Treści z tagiem: podróże

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

W ciagu kilkundiowej wizyty w Transylwanii odwiedziłem; Sighisoara, Brasov,Cluj Napoca i Bukareszt. Zapraszam na moją fimową relacje.

 

[video:https://www.youtube.com/watch?...

 

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:5)
Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

Tara to legendarne irlandzkie wzgórze i zarazem starożytny kompleks archeologiczny w hrabstwie Meath. W I wieku n.e. miejsce to stanowiło centrum religijne i polityczne Irlandii.

 

[video:https://www.youtube.com/watch?...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Roman z USA
ŚwiatZapewne niejeden z "niepoprawnych" zapyta się co skłoniło mnie do napisania kilku zdań o Kostaryce. Odpowiedź jest prosta, po niespełna dwutygodniowym pobycie w tym kraju postanowiłem podzielić się z rodakami moimi wrażeniami z mojej pierwszej wizyty w tym wyżynno-górzystym, tropikalnym kraju. Jedenaście dni to zbyt krótki czas...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:16)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Skoro 25 % młodzieży w liceach, a 35 % w technikach nie zdaje matury to nie dziwota, że premier Ewa Kopacz nie może odbiegać od nich swym POziomem.

Po rzeczowej, sobotniej wymianie zdań z turystami z Kanady# pani premier zmieniła kierunek swych roboczych kolejowych podróży na płd i zajęła się także zapachami barowych dań wars!
I z...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika Budyń78
Kultura

„Dziennik pokładowy” to zbiór podróżniczych wpisów naszego nieżyjącego kolegi Seawolfa z lat 2010 – 2011”. Lektura sama w sobie bardzo ciekawa, tym ciekawsza, im pewniej czuł się bloger, było nie było, polityczny, w pisaniu o swoich morskich wyprawach.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Płomień Gazpromu! To już nie tylko znane logo tej bogatej i wpływowej rosyjskiej firmy. Znane nam z reklam nie tylko na koszulkach Schalke 04!
To już coś więcej!
Zapytany o memorandum na kolejną rosyjską rurę premier D. Tusk zachował się jak przy okazanym mu wczoraj przez posła Jaki karaluchu/pluskwie!
Nie wiem, nie znam się,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tomeks
Blog

Płytkość lemingowych umysłów
Jak wiadomo od dawna głupota jest bardzo zaraźliwa, w obserwowanej przez mnie codziennie otaczającej rzeczywistości, zjawisko to przybiera rozmiary ogromne. Ludzie z, którymi się spotykam i rozmawiam, poza kilkunastoma wyjątkami nie potrafią rozmawiać na żaden temat prócz seksu. Niestety w przeważającej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Kraj

„Warszawa małe, żydowskie miasteczko, gdzieś na granicy niemieckiej.” – stwierdził Stanisław „Cat” Mackiewicz i coś tym chyba jest.

Pojechałem do Warszawy odebrać nagrodę, ten wyjazd stał się również dla mnie możliwością do zobaczenia Warszawy, pierwszy raz po prawie 6 latach. Mogłem się temu miastu przyjrzeć na spokojnie, mając już...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika tomeks
Kraj

Podróż polską koleją okazała się prawdziwą drogą przez mękę. Już nie wspomnę nawet, że podróż z Katowic do Krakowa trwała tylko 2,5 godziny, tyle samo co podróż expresem z Katowic do Warszawy, jeden fakt należy stanowczo podkreślić do Krakowa odległość wynosi 80km, do Warszawy 295, ale to jak zwykle drobny szczegół. Stan torów to po prostu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

     To hasło pamiętam z najwcześniejszego dzieciństwa. Hasła w ogóle były stałym elementem ówczesnej rzeczywistości, również dziecięcej. „Mądrością i pracą ludzie się bogacą” albo „Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz”. Te slogany, nagminnie wpisywane do uczniowskich pamiętników przez panie wychowawczynie, z czasem stały...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Michał Tusk, syn niezwykle popularnego w Polsce i na świecie Donalda Tuska (premiera), wybrał się na koszt PKP do Chińskiej Republiki Ludowej. Nie pojechał on wszakże koleją transyberyjską z przesiadką w (C)Harbinie, lecz poleciał samolotem – tam i z powrotem.

 

...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kultura

Do kurhanów udaje nam się dotrzeć, ale już z przewodnikiem, a dokładniej ze zorientowanym miejscowym. Trochę byłam zła na początku, narzekałam: jak oni chcą promować region, jak żadnych drogowskazów, objaśnień, nic!

Ale potem powietrze zeszło, pomyślałam, że jednak tak jest lepiej, znalezienie kurhanu staje się przygodą, a poza tym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nicpon
Kraj

U Terlikowskiego była dziś fajna zawierucha. Trochę obśmiał Terlikowskiego Major, że niby brat Terlikowski przesadza z tym całym totalitaryzmem, bo w piśmie takim i siakim nie ma nic czarno na białym, że trzeba będzie w Kościele pedałom śluby dawać i Unia wprowadzi totalitaryzm. Tak, jakby w traktacie akcesyjnym do UE było zapisane, że juhasy i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nicpon
Humor i satyra

Czasy sie robia gorące co niezbyt sprzyja ludziom chcącym zyc statecznie, za to wszyscy ci, którzy mają ducha buntowniczego i tli sie w nich jakaś iskierka konkwistadorska mogą zasadnie poczuć wiatr w żaglach.

Na naszych oczach ulega właśnie dezintegracji cały stary porzadek świata.

Oczywiście, siły "postępu" nie zasypiaja...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nicpon
Kraj

Ci, którzy bloga tego czytają, wiedza doskonale jakie mam zdanie o Jasiu Marysi o diabelskim nazwisku. Nazwisku, dodam, na wyrost bardzo, bo co by nie gadać diabeł Rokita, to był polski szlachcic! A Jaś Marysia to... no własnie, co?

Wstęp ten był konieczny po to, by nawet kompletne matoły zorientowały się, że nie mam zamiaru brac w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Blog

Wczoraj wraz z kolegami z roku pojechaliśmy do Berlina, na ekspozycje "Welt Machine" poświęconej Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów, w końcu nasz kierunek studiów należy do wydziału fizyki. Wraz z nani byli też studenci innych wydziałów, z czego jedną grupą kierował profesor humanista.

0
Brak głosów