UE

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Jeden z naszych sąsiadów, Ukraina toczy już od 10 lat pełno skalową wojnę z agresywną Rosję, która nie ukrywa swych zamiarów przywrócenia swej dominacji sprzed rozpadu Związku Sowieckiego.
Ba!, a nawet z czasów imperium carskiego.

W tej sytuacji trzeba zdawać sobie sprawę z naszego, polskiego położenia.

Gdzie, kto przeciwnikiem, wrogiem?
Kto zaś? sojusznikiem, przyjacielem?

Przyjaciół, jak...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

D. Tusk jeszcze jako kandydat na premiera w dniach 25-26 października 2023 roku przebywał w Brukseli. Lider PO w programie swojego wyjazdu miał m.in. rozmowy z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i przewodniczącą Parlamentu Europejskiego Robertą Metsolą. Podobno najważniejszą sprawą, którą miał poruszyć D. Tusk było uzyskanie choć części pieniędzy z naszego KPO. I też podobno...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Trochę mi zeszło, gdy w koszulce( kamizelce) z napisem NP ( he, he! niemal wszyscy myśleli, że to ktoś z press, a ja z ...Niepoprawnych) przewędrowałem od Avdijewki w walczącej z kacapem Ukrainy przez Ryczące Czterdziestki ( zahaczając o nowo obranego prezydenta Argentyny), cztero kilomtrowy Eagle Pass/Del Rio w stanie Texas i powrót nad Wisłę, gdzie Ryża Gapa do spółki z Krwawym Wasylem...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Każdy, kto kiedykolwiek mnie od 15 lat czytał lub komentował to wie, że zawsze byłem i jestem przeciwny polskim rządom, które działają na szkodę Polski i Polaków.  

 

Kierując się tym imperatywem zawsze byłem silnym oponentem rządów czerwonych i różowych lewaków pod wodzą SLD-UD-UW a także oczywiście liberalnych rządów KLD czy też w ostatnim okresie lewicowo-liberalnych rządów PO-PSL a dziś...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Historia uczy, że aby rządzić jakimkolwiek społeczeństwem potrzebny jest strach. Ten z kolei można podzielić na endo- i egzogenny.

Mówiąc zaś po ludzku chodzi o to, że źródłem strachu jest albo centralna władza, albo też strach czai się na zewnaątrz.

Polska po 4 czerwca 1989 roku zdecydowanie nie miała władzy, która napawała by społeczeństwo strachem. To dość nieszczęśliwe porównanie rudej...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Przez okres 6 tygodni rząd D. Tuska całkowicie zdemolował polski ład prawny i mamy już do czynienia z anarchią całego państwa. Sądzę, że wielu z nas zastanawia się o co chodzi premierowi.

 

Oczywiście jest wiele odpowiedzi. 

 

Jedni uważają, że działa on na zasadzie zwykłej i małostkowej zemsty na PiS-ie i na polskim prezydencie. Inni wskazują, że jego działania mają charakter obronny przed...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

I. Strach D. Tuska

 

Wczoraj napisałem tekst [1] z konstatacją, iż D. Tusk przestraszył się Polaków manifestujących w Warszawie i stąd jego nagły, i miałki wywiad w sumie - z małymi wyjątkami -  bez charakterystycznej dla niego agresji, którą reprezentował w czasie kampanii wyborczej i podczas miesięcznego premierowania Polską. 

 

Ale nie wiem, czy to jest jego jedyny strach. 

 

Bo może jest w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Wszelkie konflikty w Polsce są korzystne dla naszych nieprzyjaciół. O tym nie ma zbyt wielu informacji w mediach, bo te, walcząc o odbiorców i reklamodawców, mają inne interesy. Po prostu destabilizacja jest korzystna z finansowego punktu widzenia.

