Sędziowie Trzech Izb, którzy stali się przestępcami

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

yes

Minął dzień, jest już środek nocy, czas na wnioski. Tak, to nie jest tylko ich komunistyczna pycha i pogarda. To jest i pogarda i nienawiść do nas, do Obywateli Polski. Zimna, jadowita, pełna pogardy rasowa nienawiść, wsparta arogancką pychą i głupotą kasty Übermenschów. Oczywiście mam tu na myśli Sędziów Trzech Izb, którzy stali się przestępcami.

Nawet komuniści potrafili myśleć i wyciągać wnioski, mimo, że od dziecka uczono ich alogicznych sylogizmów, ćwiczono ich jak swobodnie pomiatać prawdą, ale jednak potrafili pojmować co jest dobre a co złe, przynajmniej dla ich własnego aroganckiego interesu. Niekiedy umieli logicznie myśleć i kalkulować co im się opłaca robić, a co im się nie opłaca. Ale gdy zaślepia ich prymitywna żądza władzy - wtedy stają się przestępcami!

Ale gdy zaślepia ich nierozumna, pełna pogardy rasowa nienawiść żądzy władzy, gdy ogarnia ich pryncypialność ich komunistycznego szczytowania, godnego Dolores Ibárruri Gómez i jej fanatycznego no pasarán! 

Wtedy stają się przestępcami!

Zwykłymi ordynarnymi przestępcami. A z czego żyje Budka i jego polityczni koledzy? Z wojny prowadzonej przeciwko polskiej racji stanu przez pana Władimira Putina oraz panią Małgorzatę Gersdorf w sojuszu ze światowym komunizmem. To nie żart. To nie przypadek. Nie bez kozery Władimir Putin, Siergiej Andriejew, Siergiej Ławrow, Tomasz Grodzki, Małgorzata Gersdorf, Wiaczesław Mosze Kantor i 53 sędziów, którzy stali się przestepcami zadziałali równocześnie w skoordynowanej akcji, która była prowadzona jak profesjonalnie dowodzona gra operacyjna. Ten sam czas, sprawna reżyseria, wspólna scena, jeden scenariusz.

Is fecit, cui prodest! Tak jak w każdym przestępstwie.

I niech nikt nie waży się wykręcać kłamstwem o dura lex, sed lex.

Komunizm musi odejść!

]]>DEFINICJA KOMUNIZMU]]>

Komunizm jest zorganizowaną grupą przestępczą, złożoną z ludzi interesu, świadomie i celowo posługujących się agenturą wpływu realizującą plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążąc do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.

___________________________________________

Patrząc na tę definicję widać bez żadnej wątpliwości, że tych 53 sędziów oraz wszyscy ich polityczni sponsorzy i sojusznicy zajęli się w tej wielkiej antypolskiej grze operacyjnej realizacją zamiaru trwałego zdegenerowania prawa państwowego w celu określonym w definicji. Im chodzi tylko o ich pieniądze!

Im chodzi o bezkarność łajdactwa.

Interesy tak zdefiniowanego komunizmu są realizowane przez panów Władimira Putina, Borysa Budkę albo panią Małgorzatę Gersdorf, którzy niby walczą tylko i wyłącznie o sprawę polskiej praworządności. Ale ta praworządność to lipa. Oni mogę pod tym pretekstem zajmować się prawdziwą dywersją i sabotażem tak, by realnie obezwładniać systemy administracji i władzy państwowej, degenerować systemy gospodarcze, etyczne i społeczno-polityczne Polski. Teraz to, co Oni robią jest konkretnym działaniem, którego celem jest to samo co osiągają działania zbrojne w klasycznej wojnie militarnej. Zniszczenie Państwa Polskiego. Zielone ludziki dywersantów Pana Putina obezwładniają Polskę.
Zwracam tylko tym zdrajcom uwagę na to, że gdy w komunistycznych operacjach specjalnych coś jest nie tak, pierwsi na stracenie idą zdrajcy i ich komunistyczna agentura. Oni w pierwszej kolejności trafiają do komunistycznego pieca. Nie ma litości dla użytecznych idiotów i prymitywnych gawnnojedów. Taka jest najstarsza komunistyczna tradycja. Oni gardzą takimi kreaturami, które się im wysługują. Mocodawcy zdrajców gardzą zdrajcami. Gardzą niewolnikami, którzy sami chcą być dozorcami niewolników.
Taka tradycja pogardy dla kompradorskich poganiaczy niewolników jest normalna także w kolonialnej tradycji zachodniej Europy.
Ostatnich sędziów europejskich europejskiego kolonializmu czeka infamia w piecu współczesnej historii.
A dzisiaj wiemy jedno - sędziowie, którzy z własnej inicjatywy stali się przestępcami bezczelnie łamiąc prawo - nie mają prawa uciekać się pod ochronę prawa.
Koniec ich sędziowskiej kariery jest konieczny, oczywisty i niewątpliwy.
Nie ma litości dla...

___________________________________________

]]>Komunistycznym PO, PSL, SLD, żadnej Wiośnie ani Konfederacji
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy.
Człowieku, nie popieraj ich, a Polska Niepodległość zwycięży!
A ty przeżyjesz!
]]>

* * *

następny - poprzedni

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (26 głosów)

Komentarze

Izba Dyscyplinarna SN usunęła dotąd z zawodu 6 sędziów-kryminalistów skazanych już przez inne sądy : złodzieja, oszustkę, damskiego boksera, kierowcę na bani itp, ale dla totalnych to jest : Zawłaszczanie sądów przez PiS !

Vote up!
20
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1616047

złodziej, oszustka, damski bokser, kierowca na bani powinni być bezkarni - przecież są sędziami, mają immunitet i mogą powrócić do orzekania.

Taki jest bezpośredni skutek wczorajszej uchwały Sędziów Trzech Izb SN.

Vote up!
15
Vote down!
-1

michael

#1616059

Zwracam tylko tym zdrajcom uwagę na to, że gdy w komunistycznych operacjach specjalnych coś jest nie tak, pierwsi na stracenie idą zdrajcy i ich komunistyczna agentura. Oni w pierwszej kolejności trafiają do komunistycznego pieca. Nie ma litości dla użytecznych idiotów i prymitywnych gawnnojedów. Taka jest najstarsza komunistyczna tradycja. Oni gardzą takimi kreaturami, które się im wysługują. Mocodawcy zdrajców gardzą zdrajcami. Gardzą niewolnikami, którzy sami chcą być dozorcami niewolników.
Taka tradycja pogardy dla kompradorskich poganiaczy niewolników jest normalna także w kolonialnej tradycji zachodniej Europy.
Ostatnich sędziów antypolskiego europejskiego kolonializmu czeka infamia w piecu współczesnej historii. A dzisiaj wiemy jedno - sędziowie, którzy z własnej inicjatywy stali się przestępcami bezczelnie łamiąc prawo - nie mają prawa uciekać się pod ochronę prawa.
Koniec ich sędziowskiej kariery jest konieczny, oczywisty i niewątpliwy.
Nie ma litości dla...

