Obywatelskie wydmuszki

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Dzień po mińskim "sukcesie" Ukraina nadal spływa krwią. "Separatyści" i Rosjanie zamnknęli w kotle pod Debalcewem kilka tysięcy zołnierzy. Na naszych oczach rozpada się Ukraina.Najsilniejszemu sąsiadowi nietrudno będzie w niedługim czasie sprowokować w Kijowie kolejny "Majdan". Niemcy i Francuzi "zrobili wszystko", umyli ręce i wrócili do korzystnych kontaktów gospodarczych z Rosją. Dla prezydenta Putina nie jest potrzebny inny sygnał, wie już,że zachód zostawił Ukrainę samą.Na pewno to wykorzysta.A potem pójdzie krok dalej... Coraz głosniej o manewrach rosyjskich wojsk nad granicą Łotwy, gdzie czwarta cżęść mieszkańców to Rosjanie. Wrzenie zaczyna się na Litwie i oczywiście przypadkowo, od razu "powstają" tam ruchy o wyraźnie prorosyjskiej orientacji

U nas zaś oficjalna brednia rządowa, od kilku dni powtarzana przez me(n)dia, przekonuje jak to dobrze ,iż nikt z naszego kraju nie uczestniczył w mińskiej konferencji. To wyraźnie pokazuje jak nisko upadło znaczenie Polski. Nikt na kontynencie nie liczy się ze zdaniem Kopacz-ki, zresztą ona nie ma żadnego zdania na temat sytuacji ukraińskiej. Banialuki opowiadane przez Komorowskiego i jego lizusów- ministrów to kabaret a nie polityka.Zresztą kto słyszał by jakis poważny polityk rozmawiał z Bredzisławem o wojnie na  wschodzie? Tusk, jak sam przyznał, uznał Mińsk za zbyt poważną sprawę by tam pojechać.Z tego bezładu, ignorancji i nieróbstwa łżę -elyty państwa mozna się smiać ale robi się też straszno. Bo ONI przecież w chwili realnego zagrożenia - po prostu zwieją z Polski! W NICH nie ma odrobiny poczucia służby narodowi, obowiązku, przyzwoitości elementarnej.Tego nie było nigdy w ponad tysiącletnich naszych dziejach. Sitwa złodziejaszków udających władzę udowadnia każdym słowem i czynem, że nie jest zdolna do żadnego działania na rzecz obywateli kraju. To brzmi dramatycznie -ale w razie niebezpieczeństwa - "elyta" pryśnie na zachód, od prezydĘta, premiery i jej mini-strów poczynając.

"Polska nierządem stoi" - pisał jeden z rosyjskich ambasadorów do Katarzyny Wielkiej. Dziś mamy powtórkę z sytuacji końca XVIII wieku. Fasadowe władze, korupcja, nepotyzm, praktycznie "zwinięte" państwo, brak armii, uzbrojenia, planów. Ale najgorsze, tak jak wtedy, tkwi w głowach obecnej "elyty". To całkowity brak polskiego myślenia, rozumienia pełnionych funkcji jako obowiązku i odpowiedzialności, a nie tylko mozliwości napychania kieszeni publicznym groszem. Tu dziś można kupić ustawę sejmową, przeprowadzić korszystne dla obcego kapitału zmiany w prawie.Wszystko na sprzedaż...I jakieś mrzonki, że zachód nas "obroni", bo przecież jesteśmy w UE i NATO, więc "możemy spać spokojnie".Nikt we Francji czy Niemczech nie będzie psuł stosunków gospodarczych z Rosja by "ginąć za Gdańsk".Czego jeszcze trzeba by przekonać Polaków, że każdy następny dzien trwania tej sitwy przy władzy to kolejny krok do klęski? Może z tego codziennego odurzenia przez me(n)dialny ogłupiacz obudzą się rodacy dopiero gdy do starych garnizonów wrócą rosyjskie wojska?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (14 głosów)

Komentarze

Vote up!
4
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1465565

Dziekuje bo juz dawno nie slyszalem.  Bylem kiedys w kole recytatorskim. Jeszcze zyly dinozaury. Dzieki raz jeszcze.