Destabilizacja to wspaniała okoliczność, a może nawet narzędzie, przede wszystkim do realizacji określonych celów politycznych. Taki teatr polityczny...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Podstarzały niegdysiejszy amant dziś natomiast już tylko zwykły komediant Jerzy Zelnik (78 l.) apeluje o 100 dni spokoju dla Tuska. Jakoś jednak siedział cicho, gdy lewactwo jeszcze przed zaprzysiężeniem rządu Beaty Szydło organizowało KOD w obronie już rzekomo zagrożonej demokracji.

Na stronie www. polskojęzycznego portalu Onet wzywa:

Sądzę, że powinniśmy ostudzić emocje i dać rządowi sto dni,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Honic
Kraj

Zasugerowałem się wypowiedzią jazgdyni na temat Tuska,

Cytuję:" (...) on też jest marionetką, czego w swoim psychopatycznym zachwycie może nawet nie wiedzieć. Nim pociągają berlińskie pacynki. A one także są również sznurkami sterowane, przez jeszcze wyżej usytuowanych Mistrzów Marionetek. Taka piramida Klopsa."

Można czasem spróbować dowiedzieć się czegoś więcej. Poszukałem tych "marionetek"....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

PAD zawetował ustawę, która prócz podwyżek dla pracowników sfery finansów publicznych miała dać aż 3.000.000.000,- zł mediom koalicji 13 grudnia.

Tusk jednak jest uparty. Skoro PAD zawetował ustawę, w której prawem kaduka umieszczono kaskę dla koalicyjnych me(r)diów, a na dodatek złożył swój własny projekt ustawy obejmującej jedynie podwyżki dla osób pracujących w sferze finansów publicznych,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Jak coraz mniej powszechnie wiadomo, niestety, komunistyczny zbrodniarz Jaruzelski zanim wprowadził 13 grudnia 1981 roku stan wojenny na obszarze Państwa, konsultował się wielokrotnie w Moskwie.

1.

Dzisiaj mamy do czynienia z parodią, i to kiepską, tamtych czasów. Choć trzeba jasno powiedzieć – zarówno wtedy, jak i dzisiaj rządzący reżim znajdował sporo zwolenników pozaprawnych rozwiązań.

Jedno...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Expose Tuska przeszło już do historii. Za kilka lat, a raczej miesięcy będziemy wiedzieli, jak należy je zaszufladkować.

Mam nieodparte wrażenie, że Tusk za młodu sporo nasłuchał się… Gomułki. To właśnie o rzekomym dziadku jednego z najbliższych współpracowników premiera in spe funkcjonowało popularne powiedzonko:

- Mówił, mówił… i nic nie powiedział.

Donald Tusk szeroko sięgną po spuściznę KOD-...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Mało kto już pamięta szok, jaki przeżyliśmy, gdy naprawdę niezależne media opublikowały nagrania najważniejszych osób w Państwie.

Mimo licznych prób dyskredytowania „nielegalnych” nagrań, a nawet skazania człowieka będącego rzekomo spiritus movens tej akcji, jedno okazało się pewne. Wbrew uznawanemu przez sądy i prokuraturę „nielegalnego” charakteru nagrań okazały się one… prawdziwe.

Nie było...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Europa bez granic
Świat

 

Bojkot niemczyzny

 

 

"Jesteśmy narodem,

który posiada rząd

– nie na odwrót"

 

(fragment mowy

inauguracyjnej

Ronalda Reagana

z 20 stycznia 1981)

 

Przyszła Wolna Polska obłoży ścisłym embargiem

serwisowanie oraz części zamienne dla całości produkcji

pochodzenia niemieckiego.

 

Rewizja porządku jałtańskiego jest dzisiaj możliwa

także poprzez bojkot konsumencki produkcji niemieckiej. 

...