Vote up!
15
Vote down!
0

michael

#1616060

    Witaj! Jest jeszcze jedna możliwość. Prezydent może prawnie wprowadzić do 90 dni stan wyjątkowy. Starczy miesiąc, aby rozwiązać stare i powołać nowe sądy. Francja do niedawna miała stan wyjątkowy i jakoś przeszło bez wielkiego echa.

Vote up!
15
Vote down!
-1

ronin

#1616109

 Ja zrobiłem 4-kę udanych dzieci, czy to się liczy, czy mogę być prezydentem skoro obecnego przeskoczyłem? Ronin, Ronin, taki duży a w Świętego Mikołaja wierzy.

Tu nie potrzeba się specjalnie nadymać, tylko wyegzekwować obowiązujące przepisy prawa. Tylko tyle, a dla niektórych aż tyle!

No cóż by się stało gdyby łamiących prawo pozamykano w więzieniu? Co Niemcy wjechaliby do nas na swych 2-ch sprawnych czołgach, czy Francuzi walnęliby atomem? Śmiechu warte.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1616138

  Witaj! Ja, też mam czwórkę i chwała Bogu, że żadne nie zostało politykiem. Co do oceny, napisałem, o jednej z wielu możliwości, w razie klinczu i próby nieuprawnionej zewnętrznej chłosty. Pozdrawiam!

Vote up!
7
Vote down!
-1

ronin

#1616156

https://wpolityce.pl/polityka/483780-premier-zwroci-sie-do-tk-ws-uchwaly-trzech-izb-sn

Oby nie szło to zbyt ślamazarnie. Komisja Europejska złożyła wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o zastosowanie środków tymczasowych przeciw Polsce w odniesieniu do systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów - poinformował dzisiaj (w piątek) trybunał w Luksemburgu. TSUE wyda postanowienie o zabezpieczeniu, ustali karę za niezastosowanie się i będzie, jak z Puszczą Białowieską.

Nb. Trzeba było nie odwoływać Szydło i Szyszki. Dostosowanie się do oczekiwań Macrona przyzwyczaiło euro-kołchoz do narzucania Polsce szkodliwych dla nas rozwiązań. Koncyliacyjność nic Polsce nie daje.

 

Vote up!
12
Vote down!
-3
#1616062

że część prawników popierających dotychczas te polskie cząstkowe reformy wymiaru sprawiedliwości zaczyna pękać i nawoływać do jakichś negocjacji z puczystami. Takie ugodowe działania zaczyna proponować na przykład Ordo Iuris.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1616063

Cytuję:

Po raz kolejny uwidaczniają się dwa standardy wobec państw członkowskich Unii Europejskiej. Na Zachodzie mamy do czynienia z orzeczeniem sądu najwyższego w Hiszpanii oraz trybunału w Niemczech, które mówi, że prawo krajowe jest wyżej niż prawo unijne, natomiast w Polsce wielu sędziowskich liderów twierdzi, że to unijne prawo jest wyżej.

– W takim razie, jeżeli unijne prawo jest wyżej, jeśli cokolwiek w UE się postanowi, nawet uzurpując sobie pewne kompetencje, że należy od razu w Polsce wprowadzać, to po co państwo polskie? To w ogóle zróbmy superpaństwo, włączmy się do Unii. Ale co to będzie za superpaństwo? To będzie superpaństwo, gdzie kraje, takie jak Polska, słabsze, będą absolutnie się podporządkowywać, a takie suwereny, jak Niemcy, Francja czy Hiszpania – w życiu. Dochodzimy do kompletnego absurdu. Ale to nie jest absurd – to jest walka o interesy – podkreślił profesor Ryba.

Prof. Mieczysław Ryba powiedział, że spora część polskiej opinii publicznej: mediów, warstwy sędziowskiej stara się szukać suwerena nie wedle konstytucji, czyli w narodzie, ale na zewnątrz.

– Sytuacja arcyprzypominajaca XVIII wiek i wszystkie zabiegi niektórych magnatów, którzy uznali, że rozstrzygnąć to, kto ma w Polsce prawo rządzić – powinna caryca Katarzyna, Wiedeń czy Berlin, a nie suweren, czyli szlachta. To wszystko niestety się powtarza (…). Co należy zrobić? Jeśli będziemy ulegać tej presji, a już parę razy ulegliśmy jako państwo, to wtedy każdą sprawę, która będzie na niekorzyść tych wielkich graczy, będzie się załatwiać poprzez Trybunał Sprawiedliwości, ingerować wewnętrznie i potęgować anarchizację życia państwowego – ocenił historyk.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-prof-m-ryba-spor-sadowy-ma-doprowadzic-do-anarchii-w-polsce-slaby-kraj-w-ue-jest-wielu-potrzebny/

Prof. Ryba przewidział rozwój sytuacji. SN uznał wczoraj, że prawo unijne "stoi wyżej" niż polskie prawo krajowe.

Vote up!
14
Vote down!
-3
#1616064

Identycznie widzimy tę sytuację. Trzy Izby Zdrajców poddały Polskę obcej niewoli i wypowiedziały wojnę Państwu Polskiemu. Kompradorska Kasta zdrajców czołga się w prochu liżąc stopy swoim kolonialnym mocodawcom i ostro zabiera się za demontaż polskiej państwowości. Klub Retardian im. Vidkuna Quislinga.

Porównywanie tych ludzi do Targowicy jest obelgą dla polskiej opozycji końca XVIII stulecia. Niech słowo "Targowica", lub "Sejm w Grodnie" znaczy tyle, ile to znaczy w historii polskiej hańby. To co robią ludzie z Kompradorskiej Kasty współczesnych zdrajców pisze nową kartę ich hańby, która współcześnie już nie jest polską kartą. Jest kartą antypolską.

To jest karta obcej agentury stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. Oni nadal kontynuują ciągłość tamtejszego stanu wojennego. Zmierzają do tego samego celu - do Polski w niewoli i do pozbawienia naszej Ojczyzny siły potrzebnej do tego, by Polska była państwem poważnym.

Vote up!
14
Vote down!
-1

michael

#1616070

Identycznie widzimy tę sytuację. Trzy Izby Zdrajców poddały Polskę obcej niewoli i wypowiedziały wojną Państwu Polskiemu. Kompradorska Kasta zdrajców czołga się w prochu liżąc stopy swoim kolonialnym mocodawcom i ostro zabiera się za demontaż polskiej państwowości. Klub Retardian im. Vidkuna Quislinga.

