Polecane wpisy

Obrazek użytkownika Lady Makbet34
Historia

W zeszłym roku premierę miała książka znakomitego dotąd dziennikarza, Cezarego Łazarewicza. Mam tu na myśli reportaż Na Szewskiej. Sprawa Stanisława Pyjasa. Tym razem, w mojej ocenie, autor bardzo dobrego studium, Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, temat całkowicie położył, i to wielu wymiarach.

 

Laureat nagrody Nike rozczarowuje, przyjmuje jednostronną wersję wydarzeń; na niemal czterystu stronicach, Łazarewicz usiłuje przekonać nas, że krakowski student zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku. We wstępie publicysta zaznacza swój dystans do sprawy zuchwałego zabójstwa jednego z trzech kumpli: 

W chwili jego śmierci miałem jedenaście lat, mieszkałem w małym miasteczku nad...

5
Średnia: 5 (8 głosów)

Obrazek użytkownika glowiak
Idee

Wybił dzwonek.

Dzwonek ten nie był głośny, jak wcześniej. W zasadzie, nie było go wcale, gdyż dyskryminowałoby to głuchych.

Tak więc wszystkie dzieci stale patrzyły na zegarki na swych telefonach, by nie przegapić "dzwonka".

Wiedziały, że jeśli spóźnią się na nowy projekt Europejskiego Komisariatu Ludowego ds. Nauki i Inkluzywności (EKLNI), to oberwą surowo.

Tak więc jak na komendę wszyscy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Idee

Zawarte w tytule pytanie może wydawać się absurdalne, ale jest to całkiem realne. 

 

No bo jak to miałoby wyglądać, gdy Niemcy i elity unijne już ostatecznie przeforsują projekt i go wdrożą budowy z UE Jednego  Scentralizowanego Państwa Europa? No jak? Przecież Jedno Superpaństwo Europa wyklucza narodowość i granice państwowe. Wszyscy mamy być obywatelami Europy a nie Polakami, Francuzami,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika dr Frank Polak komentuje
Blog

Dzisiejszy mecz Polska-Holandia był dowodem na to, że reprezentacja Polski w piłce nożnej może być silniejsza bez Roberta Lewandowskiego. Mimo że wynik końcowy to 1:2 na korzyść Holendrów, Polacy zaprezentowali się z najlepszej strony pokazując, że młoda generacja piłkarzy ma ogromny potencjał i determinację.

Chłopaki biegali przez cały mecz, blokując piłki Holendrów i walcząc jak równy z równym...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika glowiak
Kraj

Bardzo mnie dziwią wypowiedzi miłościwie nam panujących w sprawie migracji.

Z jednej strony atakują (atakowali?) PiS za "pushbacki", że to niehumanitarne (dlaczego niby?), itd itd itd,

a z drugiej strony, gdy to samo robią nasi zachodni sąsiedzi w stosunku do nas, to mówią, że to zgodne z prawem jewrapiejskim, że to nasza wina.

Mówią, że pokazywanie co migranci robią u nas to manipulacja.

Tak na...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz
Kraj

Także internet. Siedząc sobie w nocy i odsłuchując m.in. ciekawego, klarownego i syntetycznego wywodu ikony ruchu niepodległościowego i antyrosyjskiego, czyli Antoniego Macierewicza, na temat roli tzw. „opozycji demokratycznej”, ( nie mylić z opozycją niepodległościową) , utworzonej przez osoby o korzeniach komunistycznych i jej roli w wyborach 1989 r. ale i przedtem, https://www.youtube.com/...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

W czasie obrad Sejmu III RP Ryszard Petru objawił się społeczeństwu jako niezawodny obrońca wolności Polaków - a zwłaszcza zaś kobiet, którym pisowski reżim odebrał obowiązek pracy w niedziele i święta! Jak bowiem wiadomo - kobiety stanowią 77% zatrudnionych w Lidlu i aż 83% w Biedronce!

Niestety – zacofany reżim PIS-u odebrał kobietom ten obowiązek, czyli mówiąc Rysiem - pozbawił Polaków a...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Rząd D. Tuska rządzi już pół roku więc można się pokusić o podsumowanie tego półrocza. I można powiedzieć, że te sześć miesięcy pokazało, że mamy do czynienia z rządem mściwych, niekompetentnych i przestępczych krótkowzrocznych oraz antypolskich nierobów!

 

I każde z tych określeń ma swoje uzasadnienie.

