DYWERSJA I SABOTAŻ - UWAGA NAJWYŻSZY ALARM!

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Były kiedyś nadużywane słowa: DYWERSJA i SABOTAŻ. Za dywersję i sabotaż można było stracić głowę. W czasie wojen nie raz i nie dwa, zbyt gorące żołnierskie głowy próbowały podejmować decyzje o rozstrzelaniu człowieka na podstawie samego podejrzenia o dywersję albo o sabotaż.
Tymczasem teraz, w 2017 roku mamy w Polsce do czynienia z rzeczywistą i zaciekle konsolidującą się dywersją i sabotażem realizowanymi przeciwko Polsce przez totalitarną opozycję. Działanie to jest kontynuacją wieloletniej antypolskiej wojny...  W moim przekonaniu nie jest istotna sama dywersja i sabotaż, ważne jest to, jaki jest jej cel. Co dywersanci chcą zniszczyć, w czym sabotażyści chcą nam przeszkadzać?
Ważną inspiracją jest oczywiście sobotnia Konwencja Platformy Obywatelskiej i postawione tam tezy. 
 
NIGDY W HISTORII POLSKIEJ NIE BYŁO WIĘKSZEGO DLA POLSKI NIEBEZPIECZEŃSTWA JAK RZĄDY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ.
Dla zainicjowania dyskusji proponuję obejrzenie i wysłuchanie wystąpienia poświęconego polskiej polityce surowcowej. Profesor Mariusz Orion-Jędrysek w roku 2015. Wnioski nasuną się same:
 
Po roku 2015 zidentyfikowaliśmy wiele celów antypolskich dywersji i sabotażu, postarajmy się więc o wskazanie chociaż kilku najpoważniejszych i najlepiej udokumentowanych. 
 
Upłynęło lekko licząc ze dwadzieścia godzin od pokazania bardzo skróconego raportu profesora Jędryska i jestem po prostu zaszokowany. Zero reakcji. A może czytelników zamurowało ze zgrozy?
Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ wnioski są druzgocące. Nie ma gorszej zarazy, jak każda minuta platformerskich rządów. Skala i rozmiar szkód jest nie do pojęcia.
Oni są naprawdę gorsi od wojny.
 
angry ZNISZCZENIE POLSKICH ZASOBÓW SUROWCOWYCH
Zniszczenie polskich nieodwracalnych zasobów jest po prostu niesamowite. Miedź, złoto, srebro, najcenniejsze metale, droższe od złota i platyny. Cztery piąte europejskich zasobów węgla. 100% najcenniejszych i najszlachetniejszych  jego odmian. Po zaniechaniu eksploatacji polskiej siarki jej cena wzrosła na światowych rynkach dziesięciokrotnie. Polskie złoża miedzi zostały zaduszone otaczającymi je koncesjami wydanymi byle komu, blokując polskim kopalniom możliwość rozwoju. Zaniechano eksploatacji polskiego helu. Zdemolowano polskie zasoby gazów łupkowych. Mamy pod ziemią czystą energię. Mamy ropy i gazu na 100 lat. Jezu zmiłuj się nad nami.
 
Polska jest potencjalnie najbogatszym w surowce krajem Europy!
Polska jest potencjalnie najbogatszym krajem Europy!
 
Pozostaje retoryczne pytanie - czy to co zrobiła platforma przez ostatnich parę lat, czy ta kamieni kupa zrzucona na nasze grzbiety, to tylko beznadziejna głupota, czy to jest tylko skrajnie nieodpowiedzialny idiotyzm, czy może to jest celowa wredna robota?
Popatrzmy więc na inny przykład: Co rząd Pani Ewy Kopacz zrobił innemu polskiemu bogactwu narodowemu?
 
