Ukraina

Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

 

*

Część IV. Polskie listopadowe powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830, a zakończyło się 21 października 1831. Po upadku powstania cesarz Mikołaj I Romanow wypowiedział słowa:

«Nie wiem, czy będzie jeszcze kiedy jaka Polska, ale tego jestem pewien, że nie będzie już Polaków»

W nocy z 29 na 30 listopada 2023 wybuchło antylistopadowe powstanie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

 

*

Odwracam porządek felietonu o planie ANDROPOWA GORBACZOWA prezentując jego pointę we wstępie, w którym charakteryzuję istotę władzy każdego samodzierżawia, nie tylko rosyjskiego. Tak było i jest do dzisiaj we wszystkich totalitarnych systemach zdefiniowanych przez Feliksa Konecznego jako cywilizacja turańska, która usadowiła się w Rosji w XIII wieku przejmując metodę rządzenia od Mongołów,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Husky
Świat

Dobra, jak mam już waszą uwagę chamskim clickbaitem to pozwólcie że napiszę Wam to co mówiłem swoim studentom miesiąc temu. Jest to chyba konieczne ponieważ znów widać borderline/bipolarkę w polskiej przestrzeni informacyjnej: "Ukraina wygrywa!" bach "Ukraina przegrała!". Oczywiście połowa w imię clicków w socjalmediach i sprzedaży książek.

A jak to wygląda tak chłodny okiem?

To czy ktoś wygrał...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Obrona Unii Europejskiej przed likwidacją. Cytuję tutaj skrót celu wskazanego przez manifest z Ventotene:

Kwestia, która najpierw musi zostać rozwiązana – bez niej bowiem nie jest możliwy żaden postęp – dotyczy ostatecznego zniesienia podziału Europy na państwa narodowe. (-) Nowa władza winna być wyłoniona w wyborach powszechnych i zastąpić państwa narodowe w następujących dziedzinach:...

4.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (7 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

CZĘŚĆ I. W jedności siła - tak mówią głupcy. Tak jest gdy jedność dotyczy głupiej sprawy albo na przykład kłamstwa. Jedność w strategicznej sprawie jest dobra albo zła, w zaleźności od tego czy ta sprawa jest dobra albo zła.

Ta sama logika obowiązuje w najważniejszych dla Europy strategicznych celach, na przykład w programie osiągnięcia «STRATEGICZNEJ AUTONOMII» wobec NATO oraz USA.

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Ogłoszenie

 

*

https://marszniepodleglosci.pl/wp-content/uploads/Plakat_MARSZ_NIEPODLEGLOSCI_2023-724x1024.png

Każda zbrodnia, nieludzkie ludobójstwo i z pozoru niewidoczne nękanie, brutalne prześladowanie, polityczne oszustwo, fałszywa propaganda, kłamstwo i maskirowka jest naturą wszelkiego totalitaryzmu, było i jest narzędziem wrogów polskiej Niepodległości. 

Taka jest właściwość ludzi i polskich i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Absolutnie nie zadziwia mnie gorliwość zdrajców, gotowych oddać polską Niepodległość za garść judaszowych srebrników. Nawet o władzę im zapewne nie chodzi, ponieważ przedmiotem ich starań nie jest zdobycie władzy, lecz przeciwnie - oddanie jej w obce ręce. Niemieckie albo, co bardziej prawdopodobne, w moskiewskie.

Dokładnie tak jak to napisał Rafał Brzeski w felietonie zatytułowanym "WAFFEN ...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (7 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

*

Desygnowanie Mateusza Morawieckiego i powierzenie mu misji utworzenia nowego rządu po upływie IX kadencji Sejmu dobitnie ujawnia jakość totalitarnej opozycji usiłującej porozumieć się w sprawie jakiegoś programu dla Polski. W dotychczasowej dyskusji liderów około kilkunastu partii usiłujących zbudować rządową koalicję antypisu zdecydowanie widocznych jest kilka ważnych faktów:

 Fakt pierwszy...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Apel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej do najwyższych Władz Państwowych RP

 

Zarząd Główny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zwaca się z apelem do Prezydenta RP, Premiera RP, Marszałka Sejmu RP oraz Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej o podjęcie pilnych, stanowczych i wreszcie skutecznych działań w celu zapewnienia godnego pochówku dziesiątkom tysięcy Polaków, w tym setkom...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (9 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

 

*

Wojenne straty Rosji na Ukrainie do 31 października 2023 roku:

Źródło: https://twitter.com/GeneralStaffUA oraz https://www.ukrinform.pl

Prawie 30 tysięcy żołnierzy straciła Rosja przez półtora miesiąca (45 dni). No i 612 czołgów. Rosja skazuje na zgubę swoich obywateli, przy okazji morduje tysiące Ukraińców, popełniając wszyskie możliwe zbrodnie wojenne. Rosja w czasie 6 tygodni straciła...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

 

*

Oczywiście! Polska nie jest krajem zdrajców. Ale jednak w rzekomo demokratycznych wyborach głosowało 21 596 674 wyborców, czyli ponad dwadzieścia jeden i pół miliona Polaków. Z tego tylko 7 640 854, czyli ponad siedem i pół miliona (35,38%) wyborców głosowało za tym by rosła moc i trwałość Rzeczypospolitej, a polska wspólnota była bezpieczna i Niepodległa. 

