Treści z tagiem: Notka

Notka z dowolnego bloga.

Obraz: 
Obrazek użytkownika SolidarnyX
Notka

Prezydent Duda zainicjował akcje sprzątania lasów - sam pójdzie też sprzątać. Szczytna idea, zaprosili wolontariuszy, uczniów szkół, którym za sprzątanie lasów oferują: worek na śmieci i rękawice. Lasy sprzątać trzeba, to nie ulega wątpliwości, jednak frapuje mnie małe ale... czy Ci wolontariusze będą jednocześnie zaszczepieni przeciwko boreliozie (na co w lasach w ostatnich latach niestety jest coraz większe niebezpieczeństwo przez coraz większą ilość kleszczy), czy borelioza będzie takim ewentualnym "dodatkiem niespodzianką" do tego worka śmieci i rękawic?

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

W niedzielę doszło do trzech zabójstw w Londynie. Pierwszą ofiarą był bandyta, którego pistolet wystrzelił kiedy rozbijał nim szybę w samochodzie. Zginął na miejscu w Syndeham (Południowy Lodnyn). Następnie zadźgano nożem kobietę i zastrzelono mężczyznę w Kentish Town.

Łącznie w Londynie doszło w tym roku do 104 zabójstw.

 

3.05
Średnio: 3.1 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Partia Grzegorza Brauna - Konfederacja Korony Polskiej (Korona) obejmuje już 34 okręgi z zaplanowanych 40. 60 kandydatów będzie startowało w najbliższych wyborach parlamentarnych z list Konfederacji Wolność i Niepodległość dlatego była konieczność powołania Konfederacji Korony Polskiej - mówił Grzegorz Braun na sobotnim spotkaniu 7 września.

Głównym hasłem nowej partii Grzegorza Brauna jest „Wiara, rodzina, własność”.

Zobacz cele partii Korona. 

3.125
Średnio: 3.1 (głosów:8)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Onuca Balceraca‏ @sbalcerac 30  sierpnia  2019

Oczyszczalnia #Czajka. "Pomysł transportu pod rzeką ścieków surowych z zanieczyszczeniami i zawiesinami był z góry skazany na niepowodzenie i awarię w przyszłości .. ścieki idą w dół, pod rzeką, a potem znów pod górkę" krytykuje ten chory projekt ekspert: https://wiadomosci.wp.pl/warszawa-awaria-oczyszczalni-sciekow-czajka-ekspert-alarmuje-6419058494924417a …

_______________________________________

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Justyna Socha, której wyrok ze stycznia potwierdził właśnie Poznański Sąd Okręgowy zapowiada odwołanie i oddanie sprawy do Trybunały Konstytucyjnego. Inaczej niż przedstawiają sprawę media głównego nurtu nie jest liderką ruchu antyszczepionkowego, ale zwyczajnie walczy o prawa rodziców do wolnego wyboru czy szczepić czy nie. Nie jest zatem antyszczepionkowcem, nie zwalcza szczepionek ale chce wolności wyboru a to duża różnica. Sąd wydał wyrok za pomówienie lekarza o współpracę z korporacją medyczną.

4.7
Średnio: 4.7 (głosów:5)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Kasjopea‏ @AnitaSchelde Aug 14

To jest Pani Jolanta Lange ...która "walczy o prawa mniejszości seksualnych". Czekaj ! Przecież to Jolanta Gontarczyk TW "Panna" !!! Kiedy w 1987 w RFN wraz z mężem A.Gontarczykiem TW "Yon" odwiedziła Sługę Bożego Ks.Franciszka Blachnickiego...Ten po kilku godzinach już nie żył.

https://twitter.com/AnitaSchelde/status/1161655806267465729

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Zawiedzony
Notka

Na stronie Kancelarii Premiera opublikowano wykaz lotów Donalda Tuska z czasów, gdy pełnił funkcję premiera.

 Jak wynika z wykazu lotów Donald Tusk poleciał do Smoleńska 7 kwietnia TU co potwierdza moje przypuszczenia że był to lot w celu "nagrania" rozmów w kabinie i parametrów lotu na skrzynki. 

Później wystarczyło dopracować końcóweczkę a miano na to aż 3 dni od 7 do 10.

Ten człowiek ma krew na rękach dlatego dostał bezpieczną posadkę w Brukseli!

4.35
Średnio: 4.4 (głosów:5)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

...  (  )

Przez ostatnie miesiące premier Donald Tusk (54 l.) mówił w kółko o zaciskaniu pasa. Najwyraźniej jednak szefa rządu i jego najbliższych ta zasada nie dotyczy! Wczoraj za jego zgodą rządowa limuzyna woziła po Warszawie chłopaka Kasi Tusk (23 l.) Staszka Cudnego (23 l.). Potem rządowym, luksusowym samolotem młodzieniec wrócił z córką premiera i jej tatą do Gdańska. Panie premierze, dlaczego mamy płacić za lot chłopaka pańskiej córki?

