Jak słuszny protest w Sejmie "totalni" zamienili w "P(r)O-test"...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Byłem w piątek w Sejmie i patrzyłem na "protestujące" matki osób niepełnosprawnych. Gdy protest zaczynał się trzydzieści dni temu, podobnie jak większość Polaków, rozumiałem go jako krzyk rozpaczy rodziców próbujących ponownie nagłośnić tragedię swych, często już dorosłych, dzieci. Rząd poważnie zajął się tym problemem i przyjęta już ustawa realizuje wszystkie, poza jednym, postulaty strajkujących. Przypomnę, że to pierwsza ekipa, która stara się kompleksowo rozwiązać problemy takich rodzin. Nie dalej jak w 2014 roku w Sejmie był podobny protest i kto chce pamięta ówczesne kłamstwa Tuska i ordynarne słowa Osiołowskiego wobec matek osób niepełnosprawnych. Dziś ci sami ludzie stali się "obrońcami" protestujących, wspierają ich i judzą do trwania w oporze. Właśnie w piątek paniulki Schleswig- Wielgus i Mucha niemal siła zmusiły do pozostania jedną z matek, która chciała się wycofać. Polacy dostrzegli upolitycznienie protestu, który zamienił się w polityczną hucpę, kolejną odsłonę idiotycznych działań "totalnych". Dlatego dziś siedzący na sejmowym korytarzu uczestniczą już tylko w "proteście"...

I nie chodzi tu tylko o paniulkę Hartwich, której ojciec jest przypadkowo wicemarszałkiem sejmiku kujawsko-pomorskiego (z PO-mafii rzecz jasna) i dyrektorem szpitala w dodatku, gdzie niepełnosprawny wnuk może korzystać z wszelkich rehabilitacyjnych zabiegów. Nie chodzi nawet o paniulkę Stanewicz, która z ekranu TVN-u wzywała do eutanazji własnego syna a "zapomniała" zabrać go na "protest". Ale urządzanie przez "totalnych" wczoraj zawodów w rzucaniu jajkami do postaci prezydenta i marszałków Sejmu i Senatu przez niepełnosprawne dzieci z żadnym protestem nie ma już nic wspólnego. Takie działania "totalnych" spowodują całkowite odsunięcie się Polaków od tego problemu. Co chcecie zafundować wszystkim niepełnosprawnym w Polsce - szanowne paniulki z Sejmu...?

"Totalni" miotają się bezradnie, słupki sondażowe są dla nich bezlitosne. Klęska "marszu wolności", bojkot TVP dają odwrotny od zamierzonego efekt. Dziś "nowośmieszni" i "zielona zaraza" mają razem mniejsze poparcie niż odradzający się SLD. W Gdańsku symbolicznie wybiło do Motławy szambo dwudziestoletnich nie-rządów Adamowicza. Dlaczego nikogo nie dziwi, że nie pojawiają się tam dziarscy "ekolodzy", którzy tak mężnie bronili kornika-drukarza w Puszczy Białowieskiej. Być może dlatego, że śnięte ryby w Motławie były niesłusznie pisowskie, a korniki jak wiadomo od zawsze wspierały PO-szustów...?

i na koniec - w Warszawie przy Dworcu Gdańskim powstał mural. Jedną z pokazanych tam postaci jest...Zygmunt Bauman, komunistyczny oprawca z Informacji Wojskowej, mający łapy unurzane we krwi polskich patriotów. Mural wykonano za pieniądze podatników, na zlecenie muzeum "Polin" a upamiętniać ma Żydów "wypędzonych" po 1968 roku z Polski. Panie premierze Gliński - będzie jakaś reakcja...?

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (10 głosów)

Komentarze

Pytanie jest

ile dostają za dzień od Sorosa?

Vote up!
5
Vote down!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1564473

To co się dzieje w sejmie przedstawia jedynie brak konsekwencji polityków i to wszystkich, bez podziału na barwy partyjne.
Z jednej strony politycy Prawa i Sprawiedliwości lekką ręką rozdają pieniądze na drugie dziecko w ramach programu „Rodzina 500 plus” – zarówno tym, którzy zarabiają dwa tysiące złotych, jak i tym, których dochody sięgają kilkunastu tysięcy. Natomiast osoby niepełnosprawne, które wymagają wsparcia, nie otrzymują go w należytym zakresie.

Powinna to być lekcja dla polityków, że składanych obietnic należy dotrzymywać i to niezależnie od tego, czy jest się partią rządzącą, czy w opozycji. Niestety w Polsce partie, kiedy dochodzą do władzy, dostają jakby zaćmienia, amnezji, a kiedy są już przy władzy, nie realizują tego, co obiecywały, będąc w opozycji

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/197531,protest-w-sejmie-trwa-stanowc...

Vote up!
3
Vote down!
-3

Verita

#1564509

że jak będziesz wielokroć kłamstwa powtarzać, to nagle staną się one prawdą?

A protest "z jajami" będzie "uroczym, niewinnym happeningiem"?

Czasem warto zamilczeć, aby nie wyjść na durnia.

