media

Obrazek użytkownika glowiak
Kraj

Kanał TVP Info na YouTubie, który dotychczas wytrzymał o kilka tygodni dłużej niż sama stacyja został usunięty, a wszystkie filmy ustawione na prywatne.

W ostatnich dniach strona Telewizyi Republika ustawicznie przestaje działać, jak w chwili, gdy to piszę:

bądź jest widoczny tylko odtwarzacz na żywo i nic więcej (było tak wczoraj wieczorem).

Po tym co się ostatnio dzieje mam bardzo złe...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Lady Makbet34
Kraj

Na fali tego, co się dzieje w naszym kraju, po brutalnej pacyfikacji mediów publicznych, postanowiłam przypomnieć tę nieco zapomnianą już postać ze sceny politycznej. Ci ludzie nie mają żadnych hamulców, zaczyna dominować jedna, lewicowa papka propagandowa, z łatwością znajdą sobie ,,nowych Kernów".

Na początek krótka notka biograficzna. Andrzej Kern był adwokatem, zasłużonym działaczem opozycji...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Współczesny świat mediów jest bezwzględny i potrzebuje bardzo dużych środków finansowych aby w ogóle trwać i się rozwijać. 

 

W obecnej sytuacji, w której mamy do czynienia z gangsterskim zamachem obecnie rządzących na Polskę i wolność słowa trzeba znaleźć wspólny język i skonsolidować wszystkie wizualne media w jedną całość i należy tego dokonać jak najszybciej. 

 

Oczywiście chodzi mi o...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Pamiętamy dokładnie hasła, pod jakimi to obecna waadza jeszcze niedawno podburzała społeczeństwo. Prócz „wolnych sądów” chodziło im jeszcze o „wolne media”.

Tak się jakoś dziwnie układało, że im mniej było reklam (ogłoszeń) rządowych czy też instytucji Skarbu Państwa zamieszczanych w „wolnych mediach” (czyt. GazWyb, TVN, Newsweek), tym niżej Polska była lokowana w tzw. rankingu wolności mediów.

...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Nieznośna lekkość wnioskowania to nie tylko domena naszych sądów. Tak naprawdę spotykamy ją wszędzie. Niestety zbyt często powierzchowne wrażenie zastępuje głębszą analizę, nb. możliwą dzięki powszechnie dostępnym faktom.

Publicysta „Pressmanii” Józef Brynkus (pomińmy jego naukowe tytuły) popełnił właśnie tekst dotykający najważniejszego bodaj ze względu na przyszłość Polski tematu. W Czy warto...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Tradycyjnie już Egzotyczna Koalicja do postanowień jak najbardziej zgodnych ze społecznymi oczekiwaniami (podwyżki!) dorzuciła nie powiązane z nimi, ale istotne dla funkcjonowania rudego reżimu.

Mamy zatem ustawę, przyznającą podwyżki nauczycielom oraz innym pracownikom szeroko pojęętej sfery finansów publicznych oraz dającą … trzy miliardy na media „publiczne”, czyli TVPO i partyjne radio.

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Jak coraz mniej powszechnie wiadomo, niestety, komunistyczny zbrodniarz Jaruzelski zanim wprowadził 13 grudnia 1981 roku stan wojenny na obszarze Państwa, konsultował się wielokrotnie w Moskwie.

1.

Dzisiaj mamy do czynienia z parodią, i to kiepską, tamtych czasów. Choć trzeba jasno powiedzieć – zarówno wtedy, jak i dzisiaj rządzący reżim znajdował sporo zwolenników pozaprawnych rozwiązań.

Jedno...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz
Kraj

Zaczyna się zawsze od mediów. Tak więc ludzie Tuska i pułkownika Sienkiewicza, czyli dla mnie Berlina i Moskwy, rozpoczęli rozprawę z polskimi patriotami. Będą mieli problem, bo dziś mediów nie da się uszczelnić tak do końca, ale do destrukcyjnych i pacyfikacyjnych działań w Polsce to wystarczy. By przejąć różne instytucje i urzędy, do których nie mają uprawnień.

