Ateizm - wyjaśnienie pojecią (ateistom)

Obrazek użytkownika bożena
Blog

W szczecińskim kościele katolickim ksiądz znalazł podrzuconego noworodka.Wezwał policję. Znim dziecko pojechało do szpitala, ksiądz dokonał skandalicznego czynu: ochrzcił go.
Co za niepoprawny i zacofany dupek. Do tego uprawiajacy bezprawną samowolkę. Powinien iść do więzienia. „Rozdział kościoła od państwa? Jakim prawem dziecko zostało ochrzczone? Matka jeszcze praw rodzicielskich nie straciła. I od kiedy policja w godzinach pracy świadczy takie usługi, sprzeczne z prawem? To kolejna polska paranoja” – komentarz internauty. Może to nadużycie, ale podejrzewam, ze ta osoba deklaruje się jako ateista.
Albo: „Jeżeli Kościół zbrania antykoncepcji , to niech się dzieci nie pozbywa, tylko zbiera je z konfesjonału i wychowuje.”
I wiele takich podobnych.
Inny nius:
"Zła wiadomość jest taka, że Bóg nie istnieje, a dobra - że go nie potrzebujesz". – to hasło z autobusu promującego ateizm.
Promocja i ateizm?? Myślałam, że ateiści określajacy się mianem również racjonalistów, nie muszą się promować. Tak jak w lietraturze dzieło klasyczne broni się samo, tak zawsze uważałam, że „najprawdziwsza prawda” – Bóg nie istnieje – również obroni się sama. Wszak jest „najprawdziwszą prawdą”
Najprostsza, łopatologiczna definicja ateizmu (Wikipedia) :
Ateizm – pogląd odrzucający wiarę w istnienie wszelkich bogów. Ateizm tłumaczy zjawiska świata bez odwoływania się do przyczyn nadnaturalnych, a jako składnik refleksji filozoficznych, najczęściej łączy się z postawą racjonalistyczną i materialistyczną
Ateiści, zaglądajcie czasem do wikipedii, czasem najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązania….
Może jestem ślepa, ale czy w tej definicji zawiera się hasło: walka z Kościołem Katolickim?
Na mój prosty rozum: nie walczy się z czymś, czego nie ma. A jeśli się walczy z nieistniejącym, to są to objawy problemów natiru psychiatrycznej. Nierzadko wymagających interwencji farmakologicznej.

„Po Londynie, Waszyngtonie i Barcelonie autobusowa kampania ateistów dotrze do Genui, której metropolitą jest przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kardynał Angelo Bagnasco.

W poniedziałek zapowiedziano, że od 4 lutego po mieście jeździć będą dwa autobusy z napisem: "Zła wiadomość jest taka, że Bóg nie istnieje, a dobra - że go nie potrzebujesz".

Inicjatorem akcji jest włoski Związek Ateistów i Agnostyków Racjonalistów. Jego szef Raffaele Carcano przyznał, że celowo wybrano właśnie stolicę Ligurii, by rzucić w ten sposób wyzwanie arcybiskupowi Genui kardynałowi Bagnasco, między innymi z powodu jego wypowiedzi na temat nauki, praw i seksualności, a także ze względu na jego sprzeciw wobec Parady Dumy Gejów w tym mieście w dniu Bożego Ciała.

Jednocześnie związek prowadzi w internecie zbiórkę pieniędzy, by podobne hasła wymalować na następnych autobusach.” (PAP)
Czy to promocja ateizmu, czy jednak rękwica rzucona KK?
Jeśli ateiści chcą się promować, to może najpierw niech wybiorą się do krajów islamskich? Polecam Sudan Irak, Afganistan, może jakaś pielgrzymka do Mekki. Propnuje też wykupić wycieczkę do Indii – tam dla ateistów dopiero pole do popisu.
Z drugiej strony – jeśli „ateiści” prezentują taki poziom w dyskursie, jak przytoczone powyżej komentarze internautów – to mnie, jako osobie wierzącej pozostaje się tylko cieszyć.

