Treści z tagiem: Artykuł

Artykuł z gazety, czasopisma lub portalu itp.

Obraz: 
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

"Osoby wyleczone z Covid-19 i zaszczepione przeciwko tej chorobie powinny latem tego roku bardzo ostrożnie korzystać ze słońca, bo ich skóra może być słabsza i bardziej narażona na jego działanie - mówią włoscy eksperci, cytowani przez dziennik „Il Messaggero”.

Dermatolodzy wyjaśniają, że stan skóry wynikający z zakażenia koronawirusem, lub zaszczepienia wymaga tego, by możliwie najbardziej ją chronić. (...)".

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

Rosja stawia na wodór. "AquaDuctus", wielki rosyjsko-niemiecki  "projekt ekonomiczny", realizowany wspólnie z konsorcjum europejskich firm - niemieckie Wintershall Dea, Gasunie, RWE i holendersko – brytyjski Shell, powoli staje się faktem.

Ambicje na europejskiego potentata w produkcji i dystrybucji wodoru ma polski ORLEN:

https://wgospodarce.pl/informacje/97493-orlen-stawia-na-wodor-wybuduje-huby-i-stacje-tankowania-za-granica

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Gawrion
Artykuł

Trzeba aktywnie walczyć z ciemnotą, która w coraz większym stopniu opanowuje ludzi. Jedną z większych bredni spotykanych w necie jest twierdzenie, że koronawirusa nikt nie wyizolował. Walczmy z ciemnotą, bo ruska propaganda i pożyteczni idioci są wszędzie dookoła. Dziś z taką rewelacją przyczłapał się na portal użytkownik Mozets: "nikt do tej pory nie wyizolował koronawirusa"

To jest artykuł z kwietnia 2020 - jest wiele zaległości do nadrobienia, u niektórych.

4.65
Średnio: 4.7 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Działania podejmowane przez Polskę w kontekście energetyki zmierzają do utracenia przez nas suwerenności. Polska poddała się dyktatowi Komisji Europejskiej. Będziemy uzależnieni od obcych nośników energii, a przede wszystkim od rosyjskiego gazu. Znaleźliśmy się w sytuacji, w której obcy meblują nasze mieszkanie – powiedział Jarosław Grzesik, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

3.6
Średnio: 3.6 (głosów:8)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

"„Czy kości znalezione na terenie kampusu Wolnego Uniwersytetu Berlina to szczątki ofiar doktora Mengele z obozu koncentracyjnego? Bardzo prawdopodobne. Władze uczelni blokują jednak dalsze wykopaliska” – pisze w niedzielę „Berliner Zeitung”.

Rektor robi wszystko, aby ta sprawa szybko ucichła - przekonuje dziennik. (...)"

5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

"(...) Jeśli chodzi o sytuację Europy, to Autorzy raportu nie kryją swego rozczarowania, zarówno pasywnością elit jak i wątłym dorobkiem w zakresie wspólnej polityki zagranicznej, którą bardziej opisać można przypominając sobie upokarzająca klęskę Borrella w Moskwie i niemożność, w obliczu weta Cypru, nałożenia jesienią ubiegłego roku sankcji na białoruski reżim, niźli odwołując się do zapowiedzi z początku kadencji obecnej Komisji Europejskiej, że Wspólnota w większym stopniu uprawiała będzie politykę „z pozycji siły”.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Krispin
Artykuł

Atakują ze wszystkich stron. Jak na zawołanie...

3.85
Średnio: 3.9 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Z Polskiego Ładu na pewno wyrzuciłbym wszystkie pomysły związane z podnoszeniem obciążeń podatkowych. (…) Tak drastyczny poziom wzrostu składki, jaki się proponuje, jest nie do zaakceptowania nie tylko ekonomicznie, ale także etycznie. Podatki na takim poziomie nie są usprawiedliwione od strony etycznej. Państwo nie ma prawa takiego rodzaju podatków nakładać – mówił dr Marian Szołucha, ekonomista z Instytutu Prawa Gospodarczego, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

(...)