Niezwykle ważna jest jeszcze mało rozpoznawalna prawda - to są ludzie obcy w Polsce, ludzie którzy Polski nie znają, nie rozumieją ani nie szanują polskiej kultury, ani polskiej historii. Polityczna tradycja Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz jej cywilizacyjny dorobek jest tym ludziom nieznany. Oni po prostu nie wiedzą, że  Polska prawdziwie i faktycznie była i jest Ojczyzną Wielu Narodów, w której wszyscy Obywatele, bez względu na ich pochodzenie narodowe lub etniczne, bez względu na ich religię byli szanowani i nadal mają prawo do godnego życia. Nawet żołnierze muzułmańskich najeźdźców, którzy osiedlili się na polskich ziemiach mogli znaleźć kilkaset lat temu w naszej Ojczyźnie swoją Ojczyznę. Tu mają swoje domy zachowując swoją muzułmańska tradycję i swoje meczety. Polska od setek lat jest matką wielu szanowanych Narodów i jest pierwszą nowoczesną demokracją Europie.

Oni tego nie wiedzą i nie chcą tego wiedzieć, ponieważ oni nie znając Polski - gardzą a nawet nienawidzą wszystkiego co polskie. I dlatego wstydząc się Polski, brzydząc się Polską, wszędzie gdzie mogą mówią o Polsce najgorzej jak mogą. Kłamią, zniesławiają, insynuują z najwyższą rozkoszą uczestniczą we wszystkich wrogich Polsce przedsięwzięciach, są obcą wrogą Polsce agenturą, z radością biorą udział we wszelkich wrogich Polsce prowokacjach, napadach i zamachach. Za pieniądze, za judaszowe srebrniki i ze złej woli, a nawet dopłacą, gdy Polacy coś stracą.

Mam jeden postulat - proszę nie mówić, że oni cokolwiek donoszą albo niesłusznie krytykują za granicą - w Polsce czy w Brukseli. Donoszą te osoby, które mówią prawdę, złą prawdę ale prawdę, Krytykują ci, którzy widząc nasze błędy i nasze złe działania wytykając nasze uchybienia, mówią prawdę. Ale nasi wrogowie ani nie donoszą ani nie krytykują - oni bezczelnie i fałszywie kłamią, oni zniesławiają i pomawiają i robią to w złej wierze. Jak Biedroń w Europarlamencie. Człowiek z miedzianym czołem. Łże i się nie wstydzi.

Oni wszystko robią w złej wierze, w gospodarce, w polityce i w politycznej praktyce.

Wszędzie gdzie mogą - Polsce szkodzą i czynią to w złej wierze.

Uczestniczą w globalnej wojnie cywilizacyjnej zawsze razem z naszymi wrogami - zawsze przeciwko Polsce. Oni są rzeczywistymi wrogami Polski, zawsze są koniem trojańskim, dobrowolna agenturą, komunistycznym Polrewkomem, zawsze i wszędzie przeciwko polskiej racji stanu, przeciwko polskim narodowym interesom, przeciwko Bogu, przeciwko polskiej historii - zawsze razem z Antychrystem.

Tyle o tych drabach. Tanie dranie, dranie tanie niesłychanie. 

Vote up!
9
Vote down!
-1

michael

#1616071

To jest bezpośredni atak na polską Niepodległość.
Sąd Najwyższy usiłuje złamać literę i ducha Traktatów Unii Europejskiej, który nie stanowią żadnych ograniczeń ustroju polskiego systemu prawnego i nie stanowią żadnych podstaw do nadrzędności prawa obcego nad konstytucyjnym prawem Polski, ani nie nadają pierwszeństwa w jurysdykcji i kognicji TSUE ponad polskim sądami.

I dlatego nie patrzę na tę sprawę ze smutkiem, patrzę na to ze złością.
I widzę, że na razie rząd jeszcze chce trzymać się praworządności wobec skandalicznego łamania prawa przez totalitarną opozycję.
Jeszcze! Ale póty dzban wodę nosi...

Ja tam uważam, że kompradorska kasta polskich sędziów wypowiedziała wojnę Rzeczypospolitej Polskiej, a więc kto sieje wiatr, zbiera burzę, a po zbrodni następuje kara.

Vote up!
12
Vote down!
-1

michael

#1616066

a potrzebna jest konsekwencja i odwaga.

Zobaczymy, czy polskie władze znowu "wezmą na przeczekanie", czy też zdecydują się na niezbędną, śmiałą, z otwartą przyłbicą, obronę polskiego interesu narodowego.

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1616069

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1616073

Mam nadzieję, że wystarcza mi i odwagi i konsekwencji. Na blogowanie mam niżej promila mojego czasu i znacznie więcej mojej energii. Robimy co możemy i nie ustaniemy. 

 

Vote up!
10
Vote down!
-1

michael

#1616075

Oczekuję odwagi i konsekwencji od władzy ustawodawczej i wykonawczej. Przede wszystkim w relacjach z KE i TSUE. Nie przejmować się ich orzeczeniami, tak jak robią to inne kraje, o czym pisał prof. Ryba. Polska to duży kraj i eurokołchoz nie będzie ryzykować Polexitu.

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1616080

  Witam Panią! Tak szybko nas nie ruszą, skoro głównym exporterem dla Niemieckich towarów jest Polska. Oczekujemy radykalnych stanowczych decyzji, bo to bagno, za długo było odkładane w czasie.

Vote up!
10
Vote down!
0

ronin

#1616107

Zgadzam się.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1616108

https://wpolityce.pl/polityka/483799-klincz-i-pat-spor-wokol-sadow-schodzi-na-poziom-nizej

Cytuję:

Nie mam jednak wrażenia, by którakolwiek ze stron miała jakiś długofalowy plan, jak wyjść z tego klinczu. Rządzący z jednej strony przekonują (kierownictwo MS), że uchwała nie ma mocy prawnej i można na nią nie reagować, z drugiej premier kieruje jednak tę sprawę do zbadania przez Trybunał Konstytucyjny (tutaj wracają pytania o kompetencje TK w tej dziedzinie), a sędziowie - na razie nieliczni, ale przecież to może zaraz być lawina - odraczają swoje rozprawy w związku z uchwałą. Z kolei kolejnym sędziom w SN coraz wyraźniej mniej zależy na trudnościach w codziennej pracy sądów, jakie przyniosą ich uchwały, a coraz bardziej na politycznym udowodnieniu, że są górą, przeforsują swoje interpretacje i obronią status quo. Nawet jednak jeśli przyjąć (ku czemu sam się skłaniam), że uchwała trzech izb SN to niebezpieczna furtka do otwarcia olbrzymiego chaosu w polskich sądach, to trzeba rozważyć problem związany z praktycznymi skutkami tej uchwały. Ot, choćby adwokaci będą robić wiele, by poprawić status reprezentowanej przez siebie strony, na przykład kwestionując skład orzekający - jeśli nie w trakcie rozprawy, to już po wyroku - w ramach apelacji.

