Świetne wyniki gospodarcze Polski i totalny bełkot "totalnych"...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Przedstawione wczoraj przez Pana Wicepremiera Morawieckiego doskonałe wyniki gospodarcze Polski wywołały kolejną falę histerii u "totalnych". Bo oto Polacy naocznie przekonują się, że - wystarczy nie kraść! Sukcesy spółek skarbu państwa, odbudowa i rentowność coraz większej ilości gałęzi gospodarki udowadniają jak szkodliwa i zPOdziejska była sitwa żerująca na zasobach kraju przez osiem lat. Okazuje się, że opłacają się kopalnie, stocznie, zakłady zbrojeniowe, produkujące tabor kolejowy i ubrania. Cud...? Nie, tylko rzeczywiście wreszcie do władzy doszli ludzie myślący kategoriami wspólnoty narodowej, rozumiejący pracę dla społeczeństwa jako obowiązek. Przy tych danych gospodarczych wiadomo już dlaczego "totalni" nawet nie próbują tworzyć jakiejś własnej alternatywy - nie tylko nie potrafią ale i jest to niemal niemożliwe...

W zamian Rysiek urodził pomysł, że Jarosław Kaczyński (pewnie z powodu ogromnej dysproporcji intelektualnej) -  nie śmie mu "patrzeć w oczy". Prawda jest chyba bardziej prozaiczna - jaka to przyjemność patrzeć na idiotę Rysiu...? Gregor zaś po raz 456 zmienił pogląd co do konieczności "przyjmowania uchodźców" do Polski. Dziś, zapewne ku zdumieniu innych "totalnych" powiedział, że PO-mafia nie uczyni nic przeciw opinii większości Polaków. I jak tu żyć? Pani sędzina Gersdorf, której gromady idiotów z niemieckimi świecami w rękach, "broniły" w lipcu jak niepodległości, w chwili "bezrefleksyjności" poszła do pałacu nienawistnika prezydenta na zaprzysiężenie kolejnego sędziego TK. Inni sędziowie przyjmują z rąk ministra Ziobry akty nominacji na prezesów, łamiąc przez to "sędziowską solidarność". A było tak pięknie w III RP - i komu to przeszkadzało...?

I na koniec - przekaz pijaczyny Junckera, że stanowisko "pana prezydĘta" Tuska jest tylko balastem dla UE, do reszty pogrążyło "totalnych" w żałobie. No bo jak to tak? Dwa lata bezustannego plucia na Polskę i Polaków, tony donosów i lamentów o "łamaniu demokracji", osiem lat ciężkiej pracy nad uczynieniem z wolnego kraju skansenu i niemieckiego kondominium. Tyle kradzieży i niszczenia polskiej gospodarki na nic? "Czarna niewdzięczność" - chciałoby się rzec- gdyby nie politpoprawność, zabraniająca używania zwrotu "czarna" jako zbyt kojarząca się z tabunami islamskich bandziorów na zachodzie. PO-kolesie zapomnieli, że konfidenta się karmi i wynagradza, ale tylko do momentu gdy jest potrzebny - to prawda stara jak świat. Tusk jest już tylko balastem. Szybkimi krokami nadchodzi czas pobytu w ZK - Herr Tusk...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1548704

dochodu narodowego - maleja. Oczywiscie idealna sytuacja bylaby, gdybu dlugi nie rosly ( w wartosciach bezwzglednych) - tylko malaly. Obawiam sie jednak, ze poki rzadza w Polsce politycy ( a nie technokraci) - takiego luksusu nie bedziemy mieli.

Vote up!
1
Vote down!
0

mikolaj

#1548732

Choćby nie wiem co się działo niektórym zawsze mało.Najpierw stabilizacja ojczyzny Polski .

Vote up!
0
Vote down!
0

Zakamarnik

#1548881

rosną punkciki na Twoim blogu. I co ? I nic.

