PROBLEM AWARII - WYJAŚNIENIE CZY ROZWIĄZANIE?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

yes

Wyjaśnianie problemu zamiast rozwiązywania. To jest strategiczny błąd. Łapać winnego zamiast usuwać zło i jego przyczyny. Cokolwiek się nie stanie, "prokurator wyjaśni sprawę". Katastrofa jest jaka jest, rozleciały się dwa kolektory w tunelu. Prezydent Rafał Trzaskowski już wyjaśnił sprawę i zwolnił jakiegoś wiceprezesa. Diagnozę i propozycję rozwiązania podałem w piątek, tydzień temu []]>link]]>]:
Oba kolektory nie nadają się do eksploatacji i nie mogą być ani wymienione ani naprawione w rozsądnym terminie. Konieczne jest wykonanie rurociągu awaryjnego i podałem bardziej szczegółową diagnozę i wynikający z niej wariant procedury dalszego działania. Dzień później Premier Mateusz Morawiecki podjął podobną decyzję o budowie rurociągu awaryjnego, który już jutro powinien rozpocząć pompowanie ścieków. Zarządowi Warszawy pozostała praca nad usuwaniem awarii. Katastrofa jest jedna, ale działanie obu stron uczestniczących w rozwiązywaniu problemu katastrofalnie inne.

Porównajmy. Widzimy nieomal na własne oczy wszystko, co się dzieje na "rządowej" budowie rurociągu awaryjnego. Natomiast nie wiemy ani co się stało w tunelu ani co robią służby miasta stołecznego Warszawy. Nie ma informacji. Wiemy co się dzieje w całej przestrzeni rzeki, wiemy co się dzieje i jakie działania podejmują ludzie odpowiedzialni za każdy kilometr Wisły, wiemy co planują firmy wodociągowe miast na północ od Warszawy. Co się dzieje w miejscu awarii?

Nie wiemy nic o tym, co się rzeczywiście stało, nie wiemy nic o tym jakie działania podejmują służby warszawskich speców od kanalizacji. Wybiło szambo. Dokładnie tak samo, jak to kiedyś działo się w Czernobylu. Wybiło szambo.

Porozmawiajmy o strategiach obu stron wobec tego samego problemu.

 1. Strategia i umiejętność zarządzania awarią:
  Po stronie rządowej postawa otwarta, pełna jawność działania.
  Strategia: nastawienie na optymalne rozwiązanie problemu - holistyczna analiza problemu, diagnoza, wybór wariantu rozwiązania, decyzje i kalkulacje, błyskawiczna realizacja przyjętego rozwiązania.
  Wniosek: umiejętność skutecznego zarządzania skomplikowanymi kryzysami - na piątkę.
  Po stronie samorządowej, postawa zamknięta, pełna niejawność działania.
  Strategia: nastawienie na analizę politycznych konsekwencji katastrofy, unikanie jasnego określania celu działania, brak przygotowania do samodzielnej analizy problemu i decyzji chociażby w sprawie koncepcji jego rozwiązania.
  Wniosek: Brak umiejętności zarządzania skomplikowanymi kryzysami, ucieczka od zasadniczego problemu, a nawet wyraźne próby matactwa w celu uniknięcia odpowiedzialności.
 2. Dylemat pomiędzy dążeniem do wyjaśnienia problemu zamiast dążenia do jego rozwiązania. W normalnym działaniu ten dylemat nie ma prawa się pojawiać. Problemy trzeba przede wszystkim rozwiązywać, nie wyjaśniać. Wyjaśniać trzeba, to jasne, ale wyjaśnienie jest częścią rozwiązania. Mówiąc dosadnie. Gdy widzimy na ulicy leżącego rannego człowieka i płonący samochód nie wzywamy prokuratora, by wyjaśnił sprawę. Najpierw trzeba wezwać pogotowie i straż pożarną.
______________________________________________________
 

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

gówniane rozwiązanie

 

na gównianą katastrofę

gówniane mają rozwiązanie

przeciwko przeciekom

merdialna ściana stanie

Vote up!
6
Vote down!
-2

jan patmo

#1601879

Dzisiaj PiS, po 14 dniach podstępnie przejmie ścieki zrzucane do Wisły i rurociągiem odprowadzi do oczyszczalni "Czajka".

