Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika bożena
Blog

Wstrząsnęło mną” – to może troszkę przesadne opisanie tego, co wczoraj usłyszałam od studentów i skomentowałam. Jestem już niejako zahartowana psychicznie.
Ale komentarz Danza do mojej wczorajszej notki zdruzgotał mnie. Otóż Danz zwrócił mi uwagę, że wbrew pozorom miałam do czynienia poniekąd z elitą wśród studentów.
Dlaczego? Już wyjaśniam: ponieważ używali nazwy „Polska” a nie jak to...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Kto z kim przestaje, takim się staje, na pewno znacie te obyczaje......

Partia miłości jak wiemy rekrutowała się - czas przeszły, bo coś czasy dynamiczne i niespokojne, słowem wojna - z polityków, jak wiemy , spokojnych, stroniących od brudnych afer, posługujących się li tylko i wyłącznie językami ludzi i aniołów, a na dodatek z miłoscią.

Wisienką na tym wpaniałym platformerskim torcie miłosci i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Siedzę sobie dziś raniutko,starając się nie wadzić nikomu, w małym studenckim bistro, zapełniając czas pomiędzy różnymi ciekawymi zajęciamipysznym espresso z dużym ciachem. Wokół mnie studenci, jedzą śniadanie, piją kawę, rozmawiają. Jak to w kafejce.

Nic nie mogę poradzić na to, że słyszę, o czym niektórzy rozmawiają. Nie lubię nosić słuchawek, a tym bardziej stoperów w biały dzień. Więc często...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

W gimnazjum uczniowie mają przedmiot "Wiedza o życiu w społeczeństwie". (Być może nie we wszystkich gimnazjach, nie wiem)
Podstawowym zadaniem jest śledzenie informacji medialnych na temat społeczeństwa i polityki. Aby egzekwować wykonywanie tych obwiazków, nauczyciele każą uczniom robić tzw. prasówkę, czyli oglądać w tv wiadomości i streszczać zasłyszane niusy w specjalnym zeszycie.
Na tej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Wczoraj, korzystając z nagromadzenia dużej ilości wolnego czasu na dworcu PKP czytałam sobie prasę. Jako, że dzienniki drukowane nocą, nie było jeszcze wzmianek o KDT, więc zmieściły się tam inne informacje.

No i natrafiłam na moją ulubioną panią Hall. I jej kolejną próbę zapisania się na karcie historii polskiego szkolnictwa.

Pani minister zakończyła etap sześciolatków utworzywszy stronę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

The world is change…I feel it in the water…I feel it in the air…I smell it…
Uwielbiam głos Kate Blanchet rozpoczynający trylologię i zarazem super widowisko pt.”Władca Pierścieni”…i myślę sobie, że świat się zmienia, co czuć, i niekoniecznie jest to przyjemny zapach.
Zanim przejdę do sedna, chciałabym zadać pytanie: czym jest rodzina?
Na reklamie Winiary i Knorr mówio, że najważniejsza. Każdy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Wczoraj zaplątałam się na jakąś krótką chwilę w złotych tarasach - 25 minut do IC z Warszawy do Wrocławia, więc weszłam, a co, nigdy nie byłam, a pokazują często w TV, więc może się załapię w jakimś kadrze tvn Warszawa, albo co.

Gwar, ruch, ludzie, którzy nie idą, a biegną (czemu?), łomot w uszach, który robi za muzykę umilającą konsumpcjonizm....ja chyba stara już jestem, albo z innej planety....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Radosław Sikorski przez godzinę zawzięcie perorował, wychwalając sukcesy polskiej polityki zagranicznej. Uświadamiał błądzących, wątpiącym dawał rady...udowadniał, że odwaga, to nie konfrontacja, a kompromis nie jest dowodem na słabość....

Wszystko pięknie.

Ale nie chce mnie opuścić pewna myśl, pewne wrażenie....

Że nasza dyplomacja, w sprawach dotyczących wizerunku Polski, honoru , dumy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Blog

Że zawsze masz czas
Wszystko jest dobrze i wszystko w sam raz

Wyobraź sobie w upalny dzień po ciężkiej pracy chłodne piwko….zamykasz oczy czekasz, a tu serwują ci klejącą, wygazowaną oranżadę o temperaturze nasłonecznionego pokoju…

Wyobraź sobie, że Elizabeth Taylor chce poudawać nastolatkę i robi sobie w tym celu mocny makijaż, żeby zatuszować zmarszczki,ubiera mini i bluzkę odsłaniającą pępek...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kultura

Wieloznaczny tytuł ten spowodowany jest słońcem, zapachem lata, cudownym sierpniowym niebem (zwłaszcza w nocy), a przede wszystkim tym, że po raz kolejny odkrywam, jaki pięknym krajem jest Polska.

Zaniedbałam krajową turystykę na kilka lat, na rzecz zagranicznych landów i zauroczenia antykiem.

To lato pokazało mi, że aby zwiedzić TYLKO Polskę,poznać tak jak bym chciała niektóre miejsca potrzebuję...

0
Brak głosów

Strony