Vote up!
2
Vote down!
0

Apoloniusz

#1548778

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1548784

jesteś (trochę) niesprawiedliwa, gdyż póki co to zadłużenie maleje. Za życzenia od "serca", oczywiście dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
3
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1548800

Verita ? , czy przypadkiem nie opcja Więcej Europy w Europie.  Prywatnie większej bzdury nie słyszałem.

Vote up!
1
Vote down!
0

Zakamarnik

#1548882

Z jednej strony cieszy, ze Polska ma takie doskonale wyniki gospodarcze. Z drugiej zas strony brakuje mi tu statystyki - w jakim stopniu polskie firmy wplywaja na ten sukces. Obilo mi sie o uszy, ze niestety ten procent jest niewielki. Gdyby bylo inaczej cieszylabym sie w pelni. Doniesienia o sukcesach polskiej gospodarki brzmia czasem  jak propaganda sukcesu ( tak jak za PRL-u). Byc moze jest to takie babskie  przeczucie ??? Byc moze nauczylam sie przez lata sceptycyzmu?

Ja mieszkam w tych "znienawidzonych" Niemczech, i tu juz od wielu lat zauwazam obecnosc polskiej gospodarki. Do pracy jezdze polskimi "solarisami" a od kilku lat tez tramwajem TRAMINO. Nawet kwadryge w moim miescie na  reprezentacyjnym zamku budowala firma polska. Takie rzeczy ciesza, bo eksport przynosi dochod.

Satysfakcjonuje mnie fakt, ze konfidenci i targowica dostaja po nosie.Oby tak dalej!

Badzmy przezorni

pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

Gosia

#1548706

To z niekradzenia te wyniki? A ja głupi myślałem że z najlepszej koniunktury na świecie od II wojny światowej.

Te doskonałe wyniki byłyby doskonalsze gdyby nie nieufność przedsiębiorców do obecnego rządu. Prawda, wpływów z podatków przybyło jak nigdy, jest nawet nadwyżka, ale ja głupi czekam kiedy zamiast tę nadwyżkę przejeść władza w końcu zacznie obniżać niebotycznie wysokie podatki jakie mamy w kraju nad Wisłą. Przypominam - w sumie płacimy "władzy" prawie 70% tego co zarabiamy. Ostaje się w kieszeni jeno 30%. Jaki młody człowiek zechce w takim kraju swoją przyszłość budować?

Odnośnie doskonałych wyników gospodarczych - jak się to ma do naszej okolicy:

- Polska 4,4%, Czechy 4,5%,  Łotwa 4,8%, Estonia 5,1%, Słowenia 5,1%, Rumunia 5,7% !!!

Patrzcie jak w Rumuni przestali kraść! Hurra!

Vote up!
4
Vote down!
0
#1548711

gdyby krajem rzadzili technokraci znajacy sie na biznesie - a nie politycy. Jezeli wystarczy nie krasc, aby gospodarka rozwijala sie 4% rocznie - to przy sprawnym zarzadzaniu rozwijalaby sie zapewne kolo 10%....

pomarzyc nie wolno...?

Vote up!
1
Vote down!
0

mikolaj

#1548733

  Witaj! Strach pomyśleć, aby krajem sterował bezideowy rząd techniczny, bez narodowych Polskich wartości. To ma się uzupełniać. Wymieniałeś ostatnio kraje Które się szybciej rozwijają. Tylko zapomniałeś, że Polska była przez kilkadziesiąt lat pod okupacją sowiecką. To my graniczyliśmy z okupantem. To my mieliśmy póżniejsze rządy bezpieki, czyli rządy zdrajców, kolaborantów, sprzedawczyków i pospolitych złodziei!. Idzie Dobre, więc nie psujmy tego propagandą, przynajmniej Tutaj. Nikt nie mówił, że będzie szybko. Tu potrzeba kilka kadencji rządzenia krajem, aby wyczyścić Polskę z łajdackiego robactwa. Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1548735

po okrągłym stole rozkradziono kraj do fundamentów i niewiele brakowało ażeby nas na niewolników komuś  opieprzyli. Poza tym zdemoralizowane tzw. elyty" przeszły na wikt Niemców naszych nowo nam narajonych przyjaciół, a ci zadbali aby w Polsce nic nowego nie produkować. Koło się zamknęło. Jest szansa ? Gdyby nie było szansy, bylibyśmy w dalszym ciągu pupilami eurokołchoźników. Już samo to że wyją jest pokrzepiające. 