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1601951

;-)

Vote up!
4
Vote down!
-5

panMarek

#1601959

Ten debil z ratusza pisal ze awarie usunie w m-c, to jakie mrozy

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1602005

Skoro mówisz debil - to dlaczego mu wierzysz a nie mnie?

Logiki nie ma, jak powiedział Aronek!

Dyrektor szkoły spotyka Aronka na szkolnym boisku podczas lekcji.
Dlaczego nie w klasie? - pyta. - Bo logiki nie ma - odpowiada Aronek.
- Co to ma znaczyć, że logiki nie ma? - drąży dykrektor.
- Bo, panie dyrektorze, ja się zesmrodziłem i pan nauczyciel wyrzucił mnie za drzwi.
I teraz wszyscy siedzą w tym smrodzie, a ja jestem na powietrzu.
Czy tu jest logika? Nie ma - wyjaśnił Aronek.

Vote up!
4
Vote down!
-4

panMarek

#1602020

Samorządowa zgoda na zrealizowanie niewyobrażalnie bezmyślnego "rozwiązania technologicznego" - zawartego w hydrotransporcie osadów ściekowych (ściernych) w ściekach - ilustruje totalny brak wyobraźni technoLogicznej u decydentów damorządowych ewidentnie niedokształconych w dziedzinie dziecinnych praw fizycznych i elementarnej mechaniki przepływu płynów nieniutonowskich...

Pozdrawiam J.K.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1601900

Świadczy o:

 1. Skrajnej niekompetencji zarządzających miastem
 2. Kompromitującym braku ich wyobraźni
 3. Absurdalnej nieodpowiedzialności za konsekwencje podejmowanego działania, wręcz beztroskie ignorowanie możliwych skutków złej roboty
 4. Przekraczającym ludzkie wyobrażenie skorumpowaniu systemów zarządzania miastem
 5. Wysokim stopniu złej woli, albo wręcz umyślnym działaniu w złej wierze. Takie skutki świadczą o intencji, która wskazywała na to, że wśród ludzi funkcjonujących w tym systemie obowiązywała odwrócona hierarchia wartości:
  Kraść wszystko co podleci, zamiast zarobić na porządnej robocie.

Całkiem poważnie rozważam hipotezę o systemowym umyślnym działaniu w złej wierze całej kadry kierowniczej i politycznej aktualnej totalitarnej opozycji, która zbudowała kleptokrację zamiast demokracji. Jest to kleptokracja żyjąca z jurgieltu i korupcji. To nie jest żadna spiskowa wizja rzeczywistości, lecz skutek spokojnej analizy faktów. Gdzieś bardzo niedawno w bardzo skrócony sposób opisywałem długi i logiczny ciąg decyzji politycznych i ekonomicznych, których celem  było zlikwidowanie szczecińskiego przemysłu stoczniowego wraz z zablokowaniem tamtejszej żeglugi śródlądowej i morskiej wraz z zespołem portowym i jego infrastrukturą komunikacyjna. Działania polityczne spowodowały w końcu wyłączenie zespołu ekonomicznego rzeki Odry z systemu TEN-T

Takie rzeczy nie mogą dziać się "niechcący".  "Antyspołeczna dywersja" nie dzieje się przypadkowo.

Vote up!
14
Vote down!
-3

michael

#1601905

jest oczywistym mafijny przekrętem zrobionym, by mafijni zbrodniarze mogli zarobić olbrzymie pieniądze na oszustwach...

Vote up!
12
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1601908

To jest oczywiście oczywiste. Mimo to jednak trzeba to mówić i powtarzać, licząc na to, że jeszcze kogoś przekonamy do tej oczywistości. 

Każdy człowiek, każda osoba, która to zrozumie i będzie o tym przekonana, to sukces naszej sprawy.

Vote up!
12
Vote down!
-3

michael

#1601913

Na tym przewale "z grubej rury" mafiozi zgarnęli co najmniej miliard zł. I w typowy dla mafii sposób roboty wykonywały firmy krzaki, które już dawno  zbankrutowały, by nie można było się domagać odszkodowań od partaczy.

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
12
Vote down!
-2

jan patmo

#1601917

przetargow na wykonanie robot oraz gwarancji. Jezeli najdrozsza oczyszczalnie sciekow w Europie budowaly firmy, ktore zaraz po wykonaniu robot zbankrutowaly (dobrze, ze nie przed ukonczeniem robot...), to wydaje sie, ze nie bylo podstaw do zlecania im tych robot...