5
Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Waldemar Korczynski
Artykuł

Może ja niedokładnie przeczytałem projekt "Polskiego Ładu", ale oprócz importu lekarzy i bardzo podejrzanego zwiększenia rekrutacji na studia medyczne (pisałem o tym w tekście o rzeźbieniu siekierą w pestce wiśni) niczego innego w zakresie istotnych zmian w służbie zdrowia nie znalazłem. A sama forsa nie wystarczy. W wielu szpitalach stoi niewykorzystywany sprzęt medyczny (zob. roboty chirurgiczne czy aparaty do terapii protonowej) i raczej nie widać by mogło się to zmienić.

5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

Znany amerykański konserwatywny publicysta Rod Dreher gościł w miniony piątek w Warszawie z okazji otwarcia nowej polskiej uczelni - Collegium Intermarium. Co zauważył?

"W czasach totalitaryzmu XX wieku naukowcy uciekli na wolny Zachód, aby pracować. Ich wkład w naukę zachodnią jest wielki. Teraz, w dobie miękkiego totalitaryzmu, zastanawiam się, czy naukowcy nie pójdą w przeciwnym kierunku, na wschód, do instytucji takich jak Collegium Intermarium.(...)

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

"Ogłoszony w połowie maja Polski Ład już przyniósł obozowi rządzącemu fundamentalną korzyść: zamknął wyraźną trudną, nawet koszmarną, jesień, i ciężką zimę. Do tego doszła wiosna, szczepienia, otwieranie życia społecznego. (...)  Ale warto też dostrzec, że po pandemii na horyzoncie majaczy kolejny czynnik, który może wywrócić do góry nogami wszystkie scenariusze i prognozy: zagrożenie rosyjskie. Każdy, kto uważnie śledzi analizy profesjonalistów, wie, że narasta ono bardzo szybko, i wyraźnie już obejmuje także Polskę. (...)"

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

"Wydawnictwo Biały Kruk, znane między innymi ze swoich licznych książek papieskich, „Roztrzaskanego Lustra” czy „Dziejów Polski”, świętuje w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Ten piękny jubileusz portal wpolityce.pl objął patronatem, a poniżej prezentujemy rozmowę z założycielem i prezesem Białego Kruka, Leszkiem Sosnowskim. (...)"

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Artykuł

Leśnicy ostrzegają przed Oleicą Krówką, czyli groźnym chrząszczem, występującym na terenie całej Polski. Owad ten w sytuacjach stresowych wydziela niezwykle silną, trującą substancję.

- Nazwa oleicy wywodzi się stąd, że podczas sytuacji stresowych owad wydziela oleistą żółtą ciecz, zawierającą silnie trującą związek chemiczny - kantarydynę, jedną z najsilniejszych toksyn występujących w przyrodzie. Dawniej kantadryna wykorzystywana była w medycynie, jako afrodyzjak i przy produkcji trucizn - tłumaczą leśnicy.

Śmiertelna dawka

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

W szpitalu miejskim w Manili na Filipinach doszło kilka dni temu do dużego pożaru, który gaszono przeszło 4 godziny.  Dość szybko ewakuowano zagrożone osoby, niestety ogień odciął skrzydło położnicze. Niezwykłą postawą wykazali się filipińscy jezuici, którzy nie czekając na zajętych ogniem strażaków, postanowili uratować noworodki uwięzione w płomieniach i gęstym dymie. Akcja zakończyła się powodzeniem i w gąszczu ciemnego i duszącego dymu uratowali oni 35 dzieci. Przeniesiono je do pobliskiej kaplicy, gdzie szybko zorganizowano łóżeczka.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Artykuł

Obajtek nigdy nie posiadał certyfikatu bezpieczeństwa?

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Amerykański episkopat przygotowuje wspólne stanowisko w sprawie odmowy udzielania Komunii Świętej politykom, którzy głoszą proaborcyjne poglądy. Dotyczyłoby to m.in. prezydenta USA Joe Bidena.

(...)

Choć prezydent Stanów Zjednoczonych deklaruje się jako katolik, to otwarcie wspiera proceder zabijania chorych, nienarodzonych dzieci.

(...)

4.75
Średnio: 4.8 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Minister Ziobro podaje m.n., że (cytuję);

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało cztery projekty ustaw, a dwa z nich zostały zawetowane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jak przypomniał, chodzi o ustawę o SN i KRS.

„Następnie pan prezydent przedłożył swoje własne propozycje ustaw w tym zakresie, czyli ustawę o SN i ustawę o KRS-ie, które zostały przez Sejm uchwalone” – dodał.

