Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika bożena
Blog

W szczecińskim kościele katolickim ksiądz znalazł podrzuconego noworodka.Wezwał policję. Znim dziecko pojechało do szpitala, ksiądz dokonał skandalicznego czynu: ochrzcił go.
Co za niepoprawny i zacofany dupek. Do tego uprawiajacy bezprawną samowolkę. Powinien iść do więzienia. „Rozdział kościoła od państwa? Jakim prawem dziecko zostało ochrzczone? Matka jeszcze praw rodzicielskich nie straciła...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Siedzę sobie dziś raniutko,starając się nie wadzić nikomu, w małym studenckim bistro, zapełniając czas pomiędzy różnymi ciekawymi zajęciamipysznym espresso z dużym ciachem. Wokół mnie studenci, jedzą śniadanie, piją kawę, rozmawiają. Jak to w kafejce.

Nic nie mogę poradzić na to, że słyszę, o czym niektórzy rozmawiają. Nie lubię nosić słuchawek, a tym bardziej stoperów w biały dzień. Więc często...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Mój głos w sprawie domniemanej "rosyjskiej duszy"

Czy jest coś takiego jak "rosyjska dusza"?

Czy despotyczne rządy nad innymi narodami pozwoliły Rosjanom wykształcić w drodze normalnego rozwoju swoją własna duszę?

Czy można mówić o rosyjskiej Rodzinie?

Czy Putina, który kultywuje imerialistyczne zapędy można przyrównywać do ojca Corleone?

***

Z czym przeciętnemu zjadaczowi chleba kojarzy się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Takie słowa wypowiedział kiedyś przed kamerą TV Roman Giertych. Dlaczego były minister w ten sposób przesądza o pośmiertnym losie obecnego premiera?

Chodzi o powołanie Katarzyny Hall na Ministra Edukacji Narodowej. Za tą decyzję, za tę nominację Tusk odpowie. Podejrzewam, że faktycznie dopiero w zaświatach, ponieważ teraz nikt się tym specjalnie nie interesuje.

W trakcie gorączki afery hazardowej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

W gimnazjum uczniowie mają przedmiot "Wiedza o życiu w społeczeństwie". (Być może nie we wszystkich gimnazjach, nie wiem)
Podstawowym zadaniem jest śledzenie informacji medialnych na temat społeczeństwa i polityki. Aby egzekwować wykonywanie tych obwiazków, nauczyciele każą uczniom robić tzw. prasówkę, czyli oglądać w tv wiadomości i streszczać zasłyszane niusy w specjalnym zeszycie.
Na tej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Idee

Jak patrzyłam na gębę Daniela Olbrychskiego, albo na gębę tego kolesia od etyki, który nie pamiętam jak się nazywał, jak tłumaczyli, że Polański już dawno...i że odpokutował....i że nie trzeba wracać do tego....że przecież ofiara już wybaczyła....że sama sie podłożyła....że tak naprawdę nic się nie stało........to do głowy przyszła mi tylko jedna myśl: panowie, a co wy wyprawiacie w zaciszu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

- Dzień dobry, kochane dzieci.Dziś nie będziemy mówić o teorii. Dziś zajmiemy się treningiem praktycznym. Czy każdy przyniósł ze sobą prezerwatywę?

-taaaaak!!

- bardzo dobrze. Czy każdy pamięta do czego służy prezerwatywa? Jasiu, przypomnij dzieciom:

- eee, noo tego…prezerwatywa służy do tego, żeby założyć ją na siusiaka. 

- Jasiu, ileż razy mam powtarzać: nie ma żadnych siusiaków!!! Jest penis....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Mnie jeszcze bardzo wiele rzeczy zadziwia. Choć wiele zjawisk już przestało mnie bulwersować. Jestem w stanie spokojnie przełknąć „Telekamery”, przymusy dobroczynności, autorytety z SB w życiorysie…….

Ostatnio jednak znalazłam coś, co spowodowało, że musiałam zweryfikować swoją wiedzę na pewne tematy.

***

Jedna rzecz jednak napawa mnie odrazą. Mianowicie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kultura

Polska po 89 roku bardzo szybko zbliżyła się do telewizyjnych standardów zachodnich pod względem wad i szmirowatości, mało tego, mam wrażenie, że jesteśmy w ścisłej czołówce. Pamiętam kiedyś, jednym z pierwszych podmuchów "wolności" w moim małym mieście, w którym wówczas mieszkałam, było nadawanie na kablu oprócz dwóch naszych programów, telewizji włoskiej Rai uno. Na początku patrzyłam jak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Wczoraj byłam na zebraniu w szkole dla zerówkowiczów, to znaczy dla rodziców zerówkowiczów przyszłorocznych.

No i mnie, jak też i znaczną cześć obecnych tam rodziców oblał zimny pot, gdy usłyszeliśmy, jaką to nową niespodziankę przyszykowała naszym dzieciom z rocznika 2003 pani Minister.

Okazuje się, iż w obliczu sromotnej porażki jaką okazało się niespełna 3% sześciolatków w pierwszej klasie w...

0
Brak głosów

Strony