Skundlenie owiec

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Od wczoraj trwa "inauguracyjny" popis "wielkiego autorytetu" lemingowej "elity" - Jerzego O. czyli Jurka Słoika, jak go nazywa internet. 62-letni ten młodzieniec wziął juz całkowity rozbrat z realnym światem ogłaszając, że atak na "jego osobę" porównać można ewentualnie z Holocaustem.Odkąd emerytowany łysol w czerwonych portkach i różowych goglach na nosie skakał po stole szukając mitycznego słoika z pieniędzmi, jest z nim tylko gorzej. Coraz mniej działa na odbiorców jego chamstwo stylizowane na luz i swojskość. Syn milicyjnego pułkownika z KG MO pewnie już w domu uczył się socjotechniki. Jego niejasne kontakty z władzą w latach 80-tych, wyjątkowy koniunkturalizm, dbałość o prywatny interes coraz trudniej zamilczeć .Żeby było jasne - ja nie uderzam w ideę WOŚP, nie krytykuję pomysłu na społeczną zbiórkę środków dla potrzebujących. Cieszy każdy rodzaj sprzętu zakupiony dla służby zdrowia. Wielokrotnie moi uczniowie brali udział w tych akcjach, uczyli sie wspólnego działania, uwrażliwiali na potrzeby innych. Dla nich Owsiak był "guru", Wałęsą przełomu stuleci.Nikt z nich, a i ja długo także, nie pomyśłał, że można z tej szlachetnej puszki brać pieniądze dla siebie. I to kto - sam "Jurek"! Jednak ostatnie dziesięć lat pokazało,że bez państwowego i samorządowego "tlenu" WOŚP by padła. Wielkie środki bezzwrotnie angażowane przez miasta i państwowe firmy, "licytowane" serduszka, inetrnetowe aukcje, bezpłatny czas antenowy w me(n)diach pokazywały, że piękna idea zmienia się w biznes. Dzisiaj suma kosztów poniesionych na "finał" jest równa, a może przekracza to co uda się zebrać z puszek. Dopiero jednak ostatni rok pokazał drugą twarz "Jurka" .Kilkumilionowe roczne "koszty administracyjne" Fundacji, nabyte nieruchomości, spółki "Mrówka cała" i "Złoty melon" konsumujące pieniądze ze szlachetnej zimowej zbiórki. Po odsunięciu parawanu pajac w czerwonych gatkach okazuje się sprytnym cwaniaczkiem zatrudniającym samego siebie czy żonę, korzystającym ze środków Fundacji WOŚP.  Wczorajsze wyrzucenie z konferencji prasowj dziennikarza TV Republika to już otwarty powrót do czasów PRL-u. Jurek Słoik odkręcił się zupełnie od przyzwoitości...

Mnie natomiast oburzyło milczenie pozostałych na sali łżennikarzy! Patrzyli jak "ochrona" ( swoją drogą po co piewcy "miłości" ochrona?) wyprowadza kolegę i nic. Nieodrodne dzieci Urbana, Li(s)za, Olejnik, Paradowskiej czy Michnika. Dodatki do mikrofonów...Według "elity " III RP tak wygląda "demokracja". Tylko nasi i tylko pytania prawomyślne. Zamachnąć się na "symbol"...o to karane będzie niedługo więzieniem. Co siedzi w glistach wystorojonych w garnitury i sukienki, iż nie reagowali ? Milczeli na sali, milczą też dziś w me(n)diach. Co więcej - kapłani kłamstwa - Żakowski i Maziarski z "GW" potraktowali "Jurka" jak ofiarę napaści. Krok dalej zrobił rzecznik TVP!!! - Rakowiecki, piętnując wyrzuconego dziennikarza, odsądzając go od czci i profesjonalizmu. Odwracanie znaczenia pojęć, znaczenia obrazu oglądanego na ekranie - to lewactwo w czystej postaci. Wczoraj nowotwór pokazał kolejne swoje oblicze. Udowodnił też, że dziesiątki rozsadników zaszczepił już w młodych łżennikarzach płci obojga.