--------------------

Warto przeczytać całość.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1616076

... zapewne będziemy świadkami pełzającego, powolnego osuwania się w trudny dla zwykłych obywateli stan - a skala tego zjawiska będzie zależeć od dobrej woli (lub jej braku) poszczególnych sędziów, prezesów sądów, adwokatów i pracowników niższego szczebla.

No chyba, że któraś ze stron odpuści, a interesy korporacji, broniącej prawa do wyboru spośród siebie członków KRS i kontrolowania wymiaru sprawiedliwości uda się pogodzić z zamiarami władzy ustawodawczej i wykonawczej - w gruncie rzeczy to bowiem bardzo naturalny spór o zakres wpływów każdej z władz. Na razie się jednak na żaden kompromis (lub choćby jego namiastkę) nie zanosi, a my wszyscy zaczynamy kolejne okrążenie tego sporu - tym razem schodzące już z poziomu politycznego i prawnego na aspekt codziennych spraw Polaków.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1616078

Kwestionowanie właściwości sądu i składu sędziowskiego w każdej konkretnej sprawie jest standardem i w Polsce i w każdym cywilizowanym kraju i tu nic dziwnego. Całe chamstwo tego co to draństwo zrobiło polega na czyś zupełnie innym, polega mianowicie na dodaniu do kodeksu postępowania we wszystkich sprawach "podejrzenia braku niezawisłości z powodu wadliwego mianowania" stanowiącego atak na prerogatywy ustrojowe trzech organów władzy państwowej. 

To jest łatwe do obalenia.

Innym problemem jest wojna ustrojowa i cywilizacyjna toczona przeciwko Polsce. To jest podobne do terroryzmu. To trzeba wypalić gorącym żelazem, ale musimy mocno się zastanowić jak to zrobić. 

Vote up!
8
Vote down!
-1

michael

#1616083

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1616086

Czytałem tą relację o problemie kasacji sprawy Chrystusowców i jest to jak zawsze sprawa "symbiozy" kilku różnych strumieni świadczących o zupełnej degrengoladzie funeralnie przegniłego Sądu Najwyższego, który tyle ma wspólnego z niezawisłością i bezstronnością co i Sméagol z przystojnym mężczyzną.

 • Strumień numer jeden - łatwe jest prawne rozwiązanie problemu - wynika to z oczywistej analizy faktów i następnego nawiązania prostej relacji prawdy materialnej z prawdą procesową. I tak:
  W przypadku Chrystusowców  - zakon nie może ponosić odpowiedzialności za skutki działania człowieka, który grzeszył po opuszczeniu zakonu. To jest oczywiste.
  W przypadku Izby Dyscyplinarnej - uznanie nadrzędności TSUE nad polskimi źródłami prawa w sprawach ustroju politycznego państw członkowskich a także ustroju władzy sądowniczej ani systemu prawa nie jest przedmiotem Traktatów Unii Europejskiej a w sprawach prawnych oraz ideologicznych określonych w Karcie Praw Podstawowych jurysdykcja Unii Europejskiej oraz TSUE jest wyłączona na mocy protokołu numer 30, który stanowi, że jeśli Karta Praw Podstawowych stanowi inaczej niż prawo polskie, to obowiązuje prawo polskie, które wtedy ma pierwszeństwo przed prawem europejskim. I dlatego TSUE nie ma ani kognicji ani jurysdykcji w sprawach ustroju oraz prawa polskiego. Kropka.
  A. Wersje skonsolidowane Traktatu o Unii Europejskiej i Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - a w tym PROTOKÓŁ (nr 30) W SPRAWIE STOSOWANIA KARTY PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ DO POLSKI I ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej str. C115/313) [link] albo skrót treści PROTOKOŁU (nr 30) zwanego londyńskim [link blogmedia24]
  B. KARTA PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej str. C 326/391) [link]
  Dlatego polski Sąd Najwyższy nie może w tej sprawie ani powoływać się ani stosować się do orzeczeń ani postanowień TSUE, ponieważ przedmiot sprawy znajduje się w tej dziedzinie poza jurysdykcją TSUE oraz kognicją obu sądów.
 • Strumień drugi - Sprawa wyłączenia sędziego ze składu orzekającego w postępowaniu kasacyjnym Chrystusowców - dotyczy to osoby sędziego Pietrzkowskiego - istnieje co najmniej kilka powodów, w których zasadne jest wyłączenie sędziego Henryka Pietrzkowskiego z powodu uzasadnionych wątpliwości co do jego bezstronności - zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1822 z późniejszymi zmianami – art. 48 § 1, art. 49, art .50 [link]) Jest to zasadne ponieważ ten pan ma kilka właściwości, które faktycznie uzasadniają wątpliwości co do jego bezstronności. Na przykład jest to stary komuch, który może być negatywnie uprzedzony do wszelkich chrześcijańskich instytucji ze względu na naturalny antyklerykalizm funka partii komunistycznej (PZPR) i polityczną przeszłość oraz zamieszanie w  afery wskazujące właśnie na protekcję i stronniczość w jego praktyce sędziowskiej. [link].
  Sprawa wyłączenia sędziego ze składu orzekającego w sprawie sędziów opiniowanych przez nowy KRS - jest to wzorowy przykład oszustwa i bezczelnego manipulowania prawem, ponieważ uchwała Trzech Izb dozwala stawianie w toku procesu wniosku o wyłączenie konkretnej osoby sędziego ze składu orzekającego w konkretnej sprawie z procesowo uzasadnionych przyczyn, ale z tych przepisów nie wynika, że uzasadnieniem takiego wniosku może być wada prawna sposobu mianowania sędziego przez Prezydenta, wręcz przeciwnie prerogatywa Prezydenta wyklucza takie uzasadnienie takiego wniosku.
 • Strumień trzeci - łamanie fundamentalnych doktryn prawa, na przykład zasada domniemania niewinności łamana jest w uchwale Trzech Izb, która wynika z domniemania winy polegającej na braku niezawisłości i bezstronności każdego sędziego na podstawie jednej przesłanki - mianowania przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Dowodem winy sędziego nie są jego czyny lecz sposób mianowania. W bardzo podobny sposób SN przypisuje w konkretnej sprawie odpowiedzialność Chrystusowcom bez udowodnienia przesłanek wskazujących na istnienie tej odpowiedzialności, oraz wyrokuje w sprawie na podstawie pomówienia lub antyklerykalnego uprzedzenia, co jest potwierdzone brakiem bezstronności w obu sprawach.
 • itd

Podsumowanie:
Przeprowadzenie dowodu fałszowania postanowień tego Sądu Najwyższego jest rzeczywiście łatwe, ponieważ demoralizacja tego sądu jest już oczywistym faktem, trudne jest coś innego - polityczna hipokryzja i organiczne zakłamanie polityków, którzy nie chcą stanąć w prawdzie i są gotowi do popierania najbardziej absurdalnych manipulacji nawet bez zastanowienia się nad konsekwencjami tych działań.