angry CO ZAWINIŁA RZEKA ODRA, BY JĄ TAK PASKUDNIE ROZDEPTAĆ?
Na początek lektura []]>link]]>], zawierająca przerażającą diagnozę. Wybory parlamentarne dokonały się 25 października 2015 roku. Ostatnim rzutem na taśmę, ma miesiąc przed dymisją (12.11.15) rząd Ewy Kopacz w dniu 13 października roku 2015 ratyfikował polsko niemiecką umowę w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej - wbijajac nóż w plecy polskiej gospodarce, wydając haniebny wyrok na polski transport.
Niżej, w komentarzu cytuję zestawienie paskudnych skutków tej umowy, podanych w artykule Angeliki Jarosławskiej, zamieszczonym 18.10.17 w portalu Wnet.pl ]]>"O tym, jak poważny w konsekwencjach dla Polski błąd popełnił nasz rząd, ratyfikując polsko - niemiecką Umowę w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej"]]>. Nie są to wszystkie straty i zniszczenia, ale i ta lista wystarczająco pobudza wyobraźnię. Wyjątkowe draństwo.
 
W życiu nie uwierzę, że można zawrzeć międzynarodową umowę dyskwalifikującą szlak odrzańskiej drogi wodnej z głupoty, albo niechlujstwa. To jest zupełnie niedorzeczne. Ta umowa zamykała dostęp transportu wodnego do zespołu portowego i przemysłowego dolnej Odry. Wieszała kłódkę na portach i stoczniach Szczecina, Świnoujścia a może i całego polskiego Pomorza Zachodniego. 
Przypominam, zręczna polityka zaniechań Donalda Tuska doprowadziła do podduszenia portów Szczecina i Świnoujścia zbyt płytkim umieszczeniem nitki rosyjsko-niemieckiego rurociągu gazowego. To jest blokada od północy. Nord Stream. A pani Ewa Kopacz zamknęła kleszcze od południa.
Czy to jest przypadek?
Jak na przypadek, jest to przykład wyjątkowego wręcz debilizmu, skrajnie szkodliwej głupoty. Trzeba być wyjątkowo niezgrabnym durniem, aby dopuścić do takiej ... Słów brakuje.
Takim kretynom nigdy żadnej władzy powierzyć nie wolno. 
Nawet jednej kozy strach oddać.
ALE GDY POMYŚLIMY O DYWERSJI I SABOTAŻU to jest wyjątkowo perfidna konstrukcja, wroga polskim interesom ekonomicznym. Mistrzowski atak z poziomu międzynarodowego kontraktu. Skuteczniejszy od bombardowania Luftwaffe i czołgów Heinza Guderiana.
 
angry CEL ATAKU - CO ONI CHCĄ ZNISZCZYĆ
Przytoczyłem tylko dwa przykłady. Oba mają fundamentalne strategiczne znaczenie i oba są wymierzone w fundamentalne warunki przetrwania naszej Ojczyzny. Pierwszy z tych przykładów nie jest jedynie oderwanym, pojedynczym przypadkiem - przeciwnie jest to cała rodzina pokrewnych i całkiem nieźle skoordynowanych działań, których celem jest trwałe zniszczenie całych gałęzi polskiej gospodarki. Celem niewątpliwie jest pozbawienie nas wszystkiego co może być ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej. To nie jest zdesperowana furia przeciwników politycznych wydzierających sobie z pazurów strzępki władzy. To nie jest darcie kotów o postaw sukna czerwony.
To jest świadoma i zimna wojna przeciwko źródłom mocy i trwałości naszej Ojczyzny.
 
Zróbmy małą powtórkę: 
Pierwszy przykład to cała seria dobrze zorganizowanych działań, których efektem było zniszczenie całych gałęzi polskiego przemysłu,  czyli górnictwa węgla, miedzi, a także i innych kopalin, praktycznie wszystkich. Zniszczony został proces udostępniania gazu łupkowego, zdziczały system koncesjonowania pozbawił polski przemysł dostępu do polskich złóż. Minęły dwa lata od zmiany władzy, a już z tej pierwszej informacji wynika, że usunięcie najbardziej dotkliwych zniszczeń może zająć co najmniej 5 do 10 lat, a niektóre z tych strat są już nieodwracalne. Zniszczenie i zdziczenie całych dziedzin tej gospodarki, degradacja systemów prawnych i finansowych doprowadziła do przejęcia ogromnych zasobów przez nielegalne i przestępcze ośrodki mafijnej gospodarki. Są to trwałe zniszczenia i daleko posunięta degradacja całej gałęzi polskiego przemysłu wydobywczego. 
To z pewnością nie może to być tylko przypadek lub koszmarna nieudolność.
 
