149 MIESIĘCZNICA ANTYPOLSKIEJ ZBRODNI - Punkt drugi

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Oczywistym jest, że opublikowanie 1 września raportu w sprawie należnego Polsce zadośćuczynienia za niemiekie zbrodnie wojenne jest aktem symbolicznym rozpoczynającym wieką międzynarodową kampanię oczyszczającą europejskie przedpole polskiej polityki. Celem tej akcji jest o to, by Polska była ]]>państwem poważnym. ]]>]]>Państwo poważne, to takie, które potrafi zdefiniować swoje interesy i nie odstępować od ich realizacji bez względu na warunki zewnętrzne i wewnętrzne]]>. Państwa pozostałe tego nie potrafią.

Osiągnięcie tego celu, fundamentalnego dla polskiej racji stanu wymaga równoczesnej realizacji wiązki przynajmniej siedmiu zadań cząstkowych pokazanych w tekście "]]>STALOWA WOLA]]>". Symboliczne znaczenie miesięcznicy smoleńskiej zbrodni jest kategorycznym imperatywem, nakazującym osiągnięcie skutecznego wpływu na zmianę strategii politycznego rozwoju Unii Europejskiej. Tym celem jest stanowcze i skuteczne przeciwstawienie się imperialnej polityce Unii Europejskiej, dążącej do utworzenia niemiecko-rosyjskiego imperium od Wysp Kanaryjskich do Kurylskich. Mówiąc krótko - Nie dla imperium Eurazji! (]]>Taki jest polski strategiczny cel numer 2]]>).

Jest bardzo wiele konkretnych przesłanek wskazujących na nonsens tej anachronicznej idei. Najwazniejszą z nich  jest zło totalitaryzmu.

Złowrogie zło superpozycji niemieckiego i rosyjskiego totalitaryzmu stało się źródłem i głównym motywem smoleńskiej zbrodni dokonanej 10 kwietnia 2010 roku. Ta polityczna motywacja stała się praprzyczyną tego morderstwa, była początkiem wielomiesięcznej pracy realizatorów zamachu, podjętej po przemówieniu Lecha Kaczyńskiego wygłoszonym na Westerplatte dnia 1 wrzesnia 2009 roku z okazji 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

To przemówienie, wygłoszone  w obecności Angeli Merkel i Władimira Putina stało się najprawdopodobniej ostatną kroplą nienawiści, wyzwalającą procedury technicznych przygotowań do smoleńskiego zamachu, inspirowanego przez niemiecko-rosyjski sojusz "zewnętrznej i wewnętrznej" antypolskiej opozycji. 

W ten sposób żądanie reparacji jest związane z oczekiwaniem na zadośćuczynienie za jeszcze jedną antypolską zbrodnię immanentnych wspólników inmperialnej idei euroazjatyckiego totalitaryzmu.

Przypis:
Ostatnio kilka razy użyłem pojęcia ]]>immanentności]]>. Wynika to z dość oczywistego faktu totalitarnej europejskiej polityki, polegającej na tym, że oni w dupie mają polską rację stanu, lekceważą wszelkie polskie aspiracje, gardzą polską kulturą, polskim patriotyzmem i tozsamością narodową, a Polska jest w ich immanentnym pojęciu tam gdzie u Stuhra, czyli nigdzie.

Polskość w ich immanentnej eurpejskiej filozofii jest pojęciem zewnętrznym, jest poza Europą, czyli nigdzie. Podobnie jak Ukraina, albo inne kraje zamieszkałe przez ]]>Unter]]>]]>menschów]]>, czyli podludzi. Można ich oszukać, okraść, wykorzystać, obrabować, zatrudnić do roboty, sprzedać ruskim  albo nawet zabić. 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Współcześni fachowcy mówią o dwóch przejawach wojny. Mówią na przykład o wojnie energetycznej i informacyjnej albo o wojnie militarnej i hybrydowej, różnie teoretyzują. Patrząc nieuzbrojonym okiem na rzeczywistość widzimy jasno - na Ukrainie jest wojna militarna. A w pozostałej części Europy, a nawet w Rosji nie ma wojny militarnej, ale jest wojna hybrydowa. 

Wniosek: - w całej Europie jest wojna. Powstaje pytanie, kto jest kim i po której jest stronie w tej wojnie?  

Jeśli chodzi o Niemcy, to trudno mieć wątpliwości, są w tej hybrydowej wojnie po rosyjskiej stronie, aktywni przeciwko Polsce, Ukrainie oraz pozostałym krajom Europy Środkowej, a nawet innym krajom europejskim. Ten podział powołał do życia nowe pojęcie: UEXIT, czyli Unia wychodzi sama z siebie, czyli się rozpada. 

Przypis:
Pojęcie "uexit" pojawiło się w felietonie zatytułowanym "Czas szykować się na niemożliwe  - uexit" (Dariusz Matuszak, "SIECI" #36 (510) 2022 - 5-11. września.
Nie polemizuję z zawartością tego felietonu, mam w tej sprawie odrębny pogląd, choć rzeczywiście trzeba poważnie brać pod uwagę proces rzeczywistego rozpadu Unii Europejskiej i liczyć się z konsekwencjami tego zjawiska.
Moim zdaniem widzimy także pojawiającą się i organizującą się politycznie międzynarodową koalicję Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych a nawet Turcji. Moim zdaniem jest to koalicja przeciwko niemiecko rosyjskiej koncepcji tworzenia totalitarnego imperium niemiecko rosyjskiej Eurazji.

Także moim zdaniem Rosja oszukuje i oszukując wykorzystuje Niemcy do rozbicia Unii Europejskiej, by w odpowiednim momencie zaatakować Niemcy, tak jak teraz zaatakowała Ukrainę.

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1646885