Surowe podsumowanie polskiego naukowca z USA

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Warto zapoznać się ze zwięzłym, bardzo surowym podsumowaniem metod walki z pandemią w Polsce, dokonanym przez dr Normana Pieniążka, z USA. Dr Pieniążek był w Polsce w latach 1969 -1989 pracownikiem nauki w Zakładzie Genetyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez 24 lata (od 1989 do 2013 roku) pracował w  Centers for Disease Control and Prevention  (CDC) w Atlancie w USA, gdzie kierował laboratorium Referencyjnej i Rozwojowej Diagnostyki Molekularnej Pasożytów. Zajmował się opracowywaniem nowych metod rozpoznawania chorób powodowanych przez pasożyty. Od początku lat 90-tych współpracował z Międzywydziałowym Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej AMG w Gdyni i z Poznańską Akademią Medyczną. Obecnie jest na emeryturze.

Centers for Disease Control and Prevention w Atlancie (CDC)– to największe na świecie centrum diagnostyczne, zajmujące się m.in. nowo pojawiającymi się zagrożeniami zdrowotnymi. W  amerykańskich laboratoriach CDC naukowcy reprezentujący 170 specjalności  zajmują się m.in. bioterroryzmem, AIDS, wirusem Ebola, Boreliozą, chorobą legionistów, ptasią grypą itp.

CDC zatrudnia 15 tys. pracowników, wśród nich jest 840 oficerów. Jego budżet na rok 2008 wynosił 9 mld dolarów i przewyższał budżety roczne  wielu krajów. To dzięki pracy naukowców z CDC udało się m.in. wyeliminować w latach 1955-57 zagrożenie związane z chorobą  Heine–Medina, a w latach 1962 -77 czarną ospę. Ta naukowa agenda,  należąca do departamentu Zdrowia USA, świadczy pomoc diagnostyczną innym krajom świata (dla szpitali, lekarzy, laboratoriów diagnostycznych). CDC organizuje szkolenia dla „detektywów chorób”  z całego świata.

Więcej tutaj.

A tutaj resume dr Normana Pieniążka, zamieszczone na FB na stronie prof. Romana Zielińskiego:

Dziś już wiemy, że mamy ponad 103 tysiące (miasto wielkości Kalisza) nadmiarowych zgonów w 2020 roku względem roku 2019 (najwięcej w całej Europie).

Dziś już wiemy, że na otwartej przestrzeni, praktycznie nie dochodzi do transmisji wirusa (0.1%).

Dziś już wiemy, że osoby, które nie ćwiczą regularnie, mają 2,5 razy (!!) większe ryzyko śmierci z powodu wirusa.

To kto okazał się prawdziwym „siewcą śmierci” ?

Ludzie, którzy nie nosili maseczek na ulicy?

Czy ludzie, którzy wprowadzili "lockdown" i zakazali aktywności fizycznej?

Dziś już wiemy, że "lockdown" skróci życie naszych dzieci o 10-15%, dlatego że ktoś sobie wymyślił, że dzieci są głównymi ogniskami zakażeń i szkoły trzeba pozamykać.

Takich przykładów jest mnóstwo. Dziennikarzy, programy, które podejmują dyskusję zdejmuje się z anteny (Jan Pospieszalski-Warto rozmawiać-TVP), a lekarzy przedstawiających dowody naukowe, inne niż głosi nurt medialno-polityczny, stawia się przed Naczelne Izby Lekarskie.

Pomijając niewiarygodne testy na wirusa, celowe niszczenie gospodarki, nieskuteczność maseczek (ponad 100 badań naukowych), czy propagowanie eksperymentu medycznego (czyt. "szczepionki"), a blokowanie potencjalnie skutecznych leków na wirusa.

Wszyscy politycy, jak jeden mąż, mieliście na to wpływ. Nie ma znaczenia czy rządzący, czy opozycja. A jak rozmawiam z ludźmi, to mi się wydaje, że dla większości, to nie ma większego znaczenia, mimo tego, że prawie każdemu w dobie "pandemii" zmarł ktoś bliski. Ktoś, kto mógłby żyć, gdyby decyzje polityków, medyków były oparte na badaniach naukowych, na czymkolwiek sensownym, a nie na wróżeniu z fusów, durnych procedurach, czy na interesach $$$$.

