bożena - blog

Obrazek użytkownika bożena
Kraj

W roku wyborczym może trzeba się przyjrzeć bardziej temu, co się dzieje w kraju, na podwórku, niż medialnemu zgiełkowi, który jest dekoracją i równocześnie skuteczną zasłoną prawdziwych decyzji na szczeblu rządowym. Decyzji, o których nic nie wiemy, wsłuchani w kolejny program tv Lisa czy innego Żakowskiego. A zazwyczaj decyzje te wywierają spory wpływ na nasze życie.

Kilka dni temu zafrapował...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Historia

24 grudnia, blady świt, czterdzieści stopni mrozu. Trzeba szykować się do pracy, zaraz przyjdzie kułak, żeby wygonić dorosłych do roboty, szybko więc ubierają na siebie, to co mają, zniszczone walonki, ale jak tu inaczejś przejść te 18 km, żeby dotrzeć do wyrębu? Wszyscy niewyspani, dziecko, dwuletnia Wandzia, całą noc płakała z głodu i zimna. Reszta osób w baraku (4 rodziny, łącznie 17 osób) też...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kultura

Polska po 89 roku bardzo szybko zbliżyła się do telewizyjnych standardów zachodnich pod względem wad i szmirowatości, mało tego, mam wrażenie, że jesteśmy w ścisłej czołówce. Pamiętam kiedyś, jednym z pierwszych podmuchów "wolności" w moim małym mieście, w którym wówczas mieszkałam, było nadawanie na kablu oprócz dwóch naszych programów, telewizji włoskiej Rai uno. Na początku patrzyłam jak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Gospodarka

Notkę swoją dedykuję dziś tym wesołym wnusiom, co to tak setnie bawili się podczas słynnej akcji "zabierz babci dowód" . A całość sponsoruje literka "C" jak cud i "T" jak Tusk, raz cyferka "2", jak dwa lata.

Wnusie (te statystyczne) mało ineteresują się tym, co w gospodarce i polityce dzieje się codziennie, nad nudy te preferując wygodny fotel, piwko i "Szybką piłkę", ewentualnie " Tańczących z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Kto z kim przestaje, takim się staje, na pewno znacie te obyczaje......

Partia miłości jak wiemy rekrutowała się - czas przeszły, bo coś czasy dynamiczne i niespokojne, słowem wojna - z polityków, jak wiemy , spokojnych, stroniących od brudnych afer, posługujących się li tylko i wyłącznie językami ludzi i aniołów, a na dodatek z miłoscią.

Wisienką na tym wpaniałym platformerskim torcie miłosci i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Takie słowa wypowiedział kiedyś przed kamerą TV Roman Giertych. Dlaczego były minister w ten sposób przesądza o pośmiertnym losie obecnego premiera?

Chodzi o powołanie Katarzyny Hall na Ministra Edukacji Narodowej. Za tą decyzję, za tę nominację Tusk odpowie. Podejrzewam, że faktycznie dopiero w zaświatach, ponieważ teraz nikt się tym specjalnie nie interesuje.

W trakcie gorączki afery hazardowej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Idee

Jak patrzyłam na gębę Daniela Olbrychskiego, albo na gębę tego kolesia od etyki, który nie pamiętam jak się nazywał, jak tłumaczyli, że Polański już dawno...i że odpokutował....i że nie trzeba wracać do tego....że przecież ofiara już wybaczyła....że sama sie podłożyła....że tak naprawdę nic się nie stało........to do głowy przyszła mi tylko jedna myśl: panowie, a co wy wyprawiacie w zaciszu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Mój głos w sprawie domniemanej "rosyjskiej duszy"

Czy jest coś takiego jak "rosyjska dusza"?

Czy despotyczne rządy nad innymi narodami pozwoliły Rosjanom wykształcić w drodze normalnego rozwoju swoją własna duszę?

Czy można mówić o rosyjskiej Rodzinie?

Czy Putina, który kultywuje imerialistyczne zapędy można przyrównywać do ojca Corleone?

***

Z czym przeciętnemu zjadaczowi chleba kojarzy się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Z czym każdemu normalnemu człowiekowi kojarzy się pojęcie (modne w Unii) 'równość szans'? - mówimy o równości szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

Zadałam to pytanie kilku osobom takim, których uważam za bystrzaków i również takim, których uważam za mniejszych bystrzaków. Bez względu na te różnice w percepcji odpowiedź była taka sama: równosć szans to równe/ takie samo traktowanie kobiet i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Do tej wydawało mi się, że wiem, co znaczą te dwa pojęcia. Cywilizacja życia kojarzyła mi się z obroną życia: poczętego, narodzonego i w fazie schyłkowej. Czyli: sprzeciw wobec legalizacji i powszechności aborcji, poszanowanie życia drugiego człowieka poprzez potępienie przemocy psychicznej i fizycznej oraz szacunek dla osób starych i schorowanych. (To rzecz jasna w telegraficznym skrócie).

