Treści z tagiem: Słowacki

Obrazek użytkownika jjr
Blog

Przeganiani z własnej ziemi na której zabrania się nam stawiania nawet własnych wigwamów. Exemplum PIS blisko 20 lat stara się o postawienie dwóch w stolicy ale niestety nie potrafi znaleźć na to uzasadnienia. Nie da się. Już to miejsce ktoś inny mądrzejszy sobie upatrzył, ktoś mądrzejszy co bez trudu potrafi uzasadnić swoją inwestycję.

...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika yuhma
Historia

Część z Was zapewne zna ten tekst. Ale pojawiło się wielu nowych niepoprawnych, więc uznałem, że mogę go powtórzyć. Zwłaszcza że nic lepszego o Powstaniu nie napiszę.

 

Barykadę widzę, cień pada od szańców,

dym drażni nozdrza, wokół ognie krwawe...

Bo oto stoję na grobach powstańców,

widzę, jak giną w płonącej Warszawie.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)
Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Idee

Ta wolność nasza rdzewieje i choć próbuje się ją zakonserwować tęczową farbą, jeszcze bardziej ulega zniszczeniu. Bo zamiast pomalować ją biało-czerwonymi kolorami, szpecimy ją pstrokacizną. Wygląda to tandetnie, szmirowato i kiczowato.

Niech kobiety malują włosy i paznokcie. Niech poprawiają urodę, jeśli tylko poprawi im to samopoczucie...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:22)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee 

Namącił ten romantyzm w głowach wielu pokoleniom. A już Polakom w szczególności. A idąc krok dalej, najbardziej młodym pięknym szlachciankom.

Ci przeklęci romantycy...Te wszystkie Mickiewicze i Słowackie Juliusze. Ten lord George Gordon Noel  Byron, paskudnik jeden, co jeszcze staremu rzęchowi mąci w głowie...

2.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:3)
Obrazek użytkownika elig
Historia

   I jak co miesiąc - nowy wykład prof. Andrzeja Nowaka z cyklu "Filary polskości".  Tym razem omawiał on sylwetki Słowackiego i Piłsudskiego.  Przedtem jednak przez ponad 20 min. mowił o aktualnej sytuacji zwiazanej z Ukrainą i Krymem.  Spotkanie odbyło się jak zwykle w Domu Pielgrzyma "Amicus" na...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:4)
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Idee

O Polsko! (...) Krzyż twym papieżem jest - twa zguba w Rzymie! Bieniowski - J. Słowacki

W 2007r. pisałem o potrzebie drugiej reformacji na ziemiach polskich. W wyniku moralnego i duchowego bankructwa naszej religii panującej wytworzyła się pustka do zapełnienia nowymi treściami. Kolejne lata tylko...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika rolex
Kraj

Polecam czytać przy akompaniamencie załączonej ilustracji muzycznej pod tekstem

„Proszę nie pozwalać Straży Miejskiej zabierać kwiatów...” Niech biorą, smacznego, pewnie żona po raz pierwszy w życiu kwiaty dostanie, nic że kradzione, ważne że to dla niej będzie taki promyk nadziei w ciężkim życiu.

„O głód, mór, ogień i wojnę –...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bożena
Kultura

13 marca 1831 roku Słowacki pierwszy raz zawitał do Wrocławia.

Rok 2009 został ogłoszony rokiem Juliusza Słowackiego. Juliusz Słowacki urodził się dokładnie 200 lat temu i dokładnie 160 lat temu zmarł.
We Wrocławiu rozpoczęła się Juliuszada ku uczczenia pamięci naszego wieszcza, jednego z trzech.

Do obchodów szykuje się...

0
Brak głosów