Nie wydaje się, by to był...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

To, że PO całe z kłamstwa jest wszyscy obserwujący uważnie działania przedstawicieli rządzącego ugrupowania wiedzą. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości to służę pomocą w wskazaniu dalszych przykładów potwierdzających każdą tezę z poniższego przekazu profesora Legutki. W jego stwierdzeniu, że kłamstwo stało się metodą nie ma cienia przesady.

To jednak tylko jedna strona medalu. Druga to odbiorcy...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Idee

Medialni cesarze, którym marzy się globalna kontrola mózgów dzielą się polskimi mediami a rodzimi wyznawcy europeizmu planują likwidację i licytację mediów publicznych. Pod presją jednych i drugich zagrożona jest suwerenność informacyjna Polski.

Pojęcie suwerenności istnieje od bardzo dawna. W  czasach, kiedy suwerenem był monarcha oznaczała w stosunkach wewnętrznych posiadanie i sprawowanie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kultura

Ujawnienie afery z udziałem PiS akurat przed wyborami budzi nieufność. Zwłaszcza dlatego, że red. Stankiewicz w przeszłości już błyszczał jako „demaskator”.

Tym razem red. Stankiewicz ujawnia niecne knowania PiS-u, zmierzające do zakneblowania „wolnych mediów” w Polsce.

Co prawda zaczęło się od Węglarczyka. 14 czerwca 2023 roku naczelny Onetu ujawnił rozmowę, jaką miał przeprowadzić z ...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz
Kraj

Jak wiadomo prezes Axel Springer, właściciela „polskiego” Newsweeka, Mathias Dopfner rezyduje w Berlinie, centrum dyspozycyjnym niemieckiego życia politycznego. Bez dużego ryzyka pomyłki można przypuszczać, że gdyby porównać dochody Tomasza Sekielskiego, aktualnego naczelnego Newsweeka z okresu zanim wpadł na pomysł by zacząć zarobkować poprzez walenie w polski Kościół Katolicki, a teraz w...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika brian
Kraj

Niezbyt dawno w pewnej tubie(niekoniecznie propagandowej) widziałem a zwłaszcza słyszałem wywiad z nowym/ starym przedstawicielem Partaj znanej od bardzo dawna. Której rozpoznawalną twarzą jest Imć Korwin zwany Mikki. Jednakże i ów w końcu musiał się zestarzeć. Ale jego idee cały czas są"piękne. młode i bogate". Oraz Na pewno kierowane wprost do właśnie takiej klienteli.

 Można bez większego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Bielinski
Humor i satyra

Wiele nowego się dzieje. Kryzys klimatyczny, ocieplenie klimatu, huragany, tajfuny oraz trzęsienia ziemi, temperatura bije kolejne rekordy. Dlatego ja, Wacek – blogier postępowy – również zmieniam siebie i swoje otoczenie. Po pierwsze zostałem wegetarianinem – weganinem to nie, przesada, lubię jajka i jajecznicę – ale zostałem wegetarianinem przez co ograniczam mój ślad węglowy. Wczoraj zjadłem...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Roz­po­czął się wła­śnie me­dial­ny hejt na trans­pa­rent­no­ść. Me­dial­ne szczuj­nie hej­tu­ją lu­dzi, któ­rzy ujaw­nia­ją pa­to­lo­gie i prze­stęp­stwa w par­tii po­li­tycz­nej. Ma­my fe­sti­wal nie­na­wi­ści i cham­stwa. Lu­dzie się wście­ka­ją i wul­gar­nie na sie­bie klną. A wszyst­ko dla­te­go, że par­tie wsty­dzą się swo­ich zboczonych dzia­ła­czy, chcą ukryć ich prze­stęp­cze dzia­ła­nia...

