wybuch granatu, wystarczy przekupić stróża.

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:12)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Oby każdego 13 dnia każdego grudnia George Soros wkurzał się na Polskę tak, jak to się stało teraz, w kolejną rocznicę zbrodni stanu wojennego. Najtrafniej wyraził sens tej zbrodni pan Krzysztof Wyszkowski: «Gdy świat gnał do przodu, Polskę wtrącono do więzienia na 8 lat» [link]. Wiemy kto i kiedy wtrącił Polskę do więzienia, teraz jeszcze musimy dowiedzieć się kto, kiedy i jak Polskę sprzedał. George Soros opisał to w książce "Uderwriting Democracy":

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Każdy 13 dzień, każdego grudnia jest rocznicą zbrodni stanu wojennego. Najtrafniej wyraził sens tej zbrodni pan Krzysztof Wyszkowski: «Gdy świat gnał do przodu, Polskę wtrącono do więzienia na 8 lat» [link].

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Największym kłopotem współczesności,
jest powszechny brak rozumienia jej złożoności.

Weźmy przykład zadania kierowania polską nawą państwową. Czy to jest tak łatwe, że każdy gówniarz w ładnym garniturze to potrafi, czy może tak jak gra w brydża, albo w szachy. Czy może jest to praca trochę bardziej wymagająca kwalifikacji, takich na przykład jak dowodzenie grą wojenną na rozległym poligonie. A może ta robota bardziej przypomina utrzymywanie równowagi przez linoskoczka na linie rozpiętej między masztami rozchwianego okrętu, na sztormowej fali?

4.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:9)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Byłem na trzecim roku studiów wiosną w marcu roku 1968. Fizyka teoretyczna była moją przyszłością. Adam Michnik był wtedy "naszym symbolicznym bohaterem", a czołowi marcowi aktywiści objaśniali rewolucyjny przełom współczesności filozofią Herberta Marcuse. Intrygujące było to, że akurat to nazwisko było przez tych aktywistów wykorzystywane jako symbol filozofii studenckiego buntu, fundament intelektualnej formacji ówczesnego antykomunizmu. Karol Modzelewski, Adam Michnik byli tylko męczennikami, a Herbert Marcuse objaśniał świat na studenckich zgromadzeniach. A za oknami dudniły zastępy milicjantów, jako wiecowy argument ...

4.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:5)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Nikt nie dostrzega prawdy w tym, że «Morawiecki wcale nie chce zawetować europejskiego budżetu» i nikt nie mówi prawdy o tym, że «Morawiecki zamierza zawetować rozporządzenie o rzekomej praworządności» doczepione do tego budżetu. Nie jest ani przeciwko budżetowi, ani przeciwko Unii Europejskiej, ani przeciwko europejskim pieniądzom.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Podstawowa zasada, którą głoszą komuniści, brzmi: „każdy według możliwości, każdemu według potrzeb”. Praktyczna realizacja tej komunistycznej zasady nazywa się „redystrybucja”. Państwo poprzez progresywne podatki dochodowe, obrotowe czy od wartości dodanej, przemocą zabiera ludziom owoce ich pracy - tym więcej zabiera, im ktoś więcej wypracuje - a potem rozdaje te pieniądze swoim znajomym, wspólnikom czy zwolennikom.

1.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (głosów:17)
Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie zakończył się proces opozycjonisty antykomunistycznego Janusza Fatygi przeciwko potentatowi medialnemu Ringier Axel Springer o naruszenie dóbr osobistych, poprzez zobrazowanie go jako zbrodniarza komunistycznego na stronach „Faktu”. Ten fakt rozpoznałem w internecie 24 lutego 2017 r. i opisałem na...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:17)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

Komunizm...

 

Tak, za wszystkie nieszczęścia i to, co się dzieje dzisiaj, winię komunizm. Szatańską ideologię wymyśloną przez psychopatycznych wrogów ludzkości.

Diabelskie pomioty, które dla swoich egoistycznych celów, kłamstwem i oszustwem, bezwzględną brutalnością,...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Ostatnio mamy do czynienia z nawoływaniem do niszczenia kościołów, a nawet nawoływaniem do mordowania księży (zrzut z Facebooka na zdjęciu głównym).

W 1923 roku z inicjatywy Lenina i wyznających jego idee dzikusów doszło do „sądu nad Bogiem”.

Fragmenty artykułu Roberta Chledy w „Rzeczpospolitej” pt.: „Zabić Boga!”:

„Państwo...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)
Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Idee

Zakończył się proces Janusza Fatygi z potęgą medialną Ringier Axel Springer, [https://jwfotowideo.wordpress.com/2020/10/06/ringier-axel-springer-fakt-bezapelacyjnie-przegrywa-czyli-jak-dawid-wygral-z-goliatem/] którego „Fakt” przerobił na swoich stronach internetowych na zbrodniarza komunistycznego, gdy jako opozycjonista...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Idee

https://blogjw.files.wordpress.com/2020/09/screen-shot-09-21-20-at-08.47-am.png

„Wywiad z chuliganem”. Autor „Plag akademickich”: kodeks honorowy na polskich uniwersytetach? Trzeba by je zamknąć!

https://telewizjarepublika.pl/quotwywiad-z-chuliganemquot-autor-plag-akademickich-kodeks-honorowy-na-polskich-uniwersytetach-...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Ukazała się drukiem moja nowa książka PLAGI AKADEMICKIE [450 stron],w której zebrane są teksty z ostatnich kilku lat obrazujące moje boje z plagami akademickimi jakimi dotknięty jest polski świat akademicki funkcjonujący po pandemii komunizmu, aktualnie porażony pandemią biologiczną, która przyszła z kraju komunistycznego i stanowi...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Gorzkie refleksje po 40 latach.

Na okoliczność 40 lecia Niezależnego Zrzeszenia Studentów, antykomunistycznej organizacji o zasięgu ogólnopolskim zorganizowano wystawę w hallu dworca PKP w Krakowie. (https://jwfotowideo.wordpress.com/2020/08/12/nzs-pokolenia-przemian-1980-2020-na-dworcu-pkp/)

Warto ją obejrzeć i zastanowić...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Strony