Nuclear Sharing

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Dzisiaj mamy odpowiedź Departamentu Stanu, która składa się z dwóch istotnych zdań, ]]>mówił Tomasz Sakiewicz w Savannah]]> w czasie trwającego do niedzieli IX Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" z USA i Kanady:

Pierwsze, że "na razie" nie planują rozmieszczenia broni atomowej w państwach NATO, które były wcześniej w sferze sowieckiej. Z jednej strony jest to dla nas nieprzyjemne, bo dalej są rozróżniane te sfery, byłe państwa sfery sowieckiej i państwa, które w niej nie były, czyli uwzględniają aspiracje i lęki rosyjskie.
Ale drugie zdanie jest dużo bardziej pozytywne; - że "obserwują zmieniającą się sytuację i będą reagowali w zależności od sytuacji". Co to oznacza? Że powiedzieli Putinowi: "Do tej pory uwzględnialiśmy twoje aspiracje, ale możemy je przestać uwzględniać i wyślemy broń atomową do Polski". Tak to należy odczytywać: jeśli będzie następował scenariusz eskalacji, to USA zaczną montować głowice atomowe na terenie Polski.

 

Komentarz:
Trzeba niestety zauważyć, że ostatnie kompromitujące oświadczenia Radosława Sikorskiego, Bronisława Komorowskiego, generała Mirosława Różańskiego, byłego ministra obrony Tomasza Siemoniaka i innnych polityków totalnej opozycji, składane w przedwyborczym roku mogły mocno wpłynąć na pełne rezerwy stanowisko Departamentu Stanu, który musi liczyć się z ryzykiem głupoty i wiarołomności polityków pretendującyvh do władzy w Polsce, po ewentualnym wygraniu wyborów. 

Taki Radosław Sikorski z pewnością nie będzie robił laski Ameryce, już raczej należy liczyć na zbiorowe robienie laski Federacji Rosyjskiej, Syrii a nawet ]]>synowi prezydenta Ugandy]]> przez wszyskich polityków totalitarnej opozycji.

 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Nic z tego, że narracja totalitarnej opozycji ocieka ordynarnym kłamstwem, ważne i zarazem alarmujące jest to, że to działa. Jan Rokita w odpowiedzi na GORĄCE PYTANIA zauważył, że najobrzydliwsze nawet kłamstwa Donalda Tuska są dobrze zrobione i wykonane. Dobrze, oczywiście z punktu widzenia niemieckiego albo rosyjskiego celu. Ta niewątpliwie sterowana z zewnątrz dezinformacja jest po prostu skuteczna.

Do wyborów jest tylko rok i absolutnie koniecznie trzeba się za to kłamstwo zabrać z całą energią. Pamiętajmy - ich celem jest rozpieprzenie Polski. Pamiętajmy, aby zniszczyć nasze Państwo, wystarczy władza durniów.
Durnie nawet nie muszą komukolwiek służyć, nie muszą szarpać się ani na niemieckiej ani na rosyjskiej smyczy. Wystarczy, że są durniami. A to są nie tylko zwykłe tragicznie niekompetentne durnie. 

To są durnie zdemoralizowane! 

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1647481

dobrze zrobione i wykonane."... 

Racja!

Czy w USA na najwyższych szczeblach wiedzą, że Tusk to super agent na usługach Berlina i wciąż "nasz człowiek w Warszawie" Kremla?  Mistrz intryg, potrafiący nawet "usunąć migdały per rectum"?  Oni tam w Waszyngtonie więcej czytają i wierzą sikorzynie Applebaum, TVN i GW. Czy wiedzą, że fjurer Tusk już prawie "wyprowadził" rząd RP z Polski oskarżając go o ucieczkę??? 

O "ćwiczeniach ewakuacji najważniejszych osób w państwie czy mającymi te dane potwierdzać komentarzem osoby, która pracuje na lotnisku i widziała ćwiczenia, „kto w jakiej kolejności ma być ewakuowany”....

https://wpolityce.pl/polityka/616537-ucieczka-rzadu-bzdura-ostrzezenie-przed-dezinformacja

"Partia Onuców" (by Patryk Jaki o PO)  to od A do Z rasowe durnie i dyplomatoły, ale fjurer Tusk, też dplomatoł,  jest "durniem inaczej". To furiat, który działa metodycznie i z premedytacją, wie jak ich wziąć za mordę, jak nimi manipulować w kraju i w Brukseli, gdzie i jak uderzyć w rząd RP i w struktury państwa polskiego by świat uważał  go za "polskiego męża stanu", ratującego Polskę z ...