Vote up!
5
Vote down!
-2

casey

#1465592

Być może w końcu Rusini zrozumieją, że płacą za nieswoje interesy. Być może zrozumieją, że OUN/UPA może i jest ukraińska, ale już napewno nie ma nic wspólnego z Rusią, że OUN/UPA zawsze była, jest i zawsze będzie niemiecką V kolumną na Rusi. Być może, że droga OUN/UPA prowadzi do morza krwi i stosów trupów. Być może zrozumieją, że trzeba popędzić ich na zawsze z Rusi, że czas najwyższy przywrócić RUŚ RUSINOM.

Vote up!
7
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1465570

Ze jak wejda Rosjanie to zaskocza zlodzieji i dobiora im sie do du...y.  Rosja ma z nami granice, nie sa za siodmym morzem. Szykujcie sie  bo cos mi sie wydaje ze sie na to zanosi. Wszystkich darmozjadow na pierwsza linie frontu. Jak to dziadostwo bedzie walczyc ? Chyba sie poddadza po pierwszym strzale ostrzegawczym.

Vote up!
4
Vote down!
-2

casey

#1465591

 ... a jewropa świętuje rozejm :(

 

 

Polskie łże medialne kundle i przygłupy bzdecą o wszystkim, tylko nie o FAKTACH. A fakty są takie, że do momentu wejścia w życie rozejmu dano czas mordercom Putina na wymordowanie obronców Mariupola. Giną od rakiet nie tylko żołnierze, masowo mordowani są cywile w tym dzieci ! Nie pozwolono armii ukraińskiej na wejście do walki ...

 

Hańba ci jewropo ! Hańba ci ameryko !

 

Mam pytanie w związku ze zdjęciem poniżej: Czy to są cele wojskowe , rażone najcięższymi ruskimi rakietami ?!

 

I jeszcze jedno zakłamanie... walczą tylko bataliony obywatelskie, tylko oni bronią Ukrainy prze mordercami Putina !  A wśród nich najdzielniejszy z dzielnych Batalion Azow. Łże kundle próbują dorobić im historyczną kocią gębę banderowców w myśl prykazu z Moskwy, by uzasdanić i usprawiedliwić pospolity mord. Nie dajcie się nabrać na to ku..wstwo !

 

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1465614

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...zażyj walerianę :))

"chańba ci ameryko"...bo nie posyłasz broni, aby zabijać cywilów...chcesz rzezi kaczko, cieszysz się, gdy giną cywile w bratobójczej wojnie ?...wstrętne to ...każdy normalny człowiek chce pokoju, a wy starozakonni zawsze lubiliście zarzewie ?   Będzie pokój od jutra i chwała Bogu Najwyższemu...

 

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1465623

co za "CHAŃBA"

i to pisze kandydat na prezydenta

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1465624

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...słabo Józuś, słaby czas...powinieneś sobie nałożyć wiecej dyscypliny :)))

Vote up!
4
Vote down!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1465628

No widzisz, musiałem sie mocno zastanowić jak to możliwe że taki "As" blogosfery robi takie byki. To juz zupelnie niepojete, braki w wykształceniu wychodzą na jaw nawet wtedy gdy piszesz szybciej niz myślisz.

ps.

pozdrów  Conchite Wurst  (S.L)  bo widzę że reklame robi sobie na coraz to wiekszej ilości portali ,czyżby przygotowania do zgłoszenia swojej kandydatury na prezydenta

http://xiezyc.blogspot.co.uk/2014/04/ruski-hyde-park-czyli-neon24.html?showComment=1421629845440#c2413140495474318228

http://www.ekspedyt.org/andy-aandy/2015/02/13/33458_opara-ze-scierwoneonowki-w-filorosyjskich-gestych-oparach-putinowskiej-v-kolumny-z-centrum-w-krolewcu.html

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1465631

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Bibrus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

przlwć cdzą krw z n swj pństw.

Jż dwn tm psłm, ż nkt z &qt;wlkch&qt; plcm n rszy w sprw przgrnj krny.

Gdyby rdzm pltycy ml chć prml tj wdzy dśwdczn c Rmn Dmwsk t wdzlby, ż trz jst njlpszy

czs n ntrsy z Rsją, któr mgłby pdnść gspdrcz pdjącą Plskę.

W pltyc lczą sę tylk ntrsy, jszcz n jst z późn n zwrt w strnę wygrnj w strnę Rsj z którą pwnnśmy

trzymywć tk stsnk jk t rbą np. Nmcy.

