Niemcy

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

“Czy jest jakiś ostateczny moment i ostateczne zakończenie, które prowadzi od wojny do pokoju?”- pyta profesor Gabriella Blum z Harvard Law School i nie znajduje odpowiedzi.

Przez tysiąclecia takim “momentem” był traktat pokojowy. Najstarszy znany traktat pochodzi z 1269 roku przed Chrystusem i zakończył wieloletnią wojnę Hetytów z Egipcjanami. Jego kopia wystawiona jest w nowojorskiej siedzibie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Każdy z Polaków lub kłamiących, że są Polakami, którzy w jakikolwiek sposób będą akceptowali proponowane przez niemiecką UE zmiany traktatowe może swobodnie być uznany za zdrajcę Polski i Polaków.  

 

Możemy wreszcie bardzo łatwo oddzielić zdrowe polskie ziarna od plew. Przez wiele lat nieraz było to trudne, bowiem mieliśmy do czynienia z ogromnym szumem informacyjnym, fake newsami, częstymi...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

Co robić?!

To jedno z najważniejszych pytań w życiu, które sobie zadajemy.

By móc znaleźć odpowiedź trzeba wiedzieć i rozumieć.

Tymczasem ta cała przeklęta lewica na świecie, tym razem nie biedna, zmęczona robotą i chorująca, tylko ta, co ma tyle forsy, że zgłupiała doszczętnie i poprzez swoje tuby sprzedajnych polityków, hipokrytów zakłamanych – publicystów i dziennikarzy, sędziów –...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Kraj

Przed kilkoma dniami śledziłem na platformie X (dawniej Twitter) ciekawą dyskusję nad relacjami polsko-niemieckimi oraz polityczno-prawnym bezpieczeństwie zachodniej granicy RP. Była to dyskusja merytoryczna a jeden z uczestników zamieścił tegoroczne stanowisko Ministerstwa Spraw Zagranicznych w tej materii.

Zgodnie z historyczną rzeczywistością a nie obiegowym poglądem, MSZ stwierdził, że “z...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 

 

Obejrzałem późnym wieczorem, jeden po drugim, wywiad u redaktora Sakiewicza z panem europosłem Jackiem Saryusz-Wolskim (wyjątkowo tęga głowa), a potem rozmowę z redaktorem Witkiem Gadowskim.

Jestem dumny z własnej wyobraźni, lecz pan europoseł bije mnie na głowę. Na dodatek, to on ma bezpośredni dostęp do szczegółowych meandrów światowej polityki, a ja wiem tylko tyle, co usłyszę, oraz...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Komisja Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego opracowała i przedstawiła projekt rezolucji Parlamentu dotyczącej zmiany traktatów unijnych. Napisany jest brukselskim bełkotem, ale kto cierpliwy w dochodzeniu jaką pełną szczęśliwości Europę szykują nam eurokraci może polski tekst przeczytać tutaj: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/AFCO-PR-746741_PL.pdf

Punkt 21 projektu...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Mości Zagłoba
Blog

Mam nadzieję, że wpisuje się to w układ sił nas otaczających. Oczywiście "starsi i mądrzejsi" Redaktora Michalkiewicza w tle. Na ten przykład bywszy bratanek Orban u Xi kukuruku ku z Putinem sobie robił. Nasz Sportowiec i jego dupiarstwo na razie wyje, jak sotnia banderowców przed gwałceniem gosposi proboszcza. Ale nie będzie chyba żadnych takich z uwagi na powody, dla których nasz bratanek do Xi...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

 Artykuł pt.: „Donald Tusk: ich bin fur die Deutschen” („Donald Tusk: jestem za Niemcami”) ukazał się w „Bild” 23 października 2007 roku.

Fragment artykułu z „Bild”:

Szczupła blondynka o niebieskich oczach i przyjacielskim uśmiechu synka jest przyjaciółką Niemców i otwarcie przyznaje: „Jestem proniemiecka”*.

- Chodzi chyba o wypowiedź Małgorzaty Tusk.

Nie wiem, czy Google Translator się pomylił,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza
Kraj

Wybory15-stego /a szczególnie referendum/ –smartfon-nowy przekręt ?

Dlaczego ?

Po pierwsze :zostały nie dopilnowane (brak dawnego RKW)! To nie tylko wina  PiS ,ale choćby smartfonowej pasywności większości dorosłej populacji. Nudzą się siedząc na komisji i chodzą na zewnątrz smatrfonować . Czego sam byłem świadkiem.

Po drugie: (Rząd np. nie wprowadził zakazu do prywatnego użytku smartfonoów- a...

3.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Wiosną 1981 roku w Polsce “Solidarność” budowała niezależne struktury związkowe, komunistyczna PZPR trzeszczała w szwach, półki w sklepach pustoszały a mówiąc o Sowietach Polacy zastanawiali się z niepokojem “wejdą, czy nie wejdą”.  Natomiast w Białym Domu CIA przedstawiła tajny raport “ZSRS-Europa Zachodnia: Implikacje gazociągu Syberia-Europa”.