Więcej do gadania w świecie ma Tusk, który od napaści Putina na Ukrainę nie był w Kijowie ani razu! Bo po co jak  "Ukraińcy są w Polsce"?! Co z tego, że Prezydent RP A.Duda co chwila jest w USA, że Premier RP Morawiecki co chwila jest w USA, że minister Obrony Narodowej M.Błaszczak co chwila jest w USA, a Tusk przez całe swe prawie 8 lat premierowania RP oglądał USA przez krzywy makaron? Świat, ten, który może coś zmienić, niestety wciąż patrzy na Polskę oczami Tuska. I to Tuska mobilizuje do produkcji coraz większych kurewstw względem Polski, Polaków, rządu RP, polskiej racji stanu. Dziś Koalicji Obywatelskiej już nie ma, jej pornograficznych ośmiorniczych macek już nie ma. Dziś praktycznie już nie ma Platformy Obywatelskiej. Jest tylko fjurer Tusk, obergaulejter i w jego pojęciu  przyszły gubernator przyszłych "Stanów Zjednoczonych Europy  z tytułu wiernej służby IV Rzeszy, kontra rząd  i naród RP, kontra rządy i narody pozostałych członków UE, którym fjurerinka KE Ursula ma czelność dyktowania kogo mają wybrać w wyborach parlamentarnych. I straszenia, że jak nie to "KE ma narzędzia" by przetrącić karki niepokornym i uciąć przy samej dupie ramię podniesione przeciw Berlinowi i IV Rzeszy -  wiodącej sile UE!". 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1647513

Stanisław Janecki zadał wPolityce takie pytanie: "Kto poważny na świecie przejmuje się dziś Donaldem Tuskiem i jego odlotami, na przykład o Nuclear Sharing dla Polski?"

Pan Stanisław pisze, że: "Tusk różne dziwne i niemądre rzeczy robi z prostego powodu: wie, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest właściwie jedynym, któremu decydenci w NATO oraz administracja USA mogą bez większych problemów zaufać i zdecydować o przyjęciu do Nuclear Sharing. Rząd Tuska nie miał nawet cienia szans, żeby być tak traktowanym. I nie miałby szans, gdyby jakimś cudem Tusk odzyskał władzę." 

Rzeczywiście tak jest. Ale jednak, mam takie przypuszczenie, że Donald Tusk doskonale wie, że opowiada bzdury i robi to świadomie. A po drugie, jest świadomy tego, że te bzdury są ignorowane przez kompetentne władze NATO, USA, Wielkiej Brytanii. Co ważniejsze, jestem przekonany o tym, że Donald Tusk doskonale sobie wyobraża co amerykańscy lub brytyjscy przywódcy oraz dowódcy NATO mogą myśleć o tych bzdurach. 

Tak jest, ponieważ pan Donald Tusk i wszystkie szemrane "elity" zewnętrznej opozycji swoją narrację adresują przede wszystkim do polskiej opinii publicznej i międzynarodowa interpretacja tej narracji jest im obojętna. Wiedzą i doskonale sobie zdają sprawę, że ich narracja ma tylko jeden, zimno zaplanowany cel: - destabilizacja struktur i funkcji państwa polskiego. A więc sianie wątpliwości i podważanie zaufania do stabilności polskiej polityki zagranicznej jest w ich rozumieniu tylko i jedynie wartościa dodaną i zarazem oczekiwanym skutkiem tej narracji. 

Mówiąc w skrócie - jeśli uda się im zablokować warszawiakom dostęp do węgla, a zima będzie tak ostra, że kilka tysięcy mieszkańców Stolicy zamarznie na śmierć, to uznają za swój sukces. 

Dlatego w ich pojęciu jakakolwiek pomoc w zorganizowaniu dostępu do węgla, ciepła i prądu jest głupotą, a nawet idiotyzmem.
Im gorzej tym lepiej. 

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1647482

    Nienawidzący polskiego patriotyzmu łgarz i cynik Tusk - jako wierny przydupas sowieckiej agentki Merkel - łącznie ze zbolszewizowanym narcyzem Trzakowskim i ich postbolszewicką, mafijną PO-PSL, które latami rabowały i Polskę i Polaków - wykonują wszystkie antypolskie działania dyktowane im przez rosyjską i lewacką agenturę w UE i w Niemczech.  