Vote up!
8
Vote down!
-2

mikolaj

#1601984

Pewien komentator na NP (nie pamiętam nick'u), dokonał wnikliwej analizy wykształcenia, zaliczonych uczelni, oraz z tym związanych kwalifikacji zawodowych, obecnego prezydenta stolicy.  Wnioski ? Żadnych kwalifikacji zawodowych, specjalizacji, w żadnej konkretnej dziedzinie. Taki wieczny student. Wspomniany komentator określił jego kwalifikacje jako "specjalistę od gotowania na gazie i mieszania kijem w gównie". Jak większość POKOmonów. Więc czego się spodziewać ?

Tak na marginesie. Wpis na twitterze, autor Matylda Zimna. " A słyszeliście ? Odnalazł się poszukiwany i nieobecny do tej pory program PO. Płynie Wisłą. Minął właśnie Płock."  

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1602045

a teraz walczy, by mogła kraść dalej. Bezpieczne życie z jurgieltu i korupcji jest całą radością ich życia. A cała Polskę i nas wszystkich mają w rzyci. Liczą kompradorskie srebrniki. Całe wagony papierowych stuzłotówek wywożonych bez cła. Dwa i pół tysiąca ton stuzłotowych banknotów. 
Taka jest prawda!
Vote up!
7
Vote down!
-3

michael

#1601918

 Taki system nieoczyszczonych wstępnie ścieków (z piasku i innych części stałych) nadawałby się do skutecznego zamulania kopalnianych wyrobisk a nie do transportu zabetonowanymi rurami pod dnem rzeki. Praw fizyki nie da się bezkarnie lekceważyć to wie każdy hydraulik a ktokolwiek zajmował się chociażby budową domu czy jego projektowaniem, ten musiał brać pod uwagę fakt, że w kanalizacji w swobodnym spływie ścieków obowiązuje żelazna zasada odpowiedniego "spadu" - pochyłości rury która nie może być zbyt mała - bo wtedy cząstki stałe będą się osadzały na jej dolnej powierzchni - ani zbyt duża by ilość substancji płynnej (zazwyczaj wody) nie przepływała ponad nimi. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozwalającym na omijanie tego prawa jest system pomp i tłoczenie ścieków z zastosowaniem odstojników. W każdym domu kanalizacja zanim zostanie podłączona do zbiorczego systemu odbioru ścieków musi mieć zbiornik pośredni do wyłapywania części, które mogłyby się osadzać w głównym kolektorze - no ale władz "Warszawki" to nie dotyczy, chociaż raz wyszło na jaw od Warszawy do Gdańska, że gówno o tym prawie wiedzą. 

Vote up!
9
Vote down!
-2

niezależny Poznań

#1601919

a od pokrętnych jeszcze głupszych "wyjaśnień" łeb pęka. 

Oni po prostu łżą w żywe oczy. Na przykład, że w tych kolektorach nie mieliśmy do czynienia ze swobodnym spływem ścieków! Były pompy, więc nie było swobodnego spływu. Takie brednie dotyczące hydrodynamiki, fizyki i natury mokrych rzeczy w rurach. Ale są jeszcze inne rodzaje kretynizmów. 

Na przykład jaki wariat wymyślił projekt, w którym celowo uniemożliwiono serwisowy, kontrolny i remontowy dostęp do rurociągu zalewając go betonem?

Czy ktoś zastanowił się nad mechaniczna reakcją tego systemu na drgania, których przecież nie da się z tych rur wydłubać?

Albo, że w tym systemie kanalizacji ogólnospławnej nie ma ścieków przemysłowych, ponieważ firmy przemysłowe zrzucały tam ścieki na podstawie umów. Czy ci ludzie wiedzą co mówią? W przedszkolu dzieci zabiłyby śmiechem takie opowieści.

 

Vote up!
11
Vote down!
-3

michael

#1601923

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

3 proste pytania:

- kto nadzorował przez ostatnie 4 lata ABW i gdzie ono (ABW) było, jak zapchano/zaczopowano gównem jeden z dwóch strategicznych rurociągów przez Wisłę?

- nikt z bezpieczniaków tego nie wyniuchał, że jeden z rurociągów jest od kilku lat zapchany i  po cichu odstawiony a pracują tylko na ostatnim czyli tym drugim rezerwowym?

