Treści z tagiem: Michael

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

Kiedy polskie sądy wydadzą Europejski Nakaz Aresztowania (EAW) wszystkich stalinowskich więźniów, którym udało się uniknąć rozstrzelania w Katyniu? Kiedy polskie sądy uprawomocnią wszystkie bezprawne decyzje Stalina w polskich sprawach?

Jak na razie, wszystkie fakty wskazują na to, że nastąpi to już...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

Badanie 9 stycznia 2021 wykryło wirusa SARS-Cov-2 w moim organizmie, wynik testu jest pozytywny. Od dnia 9 stycznia przebywam w izolacji domowej, dlatego o dzień spóźniłem się z udziałem w «specjalnym dniu na blogach». Wyjątkowo wredny wirus.

Nie jestem bezobjawowy, przeżywam pandemię na własnej skórze i porównuję to co jest, z tym co gada totalitarna opozycja i dlatego mogę opowiedzieć tym, co widzę.

A więc myśląc o przyszłości Polski musimy zapomnieć o totalitarnej opozycji, szkoda czasu. I nawet już nie chodzi o ich polityczne formaty bez znaczenia, ani o intelektualny chaos, tragiczny brak kompetencji i obrzydliwą, cyniczną głupotę.

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:10)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Myśląc o przyszłości Polski musimy zapomnieć o totalitarnej opozycji, szkoda czasu. Wszelkie Budki, Lemparty lub nawet poważniej traktując różne Brauny, to wszystko są formaty bez znaczenia, to chaos, tragiczny brak kompetencji i obrzydliwa, cyniczna głupota. We współczesnej Polsce opozycji nie ma. Nie istnieje żaden byt, który pasuje do definicji politycznej opozycji. Nawet tak zwany antypis nie jest opozycją Dlatego zjawiska dziejące się na opozycji należy skwitować w następujący sposób:

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Wróg Polski nie jest chorym z urojenia i mściwej nienawiści szaleńcem TOTALITARNEJ OPOZYCJI. To jest zimny i wyrachowany przeciwnik, człowiek interesu, międzynarodowy gangster polityczny i ekonomiczny, który korumpuje polską sforę służalców. Po prostu inwestuje pieniądze. Wydaje miliony dolarów i euro w swoim interesie. Prosta kalkulacja, aby ukraść całe państwo, trzeba zdemoralizować jego elity władzy. Złodziejska prawda, aby okraść sąsiada nie jest potrzebny wybuch granatu, wystarczy przekupić stróża.

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:12)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Oby każdego 13 dnia każdego grudnia George Soros wkurzał się na Polskę tak, jak to się stało teraz, w kolejną rocznicę zbrodni stanu wojennego. Najtrafniej wyraził sens tej zbrodni pan Krzysztof Wyszkowski: «Gdy świat gnał do przodu, Polskę wtrącono do więzienia na 8 lat» [link]. Wiemy kto i kiedy wtrącił Polskę do więzienia, teraz jeszcze musimy dowiedzieć się kto, kiedy i jak Polskę sprzedał. George Soros opisał to w książce "Uderwriting Democracy":

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Każdy 13 dzień, każdego grudnia jest rocznicą zbrodni stanu wojennego. Najtrafniej wyraził sens tej zbrodni pan Krzysztof Wyszkowski: «Gdy świat gnał do przodu, Polskę wtrącono do więzienia na 8 lat» [link].

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Największym kłopotem współczesności,
jest powszechny brak rozumienia jej złożoności.

Weźmy przykład zadania kierowania polską nawą państwową. Czy to jest tak łatwe, że każdy gówniarz w ładnym garniturze to potrafi, czy może tak jak gra w brydża, albo w szachy. Czy może jest to praca trochę bardziej wymagająca kwalifikacji, takich na przykład jak dowodzenie grą wojenną na rozległym poligonie. A może ta robota bardziej przypomina utrzymywanie równowagi przez linoskoczka na linie rozpiętej między masztami rozchwianego okrętu, na sztormowej fali?