 

Po pierwsze. Był to okres mściwości wygłodniałych profitów i władzy "wilków", przy czym...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Karykaturzysta Warszawski
bieg z mikrofonem Pana Przemysława Babiarza
Sport

Krótki artykulik , którego bohaterem jest tym razem Pan Przemysław Andrzej Babiarz        

                                                Karykaturzysta Warszawski  2024

                       

                                            Pan Przemysław jest redaktorem i wspaniałym sprawozdawcą głównie sportowym, takim których ze świecą szukać.

Po pierwsze jest autentycznym znawcą...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika anty bolszewik
Kraj

Jeśli ktoś miał wątpliwości w szczerość intencji aktorki teatralnej Kurdej-Szatan z krakowskiego teatru Variete , to po jej bluzgach w mediach publicznych, wątpliwości zniknęły i za nie, dostała w 2021 roku od prezesa TVP, wypowiedzenie pracy w mediach publicznych.

Kurdej-Szatan w 2021 roku opublikowała obelżywy wpis na instagramie, na temat Straży Granicznej. Wpis okraszony chamskimi bluzgami...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Próby ocieplenia wizerunku komornika, jaki przez lata III RP ugruntował się w świadomości ogółu trwają od lat. Środowisko z Czerskiej, wspomagane ludźmi z Wiertniczej ma spory udział w tym przedsięwzięciu. Na ile skutecznie odpowiedź mogą dać tylko czytelnicy.

W opublikowanym na GAZETA.pl wywiadzie żurnalistki Anny Kalita z rzecznikiem prasowym Krajowej Rady Komorniczej warszawskim komornikiem...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Ktoś może zaraz mnie skontrować, przypominając jak to Gomułka użył wojska i ostrej amunicji, a potem Jaruzelski w Jastrzębiu i w stanie wojennym. Zresztą wojska przeciwko obywatelom użyto także w Polsce międzywojennej, jak choćby w 1923 r. w Krakowie. Nadużywanie wojska do takich celów jest zresztą do dziś stosowane, choć raczej w krajach mniej cywilizowanych. Czyż byśmy mieli do nich dołączyć?

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Rada Unii Europejskiej zatwierdziła pakt migracyjny. Przeciwko wszystkim jego elementom zagłosowały Polska i Węgry.                                                                                                               - Polska nie przyjmie z tego tytułu żadnych migrantów - podkreślił premier Donald Tusk. [...]

- Polska nie przyjmie z tego tytułu żadnych migrantów. Polska przyjęła setki...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

W najnowszym numerze tygodnika GP #24, 12.06.2024 Józef Wieczorek przypomniał strategiczną doktrynę komunizmu sformułowaną przez György Lukácsa w dziele "Historia i świadomość klasowa".

«Najwyższym obowiązkiem etyki komunizmu jest zaakceptowanie konieczności nikczemnego postępowania»

Mam stanowcze przekonanie o tym, że współczesny jak najbardziej rzeczywisty totalitarny komunizm uznaje ...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Wielu oczekiwało dużych przetasowań w Europarlamencie. Niektórzy nawet mówili, że dotychczasowe elity stracą władzę i UE będzie mogła się zmienić od środka. 

 

Nic z tych nadziei się nie zmaterializowało. Dotychczasowe elity pozostaną u władzy, nad czym ogromnie boleję, ale takie są fakty. 

 

Na dzisiaj z godziny 17:45 wyniki prezentowały się tak:

 

 

Źródło: https://www.google.com/search?cs=0&q...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

No i mamy mijankę, o której można sporo powiedzieć:

PiS nie zrobił po wyborach parlamentarnych rzeczy oczywistej, czyli szoł: trzeba powiedzieć elektoratowi, że w sumie to tak. Prowadziliśmy dobrą politykę, ale były pewne niedociągnięcia. Poparliśmy FF55, wprowadzaliśmy piątkę dla zwierząt, TVP tez nie była idealna. Rozumiemy wasze stanowisko, ale teraz się zmieniamy dla was i stąd nowe...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Idee

Mija 35 lat od początku transformacji ustrojowej i 80 lat od instalacji postępowego ustroju, w którym od początku przystąpiono do wymiany elit, mając świadomość, że bez takiej wymiany nie da się go zbudować. Resztki elit pozostałych jeszcze po eksterminacji niemieckiej i sowieckiej w ramach cancel culture marginalizowano, unieważniano, wprowa­dzając na ich miejsce swoich, pełniących obowiązki...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Wybory do Parlamentu Europejskiego mogą okazać się przełomowe i jest na to olbrzymia szansa. Jeżeli jednak wygra ponownie opcja niemiecka dążąca do podporządkowania UE Berlinowi to najbliższe pięć lat wystarczy im, aby domknąć plan budowy IV Rzeszy niemieckiej. Jeśli tak się stanie to po tych pięciu latach będzie już obojętne, kto w Polsce obejmie władzę, bo tak naprawdę Polacy będą decydowali,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

... i się miło rozczarowałem bo zobaczyłem ciekawe wpisy i sporą ilość zainteresowanych.

