Treści z tagiem: Notka

Notka z dowolnego bloga.

Obraz: 
Obrazek użytkownika wilre
Notka

FILM pełnometrazowy   -   Idiokracja / Idiocracy 2006 lektor pl

Sagano96 7 months ago

dla mnie ten film nie był komedią, a dramatem... poczułem się gorzej po jego obejrzeniu, podobnie jak po dniu świra. jak coś takiego może śmieszyć?

________________________________

DODATEK.

Czy ludzie są coraz mniej inteligentni?
https://www.youtube.com/watch?v=NS-XiZRz3lw&t=0s

 

serwer34   1 year ago

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wilre
Notka

http://www.rodaknet.com/rp_art_7235_czytelnia_dlaczego_tylu_wyedukowanych_ludzi_wierzy_lewackim_szalencom_maciejewski.html

(  )
Po drugie: lepsze socjotechniki

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

"TIME" raczył nam wreszcie objawić na głos:

5
Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

   Rok 2021 zaczal sie pechowo od zwyciestwa DFL-u i senatora Bidena (znanego w Senacie jako spiacy Jozio)  oraz jego brazowo-skorej viceprezydentki, Harris, w wyscigu o prezydenture i inne frukty wladzy. Demokraci maja obecnie wiekszosc w Kongresie i Senacie  a przy zajeciu takze wladzy wykonawczej osiagneli praktycznie wladze dyktatorska.  

5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Od redakcji! Drodzy Czytelnicy! Od wielu miesięcy towarzyszy mi przeczucie, że korupcja i przestępcze działania władzy publicznej w powiecie gorlickim, które tropię na łamach tego portalu od 14 lat, całkowicie bledną w obliczu globalnych wydarzeń, których jesteśmy świadkami i uczestnikami od marca 2020 roku. Trudno z dawną atencją traktować korupcję buszującą po samorządowych folwarkach w naszych gminach i Gminach, gdy wokół trwa wojna wypowiedziana całej ludzkości. Pod pretekstem względnie niegroźnego koronawirusa rozpętano piekło pandemii, żeby dokonać przebudowy świata.

3.65
Średnio: 3.7 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Notka

 

Putin. Historia rosyjskiego szpiega.

 

W poniedziałek, 1 lutego 2021, o godzinie 22:10 czasu polskiego

na antenie TVP1 – trzeci odcinek filmu dokumentalnego o Putinie –

"Świat bez fikcji: Putin. Historia rosyjskiego szpiega."

 

Poniżej link do zapisu odcinka pierwszego

 

https://vod.tvp.pl/video/putin-historia-rosyjskiego-szpiega,odc-1-poczatki,51827833

 

PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

3
Średnio: 3 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

https://www.facebook.com/groups/580186045834939/

Jedyną drogą aby doprowadzić do realnej zmiany w Polsce jest utworzenie ponadpartyjnego ruchu poliycznego o nazwie roboczej "Wolne Wybory".

Jego celem będzie wydarcie monopolu władzy partiom i wyłonienie wśród Polaków najlepszych kandydatów do Sejmu, Senatu i władz lokalnych.

Ruch ten bylby oparty o zasadę obrony polskiej suwerenności (politycznej, gospodarczej i kulturowej) i o polski interes narodowy.
Szukam ludzi, z którymi mogę to zrobić.

3.2
Średnio: 3.2 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

Od niemal trzech dekad Waluś i jego adwokat starają się o zwolnienie z odbywania wyroku dożywocia. Sąd w RPA już kilkukrotnie obiecywał osadzonemu w Pretorii wyjście na wolność, jednak za każdym razem w ostatniej chwili wycofywano się z danego słowa...

Czy Zakopiańczyk, który zrzekł się obywatelstwa RPA, kiedykolwiek będzie mógł wrócić do ojczyzny? Wydaje się, że mogło by to być wielce kłopotliwe dla światowych liberalnych elit.