     Mafiozi z PO i zbrodnicze mafie w zbolszewizowanym UE opłacające antypolską propagandę na rzecz PO chcą „żeby było jak było” - czyli ponownej możliwości bezkarnego rabowania Polaków.

     Ponadto, istnieje poważny problem infiltracji UE i państw europejskich przez agentów służb rosyjskich - w tym sowieckich agentów jak Merkel i Scholz.

     A także wielu agentów wpływu działających na rzecz rosyjskich zbrodniarzy. Są to osoby, które ze względu na swoje przekonania polityczne lub powiązania ekonomiczne chcą, żeby zbrodnicza Rosja z sowieckim zbrodniarzem z KGB Putinem była traktowana jak normalny partner.

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1647511

Dla Polski nie wystarczy 2% PKB płaconego na NATO, ponieważ Niemcy i tak są równiejsi, pomimo że płacą mniej.

Być może kiedyś, kiedy Ukraina tę wojnę wygra, to na nowo swój pęd do EU i NATO na chłodno przemyśli.

Vote up!
8
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647486

Fakty mówią  - Unia Europejska jest anachroniczną formacją w schyłkowej fazie swojego istnienia.
Niestety obumieranie tej konstrukcji może trwać dziesięciolecia. Dzieje się to na wzór i podobieństwo wielu znanych historii powolnych rozpadów potęgi imperialnych mocarstw, spętanych ideologicznym anachronizmem własnej konstrukcji politycznej i ekonomicznej.
Naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że powtarzająca się przez tysiąclecia śmierć wielkich imperiów mocno przypomina uwiąd starczy, polegający na stopniowej utracie kontaktu z rzeczywistością.  

Polityczne elity współczesnej Unii Europejskiej nie są świadome systemowej katastrofy wywołanej anachronizmem własnej strategii politycznej i ekonomicznej. Nie dostrzegają, że to co uznają za progresywną nowoczesność, jest tragicznym anachronizmem. To są ideologiczne pęta dekadencji i starczej pychy. Cywilizacja homo stultus.

Tak umierała potęga starożytnych Aten, Rzymu, Persji, ZSRS, Egiptu i wielu wcześniejszych i późniejszych mocarstw. Klasycznym współczesnym objawem tej politycznej demencji jest kurczowe trzymanie się opodatkowania produkcji energii przez Europejski System Handlu Emisjami (EU ETS), co jest bezpośrednią przyczyną utraty konkurencyjności europejskiej gospodarki. Europejskie wyroby są po prostu droższe od konkurencyjnych.

Wniosek:
Świadomi tego zjawiska niektórzy obserwatorzy dekadencji Unii Europejskiej przygotowują się do budowy zupełnie nowej przestrzeni sojuszu gospodarczego i politycznego z udziałem Polski, Wielkiej Brytanii i Ukrainy a nawet Turcji. Jest to przestrzeń zwana Trójmorzem.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1647489

A więc jest to wizja powolnego konania ale nie pozbawiona nadziei . Cóż, dobre i to.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647498

Powolne konanie dla nich, nadzieja dla nas.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1647507

Mam taki obrazek w wyobraźni:
Straszny, zapatrzony w siebie, apodyktyczny dziadunio, jeszcze rządzi, choć już dawno przestał cokolwiek rozumieć: 

W wielkim poręczowym fotelu siedział Jolyon Forsyte, siwowłosy starzec o sklepionym kopulasto czole, głowa rodu, klasy i klanu, przedstawiciel umiarkowania, ładu i czci dla własności. Najbardziej samotny starzec w całym Londynie. Siedział tam wśród ponurego przepychu pokoju, niby zabawka w rękach wielkich potęg nie dbających o rody, klasy czy klany, a wiodących nieubłaganie ku tajemniczemu celowi. Tak właśnie ujrzały ojca bezstronne oczy młodego Jolyona. Biedne, stare ojczysko! Taki więc był koniec, do którego zmierzał, taki cel, w imię którego zachowywał przez całe życie tak niezwykłą powściągliwość? Posuwająca się starość w coraz to większym osamotnieniu, w nieukojonej tęsknocie za żywą duszą, z którą mógłby zamienić słowo...