(  )

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Julka

@Balladynaa

 Ukraińcy pomijają fakt takich cmentarzy. Zobaczymy co się stanie, gdy stan ich w Polsce będzie taki, jak Turków w Niemczech .Ta dyskusja nie ma już sensu. XD
_____________________________

Karol Kaźmierczak
Mamy już w Polsce pierwszą wieś w której ukraińscy imigranci stanowią większą liczbę mieszkańców niż Polacy. A elektorat #PiS nadal uważa tę partię za przeciwną imigracji. #stopImigracji

 

na Dolnym Śląsku powstają całe hoteliki dla Ukraińców.

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

pawellenu74 —

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Notka

Portal, który długo był utożsamiany z antypolską postawą i wyjątkowym brakiem kultury, wreszcie pozbył się najgorszych wichrzycieli, którzy również na niepoprawnych.pl sieją zamęt. Wydawca zdecydował się zbudować chyba jedyną w Polsce apolityczną platformę społecznościową, bez przechyłu w lewo, czy prawo.

Zobaczymy czy się uda i trzymamy kciuki.

 

Janusz Kamiński / jazgdyni

 

2.6
Średnio: 2.6 (głosów:10)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Najnowsza aktualizacja

Licznik Długu Publicznego

Licznik jawnego długu publicznego*

Szacunkowa wielkość jawnego długu publicznego, po uwzględnieniu wahań kursu złotego, rośnie obecnie z 1034,5 mld zł na koniec grudnia 2018 r. do 1087,7 mld zł na koniec grudnia 2019 r., czyli o 145,8 mln zł na dobę, 6,1 mln zł na godzinę i 1687 zł na sekundę. Szacunki wykonano przy założeniu stałego kursu złotego z 29 IV 2019 (4,30 PLN/EUR).

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Sędzia Polski    TylkoPiS‏      @SedziaPolski

W 1989 nie przeszedł weryfikacji (był wyjątkowym skurwysynem, mi połamał palce w szufladzie, stał za porwaniem Mateusza Morawieckiego, przyczynił się do choroby Piotrka Bednarza), więc założył sobie agencję ochroniarską - jak większość jego kumpli. Gdyby żył byłby w KOD i O.RP.

https://twitter.com/SedziaPolski/status/940967235358810113

 

5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika SolidarnyX
Notka

Organizatorzy konferencji, którzy stworzyli nowy portal, z prof. Piotrem Witakowskim na czele, chcą przedstawić opinii międzynarodowej ludobójstwo dokonane w Warszawie w r. 1944 przez armię niemiecką na Polakach i przygotować formalny wniosek do władz państwowych o reaktywowanie Najwyższego Trybunału Narodowego lub utworzenie jego prawnego odpowiednika dla osądzenia sprawców i ich następców prawnych.
Dołącz swoje poparcie dla tej inicjatywy!

3.6
Średnio: 3.6 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

    Wbrew powszechnemu pokutującemu nawet wśród sfer wykształconych, przekonaniu Huxley ("Nowy wspaniały świat") i Orwell ("1984") nie prorokowali tego samego.  Orwel przestrzega że zostaniemy zniewoleni przez jakąś przemoc pochodzącą z zewnątrz. Tymczasem w wizji Huxleya do pozbawienia ludzi ich autonomii, pełni osobowości i historii niepotrzebny jest żaden Wielki Brat. W jego mniemaniu ludzie pokochają otaczającą ich przemoc , zaczną wielbić technologie, które pozbawiają ich wolności myślenia.

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

panMarek - 5 Czerwca, 2019 - 17:15
( )

Prości ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jakby mogło być w naszym Kraju, gdyby pozbyć się potomków KPP/GL/NKWD/PPR/AL/IW/UB/KBW/SB/PZPR/MO/ORMO/ZNP/ZMS/ZSP czyli poprzebieranych w nowe nazwiska żydów.
Nawet w snach tego sobie nie wyobrażają jak bogatym, pięknym i spokojnym krajem byłaby Polska.
Od przeszło dwóch lat pisałem o takiej koalicji a dzisiaj życzę jej Szczęść Boże !

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

https://twitter.com/BatugWojciech/status/1134341534906834946

@BatugWojciech 2 godziny temu

-europosłowie PO obrażają premiera, -politykom KE nie przeszkadza obraza uczuć religijnych katolików, -Muzeum na Westerplatte przypomina śmietnik, -hejt na Z.Klepacką i innych sportowców za patriotyzm, -drwiny ze zwykłych ludzi. Widać, że Polska zwycięża. Dzień dobry.

