Młodzi, wykształceni, z dużego miasta...

Obrazek użytkownika bożena
Blog

A nie umieją korzystać z internetu........

Jak można się było spodziewać, zewsząd płyną komentarze wczorajszego wydarzenia, które miało miejsce na Jasnej Górze, czyli pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

Są tak przewidywalne, że nie chce mi się ich czytać, ale niestety włażą w oczy.

Fajne jest obserwować to, jak niektórzy spać nie mogą, próbując dociec, co miał na myśli Rydzyk, mówiąc, że........, o co mu chodziło, kiedy powiedział,iż.........., dlaczego popatrzył ukosem w lewą stronę o 15.23, czy aby napewno miał świeżą bieliznę na sobie i ile kasy zarobi na swoim nowym przedsięwzięciu.

Oczywiste, że to ostatnie zagadnienie jest najbardziej frustrujące dla poszukiwaczy sensacji. No bo jak to tak....telefony? przeca to dopiero XXI wiek, więc skąd pomysł, żeby umożliwić mobilność również zacofanym moherom? To na pewno jakiś szwindel, jak te geotermy, co je Rydzyk finansuje wyłudzonymi od nieświadomych niczego staruszków (którzy, wiadomo, cierpią na demencję i są nieodporni na indokrtrynację w przeciwieństwie do młodych wykształconych)

Och, naprawdę nie chciało mi się dziś o tym pisać, ale nie dość, że właśnie dziś cierpię na nadmiar czasu (co automatycznie objawia się większą aktywnością salonową), to jeszcze odbyłam nader debilną rozmowę.

Pomijam okoliczności w jakich miało to miejsce, chodzi o to, że wpadł do nas młody, wykształcony przystojniacha z dużego miasta i z jego słowotoku, na który bywam głucha wyłowiłam coś, co mnie rozbawiło.

- A wiecie, Rydzyk robi interes, hehehehe, normalnie niezły kolo, następne wałki kręci, hehehehe....

- Czemu wałki? Dlaczego uważasz, że uruchomienie nowej telefonii to wałki? - zapytałam go poważnie

- yyyy...no bo...yyyyy....mój wujek, taki stary, ma fioła na punkcie Rydzyka i chce kupić u niego telefon...yyyyy.....i ja mu chciałem pomóc, ale nigdzie nie można znaleźć o tym żadnej informacji.

- Żadnej? to skąd wiesz o tej nowej sieci?

- eee..no bo wiadomo,nie? - rzucił niefrasobliwie - ale nic o stawkach nie wiadomo i są jakieś dziwne zasady, żeby się przyłączyć.

- Jakie to zasady? (naprawdę nic nie wiedziałam)

- yyy..hehehehe...no trzeba zadzwonić na jakąś infolinie, pomodlić się i powiedzieć dziesięć przykazać, hahahahah....ale tak na serio to nie wiem, ale szukałem wczoraj w internecie i nic nie ma, nic nie można znaleźć, jakie stawki, ile kosztuje i wogóle...

Po tym popisie błyskotliwości i oryginalnego poczucia humoru zmył się.

Wpisałam w google "wrodzinie"

http://www.wrodzinie.com.pl/SparkSklepProdukty/Default.aspx

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6812557,Siec__wRodzinie__juz_dziala__Mozna_dzwonic.html....

.....i można by tak więcej linków kopiować, ale po co? Wystarczy spojrzeć w Gazetę Wyborczą str 4 - okazuje się, że najważniejszym punktem pielgrzymki były ceny nowych usług w sieci wRodzinie. Wszystko podane na tacy. ...och, cóż za niefortunne porównanie.

Uwielbiam lemingi! bez nich świat byłby nudny.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A jak nie uwielbiać lemingów.
Osobiście najbardziej lubię czytać gdzieś na forach pytania typu:
Jaką powierzchnie zajmują Niemcy? albo
Ile jest państw w europie?
Jakby nie było Google lub Wikipedii.
Zastanawiam się jak by sobie lemingi poradziły 15 czy 20 lat temu?? Bo pewnie "encyklopedia to takie coś co papieże czasem piszą"...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#25748

Ci mityczni "młodzi, wykształceni i z wielkich miast" to jest pic na wodę i fotomontaż. Chodzi o wykreowanie archetypu z którym czytelnik będzie się chciał utożsamić.

Takie zwierze nie istnieje w przyrodzie, to jest "byt intencjonalny" :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

hak

#25769

Ta fotka z młodymi z dużego miasta znakomicie pasuje do Twojego tekstu.

Inaczej mówiąc, tekst był tak dobitny i obrazowy, że foto nie mogło inne być.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#25778

I teraz naprawdę widać, słychać i czuć po której stronie leży Ciemnogród pełen idiotycznych stereotypów i klisz. "Salon" ma już absolutną wyłączność na ciemnotowy bełkot w stylu iluminacyjnym.

A tymczasem my, drodzy Niepoprawni, jesteśmy oblatani w internecie, bowiem integrujemy się na potęgę. Scaliłem cztery wątki-artykuły "integreacyjne" w jeden przeredagowany na "Mental Express Forte", a pod wpisem jak zwykle pliki pdf do ściągnięcia.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#25784

Atakuje niedojrzałych i zdziecinniałych, powoduje wzrost temperatury, czerwony świński ryj i może zagrozić "klejnotom" (czyli, nie bawmy się w bon-ton - niszczy jaja) :):):):) Mózg oczywiście też.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#25786