150 MIESIĘCZNICA EUROPEJSKIEGO IMPERIUM

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Unia Europejska jest anachroniczną formacją w schyłkowej fazie swojego istnienia. Niestety obumieranie tej konstrukcji może trwać dziesięciolecia. Dzieje się to na wzór i podobieństwo wielu znanych historii powolnych rozpadów potęgi imperialnych mocarstw, spętanych ideologicznym anachronizmem własnej konstrukcji politycznej i ekonomicznej.
Naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że powtarzająca się przez tysiąclecia śmierć wielkich imperiów mocno przypomina uwiąd starczy, polegający na stopniowej utracie kontaktu z rzeczywistością.  

Polityczne elity współczesnej Unii Europejskiej nie są świadome systemowej katastrofy wywołanej anachronizmem własnej strategii politycznej i ekonomicznej. Nie dostrzegają, że to co uznają za progresywną nowoczesność, jest tragicznym anachronizmem. To są ideologiczne pęta dekadencji i starczej pychy. ]]>Cywilizacja homo stultus]]>.

Tak umierała potęga starożytnych Aten, Rzymu, Persji, ZSRS, Egiptu i wielu wcześniejszych i późniejszych mocarstw. Mam taki obrazek w wyobraźni:

Straszny, zapatrzony w siebie, apodyktyczny i wredny dziadunio, jeszcze rządzi, choć już dawno przestał cokolwiek rozumieć:

W wielkim poręczowym fotelu siedział Jolyon Forsyte, siwowłosy starzec o sklepionym kopulasto czole, głowa rodu, klasy i klanu, przedstawiciel umiarkowania, ładu i czci dla własności. Najbardziej samotny starzec w całym Londynie. Siedział tam wśród ponurego przepychu pokoju, niby zabawka w rękach wielkich potęg nie dbających o rody, klasy czy klany, a wiodących nieubłaganie ku tajemniczemu celowi. Tak właśnie ujrzały ojca bezstronne oczy młodego Jolyona. Biedne, stare ojczysko! Taki więc był koniec, do którego zmierzał, taki cel, w imię którego zachowywał przez całe życie tak niezwykłą powściągliwość? Posuwająca się starość w coraz to większym osamotnieniu, w nieukojonej tęsknocie za żywą duszą, z którą mógłby zamienić słowo...
[]]>Saga rodu Forsyte]]>]

Wypisz wymaluj ]]>liberalna demokracja]]> albo raczej ]]>liberalny totalitaryzm]]>, tak wyglada w mojej wyobraźni czołowa elita totalnej opozycji w Polsce. Strupieszała i zdziadziała elita hospicjum europejskiej polityki. Pokraczny bękart komunizmu z twarzą Urbana, spłodzony na blacie okragłego stołu.

Koniec współczesnej cywilizacji człowieka myślącego (homo sapiens) nastąpił w wyniku opanowania europejskich elit ideami ]]>Aleksandra Gorczakowa]]> i ]]>Ottona von Bismarcka]]>, komunistycznej pseudonauki ]]>Karola Marksa]]>, zapisanej w szatańskich wersetach "]]>Das Kapital. Kritik der politischen Ökonomie]]>" (1872). Koniec cywilizacji człowieka myślącego żywi się upiornymi utopiami ]]>iluminatów]]> francuskiego ]]>Oświecenia]]> i krwawą tradycją jakobinów ]]>rewolucji francuskiej 1789–1799]]>. Jest to jeden nurt, którego zwieńczeniem jest ]]>nowa doktryna]]> wojny ]]>hybrydowej]]> generała ]]>Walerija Gierasimowa.]]>

Celem tej wojny jest utworzenie nowego państwa - wielkiego imperium euroazjatyckiego od Wysp Kanaryjskich do Kurylskich. Niemieckim politykom wydaje się, że będzie to coś na kształt IV Rzeszy, wielkiego cesarstwa narodu niemieckiego poddanego niemieckiej władzy w Berlinie. Guzik prawda. Rosja myśli o całej Europie identycznie tak samo jak w roku 1570 Iwan IV Groźny o ]]>rzezi]]> ]]>Wielkiego Nowogrodu]]>.
[]]>Cywilizacja homo stultus - koniec cywilizacji homo sapiens]]>]