4.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:9)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Byłem na trzecim roku studiów wiosną w marcu roku 1968. Fizyka teoretyczna była moją przyszłością. Adam Michnik był wtedy "naszym symbolicznym bohaterem", a czołowi marcowi aktywiści objaśniali rewolucyjny przełom współczesności filozofią Herberta Marcuse. Intrygujące było to, że akurat to nazwisko było przez tych aktywistów wykorzystywane jako symbol filozofii studenckiego buntu, fundament intelektualnej formacji ówczesnego antykomunizmu. Karol Modzelewski, Adam Michnik byli tylko męczennikami, a Herbert Marcuse objaśniał świat na studenckich zgromadzeniach. A za oknami dudniły zastępy milicjantów, jako wiecowy argument ...

4.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:5)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Nikt nie dostrzega prawdy w tym, że «Morawiecki wcale nie chce zawetować europejskiego budżetu» i nikt nie mówi prawdy o tym, że «Morawiecki zamierza zawetować rozporządzenie o rzekomej praworządności» doczepione do tego budżetu. Nie jest ani przeciwko budżetowi, ani przeciwko Unii Europejskiej, ani przeciwko europejskim pieniądzom.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Barbara Nowacka kłamie ale się nie cacka, idzie do przodu i atakuje. A już po protestach, próbuje złapać policję na błędzie, przyłapać na czymkolwiek. Bez względu na cokolwiek - kłamie w postępowaniu klasycznego totalitarnego prowokatora. Kłamie i atakuje [link]. Dlaczego jest prowokatorem?
Dlatego, że jest prowokatorem!

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:18)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Polska opozycja antypisu nie jest totalna, ona jest totalitarna. Są to słowa bardzo podobne, ale oznaczają zdecydowanie coś innego:

  1. Totalny, to według Słownika Języka Polskiego PWN to "całkowity, zupełny", czyli opozycja, która jest całkowicie i zupełnie przeciwko wszystkiemu, co robi rząd - jest tylko opozycją totalną. Całkowicie i zupełnie przeciwko ... i tylko tyle.
  2. Totalitaryzm, to "system polityczny, zmuszający wszystkich ludzi do podporządkowania się obowiązującej i jedynej słusznej ideologii i nieograniczonej władzy jednej partii, kontrolującej wszystkie dziedziny życia i dyskryminującej aż do wykluczenia wszelkiej innej władzy, idei i kultury".

Przymiotnik "totalitarny" określa każdy podmiot taki jak organizacja, partia lub jej polityka albo nawet państwo posiadające cechy tego systemu. W przypadku totalitarnej partii politycznej przymiotnik "totalitarny" określa cele oraz programową przynależność do totalitarnego systemu politycznego.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

To nie jest przypadkowy zbieg okoliczności, w którym chodzi tylko o przejęcie władzy w Polsce - to jest totalna wojna, by zabić Polskę, zabić polskiego papieża, zabić wszystkich Polaków, tak by między Niemcami a Rosją już nigdy nie było żadnej Polski, ani też żadnych Polaków.
To nie jest ponury żart, ani przesada. Nie jest to także żadna spiskowa wizja dziejów, lecz trwający od setek lat niemiecki sen o tysiącletniej Rzeszy od Atlantyku do Pacyfiku. Drang nach Osten. To jest wielki i wspaniały projekt wielkiego mocarstwa Eurazji. Może byłby to piękny pomysł integracji wszystkich krajów i narodów pomiędzy Lizboną a Władywostokiem poprzez utworzenie ogromnego wspólnego rynku, gdyby nie dwa małe mankamenty. 

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:16)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Europe's nations should be guided towards the superstate without their people understanding whats is happening.

"Narody Europy powinny być prowadzone ku superpaństwu, tak aby ich obywatele nie rozumieli, co się dzieje"

Jean Monnet

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Polska odrzuca polityczne porozumienie między negocjatorami PE i niemiecką prezydencją w sprawie mechanizmu warunkowości w budżecie UE.