Czy 13 955 820 czyli 64,62% okazało...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

 

*

Andrzej Seweryn jest wystarczająco naiwny, aby cieszyć się z powrotu do totalitaryzmu, Jest to człowiek, który cieszy się z «powrotu czegoś, co on nazywa demokracją» - Dziennikarze wolnych mediów bohaterami - Powstrzymaliśmy destrukcję demokracji w Polsce. To jest bezdyskusyjne. Szczęśliwej Polski już czas – powiedział "Rzeczpospolitej" Andrzej Seweryn [link].

Problem w tym, że pan Andzrej...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

*

Napisałem kiedyś o oszustwie wyborczym, w wyniku którego antypolskiej opozycji udało się dokonać wrogiego przejęcia antypolskiej władzy w roku 2007.  Opis tego oszustwa jest w felietonie z 21 lutego 2008 roku  "Oszukana demokracja. Dlaczego PiS przegrał wybory w 2007 roku?"

Później, aż do ostatnich dni drugiej kadencji rządu Zjednoczonej Prawicy publikowałem prognozy ostrzegawcze o zagrożeniu...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

*

Gawrion przedstawił wpis "REWELACYJNA ANALIZA NA X, DOTYCZĄCA KONDYCJI POLSKI PO 8 LATACH PIS!". Jest tam prezentacja materiału zrobionego przez Yugo_PL @LewicowegoPrawaka. Proponują nieco zmodyfikowaną wersję redakcyjną tej samej prezentacji, która jest łatwiejsza do rozpowszechnianie i przyjazna dla potencjalnego czytelnika. Dostęp jednym linkiem i wszystko w jednym miejscu, bez...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Zbrodnia? Tak zbrodnia! To była i nadal jest zbrodnia euroazjatyckiego totalitaryzmu. Mówiąc prostym językiem, po polsku - totalitaryzm jest władzą bandyckiej mafii nastawionej na bezwzględną grabież. Jej celem jest traktowanie całego państwa jako łupu, a wszelkie państwowe instytucje są tylko po to, by zapewniać bezkarność ich złodziejstwu. Celem jest wrogie przejęcie całego państwa i dalsza...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

 

Przed napaścią na Ukrainę, Putin wyraźnie i jednoznacznie oświadczył przed światem o co mu chodzi. Oczywiście eufemistycznie: - o co chodzi Rosji.

A dokładnie:

"10 grudnia br. rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie o „warunkach przyszłego dialogu Federacji Rosyjskiej (FR) z USA i innymi państwami zachodnimi” na temat bezpieczeństwa europejskiego.

[...]

"Do...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Nagła wolta Zełenskiego, jakiej dokonał wobec Polski, wymyka się logicznym osądom. Nic zatem dziwnego, że na siłę próbujemy ją tłumaczyć w racjonalny z naszego punktu widzenia sposób.

Od dawna w Polsce znane jest powiedzenie, że kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Spróbujmy więc na chwilę pominąć Niemcy w naszych rozważaniach i ich chęć umieszczenia na polskim „tronie” bywszego...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (18 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Racja jest jak dupa, proszę państwa. Każdy ma swoją.

Powyższe słowa, mniej lub bardziej dokładnie, przypisywane są Marszałkowi Piłsudskiemu. I mimo upływu wieku od ich wypowiedzenia pozostają ciągle aktualne.

Nasz kolega, bloger GPS, popełnił onegdaj (24 września) tekst o jakże mondrutkim tytule: Konfederacja ma we wszystkim rację!

Niestety. Najwyraźniej nie zdążył poinformować o najnowszych...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz
Kraj

Ponieważ człowiek nie jest w stanie na bieżąco oglądać zbyt wielu programów informacyjnych, dyskusji i komentarzy przedwyborczych, z kilkunastodniowym opóźnieniem obejrzałem kolejny odcinek serii „Reasumując. Jakubiak, Kowalski” zatytułowany: „Głos oddany na Konfederację jest głosem oddanym na PO”. Wbrew pozorom, tytułowy temat zajął tylko chwilę czasu. Za to Marian Kowalski dowcipnie zanalizował...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Humor i satyra

Do 250 tysięcy emigrantów muzułmańskich, którzy kupili od PiS wizy sprzedawane na lokalnych bazarach dołączyły jeszcze wielkie hałdy rosyjskiego węgla.

Senator Krzysztof Brejza ujawnił w środę kolejną aferę. Wg niego Rosjanie potajemnie zwożą do Polski węgiel. I jest tego już 1,5 mln ton. Co gorsza, tyle się uzbierało tylko na przestrzeni ostatniego roku.