Jednym z pierwszych konkretnych działań tej wojny była ]]>smoleńska zbrodnia dokonana 10 kwietnia 2010 roku...]]> Jednym z bardzo licznych współczesnych objawów tej politycznej demencji europejskich elit jest kurczowe trzymanie się opodatkowania produkcji energii przez ]]>Europejski System Handlu Emisjami (EU ETS)]]>, co jest bezpośrednią przyczyną utraty konkurencyjności europejskiej gospodarki. Europejskie wyroby są po prostu droższe od konkurencyjnych. 

Wniosek:
Świadomi tego zjawiska niektórzy obserwatorzy dekadencji Unii Europejskiej przygotowują się do budowy zupełnie nowej przestrzeni sojuszu gospodarczego i politycznego z udziałem Polski, Wielkiej Brytanii i Ukrainy a nawet Turcji. Jest to przestrzeń zwana Trójmorzem.

 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

w porównaniu do potęgi kilku innych krajów mierzonej w Produkcie Narodowym Brutto (PKB) podanym na rok 2020 w bilionach dolarów amerykańskich:
21,0 Bi USD - USA 
(63,5 tys USD per capita)
14,7 Bi USD - Chiny (10,5 tys USD per capita)
 3,8 Bi USD -  Niemcy (45,7 tys USD per capita)
 2,7 Bi USD - Wielka Brytania (40,2 tys USD per capita)
 2,6 Bi USD - Francja (38,6 tys USD per capita)
 1,9 Bi USD - Włochy (31,6 tys USD per capita)
 1,5 Bi USD - Rosja (10,1 tys USD per capita)
 1,3 Bi USD - Hiszpania (27,0 tys USD per capita)
 0,9 Bi USD - Holandia (50,0 tys USD per capita)
 0,6 Bi USD - Polska (15,6 tys USD per capita)
Zdawałoby się, że siła gospodarcza Rosji mieści się gdzieś pomiędzy Włochami a Hiszpanią, ale niestety dla Rosji jest to tylko złudzenie i to z kilku powodów:

Po pierwsze ogromne terytorium jest źródłem wielkich kosztów logistyki, transportu oraz niezbędnej gospodarce infrastruktury 
Po drugie wielka ilość mieszkańców, w porównaniu z pokazanymi europejskimi krajami znacznie obniża wielkość PKB przypadającego na jednego mieszkańca. 
Po trzecie - struktura gospodarki, w której głównym źródłem dochodu narodowego jest przemysł surowcowy, z mocną przewagą wydobycia i sprzedaży gazu i surowej ropy oraz przemysłu zbrojeniowego z równoczesnym niedorozwojem pozostałych przeemysłów
Po czwarte - wielonarodowa struktura społeczna stale powiększająca zagrożenie Federacji Rosyjskiej rozpadem na wiele suwerennych państw dążących do wyzwolenia od rosyjskiej kolonialnej dominacji 
Po piąte Niekorzystna dynamika demograficzna w wyniku której jest coraz mniej Rosjan w Rosji 
Po szóste - znaczące braki rozwoju produkcji przemysłów  wyrobów powszechnego użytku oraz dostępu do zaawansowanych technologii.
Po siódme - niekorzystna geografia systemu transportu w Rosji - olbrzymia przestrzeń Eurazji rosyjskiego subkontynentu i tylko trzy możliwe drogi dostępu do międzynarodowej wymiany gospodarczej: Bałtyk, Morze Czarne i Pacyfik w rejonie Władywostoku. 
Po ósme - Bieda i względnie niski średni poziom zamożności obywateli Rosji i ekstremalnie wielka nierównomierność podziału dochodu narodowego,...

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1647571

Niestety obumieranie tej konstrukcji  (UE) może trwać dziesięciolecia.

