Treści z tagiem: Notka

Notka z dowolnego bloga.

Obraz: 
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

IV Armia sowiecka i Korpus Kawalerii Gaja, idąc na północ od Warszawy, mieli za zadanie dotrzeć do Płocka i Torunia. Chodziło o odcięcie korytarza gdańskiego, którym transportowano dostawy francusko-brytyjskie dla Wojska Polskiego, od reszty kraju i zaatakowanie stolicy od północnego zachodu. Bolszewicy chcieli powtórzyć manewr z powstania listopadowego w 1831 roku gen. Iwana Paskiewicza. Polskie dowództwo Frontu Północnego, znające plany marsz. Piłsudskiego ofensywy znad Wieprza, po przeorganizowaniu ruszyło do działań zaczepnych.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

"Pan Małgorzata" zatrzymany przez policję po raz drugi

Czyn z art. 254 par. 1 Kodeksu karnego (czynny udział w zbiegowisku) jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Czyn z art. 288 par. 1 Kodeksu karnego (uszkodzenie mienia) jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Czyn z art. 157 par. 2 Kodeksu karnego (spowodowanie rozstroju zdrowia na czas poniżej 7 dni) jest zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Halina Żelaska: To, jaką tragedią było powstanie, wiedzą tylko ci, którzy je przeżyli. Bo opowiedzieć się tego nie da…

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Notka

Petycja przeciw komunistycznemu terrorowi względem FB

 

https://citizengo.org/en-eu/ot/181261-keep-facebook-free-censorship?dr=5915677::211b6ef8cf3a54a8793150935623aada&utm_source=em&utm_medium=e-mail&utm_content=em_btn&utm_campaign=EN_ROW-2020-07-28-Global-OT-AK-181261-Stop_Facebook_Censorship-.02_AA_L_Retargeting&mkt_tok=eyJpIjoiWVdRMU5qRXlOalJqTkRReCIsInQiOiJPakVnU1BPalo0UHFNdjhEWGF5VzRhN293aVZSUno1djFZZ2NGS2ZPbSsrcFJGcTJRQ05LNGZXUXcyWVVwZExGM3VtNXdrd3R3T0trV1Z0b2ZYanBBNXJpMlZVV1pCMWpBNDBCZUhMVkhqcis3dU5pdTRtVW5WRXdBTEJOMmJmciJ9

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Notka

STOP in vitro

 

 

In vitro jest sprzeczne z naturą człowieka oraz świata.

Niezależnie od wyznawanej przez Ciebie religii, jest to fakt.

Jest to element ataku na każdą, w tym naszą cywilizację.

 

PODPISZ PETYCJĘ

 

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

„Ta książka to kopalnia inspiracji!” – taka informacja zwrotna dociera do mnie od większości Czytelników tego e-booka. Podkreślają, że „Katoliccy miliarderzy” dali im niezwykłą motywację do działania.

No dobrze, ale o czym właściwie jest ten e-book?

Dowiesz się z niego m.in.:

jakie są największe problemy, które ograniczają katolików w Polsce

co muszą zrobić polscy katolicy, żeby rozwiązać te problemy

dlaczego katolicy powinni mieć wielkie aspiracje

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Ignacy Nowopolski: Rola kobiet w procesie agonii III RP

 

Wojny hybrydowe stosowane są powszechnie przez międzynarodową oligarchię finansową. Pomimo, że dostosowane są one do specyfiki konkretnego obiektu agresji (tzw. custom design), nie przynoszą one jednakowych rezultatów w różnych państwach.

 

4.25
Średnio: 4.3 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Husky
Notka

Wielka lekcja z rządów PiS-owskich jest taka, że o ile wcześniej elity intelektualne i artystyczne kapitulowały wobec władzy, to tym razem postawiły opór, i to taki widoczny. W naszym zawodzie, tygodniki, dzienniki, dziennikarze i to tacy z górnej półki. Środowisko lekarskie, prawnicy, całe życie byłem przekonany że środowisko prawnicze jest najbardziej konformistyczne, tchórzliwe (...) sędziowie sądu najwyższego jednoznaczne wydali swoje postanowienia, ich trzeba było pacyfikować... nie no, wspaniałe

- mówił Adam Michnik. 