Weźmy drugi przykład - którego celem było zniszczenie polskiej gospodarki morskiej - zdemolowanie polskiej żeglugi i transportu morskiego i śródlądowego, przemysłu stoczniowego a także rybołówstwa morskiego. Z całego polskiego dostępu do morza i naprawdę wielkiego dorobku ostatnich stu lat znakomitej narodowej roboty - miały nam pozostać tylko plaże.
Z tym wspomnianym wyżej zbrodniczym kontraktem w sprawie zniszczenia transportu śródlądowego rząd PiS sobie radzi, minister Marek Gróbarczyk likwiduje skutki fatalnie zawartych kontraktów, ale skala zniszczeń jest bardzo wielka, sama wyliczanka zniszczonych "gałęzi" rozległego drzewa polskiej gospodarki jest nużącą listą, ciągnącą się kilometrami... ...przemysł cukrowniczy, lniarski, przemysł lekki, górnictwo, hutnictwo, przemysł stoczniowy, ...
Podobnie dojrzewa polska polityka surowcowa, ale potrzebny jest wciąż ogromny wysiłek.
 
angry angry ALE NIESTETY STRATEGICZNYCH CELÓW ZNISZCZENIA JEST WIĘCEJ
Mamy całą serię jasno określonych kierunków uderzenia, których celem jest wrogie przejęcie państwa polskiego. Atakują ludzie interesu, świadomie i celowo realizujący plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w polskim państwie, aż do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Tak określony cel w może być osiągany wszelkimi, dostępnymi środkami.
 
Dlatego, jeśli obserwujemy skonsolidowane działania, których skutkiem jest sabotaż i dywersja w systemach polskiej obronności, systematyczne opóźnianie i sypanie piasku w tryby przemian realizowanych przez MON - jest to nie tylko furia układu korporacyjno-towarzyskiego w gronie korpusu wyższych oficerów, który to układ za pośrednictwem BBN forsuje projekt bliski bardzo oddanej Rosji "reformie" Kozieja i Komorowskiego i de facto stawia Prezydenta w 100% po stronie totalnej opozycji. To nie tylko BBN nadal tkwi w epoce Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego (SPBN) Kozieja Komorowskiego razem z trepami w brązowych butach. To nie tylko dyskusja pomiędzy Prezydentem a MON []]>link]]>]. To jest także skonsolidowana akcja sił zewnętrznych, której celem jest dywersja skierowana przeciwko zdolnościom obronnym wschodniej flanki NATO.
Uważam, że to co robi Platforma Obywatelska, to co planowała na ostatniej Konwencji, to co tam zapowiadał Grzegorz Schetyna powinno być analizowane jako sabotaż i dywersja przeciwko zdolnościom obronnym zachodniej flanki NATO.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

