Krajobraz po debacie...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Wieczorna debata doczekała się już wielu analiz, przedstawionych przez ekspertów, "ekspertów" i media. Dołożę swój kamyk.Rzeczywiście formuła przypomninała, jak celnie zauważył Grzegorz Braun, popularny teleturniej "Jeden z dziesięciu". Z tym, że tam musi zostać wyłoniony jeden zwycięzca, co w przypadku debaty nie jest juz takie proste. Dobrze jak na standardy "TVPlatforma" wypadł prowadzący Krzysztof Ziemiec.Pokazał różnym Kraśkom, Li(z)som, Olejnikom, Gugałom i Tadlom, że można być dziennikarzem nawet w reżimowej telewizji, nie trzeba się sprzedawać za pieniądze sitwie rządzącej. Ale ad rem...

Andrzej Duda starał się pokazać, że reprezentuje wyższą ligę, wypadł poprawnie, ale mówiąc językiem bokserskim, punktowal raczej niż dążył do nokautu.Zaczął ładnie, wyraźnie artykułując co będzie priorytetem jego prezydentury, potem nieco się pogubił w szczegółach, by zakończyć całkiem dobrze. Brakło ostrzejszych wypowiedzi pod adresem przestępców z PO, których twarzą jest Komorowski. Jakiś żart o odwadze, pokazanie niekompetencji "głowy" państwa, czegoś co można by powtarzać każdemu w ostatnich dniach kampanii.

Z "antysystemowych" kandydatów najlepiej moim zdaniem wypadli Marian Kowalski, Grzegorz Braun i Jacek Wilk. Pierwszy pokazał oblicze twardego faceta, wyraźnie odwoływał się do narodowych wartości i młodego elektoratu. Braun logicznie i krótko punktowal system patologii, od ćwierć wieku fałszywie nazywany III RP, jego słowa o konieczności ukarania więzieniem liderów PO-sitwy na pewno zostaną zapamiętane. Nieco za spokojnie swe logiczne argumenty przedstawiał Jacek Wilk, ale wydaje się, że dzięki nim stal się rozpoznawalny.

Nieznany powszechnie Paweł Tanajno próbował zainteresować sobą lewicowy elektorat, mówił ładnie, spójnie, nie wiem jednak czy to wystarczy by pamiętano w niedzielę jego nazwisko.

Paweł Kukiz miał umocnić się na trzeciej pozycji i zadania nie wypełnił. Pomysł z krzesłem dla nieobecnego Bredzisława był dobry, ale potem muzyk - polityk wykazał zbyt dużą nerwowość i tremę. Ale mówił mniejscami ostro i logicznie.

 Janusz Korwin - Mikke jak zwykle złamał porozumienie sprzed debaty, atakując JOW-y czyli sztandarowy pomysł Kukiza, z którym był umówiony na wspólpracę. To nie pownno dziwić, kilka miesięcy temu rozbił Kongres Nowej Prawicy ( z której teraz startuje Wilk). W moim pojęciu służy znanym sobie mocodawcom za "rozbijacza " elektoratu prawicowego i pomaga z premedytacją sitwie rządzącej. Starsi Czytelnicy pamiętają zapewne tę jego sztuczkę z rozbijaniem przed wyborami tego co stworzył , powtarzaną niezmiennie od ćwierć wieku.W ten sposób "kanalizuje " niezadowolonych z nie-rządów złodziei z PO,  szkoda młodych popierających jego "program"...

 Magdalena Ogórek, mimo komicznego nazwiska, wypadła nieźle, choć mówiła zbyt monotonnie i chyba ani razu się nie uśmiechnęła. A to przecież atut pięknych kobiet...Odrobiła lekcję z zapamiętaniem danych i przepisów prawa, nie straciła w każdym razie nic w sondażach.

 Kabaretowy występ Adama Jarubasa z PSL pokazal wzorzec aparatczyka władzy. Atakował on patologie i zaniedbania nie-rządu, którego częścią jest jego partia od ośmiu lat. Szkoda, że przy okazji nie złapał za rękę jakiegoś złodzieja bo mogłoby się okazać, że to ręka Piechocińskiego, Sawickiego, Żelichowskiego czy nawet pamiętającego piękny wiek XIX "marszałka" Zycha. W osmym roku trwania przestępczej sitwy PO-PSL nikt już nie nabierze się na obietnice i hasła "szeryfa" siedzącego od lat w środku tejże sitwy. Najlepiej to widać było gdy Kukiz ukłuł go "ZSL-em" a ten nawet nie mrugnął, może jest wykonany z japońskich podzespołów jak Waldek Pawlak?

