Nie ma możliwości dogadania się z Żydami!

Obrazek użytkownika gps65
Idee
Nie ma takiej możliwości dogadania się, bo zgodnie z tym, co pisał Feliks Koneczny, nie jest możliwa mieszanka cywilizacyjna. A Żydzi i Polacy należą do różnych cywilizacji, które różnią się fundamentalnymi zasadami życia społecznego.
            Różnica jest taka, że w cywilizacji żydowskiej zbrodnie Żydów obciążają cały naród żydowski, bo w ich cywilizacji plemiennej naród to społeczność etniczna, to kolektyw, to wspólnota, która wzajemnie sobie pomaga i działa razem. Oni traktują atak na każdego Żyda jak atak na cały naród. Dlatego oni muszą przemilczać, wybielać i przeinaczać wszelkie żydowskie zbrodnie, bo się czują za nie odpowiedzialni. By zachować czystość narodu muszą zatrzeć w pamięci wszelkie złe czyny Żydów. W tej cywilizacji kultura cywilizacyjna i etniczność zlepia się.
 
            W naszej cywilizacji łacińskiej opartej na chrześcijaństwie jest inaczej. Zbrodnie polskie nie obciążają narodu polskiego, bo w naszej cywilizacji grzechy są indywidualne, a naród to pojęcie kulturowe. Popełnienie zbrodni wyklucza kulturowo zbrodniarzy z narodu. Naród nie odpowiada za zbrodnie jednostek, które naród zdradzają.
 
            Dodatkowo w Polsce naród to pojęcie dwupiętrowe. Istnieją Polacy etniczni, ale naród polski to pojęcie wyższego szczebla, to wszyscy ci ludzie, którzy kiedykolwiek żyli i żyją i przestrzegają polskich zasad. Więc Polakiem wyższego szczebla może też być etniczny Tatar, Żyd, Rusin, Litwin, Ślązak czy nawet Szkot, Holender czy Murzyn. Żadne zbrodnie etnicznych Polaków, polskich Litwinów czy Rusinów nie obciążają narodu polskiego, jeśli są sprzeczne z narodowymi zasadami.
 
            Żyd będzie zawsze Żydem, niezależnie co zrobi, a Polak może poprzez swoje czyny wykluczyć się z narodu. Żydem trzeba się urodzić albo przejść formalną konwersję. Polakiem można zostać z własnej woli i nie trzeba uzyskać na to żadnej zgody. Żydzi czują się odpowiedzialni za winy swoich pobratymców, odpowiedzialność zbiorowa jest u nich ważną zasadą cywilizacyjną tworzącą wspólnotę, a u nas jest to niedopuszczalne.
 
            Więc pokazanie jakiegoś przykładu żydowskiego zbrodniarza Żydzi odbierają jako atak na nich wszystkich. A u nas winy zbrodniarzy są tylko ich winami, nie są winą jakiejkolwiek zbiorowości, którą tworzyli. A już za wyjątkowo paskudny zabobon uznajemy przechodzenie winy po linii etnicznej.
 
            Nie ma możliwości dogadania się z Żydami, bo zasady tworzące ich tożsamość my uznajemy za szkodliwe zabobony. To są bardzo głębokie różnice cywilizacyjne i żaden kompromis nie jest tu możliwy. Jedyne co jest możliwe, to tolerancja, czyli to co przez setki lat praktykowali nasi przodkowie. Tolerancja ta polega na tym, że nie przestajemy uważać żydowskich zasad za zabobony, nadal ich nie akceptujemy, ale pozwalamy Żydom żyć zgodnie z ich zabobonami, nie wtrącamy się w to jak oni sobie organizują życie i oczekujemy, że oni też nie będą się wtrącać z nasze życie i nasze zasady. I tak się przez setki lat działo tworząc trwały pokój międzycywilizacyjny na terenie Rzeczpospolitej. Po prostu cywilizacje nie były mieszane, żyły pokojowo obok siebie.
 