Kiedy kilka miesięcy później generał Wojciech...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Najbardziej wielkie, dorodne kasztany spadają w Toruniu na Bydgoskim Przedmieściu.
A zapowiadały się na małe, liche, drobne, rachityczne, gdyż jeszcze w sierpniu bardziej wielkością przypominały mirabelki.
Ale przyroda poradziła sobie i kasztanowce odbiły się, teraz można zbierać wielkie, dorodne spadające z impetem.

Inaczej, odwrotnie ma się rzecz z Donaldem Tuskiem.
On sam, sympatycy plus jego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Z okazji Dnia Jedności Niemiec na głównej stronie oficjalnego portalu partii SPD pojawiła się grafika z hasłem “Niemiecka jedność została osiągnięta, ale nie do końca. Razem z tym sobie poradzimy” i strzałkami wskazującymi na wschód. Niemieckie komentarze jakie pojawiły się na X (dawniej TT) krytykowały “niefortunność” ponoć “niewyraźnej” grafiki, ale portal Junge Welt nie miał żadnych kłopotów z...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

 

Przejrzałem sobie migawki z ulicznej imprezki zapożyczonej ze szkopskich Gleichstellungsparade, tu ukryte sprytnie pod iście sowieckim napuszeniem pod nazwą „Marsz miliona serc“ (Jako, że to osobniki bez serca, musieli sobie przykleić takie za 20 zł na koszulce).

Takie coś, a jakże, musiał zorganizować na polecenie Deutsche Geheimdienste aus Berlin, lokalny Gruppenführer

, Herr Tusk Donald,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Kiedyś odnośnie wyborów we Włoszech szefowa KE Ursula Von der Leyen powiedziała, że jeśli sprawy we Włoszech po niedzielnych wyborach "pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier". Słowa te oburzyły lidera Ligi Matteo Salviniego, który zapowiedział złożenie w Parlamencie Europejskim wniosku o wotum nieufności dla szefowej KE [1].

 

Na nic się zdały groźby tej Pani....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Przemawiając podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował, aby do stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ dołączyć Niemcy. Chciał się Berlinowi przypodobać, ale przesadził z wazeliną. Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock stwierdziła, że “było by to niewłaściwe”.

Niemcy od lat wzdychają do fotela stałego członka...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Świat

Państwa mają swoje interesy, wielkie państwa chcą rozszerzać swoje wpływy i kontrolę, średnie państwa czekają na okazję, aby zostać silnym, potrzebnym i docenianym partnerem wielkich, a mniejsze państwa szukają sposobu aby przetrwać i nie dać się połknąć, zgnieść średnim, lub wielkim. Wojna na Ukrainie pewnie już się skończyła, tylko o tym jeszcze nie wiemy, my obserwatorzy i ci co jeszcze zginą...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Dominika Cosic: Francja i Niemcy obiecali Ukrainie wejście do Unii Europejskiej w zamian za pomoc w obaleniu polskiego rządu.  

Korespondentka TVP w Brukseli informuje, że Francja i Niemcy mówili Ukrainie, że bez zmiany obecnych traktatów, nie jest możliwe rozszerzenie Unii Europejskiej. Oczywiscie przeszkadza tu Polska i jej potencjalne veto.

To jest oczywiście kłamstwo, bo rozszerzenie jest...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Korespondentka polskiej telewizji Dominika Ćosić alarmuje, że aktualna mało przyjazna wobec Polski postawa Ukrainy jest wywołana zakulisowymi gierkami Niemiec i Francji.

Pisze:

W Brukseli mówi się nieoficjalnie, że ponoć Niemcy i Francja obiecały władzom Ukrainy szybkie wejście do UE jeśli Kijów pomoże w obaleniu obecnego polskiego rządu. Motywują to tym, że bez zmiany traktatów nie można...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

A mówili, pisali o nim, że taki rzekomo bystry, inteligentny i nawet dobrze... wychowany!

Nieprawdą jest, że...
Otóż to! żeby to amphibia, ale to amaeba!

Baaa!
Jakże inaczej, skoro służył u bardzo możnej, wpływowej....pani!
Służył!, to delikatnie powiedziane!
Wszak, przez niemal trzy pełne olimpiady wiernie jej się wysługiwał!

I przysłali go z kolejną misją przejęcia władzy nad Wisłą, odsunięcia...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

 

 

Wystarczyło półtora roku aby bohater się ześwinił.

Uważaliśmy go za bohatera trochę na wyrost. Uważaliśmy, a nawet podziwialiśmy w pierwszych dniach wojny, gdy odmówił amerykańskiej propozycji ewakuacji helikopterem i pozostał w Kijowie dowodząc obroną państwa, choć to było tylko oficjalne i emocjonalne. W głębi mózgu mieliśmy też pewien kontekst: - Zełeński to tylko telewizyjny aktor, który...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (9 głosów)
Obrazek użytkownika brian
Kraj

 

   Znów kogoś urażę. Trudno.

 Jakiś czas temu czytałem o możliwości dogadania się i życia w zgodzie z Matuszką Rosją.