O Palikocie wstyd pisać...ale to był już tylko cień PO-lityka, miotający się w swoich fobiach antyreligijno- genderowo- tęczowych.Ten projekt oficerów prowadzących już się zakończył.

 No i "wielki nieobecny". Gdyby był wczoraj w studio dziś PO musiałaby szukać nowego kandydata. Intelektualna przepaść między każdym z dziesięciu dyskutantów a Bredzisławem jest ogromna. O czym miałby mówić specjalista od kur? O zgodzie i bezpieczeństwioe na okrągło? Człówiek, który nawet żonę pozdrawia z podsuniętej kartki zostałby zmielony przez konkurentów w pierwszej odsłonie programu..."Sztab" tego nieudacznika wiedział co robi. Ale jest też druga strona nieobecności "głowy" państwa. Polacy nie znoszą tchórzy, krętaczy, kłamców - a na takiego wyszedł Komorowski "debatując" z zaprzyjaźnioonymi łżennikarzami w innym studio. Wybral po prostu mniejsze "zło", ośmieszył się ale nie pogrzebał zupełnie swych szans. Od rana me(n)dia będą "klajstrować" jego wpadkę, zobaczymy czy to wystarczy. Pamiętać trzeba, że Bredzisław ma w rezerwie PKW, legendarny system ewidencji "Źródło", "niezwisłe" okręgowe komisje wyborcze pełnie "niezawisłych" sędziów - pytanie czy to wystarczy by zafałszować wyniki już w pierwszej turze...?

 I na koniec pytanie do tych co nadal chcą trwać przy "zgodzie i bezpieczeństwie" PO-sitwy. Jak człowiek, który stchórzył i uciekł przed debatą z panami Tanajno, Wilkiem czy Kowalskim itd. jest zdolny debatować o polskich sprawach i walczyć o narodowy interes w rozmowach z prezydentem Putinem, kanzlerin Angelą czy Barackiem Hussainem Obamą? Przecież to niemożliwe.... Nie pozwólmy by po niedzielnych wyborach kanzlerin Angela mogła, jak to było w 2010 i 2011 roku, zadzwonić do prezydenta Putina z prostym przekazem po polskich wyborach - "Wasz prezydent, nasz premier"....

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1477468

Jakby już co, to pan Duda jest głównym rywalem w tej walce, a nie pan Grzegorz. Obrażanie nic tu nie da.

Vote up!
11
Vote down!
-3
#1477470

Expo przekolorował, ale w gruncie rzeczy to ma rację, bo to Braun zrobił najwięcej dla zwalczania prezydenta-rezydenta Komorowskiego. 

Gest Dudy byłby tylko oddaniem Braunowi sprawiedliwości, bo jeśliby się nie wycofał przy tym z wyborów, jego elektorat i tak by głosował na niego.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1477482

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wżm.Pzdrwm

Vote up!
6
Vote down!
-9

Verita

#1477484

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

No ze zdziwienia wyjść nie mogę że ktoś mnie na tym portalu ( tfuuuu ) poparł. Pozdrawiam Veritę
( chyba dobra końcówka bo zakładam że mam do czynienia z mądrą dziewczyną :)

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1477488

W kilku Tego forum Polski nie zniszczycie! Ruszacie, temat ktory nie znacie! Pan Duda Prezydentem Polski!! Nikt to nie zaklamie!!

Vote up!
6
Vote down!
-1

ronin

#1477569

Cala Polska stoi pod bronia! Broni nigdy dalej nie bedzie rzadzil Polska!!! Cala nadzieja to AK! Nie damy Polski Sowietom i Niemcom!

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1477572

Musimy postrzegac Polske! Polska to My! Koniec rzadow Czerwonych Psow!!! Polska moja,nasza ,pozdrawiam!

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1477575

Debata Komorowskiego w Polsacie jak i pozostałych kandydatów TVP1 na prezydenta dopiero tak naprawdę uwidoczniły potężną przewagę intelektualną kandydatów nad Komorowskim. Obecny prezydent tylko powtarza wyświechtane slogany i to jeszcze bez sensu, totalne dno.Myślę, że jeszcze bardziej stracił w oczach lemingów. W prawyborach zorganizowanych przez dzienniki w poszczególnych województwach Komorowski zbierał od 4% do 7% głosów, co dawało mu 7-8 miejsce. Wychodzi na to ,że teraz po debacie w Polsacie nie będzie miał realnie nawet 4% głosów i nie ma najmniejszych szans na reelekcję, o ile oczywiście POlszewicy nie zafałszują wyników. Chyba POlszewia zdaje sobie sprawę z marnych szans Komorowskiego i będzie chciała odwalić jakiś numer aby nie dopuścić do wyborów np: z jakiegoś powodu wprowadzając stan wyjątkowy, zwłaszcza że nie wyszła im ustawka Korwin-Kukiz. Z kandydatów na mnie pozytywne największe wrażenie zrobili Braun, Duda, Wilk i Kowalski, niezła była Ogórek i to w takiej kolejności. Słabiutko wypadł Kukiz, a jeszcze gorzej Korwin-szajba odbija mu coraz bardziej. Największym przegranym był bez wątpienia Palikot, buc i kmiot, psychopata antykościelny, ta jego dzika nienawiść do kościoła zlasowała mu łeb totalnie.

