Treści z tagiem: neokomunizm

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Leopold poruszył w swoim felietonie zjawisko zerwanej więzi cywilizacyjnej, która może przybierać formę utraty porozumienia międzypokoleniowego, albo wręcz konfliktu cywilizacyjnego pomiędzy społecznościami tradycyjnymi a progresywnymi w wielu krajach współczesnego świata. Kryzys nad którym się zastanawiamy ma jednak swoje źródło w niezrozumianym przez obie strony dysonansie poznawczym, wynikającym z fałszywej diagnozy po obu stronach tego konfliktu.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Każdy, najostrzejszy spór toczony z poczuciem humoru, może dać mnóstwo olśnień, satysfakcji, a nawet radości i zaowocować bardzo pożytecznymi konsekwencjami. A Karol Modzelewski miał znakomite poczucie humoru i chyba lubił ostrzyć zęby wiecowego mówcy Solidarności w sporach toczonych latem 1981 roku. Fumkcjonowałem wtedy w dolnośląskim Ośrodku Prac Społeczno-Zawodowych NSZZ "Solidarność" i okazji do polemik nie brakowało. W tamtych gorących miesiącach Karol, w wielu swoich publicznych wystąpieniach przekonywał słuchaczy, że komuna jest jak stara, rozpadająca się ze starości chata za wsią, która jeszcze jest, bo nie wie, w którą stronę ma się przewrócić. Wystarczy palcem tknąć, a rozsypie się w pył.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Przyczyną niszczącą komunikację publiczną JEST SPONSOROWANE PRZEZ LEWICĘ OSZUSTWO BLOKUJĄCE rozumienie prawdziwego stanu rzeczywistości, co wręcz uniemożliwia wszelkim elektoratom dokonania wyboru pomiędzy tym co dobre, a co złe. Dlatego "zwykli ludzie", normalni wyborcy tak łatwo ulegają nie tylko kłamstwom, ale i zorganizowanym międzynarodowym kampaniom oszustwa politycznego, często określanych jako globalna wojna cywilizacyjna, informacyjna albo hybrydowa.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

"PiS robi ze współczesnej Polski pokraczną rekonstrukcję słusznie minionego systemu".

Bez względu na przedmiot sprawy, której ta wypowiedź dotyczy, użyty został język godny takich czasopism jak "Der Stürmer" albo "Völkischer Beobachter" wypowiadających się w polskich sprawach [link]

4.45
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:14)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Mam nadzieję, że zwycięży Polska, jednak bez względu na numeryczny wynik wyborczy - zadanie walki o Polskę jest naszym obowiązkiem, który nigdy nie może być zatrzymany. Także bez względu na rozmiar zwycięstwa Prezydenta Andrzeja Dudy, szokuje ogromna ilość ludzi głosujących przeciwko suwerenności Państwa Polskiego, przeciwko polskiej Niepodległości.

To jest dowód i świadectwo siły politycznego oszustwa jakie zostało zaangażowane w totalitarną propagandę skierowaną w kłamstwo założycielskie obozu zdrady narodowej. Kłamstwo wojny polsko-polskiej, fałszerstwo plemiennego podziału naszego kraju i wreszcie kłamstwo pogardy i nienawiści do nas, do naszego narodowego patriotyzmu.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
KawiarNIA

Swego czasu wielokrotnie pisałem o dominującej dziś w krajach Starej Europy neomarksistowskiej rewolucji kulturowej opartej na ideach Szkoły Frankfurckiej, Manifestu z Ventotene, komunistów A. Gramsciego i A. Spinellego. Człowiek jednak uczy się przez całe życie...