Trochę się poprzednio rozczarowałem do Niepoprawnych, z uwagi na  brak odzewu, niską jakość tekstów i brak polemiki, więc wolałem zajmować się wnukami niż marnować czas, oraz operacjami oczu, ale mam nadzieję,że zmiana sytuacji politycznej towarzystwo trochę rozrusza.

No to publikuję coś aktualnego.

***

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Po zakończonych wyborach do parlamentu Eurokołchozu wiele się zmieniło w restauracji Sejmu III RP. Kelnerzy z rozrzewnieniem wspominają już biesiady trunkowego podpułkownika w towarzystwie Bobasa, którzy teraz – zamiast w polskim sejmie - biesiadować będą w restauracjach Eurokołchozu. Czyli w Brukseli, Strasburgu a także w Luksemburgu, gdyż Europarlament – podobnie jak kierownictwo Sejmu RP jest...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (6 głosów)

Pozostałe wpisy

Obrazek użytkownika SPIR_SWOJAK
Kraj

Uprzejmie zapraszamy na spotkanie autorskie z p. Tomaszem Cukiernikiem – publicystą oraz autorem książek. Prelekcja odbędzie się w dniu 30.06.2024 r. w Domu Turysty w Sanoku przy ul. Mickiewicza 29 o godz. 15.00.

Tematem przewodnim wystąpienia będzie ocena 20-lecia funkcjonowania Polski w Unii Europejskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut im. Romana Rybarskiego. Za to patronem wydarzenia...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Generalne Gubernatorstwo Yebaćpisów otwiera się na biednych imigrantów z Afryki! Rząd Donalda Tuska szuka dla przybyszów mieszkań i przygotowuje pieniądze, by czuli się oni u nas jak w raj(chu)! W tym celu Tusk dalej będzie obcinał świadczenia Polaków, usypianych rozrzutnością kaczystów.

Polacy mieli wybór

Tymczasem opowiedzieli się po stronie Tuska, który (bo taką ma władzę) unieważnił...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Szybko i informacyjnie, bo piszę nowy tekst, ale on może zaczekać, bo sprawa jest nadzwyczaj poważna.

 

Otóż wiemy, brak polskiego weta wobec nielegalnego przyjmowania nachodźców a w konsekwencji doprowadzenie do tego, że Pakt Migracyjny mógł być przyjęty w głosowaniu większościowym, gdzie Polska, Węgry i Słowenia powiedziały nie, ale unijnie ten głosy nic nie ważą, bo "klamka zapadła" i musimy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Lwow47
Kultura

 

 

PRESTIDIGITATOR

( ballada o króliku z kapelusza)

 

Siostry i Bracia !

Trochę odwagi

Pojedziemy

Na szparagi

 

I staniemy

Znów na nogi

Nikt z nas nie chce

Być ubogi

 

Przywieziemy

Wór Euro

By nie było

Tak ponuro

 

Demokracja

Naszym celem

Choć kosztuje nas

Zbyt wiele

 

Ala nasz król

Ma w zwyczaju

By prowadzić

Nas do raju

 

No i  przecież

Nas nie zdradzi

Ten co Naród

Nasz prowadzi

 

Przez...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Bielinski
Humor i satyra

I znów minęły dwa tygodnie. W czternaście dni, sporo się wydarzyło. Pierwsze to oczywiście wybory do europarlamentu, czyli rady zakładowej eurokołchozu. Ludzie już tego nie pamiętają. Na szczęście? No nie wiem. Tak czy siak, dziś nie mają pojęcia, co to były rady zakładowe, a nawet co to były kołchozy.

Kołchoz to był sowiecki, bolszewicki pomysł na rolnictwo. Jak wiadomo, rolnictwo zawsze i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika brian
Idee

 

Właśnie nasz niezawodny Michael Abakus opublikował b,ważny bo rekapitulacyjny tekst.

 Pewne prawdy trzeba przypominać.

 https://niepoprawni.pl/blog/michael-abakus/etyka-nikczemnego-postepowania

 By, trawestując klasyka, sumienia nie zarosły błoną podłości. A dzieje się to na naszych oczach.

 Ten właśnie tekst łącznie ze wszystkimi komentami Należy przekonwertować do najpopularniejszych formatów...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Lwow47
Kultura

 

 

Czemu  nie będzie Mszy Polowej pod Pomnikiem

Czy została w nas pamięć moralnego karla

I Judasze z podstępnymi  pocałunkami

Czy nasza pamięć o Wołyniu już umarła ?