Brak głosów

Komentarze

Niech mnie Pani poprawi jeśli się mylę ale chyba każdy ma prawo do wyrażenia własnej opinii. Widzę, że Pani najchętniej wysyłałaby od razu takich ludzi do Iraku lub Sudanu. Czy misją KK jest walka z ateistami ich własną bronią?
Co do omówionego przypadku - rozwiązaniem byłby chrzest w dużo starszym wieku, o którym każdy decydowałby zgodnie z własnym sumieniem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#10788

oczywiscie że każdy ma prawo wyrażać własne zdanie. Ale promocja, to już coś więcej. Widzę że powstaje nowy ruch społeczny: misjonarze ateizmu.
Pewnie, że wysyłam ich do Sudanu np. tam jest więcej religijnych fundamentalistów niż we Włoszech. Generalnie ateisci powinni rozpoczynać swoją krucjatę w państwach wyznaniowych. To chyba logiczne, nie? Z tego co wiem, państwa Europy Zach. mają ambicję nazywać się świeckimi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#10791

Przecież noworodek nie został obrzezany (wsystko jedno w imie jakiej religii), więc pocbawiony napletka na całe życie (widziałem dokument o takich, co sa wściekli z powodu pbrzezania i próbują odtworzyć ten kawałek skóry) i "naznaczony".
Wojujący ateiści dochodzą do paranoi. Jeśli nie ma Boga, to polanie głowki dziecka wodą grozi najwyżej katarem (choć prawdopodobieństwo jest minimalne).
Ksiądz postąpił zgodne ze swoimi przekonaniami. On wierzy w duszę niesmiertelna, więc także w to, że nie można pozwolić, by dziecko umarło nieochrzczone.
Powoływanie się na prawa matki, to też manipulacja. Matka pozbyła się dziecka dobitnie udowadniając, że nie ma do niego zadnych praw. Zaniosła je jednak do kościoła, a nie synagogi czy meczetu, nie podłożyła go także pod drzwiami jakiegoś stowarzyszenia ateistycznego, feministycznego czy lesbijskiego, prawda?

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#10800

jakaś nieagresywna wypowiedź na ten temat. Dostałam takie cięgi na S24, że przez chwilę zwątpiłam, czy warto wogóle się odzywać

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#10807

Proszę się nie zrażać. Ja przeczytałem Pani wpis z wielką uwagą, zatrzymując się na kilku wątkach. Proszę pisać i to często.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#10808

Salon to nie salon, tylko zsyp :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#10840

mozna i tak nazwac
ale sa tam prawdziwe perly!
radze od czasu do czasu zagladac
a nie tylko wybrzydzac

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#10860

Jak to prawdziwe perły?
To co one tam robią?

Potrafisz jak zwykle czymś zaskoczyć:)))

Jako perły rozumiem, że masz na mysli jakis tytanów intelektu.
Tylko jak to się ma do tego , że piszą akurat tam?

Jak taki tytan może być pozbawiony świadomości.

Eeeej dla mnie to czarujesz.

Albo oni
to jacyś schizofrenicy paranoidalni.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#54278

a ja słyszałem, że nawet zateizowani Żydzi bar micwę muszą odprawić i święto Paschy odbywają. Tak samo przechrzty.

Ja bym się raczej pytał o stan napletka wielu ateistów i racjonalistów. Bo może okazać się, że to jest żydowska hucpa nasłana do walki z katolami, żeby wspierać aborcję, eutanazję i ogólne zdziczenie społeczeństwa.

A ateista obnoszący się ze swoim ateizmem (raczej antyteista niż ateista) nie będący Żydem to najprawdopodobniej szabesgoj chodzący na łańcuszku Żydów i masonów (organizacji, której szczyty są zdominowane przez Żydów).

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#10839

Mnie żadna religia nie przeszkadza. Niektórzy mają jeszcze ciężej niż katolicy, stąd pewnie dodatkowe nerwice i kompleksy.
Dziwi mnie tylko, że niektórzy zamiast żyć godnie za swoim ateizmem, muszą koniecznie zwalczać katolicyzm. Judaizmu nie mogą, bo to byłby antysemityzm :):):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#10842

guru antyteistów znany jako Richard Dawkins atakował głównie katolicyzm czy fundamentalistyczne odłamy protestantyzmu.

Gdyby to zrobił w przypadku judaizmu, to Żydzi by go spłukali do ostatniego grosza... No ciekawa sprawa, co nie...

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#10844

A to żeś trafił w dychę! I to bez przymierzania:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#10845

A co to znowu za pieprzenie?

cyt:
...zgodnie z własnym sumieniem.

I jak mam to rozumieć?

