podróże

Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Idee

Globalizacja.
Globalizacja powtarzana przez wszystkie przypadki, stała się brzydkim słowem. Za pojęciem globalizacji kryją się wszelkie spiski, wszystkie zagrożenia i  wielka niewiadoma przyszłości. Czym jest zatem globalizacja?

Kiedy pojawił się na kuli ziemskiej pierwszy człowiek, jedni mówią, że w dolinie Tygrysu i Eufratu, a inni mówią, że w Afryce, ten człowiek od razu rozpoczął globalizację...

2.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (10 głosów)
Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

W ciagu kilkundiowej wizyty w Transylwanii odwiedziłem; Sighisoara, Brasov,Cluj Napoca i Bukareszt. Zapraszam na moją fimową relacje.

 

[video:https://www.youtube.com/watch?v=cApHztJHXi0]

 

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (4 głosy)
Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

Tara to legendarne irlandzkie wzgórze i zarazem starożytny kompleks archeologiczny w hrabstwie Meath. W I wieku n.e. miejsce to stanowiło centrum religijne i polityczne Irlandii.

 

[video:https://www.youtube.com/watch?v=N4fKUNr93hU]

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Roman z USA
ŚwiatZapewne niejeden z "niepoprawnych" zapyta się co skłoniło mnie do napisania kilku zdań o Kostaryce. Odpowiedź jest prosta, po niespełna dwutygodniowym pobycie w tym kraju postanowiłem podzielić się z rodakami moimi wrażeniami z mojej pierwszej wizyty w tym wyżynno-górzystym, tropikalnym kraju. Jedenaście dni to zbyt krótki czas aby poznać ten niesamowicie ciekawy zakątek Świata, ale...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (16 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Skoro 25 % młodzieży w liceach, a 35 % w technikach nie zdaje matury to nie dziwota, że premier Ewa Kopacz nie może odbiegać od nich swym POziomem.

Po rzeczowej, sobotniej wymianie zdań z turystami z Kanady# pani premier zmieniła kierunek swych roboczych kolejowych podróży na płd i zajęła się także zapachami barowych dań wars!
I z namolnością muchy, natrętnie zaczepiała podróżnych na trasie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Budyń78
Kultura

„Dziennik pokładowy” to zbiór podróżniczych wpisów naszego nieżyjącego kolegi Seawolfa z lat 2010 – 2011”. Lektura sama w sobie bardzo ciekawa, tym ciekawsza, im pewniej czuł się bloger, było nie było, polityczny, w pisaniu o swoich morskich wyprawach.

Widać, że w pierwszych wpisach śp. Seawolf szuka konwencji, a później, wplatając w notki wspomnienia i odwołania do historii, ją znajduje. Z...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Płomień Gazpromu! To już nie tylko znane logo tej bogatej i wpływowej rosyjskiej firmy. Znane nam z reklam nie tylko na koszulkach Schalke 04!
To już coś więcej!
Zapytany o memorandum na kolejną rosyjską rurę premier D. Tusk zachował się jak przy okazanym mu wczoraj przez posła Jaki karaluchu/pluskwie!
Nie wiem, nie znam się, nie słyszałem.
Ale tu już prof. mendoweszkowy nie przyjdzie mu z pomocą...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tomeks
Blog

Płytkość lemingowych umysłów
Jak wiadomo od dawna głupota jest bardzo zaraźliwa, w obserwowanej przez mnie codziennie otaczającej rzeczywistości, zjawisko to przybiera rozmiary ogromne. Ludzie z, którymi się spotykam i rozmawiam, poza kilkunastoma wyjątkami nie potrafią rozmawiać na żaden temat prócz seksu. Niestety w przeważającej większości gadających tylko o seksie znajomych mi ludzi są...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Kraj

„Warszawa małe, żydowskie miasteczko, gdzieś na granicy niemieckiej.” – stwierdził Stanisław „Cat” Mackiewicz i coś tym chyba jest.

Pojechałem do Warszawy odebrać nagrodę, ten wyjazd stał się również dla mnie możliwością do zobaczenia Warszawy, pierwszy raz po prawie 6 latach. Mogłem się temu miastu przyjrzeć na spokojnie, mając już drobne podróżnicze doświadczenia za sobą.

