Dwie Targowice - podobieństwa i różnice...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

27 kwietnia 1792 roku trzynastu magnatów (nie można napisać - polskich) zawiązało w Petersburgu konfederację generalną. Jednocześnie zwrócili się z wiernopoddańczym adresem do carowej Katarzyny II o pomoc zbrojną przeciw Polsce. Warto przypomnieć te nazwiska - Stanisław Szczęsny Potocki,  Franciszek Ksawery Branicki, Seweryn Rzewuski, książę Antoni Czetwertyński, Józef Wielhorski, Adam Moszczeński, Antoni Złotnicki, Jan Zagórski, Jan Suchorzewski, Franciszek Hulewicz, Michał Kobyłecki i Jan Święjkowski. Akt "konfederacji" zredagował rosyjski generał Wasilij Popow, współpracownik księcia Grigorija Potiomkina. Oskarżano w nim króla Stanisława Poniatowskiego o "despotyzm" i nie poszanowanie praw szlacheckich m.in. poprzez likwidację w Konstytucji Majowej wyjątkowo szkodliwych zasad - liberum veto i wolnej elekcji. "A że Rzeczpospolita podbita i w rękach swych ciemiężycielów moc całą mająca, własnymi się z niewoli dźwignąć nie może siłami, nic jej innego nie zostaje, tylko uciec się z ufnością do wielkiej Katarzyny, która Narodowi Sąsiedniemu przyjaznemu i sprzymierzonemu z taką sławą i sprawiedliwością panuje" - pisali "konfederaci" do Katarzyny II. Uzgodniono także, że po wejściu wojsk rosyjskich "przyjaciół" do Polski, akt "konfederacji" zostanie ogłoszony w przygranicznej mieścinie Targowica pod fałszywą datą 14 maja 1792 roku. Finał znamy...

13 czerwca 2018 roku czternastu zaprzańców - politykierów (nie można napisać - polskich) zwróciło się z wiernopoddańczą prośbą do lewackich KE i UE o "obronę praworządności w Polsce". Warto wymienić te nazwiska - Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Andrzej Olechowski, Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz, Dariusz Rosati, Daniel Rotfeld, Radosław Sikorski, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis, Zbigniew Bujak. Ich zdaniem 3 lipca, gdy wejdzie w życie nowelizacja ustawy o SN dojdzie do "zniesienia zasady trójpodziału władzy i istoty demokratycznego państwa prawa". Autorzy listu uważają, że " mechanizmy obrony państwa prawa w Polsce okazały się zbyt słabe" dlatego "ostatnią instancją, która może obronić polską praworządność jest UE". "Będąc obywatelami Polski czujemy się również obywatelami Europy, dlatego świadomi znaczenia wolnej, praworządnej i demokratycznej Polski w UE apelujemy do KE oraz do Rady UE o pozostanie wiernymi podstawowym wartościom zapisanym w artykule 2 traktatu o UE" - napisali autorzy. Finału jeszcze nie znamy...

Katarzyna II siłą zdusiła wolnościowy zryw Polaków, Poniatowski przystąpił do Targowicy, a układy rozbiorowe z 1793 i 1795 roku zakończyły na 123 lata istnienie państwa polskiego. Od czasu słynnej "transformacji ustrojowej" z 1989 roku, która była po prostu realizacją magdalenkowego układu "czerwonych" z "różowymi", mieliśmy niesuwerenną III RP, z krótkimi wolnościowymi zrywami z lat 1992 oraz 2005-2007. Akt targowicki podpisywali zadeklarowani zwolennicy Rosji, lecz konfidentów i agentów carowej było wśród nich tylko kilku. Dzisiejszy apel wydrukowany w GWnie podpisało trzech byłych (na szczęście) prezydentów- agentów, pięciu byłych premierów i MSZ - agentów, trzech "legendarnych opozycjonistów" na pasku SB, Zdradek - agent podwójny albo potrójny oraz Kazek Marcinkiewicz, którego nikt werbować nie chciał z powodu wrodzonej tępoty...Katarzyna II miała militarną siłę, a UE ma Timmermansa, Junckera, Tuska albo faceta o imieniu - przepraszam za słowo - Guy, którymi kręci Frau Angela...ot i cała różnica...

I na koniec - kwik "nadzwyczajnej kasty" i zupełna bierność "ulicy" pokazują, że wyczerpuje się amunicja "totalnych". Co prawda w Brukseli oszalali z nienawiści do Polski - Lewandowski, Thun, Boni, Pitera, Scheiss...pardon - oczywiście Szejnfeld itd. wrzeszczą nadal o "pisowskiej dyktaturze" - to nie ma wątpliwości - nikt w Polsce (poza grupą opłacanych przez Sorosa "demonstrantów") nie wyjdzie na ulice by bronić paniulki Gersdorf,  albo "sędziów" Żurka, Tulei, Rzeplińskiego czyli układu stworzonego przez łże-elytę III RP na szkodę narodu...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (21 głosów)

Komentarze

Nie wszystko, co robi PiS mi się podoba, ale Platforma Obciachu to zbieranina ludzi bez honoru, volksdojczów, złodziei, którzy zdradzają Polskę i Polaków.

