Pandemiczne sondaże

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Dzisiaj [29.04.2021] "Fakty" TVN opublikowały sondaż.  Zapytano o to: "Czy rząd zrobił wszystko, by zapobiec śmierci Polaków?".  Czytamy {TUTAJ(link is external)}:

  ""Fakty" TVN zleciły sondaż z pytaniem do respondentów, czy polskie władze zrobiły wystarczająco dużo w pandemii, by Polacy nie umierali tak licznie.
Badanie telefonicznie przeprowadził ośrodek Kantar. Serwis największej komercyjnej stacji telewizyjnej zapytał o to, czy działania rządu PiS były wystarczające, by zapobiec śmierci wielu tysięcy ludzi.
Aż 29 procent ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie nie", a 30 procent, że "nie".
Z kolei w grupie, która odpowiedziała "zdecydowanie tak" znalazło się 8 procent osób. Odpowiedzi "raczej tak" udzieliło 21 proc. pytanych. 12 procent ankietowanych odparło: "nie wiem".
Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1001 osób powyżej 18. roku życia. TVN24 przypomina, że statystyki zgonów w trzeciej fali pandemii w Polsce należą do czołówki na świecie.".

  Dobrze jest porównać ten sondaż z badaniem CBOS opublikowanym tydzień temu {TUTAJ(link is external)}: 

  "Badanie pokazało, że odsetek osób obawiających się zakażenia koronawirusem nie maleje w stosunku do marca, tylko wzrósł. W pierwszej połowie kwietnia zakażenia koronawirusem bało się 64 proc. respondentów, w tym 23 proc. podało, że bardzo się boi, a 41 proc, że trochę się boi. Zakażenia nie boi się 35 proc. respondentów, w tym 21 proc. raczej się nie boi, a 14 proc. w ogóle się nie boi.
W pierwszej połowie marca zakażenia się bało 61 proc. badanych, w tym 22 proc. bało się bardzo, a 39 proc. bało się trochę. 38 proc. podało, że nie boi się, w tym 21 proc., że raczej się nie boi, a 17 proc., że w ogóle się nie boi. (...)
 W pierwszej połowie kwietnia 43 proc. badanych oceniało, że rząd dobrze radzi sobie z ograniczaniem epidemii, w tym 9 proc., że zdecydowanie dobrze, a 34 proc., że raczej dobrze. Krytycznie politykę rządu w tym zakresie ocenia 49 proc. ankietowanych, w tym 27 proc. ocenia ją raczej źle, a 22 proc. zdecydowanie źle.".

  Oba sondaże są niekorzystne dla rządu, choć ten dla TVN jest bardziej krytyczny.  Trudno się temu dziwić.  W naszym kraju mamy już 1774 zgony z powodu Covid -19 na milion mieszkańców {TUTAJ(link is external)].  Propaganda [np. w TVP Info {TUTAJ(link is external)}] probuje przykryć ten fakt serwując horrory na temat epidemii w Indiach.  W rzeczywistości w Indiach jest 148 zgonów na milion mieszkańców, czyli prawie 12 razy mniej niż w Polsce.  W dodatku drugie tyle osob umiera u nas z powodu paraliżu naszej służby zdrowia spowodowanego "walką z pandemią".  Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to wyjdzie nam, że w Polsce zmarlo już ponad.3500 osób na milion z powodu pandemii.  To dlatego ludzie się boją i nie ufają rządowi.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:5)

Komentarze

Pewien profesor medycyny opowiedział w TV o zdarzeniu ze Szwecji. Jego znajoma - pracująca w szpitalu pielęgniarka zachorowała na covid. Od niej zaraził się mąż. Zabrany do szpitala zmarł po paru dniach, a jako przyczynę zgonu podano "niewydolność krążenia". Szwecja przyjęła strategię "nic nierobienia" wskazywaną za wzór przez osobników w rodzaju Brauna lub podobnych. W związku z czym istniała tam tendencja do minimalizowania ilości śmierci z powodu covida. Oglądałem kiedyś w BBC reportaż o szwedzkich domach opieki. Są to luksusowe, bardzo drogie pensjonaty nie mające nic wspólnego z naszymi domami starców.- wymarło tam 60% pensjonariuszy. Szykuje się lawina pozwów. Człowiek odpowiedzialny za zarządzanie epidemią złożył samokrytykę i powiedział, że ich taktyka była błędna. Nie można porównywać sytuacji w Szwecji, która jest wielkim b. słabo zaludnionym krajem (2 większe miasta) z Polską.
W Polsce jest tendencja odwrotna - ponoć ze względów finansowych opłaca się każdy zgon pociągać pod śmierć covidową.
Co do Indii i innych tropików - (pomijając wiarygodność statystyk) wygląda na to, że wysoka temperatura nie sprzyja wirusowi mimo zagęszczenia ludzi i nędznej higieny, śmiertelność jest umiarkowana. W Polsce istnieją optymalne temperatury dla wirusa - poniżej 10 C, ale nie mróz. 
 "Nadumieralność" w Polsce, to ostatnia nadzieja opozycji (i niektórych blogerów) na zmianę władzy. Dlatego trzymają kciuki aby umierało jak najwięcej ludzi. Można oskarżać "zbrodniczy" rząd, że zarządza epidemią najgorzej na świecie. 
I jeszcze jedno - pamiętajmy, że podważanie zaufania do rządu i administracji jest jest GŁÓWNYM celem wojny hybrydowej