3.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Bielinski
Humor i satyra

Przychodzą na człowieka, w tym autora, różne terminy. Dlatego postanowiłem dzisiaj przyjrzeć się temu, co piszą inni. Zamiast samemu się produkować, warto spojrzeć na produkcje innych, tych lepszych, mądrzejszych, zarabiających słowem, słowem szczęśliwców z czołowych mediów. Dla ułatwienia przejrzałem czołowe portale internetowe, albo nasze, albo w naszym języku pisane. Tak z lewa, jak z prawa,...

4.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (9 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Niby wolne media, prawda całą dobę, kapitał z nawet bardzo wolnego, czyli, a jakże z jeszcze bardziej ...wolnego kraju, a łżą jak bura suka.

Łżemadialna sucz.

Do dzisiaj, nie tylko dalej brną w kłamstwo smoleńskie, czyniąc z pospolitej podsmoleńskiej brzozy litą/szytą bitą i klejoną! przeszkodę z najtwardszego stopu, przy której jak dowodzą oficerowie tvn wysiadają te wg skali Mohsa (wg według...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika brian
Kraj

Wszyscy prawie znamy wysokość tzw. płacy minimalnej. Niestety jest ona regułą w mniejszych miejscowościach. A ludzie nie będący specjalistami w jakichś deficytowych dziedzinach są w pewnym czarnym miejscu. Już dawno zapomniano o "zdobyczach" typu 5 dniowy tydzień pracy. A typowy budowlaniec by" wyciągnąć" jakieś 3,5 tys musi tyrać często  ponad 12 godz dziennie. Normą są też manipulacje tak by...

3.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kultura

Sprawa red. Jamro jest właśnie przykładem sprawy absurdalnej, której być nie powinno, ale… jest! Jeśli bowiem jakiś funkcjonariusz za dużo chlapnął powinien odpowiadać samodzielnie. Opowiadanie, że uczynił tak, bo dziennikarz go do tego podżegnął świadczy jedynie o trwałej niezdolności zawodowej rzeczonego funkcjonariusza.

Nie da się budować społeczeństwa obywatelskiego bez wolnych mediów....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Nie znaczy to wcale, że postanowiłam zapisać się do partii, którą założyła niedawno pani Marianna Schreiber {TUTAJ(link is external)}.  Po prostu mam już dość oglądania w prawie każdym programie informacyjnym lub publicystycznym gęby Donalda Tuska.  Zrobiła się ona szpetna.  Dawniej, 15 lat temu, przypominała twarz "złotego chłopca", w którym można się było zakochać.  Dziś to oblicze...

3.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (8 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Dziś [15.07.2022] ukazała się w Salonie24 notka "Prawda o "ataku na studio TVP" w 2003 roku - oczami Tomaszowianina" {TUTAJ(link is external)} pióra blogera Ojciec 1500 plus.  Autor pisze:

  ""Prawie dwadzieścia lat temu do studia TVP wtargnął uzbrojony człowiek, który domagał się wejścia na antenę."

Tak rozpoczyna się artykuł umieszczony na topie strony głównej portalu Wirtualna Polska....

4.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (5 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

  Gdyby przybysz z Marsa zapoznał się z polskimi mediami [zwłaszcza z tymi prawicowymi], to musiałby dojść do wniosku, że najważniejszym i najpotężniejszym politykiem w Polsce jest Donald Tusk.  Ja nie przesadzam.  W każdych Wiadomościach TVP jest kilka materiałów mających przekonać widza, że "Tusk jest brzydki, Tusk jest zły, Tusk ma bardzo wielkie kły".  W dzisiejszym [11.07.2022] dziale...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Idee

  

Mamy lipiec, czyli tak zwany "sezon ogórkowy".  Według Wikipedii:

  "Dzisiaj sezon ogórkowy kojarzy się również ze zwolnieniem biegu życia politycznego, małą atrakcyjnością programów stacji telewizyjnych i radiowych (częste powtórki), a także pojawiającymi się w sezonie ogórkowym przeróżnymi „sensacjami” prasowymi mającymi na celu podniesienie spadającej poczytności gazet." {TUTAJ(link is...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kultura

Nowelizacja ustawy medialnej, zwana przez oPOzycję lex TVN moim zdaniem i zaprzyjaźnionych prawników, wcale nie jest potrzebna. Ale nie dlatego, że „podważa sojusze” itp., ale dlatego, że po prostu powtarza to, co już w ustawie jest zawarte.