Vote up!
9
Vote down!
-1

michael

#1616146

Grzeszył jeszcze w zakonie, ale zakon nic o tym nie wiedział. Dobrze to ukrywał, a pokrzywdzona przez rok krzywdzenia nikomu o tym nie powiedziała. Ustaliły to bezspornie sądy, że zakon nie wiedział. Stosowne informacje uzyskano dopiero w momencie aresztowania zakonnika. Stąd skarga kasacyjna.

Chrystusowcy w skardze podnosili (cytuję), że podstawą jej złożenia jest „interpretacja przepisu 430. k.c. i sprawa odpowiedzialności zbiorowej. Celem złożenia skargi jest prośba o rozstrzygnięcie, czy przy wydawaniu zapadłego wyroku nie doszło do naruszenia prawa przez błędną jego wykładnię lub niewłaściwe zastosowanie. Były ksiądz, popełniając osądzone już przez wymiar sprawiedliwości czyny niedozwolone, działał wbrew regułom prawa zakonnego, łamiąc znane mu zasady nie tylko prawne, ale i moralne. Działał więc na swoją własną odpowiedzialność. Zastosowana przez sąd wykładnia przepisu mówiącego o odpowiedzialności instytucji za czyny popełnione przez jednego z jej członków rodzi poważne wątpliwości i może stanowić przestrzeń do nadużywania tego przepisu w przyszłości wobec innych instytucji, nie tylko kościelnych”.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1616147

Nie udowodniono odpowiedzialności zakonu za czyny byłego Zakonnika, a nawet przeciwnie, udowodniono brak tej odpowiedzialności, ale sąd fałszywie interpretując przepisy prawa, zdołał skrzywdzić niewinnych. Ale w obronie Zakonu można, a więc trzeba postawić kilka odmiennych strumieni faktów dowodzących nie tylko zawisłości Sądu, ale i działania w złej wierze.

(-)

Sędziowie Trzech Izb mają w nosie etykę i jakąkolwiek odpowiedzialność za losy setek tysięcy ludzi. Na tym polega wyssany z mlekiem ich matek totalitaryzm tych sądów. Ich totalitaryzm, jak to z totalitaryzmem jest, zawsze jest zbrodniczy.

Vote up!
8
Vote down!
-1

michael

#1616161

Nie udowodniono odpowiedzialności Zakonu za czyny byłego zakonnika a nawet przeciwnie, udowodniono brak tej odpowiedzialności, ale sąd fałszywie interpretując przepisy prawa, zdołał skrzywdzić niewinnych. A więc w obronie Zakonu można, a więc trzeba postawić kilka odmiennych strumieni faktów dowodzących nie tylko zawisłości Sądu, ale i działania w złej wierze..

Tych strumieni, o których istnieniu wiem, jest więcej, ale była noc i już nie miałem zdrowia, by o nich pisać. Weźmy na przykład "brak wrażliwości" na ludzka krzywdę, zwany znieczulicą. Jest to strumień etyczny.
Czy te Trzy Izby, skazując w ten sposób KRS oraz dwie Izby Sądu Najwyższego, zastanowiły się nad krzywdą pięciuset sędziów, którzy złożyli przysięgę sędziowską?

Czy zastanowili się nad stutysięcznym portfelem już prawomocnych wyroków, które w każdym momencie mogą wrócić na wokandy?
Mówiąc w dramatycznej przenośni - sędziowie Trzech Izb sprawili radość stu tysiącom złodziei, bandytów i gwałcicieli i skrzywdzili kilkaset tysięcy ofiar tych bandytów, odbierając im sprawiedliwe rozstrzygnięcia prawomocnych wyroków i przywracając im koszmar powrotu do już zakończonych procesów!

Sędziowie Trzech Izb mają w nosie etykę i jakąkolwiek odpowiedzialność za losy setek tysięcy ludzi. Na tym polega wyssany z mlekiem ich matek totalitaryzm tych sądów. Ich totalitaryzm, jak to z totalitaryzmem jest, zawsze jest zbrodniczy.

Vote up!
5
Vote down!
-1

michael

#1616162

  Witam! Ta komuna, agentura  i pasierby komuny przygotowali front przeciw Polakom., której celem jest zewnętrzny rozbiór Polski. Migawki TV pokazały twarze sędziwych krasnali rodem PRLu. Do mnie nie dociera kłamstwo medialne, że to nieliczna grupa. Ta Targowica w chałatach stanowi zdecydowaną większość. Prawie 800-set nominatów PRLu, to szarańcza piastująca najwyższe funkcje. Naród czeka na radykalne rozwiązanie, najlepiej rozwiązanie i powołanie nowych sądów. Tu nie ma przyzwolenia, na żadne kanciaste stoły. Pozdrawiam!

Vote up!
12
Vote down!
-1

ronin

#1616067

wypad z kłonicą w garści to mało. Oni muszą być i systemowo i propagandowo oraz międzynarodowo wywaleni na bruk. 

Fora ze dwora!!!!

Vote up!
11
Vote down!
-1

michael

#1616077

- posła Rzymkowskiego:

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-t-rzymkowski-sedzia-nie-moze-decydowac-o-wiarygodnosci-drugiego-sedziego-i-o-tym-czy-moze-on-orzekac-czy-nie/

Cytuję:

– Nie pamiętam takiej sytuacji, by 60 sędziów, bo tylu zgromadziło się na sali rozpraw Sądu Najwyższego, sędziów zasiadających w trzech Izbach (przedstawiciele dwóch Izb nie zostali dopuszczeni do tego posiedzenia SN w wybrakowanym składzie) podjęło uchwałę. (…) Mamy postanowienie SN, które idzie na ostrą konfrontację nie tylko z władzą ustawodawczą, ale również z wykonawczą, ale również, co najbardziej zadziwia, ze znaczącą częścią środowiska sędziowskiego. Jeśli prześledzimy to, czego dotyczy to postanowienie, to jest to postanowienie, które rozbija polski wymiar sprawiedliwości. Z punktu widzenia konstytucji, z punktu widzenia państwa praworządnego, tej uchwały de facto nie ma, bo gdyby ją uznać to mamy sytuację państwa bezprawia, gdzie SN w składzie nieregulaminowym orzeka na podstawie wyroku, który jest interpretowany w oderwaniu od rzeczywistości. Uważam, że tego postanowienia, tej uchwały SN dzisiaj po prostu nie ma. Mieliśmy do czynienia z bardzo spektakularnym happeningiem – podkreślił Tomasz Rzymkowski.