4.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (6 głosów)
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Tegoroczny Marsz Niepodległości odbył się pod hasłem „Jeszcze Polska nie zginęła”. Zastanawiam się jakie hasło będzie obowiązywało za rok, a może dwa? Jeżeli sprawy potoczą się zgodnie z planami Berlina i jeśli w ogóle wolno będzie maszerować to na transparentach napiszemy: „Co nam obca przemoc wzięła / Szablą odbierzemy”. Tylko czy starczy nam tych szabel? Sądząc po wynikach ostatnich wyborów...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

Co robić?!

To jedno z najważniejszych pytań w życiu, które sobie zadajemy.

By móc znaleźć odpowiedź trzeba wiedzieć i rozumieć.

Tymczasem ta cała przeklęta lewica na świecie, tym razem nie biedna, zmęczona robotą i chorująca, tylko ta, co ma tyle forsy, że zgłupiała doszczętnie i poprzez swoje tuby sprzedajnych polityków, hipokrytów zakłamanych – publicystów i dziennikarzy, sędziów –...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Przed obecnym prezydentem Andrzejem Dudą chyba największe wyzwanie jego dwukadencyjnego panowania. Zostało mu niecałe 2 lata kadencji a tak naprawdę 1,5 roku, bo wybory prezydenckie odbędą się w Polsce najpewniej w maju 2025 roku. 

 

To całkiem dla niego nowa sytuacja, bowiem teraz już nie będzie miał większego lub mniejszego poparcia swojego zaplecza politycznego w postaci PiS (ZP) i będzie...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Tego nikt się nie spodziewał. Niejaka Małgorzata Tomczak w przydługim tekście opublikowanym w piątkowym wydaniu Gazety Wyborczej przyznaje rację prawicy. Co prawda na razie tylko dotyczy to naszej wschodniej granicy z Gubernią Mińską. Ciekawe, czy i kiedy przyjdzie pora na resztę…

Pisowscy mordercy dzieci i kobiet, przerzucający zwłoki zamordowanych przez siebie uchodźców na białoruską stronę to...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

''Nie pytaj co Polska może zrobić dla ciebie, lecz co ty możesz zrobić dla Polski". 

 

Cytat ten jest parafrazą słynnego stwierdzania Johna F. Kennedy'ego (+29.05.1917 –  +22.11.1963): „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”. 

[video:https://youtu.be/8GsLEmZTgFo?si=Ix8Z9KMlTypxQXU7]

https://youtu.be/8GsLEmZTgFo?si=Ix8Z9KMlTypxQXU7

 

Ja wiem...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Aleszumm
KrajIV RZESZA NIEMIECKA W BUDOWIE Z CYKLONEM B

NA POLAKÓW  I ŻYDÓW

UNA EUROPEJSKA W ATAKU NA POLSKĄ RACJĘ STANU Z FASZYSTKĄ NIEMIECKĄ URSULĄ VAN DER LEVEN

IV RZESZA NIEMIECKA W BUDOWIE Z CYKLONEM B

NA POLAKÓW  I ŻYDÓW

Trwający i nasilający się atak instytucji unijnych na polski rząd nie wynika z tego, że nie zostaliśmy dobrze zrozumiani; przeciwnie, oni doskonale rozumieją, że Polska jest jednym...

3.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (3 głosy)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 

 

Obejrzałem późnym wieczorem, jeden po drugim, wywiad u redaktora Sakiewicza z panem europosłem Jackiem Saryusz-Wolskim (wyjątkowo tęga głowa), a potem rozmowę z redaktorem Witkiem Gadowskim.

Jestem dumny z własnej wyobraźni, lecz pan europoseł bije mnie na głowę. Na dodatek, to on ma bezpośredni dostęp do szczegółowych meandrów światowej polityki, a ja wiem tylko tyle, co usłyszę, oraz...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Komisja Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego opracowała i przedstawiła projekt rezolucji Parlamentu dotyczącej zmiany traktatów unijnych. Napisany jest brukselskim bełkotem, ale kto cierpliwy w dochodzeniu jaką pełną szczęśliwości Europę szykują nam eurokraci może polski tekst przeczytać tutaj: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/AFCO-PR-746741_PL.pdf

Punkt 21 projektu...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Mam nadzieję, że poniższy tekst nie jest moim "wołaniem na puszczy".