5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Angielski lekarz postanowił zrezygnować z zawodu po oskarżeniu przez Muzułmanów o rasizm. Matka opowiadała o objawach 11-letniej córki kiedy lekarz poprosił ją o zdjęcie nikaba zasłaniającego twarz bo utrudniał on zrozumienie co do niego mówiła. Kobieta ponoć to uczyniła ale pół godziny po wizycie pojawił się wściekły mąż oskarżając lekarza o rasizm. Muzułmanin usiadł w korytarzu kontrolując lekarza wzrokowo za każdym razem kiedy ten wychodził do pacjentów.

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika SolidarnyX
Notka

O co chodzi w najnowszej piosence Roksany Węgiel (tej 14 latki z eurowizji młodych) - jaki jest cel, motyw, i przesłanie tej piosenki? Podaje tekst przetłumaczony, bo oczywiście taka "światowa sława" nie zaśpiewała już po polsku:

https://teksciory.interia.pl/roxie-roksana-wegiel-lay-low-tekst-piosenki,t,671240.html

3.35
Średnio: 3.4 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Zamach w Christchurch był inspirowany atakiem Breivika. Tak powiedział jeden z aresztowanych zamachowców.

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Albert Rychard‏ @Albert301271

 

Tak wkurwionego Maksa Kolonki dawno nie widziałem i w pełni się podpisuję pod tym co mówi i pokazuje w swoim przekazie.I argumenty typu kim on był w przeszłości nie robią na mnie obecnie wrażenia.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika eni71
Notka

Coś potwornego. Brak słów. Rząd PiS gorszy niż PO i PSL.

https://www.youtube.com/watch?v=5khfun9vVPc

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

treść korespondencji.

Szanowny Ministrze Moraweicki [błąd w nazwisku jak w oryginale - red.]:

Piszę do Pana, żeby wyrazić głębokie zaniepokojenie ostatnimi oskarżeniami jakie członkowie polskiego rządu wysunęli przeciw dziennikarzom oraz kierownictwu TVN oraz Discovery w związku z reportażem śledczym Superwizjera ze stycznia 2018 roku o działalności neonazistów w Polsce.

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Agencja wywiadowcza Indonezji (BIN) oświadczyła, że dziesiątki indonezyjskich meczetów, do których chodzą pracownicy rządowi, głoszą dżihad i nawołują do ataków na nie-muzułmanów.

Rewelacje wyszły na jaw w 6 miesięcy po tym jak miasto Surabaya doświadczyło kilku zamachów bombowych.

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Gang gwałcicieli z Rotherham został skazany za czyny seksualne wobec nieletnich dziewcząt. Jedna z ofiar była wykorzystana przez 100 mężczyzn zanim ukończyła 16 lat.

Sąd stwierdził, że gang wykorzystywał dziewczęta z trudnych rodzin, które chciały być kochane. Scenariusz był taki sam jak w przypadku wielu innych gangów z Telford, Keighley, Huddersfield, Peterborough, Oxfordu, Bristolu, Aylesbury czy choćby Lancashire.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Coraz więcej Polaków popełnia samobójstwo

66 498      Tadeusz Truskolaski, BIAŁYSTOK

215 323    Hanna Elżbieta Zdanowska

197 019    Jacek Maria Majchrowski

28 791       Czesław Jerzy Małkowski

127 125     Jacek Jaśkowiak

129 683     Paweł Bogdan Adamowicz

505 187     Rafał Kazimierz Trzaskowski

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Krwawy reżim najbardziej zacofanego kraju na świecie Arabii Saudyjskiej sponsoruje zagranicznych polityków. W sumie 33 posłów, w tym Chishti z hrabstwa Kent, odwiedziło bogatą w ropę Arabię Saudyjską od marca 2015 r., a wyjazdy były warte ponad 200 000 £. Chishti otrzymywał pieniądze regularnie - ok 2000 funtów miesięcznie, co stanowiło pokaźny dodatek do pensji parlamentarzysty w Wielkiej Brytanii. Jego powiązania nagłośniono po głośnym morderstwie dziennikarza, zleconym, jak twierdzi turecki prezydent, przez władców Arabii Saudyjskiej.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Rząd wesprze najmniej zarabiających - stawka godzinowa 'living wage' wzrośnie z o 4,9% z 7.83 → 8.21 GMB na godzinę. Daje to 0,38 pensów za godzinę więcej to oznacza ok 877 funtów na rok więcej przy 42 godz/tydz.. Do tego wzrośnie kwota wolna od podatku do 12500 GMB rocznie wcześniej niż zakładano. Wskutek tego 130 funtów więcej zostanie w kieszeni 32 mln podatników. Łącznie najmniej zarabiający będą mieli £1007 więcej w skali roku (licząc wzrost stawki godzinowej + podwyższenie kwoty wolnej od podatku).

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Notka

Kiedy od lekarza obozowego otrzymała rozkaz zabijania noworodków, odpowiedziała stanowczo: „Nie, nigdy.

Nie wolno zabijać dzieci!”.

Przez prawie dwa lata narażała swoje życie, ratując życie nowo narodzonych dzieci.

5
Średnio: 5 (głosów:2)

Strony