 

 

Vote up!
11
Vote down!
0
#1477471

Mówi się, że to do RFN przyłączono NRD po upadku muru berlińskiego. A jednak może było inaczej?
A może to do NRD przyłączono RFN ? No tak mówią fakty. Nie tylko mówią ale wręcz drą ryja !
PS
Jak ktoś chce faktów to polecam się.

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1477494

Też mi się wydaje, że RFN-owską formę wypełniono NRD-owską treścią. Mało tego - taka hybryda stała się wzorcem genetycznym dla eurosojuza.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1477495

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ExPO nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Skąd przyjaźń sowiecko-faszystowska ? Schrederowskie rury bałtyckie ? Skąd ? Gdzie współpraca w ramach Unii Europejskiej ? Gdzie ? Gdzie ? Gdzie współpraca energetyczna ? Na dziś najważniejsza ? Zawsze najważniejsza ? Gdzie armia niemiecka mająca bronić niepodległości Polski ? Co się stało z niemieckimi czołgami i myśliwcami ? Skąd ich tak nagła zawodność i nie zdolność do prowadzenia otwartej walki zbrojnej z czerwonymi bydlakami ? Gdzie to wszystko jest ? Skąd nagłe wzrosty franka ? Co się tu dzieje ? Dlaczego nie można wybudować jednej fregaty za miliard PLN ? Co się dzieje z terminalem gazowym ? Skąd to wszystko jest ? Dlaczego pękają autostrady ? Dlaczego nie wytrzymują mosty dopiero co zbudowane ? Co to jest ? Ktoś wie ?

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1477511

Żeby mieć pewność, że nie tylko mi się wydaje zajrzałem w google i oto narzucający się ciąg logiczny:

... czyli NWO,  Nowy Porządek Świata

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1477526

Kto jest za sprzedaniem naszych pięknych lasów jakiejś zdegenerowanej, wykolejonej, plemieńczej bandzie morderczych zwyrodnialców którzy Boga się bali i Syna Boga na śmierć krzyżową skazali ? Kto opowiada się za wypłaceniem jednego budżetu żydowskim grandziarzom z B&B ? Jaka jest tego podstawa prawna ? Mowa o mieniu BEZ SPADKOWYM ! Nie ma spadkobierców ? Bo zostali wyrżnięci przez Niemców ? Przez niemiaszków, bydlaczków ? No to sorry uzurpatory. Pójdźta sobie do Reichstagu i tam szukajcie kasy. Jak macie jakiś akt prawny uprawniający waszą do odszkodowania to walcie jak w dym. A jak nie to wyp erdalać, kolesie...

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1477499

Wlasnie parze kawe po przyjezdzie z Niemiec! Nie ogladalem!!!Zona ,byla polozna. Pomagamy Wyksztalconych przez PO dzieciom,bez pracy! Obecnie Anglia!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1477550

Mnie najbardziej podobało się wystąpienie Kowalskiego, tyle że to chyba on chciał sprzedawać broń na Ukrainę. Duda zaprezentował się przeciętnie, wydaje mi się, że jego hasła były mało nośne (choć i tak zamierzam na niego głosować). Ktoś z internautów tlumaczył, że nie chciał zrażać żadnej grupy.

Natomiast Braun nie ma żadnych szans ze swoją retoryką o różnych tam "żydowskich..." Razi ucho przeciętnego Polaka, wychowanego w pedagogice wstydu. Ale i tak wypadl dużo lepiej niż w telewizji internetowej, gdzie gadał, gadał i gadał o gebelsowskiej propagandzie (oczywiste fakty dotyczyły uczestników rajdu katyńskiego i Węgrzyna), nie zdązył zaprezentować programu.

Korwin mocno sobie zaszkodził zrywając umowę z Kukizem, co ten opisał na fb. Ale ten okazał się jak na początkującego  niezłym cwaniaczkiem, bo w internecie kursuje jego nagranie, że nie poprze żadnej partii, a po cichu dogadał się z Korwinem.

 

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1477571