 

Czy opiłowali nas zdrajcy i bluźniercy

I chłoszczą batem antypolskiej propagandy

Depcząc naszą wiarę w opuszczonym kościele

Bo dziś czcimy bożka mamony i awangardy

 

A tam została tylko przejmująca cisza

Zagubiona w ukrytych...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

 

 

Podobno Rosja wynajęła setki tysięcy trolli, aby lobbowały za budową CPK, które wzmocni Polskę gospodarczo i finansowo jako cel ataku i ułatwi koncentrację logistyczną sił militarnych wojsk sojuszniczych w przypadku agresji. To się durnym ye**ćpisom logicznie spina.

Ręce opadają

 

         

 

Bełkot Zembaczyńskiego o tym, że dziennie rosyjskie serwery generują milion twittów na temat CPK, to...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
KawiarNIA

Może warto nieraz usiąść wygodnie i zastanowić się nad samym sobą, pomyśleć chwilę nad naszym życiem... Odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy myślimy samodzielnie?

 

Czas mija bardzo szybko. Już za moment kolejne lato, później jesień, zima, Święta Bożego Narodzenia i kolejny Nowy Rok. Dla wielu z nas dni upływają w zastraszającym tempie. Żyjemy z dnia na dzień zapominając, że każda chwila naszego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika jan patmo
Humor i satyra

 

 

 

pod tęczową szmatą

ogóry koszerne kisili

czterech śpiących

na paradę obudzili

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Wybory do PE dobitnie pokazały, że część wyborców głosuje na zdrajców Polski. Przecież taki Biedroń, który jest super szczęśliwy bo ma męża/żonę Śmiszka przy sobie.

Jego preferencje seksualne mnie nie interesują, ale na miły Bóg, on głosował za każdą rezolucją, która była przeciwko Polsce, a takich rezolucji było chyba kilkadziesiąt.

Śmiszka i Biedronia nie interesuje Polska, ich interesuje mąż...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

Wszystkim niezależnym środowiskom antysystemowym, którym leży na sercu los naszej Ojczyzny, proponujemy przystąpienie do procedury wyłonienia jednego, wspólnego kandydata na Prezydenta RP.

 

Czekamy na modyfikacje przedstawionych tu propozycji. Najnowsza historia Polski pokazała już niejednokrotnie, iż po uzyskaniu względnie dobrego wyniku w wyborach prezydenckich, powstawały formacje...

2.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (4 głosy)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Tylko informacyjnie, bo uznałem to za ważne...

 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji „New York Timesa” J. Biden zatwierdził przeniesienie rakiet systemu rakiet Patriot z Polski do Ukrainy bo być może już nie będzie potrzeby ochrony amerykańskich żołnierzy w Polsce. Czy to oznacza wycofanie ich obecności z naszego kraju? Tego na razie nie wiadomo, ale faktem jest decyzja o przeniesieniu z...

4.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Kiedyś śpiewano: jedzie wózek, jedzie, czerwone ma kółka, siedzi na nim Breżniew, a ciągnie Gomułka… A dziś … ? Na wózku Tusk, a popychadła: Kosiniak-Kamysz i Hołownia.

Wynik wyborów do PE zapewne zaprząta umysły wielu polityków, nie wyłączając pisowskich. Okazało się, – o czym nie skoro mówić zarówno Tuskowi, jak i Kaczyńskiemu – że liczą się dwa ugrupowania PO i PiS, ale oba do zwycięstwa...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Bizantyjski Katolicki Patriarchat
Blog

„Postępowanie wasze niech będzie wolne od chciwości na pieniądze: zadowalajcie się tym, co macie. Albowiem Bóg powiedział: Nie opuszczę cię ani pozostawię”.

 

Przed tym stwierdzeniem z Listu do Hebrajczyków apostoł pisze: Pamiętajcie o uwięzionych, jakbyście byli sami uwięzieni, i o tych, co cierpią, bo i sami jesteście w ciele. We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Jakoś ostatnio cicho się zrobiło o słynnym niegdyś żołdaku stanu wojennego niejakim Adamie Mazgule, straszącym swoim mundurem i wojskowym stopniem na mityngach KOD.

Pamiętamy dobrze jego rozliczne komentarze, nawoływanie wojska do buntu raptem po roku rządów Zjednoczonej Prawicy i miotane wyzwiska pod adresem Prezydenta.

Obecnie najzabawniejsze w ustach oficera polskojęzycznego wojska są wtręty...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (5 głosów)