- co robił PiS przez ostatnie 4 lata tysiącami swoich podwładnych szpiclów z ABW (24 000 dusz?) poza czepianiem się pana Michalkiewicza ostatnio?

Który mądrala z PiS-u odpowie na te proste a kluczowe pytania?

P.S. "Wy nie ruszacie naszych my nie ruszamy waszych" - KONSTYTUTKA III i IV RP.

Vote up!
5
Vote down!
-7

panMarek

#1601942

Została wprowadzona do Konstytucji w 1997 roku, aby przez dekady - dekować, blokować, nie wyjaśniać i nie osądzać antypaństwowych dywersyjnych i sabotażowych POstępków przestępczych- dokonywanych decyzjami funkcjonariuszy pubLicznych - na zlecenia lokalnych szefów "politycznych".

Ta tajna (?) blokada ulokowana została w Konstytucji przy poMocy artykułu 44...

Każdy może sobie przemyśleć ten układowy wkład, w totalny bezwład i nieład we władzy sądowniczej (czyjej, czy jej... ?)

W 1998 roku, jeszcze przed politycznym zabójstwem gen.M.Papały pewien prokurator - wyjawił mi fakt, który zna tysiące innych prokuratorów- że: "polskim wymiarem sprawiedliwości - rządzi mafia lekarsko-sędziowska"...

Dlaczego te "zawody zaufania publicznego" zostały "politycznie" wybrane do blokowania i cofania rozwoju Polski ?

Bo zawsze będzie wszystkim wstyd - przyznać się do uczestnictwa w najniekczemniejszych przestępstwach i zbrodniach przeciwko zdrowiu i życiu swoich Rodaków...

Pozdrawiam J.K.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1601949

rur z gównami - i ich pilnować, by się nie zatkaly!

W takim przypadku nie trzeba byłoby do tego zadania - jak ten dobrze poinformowany błazen "panMarek pisze - zatrudniać aż tylu "podwładnych szpiclów z ABW (24 000 dusz?)"...

Vote up!
9
Vote down!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1601986

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Lepiej z dupy nie wychodzić jak debilem się urodzić ty matole granatem oderwany od pługa i karmiony z procy.

Vote up!
3
Vote down!
-8

panMarek

#1602021

"intelektu" prosto z kloaki!

Vote up!
7
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1602046

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

masz okazję zjebie niedorozwinięty.

Vote up!
2
Vote down!
-7

panMarek

#1602067

matoł samopomocy

 

jest matołem samopomocy

sam do siebie strzela z procy!

Vote up!
5
Vote down!
-4

jan patmo

#1602061

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

przdwybrczą. Przd ddnm Czjk 2 nczyszczn śck z częśc mst spszczn były d Wsły. Tk sę dzł równż z Kczyńskg. Wtdy w dłgm krs spszczn znczn węcj ścków nż trz. Były dw kncpcję, bdwy dwóch czyszczln, rzwązn znczn drższ, l mż brdzj prspktywczn ln bdw tg nszczęsng klktr. Pnądz, jk wydlśmy n tę czyszczlnę, którj tk krzyczą prpgndzśc PS wynk z fkt, zstswn tg klktr l równż z fkt, ż bdwn wszystk d nw. t wl nstlcj d nstlcj sdnków, z prcsm czyszczn p splrnę sdów, nstlcj prdkcj bgzów. Rzwązn z 2 czyszczlnm byłby drższ. 

Nc n sprwdlw błędów kncpcyjnych wyknwczych przy tych klktrch l nlży mówć mrytryc strn tchncznj n bć pltycznj pny. 

Vote up!
5
Vote down!
-12
#1601947

jest szkolnym przykładem kłamstwa albo nieprawdziwej insynuacji wysnuwanej przy pomocy mówienia prawdy. Konstrukcja logiczna tej zamierzonej zniewagi jest homeomorficzna z proponowana niżej konstrukcją:

Wiemy, że wszystkie prostytutki lubią duże zgromadzenia organizowane przez ważne organizacje rządowe i polityczne, w nadziei na zawodowe wykorzystanie dużych zgromadzeń mężczyzn daleko od żon, stanowiących pokaźny zasób klientów dla zawodowych i amatorskich prostytutek oraz zwykłych cichodajek. Dlaczego PiS zorganizował swoja konwencje w Lublinie i to w niedzielę? 