Ten zamęt wokół Słoika odwrócił uwagę od tragedii górników. Od okupacyjnego strajku w kopalni "Brzeszcze" zesperowanych ludzi.Premiera  Kopacz-ka rzecz jasna zniknęła za drzwiami, wypchnęła do telewizora swoich mini-strów. Ci, jak zwykle PO-szuści, zaczęli udowadniać,że zamknięcie kopalń to "sukces", a górnicy z "restrukturyzowanych" zakładów "na pewno znajdą pracę". To kłamstwo identyczne z czasem, gdy Tusk podobne bajki opowiadał pracownikom "restrukturyzowanych" stoczni. Ta sitwa potrafi tylko niszczyć, okradać społeczeństwo, oddawać za bezcen narodowy majątek. Jak długo my Polacy będziemy patrzeć biernie jak nas dzielą, skłócają, potem okradają i śmieją się, bo IM - żyje sie lepiej ?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:33)

Komentarze

Więc dziś nie należy dawać  krętaczom

Lecz tym co niewiele dziś w Polsce znaczą

Nie należy też przy tym trąbić wokół

By nie powstał próżności zwykłej cokół

Górnicy zaś myślę zrobią porządek

I nie będzie rządził Polską  wielbłądek

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1459706

obnazajacy jego perfidje wykorzystywania dzieci i niewiedzy spoleczenstwa, do nabijania kabzy pieniedzmi podatnika,sobie i bandzie, ktora go popiera.
Reakcja byla taka, ze nie tylko od oszolomow mnie wyzwano, ale duza czesc srodowiska polonijnego wytykala mnie palcem jako tego co jest przeciwny ratowac polskie chore dzieci.
Oczywiscie argumenty i liczby przedstwione czarno na bialym sciagniete z dostepnego publicznie rozliczenia nie trafialy do przkabaconych fanatykow WOSPu,ale ja stosujacy zasade ze nawet jak by 99% bylo by innego zdania niz ja to wcale to nie znaczy ze oni maja racje.
Tak ze sie nie przestraszylem nagonki i skutek jest taki ze juz wiecej tu gdzie mieszkam zbiorek nie robia - przekret owsikowy zostal pogoniony raz na zawsze.

Niestety czesc Polakow ma cos z barana,leci bez myslenia jeden za drugim czasem nawet w przepasc.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0
#1459712

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Speed58 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

produkuj się do woli,bo jak na razie,to poza pisaniem głupot nic innego nie masz do zaoferowania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-7

Speed58

#1459730

Co jest glupota co napisalem ?
Nie wiem gdzie mieszkasz,ale kompletnie nie masz pojecia o czym piszesz - chodzi o "ZROB TO CO ON"
to znaczy zebym pral mozgi dzieciom pod chaslem "robta co chceta" i zebym je blogoslawil jak sie tazaja pijani znarkotyzowani nago w blocie w Jarocinie.
Albo moze Ci chodzi o to zebym okradal Polakow pod pretekstem zbiorki na biedne dzieci?I kase wpychal w prywatna kabze swoja i swoich WSIokowskich i postPRLowskich sposnsorow?
Albos dobry czlowie i naiwny, albos naslany obronca najwiekszego mafijnego przkretu w Polsce zalegalizowanego przez pookraglostolowy uklad trzymajacy wladze w Polsce.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1459784

Ergo, skundlona rogacizna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1459782

...człowiek oszukał podstępnie tysiące - jedynym logicznym posunięciem jest ignorowanie datków, już coś się dzieje i na pewno się Król Słój boi, przecież pracował na idealny biznes, to wszak jego osiągnięcie życiowe - sytuację mamy jednak taką że wielu tkwi w błogiej próżni sami siebie okłamując - bo przecież ciężko jest się przyznać do tego że dało się nabić w butelkę...lepiej sobie tkwić w błogim zakłamaniu i dać złotówkę - mieć spełniony dobry uczynek na cały rok....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1459807

W latach 90 mój proboszcz z ambony już wtedy mówił ze, Jurek słoik to złodziej, i POd płaszczykiem szlachetnej zbiórki, na szczytny cel, nabija sobie kasę. Pamiętam jakie oburzenie to wywołało, lemingi pisały do biskupa, by proboszcza odwołać, i się nie udało by go odwołać.

Bo to był prawdziwy kapłan z wizją, i zawsze mówił, że w Polsce po 1989, dalej rządzą komuniści, tylko teraz mogą kraść, w majestacie prawa, wymyślając prywatyzacje.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1459840

-

q- jak ku  ślepa mordercza POdziemi neoprl - - -

.

rprl.blogspot.com/

Dzięki  Yagon  Pozdrawiam z szacunkiem

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1463911