 

Już 11 listopada ulicami Warszawy przejdzie 14 Marsz Niepodległości – największa patriotyczna manifestacja w Europie! Rozpocznie się 11.11.2023 r. godz. 14.00 na Rondzie Romana Dmowskiego

W tym roku Polacy będą maszerować pod hasłem: "Jeszcze Polska nie zginęła".

 

Zachęcam do udziału, bo to będzie wyjątkowy marsz za Polską i...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika brian
Idee

Co rusz wraca w Polskich Mediach sprawa zażydzenia i jewrejskiej maskirowki w wielu instytucjach już wkrótce nazwanych Komitetami, Radami Narodowymi( oczywista, bez Narodu )i.t.p.

Te typy będą przodownikami rewolucyjnych zmian oraz  rozdawcami poszukiwanych dóbr, owe zkolei( skąd my to znamy )? elementem nacisku tudzież nagradaznia nowych TW.

 Jednocześnie na wszystkie sposoby, przy użyciu...

3.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (8 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Idee

Mam nieodparte wrażenie, że ci trzej wymienieni konserwatywni europosłowie z Polski, którzy ostrzegali Polaków i Polskę przed szaleństwem centralistycznych zamierzeń niemieckiej UE nie znaleźli  zrozumienia nawet w swoim krajowym obozie politycznym. 

 

PiS bowiem cały czas bał się PO-wskiego posądzenia o chęć wyjścia Polski z UE, czyli Polexitu. Ten strach spowodował, że dyskusja na temat...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Dzisiejsza jeszcze opozycja często używała antyrządowego argumentu, że środki finansowe w ramach unijnego Funduszu Odbudowy (FO) - zawarte w naszym Krajowym Planie Odbudowy (KPO) po cowidzie - w ogóle jeszcze nie dotarły do Polski. To miał być przekaz, że polski rząd nie potrafi tych środków pozyskać a D. Tusk w kampanii wyborczej obiecywał, że "na drugi dzień" po zwycięskich wyborach pojedzie do...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika SPIR_SWOJAK
Idee

Polska miała historyczne nieszczęście przez długi czas należeć do obozu tzw. demoludów. W owych czasach żyło się skromnie, żyło się biednie. Gdy ktoś jechał na zachód, do bogatej Europy do Ameryki, wszyscy patrzyli na niego z wypiekami na twarzy. Tkwiło w nas, Polakach, przeświadczenie: „My jesteśmy głupsi, oni są mądrzejsi”. Jeżeli chcemy rozwijać się, to trzeba bezrefleksyjnie wdrożyć wszystkie...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Zdaniem prof. Klausa Bachmana (SWPS Warszawa) opozycja, by móc w Polsce rządzić, musiałaby wprowadzić coś na kształt stanu wojennego 2.0.

W opublikowanym na łamach Berliner Zeitung tekście zatytułowanym Nach Polen-Wahl: Die neue Tusk-Regierung muss wie Kaczynski regieren, um das Land zu verändern czytamy:

Po wyborach w Polsce: Nowy rząd Tuska musi rządzić jak Kaczyński, żeby zmienić kraj

(…)

...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

 Artykuł pt.: „Donald Tusk: ich bin fur die Deutschen” („Donald Tusk: jestem za Niemcami”) ukazał się w „Bild” 23 października 2007 roku.

Fragment artykułu z „Bild”:

Szczupła blondynka o niebieskich oczach i przyjacielskim uśmiechu synka jest przyjaciółką Niemców i otwarcie przyznaje: „Jestem proniemiecka”*.

- Chodzi chyba o wypowiedź Małgorzaty Tusk.

Nie wiem, czy Google Translator się pomylił,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Strony