Cwana insynuacja, co nie?

____________________________________________________________________

A co do faktów - to własnie zarzut wkręcania awarii w politykę jest taką właśnie insynuacją. Kto wkręca sprawę w politykę?

Jest awaria?
Jest.

Płynie gnój?
Płynie.

Co robi rząd?
Buduje most, rury i stawia pompy.

Po co to robi, ten pisowski rząd?
Aby gnój przestał płynąć

Co robi opozycja?
Rżnie głupa i opowiada o politycznym wykorzystaniu.

A co się dzieje na ich terenie?
Informacji brak.

Czy jest jakaś dyskusja, o tym co się stało?
Nie istnieje.

A dlaczego jeśli pytam, słyszę, że to jest polityczne bicie piany?
Czy dlatego, że cały platformerski Zarząd Warszawy ma to wszystko w dupie, razem ze wszystkimi niebieskimi i tęczowymi obrońcami ich mafijnych interesów?

Vote up!
15
Vote down!
-4

michael

#1601961

Rżnie głupa !!!

ps.

tylko pewna to nieścisłość jest bo  czy idiota może rżnąć..głupa?

trochę nielogiczne to...

 

8-))))))

Pzdr.

Vote up!
13
Vote down!
-3
#1601964

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dłś tg dbtny przykłd tym &qt;szln mrytrycznym&qt; kmntrzm, czywśc jk n mżlwśc Hskyg. 

Vote up!
3
Vote down!
-9
#1601971

To jest piękne widowisko. Po prostu, idiota rżnie głupa idiotycznie.

Tak to się matematycznie nazywa kwadratura idiotyzmu.

Vote up!
9
Vote down!
-2

michael

#1602013

to jego istota...

 

to jego istota

kacapski idiota!

Vote up!
7
Vote down!
-3

jan patmo

#1601974

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1601969

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zpytm, skąd rząd m t pmpy, z włsn prm kpl? W wll Krczwskg trzymją? T są słżby kryzysw krj, pmpy n mją mst słżby n w rz wr sprzęt dstępnją. Tk dzł krj tk jst nrmln, żdn t zsłg rząd. PS m w zwyczj n d swch skcsów prś n rdry wystwć. Dzś dzłją, b kmpn wybrcz, l c był w czs hrgn? &qt;N wysył sę wjsk d zbrn lśc&qt;, czyż tk n był? l dn ldz czkl, b Mcrwcz z Ddą kłócl sę, kt m przmwć z kzj śwęt wjsk.

Tk wąsn mją dzłć słżby kryzysw krj, jśl zdzłły dbrz, t chwł m z t, l n rząd t skcs, p prst nrm. 

jk zdzł smrząd, cnmy w mmnc, gdy śrdk prwzryczn będą sę kńczyły. Mżlw, ż trzb będz przjść d kncpcj bdwy drgj czyszczln, chćby n trnch przy hc, l tk nwstycj trw.

Tk sę tylk zstnwm, kt kncpcję kcpptwł. Czjk ddn w 2012. l przd tym mmy czs prcwn kncpcj, czs prjktwn, czs wyknwstw czs rzrch. mw pdpsn w 2008.

Sm wr jst prżką nżynrów, c nstlcję prjktwl, kcptwl  knsrwwl.

Vote up!
3
Vote down!
-10
#1601979

Po pierwsze z czystej ciekawości szukam informacji o działaniach Zarządu miasta i jest to poszukiwanie pozytywne. Chcę po prostu wiedzieć, z czystej ciekawości. Większość archiwalnych i aktualnych wiadomości, informacji znajduję na przykład na portalu TVN, w interii, na wp, w onecie.  Czytam, oglądam.

Porównuję. Widziałem zdjęcia pana Rafała u wrót, a raczej wlotu do tunelu. Widziałem spąg tunelu rozcinany dużymi tarczami diamentowych pił. Mam wyobraźnie techniczną i widzę przestrzenie dyskusji o możliwych wariantach rozwiązania problemu. Porównuję zachowania obu stron.

O programie strony rządowej informacje docierają do domeny publicznej, wiemy co jest grane.
O programie strony samorządowej wiemy tyle ile, było napisane w tej wiadomości w interii. Treść informacji jest taka:
Pracujemy. I więcej nic.