  • Wykluczenie możliwości skorzystania z funduszy Connecting Europe dla TEN - T i paru innych, które preferują sieci bazowe na rzekach, a te muszą mieć bezwzględnie IV klasę. 
  • Zatrzymanie transportu towarów i unieruchomienie zlokalizowanych tam portów, które są własnością wielu kluczowych zakładów produkcyjnych, a np. w przypadku Metalchem Opole - mocnego ograniczenia produkcji, albo nawet likwidację zakładów, które odgrywają kluczową rolę w generowaniu PKB kraju. 
  • Konieczność płacenia przez Polskę po 2030 roku kar za nie przeniesienie co najmniej 30% ładunków transportu samochodowego do transportu rzecznego i szynowego stosownie do zaleceń Komisji Europejskiej. 
  • Ograniczenie konkurencyjności naszej gospodarki, w której istnieje szereg (!) firm, które wykorzystując żeglowność Odry zmniejszyły by koszty transportu o co najmniej 100 tys. zł dziennie. 
  • Samoistnie wykluczenie się z sięgania do środków unijnych, gdyż tylko IV i V klasa żeglowności otrzymuje dotacje z UE nawet 95 % całej inwestycji (przykładem są Niemcy). 
  • Odra w III klasie dalej będzie wąskim gardłem, nie zespoli rzeki z zachodnioeuropejską siecią dróg wodnych. 
  • Porozumienie dotyczy tylko i wyłącznie części Odrzańskiej Drogi Wodnej - Odry granicznej, pomijając polską część Odry i zupełnie nie uwzględniając aspiracji strony czeskiej, która planuje budowę połączenia w klasie Va. 
  • Finansowanie modernizacji Odry Granicznej do roku 2028 uniemożliwi także dalszą modernizację tego odcinka przez kolejne 5 lat z uwagi na wymóg trwałości projektu. 
Na wskazanym w umowie PL-NM odcinku, niemiecki instytut stwierdził możliwość osiągnięcia parametrów klasy IV żeglowności Odry. Polski Rząd zlecił jednak wykonanie modelu do klasy III żeglowności Odry na wspomnianym odcinku.
Vote up!
9
Vote down!
-1

michael

#1550798

Tak właśnie trzeba interpretować cały szereg "procesów decyzyjnych", które położyły przemysł włókienniczy, maszynowy, energetyczny, stoczniowy i można nadal wymieniać do znudzenia. Warto więc, nie tylko z powodów "historycznych" te procesy, sprzed 10, 15, 20 lat badać, aby odsłonić ich beneficjentów zagranicznych, a przede wszystkim krajowych. Przy okazji można odsłonić źródła wpływów z zewnątrz, np. nieformalne doradztwo z Unii" czyli z Berlina itd. Proces wygaszania przemysłu w zachodniopomorskim, był przeciez skorelowany z masowym wykupem ziemi przy pomocy słupów. No i "polityka demograficzna" PO/PSL zmuszająca młodych ludzi do emigracji za chlebem. Poza większymi ośrodkami miejskimi gdzie była praca, mniejsze ośrodki miejskie skazane były na wymarcie. Wycięto tam "starą" działalność wytwórczą, a potem likwidowano służby państwowe: komisariaty, ośrodki zdrowia, szkoły, biblioteki. Na ich miejsce przychodziły Lidle i Biedronki mordujące drobny handel detaliczny. Ostatnie 8 lat to niezwykłe wzmożenie tych procesów. Dziś patrzymy na bzdury które wygaduje Siemoniak czy Klich, a ja się pytam, kto polikwidował garnizony na wschodzie. Sam widziałem: Jarosław, Przemyśl, Sanok, Łańcut  i in. Kraj na wschód od Wisły stał się bezbrony. Prócz likwidacji garnizonów sprzedano budynki koszar, a więc odtworzyć struktury wojskowe tamże, jest trudno. Trzeba budować nową infrastrukturę wojskową. Czy więc nie powinny budzić podejrzeń, te nieprzytomne ataki na Macierewicza, że buduje na tych terenach struktury WOT? Przecież do Brukseli pisały te POwskie śmiecie, że to "prywatna armia" szefa MON, "która będzie strzelać do masowo buntującej się ludności" i po to jest tworzona. .

Wystąpienie prof. Jędryska znam. Nie mogę się do niego ustosunkować, bo brak mi informacji i kompetencji. Ale jeśli to wszystko prawda, to .....

Wniosek z Twojego tekstu jest jeden. Jeśli jeszcze raz PO dojdzie do władzy to z Polską koniec.

Natomiast jest bardzo ciekawe to, że od paru miesięcy PAD jawnie kontruje działania rządu na rzecz naprawy państwa, a od kilkunastu miesięcy kontruje działalność szefa MON w wojsku. Czyżby likwidatorzy państwa polskiego posiadali w KPrez jakieś poważne aktywa personalne? Wiele na to wskazuje.