Jeszcze teraz świta im w główkach, żeby "paszporty szczepionkowe" wprowadzić, żebyś Ty niewolniku, nie mógł zrobić zakupów, ani pojechać na wakacje, dlatego tylko, że nie chcesz uczestniczyć w eksperymencie medycznym i nie chcesz przyjąć do końca nieprzebadanego preparatu, który, ani nie chroni cię przed zakażeniem, ani przed zachorowaniem, ani przed śmiercią. Przypomina trochę rok 1939- 45 i prześladowanie pewnej grupy etnicznej.

Nadal śpicie?

Lekarze przyjęli cudowne preparaty, a nadal są teleporady. Nauczyciele przyjęli to samo, a nadal jest zdalne nauczanie. Więc po co im te "szczepionki"?

Nie wiem, co musi się jeszcze wydarzyć, aby zrozumieć, że to, co dzieje się dookoła, to na pewno nie jest walka o nasze zdrowie.

Żeby to zrozumieć nie trzeba być ani naukowcem, ani lekarzem, ani kimkolwiek innym. Wystarczy uruchomić szare komórki. Tylko tyle i aż tyle.

Źródło

A tutaj prognoza prof. Romana Zielińskiego, genetyka:

Zasłyszane od sąsiada.

Mój sąsiad zadał mi pytanie: „kiedy skończy się ta pandemia”. Miał już gotową odpowiedź bo zaraz na nie odpowiedział: „kiedy cały naród się zaszczepi, wtedy wrócimy do normalności”.

Uważam, że jest wręcz odwrotnie, kiedy się masowo zaszczepimy, wtedy już nie powrócimy do normalności. Władza dobrze rozumie tę grę i co ma do stracenia. Dla niej to gra o wszystko. Ale podobnie i dla nas, jest to gra o wszystko, o naszą wolność i przyszłość.

Przywołany sąsiad naiwnie wierzy, że władza da mu spokój jak wykona jej polecenie. To jednak będzie początek szczepionkowego zniewolenia, zgodnie z rytmem następujących po sobie pór roku. Dlatego zapowiadane są już kolejne fale, a wirusy z pewnością się pojawią, bo taka jest ich natura. Potrzebne jest jedynie wykreowanie zapotrzebowania na szczepionki. Im szybciej taka potrzeba utrwali się w zniewolonych umysłach, tym szybciej zapanuje ta „nowa normalność”.

Inny mój znajomy nie omieszkał mnie poinformować, z prośbą o komentarz, że w Izraelu władze ogłosiły szczepionkowy sukces. Tam życie wróciło do normalności. Nie ma już zakażeń ani zachorowań. Odpowiedziałem, że do czasu. W Izraelu jest już początek lata, a wirusy w tym czasie nie przejawiają aktywności. Nadejdzie jednak jesień, a z nią sezon przeziębieniowy i oczywiście szczepionkowy. Podobnie będzie i u nas.

Kto nie rozumie, że cykliczność pór roku determinuje aktywność wirusów, ten będzie ciągle podatny na propagandę strachu przed tym lub innym patogenem. Nic tu nie pomogą szczepionki. Nie wyeliminują wirusa, ani nie zabezpieczą przed ewentualnym zakażeniem i zachorowaniem. Ogłaszanie wszem i wobec sukcesu szczepionkowego w walce z wirusem to czysta mrzonka. On pojawi się w kolejnym sezonie wegetacyjnym.

A że koronawirusem można solidnie nastraszyć, świadczą wypowiedzi studentów medycyny. Oto jedna z takich wypowiedzi: „wirus ten jest niebezpieczny i stracimy przez niego życie”.

Życie i tak w jakiś sposób stracimy, oczywiście można o to obwinić wirusa. Jednak studenci medycyny wiedzą swoje, a to dlatego, że są indoktrynowani w temacie „pandemii” przez różnej maści „specjalistów”, często z tytułami profesorskimi.