Saga rodu Forsyte

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1647508

   Witaj! W obecnej dobie szybkiej komunikacji elektronicznej mniemam, że to pójdzie szybciej, nż myślimy.

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1647509

  • Niemcy i UE są rządzeni przez rosyjskich agentów - jak Merkel i Scholz.

Lista rosyjskich agentów i lobbystów w zbolszewizowanym i mafijnym UE, Niemczech oraz Europie jest bardzo długa. Zachodni politycy od lat skutecznie wspierają polityczne i gospodarcze interesy Rosji.

Także część lewactwa w Niemczech i UE to ruska agentura, a pseudo ekolodzy oraz zieloni są opłacani przez rosyjskich zbrodniarzy.

Problem infiltracji państw europejskich przez rosyjskich agentów pracujących w rosyjskich tajnych służbach jest bardzo poważny.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1647510

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JanStefanski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przeciez piszecie wszyscy ze Rosja upada, ze onuce nie potrafia zrobic 300 tysiecznej mobilizacji a jednoczesnie piszecie ze kreca unia, Niemcami, i Bog wie iloma jeszcze krajami. To jak to w konczu jest? Bankrut ma tyle pieniedzy ze korumpuje caly swiat, ale nie potrafi dac sobie rady ze zbankrutowana Ukraina? A moze was globalisci w zmonopolizowanych mediach tak zwyczajnie kloca, a wy w to wszystko wierzycie jak w te falszywa epidemie?

Vote up!
1
Vote down!
-6

JanStefanski

#1647516

Popatrz i poczytaj uważnie, postaraj się zrozumieć to co się dzieje, wyobraź sobie jak jest. Jeszcze raz pomyśl, a wtedy dostrzeżesz sens w tym co ludzie mówią i być może wtedy zauważysz, że nie wszyscy są głupsi od szanownego pana. 

Rzeczywistość współczesnego świata jest naprawdę bardzo złożona, ale przecież nawet najbardziej skomplikowane zjawiska dają się zrozumieć. A jak zrozumie pan to, jak jest, to okaże się, że świat nie jest chaotyczny, a zdarzenia układają się w logicznie zorganizowane ciągi zdarzeń podporządkowanych zrozumiałymi procedurami.
Trzeba jednak wiedzieć, że wiele procedur biegnie równocześnie często niezależnie od siebie, ale wszystkie wpływają na stan rzeczy

Podam przykład wzięty wprost z pana komentarza:

Otóż w tym co pan napisał widać, że zajął się pan kilkoma takimi niezależnymi procedurami,  całkiem niezależnymi od siebie.

Mianowicie:

Po pierwsze - napisał pan, że Rosjanie "kręcą Unią, Niemcami i Bóg wie iloma jeszcze krajami". Tak rzeczywiście jest. Rosja nieomal od kilkuset lat utrzymuje prawie na całym świecie agenturę wpływu, złożoną z ludzi i organizacji, by skutecznie działałali w interesie Rosji, posługując się propagandą, dezinformacją, często wydając ogromne pieniądze by politycy i ludzie biznesu działali w ich interesie. Oni taqk działaja w Europie, Ameryce,, Afryce i Azji. A w Moskwie mają specjalną szkołę, która wychowuje i przygotowuje ludzi do takiej roboty.  Dla przykładu były niemiecki kanclerz Gerhard Schröder okazał się być takim człowiekiem. I wielu innych ludzi. Rosja naprawdę wykorzystując takie metody, może poważnie wpływać na politykę wielu państw - czyli rzeczywiście pozwala sobie na próby kręcenia światem.

Po drugie dziwi się pan dlaczego ludzie piszą o tym, że "Rosja upada, skoro kręci światem". Przecież jeśli ktoś dobrze robi jedno, to przecież może nieudolnie działać w innej robocie. Taka jest rzeczywistość. Rosja ktoś policzył, że Rosja wydaje na utrzymanie swojej agentury wpływu
          około 300 000 000 dolarów, a jej dochód narodowy brutto to
około 1 500 000 000 000 dolarów. Czyli na agenturę wydaje dużo bo trzysta milionów, ale to jest maleńka cząstka ich dochodu, mniej niż promil. Stać ich na to. A na wojnę już nie. Wojna kosztuje tysiące razy wiecej. Na to już ich nie stać. I dlatego dostają baty. 

Jest jeszcze kilka innych zjawisk, ale o nich może kiedy indziej.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1647530

???