 

Moja zgodność z przemyśleniami autora. Jednak, tak bardziej optymistycznie chciałem dodać,że oparta na analogicznych do UE fundamentach  konstrukcja imperialna, również jak obecna kolaborująca z Rosją Sowiecką ,  jaką była w zamierzeniu Tysiącletnia Rzesza (także, jak obecna , pod szyldem UE  rabująca cały niemal obszar Europy i mordująca masowo wszelkich, choćby tylko potencjalnych oponentów ) , przetrwała łącznie 12 lat!

         Choć obecny niemiecki (po)tworek wykreowany pod fałszywą flagą Unii Europejskiej, sięgnął swego 30 –lecia, jednak za sprawą wojny w Ukrainie,  już jawnie ukazał swe komunistyczno-nazistowskie oblicze, tym samym ujawnił swe wrogie zamiary wobec państw-narodów kontynentu. To już czwarty od 1870 roku niemiecki plan podboju starego kontynentu. Notabene III Rzesza ujawniając swe dążenia paktem Hitler –Stalin w 1939 roku, przetrwała raptem 6 lat. Ile zatem wbrew wszystkim narodom, może przetrwać ta IV-a, choćby nawet wspierana znów przez ten sam co zawsze kartel banksterów i jak zwykle Niemców –nazistów (ideowych potomków Prusaków-krzyżaków)  oraz bieznarodych lewaków-komunistów…

Wobec przytoczonych faktów,  daję tej zdekonspirowanej już  „ojro-nazistowskiej konstrukcji”-jako UE-mniej, niż jedno dziesięciolecie!

Vote up!
4
Vote down!
0

E.Kościesza

#1647572

  • Niemcy i UE są rządzeni przez rosyjskich agentów - jak Merkel i Scholz.

Lista rosyjskich tajnych agentów i opłacanych lobbystów w mafijnym UE i Niemczech jest bardzo długa. Zachodni politycy od lat skutecznie wspierają polityczne i gospodarcze interesy Rosji.

Także część zbolszewizowanego lewactwa w Niemczech i UE to ruska agentura, a pseudo ekolodzy oraz zieloni są opłacani przez rosyjskich zbrodniarzy.

Problem infiltracji państw europejskich przez rosyjskich agentów pracujących w rosyjskich tajnych służbach jest bardzo poważny.

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1647573

"Alarmy o bliskim ataku Rosji na Ukrainę, są dowodem porażki amerykańskich agencji wywiadowczych i zachodnich "analityków".
Jeśli Rosja nie zaatakuje (o czym jestem przekonany) nietrudno zrozumieć, że wygranym w tej operacji podstępu i dezinformacji, będzie kremlowski satrapa. @SciosBezdekretu"

No i co warte były "przekonania" A.Ściosa o tym, że "Rosja nie zaatakuje"?

Takich "gówno prawdziwych" teorii jest w twórczości Ściosa bardzo dużo.

To zapewne dlatego, że otoczył się lizydupami typu @Urszula Domyślna i wycinaniem tych, co kontestują jego narrację. 

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1647582

Masz 100% racji. Zadziwiają mnie jednak dziwne procesy dziejące się w niektórych głowach. Przykład Aleksandra Ścios jest niesamowity. Kiedyś, bardzo dawno temu korespondowałem z panem Aleksandrem, często komentowaliśmy się wzajemnie i później dostrzegałem jak powoli zastygał we własnym paradygmacie. Tak jak by przestał obserwować procesy dziejące się w rzeczywistości, lecz filtrował to co się dzieje przez ten paradygmat, który powoli stawał się stereotypem. Całkiem niedawno, nieomal tuż przed 24 kwietnia zacytowałem dokładnie ten sam cytat, które składał się z trafnej diagnozy ogólnej, z której wynikały kompletnie nieprawdziwe, a nawet nieprawdopodobne prognozy. 

[link]

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1647584


@Omanmuscat01 w odpowiedzi do @oleksiireznikov

 

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1647615

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1647616

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1647712

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1647713