Jako że Brejza zarzuca, że kontrabanda...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Przemawiając podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował, aby do stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ dołączyć Niemcy. Chciał się Berlinowi przypodobać, ale przesadził z wazeliną. Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock stwierdziła, że “było by to niewłaściwe”.

Niemcy od lat wzdychają do fotela stałego członka...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz
Kraj

Nie wiem, może Ona tak zawsze, nie tak często oglądam wystąpienia wyborcze przedstawicieli strony rządowej na którą głosuję. Od przeszło trzydziestu lat do politycznego projektu braci Kaczyńskich nikt nie musi mnie przekonywać. Wiem, że przy tej skali wewnętrznych i zewnętrznych przeszkód, przez te lata wykonali zadanie heroiczne, na zdrowy rozum niewykonalne.

Razem ze swoją „drużyną”. Której...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Dominika Cosic: Francja i Niemcy obiecali Ukrainie wejście do Unii Europejskiej w zamian za pomoc w obaleniu polskiego rządu.  

Korespondentka TVP w Brukseli informuje, że Francja i Niemcy mówili Ukrainie, że bez zmiany obecnych traktatów, nie jest możliwe rozszerzenie Unii Europejskiej. Oczywiscie przeszkadza tu Polska i jej potencjalne veto.

To jest oczywiście kłamstwo, bo rozszerzenie jest...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Korespondentka polskiej telewizji Dominika Ćosić alarmuje, że aktualna mało przyjazna wobec Polski postawa Ukrainy jest wywołana zakulisowymi gierkami Niemiec i Francji.

Pisze:

W Brukseli mówi się nieoficjalnie, że ponoć Niemcy i Francja obiecały władzom Ukrainy szybkie wejście do UE jeśli Kijów pomoże w obaleniu obecnego polskiego rządu. Motywują to tym, że bez zmiany traktatów nie można...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

Symetryzm albo działania symetryczne.

To określenie ostatnio jest bardzo modne. I to w stosunku do relacji dwustronnych, jak też do uprawiania polityki. Takie: Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Zawsze powinna być równowaga we wszelkich stosunkach i relacjach dwustronnych.

Na przykład – ty mi utniesz ucho, to ja ci utnę kutasa. Czy to symetryzm? No nie. Ja mam jeszcze drugie ucho, a ty niestety...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Gospodarka

Wg Wielkiego Słownika Języka Polskiego słowo reset oznacza całkowitą zmianę sposobu działania, polegającą na odrzuceniu wszystkiego, co doprowadziło do obecnego stanu rozwoju danej sytuacji.

Cofnijmy się nieco w czasie. 13 czerwca 2022 roku na portalu FORSAL.PL przejawia się przerażający materiał. W tekście Timothy Snyder: Putin chce zagłodzić miliony osób w Afryce i Azji, by wygrać w Europie ...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Mości Zagłoba
Humor i satyra

Czartoryscy, Koniecpolscy, Potoccy, Zborowscy  czy jeden z na krańcach przeciwnych bogów Słowacki. Budując tęże w Wikipedię weszli. Zanim wżenili się w rody od Ruryka się wywodzące cos tam zbudowali i są bardziej Ruscy niż obecna ich, Ukraińców elita. Są bardziej ukraińscy, choć urodzili się dorastali rośli na Ukrainie a nie w Ukrainie.  Proponuję niniejszym odegranie Pieśni Konfederatów  ...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

 

 

Wystarczyło półtora roku aby bohater się ześwinił.

Uważaliśmy go za bohatera trochę na wyrost. Uważaliśmy, a nawet podziwialiśmy w pierwszych dniach wojny, gdy odmówił amerykańskiej propozycji ewakuacji helikopterem i pozostał w Kijowie dowodząc obroną państwa, choć to było tylko oficjalne i emocjonalne. W głębi mózgu mieliśmy też pewien kontekst: - Zełeński to tylko telewizyjny aktor, który...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Wedle ostrożnych szacunków Rosja ma 10-krotną przewagę w lotnictwie nad Ukrainą. Wspierające Kijów stolice państw byłego Układu Warszawskiego praktycznie oddały swe rezerwy post-sowieckich maszyn i mają puste hangary.  Nie chcąc drażnić niedźwiedzia Zachód nie spieszył się z decyzją udostępnienia wielozadaniowych samolotów F-16 a szkolenie pilotów trwa przecież miesiącami. Deficyt rośnie z każdym...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kultura

Rozmowa z duchem

 

Na ścieżce prawdy, którą wciąż chodzę

Spotkałem dziecko przy polnej drodze.

Pytam się czemu stoisz sam w cieniu

Patrzysz na pole w martwym milczeniu.

 

Na tej polanie, tu wśród tej gliny

Leżą wciąż kości mojej rodziny.

Mówiąc te słowa głowę unosi

I o modlitwę mnie za nich prosi.

 

Mów chłopcze szybko jak to się stało

Co Twoich bliskich tutaj spotkało.

Odpowiadając ociera łzy

Tu...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Strony