4.15
Średnio: 4.2 (głosów:5)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

poniedziałek, 26 października 2020

Gdzie się podziało "pokolenie jot-pe-dwa"

 Lewackie bojówki zaczynają atakować fizycznie nasze katolickie świątynie. Na razie ograniczają się do naklejania plakatów, rozrzucania ulotek, wywieszania banerów i oznaczania terenu kolorowym moczem w puszkach  pod ciśnieniem czy nawet wyrywania burs kapłanom, ale - biorąc pod uwagę bierność sił porządkowych, za kilka dni zapewne rozpoczną się rękoczyny, wybijanie szyb, podpalenia i plądrowanie wnętrz, z rozbebeszaniem tabernakulów i rozsypywaniem Ciała Pańskiego na posadzkach. 

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

tłumaczenie jednego z artykułów opublikowanych na blogu na WeChat. Artykuł przedstawia przemyślenia autora na temat amerykańskiego systemu wyborczego, jego znaczenia dla tożsamości narodowej Amerykanów i wynikających z tych konsekwencji. 

Tu Zhuxi

Amerykańska „Rewolucja”: „Czarna dziura” amerykańskiego systemu wyborczego i jakie z tego płyną wnioski dla Chin 

(  )

Chiny i USA a krytyka rzeczywistości

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

treść listu nadesłanego wczoraj do redakcji najstarszego elbląskiego portalu internetowego portel.pl , przez jedną z czytelniczek

3
Średnio: 3 (głosów:4)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

LIMANOWA, 13.10.2020, godzina ZERO.

Usiłowała zabić dziecko, a później popełnić samobójstwo skacząc z mostu.

__________________________________

Nie został przyjęty na SOR, zmarł wracając do domu.

https://limanowa.in/aktualnosci/nie-zostal-przyjety-na-sor-zmarl-wracajac-do-domu/51486

_________________________________

CYTATA:

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Pełzający Stan Wyjątkowy w POLSCE - dla KOGO i w imię jakich wartości

Obudź sie Polsko Obudź się Polonio

Amerykańskie wybory i niebezpieczeństwo zamieszek ulicznych. Niebezpieczństwo stanu wyjątkowe w Polsce jest bardzo realne

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

Czy czegoś nauczy ich koronawirus?

Jakie będą skutki pandemii dla gospodarki i dla nowego porządku politycznego świata, którego kształtowanie się przyspieszy pandemia? Jak rządzona przez zdrajców i idiotów Polska odnajdzie się w tym nowym świecie?

Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądał świat po pandemii. Czy Włochy upadną gospodarczo? Czy upadek Włoch i Hiszpanii spowoduje upadek Unii Europejskiej? Czy Chiny uporały się ostatecznie z wirusem? Jak poradzi sobie Ameryka?

Zarysy nowego porządku jednak już widać.

3.25
Średnio: 3.3 (głosów:4)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

https://twitter.com/Jan34733995/status/1310668500223090690?s=20

_____________________________________________

Historia Fotografią Pisana

@Jan34733995

To możemy mieć za płotem! Masz tego świadomość? Bo ja mam!

5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Niedawno bloger Karlus popełnił notkę ,gdzie najwyraźniej sugeruje ,że Tadeusza Czihona współtwórcę polskiej czarnej skrzynki ATM ( która była zamontowana na TU154 M  101 rozerwanego wybuchami w  Smoleńsku) zabito i ,że to może przytrafić się innym ekspertom współpracującym z Macierewiczem: https://www.salon24.pl/u/karlus/1071965,katastrofa-smolenska-manipulacja-pod-komisjantow-ze-skokiem-temperatury   (Notka opublikowana na S-24, 23 sierpnia 2020) .

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Ciekawe, czy dojdzie do debaty prezydenckiej? W każdym razie mamy do czynienia z dwiema narracjami: „o złym, egocentrycznym «złotym bogu», który niszczy Amerykę swoimi destrukcyjnymi decyzjami” oraz „o komunistycznej zarazie niszczącej Amerykę poprzez narzucanie marksistowskiej ideologii Stanom Zjednoczonym”.
Ostatnie tygodnie pokazują, że szanse obu kandydatów są wyrównane. Duże miasta popierają demokratów, reszta kraju, czyli normalni, prości ludzie zwracają się w kierunku republikanów i tradycyjnych wartości amerykańskich. W mediach trwa zacięta walka kampanii reklamowych.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Husky
Notka

Biden: Żarówkę wynalazł czarnoskóry, a nie biały gość o imieniu Thomas Edison

 

Podczas czwartkowego spotkania w Kenoshy w stanie Wisconsin demokratyczny kandydat stwierdził, że to czarnoskóry człowiek, a nie Thomas Edison, wynalazł żarówkę.

