To już jest koniec...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Poranne moje obawy stały się niestety rzeczywistością. Czy widzieliście Państwo tak samo wyraźnie jak ja twarze Kopacz, Kosiniaka, Karpińskiego podczas podpisywania "porozumienia" z górniczymi zwiazkami? Wypisane było na nich jedno krótkie zdanie - "Okłamaliśmy was bezczelnie,  te papiery to pic i fotomontaż i co nam teraz zrobicie ?". Nim wyjaśnię na czym opieram moje przypuszczenia jedno jestem winien ludziom, którzy pod ziemią tracili zdrowie i dla nas. Dziękuję górnikom, ich żonom, bliskim, samorządowcom i tym, którzy w odruchu solidarności wsparli śląski protest - rolnikom, naukowcom, energetykom, parlamentarzystom PiS, SP, PR, nauczycielom. I każdemu bez względu na zawód i pozycję kto w jakiejkolwiek formie przeciwstawił się w tych dniach sitwie. Wspólny głos oznacza,że w społeczeństwie usypianym i okłamywanym codziennie przez telewizor tkwią nadal pokłady patriotyzmu i uczciwości. To wielka wartość...

Niestety na podziękowanie nie zasługują liderzy związkowi. Ani Piotr Duda ani Kolorz, Ziętek czy Grzesik ani inni. Dlaczego ? Bo trzeba być naiwnym dzieckiem by po upiornej nocy z czwartku na piątek w sejmie uwierzyć w sobotę w "porozumienie" ze stroną rządową.  A ponieważ panowie zawodowi związkowcy dziećmi nie są raczej, to zostają dwa wyjścia. Pierwsze - dali się "ograć" Kopacz-ce i jej lokajom. Uwierzyli,że ich "naciski" zmusiły PO-szustów do ustępstw. Co więcej uwierzyli, że sitwa dotrzyma tego co dziś podpisała. Naiwność to nie przestępstwo, choć gdy szybko okaże się do czego może służyć papier z "porozumienia", to mało kto na Śląsku będzie jeszcze chciał być związkowcem... Po drugie -- wiedzieli, że to całe "porozumienie" to pic, ale podpisali je, idąc na rękę Kopacz-ce i Komorowskiemu ( wybory w maju).z innych niż naiwność powodów. Czy to możliwe by opisywane w internecie "powiązania" liderów związkowych z "kręcącymi w węglu" były prawdą ? Nie wiem więc się nie mądrzę...

 Ale muszę przypomnieć, że pan przewodniczący Piotr Duda podobnie zachowywał się po skandalu z podniesieniem wieku emerytalnego, po kradzieży pieniędzy Polaków z OFE - obu "prac" wykonanych przez oberprzestępcę słowiańskiego Kaszuba. Najpierw wywołano emocje, postawiono ludzi "na baczność", ogłoszono "pogotowie strajkowe", pokrzyczano w telewizorze groźnie, a potem - po cichu zwinięto flagi i tyle związkowych zawodowych liderów widziano. Aż po ostatni tydzień, kiedy górnicy czterech kopalń dowiedzieli sie z me(n)diów, ze właśnie tracą pracę. Jak zdesperowani ludzie zaczęli strajk to liderzy związkowi "stnęli na czele" i dziś ...po skanalizowaniu protestów - "porozumieli się" z rządem.( treść "porozumienia" polecam na - tvn24.pl - "Porozumienie rządu z górnikami"- warto). A zaczynało już być groźnie, protest rozlewać się zaczął na ulice - vide wieczorne zajścia w Zabrzu.

 Zostawiono samych sobie głodujących górników soli w Inowrocławiu, rolników, pocztowców, energetyków, leśników itd. Nie mam wątpliwości, że strajkujący pod ziemią nie myślą tak jak "ich" związkowi liderzy. Uspokojenie nastrojów dziś da zwycięstwo Komorowskiemu w maju, a potem jesienią wybory wygrają PO i PSL  (którym pomogą PKW i "niezawisłe" sądy). A za rok, nowa koalicja, prewnie z nowym premierem, wyrzuci to "porozumienie " do kosza i w Bytomiu, Zabrzu czy Brzeszczu zaczną postawać bieda-szyby na wzór wałbrzyskich.

 Ludzie!!! - chce się wrzasnąć do przywódców związkowych - tyle razy was okłamali, złamali wszelkie ustalenia, okradli całe gałęzie przemysłu, przehandlowali banki i ziemie, zamierzają się na wody, ;lasy i kopaliny a wy im wierzycie? Podpsiali przecież"klimatyczny pakiet" i MUSZĄ zlikwidować przemysł górniczy w Polsce! Tak sie zobowiązali wobec władców eurokołchozu i nie mają dziś wyjścia. Nie za darmo Tusk nicnierobi jako "prezydĘt Europy", nie za darmo wyekportowali tam Bieńkowską, Grasia, Lewandowskiego, Buzka itd, nie za darmo moszczą tam synekury dla innych kolesi. Oni MUSZĄ rozwalić śląski przemysł !!! Jedyną drogą ratunku dla Polski jest natychmiastowe odsunięcie sitwy PO-PSL od władzy. Dziś, panowie zwiazkowcy, staneliście przeciw oczekiwaniom milionów Polaków, naruszyliście wiarę w możliwość solidarnego działania.Gdy za rok (albo szybciej nawet) będziecie grzmieć,że PO-szuści was okłamali przypomnijcie sobie sobotę 17-go stycznia, gdy wielu rodakom tylko słowa piosenki Elektrycznych Gitar pozostały :