I to mimo oferty współpracy strony rządowej, która również nie otrzymuje informacji. O propozycji położenia nowych rurociągów zawieszonych pod mostem północnym dowiedziałem się z sondującego pytania dziennikarza TVN skierowanego do ministrów Dworczyka i Moskwy. Stąd wiadomo, że w ogóle taki projekt istnieje. Nie jest to taki głupi wariant. W każdym razie nadaje się do dyskusji. Tyle, że tej dyskusji nie ma.

Dlaczego tej dyskusji nie ma? Odpowiem. Nie ma dyskusji, ponieważ wasz zespół tej dyskusji nawet nie próbuje otworzyć. Jesteś w zespole ludzi, w którym jest pogarda i lekceważenie wszystkich, którzy do tego zespołu nie należą, nawet mimo tego, że rzetelnie sprawdzamy co się w tej sprawie dzieje". Was, drodzy zadufani w sobie stać, jedynie na wygadywanie wzgardliwych oczywistości w rodzaju "Naprawa takiego kolektora to nie zawołanie pana Janusza z kluczem francuskim. Poza samym usunięciem awarii należy ustalić dlaczego nastąpiła i zastosować środki, które pozwolą na uniknięcie jej w przyszłości, bo inaczej za jakieś 8 lat znowu sprawa może się powtórzyć".

Czy nie zauważyłeś szanowny panie, że w tej z lekka pogardliwej uwadze, oprócz oczywistej prawdy objawionej, praktycznie nie ma żadnej treści?

Z wdzięczności zacytuję podobnej klasy mądrość widzianą przeze mnie kiedyś dawno temu za płotem kamieniołomu w Sobótce: "Sprawne narzędzia są gwarancją bezpiecznej i wydajnej pracy - bezpieczna i wydajna praca jest warunkiem przedterminowego zwolnienia".
I trzyliterowy skrót BHP, prawdopodobnie od "be happy please"

Tyż sama prawda i tylko prawda. 

Vote up!
11
Vote down!
-3

michael

#1601983

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jk pwnn wyglądć prwdłw prc przy jkjklwk ktstrf? T dwrtnść dzłń Mcrwcz, który z kżdym pmysłm ltł d mdów. Pn wdzę, tż chcłby cś pdbng. Spłczństw w, ż zdrzył sę ktstrf, nfrmj sę, jk t jst dl ng zgrżn, wntln wprwdz zkzy, wkj zgrżnych.

T mmy nfrmcję ż przz tę ktstrfę wrócśmy d tg, c był nrmą sprzd twrc Czjk . Prwszym krkm jst dzłn kryzysw tym zjmj sę kmsj kryzysw pwływn n szczbl pństwwym. n dyspnj sprzętm rzlkwnym p cłym krj  pnędzm z rzrwy bdżtwj. T dzłn pzwlją n prcwn późnjszych strtg. Zś smą przyczyną wr, szknm rzwązń rz przywrócnm stn tchnczng z względnnm rzwązń zrdczych, by s n pwtórzył zjmją sę ldz d tg pwłn mjący dpwdn kwlfkcj. C n ltją z kżdym pmysłm d prsy. ch zdnm jst pbllkwn rprt l sprwdzng, pwng, by nkt n mógł pdwżyć. n t trzb czs. Dzś będzmy ml cś spktklrng, czyl twrzn rrcąg n pntnch, rzwązn n 2 msąc. Przz tn czs nlży lb nprwć klktr główny, l z tg c sę mów, t rczj w tym czs sę n d, węc trzb będz zbdwć trwlszą prwzrkę, Mów sę klktrz pprwdznym p stnjącym mśc. T drżn Wsłę, b dzś n jst spłwn. rzwązn, zlżn jk będą kncpcj, mżlw, ż zdcydją sę nwt n drgą czyszczlnę p strn wrszwskj przyjdz z czsm zlżnym d tg jką pcję wybrą. Tk t ms dzłć dzłą zwsz, w nrmlnych krjch. C ldz, c mją prblm rzwązć są d rzwązywn prblmów n lnswn sę w mdch. Czjkę bdwn d 2008 d 2012. 