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-1

Traczew

#1550803

Tak, są tam bardzo poważne aktywa, które w moim dzisiejszym tekście znalazły takie oto podsumowanie:

W ten sposób Prezydent daje pole układowi korporacyjno-towarzyskiemu w gronie korpusu wyższych oficerów, który to układ za pośrednictwem BBN forsuje projekt bliski bardzo oddanej Rosji "reformie" Kozieja i Komorowskiego i de facto stawia Prezydenta w 100% po stronie totalnej opozycji.

A BBN nadal tkwi w epoce Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego (SPBN) Kozieja Komorowskiego razem z trepami w brązowych butach.

Proponuję dwa komentarze - [link] oraz [link] no i KULISY MANIPULACJI (ODC.193/2)
https://www.youtube.com/watch?v=6lzQxCVeu-Q

Istnieje jeszcze uzasadnione przypuszczenie o istnienie innego typu aktywów, wykorzystywanych do przekonywania PAD-a.

 

michael

Vote up!
9
Vote down!
0

michael

#1550805

Vote up!
6
Vote down!
-1

michael

#1550806

Co do prof. Jędryska - wybrałem możliwie najkrótsze jego wystąpienie, które zwięźla wymienia wszystkie możliwe najważniejsze fakty. Jestem fizykiem, rozumiem prawie wszystkie podane informacje  i znam "inne niezależne" opinie potwierdzające te fakty.

Jest naprawdę bardzo źle. Taka jest prawda.

Oczywiście polski rząd pracuje bardzo intensywnie, osiągnął bardzo dużo, ale jest to naprawdę trudne. Polska nowa polityka surowcowa i potrzebne do jej realizacji instytucje i rozwiązania prawne są już w trakcie rekonstrukcji.

Niestety, niektóre zniszczenia są nieodwracalne. Podejrzenie zamierzonego działania na szkodę Polski są bardzo trudne do odrzucenia. Działania w złej wierze są bardzo prawdopodobne. Jest sporo publikacji samego prof. Jedryska i innych ekspertów kwitujących pozytywne zmiany w polskiej polityce surowcowej.

Ale nie ma żadnej ważnej dla Polski przestrzeni politycznej, społecznej lub gospodarczej, której nie można by w podobny sposób przypisać działania w złej wierze. W najlepszym razie głupota, pazerność biorąca się z poczucia bezkarności i wreszcie ordynarna nieudolność i kompletny nieodpowiedzialny brak wyobraźni.

Trochę na wzór i podobieństwo nieodpowiedzialnej, bezczelnie złodziejskiej reprywatyzacji kamienic. 

 

Vote up!
9
Vote down!
-1

michael

#1550807

Mam nadzieję, że obecny rząd uratuje to co się da jeszcze uratować. Parę lat temu było dość głośno o tym, że koncesje na wydobycie są wyprzedawane, firmy odchodzą, flauta. Teraz trzeba odbudowywać to co zniszczono i zaniedbano. A jest niełatwo, bo beneficjenci i kreatorzy ówczesnej rzeczywistości walczą dalej. Wystarczy posłuchać co o sytuacji dzisiejszej mówi "genialny" Balcerowicz. To przecież stek bzdur, a on zdaje sięprofesor.

Natomiast decyzje spowodowane głupotą, pazernością, nieudolnością, przekonaniem o bezkarności, wrogowie Polski za granicą smarowali forsą kreolom grubo. Pewnych decyzji nie można niczym innym wytłumaczyć. Pozdrawiam  

Vote up!
5
Vote down!
-1

Traczew

#1550825

wiele takich efektów działań mozna skojarzyć z marksistowskimi ideami załozycielskimi ue.

administrowanie przez ue, wspólna armia, zanik państw narodowych z ich atrybutami.

trzeba więc wziąć pod uwagę i lobby fanatykow unijnych, przecież nie bez powodu totalni idą ręka w ręke z takimi szurami.