Min. Zbigniew Ziobro zaznaczył jednocześnie, że te projekty również są kontestowane i oprotestowywane przez UE, mimo że nie są autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości.

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Artykuł

 

Wałbrzych

 

Wałbrzych to miasto obowiązkowe.

Zawsze takie było.

 

Za Wielkomorawian.

Za Luksemburgów.

Za Habsburgów.

Za Prusaków.

Za Niemców.

Za Sowietów.

Za SdRP.

Za SLD.

Za PO.

 

Jest obowiązkowy Wałbrzych także za obecnej władzy.

 

Kiedy zamiast obowiązkowym,

Wałbrzych będzie miastem polskim?

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/obowiazkowe-szczepienia-przeciw-covid-19-decyzja-walbrzycha/ndmc1tf

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Unijna komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides zaprezentowała w czwartek w Brukseli unijną strategię na rzecz leków przeciwko COVID-19. Zakłada ona dopuszczenie co najmniej trzech środków terapeutycznych do października i ewentualnie dwóch kolejnych do końca roku.

4.9
Średnio: 4.9 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Kolejna, negatywna dla Polski opinia Rzecznika Generalnego TSUE. Ewgeni Tanczew, syn bułgarskiego komunisty i sojusznik polskiej „kasty” sędziowskiej uznał, iż Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej powinien orzec, że polskie ustawodawstwo dotyczące systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów jest sprzeczne z prawem unijnym.

(...)

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Nie ustają ataki skierowane przeciwko doktorowi Włodzimierzowi Bodnarowi. Lekarz od początku pojawienia się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce leczy swoich pacjentów amantadyną, co nie podoba się niektórym medykom oraz niektórym środowiskom spoza branży – informuje Urszula Wróbel na łamach „Naszego Dziennika”.

Ataki wymierzone w doktora Włodzimierza Bodnara nie ustają.

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Właściciel firmy Farm Agro Planta (Mirosław Cieluszecki), która na przełomie stuleci stała się potentatem w branży chemicznej został w 2002 roku zatrzymany przez Urząd Ochrony Państwa. Potem aresztowany (w areszcie spędził kilka miesięcy) i oskarżony w kuriozalnym procesie.

Absurdalne zarzuty

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Krispin
Artykuł

Wygląda na to, że w naszym kraju odradza się organizacja terrorystyczna Frakcja Czerwonej Armii, która niegdyś działała w Niemczech (najpierw Zachodnich, potem zjednoczonych). Polski oddział niemieckiej FAC (bez "K" na końcu) nosi nazwę SSAK (Super Strajk Atrap Kobit). Panie zasiadające w (za)rządzie próbowały już terroryzować rząd RP, a dziś (a właściwie od wczoraj) terroryzują swoich partnerów i dotąd najlepszych sojuszników - tych z lewicy. Mają dobę albo... w dyby. To nie przelewki.

4.75
Średnio: 4.8 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Krispin
Artykuł

Stanisław Janecki w najwyższej formie! "Pomysł z Hołownią jako prezydentem i Trzaskowskim jako premierem jest świetny. Jeden na Marsie, drugi na Księżycu"...

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Uchwałą z dnia 22 kwietnia 2021 r. Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku prokuratora i odmówił zezwolenia na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie w celu ogłoszenia mu postanowienia o przedstawieniu zarzutów o przestępstwo z art. 241 § 1 k.k. i przesłuchania w charakterze podejrzanego.

Nie można naruszyć wolności sędziego, gdy nie zachodzi dostatecznie uzasadnione podejrzenie popełnienia przez niego przestępstwa.

Cytuję:

3.7
Średnio: 3.7 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Dr Hałat - epidemiolog, były Główny Inspektor Sanitarny i były wiceminister Zdrowia - w audycji "Polski punkt widzenia" w Telewizji "Trwam" przekazał ważne tezy, oparte na dowodach (cytuję):

Obecne zaniedbania paraliżują opiekę zdrowotną. W służbie zdrowia jest chaos, ludzi się nie leczy. (…)

Lockdowny w chorobach przenoszonych drogą oddechową nie działają. Od czasu wykorzenienia ospy czarnej pojawiły się dziesiątki prac wykazujących, że lockdowny szkodzą, a nie pomagają; nie zabezpieczają przed niczym, tylko zmuszają ludzi do izolacji.

3.5
Średnio: 3.5 (głosów:6)

Strony