Sprawa TK - zepsuliśmy zabawkę PO-sitwie...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Kilka godzin temu pan prezydent Duda podpisał znowelizowaną ustawe o Trybunale Konstytucyjnym, odbierająca PO-sitwie możliwośc zaskarżania każdej ustawy nowego rządu .We wrześniu PO-mafia przy wsparciu komunistów i "zielonej zarazy" kolanem przepchnęła "zmianę" ustawy, oznaczającą faktyczne obsadzenie TK przez posłusznych nominatów PO i PSL. Jakoś wtedy nikt nie wrzeszczał w ogłupiaczu, że "nadciąga faszyzm" czy nie wzywał do tworzenia "ruchu oporu".A dziś ? Telewizor gotuje się od czerwonych z emocji twarzy, które "wyrażają oburzenie" czy nawet nazywają niewybranych jeszcze nowych sędziów TK - "kolaborantami".Tak to wyartykułował przed chwilą senator PO-sitwy - Rulewski. Znów celny i silny cios prezydenta Dudy i PiS w "elytę". Zabrano im zabawkę do ograniczania działań nowej władzy. Nikogo oczywiście z "autorytetów" czy "ekspertów" nie obchodzi zdanie zwykłych Polaków z nadzieją czekających na Zmianę. "Oni" przecież od lat traktują Polskę jako należny łup, a jej mieszkańców jak folawarcznych chłopów bez żadnych praw. Tak trzymać Szanowni Państwo - me(n)dialna zasłona otul;ająca PO-szustów już sie pruje, jeszcze chwila i Polacy (również lemingi) pozbają prawde o ostatnicj ośmiu latach i "dokonaniach" łże-elyty.

I dobre wiadomości - dziś zatrzymano prace nad sprzedażą i dzierżawą ziemi dla cudzoziemców, wszystkie agendy Agencji Nieruchomości Rolnych wstrzymały prace w tym zakresie. Pan prezydent podpisal ustawę nakazująca odprowadzenie 65%-wego podatku od odpraw szefów spólek państwowych. Dotąd gigantyczne odprawy sięgające milionów zlotych były od tego wolne. Przypomnieć warto,że koleś Tuska - Kilian po kilku miesiącach "pracy" w PGE (bez żadnych kwalifikacji) otrzymał odprawę w wysokości półtora miliona złotych!!! Mogło żyć się lepiej?

 Janek Bury, który "ukrywał się" w Warszawie dostal trzymiesięczną sankcję. Chyba śledczy też obawiali sie wizyty Seryjnego u niedawnego szefa "ludowców" i zapuszkowali Janka. Drugi z umoczonych po uszy w tej samej sprawie - Kwiatkowski, nadal szef NIK-u, ukrył sie  w szafie i udaje, że go nie ma. Wczoraj były szef kancelarii Bredzisława - Michałowski, starając się odpierać zarzuty dotyczące kradzieży w publicznych miejcach, stwierdził chyba po to by rozśmieszyć widzów - że przeciez NIK "prowadził  kontrolę" w kancelarii Komorowskiego i "wszystko było w porządku". Oni naprawdę mają nas za idiotów. Przecież Kwiatkowski to były mini-ster PO-sitwy, jak on mógł polecić uczciwie prowadzony audyt u Bredzisława? A to co pokazała kancelaria prezydenta Dudy w głowie się nie mieści.Im głośniej wrzeszczą na ekranie ogłupiacza bandyci, zlodzieje i przestepcy z "elyty" tym więcej w Polsce przekonanych, że sprawy idą we właściwym kierunku. Biadolenia i żale profesorskich pajacy, czy emerytowanych "autorytetów" to już łabędzi spiew sitwy. Panie prezesie Kaczyński - szacun...

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

wszystkich sądów, w tym też TK.chcą teraz orzekać w swojej sprawie.K ilka orzeczeń owego trybunału przeczy rozsądkowi.Kradzież pieniędzy z OFE, była kradzieżą dla dobra polski.Wcześniej posłowie z różnych frakcji też to robili nazywając to np. uwłaszczeniem.To co wygadują teraz różne pseudoautorytety powoduje wściekłość u zwykłych ludzi. Siedzi sobie jakiś safian,zoll  czy rzepliński ,albo morozowski  w telewizji i wygaduje brednie ,a odpowiedzieć mu nie można.Wygodne ,ciepłe posadki przy którycgh niewiele się w ciągu całego roku pracuje.Komentują że Prezydent musiał poczekać na prawomocny wyrok sądu w sprawie M.Kamińskiego.A jeśli owe niezawisłe sądy przeciągały by sprawe przez 10 albo 15 lat i na prawomocny wyrok by czekano..Co do zwykłych sądów takie przeciąganie spraw jest torturą, co chba nadal jest we wstępie Kodeksu Karnego.Zwykły żywy człowiek ma coś co się nazywa psychiką i takie przeciąganie sprawy jest karą dodatkową.Np,jest winien dostaje trzy lata bezwzględnego więzienia , na wyrok czekał 12 lat..Teraz  zapomniał za co siedzi.