Jednakże my też wiemy swoje, wiemy, że władza nie ma racji i się myli, tak jak pijany kierowca. Do tej pory jedynym, smutnym efektem rocznej walki z niegroźnym wirusem przeziębieniowym, jak to wynika ze statystyk, to około 100 tys. dodatkowych zgonów.

Skoro z racjonalnych powodów nie boimy się tego wirusa, to nie powinniśmy się również bać zacząć żyć normalnie. Wiem, że jest nas niewielu, może ze 20%. I mało i dużo. Można dać innym dobry przykład i zrobić coś dobrego dla siebie. Zdejmijmy więc nałożone na nas ograniczenia i zacznijmy żyć normalnie, oczywiście bez zaszczepienia się. Wiem, że może być trudniej, ale na pewno będzie godniej. Życie jest zbyt krótkie, aby tracić piękne dni na straszenie się wirusem.

Źródło

 

Kto ma rację?

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:21)

Komentarze

Ja!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1669948

Konkretne argumenty, proszę.

Ps. Dałam plusika za odwagę.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669951

...i nie kłóć się, proszę! :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1669976

na razie zamilkł. Ale to nie znaczy, że po jakimś czasie nie udzieli odpowiedzi ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669994

Przecież to ja mam rację! :-)

 PS. Oczywiście dopiero od czasu gdy przymilkli Ci, którzy dotychczas mieli monopol na rację...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1670060

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669950

Na Twitterze:

@AnnaSiarkowska

  • Troska o bezpieczeństwo zdrowotne nigdy nie może przekreślać praw i wolności obywatelskich. One przynależą każdemu człowiekowi bez względu na jego stan zdrowia czy poglądy.
  • Jeśli uważacie, że dzięki masowym szczepieniom sytuacja w Izraelu wróciła do normalności, jesteście w ogromnym błędzie. Warto przeczytać relację obywatelki Izraela o tym, jak wygląda państwo segregacji sanitarnej.
  • Reglamentowanie usług tylko dla osób zaszczepionych jest niezgodne z Konstytucją RP. Wszelkie ograniczenia praw i wolności obywatelskich mogą być wprowadzane JEDYNIE USTAWĄ przez Sejm. Nie mogą też naruszać istoty wolności i praw, tj. uniemożliwiać korzystania z nich.
  • Jutro Pan Doktor @PBasiukiewicz i inni lekarze wezwani są do @NaczelnaL . Nie za to jak leczą, ale za to jakie mają poglądy.
  • Doszły mnie słuchy, że to co robię i mówię ostatnio, bardzo nie podoba się kierownictwu partii. Uprzedzono mnie,że mogę się spodziewać niewybrednych ataków na mnie. No cóż, czekam i otwieram popcorn.
  • Obowiązkowe maski na świeżym powietrzu to słaby temat do żartów. Jak widzę starszych ludzi na wsi w maskach, którzy jadą na rowerze pustą drogą albo idą do sklepu ciągnąc ledwo nogę za nogą a wokół nich żywej duszy, to mi się serce kraje...
  • Paszporty covidowe pozwolą na dokładne śledzenie aktywności obywateli. Będą wykorzystywane nie tylko przy przekraczaniu granic, ale również wewnętrznie- przy wejściu do kin, restauracji, na stadion, do fryzjera... Wystarczy spojrzeć na Izrael, by wiedzieć, jak to działa.
  • Prof. Miłosz Parczewski, członek Rady Medycznej przy Premierze RP: Noszenie masek na dworzu jest bez sensu.
  • Dla mnie program @WartoRozmawiac emitowany przez TVP jest jak świeże powietrze, które wpada przez otwarte okno do dusznego pokoju. Dziękuję Panu Redaktorowi @J_Pospieszalski za odwagę mówienia prawdy w czasie, w którym większość woli się nie wychylać.

https://twitter.com/AnnaSiarkowska

I jeszcze w RM:

– Zasadnicze pytanie jest takie, czy ograniczenia, które są wdrażane, rzeczywiście są niezbędne do tego, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, czy ktoś je wprowadza bez żadnych merytorycznych podstaw, czyli bez badań, które wskazują, że tego rodzaju rozwiązania są niezbędne do tego, żeby osiągnąć zamierzony cel, jakim jest zatrzymanie pandemii. Jeżeli są badania dotyczące stosowania masek na świeżym powietrzu czy funkcjonowania społeczeństw, gdzie jedno z nich stosuje maski, a drugie tego nie robi, i badania pokazują, że różnica pomiędzy tymi społeczeństwami jest na granicy błędu statystycznego, to powstaje pytanie, po co wprowadzać tak kosztowne rozwiązania. Nasza konstytucja mówi jasno, iż można wdrażać takie ograniczenia praw i wolności obywatelskich, które są niezbędne z punktu widzenia osiągnięcia celu, jakim jest bezpieczeństwo czy ochrona zdrowia.

– Naczelna Izba Lekarska przekracza swoje kompetencje, zaczyna recenzować lekarzy nie za to, jak leczą, ale co mówią, czyli jakie głoszą poglądy. Jeżeli pan dr Paweł Basiukiewicz wypowiadał się w mediach, zawsze na swoje wypowiedzi przytaczał konkretne wyniki badań, które były publikowane w czasopismach naukowych. W tym momencie, jeżeli próbuje się zamykać usta lekarzom, aby nie mogli wyrażać swojej opinii i głosić, że obecnie przyjęta strategia walki z koronawirusem jest błędna i prowadzi donikąd, to jest to zwykła cenzura. Nie ma to nic wspólnego z rzetelnością dotyczącą wiedzy medycznej. To zwyczajne zamykanie ust, na które nie powinno być zgody.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-a-m-siarkowska-nie-mozemy-zgodzic-sie-na-ustanowienie-paszportow-ktore-dziela-spoleczenstwo-na-zaszczepionych-oraz-niezaszczepionych-reglamentujac-mozliwosc-korzystania-z-praw-i-wol/

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670019

Jest taki natłok informacji, że nie sposób odsiać plewy od ziarna.
Czy boję się tego osławionego już wirusa? Tak ,boję się.
Boję się każdego wirusa, który może siać spustoszenie w organizmie.
Czy mam odwagę się zaszczepić? Nie, na razie nie bo też się boję.
Brak dokładnych badań nad szczepionkami i pojawiające się informacje o powikłaniach poszczepiennych skutecznie mnie trzymają na dystans od tego pomysłu. Czy dam sobie wykonać test PCR? Nie. Nie chcę, by test wykazał infekcję wirusem Sars-Cov-2, jeśli jutro Covid-19 zamieni się na Covid-21 to co testy PCR będą wykazywać? 19-tkę, czy "oczko"?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1670045

Wszyscy zginiemy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1670064

To prawdfa, że każdy człowiek w końcu umiera.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1670150

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-szczepienie-astrazeneca-dostawali-komunikat-ze-to-medyczny-e,nId,5201183

Właśnie takie sytuacje powodują moje obawy i nieufną postawę. Zbyt dużo niejasności, manipulacji i siłowego "uświadamiania". Optuję za tezą o eksperymentach medycznych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1670098

Podważanie zaufania do rządzących i administracji jest GŁÓWNYM zadaniem wojny hybrydowej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Leopold

#1670101

Czy poseł Siarkowska jest żołnierzem wojny hybrydowej? A może nawet oficerem?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670102

Tak jak manipulacja, wykorzystuje prawdę, ale nie całą prawdę lub nie tylko prawdę. Skupmy się na prawdzie, żeby zwalczając wrogów w jakiejś wojnie hybrydowej, nie walczyć także z prawdą, dobrze. panie Leopoldzie?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1670151

"Dziś już wiemy, że mamy ponad 103 tysiące (miasto wielkości Kalisza) nadmiarowych zgonów w 2020 roku względem roku 2019 (najwięcej w całej Europie)."

Może doliczycie ofiary utonięć ,wypadków etc...dość

.Można i trzeba rozmawiać ,ale nie  na takie fejki  .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Aman

#1670159

Nb. Kwestionuje Pan dane oficjalne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670160

HEH.Miłego dnia i dużo zdrowia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Aman

#1670161

Nie udzielił Pan odpowiedzi na pytanie, tylko przedstawił niegrzeczny osąd.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670164