Nchrnny pdk krny mż pcągnąć ns w czrną tchłń ndpwdnj pltyk wbc Rsj, któr prztrw

snkcj jż wkrótc zczn rzlczć z bzsnswn wsprn sł bndrwskch.

Pństw, któr mją żyć z Rsj stną sę nbwm ldrm rpjskg rzwj-Węgry, Nmcy mż nwt Grcj.

C, którzy n rzmją jk dzł współczsn pltyk zstną p rz kljn życ-przz zchód-jk ppr tltwy ch

smń. Stmy w kljc.

Tymczsm włdz krny &qt;gszftją&qt; pmm wjny:

http://wdmsc.nt.pl/swt/prsznk-pmm-wjny-prwdz-ntrsy-z-rsj/m0dfx

 

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-9

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1465643

... a po co czekać ?!

Natychmiast złożyć hołd lenny Putinowi, ponownie udostępnić bazy pod Legnicą i zaprosić dywizje bratniej armii, a gdyby car zechciał wyprawić się na zachód, to wstąpić ochotniczo do armii bisurmanów. Aaaa, zapomniałam, no i biznes biznes: cały przemysł zbrojeniowy i rolniczy na potrzeby armii cara .... i bedzie git !

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1465654

.... tak. na ten czas, to fundamentalne pytanie !

Po co czekać .... oddajmy sukinsynowi  wszystko : polską miedź, węgiel  dajmy mu Wawel, Warszawę i  Tatry.

U/U... zapytam bardzo poważnie : gdzie, pod jaką strzechą , rodzą się takie gnojki, jakim jest ten - powyżej ?

pozdrawiam 

M.

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1465655

W resortowych rodzinach !

To sowieckie plemniki przywiezione tu kiedyś na ruskich czołgach.

Dał przykład już jeden spec od robienia "łaski" - zaraźliwe jak widać.

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1465656

Bo:

Jesli chodzi o stosunki rosyjsko-polskie to oni [rusccy] czują się zawsze jako ludzie niższej kategori

'Polsza' dla nich jawi się jako kraina wyższej kultury,jako wyższy stan do ktorego dążą ze świadomością że nigdy nie dotrą.

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

kazikh

#1465686

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bibrus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

świat uciekł do przodu.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-7

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1465691

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1465704

I tu się z panią zgadzam, swołocz kacapska myśli po staremu, zabić zdobyć i przyłączyć do Rosji.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1465705

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bibrus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

kierują wami skrajne emocje wyrażające się brakiem argumentów i bezzasadnym obrażaniem.

Dobrze, że wyżywacie się na portalach, kierowanie państwem zostawcie mądrzejszym.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Gen-Waldemar-Skrzypczak-ostro-o-umowie-z-Minska-to-drwiny,wid,17258433,wiadomosc.html?ticaid=11457a

 

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-7

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1465666

Speców od robienia "łaski" ci u nas dostatek :)

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1465667

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bibrus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

poświęcić trochę mojego cennego czasu w słownej szermierce na argumenty był niejaki "Dixi".

Duużo wam brakuje do Jego poziomu dlatego żegnam państwa bez odbioru.

Dalsze obrażanie będzie skutkować interwencją u "Gawriona".

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-7

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1465668

Czym się Pan może tu pochwalić ... neonowym ćwierkaniem ? Co Pan w życiu osiągnął w polityce, że Pan mi pisze o mądrości, no poza tym że bzdeci tutaj o robieniu "łaski"  i cytuje innych ?

Bo ja na ten przykład mogę się pochwalić konkretem o TUTAJ !

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1465670

...chcesz się podpierać opinią Dixiego ? To przecie On  pierwszy określił cię rusosyfilisem ! - oczywiście, teraz z perspektywy minionych miesięcy - miał rację !

I nie strasz mnie Gawrionem... OK ?

Jeśli Gawrionowi zostało resztę honoru.... to wyśle cię , tam gdzie jest twój matecznik.... na NeŁon24 !!

roger

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1465679

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bibrus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1465693

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1465701

... On po prostu jest inteligentny, w przeciwieństwie do ruskich ćwoków.... wszelkiej, Neonowej maści !

No ale ty o tym wiesz doskonale ....prawda ?