Należy szanować przepisy konstytucji. Sędzia nie może decydować o wiarygodności drugiego sędziego i o tym, czy może on orzekać, czy nie.

– Sędzia ma prawo, i jest to istota demokratycznego państwa prawnego, podważać wyroki innego sędziego. Na tym polega dwuinstancyjność postępowań, że obywatel może w sytuacji, kiedy twierdzi, że wyrok jest dla niego krzywdzący, niesprawiedliwy, apelować do sądu wyższej instancji, aby ten wyrok został zmieniony. Natomiast, jeśli sędzia podważa nie opinię innego sędziego, ale sam byt, jestestwo, czy dany sędzia jest sędzią, to mamy do czynienia z anarchią, rzeczą niespotykaną w państwie, które mieni się państwem praworządnym i demokratycznym – podsumował pos. Tomasz Rzymkowski.

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1616082

https://wpolityce.pl/polityka/483808-jesli-ten-plan-sie-uda-nigdy-juz-nic-w-polsce-nie-zmienimy

Cytuję:
"jeśli grupa rządząca sądownictwem wygra, nigdy już nic w Polsce nie będziemy mogli zmienić, a nasza demokracja stanie się iluzją. Będziemy sobie mogli zmieniać premierów, prezydentów, parlamenty, a i tak będzie wszystko po staremu".

Vote up!
11
Vote down!
-2
#1616084

a urzędasy z unii ( szybciej niż myśl !) zatwierdzą i poprą nawet uchwałę o powołaniu monarchii w Polsce i pańszczyzny ( sędzizny ??) jeśli takowe "uchwały " podejmie sn. To jest doskonale zorganizowana i koordynowana akcja, kolejna przeciw Polsce. Ministerstwa rządu są tylko od pyskówek i wysyłania pism?

Vote up!
11
Vote down!
-1

yenom

#1616089

tak jak w innych krajach "wypiąć się" na orzeczenia TSUE.

"To nie Polska, a kilkanaście innych krajów Unii Europejskiej przez wiele lat nie wykonuje wyroków Trybunału Sprawiedliwości z Luksemburga" – stwierdził premier Morawiecki w sierpniu 2018.

By nie pozostać gołosłownym, premier podał przykłady państw, które nie wykonały wyroków TSUE. Wymieniał Włochy, Grecję, Hiszpanię. – Niemcy i Francuzi też mają takie wyroki niewykonane. To są wyroki w bardzo ważnych sprawach – przekonywał Morawiecki. I w tym względzie miał rację, tylko do 12 lipca 2018 r. 52 wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE nie zostały wykonane. Przodownikami są: Grecja (11 wyroków), Włochy (10) i Hiszpania (7).

Źródło: https://natemat.pl/247739,morawiecki-mowil-ze-inne-kraje-tez-ignoruja-wyroki-tsue-sprawdzamy

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1616097

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1616127

W dzisiejszym felietonie zaznaczyłem tłustym drukiem kilka istotnych przestrzeni zdarzeń, które mogę zamknąć w jednej spólnej diagnozie - przeciwko Polsce toczy się prawdziwa wojna. Prawdziwa, bez żadnego przymiotnika - bezpośrednia agresywna napaść wojenna. Nie jest to żadna wojna hybrydowa, ani informacyjna czy tam aksjologiczna. Gdzie tam.
To jest po prostu zwykła i bezczelnie brutalna i agresywna wojna.

Oczywiście teoretycy i uczeni analitycy używają różnych nazw i naukowych kategorii definiujących różne fazy i formy działań wojennych. Jest więc wojna obronna, albo agresja wojenna, może być wojna celna, ekonomiczna, informacyjna, aksjologiczna a nawet religijna, jest możliwość prowadzenia wojny militarnej albo działań niemilitarnych albo prowadzenia wojny domowej.
To jest naukowe opisywanie przeróżnych działań wojennych, czyli zawracanie głowy.

Dla nas, dla obywateli kraju, na który taka brutalna napaść wojenna jest ponurym faktem - jest zupełnie obojętne, jak ta wojna się nazywa. Cel tych wszystkich wojen zawsze jest taki sam. Każdemu napastnikowi zawsze chodzi o to samo. To zawsze jest bezczelna i brutalna grabież. Chodzi o to, aby zabrać nam wszystko co mamy. Wrogom Polski zawsze zależy na tym, aby odebrać nam to co mamy albo mieć możemy. Nie tylko idzie o to, by odebrać nam to co materialne, nie tylko napastnicy chcą zabrać albo zniszczyć nasze aktywa ekonomiczne. Była stocznia w Szczecinie, nie ma stoczni. Była żegluga na Odrze, nie ma żeglugi. Były pieniądze, nie ma pieniędzy. Na przykład 250 miliardów podiwanili tylko z jednego VAT. Chodzi także o sprawy niematerialne, mówiąc w skrócie, oni chcą zabrać nie tylko naszą wiarę, nadzieję i miłość, ale wszelkie szanse dalszego rozwoju, chcą odebrać sprawiedliwość, władzę i zrobią wszystko, aby zniszczyć naszą dumę, naszą wolność, nasz honor i nasze aspiracje...
Chcą nam zabrać wszystko, tak dokładnie, tak totalnie - aby nas wcale nie było.

I dlatego ta opozycja nazywa się opozycją totalną, a nawet ona, ta wroga Polsce zmora jest opozycją totalitarną. A ich brutalna i bezwzględna napaść także jest totalitarną. A w głównym tekście mojego felietonu zwracam uwagę na konkretny fakt - ta afera o praworządność jest "profesjonalnie dowodzoną grą operacyjną", ponieważ mamy ten sam czas, sprawną reżyserię, wspólną scenę, jeden scenariusz.

Gra operacyjna, w której w tym samym czasie w znakomitej merytorycznej koordynacji i we właściwej kolejności strategiczny inspicjent kierował na scenę w odpowiednich momentach dobrze przygotowane osoby i instytucje - najpierw pan Juszczyszyn, później panowie Grodzki i Andriejew, parę minut później pan Putin, a później znowu pan Grodzki i Komisja Wenecka, a zaraz potem pani Gersdorf i 53 sędziów z trzech izb, a wszyscy razem, zespół w zespół grali tą samą antypolską piłką, zgrabnie podawali ja sobie, pięknie kontynuując grę, od nogi do nogi. Wczoraj piłka była u Pani Gersdorf a dzisiaj już w Komisji Europejskiej wykonującej identyczny strzał - "zawieszenie" Izby Dyscyplinarnej oraz uznanie bezprawnego wyroku SN i dyskredytowanie TK. Czyli antypolski taniec Putina z Gersdorf na melodię z Brukseli. Wspaniałe podanie z Jerozolimy do Brukseli, w tym samym dniu.