Lnswn sę pltyków n tl ktstrfy jst c njmnj nsmczn. l był prtstów spłcznych, gdy przy zgrżn np. pwdzą pltycy ltl n wły wrz z cłą wthą ftrprtrów przszkdzjąc tym, c rtwl dbytk ldz. Tm mją być c, c pmgją n c, c sę lnsją. 

Zś prwdłw dzłn sztb kryzyswg jst nrmą n jkąś tm chwłą dl rząd. P t są t strktry. Dpr brk tg dzłn jst pwdm d skrżn rząd ndlnść. Tę ndlnść wdzlśmy przy hrgn c prztczył sę przz Pmrz. Dzś t zdzłł tk być pwnn.

Vote up!
2
Vote down!
-10
#1601990

Antypisowe zacietrzewienie najzwyczajniej blokuje zdolność pozytywnego przyswajania słów płynących ze strony uważanej przez antypis za coś wrogiego. I nie jest fajnie, gdy pojawia się skłonność do kontrataku, tam gdzie tego ataku po prostu nie ma. A jest kwadraturą takiego kontrataku, gdy używane są argumenty nieprawdziwe, albo klasy prawa Godwina. Dajmy temu spokój.

Widzę trochę inną przestrzeń do rozmowy. Otóż środowisko demokracji liberalnej bardzo często zajmuje czas dyskusji żonglerką znaczeniami słów, fałszując rzeczywistość. Bardzo przypomina mi to sztukę sprawnych graczy w trzy karty. Widziałem kiedyś takich na bazarze Różyckiego.
Po pierwsze. Weźmy pod uwagę uporczywie stawiany zarzut upolityczniania czegokolwiek albo zajmowania się polityką. Jestem matematykiem, a dokładniej fizykiem zajmującym się matematycznymi metodami fizyki i dlatego z racji zawodowej logiki i dyscypliny wnioskowania zastanawiam się jak można politykom stawiać zarzut zajmowania się polityką albo upolityczniania tego czym się zajmują, czyli upolityczniania polityki.
To jest po prostu chore. Albo ewentualnie głupie. To jest tak jak zarzucanie szewcowi, że zajmuje się szewiectwem.

Po drugie. Słowo polityka nie ma w sobie nic pejoratywnego, jest to ważne pojęcie i bardzo trudna i ważna praca, bez której nie potrafi obejść się ani teoria ani praktyka życia społecznego, państwowego zarówno narodów jak i zorganizowanych form życia wielkich i małych struktur cywilizacji człowieka myślącego. Polityka jest nauką, praktyką i umiejętnością programowania i realizowania strategii wszelkich zorganizowanych przedsięwzięć współczesnej cywilizacji. Każda organizacja powinna, a nawet musi prowadzić politykę. Tak jak Polska powinna prowadzić swoja politykę zagraniczną, energetyczną, politykę historyczną, politykę rozwoju,...

Dlatego kiedyś, w czasie wakacji jako student fizyki, na obozie wojskowym, dowiedziałem się od zawodowego podoficera, w czasie szkolenia artyleryjskiego, że jako kanonier muszę sobie wbić do łba, że wszystko jest polityczne. Nawet zupa pomidorowa jest polityczna. A miasto Warszawa powinno zajmować się polityką gospodarki ściekowej i rozwoju swojej kanalizacji ogólnospławnej.

Więc po trzecie. Stawiam zarzut Zarządowi miasta stołecznego Warszawy, że warunkach demokratycznych ta polityka miejskiej gospodarki gospodarki wodnej i ściekowej oraz rozwoju kanalizacji ogólnospławnej nie istnieje. Stawiam Zarządowi miasta zarzut braku tej polityki i dlatego ten problem powinien być upolityczniony. To musi być poddane publicznej dyskusji, by miasto mogło taką politykę w sposób otwarty i demokratyczny prowadzić i być przygotowane do działania w warunkach zagrożenia i kryzysu, a szczególnie w przypadku takiej awarii.

I dlatego mam pretensję do pana Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, że akurat w tej, tak ważnej dla miasta sprawie jest tak wycofany, milczy i nie upolitycznia tej sprawy. Rola prezydenta miasta polega na tym, że to On jest upoważniony i ma obowiązek prowadzenia polityki miasta w wielu sprawach. A jeśli pan Prezydent uchyla się przed obowiązkiem upolitycznienia tej sprawy, to jest to poważne niedopełnienie obowiązków, co może stanowić poważną przesłankę do ustanowienia Zarządu Komisarycznego. 