Życie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kultura

Do kurhanów udaje nam się dotrzeć, ale już z przewodnikiem, a dokładniej ze zorientowanym miejscowym. Trochę byłam zła na początku, narzekałam: jak oni chcą promować region, jak żadnych drogowskazów, objaśnień, nic!

Ale potem powietrze zeszło, pomyślałam, że jednak tak jest lepiej, znalezienie kurhanu staje się przygodą, a poza tym wyobraziłam sobie łażące po tych cudownych, tajemniczych lasach...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Historia

Pan E., 68 lat, jaślanin: byłem mały, malutki, niewiele pamiętam....twarze, twarze, blade, strach, strach. Starch i głód. Głód i strach. Mieszkaliśmy w lesie, obok przechodził front. Wysiedlili nas, wyrzucili z domu. Starch, głód, zimno.

Chwilami brak nadziei. Przez kilka następnych lat, już w łóżku, w ciepłym łóżeczku w domu, kładąc się spać, wkładałem kromkę chleba pod poduszkę, tak na wszelki...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kultura

Wieloznaczny tytuł ten spowodowany jest słońcem, zapachem lata, cudownym sierpniowym niebem (zwłaszcza w nocy), a przede wszystkim tym, że po raz kolejny odkrywam, jaki pięknym krajem jest Polska.

Zaniedbałam krajową turystykę na kilka lat, na rzecz zagranicznych landów i zauroczenia antykiem.

To lato pokazało mi, że aby zwiedzić TYLKO Polskę,poznać tak jak bym chciała niektóre miejsca potrzebuję...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Wczoraj zaplątałam się na jakąś krótką chwilę w złotych tarasach - 25 minut do IC z Warszawy do Wrocławia, więc weszłam, a co, nigdy nie byłam, a pokazują często w TV, więc może się załapię w jakimś kadrze tvn Warszawa, albo co.

Gwar, ruch, ludzie, którzy nie idą, a biegną (czemu?), łomot w uszach, który robi za muzykę umilającą konsumpcjonizm....ja chyba stara już jestem, albo z innej planety....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Wczoraj, korzystając z nagromadzenia dużej ilości wolnego czasu na dworcu PKP czytałam sobie prasę. Jako, że dzienniki drukowane nocą, nie było jeszcze wzmianek o KDT, więc zmieściły się tam inne informacje.

No i natrafiłam na moją ulubioną panią Hall. I jej kolejną próbę zapisania się na karcie historii polskiego szkolnictwa.

Pani minister zakończyła etap sześciolatków utworzywszy stronę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Każdy, kto choć trochę orientuje się w pojęciach typu "opinia publiczna" zgodzi się z poglądem, że znaczenie, jakie przypisuje się sondażom zostało rozdmuchane, zaś wiarygodność demokratyczna tego narzędzia jest co najmniej wątpliwa.

Nie przeszkadza to jednak w popularności rozmaitych pollsters, które wypuszczając na rynek swój produkt w postaci "niezależnego" badani opinii przyczyniają się do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kultura

Medioznawca Wiesław Godzic boleje nad tym, iż wiedza obrazkowa dominuje nad wartościami.

Nie wiem za bardzo czym zajmuje się medioznawca z zawodu, ale wydaje mi się, iż nie powinien nad tym ubolewać, jeno ręce zacierać na myśl o intratnych zleceniach, jakie się kroją wobec tak postawionego problemu.

"Cejrowski większym autorytetem niż Dalajlama" grzmią tytuły prasowe, a napisy te, wielkimi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

A nie umieją korzystać z internetu........

Jak można się było spodziewać, zewsząd płyną komentarze wczorajszego wydarzenia, które miało miejsce na Jasnej Górze, czyli pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

Są tak przewidywalne, że nie chce mi się ich czytać, ale niestety włażą w oczy.

Fajne jest obserwować to, jak niektórzy spać nie mogą, próbując dociec, co miał na myśli Rydzyk, mówiąc, że........,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Chciałam kiedyś nawiązać rozmowę podczas przerwy w pracy i zagaiłam coś na temat wpadki Ziemkiewicza w TVP Info.

- A kto to Ziemkiewicz? nic nie wiem - usłyszałam w odpowiedzi.

Szlag trafił rozmowę.

Chciałam kiedyś podzielić się historyjkami po przeczytanej kiedyś książce "Claire de lune" i zaczęłam, że muszę koniecznie szybko zaopatrzyć się w dyskografię Debussy'ego.

Co usłyszałam w odpowiedzi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

To powszechnie wiadome, odkąd człowiek chodzi po ziemi, że najlepsze interesy robi się umiejętnie wykorzystując głupotę ludzką.

Jest na przykład taka szkoła angielskiego, do której rodzice targają już swe półroczne pociechy w imię zapewnienia im równego startu.

Dziś, z okazji Dnia Ojca,firmy i firemki sprzedające iluzję reklamują się warsztatami dla ojców, tych obecnych i tych przyszłych.