Oświadczenie Zarządu TVN Grupa Discovery z 17 grudnia 2021 roku ma szansę przejść do historii.

Oto one w całości:

W Sejmie doszło do bezprecedensowego...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Przez ostatnie 13 lat wielokrotnie pisałem na Niepoprawnych o fenomenie Radio Maryja.

Dzisiaj z moich okien, na przepięknym toruńskim Bydgoskim Przedmieściu widzę na hali sportowo-widowiskowej przy ul. J. Bema wielki wyświetlający od samego rana wielki napis na ciemnoniebieskim tle, informujący o 30 Urodzinach Radio Maryja i charakterystyczne, znane już od 1991 logo tej katolickiej rozgłośni.

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Gospodarka

Matka: O, Jezu! Dzieci! Zbierajta te zabawki! Już, już! Ala, bier kubełko!

Ala: Jakie kubełko, mamo?

Matka: No to! Od wyngla! Szybko leć... I korytko świniowe bierz! Szybko dzieci! Gdzie ojciec? Aha... Pijany śpi... To dobrze... Dobrze... Ty stary ,budź się! Budź się! Bier siekiera! Przywieźli wyngiel! Wyngiel! Wyngiel je we wiosce!

Wszystko wskazuje na to, że powyższa scena („Miś” 1980) już się...

2.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.6 (15 głosów)
Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Mógłbym sobie zażartować, że od głównych programów TVP stałem się pewnego rodzaju ekspertem. Po prostu więcej niż rok temu coś dziwnego się stało czy to w moim nie najnowszym już telewizorze, czy może w dekoderze, i mam tylko pięć programów.

TVP1, TVP2, TVP3, TVP Sport i TVP Historia. Nawet nie choruję na więcej, choć wiem że tracę nie mając np. TVP Kultura, czy TV Trwam, które ciut  podglądam na...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

(Niezależna.pl 13 IV 2021))

Profanum Vulgus w dowolnym tłumaczeniu znaczy: ciemna masa. Dużo wahań wymaga użycie tego określenia, choć wie się, że w naszej rzeczywistości nic nie jest bardziej oczywiste niż właśnie ono. Ta masa decydująca o tym co u nas się dzieje – a decyduje ona mając prawo wyboru właściwie niczym pozytywnym nie motywowane. Dlatego władza legalnie wybrana może być sabotowana...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gawrion
Kultura

W ostatnich dniach, wśród konserwatywnego elektoratu Donalda Trumpa bardzo popularny stał się serwis Parler. Jest to alternatywa dla lewackich Facebooków czy Twitterów. Czy groźna i realna? Chyba tak, skoro Google postanowiło usunąć aplikację Parler ze swojego Play Store. Bezpośrednią przyczyną popularności serwisu jest zbanowanie kont Trumpa z lewackich mediów społecznościowych. Akcja rodzi...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Święto, Marsz Niepodległości, prowokacja, policja, krajowe media odpuściły powyborczą arenę w USA, a szkoda, gdyż tam decyduje się przyszły kształt świata w najbliższych latach m.in. to, czy w Europie rządzić będą politycy kalibru Charlesa de Gaulle'a, czy pyskate karzełki w rodzaju Verhofstadta lub Timmermansa.

Media głównego nurtu okrzyczały zwycięstwo Joe Bidena i jego partnerki, radykalnej...

0
Brak głosów

Strony