            Dziś jest inaczej, bo Żydzi z Izraela i USA chcą nam narzucać swoje zasady cywilizacyjne. Żądają byśmy uznali ich zabobony i zaczęli żyć u siebie w zgodzie z tymi zabobonami. Oni dążą do dominacji ich cywilizacji i chcą ją nam narzucać. To trzeba zwalczać, to trzeba odpierać, a nie dogadywać się, czy prowadzić jakiś dialog.
 
            Potrzebne są oczywiście rozmowy, ale w tych rozmowach nie należy dążyć do jakiegoś kompromisu, czyli tworzenia jakiejś mieszanki cywilizacyjnej. W rozmowach trzeba po prostu mówić prawdę: nie chcemy waszych zasad, nie przyjmiemy waszej cywilizacji, odczepcie się od nas, nie narzucajcie nam swoich zasad, nie zaakceptujemy ich. Co najwyżej oferujemy tolerancję i tego wzajemnie oczekujemy.
Grzegorz GPS Świderski

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

... chociażby po to by wiedzieć "o co chodzi".

Tak po "koneczańsku" ,"analitycznie" :-) ,chyba najlepiej opisuje to wydarzenie hebrajskie słowo hucpa .

https://pl.wiktionary.org/wiki/hucpa#pl

Czyli :
" bezczelność; wulgarne, bezczelne, często rozbudowane w formie oszustwo"
"granda, kpina, oszustwo, bezczelność, tupet, arogancja"

hebr: חצפה
ang: chutzpah
ger: chuzpe
pol: hucpa
itd.

https://en.wikipedia.org/wiki/Chutzpah

Rozpętywanie zbiorowej histerii ,w celu wyostrzenia podziału swój-obcy .
No ale warto zauważyć ,że nie wszyscy Żydzi ulegają temu "narzucanemu nastrojowi" .

Vote up!
6
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1558439

ale skoro założyć, iż jest prawdziwa, to Twoje spostrzeżenie jest bardzo istotne ze względów taktycznych. Znając słabą stronę przeciwnika należy tę znajomość wykorzystać. Należy publikować dokumenty sporządzone przez zamordowanych żydów przez ich współbraci, tak jak radzi pani prof. E.Kurek. Należy wbijać ich w winę, tak długo, aż znajdą sobie innego zastępczego rzezimieszka zamiast Niemców, lub powrócą do obciążania rzeczywistego sprawcę czyli Niemców.

Lecz to byłoby zbyt słodkie. Odnoszę wrażenie, że im chodzi tylko i wyłącznie o haracz. Olbrzymi haracz owe 65 miliardów na początek, a później o następne kwoty wytrzepane z rękawa.

A to już inna inszość.

Vote up!
4
Vote down!
0

Apoloniusz

#1558441

ich się nie da wbić w winę, którą wybielają na własne sposoby i która jest im doskonale znana. dlatego bawią mnie prostaccy antysemici, którzy chcą pokazywać winy np. by ukazywać bestialstwo całości albo opisywać je na złość Żydom. czy tacy, którzy bohatersko odkrywają prawdy, że jakiś sowieciarz był Żydem.

oczywiście nie chodzi o żaden haracz tylko o tożsamość, władzę nad nią i wpływy. kuriozum jest, by to obcy żyd zwracał uwagę na kwestie sprawiedliwości (ustawa reprywatyzacyjna), czując swój interes. prawicowo-polonocentryczny net pomija tak wiele z takich kwestii, że trzeba sięgać po źródła i opinie żydowskie oraz amerykańskie. chocby, by zobaczyć jak inne panstwa sobie radziły i jaki byl tego odbiór.