Pod rozwagę,

Vote up!
4
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1564530

Takie motto - to akt zemsty, to akt nienawiści. Zemsta jest tragedią zawsze rujnującą bo mścicielem jest diabeł. Staram się unikać wszystkiego co trąci swądem diabelskim więc zakończę twoje nieustanne prowokacje i zaczepki zdaniem, które właśnie przeczytałam na stronie bardzo mądrego blogera, wawel 24 :
"One can't prevent useful idiots from being idiots."

Vote up!
4
Vote down!
0

Verita

#1564544

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie próbuj nawet polemizować z panią Katarzyną, zostaw swoje odpowiedzi dla będących na twoim poziomie.

Śmiechu warte zaraz przyleci jakiś nawiedzony i zwinie mój komentarz, bo obrażam okaz uczciwości i cnoty na NP. Brzydzę się kołtuństwem, łajdackim smrodem i głupotą.

Vote up!
0
Vote down!
-3

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1564545

Pokaż mi swojego przyjaciela/ obrońcę ... a powiem ci kim jesteś. Swój swojego zawsze znajdzie.

Vote up!
3
Vote down!
0

Verita

#1564547

Janusz tak się złożyło, że napisaliśmy teksty na ten sam temat. Twoje spostrzeżenia są celne i bardziej ogólne a moje bardziej osobiste. Dziwią mnie uwagi blogerki V., która jakoś nie chce zauważyć ile już dla niepełnosprawnych zrobił i zrobi obecny rząd. No cóż jak powiadają starożytni Rosjanie "każdy widzi to co chce widzieć i słyszy to to chce usłyszeć". Pozdrawiam...

Vote up!
5
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1564532

Co zrobił obecny rząd widzą wszyscy, ja też. Jego afery są dostępne w internecie.
Ogólnie mówiąc trwoni pieniądze na różne nagrody, wynagrodzenia i tzw. innowacje itp.
Dam tylko jeden przykład na ograbienie ludności z 30 miliardów.
Ostatnio bowiem rząd warszawski opublikował informację, że przeznacza 30 miliardów na walkę ze smogiem.
30 miliardów, to kwota np. równoważna 4 miesięcznemu utrzymaniu całej Służby Zdrowia, czyli wynagrodzenie dla tych ok. 150 000 lekarzy, ok. 500 000 pielęgniarek, utrzymanie wszystkich szpitali itd. Za kwotę ową można by zlikwidować wszystkie kolejki do lekarzy, ponieważ powstały one, jak twierdzi NFZ, z braku pieniędzy.

Business Centre Club wyraża stanowisko, że osoby niepełnosprawne są grupą społeczną na tyle pokrzywdzoną i zapomnianą przez wszystkie dotychczasowe rządy, że pieniądze na finansowanie ich elementarnych potrzeb należy w budżecie znaleźć, nawet kosztem innych programów socjalnych.
System opieki nad osobami pokrzywdzonymi przez los trzeba racjonalnie przebudować. To wyzwanie cywilizacyjne ważniejsze od doraźnych kalkulacji politycznych i wyborczych.
http://prawy.pl/71228-rzad-ma-srodki-dla-niepelnosprawnych/(link is external)

Jesteśmy netto wielkim płatnikiem kapitału z zagranicy w sensie przepływów - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że z UE przypływa do Polski 25 mld zł, a zagraniczny kapitał czerpie dywidendy w wysokości ok. 100 mld zł.

https://wpolityce.pl/polityka/394389-premier-morawiecki-jestesmy-platnik...(link is external)

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski uważa, że ciężar rozmów z protestującym w Sejmie powinien spaść na wicepremier Beatę Szydło - Ona jest nieobecna - mówi duchowny. Rozmówca RMF FM zastanawia się także nad sensem funkcji wicepremiera do spraw społecznych.
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ks-isakowicz-zaleski-ciezar-tych-rozmow-...

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22971&Itemid=100

Vote up!
6
Vote down!
-1

Verita

#1564537

Sikorski podsłuchany  w knajpie, powiedział,  że robimy Amerykanom " laskę za darmo".

Teraz znowu Morawiecki informuje nas o tej naszej dziwnej " księgowości ". Czy oni dwaj zapomnieli przy tym, że to właśnie sami są częścią tej polityki.Więc co? Czy tym samym natrząsają się z Narodu? Kasując przy tym odpowiednie pensje ... Dlatego piszę od lat, że... to wszystko trzeba po prostu ZAORAĆ!  Bowiem ten gordyjski węzeł jest nie do pokonania. Post- komusza nomenklatura działa już w trzecim,  a nawet w czwartym pokoleniu. Dobrze umocowana  w strukturze państwa,  " zgrabnie " kolaboruje z naszymi zewnętrznymi wrogami , trzymając w ryzach Naród i to na skraju egzystencjonalnej przepaści. Druga " dobra" strona czarnej nocy, tak już ogłupiła Polaków,  że stracili orientację, gdzie góra, a gdzie dół...co czarne, co białe... Rządzący od 89',  to marionetki SYSTEMU i nic poza tym... wszyscy WON ! Musi nastąpić zmiana systemu rządzenia państwem. Koniec demoSracji! 

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1564568