Zemsta Katarzyny Hall

Obrazek użytkownika bożena
Kraj

Wczoraj byłam na zebraniu w szkole dla zerówkowiczów, to znaczy dla rodziców zerówkowiczów przyszłorocznych.

No i mnie, jak też i znaczną cześć obecnych tam rodziców oblał zimny pot, gdy usłyszeliśmy, jaką to nową niespodziankę przyszykowała naszym dzieciom z rocznika 2003 pani Minister.

Okazuje się, iż w obliczu sromotnej porażki jaką okazało się niespełna 3% sześciolatków w pierwszej klasie w stosunku do min 30 % założeń ministerstwa pani Hall broni nie złożyła.

W myśl: jak nie po dobroci, to pod przymusem.

W ostatniej chwili została zmieniona podstawa programowa dla zerówek i pierwszej klasy. Podstawę programową rodzice na wczorajszym zebraniu określili jednym słowem: UWSTECZNIAJĄCA.

Okazuje się, że dzieci, które w mijającym roku szkolnym chodziły do zerówki, nauczyły sie już czytać i pisać, będą przerabiać dokładnie to samo w pierwszym semestrze klasy pierwszej. Znajome mamy, które oglądały już nowe podręczniki łapią się za głowę i mówią, że to co jest przeznaczone na miesiąc, dzieci są w stanie zrobić w jeden dzień.

A zerówka? pani nauczycielka, którą już dobrze poznałam uśmiecha się przez łzy i rozważa odejście z pracy. Dlaczego? Otóż zalecenie ministerstwa: nie używać książek.Pani pociesza siebie i nas mówiąc, że przecież ministerstwo SUGERUJE, co nie oznacza, że zabrania korzystanie z książek w trakcie nauki. Nauki?

Słowem: program został dopasowany w taki sposób, w jaki powinien być (ewentualnie) w 2012 roku: przypominam, że rodzice mieli mieć zagwarantowaną możliwość wyboru przez 3 lata.

Teraz widać jasno, że wybór okazuje się fikcją.

Nie wiem co kierowało panią minister, która wprowadzając w histerycznym pośpiechu nową podstawę, pokazała gdzie ma zdanie rodziców. Dlatego tak zatytułowałam notkę.

Równanie szans to sztandarowe hasło Unii Europejskiej. Gości na ustach wszystkich naszych rodzimych euroentuzjastów. Równanie do czego? do wysokości parkanu?

Brak głosów

Komentarze

Patrząc na Hall,ówę widzę osobę mocno pokrzywdzoną przez los, która wetuje sobie wszystkie doznane w życiu krzywdy!
A jej \fizjonomia to wypisz, wymaluj klasycznego idioty!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#23601

Dziadku - po co te inwektywy, skoro są bardzo mocne argumenty?

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#23671

to już nie szkolnictwo, tylko jawna hodowla orwellowskich proletów.

I jak tu nie mówić, że państwowe szkolnictwo nie służy umysłowej lobotomii milionów dzieci. Polecam swoje teksty na ten temat:

http://kirker-zoologicznieprawicowy.blogspot.com/2009/04/organizacja-szkolnictwa.html

http://kirker-zoologicznieprawicowy.blogspot.com/2008/09/skutki-edukacyjnego-przymusu.html

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#23621

I cisza. A jak to postępowi i oświeceni narzekali na Giertycha, co to się wtedy działo? Teraz wyraźnie widać, co oznacza prawdziwy Ciemnogród tyle, że uwielbiany przez media.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#23672

Histeryzowali!!!

http://doktorno.boo.pl/content/moje-3-grosze-o-beniaminie

Vote up!
0
Vote down!
0
#23677

wtedy jak Giertych chciał posprzątać bajzel w polskim szkolnictwie, to jakie się gromy podniosły... że na przykład uniformizację chce wprowadzić.

To, co Jaśnie Oświeceni wtedy wyprawiali, to była furia.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#23679

dziękuję bardzo za komentarze.
Szczerze mówiąc, rozważałam na milion sposobów, zakładając roboczo dobrą wolę pani minister, czemu mają służyć owe reformy i szybkie a ciche zmiany.
Wyszło mi jedno - nie można zakładać dobrej woli.

Póki co, trzeba przeboleć kasę, jaką nam się zabiera na tego typu szkołe i starać się jak najwięcej współpracować z pedagogami oraz edukować dziecko samemu, to znaczy tak, jak uznamy to za prawidłowe. A szkoła...cóż. Zawsze trzeba mieć nadzieję, że po następnych wyborach.....

pozdrawiam wszystkich

Vote up!
0
Vote down!
0
#23678