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1465703

i bardzo prawdopodobna. Ze smutkiem i obawą przychylam się do twego kasandrycznego tonu. Trzeba mówić o realnym zagrożeniu Polski, powtarzać z uporem, że nikt nie będzie umierał w obronie naszej suwerenności! A euro-kołchoz pozostawi nas samych, tak jak to uczynił z Ukrainą.

Vote up!
7
Vote down!
-2

mika54

#1465674

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Bibrus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

pdj:

http://ndpndnttrdr.pl/319,s_kntr_rsj_-_kt_n_tym_trc.html

 

Vote up!
0
Vote down!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1465685

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

dobry link...

...aha, szkoda Twojego czasu na uświadamianie tych chazarów powyżej, ktoś, kto obraca się tylko w  strefie propagandy Sakiewicza nie potrafi pojąć prostych zależności geopolitycznych...bardzo ograniczeni ludzie, choć krzykliwi, niepowiem:))...z takimi nic się nie uda, bo będą swoje pitolić jak mantrę...

...ale zauważyłem, że i Tredera obracają za "prorosyjski tekst"...widocznie na każdym forum są "anioły stróże z pejsami" :)))..pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1465687

żydy, wszedzie żydy - co za wstretne pejsate żydy

zdrówka

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1465689

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...dziadziejesz Józek, staraj się bardziej, bo wypłaty za "pilnowanie tryba" nie będzie :))

Vote up!
2
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1465696

znowu pudło, bo 1 godzine i 11 minut  wczesniej niz napisałeś,zobacz na zegarek która jest u Ciebie

widzisz jaki sprytny jestem, jeszcze nie napiszesz a ja juz mam odpowiedz

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1465698

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bibrus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

jestem w trakcie poznawania niezwykłej postaci, jaką niewątpliwie był Kardynał August Hlond, adwersarzom polecam

lekturę Jego przemówień, powinni co nieco zrozumieć.

Posądzanie mnie o cokolwiek, przez ludzi mało rozumiejacych rzeczywistość ich otaczającą, bywa uciążliwe ale jest to cena

za walkę o sprawę słuszną.

Pozdrawiam.

"Króluj nam Chryste".

Vote up!
5
Vote down!
-7

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1465690

zależny jest jedynie od skali i siły wiary narodu.

Polska nie powstanie cudzą krzywdą ani udziałem w przemocy.

Zapamiętajcie dobrze słowa wielkiego Polaka:

..."Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod jej płaszczem. Nastąpi wielki triumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę". Ksiądz Prymas uwrażliwiał kapłanów i wiernych, aby byli świadomi, że są w samym centrum dramatycznego zmagania się dobra ze złem..."

Kardynał Polski August Hlond.

Precz z wojną, precz z udziałem w wojnie.

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1465688

Bibrusie a kto chce wojny - nazwiska,adresy,moga być nick-i

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1465692

oczernia i judzi jest w istocie za wojną.

Każda wojna zaczyna się tak samo-od słowa do słowa, od czynu do zbrodni.

Vote up!
5
Vote down!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1465694

Oj widac Bibrusie że dość wybiórczo to stosujesz, nie widzialem tego typu wpisu Twojego autorstwa na zaprzyjaznionym portalu

a pewnie wiesz dlaczego ?

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1465695

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1465700

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Stanislawos nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ot przykrość, lewackie cóś argumentem na coś?

Vote up!
0
Vote down!
-2

Stasiek

#1465791

Vote up!
5
Vote down!
0
#1465712

Tym razem pierwsza pod nuż Ukraina, ale pakt Berlin-Moskwa z 1939 r dalej aktualny.

Daleko wzroczność i przewidywania śp L. Kaczyńskiego prezydenta Polski, POkazują dlaczego musiał zginąć.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1465717

Dziwne, że nikt nie dostrzegł bardzo ważnego artykułu z zaprzyjaźnionego portalu "wPolityce",
Kilka dni temu był tam artykuł, który powinini przeczytać WSZYSCY mieszkańcy państw zrzeszonych w UE.

NIEMCY są najbogatszym narodem Europy.
W PRYWATNYCH RĘKACH NIEMCÓW JEST ......UWAGA!!!!!!!! 6 BI-LIO-NÓW €.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-2

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1465724