«WEGAŃSKA ZASADZKA»

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Profesor Aleksander Nalaskowski zauważył "wegańską zasadzkę", a razem z nią poważne zbieżności pomiędzy współczesnymi formami marksistowskiej ideologii o bardzo podobnej strukturze, ukrywającymi się pod różnymi maskami jako organizacje ekologiczne, klimatyczne, bioetyczne, kulturowe i wszelkie inne uważane za lewicowe albo nawet lewackie. Pojawia się bardzo ważne spostrzezenie.

Mianowicie nieomal wszyscy współcześni obserwatorzy, tacy jak na przykład redaktorzy portalu ]]>wPolityce]]> relacjonują zjawisko weganizmu jako wykluwanie się nowego rodzaju komunizmu. Niestety, nic bardziej mylnego. 

To jest wciąż dokładnie ten sam komunizm, ten sam brutalny, agresywny i totalitarny posługujący się względnie nową maską. To tylko klasyczna komunistyczna maskirowka. Totalitarna formacja zawsze, od czasu francuskich iluminatów, od francuskiej rewolucji końca osiemnastego wieku zawsze posługuje się maską, zawsze inną, zawsze nową w walce o "liberté, égalité, fraternité ou la mort" czyli zawsze w walce o wolność, równość i braterstwo, jednak tak, by na końcu zawsze była śmierć.  

Liberté, Egalité, Fraternité ou la mort..... — Christ-Roi

One wszystkie i każda z nich z osobna są w rzeczywistości formacjami totalitarnymi w najczystszym znaczeniu tego słowa. Są z pozoru różnymi formami agresji tego samego imperium zła.

W sumie obserwacje pana profesora potwierdzają transformację odwiecznego konfliktu światowej polityki, przekształcajacego się we współczesny, zupełnie nowy podział na dwie, przeciwne sobie formacje cywilizacyjne.

  • Jedna z nich jest totalitarna, agresywna i zbrodniczo brutalna. Wykluczająca i niszcząca. ]]>Cancel culture.]]> ["]]>Wegańska zasadzka]]>" - Sieci #11]

  • Druga jest demokratyczna, organizująca się jako © rozległy system o rozproszonej inteligencji, nazywany niekiedy ustrojem solidarnościowym.

Uświadomienie istnienia tej transformacji jest trudne, ponieważ współczesna nauka przestała być interdyscyplinarna... I nie tylko. Bardzo możliwe, że stała się również prymitywna. Jest jak koń, który wszystko widzi osobno, a zjawiska rozpoznaje po przylepionych do nich etykietach.

Konieczność nowego opisu współczesnych zjawisk politycznych została przedstawiona już w roku 2007 []]>link 2007 - salon 24]]>] i była powtórzona w stale modernizowanej kopii tej prezentacji []]>link 2016 blogmedia24]]>]. Znowu upłynęło wiele lat i konieczność zmiany opisu politycznej rzeczywistości stała się koniecznością kategoryczną. Są dwie, bardzo ważne przyczyny:

1. Rzeczywistość od końca wieku XVIII, w którym pojawiły się pojęcia lewicy i prawicy zmieniła się na tyle, że oba pojęcia stały się martwymi etykietami, która mogą być używane tylko jako fałszujące rzeczywistość maski. A jak mogą - to są wykorzystywane przez formacje totalitarne do totalnej dezinformacji oraz globalnego oszustwa politycznego popełnianego w złej wierze.

2. Praktyka historii dowiodła, że oba pojęcia, zarówno lewicy jak i prawicy były puste w istocie swojej genezy, a po paru setkach lat przywłaszczyły sobie a priori etykietę dobra albo zła, bez względu na jakikolwiek stan faktyczny. Lewica prawem kaduka a priori jest dobra, natomiast prawica również prawem kaduka a priori jest zła - bez względu na prawdę lub fałsz. Dzisiaj są to tylko martwe etykiety, zbyt często ukrywające nie tylko prawdę ale i bezczelną zbrodnię. Przecież imperium Federacji Rosyjskiej z W. Putinem na czele jest na wskroś lewicowe, a więc jest dobre. Niestety jest to dobroć bandyty z nożem w zębach i pistoletem w garści. A totalitarny komunizm jako zjawisko lewicowe także jest dobry, ekologiczny i śliczny.

To wyjaśnia dlaczego trzeba zrezygnować z wartościującego znaczenia tych pojęć. Realny świat polityczny wybiera współcześnie dwa typy systemów, które powinny być zdefiniowane zgodnie z prawdą ich działania i ich typu cywilizacyjnego.