Niedawno - dzięki Krzysztofowi Karoniowi - odkryłem też innego...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Jutro możemy wybrać - Niepodległość albo Totalitaryzm, czyli tyle zbrodniczego zamordyzmu, ile zmieści się w demokracji.  Platforma Obywatelska i jej nowy wódz, Rafał Trzaskowski - to pierwszy znak, symbol powracającej cenzury, symbol prawdziwie groźnej dla Polski antypolskiej agentury globalnego totalitaryzmu. To jest ta agentura, która trzyma się kurczowo moskiewskiego sposobu ukrywania prawdy. Fałszerstwo hipotezy "pancernej brzozy" jest kłamstwem założycielskim "nowego polskiego totalitaryzmu".

4.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Totalitaryzm - tyle zbrodniczego zamordyzmu, ile zmieści się w demokracji. 

Totalitaryzm [łac.], według encyklopedii PWN [link], to: "system rządów oraz wspierająca go ideologia, charakterystyczny dla (...) państw, w których ambicje modernizacyjne i mocarstwowe szły w parze z rozczarowaniem do demokracji, jej kryzysem lub niedostatkiem. W tym sensie totalitaryzm jest uważany za skrajną i specyficzną postać rządów autorytarnych (autorytaryzm), nowoczesną odmianę tyranii i despotyzmu zapewniającą rządzącym o wiele skuteczniejszą kontrolę społeczeństwa.

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:4)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Takie jest ogólne określenie totalitarnej opozycji. Nic więcej nie trzeba, wystarczy wiedzieć, że ta opozycja jest totalitarna. Historia lubi się powtarzać, tyle że każdy jej kolejny nawrót jest gorszą wersją poprzedniego. Wiek dwudziesty był ostatnim stuleciem kapcanienia feudalnych imperiów europejskiego absolutyzmu, które powoli degenerowały się do co raz prymitywniejszych totalitarnych imperiów. W prymitywnych kopiach feudalnych książąt, wyłaniających się z kart politycznych projektów Niccolò di Bernardo dei Machiavelli znikały cechy subtelnych gier europejskich salonów, które były wypierane przez koszarowy wrzask absolutnych dyktatur. Ani Hitler, ani Stalin nie byli pierwszymi, ani ostatnimi, pojawili się gdzieś w środku peletonu niesieni wiatrem zamierającej historii europejskich absolutyzmów.

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:29)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Gdzie dyjaboł nie może, tam zsyła głupotę. I robi to naumyślnie. Ze złej woli. Tak mnoży skretyniałą elitę. Specjalna kasta, która nic nie rozumie, ale wszystko wie. Tak od tysiącleci dzieje się głupota, tak panoszy się zdrada rozumu i szatańska mentalność totalitarnych elit mieszających ludziom języki.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Ani przez sekundę nie miałem i nadal nie mam cienia wątpliwości, że wszystkie partie antypisu to jedna partia antypolska, posługująca się tymi samymi totalitarnymi metodami. To jest ta antypolska partia, o której pisał dwieście lat temu książę Adam Jerzy Czartoryski:

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:21)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Wymienione niżej osoby, na które skarży się Poczta Polska, nie korzystają z biernego prawa wyborczego w wyborach prezydenckich, a ich działania nie mają nic wspólnego z kampaniami któregokolwiek z kandydatów w tych wyborach. Po prostu nie lubię tych ludzi z powodu nieustannie powtarzanych chamskich wybryków i dalekich od wszelkiej kultury prowokacji oraz niewybrednego języka ich obelg i otwarcie wyrażanej pogardy. Chodzi oczywiście nie tylko o tych posłów, na których skarży się Poczta Polska, a którzy szczególnie często wdają się w tego rodzaju zadymy [link]. Z tego co tacy ludzie robią i jak to czynią wynika, że oni ani Polski ani Polaków nie lubią, wstydzą się swojej polskości, a co więcej ani nie rozumieją, ani nie szanują naszej kultury, historii ani też naszego dorobku cywilizacyjnego, nie czują żadnej więzi z naszą Ojczyzną i nie poczuwają się do żadnej lojalności. Bóg, Honor i Ojczyzna a także Służba Polsce - to dla nich puste pojęcia bez znaczenia.