WSZYSCY WON!

 

Żyd Aaron Langman, współtwórca Programu Powszechnej Prywatyzacji, który nazwany został najdroższą porażką III RP. Majątek obejmujący 512 przedsiębiorstw państwowych stał się przedmiotem afer, korupcji i nielegalnych transakcji, na których wzbogacili się oszuści i złodzieje.

Vote up!
18
Vote down!
0
#1565883

Żyd Aaron Langman, współtwórca Pogromu Powszechnej Prywatyzacji...
Taka banda razem z volksdojczem- Tuskiem, Rebe-Rostowskim i Tabletką-Balcerowiczem, takich "innych Janosików",  co zabierali biednym a rozdawali bogatym....
 

Vote up!
10
Vote down!
0

zimny drań
 

#1565900

Koledze Januszkowi L. ze szkoły nr.6 w Sopocie, przesyłam ten wiersz, aby się otrząsł z tego co narobił i wiał do swojej rodziny Langmanów w Jerozolimie. Brukselii już nie naprawi. Polska mu nie podaruje. Więc co Aaronie, może  zajrzyj do : https://gloria.tv/article/kvdY7gJCRfqu4YE7Ncu32J9tZ ? Tam znajdziesz i zobaczysz wszystkich swoich kolesi. Do Polski nie wracają.

 

 

ŻYDZI Julian Tuwim

Czarni, chytrzy, brodaci,
Z obłąkanymi oczyma,
W których jest wieczny lęk,
W których jest wieków spuścizna,
Ludzie,
Którzy nie wiedzą, co znaczy ojczyzna,
Bo żyją wszędy,
Tragiczni, nerwowi ludzie,
Przybłędy.

Szwargocą, wiecznie szwargocą
Wymachując długimi rękoma,
Opowiadają sobie jakieś trwożne rzeczy
I uśmiechają się chytrze,
Tajnie posiedli najskrytsze
Z miliarda czarnych, pokracznych literek
Ci chorzy obłąkańcy,
Wybrany Ród człowieczy!
Pomazańcy!

Pogładzą mokre brody
I znowu radzą, radzą…
– Tego na bok odprowadzą,
Tego wołają na stronę,

Trzęsą się… oczy strwożone
Rzucą szybko przed siebie,
Czy ktoś nie słyszy…

Wieki wyryły im na twarzach
Bolesny grymas cierpienia,
Bo noszą w duszy wspomnienia
O murach Jerozolimy,
O jakimś czarnym pogrzebie,
O rykach na cmentarzach…

…Jakaś szatańska Msza,
Jakieś ukryte zbrodnie
(…pod oknami… w piątki… przechodnie…
Goje… zajrzą do okien… Sza! Sza-a-a!)

Vote up!
14
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#1565903

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Julek Tuwim też był Żydem,  jeno naszym Żydem, a wiec POLAKIEM...

 

Vote up!
3
Vote down!
-5

chris

#1565908

  Witam! Nie mielibyśmy tego syfu, gdyby przeprowadzono w Polsce dekomunizację łącznie z pokoleniem resortowych. Mamy obecnie rząd, który może wreszcie to zrealizować. Ci którzy mówią, że za póżno, są umaczani w tym szambie. Obecny przerost Targowicy w Polskim parlamencie i UE, to chora rzeczywistość. Docierając do sedna, widzimy fundament Targowicy, czyli sądy ich gwarantem trwania. Dlaczego ta upadła kasta chce się nadal sama wybierać, skoro nie ma w obecnej  konstytucji takiego widocznego formalnego zapisu.Targowicę trzeba wyciąć czerwoną kartą wyborczą, przy pełnej mobilizacji społeczeństwa. Pozdrawiam! 

Vote up!
13
Vote down!
0

ronin

#1565910

Czego bronią próżniacze elity - Konstytucji
przez Kwaśniewskiego i Gieremka uszytej?
Na próżno rwać z głowy włosy, nie można
się totalnej opozycji dziwować. Ci obrońcy
demokracji - pokwitowali pieniądze Sarosa.
Teraz muszą srebrniki zdrady, odpracować.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1565949

Naród śpi.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Verita

#1565967

Teraz mamy dwie Targowice.

Jedna wysmarowała pismo do Unii Europejskiej, aby upilnowała interesów ich frakcji źydów

a druga sprowadziła obce wojska do Polski, aby pilnować interesów innej frakcji żydów, kiedy Polacy podniosą protest, gdy będą im zabierane i ulice i kamienice w myśl amerykańskiej ustawy popierającej żydowskie uroszczenia "spadkowe".

WSZYSCY WON!