Czego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Wczoraj byłam na zebraniu w szkole dla zerówkowiczów, to znaczy dla rodziców zerówkowiczów przyszłorocznych.

No i mnie, jak też i znaczną cześć obecnych tam rodziców oblał zimny pot, gdy usłyszeliśmy, jaką to nową niespodziankę przyszykowała naszym dzieciom z rocznika 2003 pani Minister.

Okazuje się, iż w obliczu sromotnej porażki jaką okazało się niespełna 3% sześciolatków w pierwszej klasie w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Zakończona rekrutacja 2008/2009 do szkół i przedszkoli wystawiła mocno żółtą kartkę pani minister Hall. Okazuje się bowiem, iż mimo, że koalicja PO, PSL i LiD odrzuciła weto Prezydenta, weto to zostało podtrzymane przez najbardziej zainteresowanych, czyli rodziców. Jak w świetle tego wyniku brzmią słowa pani minister „ Z pokorą i empatią staram się przyjmować głosy rodziców”? (GW, 25.05.2009)...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

W dzisiejszej Rzeczpospolitej jest zamieszczony krótki wywiad z Elbanowskimi, którzy podjęli się walki z wiatrakami, czyli postanowili zmienić oblicze polskiej oświaty na bardziej przyjazne rodzicom.

Co to znaczy "bardziej przyjazne"? To po prostu prawo do wyboru sposobu wychowywania swoich dzieci. Przymus wysyłania 6 - latków do szkoły ten wybór już uniemożliwia. (Pani minister Hall w którymś z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Z perspektywy szaraczka cieszę się, że wreszcie być może, za sprawą Prezydenta RP będziemy mieć do czynienia z konkretami w polityce, a nie z penisem Palikota.

Prezydent pyta:
Jaka jest naprawdę sytuacja gospodarcza w Polsce? Pytam, co rząd zamierza uczynić w obliczu kryzysu?

Myślę, że odpowiedź na to pytanie bardziej interesuje Polaków niż tors Olejniczaka, okulary Chlebowskiego,krawat...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Wyobraźmy sobie taką sytuację:

pracuję w księgowości. Przy naliczaniu płac na koniec miesiąca walnęłam błąd, bo pomyliłam jeden przepis z innym.

Szef mówi do mnie: młoda kobieto, nie powinnaś być główną księgową, bo robisz akademickie błędy, godne poziomu stażysty.

W świetle prawa karnego mam podstawy, aby oskarżyć szefa o dyskryminację ze względu na wiek. Jeśli sprawę poprowadzi profesor Filar...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Przedwczoraj, bodajże, słyszałam jak dziennikarze wychwalali pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości o przymusowej pracy skazańców, zamiast przetrzymywania ich w więzieniach.

Pomysł, zaiste ciekawy, tym bardziej, że spuentowany (och jak ja uwilebiam te dziennikarskie puenty w wiadomościach, dla nich głównie włączam telewizor) w ten oto mniej więcej sposób:

"nareszcie więźniowie pójdą do pracy, nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Z góry uprzedzam, że "vawe" to figura stylistyczna, nie błąd:-)

W mniej lub bardziej zawoalowanych formach sączy sie w nasze głowy jad pod tytułem: konieczność edukacji seksualnej.

Najpierw postępowi lewicowcy posługiwali się patologicznymi przykładami opisywanymi w mediach o zbrodniach kazirodztwa i pedofilii. Występowanie tych potworności w społeczeństwie tłumaczyli jednym: brak edukacji...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Cytując za klasykiem, nie chcem, ale muszem, odnotować iż od dnia dzisiejszego mówienie o Polsce jak o kraju demokratycznym i obywatelskim jest conajmniej przesadą.
Nie wnikam w to, że być może PiS pojechał ostro po platfusach, być może naginał rzeczywistość (być może, nie wiem i nie znaczy to, że uważam, iż w spocie mogły być kłamstwa)ale. Chodzi mi o uzasadnienie sądu, które mówi, że to nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Że zawsze masz czas
Wszystko jest dobrze i wszystko w sam raz

Wyobraź sobie w upalny dzień po ciężkiej pracy chłodne piwko….zamykasz oczy czekasz, a tu serwują ci klejącą, wygazowaną oranżadę o temperaturze nasłonecznionego pokoju…

Wyobraź sobie, że Elizabeth Taylor chce poudawać nastolatkę i robi sobie w tym celu mocny makijaż, żeby zatuszować zmarszczki,ubiera mini i bluzkę odsłaniającą pępek...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

The world is change…I feel it in the water…I feel it in the air…I smell it…
Uwielbiam głos Kate Blanchet rozpoczynający trylologię i zarazem super widowisko pt.”Władca Pierścieni”…i myślę sobie, że świat się zmienia, co czuć, i niekoniecznie jest to przyjemny zapach.
Zanim przejdę do sedna, chciałabym zadać pytanie: czym jest rodzina?
Na reklamie Winiary i Knorr mówio, że najważniejsza. Każdy...

0
Brak głosów

Strony