Vote up!
4
Vote down!
0

Apoloniusz

#1548781

i niech przy tym pozostana. Nikt mi nie wmowi, ze polityk, ktory przez kilkanascie czy kilkadziesiat lat zasiadal w sejmie, lub zajmowal jakies stanowiska w panstwowych instytucjach bedzie dobrym managerem przedsiebiorstwa. 

Politycy niech strzega "polskich narodowych wartosci" - to ich zadanie, ale za przeprroszeniem - niech sie odp.... a od zarzadzania firmami - bo po prostu tego nie potrafia. przydaloby sie za to w sejmie kilu technokratow, ktorzy wiedza "jak to dziala" (chodzi o gospodarke) z wlasnego doswiadczenia - ale to juz inny temat.

Jezeli 30 lat po upadku komuny bedziemy niski poziom zycia w Polsce usprawiedliwiac "okupacja sowiecka", to daleko nie zajedziemy. polska MUSI rozwijac sie w tempie 6-10% rocznie - inaczej nigdy nie dogoni poziomem zycia sredniej europejskiej (przynajmniej za zycia obecnego pokolenia).

Zabierzmy sie do uczciwej pracy - bez usparwiedliwiania niepowodzen sowietami, bezpieka, UE, zlodziejami...

PS. Najlepszy przyklad: ORLEN

Wszystkie inwestycje zagraniczne przynosza straty (na Litwie, w Czechach, w Niemczech). Wszystkie decyzje o inwestycjach zagranicznych podejmowali politycy. Orlen przynosi zyski (ktore wynikaja z jego monopolistycznej pozycji w Polsce, na te zyski skladaja sie wszyscy kupujacy w Polsce paliwa), ktore bylyby co roku wyzsze o kilka miliardow, gdyby nie koniecznosc pokrywania strat wynikajacych z decyzji politycznych.

Vote up!
0
Vote down!
0

mikolaj

#1548833

Mijają dwa lata i jakoś nikt ze złodziei, bandytów "rządzących" nie znalazł się za kratami. Najlepszym przykładem jest Hajka (HGW). Wsadzono "dla oka" parę płotek i też nie wiadomo czy nie po "odszkodowania" wielomilionowe.

Krzywousty - 21 Września, 2017 - 19:17 :

Polska 4,4%, Czechy 4,5%,  Łotwa 4,8%, Estonia 5,1%, Słowenia 5,1%, Rumunia 5,7% !!!

Vote up!
3
Vote down!
-1

antyleming

#1548734

  Witaj! Odpowiedź jest banalnie prosta. Kto miał ich sądzić, Kolesie? Dlatego pilna potrzeba radykalnej zmiany sądownictwa. Nie ma co w tej chwili gdybać, ale poczekać te parę dni na prezydenckie propozycje. Mam wiarę, że prezydent postąpi zgodne ze swoim programem wyborczym ! Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1548739

... a pani (lub pan) sędzia by uniewinnił.Poczekajmy na zmianę sądów, a wówczas zobaczymy czy wyniki "wsadzania" podskoczą.

Vote up!
3
Vote down!
0

Apoloniusz

#1548777

Serwus Yagonie12. Wpis mi się podoba. Nie ma cienia wątpliwości, że gospodarka polska się dźwiga, a z nią cały naród. Każdy uczciwy dostrzega bowiem gołym okiem, te lepsze parametry, możliwości, lepsze nastroje wśród ludzi. Bez dwóch zdań nowy rząd daleko mocniej budzi zaufanie, niż poprzednia ekipa, otoczona nimbem pomroczności i nieustannych afer. Co chwilę docierają do opinii społecznej, nowe pocieszające komnikaty, potwierdzone faktami: a to się rozwija, a tamto się opłaca. Tamtym notorycznie coś się waliło i wciąż się nie opłacało!