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Leopold

#1670065

Nieszczęsna, podważa zaufanie do niektórych rządowych metod walki z pandemią. Wystarczy zajrzeć na jej konto na Twitterze.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670107

To że TVN, media głównego nurtu manipulują faktami i sondażami to nic dziwnego. Dziwię się natomiast doświadczonemu Blogerowi, czy raczej Blogerce, że nie potrafi manipulacji wychwycić i wyciągnąć dla czytelnika rzetelnych i obiektywnych wniosków. A rozumowanie i logika jest bardzo prosta:

Uogólniając i upraszczając - na sytuację związaną z epidemią składają się dwa czynniki:
1. Działania i zalecenia Rządu.
2. Stosowanie się do tych zaleceń przez Polaków.

Przy czym wagowo czynnik drugi jest zdecydowanie ważniejszy - nie muszę pisać dlaczego, w skrócie: postępować odpowiedzialnie/nieodpowiedzialnie można także bez zaleceń, nakazów i zakazów władzy. To społeczeństwo realizuje w 97% politykę rządu. Albo chce, albo nie chce.

Każdy obserwator pandemii wie i widzi, że działania rządu, jego staranność i szybkość, jakość reakcji, jest podobna w trakcie całego okresu pandemii. Każdy też wie i widzi, że na skutek różnych działań różnych grup, którym zależy na destabilizacji sytuacji w Państwie, dyscyplina Polaków w trakcie trwania pandemii zmieniła się diametralnie. Na początku zachowywaliśmy się bardzo wzorowo. Obecnie jest z dyscypliną bardzo źle. Wnioski więc nasuwają się same. Obarczanie rządu za sytuację epidemiczną jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

I proszę też nie powtarzać bzdur o paraliżu służby zdrowia. Każdy członek mojej rodziny otrzymuje normalnie świadczenia zdrowotne.

Jak wyżej wspomniał Leopold - destabilizacja sytuacji w Polsce na bazie niezadowoleń "epidemicznych" jest obecnie jednym z głównych celów działań obcych służb. Mam wrażenie, że Twoja publicystyka ostatnich miesięcy wpisuje się w tę narrację. Proszę to poważnie przemyśleć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1670135

Boże Narodzenie, w Wielkiej Brytanii panuje wariant brytyjski, przylatujący na święta mają dobrowolność w badaniu na koronowirusa, bada się ok. 10%

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/312229927-Iluzoryczna-kontrola-Na-testy-po-przylocie-z-Wielkiej-Brytanii-zglosil-sie-co-dziesiaty-podrozny.html

Wypowiedź Niedzielskiego marzec 2021

"w Polsce mutacji brytyjskiej, która w Polsce stanowi 60-80 proc. wszystkich przypadków"

https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/aniedzielski-wariant-brytyjski-to-nawet-80-proc-przypadkow

Wnioski zostawiam czytelnikowi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1670155

  Przemyślałam to bardzo poważnie.  Przyszło mi do głowy jedynie stare powiedzenie: "Nie należy się obrażać na fakty, bo ich to nic nie obchodzi.".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

elig

#1670192

//Każdy członek mojej rodziny otrzymuje normalnie świadczenia zdrowotne//

W formie teleporad?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670194

W formie wizyt, zabiegów itp. U mnie służba zdrowie działa normalnie.
Tezy o paraliżu służby zdrowia to dezinformacja uprawiana przez agentów i naiwnych, pożytecznych duraków.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1670231

Nie pokrywa się to z doświadczeniami setek tysięcy ludzi.

Zamieszczę na ten temat analizy statystyczne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670232

...w zdaniu "Każdy obserwator wie i widzi ,że działania rządu, jego staranność i szybkość itd..."
NIE, nie każdy tak widzi rzeczywistość! Kłamiesz Gawrion!

Mądrzy ludzie żądają natychmiastowego zatrzymania promocji masowych szczepień preparatami o charakterze eksperymentalnym.

Pytają Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień:
1.Dlaczego szczepi się masowo Polaków na SARS-CoV-2, kiedy wiadomo, że od zaprojektowania szczepionek wytworzyły się nowe mutacje wirusa, na które szczepionki nie są skuteczne?

2.Dlaczego dopuszcza się szczepionki na bazie mRNA, kiedy wiadomo, że białko kolcowe wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach prowadzi do znaczących zmian właściwości bariery krew-mózg?

3. Dlaczego w Polsce używa się powszechnie szczepionki AstraZeneca, która w wielu krajach podlega ograniczeniom wiekowym ze względu na ryzyko poszczepiennej immunologicznej małopłytkowości zakrzepowej (vaccine–induced immune thrombotic thrombocytopenia)?

Czy Minister odpowie?...Zobaczymy.
Prawdopodobnie zareaguje jak stary żyd i ty... złapany za rękę, odpowie to nie moja ręka.
Nie ma innej odpowiedzi na te absurdy, absurdy, absurdy.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31073&Itemid=100

https://gloria.tv/post/NfJx4brkHG3N6ZpvoWehs7mJ9

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1670208