Vote up!
6
Vote down!
-3

Lotna

 

#1565956

Targowic jest zdrada.Zdrada patriotyzmu narodowego, zdrada ideałów przodków, świadome zatruwanie tkanki narodowej z jakichkolwiek, nawet najpodlejszych przesłanek. Sprzeniewierzenie się historii Narodu ( o ile jest się jego członkiem- co niektórym nie bardzo wychodzi), a zaszli - zanieśli ich kompani?- wysoko, najwyżej, jak to możliwe. Podstępem, kłamstwem, zwodniczymi obietnicami. O zdradzie mówi się otwartym tekstem, z uśmiechem na ustach, na wiecach i mitingach w świetle świec! A organa nic, hołubią jakieś lokalne bzdety, cuda wianki i łapanki. A ZDRAJCY kłapią na prawo i lewo o swoich zamiarach, piszą, donoszą pisząc.Kasty obradują jak gdyby nigdy nic, fetuje się oszczerce z UE, który polubił chyba darmowe, wystawne obiadki w pałacach Warszawy i sobie przyjeżdża, kiedy chce, do Moskwy się wybierając naprawdę ( sam powiedział, jest nagrane). Czy Polskie Państwo ( specjalnie z dużej litery, jako mój wyraz szacunku i czci) już całkiem w paraliżu? Całkowicie zatrute, że można ćwiczyć zdobywanie jego lotniska, ni z gruszki, ni z pietruszki, nie przez sojusznika, lub członka NATO?

Vote up!
6
Vote down!
0

yenom

#1565959

...bo Polacy nie znają swojej historii. Pisze się im fałszywą historię, fałszywe biografie przywódców, stawia pomniki ...a potem taki historyk jeden z drugim, w randze premiera czy prezydenta, składa wieńce pod pomnikiem mordercy i czci zdrajcę, nie tylko w PRL ...ciągle i wciąż Polacy są tumanieni.

 

https://www.youtube.com/watch?v=H_32ITML1tU(link is external)

https://www.youtube.com/watch?v=BMXNYZp7Yl0(link is external)

https://www.youtube.com/watch?v=thhZV0O1RkM(link is external)

Vote up!
5
Vote down!
0

Verita

#1565968

Vote up!
8
Vote down!
-1

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1565963

Nie tędy droga. Chrystusa Króla nam trzeba, odnowy moralnej. Powiesisz i co? Przyślą nowego piłsudskiego lub rokossowskiego....i dalej będą rządzić.Co z ciebie za moher, że tego nie wiesz?

Vote up!
4
Vote down!
-1

Verita

#1565966

śpi,  ale jest nieludzko zdeprawowany... zdejmują krzyże w wielu ważnych miejscach uśmiercili Chrystusa po raz wtórny,  a Naród daje na to przyzwolenie...i nie tylko na to...

" Pedalstwo" rządzi,  a ludzie idą do Biedronki po chleb...jakby nigdy nic...

Vote up!
4
Vote down!
-2

chris

#1565976

Na przykład Brutus i Cezar. Ten ostatni został zamordowany przez przyjaciela w obronie demokracji. Zwolennicy demokracji walcząc o nią nie cofną się prze żadną zbrodnią. Spójrzmy na Grecję, najczęściej używanym napojem była cykuta, pospólstwo czyli demos zmuszał do jej wypicia swych dotychczasowych idoli.

Targowica i Konstytucja, to Targowiczanie walczyli w obronie demokracji. Za konstytucją głosowało bodajże tylko około osiemdziesięciu spiskowców, trudno tu nawet mówić o posłach,  posiedzenie sejmu  było zwołane w tajemnicy przed większością posłów. Sejm był czteroletni, właściwie tak jak teraz u nas. To nieustanne sejmowanie to tragedia, żadnego namysłu, żadnej przerwy. No i mamy to co mamy. Stronnictwo ruskie, pruskie i nazwijmy pieniądza zdaje się że najliczniejsze.

 Wymóg jednomyślności jest bardzo często stosowany. Właściwie w dużym państwie w pewnych sprawach jest konieczny. Pewnym wyjściem z sytuacji jest tak zwana większość kwalifikowana.

No i mamy jeszcze referenda. A propos referendum powinno być ich co najmniej dwa, w pierwszym pytanie:

  1. Czy chcesz żeby było referendum.
  2. Ila ma być pytań a(1-10); b(10-100); c(100-1000)

Dopiero potem powinniśmy się zacząć zastanawiać nad pytaniami które Pan Prezydent by mógł nam zadać. Po głosowaniu czekała by nas dyskusja czy wyniki mają być jawne, czy utajnione tak jak wiadomy aneks.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0
#1566047

Pierwsi po wsze czasy okryli się hańbą, skonfiskowano im majątki, niektórych skazano na śmierć, ci drudzy wręcz przeciwnie ograbili kogo mogli, zyją sobie jak pączki w maśle na brukselskim wikcie i mają wszystko w dupie.
Wysłać wszystkich na bezrobocie, właściwi ludzie na właściwym miejscu.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1566206