Pierwszy z nich to rodzina ustrojów totalitarnych z precyzyjnym określeniem ich treści jako systemów wodzowskich, centralizujących rozwiązywanie wszelkich problemów w smukłych strukturach hierarchicznej władzy typu imperialnego. Są to anachroniczne i archaiczne systemy, stanowiące naturalną kontynuację historii imperiów monarchii absolutnych oraz aroganckiej tradycji europejskiego kolonializmu. 

Drugi, to rodzina ustrojów demokratycznych, które zgodnie z wyzwaniami czasów najnowszych formują © rozległe systemy o rozproszonej inteligencji, rozwiązujące problemy w miejscu ich powstawania w sposób zespołowy w płaskich strukturach zadaniowych. Jest to nowy system ustrojowy, generowany przez wymagania rzeczywistości XXI wieku, akceptujący chrześcijański system aksjologiczny. Jest to zarazem nawiązanie do historycznej tradycji Rzeczypospolitej Obojga Narodów, pierwszej nowożytnej demokracji parlamentarnej wolnych narodów w Europie.

 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1650885

W Heidelbergu polski premier Mateusz Morawiecki propagował „Europę państw narodowych”, wyrażając w ten sposób nieufność wobec Niemiec i Francji, podzielaną przez inne kraje Europy Wschodniej. Do tego „politycy z Berlina mogli być poirytowani, że Morawiecki uczynił żądania reparacji od Niemiec jednym z ważniejszych tematów swojego przemówienia w Heidelbergu”

[wPolityce] - Premier Morawiecki / autor: Twitter/Kancelaria Premiera;

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1650909

Bardzo interesujący felieton Macieja Walaszczyka w #12 SIECI, nieomal idealnie zgodny z moimi wstępnymi diagnozami określającymi założenia do najważniejszych strategicznych wyborów politycznych i gospodarczych dobrych dla Polski, Europy a nawet Świata.

"Globalizacja dobiega swojego kresu. Powraca konserwatywne myślenie o polityce, bo zostało zachwiane przekonanie o tym, że jutro musi być nieuchronnie lepsze niż dziś. Wraz z wojną powróciła też świadomość antagonistycznej natury polityki z kategoriami politycznej dominacji, geopolityki i nieprzewidywalności, które idea końca historii chciała uznać za przeszłość".

Oczywiście, uznaję ten felieton za dobrą diagnozę przeszłości generującej aktualny stan globalnego przełomu. Diagnoza pana Macieja Walaszczyka jest chyba nadmiernie zawężona do krytyki politycznej. Obserwowane mechanizmy dzieją się w przestrzeni bogatszej od polityki - dzieją się w rzeczywistości. Polityka jest tylko podprzestrzenią realnego świata i jeśli z jakichkolwiek powodów nie uznaje jakichkolwiek wyzwań rzeczywistości, jest skazana na klęskę. Jednym z takich powodów jest irracjonalne ograniczenie polityki do ideologii. 

JEDEN NIESAMOWITY WNIOSEK

Jest z tego wszystkiego jeden niesamowity wniosek. Mianowicie elity PiS dokładnie i od wielu lat znakomicie zdają sobie sprawę z wyzwań rzeczywistości i dlatego były i są przygotowane do natury współczesnego kryzysu i potrafią sobie z nimi wystarczajaco dobrze poradzić, wykorzystując realne waściwości stanu rzeczy tak, że Polska właśnie teraz odnosi spsktakularny sukces, budząc złość totalnej opozycji, która wciąż jeszcze śni o tańcach na pogrzebie naszej Ojczyzny.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1650915

Szanowny autorze, Polska jest na drugiej pozycji w SWIATOWYM rankingu weganizmu:  https://en.wikipedia.org/wiki/Vegetarianism_by_country#Demographics 

Nas wyprzedzaja tylko egzekwo Indie i Meksyk. Nie za bardzo to wskazuje na zwiazki z komunizmem. Zarowno Indie jak tez Meksyk komunizmu nigdy nie mialy i raczej sie nie zanosi by kiedykolwiek tam sie przyjal. Weganizm to jest jeden z elementow poganskiej religii ktora jak twierdzil Ghandi jest oparta na moralnosci a nie na dietetyce czy polityce. Ten zwiazek Meksyku i Indii polega na poganstwie, zarowno Hindusow jak tez Indian. Globalisci natomiast wykorzystuja te poganska religie wylacznie do zwalczania Chrzescijanstwa. Niestety Polska pokazuje ze wchodzi w poganstwo w zastraszajacym tempie.

Vote up!
2
Vote down!
-1

JanStefanski

#1650992