Vote up!
1
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592443

Oszczerstwo nie może być przedmiotem dyskusji.
Nie należy się również bać tych oszczerstw...bo mocą Boga jesteśmy nie do pokonania.

https://www.youtube.com/watch?v=RGOA7EYZNx4

Natomiast ktoś, taki Sakiewicz, kto proponuje dogadanie się z oszczercami....to następna hucpa, mimo że gazeta nazywa się dla niepoznaki polska.
Prof.Jaroszyński tłumaczy ten fenomen hucpy.

https://gloria.tv/article/4aP3ehnWgvX2A3raceQrZD3L3
https://gloria.tv/video/MQv7svweGtNV6GuFZZkYGM9FH

Vote up!
9
Vote down!
-2

Verita

#1558444

Zreszta NASZYCH ktorzy sie kajaja przed zydoami,ktorzy na nas pluja jest pelno w rzadzie polskim od zdrajcy Duduy poczynajac, ktory juz na samym poczatku swojego dyzuru pod zyrandolem zapalil w imieni Polakow hanuke i powiedzial ze nie bedzie zadnej ekshumacji w Jedwabnym i bedzie podazac w tej kwesti droga L.Kaczynskiego, ale on zapomnial dodac ze bedzie tez podazal droga Stolcmana i innego zydroba szabesgoja Komoruskiego.
Przeciez jak popatrzec z lewa i prawa wszyscy starja sie na sile udowodnic ze nie sa wielbladami i ocieraja gudlajska plwocine z pyska mowiac ze deszcz pada zamias przypieprzyc na odlew ba nawet jakaswielce wyksztalcona brawo bila ze te plucie.
Przeciez ta jewrejska litwaczka, ktora oplula Polakow w Oswiecimiu powinna na drugi dzien byc juz spakowana i wyjechana do ziemi swietej.
Autor ma racje ze zydzi z Polakmi sie nigdy nie dogadaja i ze nie ma takiej nawet potzeby z naszej strony.bo czy moze sie czlowiek dogadac ze swinia?
Zreszta zydzi sie uwazaja za nadludzi i z gojami czyli bydlem nieczystym zadego djalogu prowadzic nie moga, tak ze to co wyprawia wierchuszka to czas stracaony i mydlenie oczu ze cos robia i ze jakas komisja rozwiaze problem.
Zydzi nie zrezygnuja ze swojej rasistowskiej religi i uwazania sie nadludzmi ktorzy gardza innymi nacjami niezydowskimi, i jedynie co mozna zrobic to zmusic zydow zeby przestrezgali naszych praw jak zyja poza Izraelem bo tam moga robic prawie co chca bo tez musza szanowac u siebie goszczacych gojow i z tego panstwa nie moze wychodzic na zewnatrz szkalowanie innych.

Nie bedzie gudlaj plul nam w twarz
Ni kacap nas plugawil
Wezmiemy szkopa pod swoj but
By wiecej nas nie szwabil.
A na obelgi sila odpowiemy
Bo dumny zesmy polski rod
I ze zdrajcami sie rozprawimy
Tak nam dopomoz BOG!

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1558539

Dziwaczna informacja pojawiła się na TVP-info:

https://www.tvp.info/42860382/fakenews-o-rzekomym-liscie-ws-restytucji-mienia-oswiadczenie-biura-senatorow-usa

Proszę zwrócić uwagę na duży tytuł: Fake news!

Na końcu informacja:

"Autor artykułu twierdzi teraz, że listu jeszcze nie wysłano, ale jedynie pracowano nad jego projektem i zebraniem podpisów."

Jak nazwać tego typu mącenie?

Jeśli dołożymy do tego wyrzucenie Witolda Gadowskiego z PR, to wyłania się nam obraz rzeczywistości znajomy i przerażający. Co jeszcze muszą zrobić nasze władze, aby wreszcie "odczarować" swój elektorat? Dlaczego nikt z nich wreszcie nie przyzna, że z roszczeniami jest coś nie tak?

Vote up!
1
Vote down!
-1

Maciek

#1592655