Opary absurdu

Obrazek użytkownika bożena
Blog

Wyobraźmy sobie taką sytuację:

pracuję w księgowości. Przy naliczaniu płac na koniec miesiąca walnęłam błąd, bo pomyliłam jeden przepis z innym.

Szef mówi do mnie: młoda kobieto, nie powinnaś być główną księgową, bo robisz akademickie błędy, godne poziomu stażysty.

W świetle prawa karnego mam podstawy, aby oskarżyć szefa o dyskryminację ze względu na wiek. Jeśli sprawę poprowadzi profesor Filar - wygram.Wygram duże pieniądze.

W praktyce...

Muszę znaleźć jakiś sposób na swojego szefa, żeby zasunął mnie taką obelgą,seksistwoską obegą, jak: młoda dama. Bo zwracając się do mnie w ten sposób, wytykając mi jakiś błąd, uważa - to jasne - że młode kobiety są głupsze od mężczyzn.

Nie wierzycie? Profeseur Filar napewno tak by to zinterpretował.

Profesor Filar...któż zna się lepiej na prawie karnym niż on...pracownik "kuźni SB-ków"...któż lepiej interpretuje nieodpowiedzialne słowa polityków.

Mam w sumie nadzieję, że to jakiś żart jest.

Bo interpretacja Filara słów Jarosława Kaczyńskiego w taki właśnie sposób jest obrazą inteligencji najprzeciętniejszego zjadacza chleba.

Żeby nie było wątpliwości, pozwalam sobie powklejać cytaty:

"Chciałbym, żeby Polacy nie aprobowali takich ludzi w polskim aparacie państwowym" - tak skomentował w poniedziałek orzeczenie wydane przez sędzię Fronczyk Jarosław Kaczyński

"Ta młoda dama uznała, że w Polsce o wszystkim decyduje Bruksela, a polski rząd nie ma nic do gadania."

Co nasz wybitny kryminalista tłumaczy:

"Jarosław Kaczyński zasugerował, że kobiety, a tym bardziej młode, są z natury głupsze od mężczyzn" Prof. Marian Filar.

wnioski?

Brak głosów

Komentarze

Nie zamierzam być na Twoim blogu ordynarny, ale podjąłbym się rozjechania w sądzie każdego, z prof Filarem włącznie, kto by się powołał na młoda damę. Stosując starą metodę wartościowania przeciwieństw - "młodą damę" można traktować jako przeciwieństwo "starej ....", a czy coś takiego może mieć sens pejoratywny?

Vote up!
0
Vote down!
0
#19002

Znowu trzeba udawać, że nie jest się wielbłądem...

Vote up!
0
Vote down!
0
#19006

... jakie są tzw. "elity" w Polsce.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#19021

Najśmieszniejsze jest to, że taki prof. Filar istnieje jeszcze tylko i wyłącznie dlatego, że... Prezydent L. Kaczyński rozwałkował ustawę o Lustracji i Dekomunizacji. Sam sobie winien. Bycie prezydentem "wszystkich polaków" kosztuje tym, iż niektórzy Polacy kopią swojego dobrodzieja, a niektórzy już się odsunęli i czekają na lepszego kandydata w przyszłych wyborach prezydenckich. Do oczekujących zaliczam siebie.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#19022