Według źródła PAP zbliżonego do spotkania unijnych ambasadorów, na którym zapadła ta decyzja, przedstawiciele Polski i Węgier opowiedzieli się przeciw. Ambasadorowie tych dwóch krajów mieli podkreślać, że wszystkie elementy, to znaczy warunkowość, wieloletni budżet i fundusz odbudowy składają się na jeden pakiet i powinny być przyjmowane przez kraje członkowskie UE jednomyślnie.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Borys Budka ocenia politykę rządu:
"Gdyby rzeczywiście okazało się, że premier Mateusz Morawiecki chce zawetować unijny budżet, to byłaby to zdrada polskiej racji stanu i działanie wbrew interesowi Polski" - powiedział w czwartek lider PO Borys Budka. Dodał, że zawetowanie budżetu UE może zablokować rozwój Polski. Według Budki zapowiedź premiera to... blef przed Jarosławem Kaczyńskim, spowodowany podszeptami Zbigniewa Ziobry."
[link]

Rozbawił mnie do łez, dawno mnie tak ktoś nie rozśmieszył. Chrzani jak przewodniczący koła ZMP na Uniwersytecie Warszawskim w roku 1952. Normalny dureń bez pojęcia.

4.9
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:11)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Kolejne dni, 7, 10 i 11 listopada, kolejne dni nienawiści do polskiej Niepodległości, dni pogardy do polskiego suwerennego bytu narodowego, a wszystko w zbiorowym wykonaniu starej i nowej bolszewickiej lewicy, kopiującej morderczą nienawiść i pogardę rewolucji francuskiej 1789 roku, pryncypialnych aktywistów czerwonego Komsomołu, brunatnego Hitlerjugend, bezmyślnie małpując wszystko, co już kiedyś zdarzyło się we wszystkich totalitarnych rewolucjach. Tak zwany "strajk kobiet" z filmową dokładnością odtwarza brutalność rewolucyjnej młodzieży nazistowskich bojówek w Niemczech, rosyjskich bolszewików, polskich "młodych z ZMP", powtarza rewolucję seksualną wszczynając wojnę z Kościołem.

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Niedziela 8 listopada. Nasz polski Kristalnacht. Wczoraj była sobota, dzień obłędnej rocznicy rewolucji październikowej, która zdarzyła się 7 listopada roku 1917, dzisiaj tak uroczyście czczonej przez totalitarną opozycję i takie osoby jak Jacek Jaśkiewicz, Władysław Frasyniuk, Joanna Scheuring-Wielgus i jeszcze wielu politycznych aktywistów skażonych totalitarną mentalnością "młodych z zetempe". Nadają ze wszystkich kątów, bezczeszcząc wszystko co polskie. 

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

"... Sanitariuszka Aniela Życzyńska pseudonim Ania (-) zdołała dotrzeć z ostrzeżeniem do "Cichego" i "Orła", czym uratowała ich oddziały. W drodze powrotnej do domu wstąpiła do leśniczówki by zmienić opatrunek rannemu żołnierzowi AK "Zaporze". Tam funkcjonariusz UB major Edward Gronczewski aresztował ją oraz leśniczego Jana Janczaka.
12 lipca 1945 roku, bez przeprowadzenia procesu została rozstrzelana w pokazowej egzekucji w Lipie. Przed śmiercią w barbarzyński sposób zagipsowano jej usta, by nie mogła nic powiedzieć. Wraz z nią zbrodniarze z UB zabili wtedy sześć osób, a ich ciała dla większego zastraszenia miejscowej ludności pozostawili na rynku ..."
(Gazeta Obywatelska #230 z 23 października 2020 roku)

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

#NieStrajkuję To co się w Polsce dzieje jest puczem starego totalitarnego reżimu komunistycznej PRL przeciwko demokratycznej władzy w Polsce, realizowanym pod fałszywą flagą. Celem tego puczu jest odebranie Polsce jej państwowej Niepodległości poprzez przywrócenie starego reżimu totalitarnej władzy i jej pasożytniczego systemu.

Harmonogram rewolucji październikowej 2020 roku w Polsce:

Hipoteza o tym, że przygotowania tej aktualnej awantury wystartowały około sześć miesięcy temu

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Ponieważ od początku do końca jest oszustwem wynikającym z kłamstw i fałszywych przesłanek. Nie można manipulować prawami fizyki,  ani spodziewać się sukcesu oszukując i bezczelnie kłamiąc. Przykład entropii jest dobrym pomysłem. Jestem fizykiem, wiem coś o tym. Nad entropią jest już tylko Bóg. Kto nie przyjmie tego faktu do wiadomości, jest skazany na klęskę.