nie na wszystkim ktoś zarobił, niektóre rzeczy wyglądają właśnie na bezsensowne a to może być przymilanie sie opętanym ideologią. z takim założeniem mozna sporo domniewywać, np. nawet krytyki wyglądają inaczej. weżmy prywatną armię macierewicza. przeciez nie będą strzelać do totalnych, nawet lewacy w to nie uwierzą. ale- jest to krok przeciwny do demontażu, zalezności czy własnie idei jakiejś wspólnej armii. albo masa biurokracji unijnej na każdym szczeblu. czy pomysl wspólnego podatku unijnego. nie ma jeszcze superpanstwa-UE, więc nie ma pełni jego interesów i nadrzędności ale jest masa ideolo. to również musi jakoś wywierać wpływ na konkretne decyzje. i to nawet bardziej obrzydliwe i podstepne. taki tusk zarzekał sie, że wiele rzeczy nie mozna, bo ue nie pozwala. kłamał. ale różne doktrynery mogly nim kierować, nie tylko dla kasy.

to niby oczywiste, ale dywersja ideolo łączy się z tą opisaną, wymierną materialnie.

Vote up!
2
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1550860

  Witam! Niestety, przez 8 lat rządziła Polską przestępcza ośmiornica  postkomuny. To giermkowie układu krzyżacko-sowieckiego. Oni nasz kraj POtraktowali, jako łup wojenny. Ta ośmiornica oplotła swoimi mackami cały kraj. okupując nadal urzędy i samorządy. Na razie społeczeństwo zobaczyło szczyt góry lodowej. Jeszcze wiele ukryte. Zaczyna do nich docierać, że daremna ulica i zagranica. Mam nadzieje, że przyjdzie czas karnej odpowiedzialności. Pozdrawiam!

Vote up!
7
Vote down!
-1

ronin

#1550814

Myślę, że za dużo lamentujemy nad sobą. W sumie to żyjemy w szczęśliwym kraju, a szczęścia i rozumu mieliśmy więcej od naszych sąsiadów. Przynajmniej na to wygląda w tym momencie. Dalej będzie jak Bóg da.

O tym naszym szczęściu zamierzam więcej napisać, a nawet się rozpisać. Niektórzy gorzej trafiali na przykład Rosja, członek zwycięskiej koalicji w I wojnie światowej, podpisywała by z Niemcami traktat pokojowy w Wersalu, o niepodległości moglibyśmy zapomnieć. A tu trafia się przybłęda Lenin w dodatku z darowanym przez upadające Niemcy wagonem złota. Czy ta historia nie jest piękna. Zamiast stawiania ciągle pomników poświęconych naszej martyrologii, powinniśmy stawiać więcej poświęconych opatrzności bożej.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1550829

Mam wrażenie, że dzisiaj też ratuje nas tylko (aż) Opatrzność.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1550942

Pod ponownymi rządami PO mielibyśmy hordy muslimów,walutę euro,pracę do samej śmierci,rozkradzioną resztkę majątku.
Ale za to UE klepałaby nas po plecach,i  to tak długo by klepali aż wklepaliby nas w ziemię. A na koniec przyklepali ...
łopatami

Vote up!
10
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1550820

tak, jak wrogie formacje obcych sił specjalnych, prowadzące wojenne gry operacyjne na polskim terytorium, których celem jest destabilizacja polskiego porządku prawnego oraz dezorganizacja funkcji ekonomicznych, politycznych i publicznych Państwa Polskiego.
Dlatego totalitarna opozycja powinna być traktowana odpowiednio do swojej aktywności oraz realizowanych celów.
Jeśli działa dokładnie tak jak żołnierze wrogiej armii, która wkroczyła a nasze granice, jeśli zachowuje się jak obca agentura, niech podlega tym samym prawom wojennym, jakim podlegają obcy najeźdźcy.
Vote up!
7
Vote down!
-1

michael

#1550841

Od dawna mówię, że to jest wojna. Trwa wyniszczanie narodu polskiego i jego majątku. To, że nikt nie strzela? Teraz istnieją bardziej wyrafinowane metody walki.

Vote up!
3
Vote down!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1550874

ale niestety z jakichś tajemniczych powodów nie jest. I to nasz największy problem - moim zdaniem bez porównania poważniejszy niż np. ta cała przepychanka o sądy.

 

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1550941