Bo chyba nie chcesz tu się rozwodzić o tym,
że ateiści mają sumienie? :)))

Sumienie to słowo nie z tej formacji.
Więc albo rybka albo pipka Kolego!

Albo jesteś ateistą i żyjesz jak bydle!
albo jesteś wierzący i wowczas możesz debatować o sumieniu.
I to jest cała filozofia Panie Mądry.

cyt:
...każdy ma prawo do...

I nie każdy ma prawo do wyrażania swojej opini.
Głupcy takiego prawa nie mają.
Dawniej określani byli gawiedzią.
Od tamtego czasu trochę się zmieniło,
jednak głupotę cywilizacja nie zdołała pokonać.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#54277

1. "Promocja i ateizm?? Myślałam, że ateiści określajacy się mianem również racjonalistów, nie muszą się promować. Tak jak w lietraturze dzieło klasyczne broni się samo, tak zawsze uważałam, że „najprawdziwsza prawda” – Bóg nie istnieje – również obroni się sama."

Fakt że jakiś światopogląd "obroni się sam" oznacza że nie trzeba go promować? Wręcz przeciwnie.

2. "Na mój prosty rozum: nie walczy się z czymś, czego nie ma. A jeśli się walczy z nieistniejącym, to są to objawy problemów natiru psychiatrycznej. Nierzadko wymagających interwencji farmakologicznej."

Nie walczymy z nieistniejącym Bogiem. Walczymy z wiarą w nieistniejącego Boga. Jak najbardziej istniejącą wiarą.
Faktycznie prosty ten twój rozum.

Vote up!
0
Vote down!
0
#54271

Zrewaj się stąd ty chamski cycku.
Nie wiesz prostaku ,
że w ten sposob się do kobiety nie wolno odnosić.

Nie jesteś na jakimś swoim lewackim portalu.

Wynocha gnido,
zawszony tym swoim ateizmem
możesz jedynie pchły po dworcach łapać ,
a nie tu między ludzi...

Napiszę ci twoim językiem byś w końcu zrozumiał.

Paszoł won !
bladź pastajenna!

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#54279

Domyślam się że rzeczowo polemika jest poza pańskim zasięgiem intelektualnym. Rozumiem że stara się pan jakoś odbić umysłową niemożność bezmyślnymi obelgami. Proszę jednak aby powstrzymał się pan od sugerowania iż i ja posługuję się pańskim językiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#54391

Dostałeś próbkę tego na co zasłużyłeś.
Na tym portalu do kobiet należy się odnosić z należytym szacunkiem.
Nie zapominaj o tym!

Poza tym jest tu "kilku" katolików wiec ostrożnie,
a nawet bardzo ostrożnie z tekstami!

O retoryce porozmawiamy później,
gdy okaże się że jesteś grzecznym.

Chamstwa opakowanego w piękne słówka nie tolerujemy,
tak samo jak zboczonych lewakow.

I jeszcze jedno
z głupotą rownież niechętnie...

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#54398

Wybacz, ale zasłużyłem sobie tylko i wyłącznie na polemikę. Mam być ostrożny? Bo co? Dowiem się że jestem lewakiem, komunistą, przedstawicielem cywilizacji śmierci czy jakim tam hasełkiem mnie uraczycie. Jak dotychczas uraczony zostałem tylko i wyłącznie pana mizernymi docinkami, które nie robią na mnie najmniejszego wrażenia. Chamstwa opakowanego w piękne słówka nie tolerujecie, chociaż jak widzę otwarte obrzucanie obelgami uchodzi tutaj na sucho. Pozdrawiam, niespecjalnie przejęty troll.

Vote up!
0
Vote down!
0
#54432

Na nic sobie nie zasłużyłeś,
obrażając w swoim poście kobietę.
Na nic wiecej oprocz tego klapsa,
który ci wymierzyłem.

Rozumierz to gburze?

Podstawiłem ci lustro.
Lustro,
które odbiło w sposób spotengowany twoje własne chamstwo.

Jeszcze to do ciebie nie dotarło?

Zdobądź się cherlaku na to,
by najpierw przeprosić tę osobę
którą obraziłeś.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#54440

Klaps? Pańskie mizerne próby poniżenia mnie nie można nazwać nawet klapsem. Dziękuje za zauważenie iż mocno spotęgował pan moją arogancję. Doradzam też odświeżenie zasad ortografii. Lucek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#54565