STO SIEDEMNASTA MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKIEJ ZBRODNI

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

W środę rano 8 stycznia 2020 roku ktoś zestrzelił ukraiński samolot, który wystartował z Teheranu do Kijowa. Upłynęło zaledwie parę dni i już jest kilka hipotez. Wiadomo, że samolot został zestrzelony, pozostaje pytanie kto popełnił tę zbrodnię i dlaczego.

Jedna z hipotez mówi, że dwie rakiety ziemia powietrze zostały przez pomyłkę wystrzelone przez armię irańską. Inna przyjmuje, że winę ponosi jakaś fanatyczna organizacja islamska motywowana zamiarem sprowokowania zaostrzenia konfliktu pomiędzy Iranem a USA.

Jest jeszcze całkiem niegłupia koncepcja zestrzelenia tego samolotu przez rosyjskich zielonych ludzików, działających na moskiewskie zlecenie. Rosyjski motyw jest dość oczywisty. Im również mogłoby zależeć na zaostrzeniu konfliktu pomiędzy Iranem a USA.

Zamach i odpowiednie wyreżyserowanie dalszego przebiegu wydarzeń mógłby łatwo przyczynić się do rozgrzania tej awantury. Rosyjskie korzyści polityczne z takiej prowokacji byłby oczywiste. Klasyczne gry operacyjne rosyjskich służb specjalnych.

Są jeszcze inne skojarzenia i analogie.

Pierwsza, to wygląd miejsca, na które spadły szczątki rozerwanego w locie samolotu. Pole usłane setkami większych i mniejszych części. Wybuch rozerwał samolot w locie, a jego strzępy rozrzucił po rozległej przestrzeni. Widok bardzo podobny do podartych wybuchem fragmentów polskiego tupolewa rozrzuconych po smoleńskim lotnisku.

Jest jeszcze jedno drażniące podobieństwo. Pojawienie się na miejscu katastrofy irańskich służb porządkowych, wyposażonych w odpowiedni sprzęt do zacierania dowodów zbrodni. Pamiętam cały prowokacyjny spektakl niszczenia dowodów na miejscu smoleńskiej zbrodni. Mam w oczach scenę rozbijania szkieł iluminatorów naszego samolotu. Pamiętam gadanie Sikorskiego, Komorowskiego i Tuska, którzy razem z Putinem mówili o smoleńskim śledztwie, o woli wyjaśnienia przyczyn katastrofy i bezczelne zamiatanie miejsca zbrodni. Nieomal ten sam duch, czuję ten sam zapach i ducha tego samego szyderstwa zimnych, pozbawionych sumienia ludzi. Zbliża się dziesiąta rocznica tej zbrodni. zbliża się czas prawdy. 

Jest jeszcze inna korelacja. Klimat totalnej hiper hipokryzji. Irańscy politycy kłamią jak najęci, kłamią tak gigantycznie, że staje się zupełnie prawdopodobne, że to ajatollahowie sami wydali Amerykanom generała Kasema Sulejmaniego, aby się go wreszcie pozbyć. Dlatego później ostrzegli gdzie i kiedy spadną irańskie rakiety, tak aby amerykańscy żołnierze mogli się schować. Skoro Irańczycy zamówili zamach na niewygodnego generała, to później musieli realizować propagandowy spektakl strasznej zemsty, która nikomu krzywdy nie zrobi. 

Klimat tej hipokryzji, to kłamstwo, to polityczne operetkowe oszustwo i kabotynizm bardzo mi przypomina polityczną komedię dell'arte urządzaną przez marszałka Tomasza Grodzkiego. Taka błazenada i kpiny z ludzkiego dramatu może dziać się tylko w głowie, o której można przeczytać [tam]. Rozmowy z Verą Jourową, zaproszenie do Polski Komisji Weneckiej, która zanim cokolwiek zbadała już raport przysłała, duet Władimir Putin i ambasador Siergiej Andriejew z udziałem pana Tomasza Grodzkiego. Można o takich artystycznych występach mówić z ironią, że są doskonale skorelowane z antypolską propagandą Rosji, gdyby nie było to bezczelne łamanie prawa. Można wybaczyć tak idiotyczne łamanie prawa, gdyby nie tworzenie precedensu ewidentnego złamania suwerenności Państwa Polskiego. Czy to jest wrogie polityczne wystąpienie przeciwko Państwu Polskiemu, czy to jest tylko kpina z Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej?

Czy to jest klimat totalnej hipokryzji albo polityczna głupota, czy to już jest zbrodnicza zdrada?

Jest tuż po świętach, parę dni temu pojawił się Nowy Rok, na początku tygodnia Święto Objawienia Pańskiego i tak naprawdę dopiero teraz zaczyna się rok pracy. Z jednej strony jest rząd z wyraźnym strategicznym programem odbudowy Polski, a z drugiej...

No właśnie. Zwykłe, obrzydliwie głupie łajdactwo.

 _________________________________________

Neokomunistycznym koalicjom PO, PSL albo SLD
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy.
Człowieku, nie popieraj ich, a przeżyjesz!

* * *

następny - poprzedni

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:12)

Komentarze

z najgorszą kanalią...

 

z najgorszą kanalią

gotowi się sprzymierzyć

co chce w Polskę 

szatańską siłą uderzyć

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1614598

//W środę rano 8 stycznia 2020 roku ktoś zestrzelił ukraiński samolot, który wystartował z Teheranu do Kijowa.//

Nie KTOŚ ale beżowe dzikusy z Iranu zamordowały 176 osób i to własnych rodaków

https://niepoprawni.pl/blog/husky/iran-przyznaje-sie-do-zestrzelenia-samolotu

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1614604

  Witaj! KTOŚ nabiera doświadczenia i ten Ktoś widzi, że może być całkowicie bezkarny. To króryś z kolei samolot...Ciekawe, kiedy złamie nogę...Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1614675

oraz po przeanalizowaniu wielu wariantów nagle najbardziej prawdopodobny sprawca nieoczekiwanie w tekście mojego felietonu zabarwił się na czerwony kolor. Fakt, kagiebiści mają już taka tradycję, że zasadnicze problemy polityczne rozwiązują przy pomocy udanych katastrof lotniczych. 

Ale dlaczego zielone ludziki ujawniają się pod czerwona barwą?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1614683