 Co! Niewyobrażalne!

 Ale komentując przypomniałem bezczelnie o jednym.

 Było to możliwe dokąd Rosją rządzili Rosjanie( od biedy Rurykowiczów można podciągnąć ). W okolicy też było kilka krajów które z uwagi na wielkość musiały by być tolerowane przez Watykan. Najwyżej z...

4.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (6 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

W otwartej już wojnie wypowiedzianej Polsce przez niemiecką UE przeciwnik wytacza coraz cięższe działa. 

 

Wczoraj pisałem o przygotowaniach niemieckiej UE do ewentualnego podważenia – w razie zwycięstwa ZP (PiS) –  wyników październikowych wyborów parlamentarnych w Polsce. Wskazałem też na wcześniejsze skandaliczne wypowiedzi Niemców, którzy już oficjalnie wypowiedzieli nam - jak na razie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz
Kraj

Pytanie zasadne o tyle, że nie słychać by któryś z polityków niemieckich jakiejkolwiek partii odcinał się lub skrytykował ostatnią wypowiedź Manfreda Webera, jednego z szefów Tuska, na temat Polski, demokratycznie wybranej przez polskich obywateli większości sejmowej i polskiego rządu. To sugeruje, że na dziś Weber wypowiadał się nie tylko w swoim imieniu, ale jest wyrazicielem myśli, emocji i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Od zarania istnienia państwa polskiego mieliśmy zawsze i mamy do dzisiaj dwóch wrogów, którzy chcieli graniczyć ze sobą kosztem likwidacji państwa polskiego. To Niemcy i Rosja. 

 

Historycznie bywało różnie. 

 

Niekiedy to Polska była "górą" a nawet przyjmowaliśmy od nich hołdy lenne:

– od Niemiec (Prus) aż dwanaście razy, w tym ten najbardziej znany - Hołd Pruski z 1525 roku  złożony królowi...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Najwyraźniej odżyły stare bajania często jeszcze stalinowskiej propagandy. Powód w Rosji jest jeden – tam od 1920-23 roku historia jako nauka musiała ustąpić komunistycznej propagandzie, co praktycznie trwa do tej pory.

U nas przede wszystkim trafia do emerytów resortowych, którzy z wiekiem pamiętają już tylko, że za komuny żyło im się lepiej niż reszcie społeczeństwa. Niestety. Lata 1990-te, gdy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Już piętnasty rok piszę w tych rocznicowych dniach na NP o Powstaniu Warszawskim.
W tym roku same cytaty.

Marian Hemar :

Gdy naród warszawski się porwał do boju,
Gdy z bronią powstali cywile – Gdzie ty byłeś wtedy, sowiecki gieroju?
Za Wisłą, opodal, o milę.
O, cześć wam, radzieccy kamraci! O, cześć, towarzysze przytomni!
Za pomoc w Powstaniu niech Bóg wam zapłaci A Polska wam jej nie zapomni.
...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Niegdysiejszy kolega ze studiów braci Kaczyńskich i Andrzeja Rzeplińskiego Lejba Fogelman przepowiada koniec Unii Europejskiej.

Przyznam, że wypowiedzi tego pana, zasłużonego dla procesu prywatyzacyjnego w Polsce w minionych dekadach, zawarte w wywiadzie z niejakim Bartoszem Węglarczykiem, mogą szokować.

Najwyraźniej bowiem eurolewica zrozumiała wreszcie, że po latach bezwzględnej walki o rząd...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz
Kraj

I Niemcy. Znowu, a właściwie w sposób ciągły, ale latami zawoalowany, śmiertelnie groźny demon Europy. Tylko, że my już tej informacji nie mamy w programach szkolnych. Dzieci śpią spokojnie. Naród zdaje się także spać. A pętla się zaciska.

Dopiero co, 10- go lipca, minęła kolejna rocznica bitwy pod Grunwaldem. A lata temu, w roku 1860-tym, w maleńkiej wiosce na dziś ukraińskim Podolu, ponad 100...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Ostatni car Rosji sam siebie unicestwił nie reagując na poczynania W.I. Lenina. Jego też do Rosji wysłali Niemcy, aby siał zamęt, śmierć, nienawiść i wywołał Rewolucję Bolszewicką. Scenariusz bardzo podobny do desygnowania przez Niemcy D. Tuska do Polski! I jeżeli obecne władze w porę nie zareagują i nie zaczną go ścigać jako zdrajcę polskiej racji stanu, to później może być za późno!

 

Niejaki...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

W historiografii zwany częściej paktem Ribbentrop-Mołotow. Okazuje się, że ruska propaganda na nowo usiłuje palić głupa i udaje, że było to zwykłe porozumienie międzynarodowe, tożsame z tym, jakie np. Polska zawarła z III Rzeszą w 1934 roku.

Główny polskojęzyczny moskiewski propagandzista działający na pewnym portaliku, posługujący się ksywą Ikulalibil, idzie w zaparte:

[Pakt Ribbentrop-Mołotow...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Strony