Vote up!
4
Vote down!
0
#1647531

Masz rację.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1647532

"Rosja wydaje na utrzymanie swojej agentury wpływu  około 300 000 000 dolarów, -wrobelki cwierkaly, CNN oglosil, a moze to spozniona informacja z Wolnej Europy? Podobno posiada pan wyksztalcenie uniwersyteckie z dziedziny fizyki. Nie chcialbym aby pan w ten sam sposob podchodzil do swoich spraw zawodowych. Jak wygladaja swiatowe finanse nie cbeda z panem dyskutowal. Mysle ze zdaje pan sobie sprawe z tego ze bzdury pan pisze? To ze  rzekomy prawnik niedoszly nizynier takie glupowy moglby napisac to rozumiem, ale pan?

Vote up!
1
Vote down!
-3

JanStefanski

#1647533

Szanowny pan Jan Stefański nie rozumie nawet najprostszych argumentów. 

Podam przykład: 

Szacowana przez amerykański instytut kwota nakładów na korumpowanie przez Rosję agentury wpływu  wynosi około 300 milionów amerykańskich dolarów. To jest duża kwota. Ale może było tego dużo więcej. Załóżmy, że nie trzysta milionów, a dziesięć razy więcej, czyli 3 (trzy) miliardy. Co ja mówię, sto razy więcej czyli 30 miliardów. Wcale nie uważam, że jest to kwota nieprawdopodobna. Popatrzmy na finansowanie takich organizacji jak Greenpeace, albo takich przedsięwzięć jak Nord Stream i korumpowanie takich facetów jak Gerhard Schröder, były Kanclerz federalny Niemiec. 30 miliardów to całkiem prawdopodobna kwota. Popatrzmy na zapisy tych kwot:

300 milionów USD
 (trzy miliardy) 3 000 milionów USD
 (trzydzieści miliardów) 30 000 milionów USD
i wreszcie +/-  PKB Rosji (półtora tryliona) 1.500.000 milionów USD

A więc, nawet wtedy gdy moja hipoteza mówi o 30 miliardach na agentury wpływu i kampanie dezinformacyjne - to jest już bardzo dużo pieniędzy, ale wciąż jest to tylko 2% produktu narodowego brutto (PKB) Rosji. Nawet na tak wielki wydatek Rosja może sobie pozwolić. To tylko 2 procenty ich PKB. Taka jest moja bardzo prawdopodobna hipoteza.

Ale na wojnę już Rosja pozwolić sobie nie może, ponieważ to z całą pewnością więcej niż 20% rosyjskiego PKB rocznie. To już nie jest hipoteza, takie są fakty. I nie tylko z tego powodu Rosji idzie co raz gorzej w tej wojnie.

Humpty Dumpty ma rację, odpowiedź, którą otrzymałem od JanaStefańskiego nie zawiera argumentów lecz jakieś epitety. Ale mimo to piszę, poniewaz liczę na to, że te argumenty mogą być przydatne innym czytelnikom. Piszemy zachowując szacunek do naszych czytelników.

