Prasówka

Obrazek użytkownika bożena
Blog

W gimnazjum uczniowie mają przedmiot "Wiedza o życiu w społeczeństwie". (Być może nie we wszystkich gimnazjach, nie wiem)
Podstawowym zadaniem jest śledzenie informacji medialnych na temat społeczeństwa i polityki. Aby egzekwować wykonywanie tych obwiazków, nauczyciele każą uczniom robić tzw. prasówkę, czyli oglądać w tv wiadomości i streszczać zasłyszane niusy w specjalnym zeszycie.
Na tej podstawie bardzo młodzi ludzie zaczynają mieć jakieś mgliste rozeznanie w tym co się dzieje w polityce, na świecie, w społeczeństwie. Być moze u części wykluwają się już jakieś poglądy, czy raczej światopoglądy.
***
Rzadko mam ten komfort spokojnego oglądania tv, raczej żyję bez telewizora. Ale wczoraj przypadkowo nadarzyła się okazja, że mogłam sobie pół godzinki leniwie i bez obciążania czachy poleżeć na kanapie. Włączyłam telewizor i natknęłam się na Wydarzenia w Polsacie.
Wyobraziłam sobie, że jestem uczniem i muszę zrobić "prasówkę". Oto, co by się tam znalazło, po obejrzeniu w/w progamu:
1. mimo trzęsienia ziemi, humor Włochów nie opuszcza, czego dowodem jest staruszka, którą uratowano po dwóch dniach a która kazała się uczesać przed zawiezieniem jej do szpitala.No,ale Berlusconi JAK ZWYKLE okazał się bucem i powiedział, że ci, którzy stracili domy, mogą poudawać, iż są na wakacjach na campingu.
2. W Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość, i tylko ta partia staruje w wyborach do Europarlamentu. Na dodatek straciła 6 pkt proc w sondażach,ale co z tego, skoro nie wiadomo względem czego. I tak jest najważniejsza. O innych partaich, jej kandydatach dziennikarze przecież się nie zająknęli, a to chyba jasny sygnał, kto rozdaje tu karty.
3. Polacy to naród oszustów i kombinatorów. Właściciele stacji kontroli pojazdów są tego najlepszym przykładem. Przecież powinni mieć certyfikat, a nie mają a podbijają kierowcom przeglądy. (niestety nikt nie wyjaśnił ile taki certyfikat kosztuje i kto może go od państwa otrzymać, a szkoda) W każdym razie państwo wykryło OGROMNE NIEPRAWIDŁOWOSCI i szuka winnych.
4. Polacy to kraj ksenofobów, homofobów i rasistów. Jak nikt inny uciskamy na oślep - po katolicku wszelkie mniejszości, a kolorowe dzieci nie mogą się spokojnie bawić w piaskowinicy, bo im piach w oczy.
Tak oto wyglądałaby notka gimnazjalisty. Brawo dziennikarze.

Brak głosów

Komentarze

klauni polityczni biją w bębny, a reszta nadąża

http://niepoprawni.pl/content/polecam-wystep-trzeciego-klauna-karpiniuka

Vote up!
0
Vote down!
0
#17598

....uczyła sama Sierakowska (wtedy, ponad dwadzieścia lat temu, niezła dupa, z wykształceniem rusycystki dodam). Ta sama dupa, żona oficera LWP, miała czelność mówić w wywiadach, że wykładała... "wiedzę o.... życiu".... Kto dziś "zadaje" nastolatkom "prasówki" ????

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#17601

... to też "ten" Sierakowski z "tych" Sierakowskich ???

http://www.abcnet.com.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#17602

Pasowałoby jak ulał.
Sierakowska była elementem wizerunku Millera. Może jeszcze ją pamiętacie? Ja pamiętam ją jako "uczycielkę" w obcisłych, skórzanych spodniach :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#17608

W obcisłych, skórzanych spodniach, powiadasz. Hm... to mi coś przypomina. Jakąś uciskaną grupę.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#17613

chyba dupę :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#17617

przespałeś chyba te lekcje:-)))))
Nawet skóra nie pomogła.
Ale jak Cie sama Sierakowska....to Ty wielki świat jesteś:-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#17618

jest nadal zadawana, w tej samej formie, co ja miałam 20 lat temu w VII czy VIII klasie. Wiem, bo mam w rodzinie gimnazjalistów.

I powiem szczerze, że większego gówna, za przeproszeniem, jak "Wydarzenia" polsatowskie, dawno nie widziałam.
Ale redaktorem jest ten starszy siwy człowiek, Gugała, chyba. Czytałam kilka jego "felietonów" na wp.pl i w sumie nie dziwi nic.

Vote up!
0
Vote down!
0
#17619

aż tak źle? chyba ani razu tego programu nie oglądałem dłużej niż 5 minut; za to zdarza mi się oglądać Polsat News i może miałem po prostu szczęście, ale to, co widziałem, trzymało jakiś tam poziom (oczywiście mówimy o krajowych standardach).

Zirytowała mnie za to wczoraj bardzo Trójka, a dokładniej pani Beata Michniewicz rozmawiająca z Adamem Bielanem. Tendencyjność w stylu Olejnik, potęgowane zapewne frustracją, że jednak tą Olejnik ona nie jest i zawsze te kilka kroków w tyle za koleżanką. Przykro było słuchać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#17623