4.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:9)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Porzucenie Polski jako podmiotu czegokolwiek - to klucz wizji totalitarnej geopolityki antypolskiej opozycji. Ich polityka symboliczna to nie tylko propaganda, ale gdy propaganda zastępuje wszelką myśl polityczną, wtedy totalitarny atak na wszelkie wartości symboliczne staje się nieomal jedynym programem politycznym. Dlatego hitlerowcy palili żydowskie książki i od pierwszych chwil swojej władzy budowali obozy koncentracyjne*). Dlatego komuniści Lenina a później Stalina, a wcześniej, w styczniu 1793 roku jakobińscy komunardzi musieli zabić swoich królów, a później zorganizować pogrom Vandei i archipelag Gułag.

3.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:11)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Czy chcemy aby żeby Polska była Polską, czy była złodziejską. Czy wybieramy zgodę na rabunek wszystkiego co polskie, zgodę na bezczelną grabież wszelkich narodowych aktywów, czy program budowy uczciwej Polski, program szacunku do Naszej Ojczyzny!

3.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:13)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Borys Budka jest sterowany pilotem z Czerskiej i zawsze protestuje przeciwko wszystkiemu, co może chociaż kojarzyć się z PiS [link]. Nawet kolor, nawet zapach. Nawet jeśli coś jest w Brukseli, budzi żywiołowy protest. Na przykład Manneken Pis.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Upłynęło już ponad dziesięć lat od dnia popełnienia tego morderstwa. Dzisiaj jest dzień 10 czerwca, w którym obchodzimy 122 miesięcznicę popełnienia tej zbrodni!

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:6)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Pan Jarosław Kaczyński jest po prostu inteligentny, a w porównaniu z przeciwnikami politycznymi jest wręcz bardzo inteligentny, a ponadto ma ogromną wiedzę o faktach i mechanizmach rzeczywistości. Przywódcy obozu przeciwników politycznych doskonale o tym wiedzą.

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

W debiutującym 9 września 2011 roku dzienniku "Gazeta Polska Codziennie" Jarosław Marek Rymkiewicz odwołał się do książki Kazimierza Brandysa "Nierzeczywistość", która ukazała się pod koniec PRL w roku 1977 w Niezależnej Oficynie Wydawniczej NOWa. Dzisiaj, po ponad czterdziestu latach można by sądzić, że ówczesna władza znakomicie weszła w całkiem współczesne opozycyjne buty, by próbować ponownego przejęcia władzy, by nadal móc tworzyć "nierzeczywistą" Polskę, by znowu było jak było. Ważne jest to, o kim dziewięć lat temu mówił Jarosław Marek Rymkiewicz te słowa:

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:14)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Gdyby adwokat Łukasza G. był uczciwym obrońcą, to gdy okazało się, że sprzedane przez jego firmę maseczki nie spełniają norm, a Ministerstwo Zdrowia wystąpiło o naprawienie szkody, to zapewne poradziłby nieszczęsnemu panu Łukaszowi G., by zaproponował Ministerstwu Zdrowia solidarne wystąpienie z roszczeniem do nieuczciwego chińskiego dostawcy o likwidację szkody. Przecież pan Łukasz G, był tylko pośrednikiem i najprawdopodobniej także w tej transakcji jest osobą poszkodowaną i oszukaną przez nieuczciwą chińską firmą. Taka rada pana adwokata byłaby zupełnie logiczna i miała większe szanse na powodzenie, ponieważ wtedy jego roszczenie byłoby wsparte siłą i powagą państwa polskiego.

Strasznie zły to musi być adwokat, który zamiast bronić skutecznie swojego klienta, szukając sojuszu ze współposzkodowanymi, wrabia go w dwie wojny tylko po to, by wywołać awanturę polityczną.

