kłamstwo

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Sto konkretów na sto dni przejdzie do historii jako największe kłamstwo wyborcze III RP.

Jutro mija setny dzień rządów koalicji 13 grudnia. Jak wygląda realizacja szumnie zapowiadanych „konkretów” każdy widzi. Poza igrzyskami, i to organizowanymi w wyjątkowo debilny sposób (vide: komisja ds. PEGASUS-a) tak naprawdę nie ma niczego więcej.

Nie dziwmy się jednak. Już oficjalnie znowu prorządowe...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Bizantyjski Katolicki Patriarchat
Blog

Okres Wielkiego Postu w tym niezwykłym czasie wielkiego odstępstwa jest czasem pilnej pokuty. Wypowiedź Jezusa o pokucie jest istotna dla każdego z nas. Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Metanoite – zmieńcie myślenie – i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1:15). „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie (Łk 13:3).

wideo: https://vkpatriarhat.org/pl/?p=21570  https://maria-mun-...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

To, że PO całe z kłamstwa jest wszyscy obserwujący uważnie działania przedstawicieli rządzącego ugrupowania wiedzą. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości to służę pomocą w wskazaniu dalszych przykładów potwierdzających każdą tezę z poniższego przekazu profesora Legutki. W jego stwierdzeniu, że kłamstwo stało się metodą nie ma cienia przesady.

To jednak tylko jedna strona medalu. Druga to odbiorcy...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Taka jak w tytule będzie narracja dzisiejszej opozycji, gdy jak już zacznie rządzić będzie:

 

- likwidować lub ograniczać programy socjalno-społeczne PiS-u (ZP),

- zamrażać płacę minimalną i kwotę wolną od podatku na lata, 

- wstrzymywać lub zaniechać realizacji strategicznych, dużych inwestycji jak CPK czy elektronie jądrowe, 

- prywatyzować na potęgę, poczynając od ORLENU,

- redukować plany...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 


Dopiero teraz, gdy znajdzie się chwilę (kąpiel w wannie jest dobra) by spokojnie pomyśleć, pomarzyć, czy powspominać, czujemy, w jakim kotle kipiącej grochówki jesteśmy, porównując zaledwie do lat przed covidowych.

To był spokój i było fajnie. Nikt ci nie wmawiał, że krowy fruwają, nie pytał, po co ci żona i twierdził, ze jesteś świnia i zakała, bo dzieci spłodziłeś.

Było po prostu...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Ostatnie wystąpienia Tuska, w których to przedstawił siebie jako zwolennika „rozdawnictwa” (800+ już od 1 czerwca) czy też jako najostrzejszy w Polsce przeciwnik wpuszczania emigrantów wzbudziły niepokój pośród jego zwolenników.

Dlatego funkcjonariusze polskojęzycznego der Onet musieli zareagować, aby przywrócić wiarę wątpiącym w Wodza.

Niejacy Kamil Dziubka i Renata Grochal piszą zatem:

Wygląda...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

1 lipca, w sobotę po południu napisałem, że Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych na Twitterze podał informację, z której można było wywnioskować, iż niemiecka Grupa M. Webera  (szefa EPL do której należy w UE PO (KO) dała pozwolenie D. Tuskowi na całkowitą zmianę narracji wobec imigrantów, do których teraz może być nadzwyczaj krytyczny, bo inaczej - wobec niechęci Polaków do...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych na Twitterze: 

 

"Sygnał z Niemiec – nie wiem na ile prawdziwy, ale ciekawy: PO (KO) dostała (od szefowanej przez M. Webera) EPL pozwolenie żeby poudawać w kampanii wyborczej ostry sprzeciw wobec nielegalnej imigracji. 

 

Zaczynają rozumieć, że ludzie nie będą chcieli głosować na partię, która to popiera. A Platforma Obywatelska kojarzy się z...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Ostatnio na ulicach miast pojawiły się niepodpisane przez nikogo bilbordy: "PIS = DROŻYZNA". Żółte litery na czerwonym tle. Kłują w oczy, atakują podświadomość. Niepokoją. Doprowadzają do wściekłości.

Uderzają w czuły punkt. Nie powiem, tanio ostatnio nie jest. Jestem tego świadomy, robię zakupy i sumiennie podliczam wydatki. Inflacja również jest faktem. Ale mimo to, bilbordy manipulują i wręcz...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (15 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Idee

Wczoraj napisałem tekst, w którym zadałem podstawowe pytanie: "Czy naprawdę elektorat PO (KO) i D. Tuska jest tak idiotycznie fanatyczny, tępy i głupi, że wierzy we wszystkie te bezczelne kłamstwa swojego lidera?" [1]. Zadałem też inne nawiązujące do poprzedniego pytanie zawierające prośbę: "Może jakiś zwolennik D. Tuska jest mi to w stanie wytłumaczyć?".

 

No cóż... jakoś nie doczekałem się...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Tym razem bez żołnierzy i bomb, ale propagandowo bezczelnie i ordynarnie werbalnie kłamliwie.

 

Pan Dariusz Matuszak z portalu wpolityce.pl napisał wczoraj świetny felieton zatytułowany "Historia i porno. Antypolska propagandowa ofensywa Niemiec. Czy Berlin wydał mediom rozkaz zaatakowania Polski?", w którym napisał m.in: 

 

"Wszystko wskazuje na to, że rząd Olafa Scholza rozkazał niemieckim...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Zbliżają się wybory i emocje rosną. Na ekranach widać, a z głośników słychać, przekrzykujące się osoby uprawiające “politykę”, które bez względu na płeć stawiają sobie nawzajem barwne zarzuty łgarstwa, przeniewierstwa, manipulacji, zmyślania i podobnych zachowań.