Zamieszczona w tekście felietonu ilustracja jest symbolem, jest alegorią tańca dwojga, jest wyobrażeniem tanga pana Putina z panią Gersdorf w jednym wspólnym antypolskim tańcu. Młodzi żwawi, wpatrzeni w siebie. To jest alegoria tej właśnie profesjonalnie prowadzonej gry operacyjnej antypolskich służb specjalnych, bardzo możliwe, że rosyjskich, izraelskich i może jeszcze innych, tych od Kantora i jego Sorosa, ze Smolarem i Komisją Europejską.

Vote up!
8
Vote down!
-1

michael

#1616136


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 136)
ZMIANY W ROSJI, KONFEDERACJA I ŚRODOWISKA ŻYDOWSKIE
Vote up!
7
Vote down!
-1

michael

#1616141

'''...Trzy Izby Zdrajców poddały Polskę obcej niewoli i wypowiedziały wojną Państwu Polskiemu" - To nie "trzy izby zdrajców" oddały Polskę w niewolę, one tylko wykorzystały możliwości jakie stworzyła Lizbona wynegocjowana i podpisana przez jeszcze większych zdrajców oddających naszą suwerenność zbrodniczemu Jewrejsojuzowi który nie tylko  blokuje dekomunizację i deubekizację i rozwój gospodarczy w Polsce ale i zniszczył gospodarkę,  rozwalił spójność społeczną i wprowadza destabilizację państwa. Narzędzia prawne do ustabilizowania sytuacji są tylko nie ma władzy która to by zrobiła. Bo całej bandycko-mafijnej Magdalence nie zależy na stabilności Państwa Polskiego, obecny galimatias ma przykryć Obywatelski Projekt Ustawy "STOP447."

Vote up!
5
Vote down!
-4

antyleming

#1616157

To Adolf Hitler działający razem i zespół w zespół z braćmi bliźniakami, którzy zawarli układ w Rapallo między sobą.

Vote up!
7
Vote down!
-1

michael

#1616158

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1616168

niskie pokłony

 

Chazarzy z "Konfederacji"

nisko się kłaniają

ekscelencji Putina racji

Vote up!
5
Vote down!
-4

jan patmo

#1616170

Zastanawiam się czy panienka to bot, czy może U-bot?

Vote up!
6
Vote down!
-3

michael

#1616226

Panie Marku. Ma Pan sluszna racje, ze trzy izby zdrajcow, wykorzystaly tylko istniejace mozliwosci do nastepnej zdrady Polski. Prosze tylko spojrzec na historie Polski od 1944 roku, az do chwili obecnej. Mozna latwo zauwazyc, iz Polska przez ten caly okres, byla rzadzona przez renegatow obcych nacji. Zrozumienie tego, ze okupacja Polski trwa NIEPRZERWANIE od 1939 roku, pozwala na pozbawienie sie zludzen i latwiejsza ocene obecnej sytuacji. 

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616198

Witaj

Po chwili zastanowienia zdecydowałem się skomentować Ciebie osobnym tekstem.

DO MICHAELA

 

SERDECZNOŚCI

Vote up!
4
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1616159

Komentuję również u Ciebie

SERDECZNOŚCI

Vote up!
4
Vote down!
-1

michael

#1616171

Jak Jarosław Kaczyński powiedział o złodziejach i komunistach że stoją tam gdzie ZOMO to się nawet w piekle o tym dowiedzieli i protestowały wszystkie diabły i szatany. A gdy Gersdorf dzieli Polaków na: Należytych i Nienależytych elita i wykształceni z dużych miast milczą.

Vote up!
11
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1616174

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"W tym roku na każdego obywatela przypada po pół świni, a jak komuś mało, to może dostać jeszcze po ryju!"
I który z nich to powiedział?
Anna Kozłowska

https://www.facebook.com/anko.kozlowska/videos/10220979638470900/

Vote up!
3
Vote down!
-6

panMarek

#1616177

Bardzo dobra ocena obecnej potyczki o Polske, ze szczegolnym uwzglednieniem prawdy o losach zdrajcow - od Judasza poczawszy. Tylko, aby uzdrowic ta sytuacje, trzeba tu kogos o osobowosci Pilsudskiego. Mam powazne watpliwosci, czy obecny prezydent, klaniajacy sie wszystkim dookola i przepraszajacy wszystkich dookola, zdobedzie sie na jakies powazniejsze reakcje. Mozna tylko wyrazic ubolewanie, ze wsrod "polskiej dyplomacji", nie mozna znalezc Polaka z silnym charakterem.  Nie widac nawet nikogo, ktory moglby byc chociazby o jote lepszym, od obecnego prezydenta. Smutne to.

Vote up!
6
Vote down!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616199

W zwycięstwo trzeba wierzyć. Innych do walki zagrzewać. Kosy sztorcem obsadzać. 

A Andrzej Kunktator Duda jaki jest taki jest, ale już poczuł ogień, nie do końca nam się podoba ale ma talent. I nie jest takim głupkiem jak jego konkurenci.

Vote up!
9
Vote down!
-1

michael

#1616224

Ja naprawde nie mam ochoty na sianie tu defetyzmu. Zwyczajnie, staram sie ocenic sytuacje, jaka ona jest, zgodnie z prawda, ktora wynika z moich osobistych dlugoletnich, kolejnych rozczarowan. Powiedzmy, ze od roku 1956. Roznica pomiedzy nami polega na tym, ze Ty wierzysz w zwyciestwo w obecnym ukladzie sil. Ja zas uwazam, ze obecnie nie mamy zadnych szans i Polska prawdopodobnie sie rozpadnie, jezeli nie nastapi jakis cud. (Historia potwierdza, ze czasem cuda sie zdarzaly). Natomiast mocno wierze, a nawej jestem zupelnie pewny, ze po calkowitej rozsypce tego dziwnego tworu, w ktorym rzadzi kto chce, a zwykle kurwa i zlodziej - powstanie za jakis czas prawdziwa Polska.     

Vote up!
3
Vote down!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616318

Tak ważna, że zdecydowałem się już dawno na napisanie czegoś poważnego poświęconego tej sprawie. Można by zacząć od dawnej polskiej historii, którą można by znaleźć na przykład w czasach powstania styczniowego. Wtedy moi pradziadkowie, bezpośrednio po tym powstaniu zostali przez rosyjskiego okupanta pozbawieni majątku i osadzeni na zesłaniu w głębi Rosji. To się w naszej tradycji nazywało zsyłką "w kibitki na Sybir".