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:16)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Agent Moskwy i Berlina! Ten kandydat na kandydata jest politycznym lewactwem i bezczelną agenturą i Rosji i Niemiec. Dowody jego wrednej antypolskiej misji opublikował on sam osobiście. Usłyszałem o tym przypadkiem w kilkusekundowej migawce w czwartkowym programie Michała Rachonia "Jedziemy". Dziennikarskie osły we wszystkich programach, telewizjach oraz internetowych portalach przegapiły tę informację, albo co gorsza bezrozumnie ją zignorowały.

Po prostu mandryle w polityce informacyjnej. Tak dalece znikła ta informacja, że nigdzie, nawet w Google jej nie widać. Ale znalazłem na tak zwanym portalu samorządowym.  Musiałem tę informację zweryfikować, sprawdzić czy Michał Rachoń na fejka się nie nadział. Ale jest. Znalazłem.

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:19)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Wczoraj po ósmej jakaś osoba z Lewicy prezentowała wyuczone na pamięć szatańskie wersety antypisu, odprawiała dziwną mantrę w TVP Info, powtarzając wykute na pamięć puste hasła o wyborach, demokratycznych, tajnych, powszechnych, równych i uczciwych, o które musi walczyć. Te pisowskie wybory jak twierdzi ta osoba, nie są ani demokratyczne, ani powszechne, ani równe i przede wszystkim nie są uczciwe. Recytowała zatrute wersety antypisu zupełnie jak modlitewny młynek. Modlitwa złożona wyłącznie z przymiotników - wybory muszą być uczciwe, demokratyczne, uczciwe i tajne, uczciwe i powszechne, równe i uczciwe, a pisowskie nie są ani powszechne, ani uczciwe, ani demokratyczne. Golono, strzyżono, pisowskie wybory nie są demokratyczne.

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:23)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Czy Rafałowi Trzaskowskiemu uda się osiągnąć więcej niż 5% głosów w wyborach prezydenckich?
To jest nieprawdopodobne. Wszystkie tak zwane "sztaby wyborcze", wszelkie "zarządy", eksperci i doradcy, a także naukowe autorytety Platformy Obywatelskiej nieustannie popełniają ten sam błąd. Chyba przez ostatnie dwadzieścia lat tkwią w tej samej pułapce pychy i pogardy.

4.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:17)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Totalitarna opozycja nawet jeśli chwali, robi to obelżywie. To jest podsumowanie transmisji dzisiejszej sesji sejmowej (wtorek, 12.05.2020, godzina 12:40). Dalsze uwagi później. Teraz krew się gotuje. Cała budka chamstwa i pogardy jest świadectwem tego co widać i słychać. Z kłamstwa powstaliście, w proch się obrócicie, opozycjo najprawdopodobniej z nieprawego, ale z pewnością z chamskiego łoża.

Z kłamstwa powstaliście, w proch się obrócicie!

4.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:22)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

​Z kłamstwa powstałeś, w proch się obrócisz. Bez trudu można wskazać przykłady wielu kombinacji operacyjnych, których celem było, jest i będzie realizowanie niszczących akcji podejmowanych w celu skompromitowania znakomicie służących Polsce przedsięwzięć, projektów a także polityków, albo przeciwnie - operacyjnej osłonie łajdaków [link], którzy nie wahają się przed udziałem w najbardziej nawet bezczelnych aktach destabilizacji Państwa Polskiego.

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Taki antypis, to polityczna mafia o Janusowym obliczu. Jest to oczywista, zbrodnicza mafia, która współpracuje z profesjonalnymi służbami specjalnymi, posiadającymi aktualny sprawny dostęp do konkretnych i rzeczywistych materiałów wywiadowczych, które mogą być wykorzystywane przeciwko interesom Polski i Polskiej racji stanu - do dywersji, sabotażu oraz destabilizacji wszystkich systemów polskiej administracji państwowej.