Analizując zdarzenia rzekomo spontanicznych protestów aborcyjnych powinniśmy myśleć strategicznie, a nawet mamy obowiązek działać strategicznie i to nie tylko po to, by rozumieć rzeczywistość, ale także po to aby mieć choć odrobinkę wpływu na entropię środowiska, w którym żyjemy. Bo inaczej wylądujemy w czarnej dziurze...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Dezinformacja jest jednym z narzędzi ludobójstwa polegającego na zabijaniu Polski pandemią. Spostrzegam ze zdziwieniem, że najprawdopodobniej Prezydent Andrzej Duda także został skutecznie zdezinformowany, skoro wypowiedział się gdzieś o tym, że trzeba coś zrobić by nie zmuszać kobiet do heroizmu tak, by kobiety nie były zmuszane do donoszenia patologicznej ciąży, zagrażającej zdrowiu i życiu matki i dziecka w jej łonie.

Otóż nikt nie zmusza nikogo do heroizmu,
prosimy jednak o szacunek do prawdy.

Po pierwsze, wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie wprowadza żadnego zakazu aborcji, a jedynie wyłącza stosowanie przesłanki eugenicznej. A czym jest przesłanka eugeniczna?
Proszę spytać pana Adolfa Hitlera, który w roku 1933 wprowadził w III Rzeszy aborcję eugeniczną w trosce o czystość rasową aryjskich Niemców.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

że nawoływanie do nienawiści, podżeganie do wojny domowej oraz wykorzystywanie partyjnych bojówek do ataku na obywateli to zbrodnia. Zapewniam, że nikomu nie zadrży ręka, gdy przyjdzie czas na postawienie go przed Trybunałem Stanu. [link]

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

Słowo nazywające żołnierzy tych bojówek, czyli "barbarzynki" pochodzi od profesora Andrzeja Nowaka. Określenia "agresywny tłum", "wściekły tłum, napiera na kościół", "agresja po stronie wściekłego lewactwa" to cytaty ze spontanicznych wypowiedzi Anny Marii Siarkowskiej, która osobiście stanęła po stronie obrońców kościoła świętego Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Szukam w domenie publicznej słowa "bojówki", które dobrze określa te gromady "barbarzynek", które widziała Anna Maria Siarkowska.

Rafał Ziemkiewicz niezbyt precyzyjnie skomentował to tak:

W jednym się muszę z feministkami i LGBT zgodzić: tu nie chodzi o aborcję, wyrok etc. To tylko pretekst, niech będzie, "zapalnik". Po prostu my, katolicy, i Kościół, jesteśmy dla nich tym samym, czym byli dla nazistów Żydzi oraz globalny żydowski spisek Wall Street z bolszewizmem.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

Postęp i nowoczesność bardzo często polega na powrocie do najbardziej wstecznego łajdactwa ordynarnej dziczy, która bez odrobiny zastanowienia oddawała się ideologii imperium zła. Nie sięgam do żadnych biblijnych przykładów, wystarczy spojrzeć na historię najnowszą, zastanowić się nad mrocznym dziełem ubiegłego wieku. Konkretnie, jednymi z najpoważniejszych środków działania rasistowskiej i nazistowskiej ideologii hitlerowskiego narodowego socjalizmu było zastosowanie eugeniki, eutanazji, aborcji i antysemityzmu do oczyszczenia aryjskiej rasy. Eugenika, Eutanazja, Aborcja i Holocaust miały być najbardziej postępowym i nowoczesnym zbawieniem zdrowia narodów świata. 

Dlatego w okresie okupacji hitlerowskiej obowiązywało w latach 1943–1945 prawo pozwalające na dokonywanie aborcji w nieograniczonym zakresie przez Polki – był to jedyny raz w historii Polski, kiedy aborcja była legalna „na żądanie” [wikipedia].

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Humor i satyra

Polityka i program totalitarnej opozycji na podstawie jej głosu w Sejmie przed wystąpieniem premiera, we środę 21.10.2020 roku. Wysłuchałem większości wystąpień  parlamentarnych i medialnych w wypowiedziach, usłyszanych dzisiaj w Sejmie oraz w pytaniach kierowanych do rzecznika prasowego Ministerstwa Zdrowia. Jako syntezę tego programu można przedstawić wyciąg z przykładowych wypowiedzi posłanki Barbary Nowackiej i posła Roberta Kropiwnickiego.  