Faktycznie była to strzeżona wiejska osada, która była mniej więcej tym, co według współczesnej polskiej gwary określane jest jako "otworek". Czyli moi dziadkowie od strony Ojca byli więźniami, pilnowanymi przez rosyjskich strażników, którzy mieszkali ze swoimi rodzinami w tej samej wsi, w której mieszkała cała rodzina mojego ojca pod kozackim nadzorem. Nie była to kolonia karna, nie było to więzienie, ale był to rosyjski sposób wykonania kary pozbawienia wolności. Mój tato urodził się na tym zesłaniu w głębi Rosji i powrócił razem z całą rodziną do Polski, do Warszawy dopiero w 1924 roku.

I wtedy, kiedy rodzina moich pradziadów pozbawiona majątku, przebywająca w niewoli po powstaniu styczniowym, gdzieś po roku 1864 myślała i działała w sprawie polskiej Niepodległości. Jedną z form tej myśli i pracy była działalność publicystyczna pod hasłem "ku pokrzepieniu serc". Miedzy innymi w takim celu, by rozproszyć Nasze i Wasze zwątpienie.

KU POKRZEPIENIU SERC

Dzisiaj i teraz problem polskiej Niepodległości wygląda inaczej. POLSKA NIEPODLEGŁOŚĆ już jest, ale jest celem wrogiego, bezwzględnego, a może nawet brutalnego ataku. Wyzwalająca się z kolonialnej przemocy POLSKA już jest, choć jest atakowana. Mówię o tym ataku, ale niestety trafniejszym określeniem jest WOJNA. To co się dzieje jest agresją w brutalnej WOJNIE INFORMACYJNEJ.

Chodzi o to, by ten atak odeprzeć.

Aby ten atak odpierać skutecznie, trzeba wiedzieć i rozumieć jak i jakimi metodami ten atak jest realizowany. A więc najważniejsza bronią i wojennym narzędziem wroga polskiej Niepodległości jest DEZINFORMACJA. Podręczniki opowiadają, że celem działań napaści informacyjnej jest faszerowanie atakowanego społeczeństwa nieprawdziwymi informacjami, kształtującymi w ludzkich umysłach fałszywy obraz rzeczywistości, tak by ludzi zniechęcić, wręcz pozbawić ich woli do obrony, aby ogarnęła ich rezygnacja, aby biernie czekali na rozwój wydarzeń i poddali się dobrowolnie, aby szli do niewoli bez oporu.

ICH CELEM JEST NASZA BIERNOŚĆ.
ICH CELEM JEST NASZE ZWĄTPIENIE.
ICH CELEM JEST POMIESZANIE PRAWDY Z FAŁSZEM.
ICH CELEM JEST NASZA ZGODA NA TO GÓWNO, KTÓRE ONI WYTWARZAJĄ.
ICH CELEM JEST WYTWARZANIE FAŁSZYWEGO OBRAZU RZECZYWISTOŚCI.

Naszym celem jest to samo co robili moi pradziadkowie półtora wieku temu. Czyli pokazywać prawdę KU POKRZEPIENIU SERC. Nie negując ich kłamstwa, powiedzieć prawdę, taką jaka ona jest.

Przykład: Napisałem szkic takiej pozytywnej relacji na stronie "jazgdyni" [link]. To jest oczywiście szkic, który jest tak trochę jak rozmowa niedokończona. Trochę informacji o tym co się dzieje dobrego, trochę różnych wątpliwości i opisu widocznych trudności i zastanowieniem nad tym, jak sobie z nimi poradzić. 

Ale zawsze myślmy do przodu.
Nie traćmy nadziei.
Nie dajmy się zwariować.

Vote up!
7
Vote down!
-1

michael

#1616330

do ostatniego tchnienia!

 

jak swojego

pragniesz zbawienia

broń Polski

do ostatniego tchnienia!

Vote up!
5
Vote down!
-2

jan patmo

#1616334

Już najwyższy czas na wielki kilkusettysięczny marsz wspracia dla reformy wymiaru sprawiedliwości.Już czas pokazać kaście i opozycji gdzie jest Polska .Warto! Dla Polski i dla nas Polaków! Idziemy po Sprawiedliwość! Jednoczmy się i zorganizujmy taki Marsz!

Vote up!
13
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1616200

Miliony Polaków codziennie mantruje: powinna, powinien, powinni …
Po pierwsze to nie ma żadnej „najświętszej Rzeczpospolitej” ani republiki „okrągłego stołu”.
Po drugie, to jest to związek przestępczy, taki sam jak PRL.
Bezpieka wojskowa – te wszystkie fajfusy przy których donosił przez 10 lat Kukliński i jeszcze im uciekł – stworzyła Państwo Podziemne, takie głęboko zakonspirowane PRL, na wzór Polskiego Państwa Podziemnego z okresu IIWŚ, tylko będące jego odwrotnością w każdej dziedzinie.
Co do dziedziny sądownictwa. To nie są żadne polskie sądy. To są „polskie sądy” powstałe ostatecznie pod nadzorem wywiadu sowieckiego w latach 1985-90 i z Polską nie mają one nic wspólnego. Stan sowietyzowania sadów był „poszerzany” i „umacniany” w latach 1990 – 2018 i jest jak jest. W „polskich sądach” nie ma osób przypadkowych. Znam człowieka który skończył Wydz. Prawa na UW na celujący i trzy razy nie zadał egzaminu na aplikację adwokacką choć ma ojca pułkownika LWP. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ścisła i kontrolowana jest kwestia kadr tym zarządzających. Zapamiętajcie – z Polską to nie ma nic wspólnego.
I tak jest w każdej innej dziedzinie. Bez wyjątku.
Widać, mało kto, z tego cokolwiek rozumie.

Vote up!
5
Vote down!
-3

panMarek

#1616232

niczego nie może

 

w jakim impotencja

jest kolorze 

że niczego panMarek

nie może? 

 

Vote up!
4
Vote down!
-4

jan patmo

#1616278

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Polak głosuje na Polaka, katolik na katolika, tajniak na tajniaka, zboczeniec na zboczeńca, żyd na żyda a "jaś patmo" obniża poziom portalu Niepoprawni jak nikt inny - skutecznie go ośmiesza.
Brawo Ty!

____________________________________________
I pamiętaj PiS-owszcziku o małym "minusiku"
I pamiętaj zboku, o swej onucy w rozkroku.
Wszak Dobra Zmian kasuje tego pana (Marka)
Prawda w oczy kole PiSowski matole?
Dalej przygłupie, daj mu po d....

Vote up!
2
Vote down!
-4

panMarek

#1616308

antypolska podagra

 

męczy antypolska podagra

nie pomoże nawet Viagra!

Vote up!
3
Vote down!
-2

jan patmo

#1616335

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1616273

bo sie powale,

Sad Najwyzszy - drugi Bolek Najmadrzejszy

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Gosia

#1616380