4.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

To rzeczywiście był majstersztyk, ale wątpię aby była to sztuka dwóch Jarosławów. Co najwyżej jednego z nich. Problem polega na tym, że polityczni interpretatorzy zwykle analizują sprawy jednowymiarowo. Problem wyborów to jedna całość. Gospodarka to druga, a na przykład koronawirus to trzecia całość, analizowana osobno. Mamy więc stertę spraw, z których każda widziana jest przez przeróżnych analityków z klapkami na oczach, którzy jak koń, widzą wszystko osobno. Pan Gowin okazał się być mocno zainteresowany jedną z tych osobnych spraw. Jego rzeczywistość wygląda jak w bajce Kryłowa:

3.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:9)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

by zrozumieć, że kombinacja pana Jarosława Gowina z prezydenturą Andrzeja Dudy na wabia jest podstępem dla zmylenia totalnego przeciwnika. Ładnie opakowany słodziutki lizak na patyku, a cała jego słodycz polega na skróceniu prezydentury PAD do jednej kadencji i na dokładkę w prezencie dwa lata czasu na osiągnięcie lepszej pozycji politycznej. Słodziutka pułapka na platformerskie szczury

Jak się połaszczą i dadzą się nabrać, to się okaże, że pozostanie im lizanie tej słodyczy przez papierek, bo nigdy nie osiągną potrzebnej większości parlamentarnej.

A jak się sprzeciwią - to i tak wyjdą na durniów ujawniając przy okazji cały kabotynizm i pustkę swojej postawy politycznej. Jedynie w miarę bezpieczne dla nich działanie to zignorowanie tego pomysłu pana wicepremiera i ewentualne uznanie za zbyt naiwny, by mógł być uznany za poważny. Ale dni są za durni na tak wysublimowaną dyplomację.

4.3
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:9)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Jest obóz zaciekle walczący przeciwko PiS-owskiej Polsce, który nie akceptuje tej Polski, agresywnie występując przeciwko wszelkim polskim interesom. Jaka jest ta Polska, której oni nie chcą?

Jaka jest ta PIS-owska Polska, której oni nie akceptują?

Jest to bardzo poważne pytanie, które nie tylko warto, ale nawet trzeba postawić przed najbliższymi wyborami. Jest to pytanie o polską rację stanu. Prosta odpowiedź, informująca o tym, że oni nie chcą Polski Niepodległej, w której suwerenem są polscy Obywatele szanujący swoją Ojczyznę i jej historyczny dorobek. Oni nie chcą Poważnego Państwa Polskiego, które potrafi skutecznie dbać o polskie interesy i aspiracje.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Jest to ekstremalna opozycja przeciwko obozowi patriotycznemu. Przymiotnik "totalna" jest absolutnie niewłaściwy, nie oddaje istoty rzeczy, ani całej grozy stwarzanego przez tę opozycję niebezpieczeństwa.

Po pierwsze - zauważmy, że w Polsce nie ma żadnej prawdziwej opozycji, wcale nie istnieje coś takiego, choć trochę podobnego do jakiejkolwiek opozycji, nawet rachitycznej, skarlałej. Not exist.

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:24)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Dzisiaj jest dziesiąta rocznica pogrzebu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wielkiego inspiratora polityki dumnej Polski. 18.04.2010. "Aby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba najpierw chcieć nim być, a gdy chce się szacunku innych, trzeba najpierw szanować siebie".
Taka była myśl założycielska Mieszka I, takie było dzieło Rzeczypospolitej Obojga Narodów i do takiej wizji Polski namawiał nas Lech Kaczyński w swoim przemówieniu przed Zgromadzeniem Narodowym w dniu 23 grudnia 2005 r przy zaprzysiężeniu na Prezydenta [link].

Polska jest dumną Ojczyzną wielkiego europejskiego narodu, taka jest prawda, takie są historyczne fakty i taka jest polska strategiczna misja w geopolitycznej przyszłości XXI wieku. W poprzednim zdaniu zachowuję jego przewrotną dwuznaczność, fatalnie rozumianą przez antynarodowy, rzekomo internacjonalistyczny i na wskroś totalitarny komunizm.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Strony