Vote up!
11
Vote down!
0

staryk

#1499356

Nic nie słyszą, nic nie widzą. POza sobą.

Nikt z tych szmacianych "ekspertów"  - budek w Kaliszu, qni, chodząca niewinność Grabarczyk i reszta POlitycznego złomu  nawet się nie zająknęła na słowa PAD - "Wymiar sprawiedliwości nie potrafi skazać bandytów z Pruszkowa, nie potrafi skazać ludzi zamieszanych w procedery łapówkarskie, a z drugiej strony wymierza drakońskie kary ludziom, którzy chcą budować w Polsce silne państwo, którzy walczą z korupcją ".

Chyba ich w ogóle nie słyszeli, wsłuchani we własny bulgot. 

Łączewski też niewinny, że pisał motywację wyroku pół roku. Jakiś palant go nawet usprawiedliwiał i chwalił, że i tak szybko napisał przy takiej obszerności sprawy i twierdzenie, że pisał zbyt długo jest obraźliwe. 

Kamiński winny, zamachowcy na TK winni, winny ten chłopak, co przesiedział w areszcie ponad 3  lata bez postawionych zarzutów, bez wyroku, winny rolnik, no to mu komornik zabiera traktor... Ale minister sprawiedliwości z fałszywym zezwoleniem na broń czyli z nielegalną spluwą to jest jak najbardziej cacy i proszę się pana ministra nie czepiać bo on jest z Platformy Obywatelskiej, a Platformę ruszać to przestępstwo. 

I oczywiście Kopacz niewinna - nigdy nie kłamała, Komorowski też niewinny bo w końcu mogli go nie wybrać na prezydęta i wtedy nie miałby kasy państwowej do szastania i nie mieszkał w Pałacu, a jeśli ktokolwiek tu winien to tylko frajerzy, którzy go wybrali. Komorowski tak samo nie odpowiada za swych pracowników bo przecież z jakiej niby racji. Kto chce niech szuka kto wyniósł z Pałacu meble, sokowirówki, obrazy, żelazka, żyrandole. On święty i nietykalny, był zajęty tylko sprawowaniem swej prezydętury i ciężko pracował.

Nałęcz w tvn24 to był chyba bliski apopleksji bo tak bełkotał, że aż mu się kolejność prezydentów pomyliła, hehehe:

"To jest rzecz bez precedensu. Przecież już kilkakrotnie zmieniał się prezydent w Polsce i to w dramatycznych konfrontacyjnych okolicznościach. Wałęsa zastąpił śmiertelnego wroga Aleksandra Kwaśniewskiego… (…) Takiej bezprecedensowej napaści na Kancelarię Prezydenta, ale to też napaść na Bronisława Komorowskiego, dotąd nie było"

Nie idzie dojść z tego nałęczowskiego tańca św.Wita  czy Wałęsy śmiertelnym wrogiem był Kwaśniewski, czy też śmiertelnym wrogiem Kwaśniewskiego był Jaruzelski. 

No, aż chce się polecieć Nałęczem i rzec: 

"Nie ma takiej ofiary jakiej nie należałoby Nałęczu ponieść na ołtarzu przyjaźni nałęczo-komorowskiej"...

 

Październikowe wybory sprawiły, że orszak świętych i męczenników powiększył się o Platformę oPOzycyjną, ofiarę zmasowanego terroru kaczystowskiego. Tak mają teraz myśleć i uważać Polacy. 

 

Cytat kursywą pochodzi z: http://wpolityce.pl/polityka/272467-jak-zwykle-winni-sa-inni-roztrzesiony-nalecz-broni-sie-ws-audytu-nie-da-sie-szanowac-urzedu-jesli-najblizsi-wspolpracownicy-prezydenta-zaczynaja-od-opluskwiania-poprzednika

 

Pozdrawiam.

Vote up!
12
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499358

Ten wpis właściwie wszystko wyjaśnia co dotyczy TK.

Brutalne wypowiedzi zollów, stępniów i innych "autorytetów" działają na naszą korzyść. Nie mogą byli fałszywi tenorzy zrozumieć, iż utracili władzę i  ten ich "konstytucyjny" wybryk z sędziami TK z  czerwca  był równocześnie ich łabędzim śpiewem. 

Najbardziej mnie śmieszą poplecznicy POlactwa-lewactwa w rodzaju Petru i innych ZSL-owców. Nie rozumiem jednak dlaczego wraz z lewactwem wyszedł z Sejmu Kukiz i s-ka, a twórca Solidarności Walczącej Pan Kornel Morawiecki wstrzymał się od głosu w udzieleniu votum zaufania Pani premier Beacie Szydło i swojemu synowi Mateuszowi Morawieckiemu?!

                                                                                            Pozdrawiam autora bardzo serdecznie

Teraz mamy Polskę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po raz pierwszy od 1939 roku.