– Ludzie boją się tego, co jest inne. Na Boga, dlaczego, na przykład, nie uczymy historii na lekcjach historii? Żarówkę wynalazł czarnoskóry, a nie biały gość o imieniu Edison – mówił w Kenoshy kandydat demokratów Joe Biden.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Stary Wiarus3 września 2020, 06:03

PS. Prof. Rafał Broda ma całkowitą rację, kiedy pisze:

"Nie należy więc sprowadzać historii Lecha Wałęsy do epizodycznych grzechów współpracy w latach siedemdziesiątych, po których nastąpiła mniej lub bardziej udana działalność i praca dla Polski. Od początku do końca był po tamtej komunistycznej stronie, najpierw prowadzony jako agent, później już z działalnością według własnych oryginalnych pomysłów."

https://www.salon24.pl/u/krakow-broda/921568,sa-sprawy-ktore-nalezy-domknac

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

IV Armia sowiecka i Korpus Kawalerii Gaja, idąc na północ od Warszawy, mieli za zadanie dotrzeć do Płocka i Torunia. Chodziło o odcięcie korytarza gdańskiego, którym transportowano dostawy francusko-brytyjskie dla Wojska Polskiego, od reszty kraju i zaatakowanie stolicy od północnego zachodu. Bolszewicy chcieli powtórzyć manewr z powstania listopadowego w 1831 roku gen. Iwana Paskiewicza. Polskie dowództwo Frontu Północnego, znające plany marsz. Piłsudskiego ofensywy znad Wieprza, po przeorganizowaniu ruszyło do działań zaczepnych.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

"Pan Małgorzata" zatrzymany przez policję po raz drugi

Czyn z art. 254 par. 1 Kodeksu karnego (czynny udział w zbiegowisku) jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Czyn z art. 288 par. 1 Kodeksu karnego (uszkodzenie mienia) jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Czyn z art. 157 par. 2 Kodeksu karnego (spowodowanie rozstroju zdrowia na czas poniżej 7 dni) jest zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Halina Żelaska: To, jaką tragedią było powstanie, wiedzą tylko ci, którzy je przeżyli. Bo opowiedzieć się tego nie da…

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

„Ta książka to kopalnia inspiracji!” – taka informacja zwrotna dociera do mnie od większości Czytelników tego e-booka. Podkreślają, że „Katoliccy miliarderzy” dali im niezwykłą motywację do działania.

No dobrze, ale o czym właściwie jest ten e-book?

Dowiesz się z niego m.in.:

jakie są największe problemy, które ograniczają katolików w Polsce

co muszą zrobić polscy katolicy, żeby rozwiązać te problemy

dlaczego katolicy powinni mieć wielkie aspiracje

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Ignacy Nowopolski: Rola kobiet w procesie agonii III RP

 

Wojny hybrydowe stosowane są powszechnie przez międzynarodową oligarchię finansową. Pomimo, że dostosowane są one do specyfiki konkretnego obiektu agresji (tzw. custom design), nie przynoszą one jednakowych rezultatów w różnych państwach.

 

4.25
Średnio: 4.3 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Husky
Notka

Wielka lekcja z rządów PiS-owskich jest taka, że o ile wcześniej elity intelektualne i artystyczne kapitulowały wobec władzy, to tym razem postawiły opór, i to taki widoczny. W naszym zawodzie, tygodniki, dzienniki, dziennikarze i to tacy z górnej półki. Środowisko lekarskie, prawnicy, całe życie byłem przekonany że środowisko prawnicze jest najbardziej konformistyczne, tchórzliwe (...) sędziowie sądu najwyższego jednoznaczne wydali swoje postanowienia, ich trzeba było pacyfikować... nie no, wspaniałe

- mówił Adam Michnik. 

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Krispin
Notka

W związku z bezprawnym przejmowaniem władzy w Polsce przez kontrolowane przez Sowietów władze komunistyczne 1 lipca 1945 roku Rada Jedności Narodowej (tuż przed samorozwiązaniem się) wydała "Manifest do Narodu Polskiego i Narodów Zjednoczonych"...

5
Średnio: 5 (1 głos)

Strony