Wyobraź sobie....

Obrazek użytkownika bożena
Blog

Że zawsze masz czas
Wszystko jest dobrze i wszystko w sam raz

Wyobraź sobie w upalny dzień po ciężkiej pracy chłodne piwko….zamykasz oczy czekasz, a tu serwują ci klejącą, wygazowaną oranżadę o temperaturze nasłonecznionego pokoju…

Wyobraź sobie, że Elizabeth Taylor chce poudawać nastolatkę i robi sobie w tym celu mocny makijaż, żeby zatuszować zmarszczki,ubiera mini i bluzkę odsłaniającą pępek…..

Wyobraź sobie, że umawiasz się na randkę w ciemno z mężczyzną opisującym się jako wierna kopia Brada Pitta, a na miejscu spotykasz podstarzałego, spoconego lowelasa z zaczeską na głowie i mocno rysującym się mięśniem piwnym…

Wyobraź sobie, że możesz dyskutować z różnymi osobami, zżymać się na czyjeś poglądy, gardłować i obrażać, a potem iść na piwo i rozstać się w uściskach…
Wyobraź sobie, że zanikła komunikacja niewerbalna, wszyscy są ubrani w białe kitle i mają nieobecny wyraz oczu (ten w lustrze też)

Wyobraź sobie, że marzysz….
Wyobraź sobie, że marzenie to element należnosci do ciemnogrodu – wszak wszystko jest w twoim zasięgu….
Wyobraź sobie, że obiecano ci kurę znoszącą złote jaja, a dostałeś jaskrawą, tandetną papugę Made in China, która umie tylko wrzeszczeć „ku…a!, ku…a!”

Wyobraź sobie, że mieszkanie urządzasz według własnego gustu…
Wyobraź sobie, że w mieszkaniu twoim i wszystkich twoich znajomych, rodziny, wisi portret Zapatero, Obamy, niewolnicy Isaury i Leoncia

Pogodny letarg w pół kroku do gwiazd
Wyobraź sobie, że zawsze masz czas
Nie musisz jeść i nie trzeba też spać
Nie trzeba myśleć, nie trzeba się bać

„Chcemy Europy, w której nie ma większości i mniejszości, w której nie ma wierzących i niewierzących”
„Będziemy Danią, Francją, Hiszpanią, Obamą”.

Są różne epitety, które nasuwają się na myśl, gdy ogląda się tandetne naśladownictwo. Słowo „małpowanie”, albo „kopiowanie” zawsze miało wydźwięk pejoratywny. No, chyba, że w nowym wspaniałym świecie naszkicowanym w Poznaniu bycie oszustem, piratem, złodziejem i kłamcą zyska zupełnie nowy status? Znaczy oficjalnie pozytywny (nacisk na oficjalnie)

I kołysz się w miętowej mgle
Jak konik morski nad malachitowym dnem
Kołysz się cały czas,Kołysz się aż do dna, Kołysz się zawsze, Kołysz się
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Kupiłem globus i teraz mam dwa
Zbieram na trzeci mniej więcej od lat
Tak jakoś zleci w dostatku mój czas
Wśród tych globusów na Prozaku i dat
I nawet jeśli mówię coś od rzeczy
Czy nawet kiedy nie chcę mówić nic
To nawet wtedy kołysz swój berecik
To nawet wtedy kołysz kołysz się
Nawet w deszczu
Do siedmiu słońc

Wyobraź sobie, że jest jeszcze spora grupa osób, która hołduje pamięci generała Świerczewskiego, dowódca Dywizji Armii Czerwonej, stalinowski sługus, morderca, co „się kulom nie kłaniał”. W kontekście awantury o Pileckiego jest to tym bardziej żałosne….

Wyobraź sobie, że zawsze masz czas….
Oni już na szczęście nie mają.

ps. słowa piosenki: Lech Janerka. Inspirację do notki dostarczył przewodniczący SLD pojawiający sę przed elektoratem ze swoimi małymi córkami. Prawie jak....Obama

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Niewiele jest tu do wyobrażania, bo większość jest już namacalna, albo jeszcze namacalna. Olsztyn wciąż ma taką szkołę przed którą widnieje popiersie tego, który się kulom nie kłaniał ;(
Na myśl, że komuś marzy się rola Zapatero i otwarcie się do tego przyznaje, ciarki mnie przechodzą, bo wcale nie uważam to za takie nierealne. Jeden zamach... Może i przesadzam? Polska to nie Hiszpania? W zamach na Gabriela Narutowicza też trudno byłoby jednak uwierzyć. A jednak stał się faktem.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#18196

ja bywam pesymistką, ale nie aż taką:-)
Mimo, że uważam Zapatero za wcielone zło (że tak powiem górnolotnie), to jednak jest on w jakiś sposób oryginalny, autentyczny. A nasz "zapatero" jest po prostu śmieszny. I raczej nie sądzę, żeby wielu dało się nabrać.
Napieralski przypomina mi takie głupiutkie dziecko, co to małpuje wszystko, co mu się spodoba, np.kiedyś pamiętam jak wszyscy udawali, że umieją tańczyć jak Michael Jackson - to mi się własnie przypomina, gdy widzę pomysły Napieralskiego.
A do tego jeszcze ta scena z córkami....żenada taka, że aż ciarki przechodzą.
Jedyne, co może niepokoić, to faktycznie to uparte zakłamywanie historii, jak właśnie robienie bohatera ze zbrodniarza. Choć i w tym wypadku uważam, że dotyczy to naprawdę niewielkiego marginesu.
Oczywiście uważam, ze nawet takiego marginesu nie należy bagatelizować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18206