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Krispin
Notka

W związku z bezprawnym przejmowaniem władzy w Polsce przez kontrolowane przez Sowietów władze komunistyczne 1 lipca 1945 roku Rada Jedności Narodowej (tuż przed samorozwiązaniem się) wydała "Manifest do Narodu Polskiego i Narodów Zjednoczonych"...

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Po pierwszej turze... Kilka uwag:

- Polacy jako całość nie odzyskali instynktu samozachowawczego. Zmiany w polityce państwa, które w ogólności są dobre tak dla uboższych jak i bogatych zostały zlekceważone.

- Polacy żyją poza rzeczywistością. Pogląd na sprawy polityczne nie jest kształtowany na podstawie doświadczenia rzeczywistości a na podstawie medialnej propagandy. Narzędzia zaś medialnej propagandy są w zdecydowanej większości po stronie opozycji.

4.45
Średnio: 4.5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

degustathor15 czerwca 2020, 13:17

20

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )
Wspólna europejska polityka klimatyczna istnieje i jest koszmarem. W ramach tej polityki zakazuje się ludziom na wsiach palić w ich własnych piecach łatwo dostępnym drewnem i zachęca dotacjami, żeby pozbyć się kopciucha na rzecz sprowadzanego i drogiego gazu. W ramach tej polityki zamykało się polskie kopalnie. W ramach tej polityki wreszcie prowadzi się kosztowne przygotowania do zainstalowania w Polsce niezwykle niebezpiecznej i drogiej energetyki jądrowej, z którą nie poradzili sobie nawet Japończycy.

(  )

____________________________________

 

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Warszawa, sierpień 2017

SPIS TREŚCI

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

kelkeszos   31 maja 2020, 22:07

 

@skamander

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Mariusz ZBANYSZEK

@MZbanyszek
·

Olewajcie dalej Trzaskowskiego, atakujcie go, atakujcie Konfę, uprawiajcie idiotyczne jazdy i heheszki
drodzy politycy PiS, sztabowcy PAD i redaktorzy TVP 
-   a ten goguś wygra 50,1%-49,9% z PAD w II turze.

Z lenistwa powtarzacie kampanię z 2015 r.
Idziecie w przepaść.

4.4
Średnio: 4.4 (głosów:12)
Obrazek użytkownika Husky
Notka

Który to już raz muszę napisać, że świat, w którym żyjemy, a zwłaszcza III RP, na głowie stawia podstawowe pojęcia…

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Zawiedzony
Notka

Jeszcze trwa przesłuchanie Kamila Karosza który na Twitterze groził śmiercią Prezesowi J.Kaczynskiemu a tu na znanym portalu Neon24.pl ujawnił się nam kolejny chętny do unicestwienia już nie tylko Prezesa, ale Premiera rządu Morawieckiego wraz z jego podwładnymi.No cóż, nie ma to jak iść na całość.Szubienica,dół z wapnem i problem z PIS-em zostaje rozwiązany.

Co najciekawsze,portal jest na bieżąco moderowany przez administratorów.Lecz to że taki komentarz się tam pojawia to nic nadzwyczajnego, gdy okazuje się że sam admin ma identyczne poglądy.

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Janusz Sanocki, poseł VIII kadencji z Nysy jest autorem listu do Premiera Morawieckiego z żądaniem dymisji ministra zdrowia oraz zniesienia nielegalnych ograniczeń. Sanocki nie zgadza się z dręczeniem obywateli za pomocą telewizji, w której codziennie podawane są "tubalnym głosem" traumatyczne komunikaty na temat szalejącej epidemii. Z uwagi, iż w Polsce nie ma dużej ilości zakażeń ani śmierci, jak w innych krajach, w telewizji podawane są dramatyczne wieści z innych krajów.

3.95
Średnio: 4 (głosów:6)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

MOTTO:
Gdyby PiS nie zaniedbał wyborów do Senatu, nie byłoby problemu. Byłby dodatkowy miesiąc na przygotowanie i Gowin nie miałby powodu do podskakiwania. To zaniedbanie jeszcze nie raz da o sobie znać.