Vote up!
11
Vote down!
0

Aleksander Szumanski

#1499373

Czekajmy z niecierpliwością do 4 grudnia i zaprzysiężenia sędziów Trybunału Konstytucyjnego przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę.

Jestem dobrej myśli!!!

Vote up!
11
Vote down!
0

lwowianka

#1499374

...jesteśmy na dobrej drodze aby RZECZPOSPOLITĄ odzyskać! ...jako Rzeczpospolitą, czli Republikę, w rozumieniu polskim, a nie francuskim...bez patriokracji...

Vote up!
4
Vote down!
0

zimny drań
 

#1499381

No pięknie. Tak Dalej Trzymać PANIE PREZYDENCiE. Żadnej litości dla POtuskich łajdaków ! Wręcz przeciwnie.

Wielki Szacun.

A ten Rulewski o którym Yagonie Wspominasz, to ten sam Jan Rulewski, co kiedyś od zomowców dostał wp........ w Bydgoszczy za czasów Pierwszej Solidarności ?  Pamiętam moja rodzinka, z Bydgoszczy, gdzie kiedyś byłem przejazdem właśnie w tym czasie, bardzo pozytywnie wyrażała się o gostku. A on jak widać taki sam zwodziciel jak niejaki ...borsuk, WSIowy pies, ex "wuc" Senatu, czy inny bolek.

Czyżby tak się skundlił Rulewski na stare lata ?

Słuchać hadko !  Jak mawiał pan Longin Podbipięta herbu Zerwikaptur, w "Ogniem i Mieczem" naszego Wielkiego Henryka Sienkiewicza.

Wyciąć w pień POtuskie, POstkomusze badziewie !

czy ktoś zna statystyki z ZK w Polsce jak głosowali za kratkami złodzieje w ostatnich wyborach ?

I żeby była jasność - jestem za przywróceniem kary zasadniczej, czyli kary śmierci dla notorycznych morderców.

Przez szacunek dla Ofiar. Nie może być dalej tak, że Ofiara do grobu a morderca na wczasy do pierdla, gdzie ma za frico zapewnione wszystko. I wychodzi i dalej morduje. To jest szyderstwo z Prawa i ze Sprawiedliwości. Oglądałem kiedyś reportaż z więzienia, gdzie siedzieli wielokrotni mordercy. Każdy z nich nie miał nic przeciwko KS. Wiedzieli na co zasłużyli.   Ale mieli za to bezgraniczną pogardę, dla Wymiaru Sprawiedliwości, który zafundował im takie wczasy.

I każdy z nich mówił, że będzie dalej zabijał po wyjściu z ZK.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1499379

Nie man nic przeciwko KS, ale w wypadku zdrady, to  poprzedzonej torturami i za przkładem Bolesława Szczodrego i prawa średniowiecznego w Polsce..... poćwiartowaniem i rozrzuceniem po polu......

Vote up!
5
Vote down!
0

zimny drań
 

#1499380

Tasmy ze scenami z pobicia Rulewskiego byly hitem w moim otoczeniu. Ale okrzyki i wezwania, wydawaly mi sie nieco teatralne. A jeden ze znajomych wrecz twierdzil, ze to byla inscenizacja, a zeby, ktore mu wybite sztuczne.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1499382

Skład ustalił Bronek z WSI i powołał osiemnastu dyspozycyjnych i oddanych sędziów. Co wniesie zmiana pięciu?. Nic, zupełnie nic!...Tylko zmiana całości składu, rokuje nadzieję na zmiany!.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1499389

Yagonie! No tak... jak zwykle celnie punktujesz:) Brawo!

PO i okragłostołowa klika zrobiła skok na TK mianując swoich sedziów przed czasem upływu kadencji ich poprzedników. Cel był jasny - przyszły całkowity paraliż działań rządów PiS i zablokowanie zmian systemowych, zmian propolskich i odbudowy Polski. Taka role odgrywał też TK w czasie pierwszych rzadów PiS, LPR, S. A przecież sędsowie TK to dwie kadencje prezydenckie!... więc i TK miał na celu paraliz działań prewzydenbta A. Dudy, nawet cos kiedys chcieli uchwalić o możliwości "zawieszenia" prezydenta.

Ten skok PO-sitwy i całej III RP był zamachem stanu, zamachem na Polskę. 

Włodeuszu. Masz wiele racji. Przewaga nawet po nim oniacji nowych sedziów przez naszych będzie i tak po stronie III RP. Z tym, że mimo wszystko może sie okazac, że ta mniejszość będzie na tyle konstytucyjna, że pozowli na utemperowanie sędziów politycznych PO-PSL-SLD i zmianę ich słuzalczości politycznej. Przecież onio maja swoją pozycję, są sędziami i wydaje mi się, że ich wiekszośc jednak chce zapisac się w historii jako bezstronni luminarze temidy. Może jestem naiwny, ale wierzę, że tak się stanie. Poza tym w 2017 roku będą kolejne nominacje. 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1499461