Wszystkie te stanowiska razem i każde z nich z osobna świadczą o jednym - oni to wszystko mają gdzieś, interesuje ich tylko jedno, a mianowicie to, czym groził Lech Wałęsa, czyli za wszelką cenę dopierniczenie rządzącym czym się da, nawet w drodze fizycznej eksterminacji.

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:11)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Ostrzeżenie w trosce o wasze pieniądze - skończcie ze zleceniami dla pana Romana G!

Sposób zorganizowania transferu pieniędzy od spółki Polnord do aktywów panów Ryszarda K. i Romana G. wystawia bardzo kiepską opinię o profesjonalizmie obu panów. Szczególnie pan Roman G. nie popisał się jako prawnik, adwokat i doradca w interesach pana Ryszarda K.

Nawet jeśli to miało być pranie brudnych, czyli konkretnie mówiąc ukradzionych pieniędzy, to była po prostu partacka robota. Takich rzeczy tak się nie robi. Od dawna tak się nie kradnie.

Na miejscu wszystkich ludzi prawdziwego businessu natychmiast wyrzuciłbym pana Romana G. z wszelkiego udziału w jakichkolwiek interesach. To jest adwokat całkiem do kitu. Taka konstrukcja transferu pieniędzy jest kompromitująco naiwna. Dlatego zostali złapani. Frajerzy. Zgubiła ich pycha i przekonanie o tym, że są nietykalni.

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:18)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

W lipcu 2020 roku zakończyły się cztery rundy wyborów - samorządowych (2018), europejskich (2019), parlamentarnych (2019) i wreszcie prezydenckich (2020). Wydawało się, że Polska ma przed sobą trzy lata na stanięcie twarzą w twarz z wyzwaniami XXI wieku wobec strategicznego interesu Polski. Wcale nie chodzi o to, aby Polacy mówili jednym głosem. Przeciwnie. Najlepsze projekty, najskuteczniejsze rozwiązania powstają w sporze, w twardej asertywnej dyskusji o wyborze najlepszego rozwiązania. Totalitarna opozycja nie wyciągnęła żadnych pozytywnych wniosków.

Cała polska opozycja ma to wszystko w dupie.

4.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:8)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Popatrzmy na strategiczny interes Polski. Na co czeka Polska? Na sukces Polski czy antypolskiego łajdactwa rzekomej semi-opozycji. Obojętnie jakiej opozycji - totalnej, totalitarnej czy kompradorskiej, ale zawsze pełnej nienawiści i nawet nie antypolskiej, a po prostu łajdackiej, pełnej pychy i pogardy.

Historia świata jest historią polityki i konfliktów interesów tak starych, jak odwieczna walka dobrego ze złem w najważniejszych dla człowieka myślącego sprawach. To jest cała biblijna historia ludzkiego stworzenia zawarta w zasadniczym pytaniu Henryka Sienkiewicza - Quo vadis?

Dokąd zmierzacie łajdacy?

4.3
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:11)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Popatrzmy od strony strategicznego interesu. Na co czeka Polska? Na prawdę - we wszystkich najważniejszych dla nas sprawach. A przed nami są trzy lata, w których powinny być rozwiązane najpoważniejsze problemy, skutecznie przeprowadzone reformy, najistotniejsze dla funkcjonowania Polskiego Państwa. To jest czas na skuteczną i efektywną pracę zespołową, w której najważniejszym parametrem jest jakość rządzenia na wszystkich poziomach. Jedna z najszacowniejszych zasad sztuki zarządzania głosi, że gdy w firmie źle się dzieje, zawsze winien jest zarząd, zawsze i bez wyjątku winna jest najwyższa władza w tej firmie - i nikt inny.

4.35
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:20)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Naszedł czas na najważniejsze polskie sprawy. Na co czeka Polska? Na prawdę. Na prawdę o wszystkich najważniejszych dla Polski sprawach. Najważniejszym dla Polski prawem jest Konstytucja. Wszyscy mamy obowiązek przestrzegania stanowionego w niej prawa, przysięgamy na nią. A prawda o ustawie zasadniczej z dnia 2 kwietnia 1997 roku jest taka, jaka jest. Ta, aktualnie obowiązująca Konstytucja nie jest dobra i jest to najważniejsza polska sprawa, która powinna być załatwiona tak szybko jak to jest możliwe, ponieważ nie można budować dobrej Polski na niedobrym prawie.

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:9)

Strony