Musi natomiast niepokoić stały wzost zadłużenia, jako obrzydliwa spuścizna czasów komunistycznego PRL-u i III RP Pomrocznej. Zastanawia mnie także nieustanny wzrost napięcia na naszej wschodniej granicy, od lat mocno iskrzy z potężną Rosją. Neobanderowska Ukraina jest cholernie skonfliktowana i nieobliczalna! To wszystko koresponduje z niezwykle napiętą sytuacją w komunistycznej Korei Północnej. Gdzieś tam...... może nam grozić owa realna III wojna światowa. I po temu instynkt samozachowawczy ale i pamięć o pewnych faktach, przywołuje mi pewną niebezpieczną myśl, czy aby komuś mogłoby zależeć na podkarmieniu Polaków, by tym zachęceni i realnie wzmocnieni, jak zawsze honorowi, a do walki skorzy, by rzucili się chętnie znów w wir zawsze wyniszczającej wojny. Naturalnie w naszym regionie! Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1548737

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Skąd u Pana to przekonanie, że "Gospodarka się dźwiga do góry to pewne" ?.
Najwięcej pieniędzy do budżetu odprowadzają średnie, małe i mikro firmy. Siedzę w tym środowisku od lat "po uszy" i wiem co się dzieje. Strach w oczach i mnóstwo bankructw. Tak to niestety wygląda. "Uszczelnianie systemu podatkowego" kiedyś się skończy... i skończy się budżet. System centralnego ogrzewania nie zadziała samym uszczelnianiem instalacji, trzeba "dowalać do pieca" opał, by system funkcjonował. Sytuacja w tej chwili wygląda tak, że gospodarz nocą kradnie "opał", a w dzień kituje rury, wmawiając jednocześnie marznącej rodzinie, że temperatura rośnie.... Propaganda goni propagandę.
Za chwilę padnie piramida finansowa pod szumną nazwą ZUS, a to spowoduje lawinę. Obym się mylił.
Mam wrażenie graniczące z pewnością, że znów jesteśmy okradani...

Vote up!
0
Vote down!
-5
#1548745

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Duda namawia Polaków w USA do powrotu... Pytam, do czego?. "Lukę" po Polakach którzy wyemigrowali, z naddatkiem wypełnili Ukraińcy. Z miesiąca na miesiąc staja się coraz bardziej roszczeniowi.Co miesiąc żądają następnych podwyżek, zdając sobie sprawę z tego, ze większość małych i nie tylko małych firm , bez Ukraińców nie będzie funkcjonować. Rząd wpuścił ponad 2 miliony Ukraińców, skrupulatnie pilnując legalności ich zatrudnienia. Wiadomo o co chodzi, o ZUS. Musimy płacić za nich składki, których nigdy oni nie wykorzystają :). W ten sposób rząd chce ratować tę "piramidę". Przez wiele lat prowadząc działalność nie miałem kontroli Inspekcji Pracy. Po zatrudnieniu Ukraińców od razu miałem kontrolę trwającą praktycznie 2 miesiące . Do dziś inspekcja nie daje mi odetchnąć stawiając coraz to nowe wymagania. Oczywiście dla bezpieczeństwa Ukraińców :). Dla przykładu: Wymagają, bym na każdym czerwonym przycisku każdego urządzenia zamieścił napis STOP, zaś na zielonym START :). Poniosło mnie w momencie,gdy jeden z panów inspektorów zalecił, by napisy te wykonać pisownią ukraińską !!! Dla bezpieczeństwa pracownika oczywiście :) :).
Dobra zmiana...

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1548758

PS: czygospodarka moze "dzwigac sie na dol...?"

Vote up!
0
Vote down!
0

mikolaj

#1548834

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...tk jk wększ płw będz zwsz głswć z PSm ;-)
Vote up!
1
Vote down!
-4

Verita

#1548970

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1549011