To już jest koniec, możemy iść 

To już jest koniec, bo nie ma już nic"...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (24 głosy)

Komentarze

"picowanym" porozumieniem jest bezapelacyjna, rozumieją to nawet w pierwszej klasie.

Górnicy mogą pakować walizki lub zapisywać się do PUP.

Masz całkowicie rację to koniec.

..."W latach 1998 – 2002 przewodniczącym Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność był Piotr Duda (obecnie szef NSZZ Solidarność), wiceprzewodniczącym był Domik Kolorz, późniejszy i aktualny przewodniczący Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. W tym też czasie, dokładnie w latach 1997 – 2001 rząd AWS z premierem J.Buzkiem na czele za 40 mld zł kredytów zagranicznych zlikwidowali 23 kopalnie zalewając je razem z wyposażeniem wodą.
Zatem sądząc po wcześniejszej działalności panów związkowców Dudy i Kolorza, radykalnych obrońców miejsc pracy górników, wniosek mogłem wyciągnąć tylko jeden: protest górniczy musi zakończyć się „sukcesem”.
Teraz czekamy już tylko na zwalnianie górników i ewentualną sprzedaż lub likwidację kopalń – jak restrukturyzacja, to restrukturyzacja...."

Źródło:

http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/117875,sukces-jest-porozumienie-z-gornikami

Pozdrawiam.

Vote up!
15
Vote down!
-2

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1461149

Kilka razy czytałam ten 9-cio stronicowy "dokument".
Nigdzie nie jest napisane żadne nazwisko!
Pod treścią poszczególnych punktów jest tak dużo pustego miejsca, że można tam wiele uzupełnień i "ozdobników" wstawić.
Tak ważną umowę podpisuje się NA KAŻDEJ STRONIE i bezpośrednio pod treścią.
Moim zdaniem jednak "zrobili w ciula" górników.
Ciekawe, co będzie, jak górnicy na spokojnie, w domach poczytają opinie i wypowiedzi na portalach.
Co będzie, jak do ich świadomości dotrze to, że jednak nie jest tak, jak powinno być.
Widać, że wielu Polaków zawiedzionych postawą przedstawicieli związkowych i oburzeni tym, co zrobili - swoją sympatię i szczere poparcie dla górników zmienili w pogardę i gniew.
Tym, co dzisiaj się wydarzyło - reżim chyba wykopał kolejny rów między Polakami, którzy już się jednoczyli, co było wyraźnie widać.
Nie dajmy się napuścić na górników. Oni są ofiarami nikczemnego porozumienia tych, którzy powinni ich bronić z władzą, która chce ich pozbawić godności i chleba.

Vote up!
13
Vote down!
-4

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1461154

rozwój wypadków, nieoczekiwane zwroty w decyzjach rządu stanowią tego potwierdzenie! Staram się zrozumieć zistniałą sytuację i daleka jestem od triumfalizmu i zadowolenia. Mój analityczny umysł podpowiada mi, iż to kolejna ustawka, ściema dla mas w wykonaniu reżymieszków. Liczę jedynie na zdrowy rozsądek górników, którzy nie dadzą się ogłupić iluzorycznym pociągnięciom duetu rządowo- związkowego!  Jakoś nie mam zaufania do związkowych przywódców i czystości ich altruistycznych intencji! Górnicy nie dajcie się kolejny raz oszukać tanimi gestami i mało znaczącymi porozumieniami!

Vote up!
11
Vote down!
0

mika54

#1461189

odegrali wspaniale swoje role w tej propagandowej ustawce.

Dla nich nie ma przebaczenia bo wiedzieli co czynią.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1461228

A gdzie tu katolickie miłosierdzie :-)))))

Vote up!
5
Vote down!
0
#1461229

Brygady Świętokrzyskiej NSZ

 Polsko zraniona, dobra Matko Nasza, 

Na Twoim czole męczeńska krew

Ty co nie przebaczasz nigdy Judaszom,

 

 

 

Vote up!
8
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1461230

a może to tylko zbłąkana duszyczka:-))))))))))

Zbłąkana duszyczka

Błąka się dusza po świecie

od nieba do piekła bram.

Chciałaby odpocząć przecież,

lecz nie chcą jej ni tu, ni tam.Do czyśćca więc zamierzała 

wstąpić na kilka godzin.

Wpuszczona też nie została.

Powód?...mało szkodliwy czyn.Nie nagrzeszyłaś – smutna

duszyczko miła – pojmujesz ?,

więc nie ma miejsca tutaj.