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1647545

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JanStefanski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"ktoś policzył, że Rosja wydaje na utrzymanie swojej agentury wpływu około 300 000 000 dolarów". Najpierw pan pisze ze "ktos policzyl", a w kolejnym tekscie pisze pan ze to jest wedlug panskiego szacunku itd, itp. Widzi pan w przeciwienstwie do pana nie mam zwyczaju pisac tego co "jedna pani powiedziala drugiej pani". Dla mnie nie ma zupelnie znaczenia czy Rosja przeznacza 2% PKB na ten cel, czy 50%. Ja po prostu zwracam uwage na to ze zamiast trzymac sie faktow piszecie panowie to co wam pasuje do waszej koncepcji, czyli Ukraina zwycieza, Rosja przegrywa, bo zamiast tego czy tamtego robi to a nie tamto. Tymczasem nie zdajecie sobie zupelnie sprawy ze Putin to jest Hitler z atomem. Czy wy myslicie ze tego co piszecie nie czytaja w ambasadzie rosyjskiej  w Warszawie? NIe znam drugiego kraju tak prosto wpychajacego sie w konflikt z krajem ktory moze Polske zmiesc z powierzchni ziemii, robiac z niej pustynie nuklearna. W przeciwienstwie do malej Polski Rosji nie da sie zmiesc, bo ten kraj to okolo kilka Europ. Polska wychodzi przed szereg nawet przed Niemcy ktore dotad pamietaja jak Rosjanie im dokopali w ostatniej wojnie. Polska miala byc polem bitwy za czasow zimniej wojny ale atak na jej terytorium mial byc tamtym razem ze strony zachodniej. Tym razem moze on byc od wschodu. Jak sie spojrzy na historie ziemii polskiej widac wyraznie ze narody sasiednie polubily traktowac nasza ziemie jako miejsce staczania wojen. To widac ze trwa nadal. Przeicez doktryna NATO zaklada ze Polska ma sie utrzymac kilka dni zanim przyjdzie pomoc. Ile dni potrzebuje Rosja by zrownac Polske z ziemia? Dzien, tydzien, a moze miesiac? Nie, to sa tylko godziny. Na razie Rosja chce uderzyc na Rzeszow, skad odbywa sie transport broni i amunicji dla Ukrainy. Bez tych dostaw, wojna ta bylaby dawno zakonczona. Ukraina produkuje dzisiaj zero broni i amunicji. Tak ze ja bynajmniej nikogo nie strasze. NIe jestescie w wieku poborowym, wiec was nie wezma na front, ale tez nie uciekniecie jak ci mlodzi w Rosji za granice. Rozwazajac wiec to wszystko co pisze wezcie sobie troche na wstrzymanie, bo te teksty nie tylko sa obrazliwe dla Rosji, ale tez sprawiaja ze ich cierpliwosc sie predzej czy pozniej skonczy i pokaza ze onuce nie maja czolgow z tektury, a glowic ktore zardzewialy i sa zlomem. Lepiej tego nie testujcie jak to bylo w 1939 gdy propaganda mowiaca ze nie damy ani guzika okazala sie zwykla paplanina durniow ktorzy uciekli za wczasu do Rumunii zostawiajac narod na pastwe losu. Tak moze byc i teraz. Historia lubi sie powtarzac.

Vote up!
1
Vote down!
-5

JanStefanski

#1647559

Białorusi tak, by odciąć UA od ewentualnych dostaw via Polska. Ale bali się, że ich "precyzyjne" rakiety mogłyby przekroczyć granicę i zniszczyć coś na terenie NATO. Putin może i jest niespełna rozumu, ale otoczenie czuwa, by Rosja nie zaczęła czegoś, co szybko okaże się jej końcem. Jako emeryt resortowy masz pełne prawo bić pokłony w stronę wschodnią, gdyż Rosja to dla ciebie ciągle imperium sowieckie. Ale Ukraina pokazała, ile jest warta armia, której się ciągle boisz. Te twoje wpisy to już nawet nie jest żenada. To dowód, jak bardzo władza ludowa zryła mózgownice swoim pretorianom. Won za Don, jak ci się Polska nie podoba!

Ps. I nie wycieraj sobie ruskiej gęby Wrześniem! Polski rząd opuścił kraj na wieść o agresji ze wschodu. Razem sowieckich czołgów i niemieckich było pięć razy więcej, niż miały łącznie wszystkie pozostałe kraje świata. Zapisz i zapamiętaj.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1647561

"Gdyby ruskie nie bały się NATO to atak na Ukrainę szedłby od Białorusi tak, by odciąć UA od ewentualnych dostaw via Polska. Ale bali się, że ich "precyzyjne" rakiety mogłyby przekroczyć granicę i zniszczyć coś na terenie NATO". Oni nie musza atakowac pojedyncych  ciezarowek rozwozacych to wszystko po Ukrainie, wysatrzy ze zrobia to w Rzeszowie, gdzie laduja samoloty z dostawami. Putin wbrew zyczeniom niektorych nie uzyje atomu na Ukrainie, bo on chce ja zaanektowac, natomiast bardzo chetnie zrobi to w Polsce. Nikt nie kiwnie palcem w bucie, bo nikt nie chce, a zwlaszcza USA by wyslal jedna rakiete na nieczynny wulkan w Yelowston, ktory zrobilby z USA  popiol wulkaniczny. Nawet nie byloby 3 wojny swiatowej, dwa kraje bylyby ofiarami Polska i USA.

Vote up!
1
Vote down!
-4

JanStefanski

#1647569

beret!

Bez odbioru zatem, bo nie jestem psychiatrą.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1647570