*  *  *

Chyba na Nowogrodzkiej posłuchali się tych Amerykanów z "Foreign Policy", że wybory prezydenckie to farsa.

Można było inaczej? Można było. Można było wysłać Gowina z całym dobrodziejstwem inwentarza Donaldowi Tuskowi w kopercie i zrobić wybory jak Bóg przykazał: nie korespondencyjne ale bezpośrednie.

4.65
Średnio: 4.7 (głosów:3)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

kelkeszos   23 kwietnia 2020, 18:41

 

Demokracja i Rzeczpospolita to jest wartość dla ludzi odważnych. 
W genialnych wspomnieniach Stanisława "Agatona"Jankowskiego " Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie" autor opisuje swoją nieco przypadkową bytność na zebraniu szkockiego klubu golfowego w 1940r. Porządek obrad przewidywał rozstrzygnięcie dwóch kwestii - czy można przerwać mecz w trakcie bombardowania i czy pojawienie się przed ukończeniem rozgrywki leja po bombie na polu golfowym, może mieć wpływ na postępowanie grających.

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Bleck10 kwietnia 2020, 21:07

5
Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

scenariusz pod nazwą "Crimson Contagion", wyobrażający pandemię grypy, który został zasymulowany przez Departament Zdrowia i Usług Społecznych administracji Trumpa w postaci serii ćwiczeń, był realizowany od stycznia do sierpnia 2019.

Można w nim było przeczytać:

4.15
Średnio: 4.2 (głosów:6)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Prawda jest taka Kemirze, 99% społeczeństwa nie zna zasad postępowania epidemicznego. Nawet wśród personelu medycznego duża część nie potrafi prawidłowo dezynfekować rąk. Obserwuję te "działania" epidemiczne z perspektywy zawodowej (bez wchodzenia w szczegóły, ale jestem w ułamku procenta tych co mają doświadczenie w pracy z najcięższymi i najzjadliwszymi drobnoustrojami i przeżyłem już własną śmierć).

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Husky
Notka

Pomimo wielu badań, które dowodzą, że dziecko już w łonie mamy płacze, słyszy i otwiera oczy, dla wielu osób jest to ciągle abstrakcja. Być może historia brazylijskiej pary zachęci przyszłych rodziców do rozmawiania z nienarodzonymi jeszcze maluszkami. Gdy zobaczysz, jak zareagowało dziecko zaraz po urodzeniu na głos taty, przekonasz się, że mówienie do brzucha w ciąży ma sens.

 

Mówienie do brzucha w ciąży – czy to jest praktykowane przez przyszłych rodziców?

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

Kosztem snu wysłuchałem 4 godziny kontynuacji taśm Ojca Sowy. Pisać, że żenujące, kompromitujące, infantylne, odsłaniające prymitywizm i kosmiczną prywatę, prezentujące osobowości na stopniu rozwoju rozwydrzonego, prostackiego gimnazjalisty parającego się dilerką – to mało.

5
Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Ryan
Notka

Gdyby nie Solidarność nikt by o tym śmieciu nie słyszał.Dziś ten synuś szmalcowników którym miejscowi tybylcy( Budy Zaklasztorne) sami sprawiedliwość wydali pluje na Annę Walentynowicz.Ten znany "hiacynt" z dworca centralnego nie ma za grosz szacunku dla śmierci polskiej legendy notabene. Sam Giertych uważał go za żonę Krzepkowskiego.

4.45
Średnio: 4.5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika Husky
Notka

– Widzę, że ekspremier żyje ciągle w rzeczywistości, która była poprzednio, bo naprawdę znakomicie opisał stan za swoich rządów w Polsce. Bardzo celnie – powiedział w Polskim Radiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. To komentarz do słów byłego premiera Donalda Tuska o „odorze przestępstwa, który unosi się nad instytucjami państwowymi w Polsce”.

Tusk stwierdził, że „odór przestępstwa, gangu i mafii się unosi każdego dnia nad instytucjami państwowymi w Polsce”.

5
Średnio: 5 (głosów:6)

Strony