Tu się nie kwalifikujesz.A duszy przecież potrzeba

na gwałt spokoju wiecznego.

Do piekła albo do nieba.

Już było jej wszystko jedno.Sfrustrowała się duszyczka

i już nie wierzy duchom.

A teraz mówią ludziska,

że straszy, albo że UFO.Morał tu może pocieszyć ;

Ażeby tak w próżni nie tkwić,

trzeba porządnie nagrzeszyć,

albo bardzo porządnym być. 

autor
yamCito
 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1461234

Obserwując wydarzenia ostatnich lat.....stocznie...Smolensk,OFE, wiek 67, taśmy,wybory..... itd......władza jest coraz bezczelniejsza, na coraz więcej sobie pozwala bo ma na to przyzwolenie,a ludzie chcą być oszukiwani.

Vote up!
10
Vote down!
0

<p>strychninka</p>

#1461213

Oby nie musieli przywódcy przypomniec sobie słów  Wyspiańskiego :"Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur".

Była szansa na postawienie rządu PO-PSL pod ścianą, zaprzepaszczona. Górnicy załatwili swoje i...pozostawili lekarzy, pocztowców, kolejarzy, nauczycieli samych. To jest g...o nie "Solidarność". O to chodzi rządowi, podzielić i....wykastrować po kolei. Gdy dojdzie jednak do restrukturyzacji-likwidacji to panowie górnicy zostaniecie sasmi. Teraz płacicie za waszą "miłość" do PO, ale Tomczykiewicz i reszta bandy załatwia was. Co, jeszcze raz wasze żony będą łkać do kamer? Ktoi sie na to nabierze po raz kolejny?

Vote up!
11
Vote down!
0

Skorpion48

#1461218

Teraz czarno na białym widać, że zarząd Solidarności z Piotrem Dudą na czele to krety POlszewii.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1461227

Mam podobne wrażenie. "Czapa związkowa" z Piotrem Dudą załapała się na strajk (protest górniczy) dopiero po kilku dniach... niczym Bolek w czasie strajków sierpnia 1980 roku. Analizując całą działalność P. Dudy (a szczególnie jego rolę w skanalizowaniu i wygaszeniu prostestów związanych z wcześniejszym zamykaniem kopalń, poodwyższeniem wieku emerytalnego, kradzieżą przez rząd naszych pieniędzy z OFE) można mieć dużo podejrzeń, co do jego charakteru w Solidarności. Tak naprawdę ani razu w okresie swoich rządów nie zadbał o powszechny protest przeciw antypolskiej sitwie rządowej, a skutecznie "wygaszał" owe protesty. 

I dlatego mam mało zaufania do szefów związków zawodowych... i szkoda, że po raz kolejny nie wykorzystano szansy na ogólnopolski bunt społeczny...

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1461231

...P Krzysztofie przyznaje Panu racje. A tak na marginesie to ...

Pana ARTYKULY sa zawsze trafne.  

Pozdrawiam serdecznie zza wody (moze byc morza)

Vote up!
4
Vote down!
0
#1461250

.... bolek i zdrajca gornikow  razem z rzadem. PO i PSL  -- wi wytoczyc im proces.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1461249

Solidarnosć to  mit   którym żyją i czerpią  z niego korzysci   szefowie  regionów  .

Za dobre  pensje  udają  związkowcow  ,obrońców   pracowników .W  rzeczywistości działaja wyłącznie na swoje przetrwanie ,

aby załapac się  na kolejną  kadencję, bez narażania się komukolwiek. Przykładem  moze  być Szczecin gdzie na III kadencję  załapał  się   Mieczysław  Jurek (   n/b brat Marka Jurka   szkodnika  politycznego ) W  Szczecinie  mieście  frontowym nic  się nie dzieje  . Solidarności  nie widac ani  medialnie  ani  z działalności   . T o  obecny (czy  tylko  nie  udolny ) szef regionu odpowiada  za tragiczny  los  stoczni Szczecińskiej poniewarz  w chwili kiedy było  wyrażnie  widac działania  zmierzające do jej likwidacji .   Kiedy  to  w stoczni  pracowalo  około 18 000 tys  ludzi    mimo  apeli    wielu osób  nie  wyprowadzono ich na ulice   co  w kinsekwencji   moglo  doprowadzić  do uratowania  stoczni  . Działania  Zarządu Regionu  sprowadzają się  do pomachania  od czasu  do czasu  ,,chorągiewkami  "   co zawsze   kończy  się   kabaretem   organizacyjnym  . Mam sygnaly  że  podobnie jest   w innych  regionach  co nie rokuje nam niczego dobrego                                                                                                                                    

Vote up!
4
Vote down!
0

wladek851

#1461289

Zejscie do podziemia i nie ufac nikomu. Glupcy niech gnija bo niema innej rady.  Dobry artykul. Pozdrawiam wszystkich Niepoprawnych. Troche ostro ??  To zycie !!!

Vote up!
0
Vote down!
-1

casey

#1465114