Warszawa to dla mnie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tomeks
Kraj

Podróż polską koleją okazała się prawdziwą drogą przez mękę. Już nie wspomnę nawet, że podróż z Katowic do Krakowa trwała tylko 2,5 godziny, tyle samo co podróż expresem z Katowic do Warszawy, jeden fakt należy stanowczo podkreślić do Krakowa odległość wynosi 80km, do Warszawy 295, ale to jak zwykle drobny szczegół. Stan torów to po prostu tragedia, pociąg na trasie rozwija zabójczą wręcz...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

     To hasło pamiętam z najwcześniejszego dzieciństwa. Hasła w ogóle były stałym elementem ówczesnej rzeczywistości, również dziecięcej. „Mądrością i pracą ludzie się bogacą” albo „Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz”. Te slogany, nagminnie wpisywane do uczniowskich pamiętników przez panie wychowawczynie, z czasem stały się satyrycznym komentarzem to chorej rzeczywistości lat ’60 i ‘70....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Michał Tusk, syn niezwykle popularnego w Polsce i na świecie Donalda Tuska (premiera), wybrał się na koszt PKP do Chińskiej Republiki Ludowej. Nie pojechał on wszakże koleją transyberyjską z przesiadką w (C)Harbinie, lecz poleciał samolotem – tam i z powrotem.

 

Na miejscu Michasia podjęły iście feudalnie komunistyczne Chiny, Michaś, współpracownik należącego do klanu organu prasowego (GW...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kultura

Do kurhanów udaje nam się dotrzeć, ale już z przewodnikiem, a dokładniej ze zorientowanym miejscowym. Trochę byłam zła na początku, narzekałam: jak oni chcą promować region, jak żadnych drogowskazów, objaśnień, nic!

Ale potem powietrze zeszło, pomyślałam, że jednak tak jest lepiej, znalezienie kurhanu staje się przygodą, a poza tym wyobraziłam sobie łażące po tych cudownych, tajemniczych lasach...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nicpon
Kraj

U Terlikowskiego była dziś fajna zawierucha. Trochę obśmiał Terlikowskiego Major, że niby brat Terlikowski przesadza z tym całym totalitaryzmem, bo w piśmie takim i siakim nie ma nic czarno na białym, że trzeba będzie w Kościele pedałom śluby dawać i Unia wprowadzi totalitaryzm. Tak, jakby w traktacie akcesyjnym do UE było zapisane, że juhasy i bacowie będą musieli zdawać egzamin na juhasów i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nicpon
Humor i satyra

Czasy sie robia gorące co niezbyt sprzyja ludziom chcącym zyc statecznie, za to wszyscy ci, którzy mają ducha buntowniczego i tli sie w nich jakaś iskierka konkwistadorska mogą zasadnie poczuć wiatr w żaglach.

Na naszych oczach ulega właśnie dezintegracji cały stary porzadek świata.

Oczywiście, siły "postępu" nie zasypiaja gruszek w popiele licząc na to, że na fali ogólnej zawieruchy uda im...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nicpon
Kraj

Ci, którzy bloga tego czytają, wiedza doskonale jakie mam zdanie o Jasiu Marysi o diabelskim nazwisku. Nazwisku, dodam, na wyrost bardzo, bo co by nie gadać diabeł Rokita, to był polski szlachcic! A Jaś Marysia to... no własnie, co?

Wstęp ten był konieczny po to, by nawet kompletne matoły zorientowały się, że nie mam zamiaru brac w obrone Jasia Marysi ale będzie mi chodziło o coś zupełnie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Blog

Wczoraj wraz z kolegami z roku pojechaliśmy do Berlina, na ekspozycje "Welt Machine" poświęconej Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów, w końcu nasz kierunek studiów należy do wydziału fizyki. Wraz z nani byli też studenci innych wydziałów, z czego jedną grupą kierował profesor humanista.

Gdy pociąg ruszył o godź. 15.00, to jedni słuchali sobie muzyki, inni wypatrywali przez okna, a jeszcze inni...

0
Brak głosów