Vote up!
10
Vote down!
-3

michael

#1602029

broni mafii i lichwiarzy!

 

Zawiszę Polska

w czerwone łapy parzy

tak jak Korwinek

broni mafii i lichwiarzy

 

PS Dalszy ciąg opowiadania starych kacapskich kawałów!

Vote up!
11
Vote down!
-4

jan patmo

#1601970

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Stara baba hyc, hyc, 

Kazała se wystrzyc,

kazała se wygolić,

by się lepiej . . . . .

 

Vote up!
2
Vote down!
-6

panMarek

#1602024

. Fot. Jedno zastoisk ścieków w Wyszogrodzie

 

Vote up!
11
Vote down!
-2
#1601997

 To bardzo dobre zdjęcie należy zadedykować dwóm idiotom: Trzaskowskiemu i jego żal się Panie Boże profesorowi z którym urządził sobie konferencję medialną dla łże-mediów, gdzie ten profesor (gówno wiedzący a więc w sprawie gówna i ścieków to niezaprzeczalnie ekspert) twierdził na podstawie wyników badań sprzed kilku lat - gdy nie było jeszcze oczyszczania ścieków z lewobrzeżnej Warszawy - że Wisła z biegiem rzeki sama się oczyszczała i po kilkudziesięciu kilometrach za Warszawą była zanieczyszczona w takim samym stopniu jak przed jej wpłynięciem do Warszawy!

 Pytanie do obu debili: po co w takim razie budowano w ogóle oczyszczalnię?

 Dlaczego ów "profesor" z prezydętem (ę - błąd celowy) zapomnieli o fakcie, że w czasie na który się powołują tylko tzw "deszczówka" spływała do Wisły bezpośrednio a pozostałe ścieki podlegały pośredniemu oczyszczaniu i uzdatnianiu?

 Dlaczego taki "profesor" nadal ma ten tytuł jeśli jego niewiedza w temacie ścieków sięga dna Wisły w jej najgłębszym miejscu?

 A co z tymi wszystkimi mieszkańcami, rybkami, zwierzętami i roślinami i wszystkimi organizmami żywymi (oprócz bakterii dla których to prawdziwy raj) które narażone były na śmiertelne niebezpieczeństwo na tym kilkudziesięcio kilometrowym odcinku Wisły za Warszawą przed budową oczyszczalni?

Vote up!
2
Vote down!
-1

niezależny Poznań

#1602169

Dzisiaj zostanie uruchomiona konstrukcja na Wiśle odprowadzająca ścieki do Czajki.

PONAWIAM PYTANIE: Czy stać cię szmaciarzu na słowo: DZIĘKUJĘ dla żołnierzy i premiera za szybką interwencję?

Za to że uratowali środowisko przed totalną katastrofą- że tobie uratowali dupsko skonczony frajerze ?

Vote up!
14
Vote down!
-2
#1602001

...obecny "prezydęt" Warszawy nie jest w tej sprawie ofiarą a współsprawcą tej awarii bo przecież w czasie budowy tego nieszczęsnego kolektora był "drugim po Bogu" we władzach "stolycy' - "wiceprezydętem."

Vote up!
2
Vote down!
-1

niezależny Poznań

#1602170

Vote up!
4
Vote down!
-3

michael

#1602072

Krąży pytanie - gdzie są teraz ci ekolodzy?

Dziś się odnaleźli, w Gdańsku swoim jachtem greenpeace próbowali przeszkodzić statkowi z węglem do przybicia do portu, w ramach swojej akcji - stop węglowi.Na szczęście służba graniczna krótko z nimi postąpiła.

Tak czy siak węgiel im teraz w głowach jako najgorsze zło dla człowieka i ludzkości a nie ścieki i szambo w Wisle - tacy to EKOTERRORYŚCI

Vote up!
3
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1602173

Nasuwa się pytanie czy kolektory ściekowe da się w ogóle naprawić, a jeśli już, to ile to zajmie czasu. W każdym razie, Trzaskowski z ekipą nie ma wiele czasu - do pierwszych większych mrozów - na znalezienie innego rozwiazania. A jeżeli sobie rządząca warszafką ekipa z tym nie poradzi, rząd powinien wprowadzić zarząd komisaryczny w Warszawie.

Vote up!
1
Vote down!
-2

jan patmo

#1602176