W wymianie połajanek zarzut kłamstwa sięgającego szczytów krąży tam i z powrotem, a tymczasem Jonathan Swift już w 1712 roku, w eseju “...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Donald Tusk postanowił zaatakować PiS za sprzedaż Rafinerii Gdańskiej Saudom. Tu trzeba zaznaczyć, że sprzedaż ta została nam narzucona przez Komisję Europejską w ramach wyrażania przez nią zgody na fuzję ORLENU i LOTOSU. Musieliśmy sprzedać 30% akcji rafinerii. Uzyskaliśmy jednak w zamian dostęp do surowców z Arabii Saudyjskiej. 

Tusk swój atak zilustrował klockami LEGO, z których zbudował...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Idee

Na przedświąteczny czas pozwalam sobie zaproponować b. ciekawą wypowiedż Pani dr Marguerite A. Peeters ( francuska badacz kultury, dyrektor Instytutu na rzecz Dynamiki Dialogu ), która wbrew darwinistom nie tylko mnie sytuuje dużo wyżej, ale i dala od tych dwóch małp, które czochrając się, drapiąc się po przyrodzeniu, uznały, że dały początek rodzajowi ludzkiemu.

Ja tam wolę pochodzić od Stwórcy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Romek M
Idee

Codziennie pozwalam się okłamywać. Wiem, że jestem nieustannie oszukiwany przez polityków, przez media i ... pozwalam im na to. Czyżbym uważał, że w imię wyższych wartości można zaakceptować kłamstwo (albo brak prawdy) ze strony tej politycznej opcji, którą popieram, a powinienem wyłącznie zwalczać kłamstwo tego ugrupowania, z którym się nie utożsamiam? W imię jakich "wyższych wartości"?!

3.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (6 głosów)
Obrazek użytkownika maciej1965
Świat

Dziś 17 września. Data pamiętna, bo 83 lata temu Związek Sowiecki dopełnił swojej umowy z niemiecką III Rzeszą i zdradziecko napadł na Polskę. Dokonał razem z Niemcami kolejnego rozbioru Polski, udaremnił dalszą obronę Rzeczpospolitej przed teutońskim najeźdźcą. Przypomnijmy, że gwarancje francuskie i brytyjskie mówiły, że alianci powinni podjąć działania przeciw Niemcom dwa tygodnie po...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika brian
Kultura

Kryzys, groźba głodu wiszącego nad"zwykłymi ludźmi". Bo taki rząd i część tzw.cwelebrytów wyżywią się same. A i to do czasu. Ktoś powie: jak trwoga to do... . Kojarzonego z do niedawna wyśmiewanym Caviezelem.

Właśnie, to słowo nie chciało przejść przez gardło wielu sodomo, gomoro, judeo, markso, trocko, i innym "ytom".

Dlatego chciałem się krótko zastanowić, gdyż nie tak dawno obiegła net...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika brian
Humor i satyra

der Onet in Aktion

Kwestia zatrucia rzeki Oder przejściowo zwanej Odrą już od pewnego czasu zajmuje miejsce cukru, pudru oraz innych kosmetyków używanych przez tak zwane dziennikarki.
Cukru bo jedne słodzą tym, inne tamtym, jakże więc nie miało braknąć? Pudru? Czymś nosek przecież trzeba, no, wiecie.
Są też inne środki polepszające, upiększające tudzież takie które rozróżniają bezbłędnie trendy,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Dziś [15.07.2022] ukazała się w Salonie24 notka "Prawda o "ataku na studio TVP" w 2003 roku - oczami Tomaszowianina" {TUTAJ(link is external)} pióra blogera Ojciec 1500 plus.  Autor pisze:

  ""Prawie dwadzieścia lat temu do studia TVP wtargnął uzbrojony człowiek, który domagał się wejścia na antenę."

Tak rozpoczyna się artykuł umieszczony na topie strony głównej portalu Wirtualna Polska....

4.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (5 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Niniejszy post jest rozszerzonym i lekko zmienionym reprintem mojego tekstu z marca 2012 roku pt.: "Barbarzyństwo manipulacji, cynizm intelektualny i co jeszcze?" [1]. Przeczytałem go ponownie niedawno i byłem zaskoczony, że niemal nic nie stracił na swojej aktualności a może nawet teraz jest bardziej czytelny...

 

-----------------------------------------

 

Manipulacja emocjonalno-historyczna...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

Gdula. Profesor. Tak, tak, socjolog. Socjologowie są ostatnio nad wyraz aktywni. Wypowiadają się chyba na wszystkie możliwe tematy – okazują się znawcami historii, kultury, literatury, wojen, zagłady, gospodarki, mediów, polityki... Wymieniać dalej? Może to po prostu mądrzy ludzie? Okazuje się, że dużo mówią, a niewiele mają do powiedzenia. Profesor Gdula jest jednym z nich. 

Wszyscy pamiętamy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Idee

Żyjemy w cywilizacji kłamstwa. „Kłamstwo jest wtłaczane w umysły ludzkie jako prawda przy pomocy najordynarniejszych metod i pod wysokim ciśnieniem... Całe narody wytresowano już w przyjmowaniu kłamstwa za prawdę...”- notował Andrzej Bobkowski w swym dzienniku Szkice piórkiem. Bardziej barwnie opisał wszechobecność kłamstwa we współczesnym świecie brytyjski dziennikarz Brian King: „żyjemy w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika poeta
Historia

dziś zajrzałem na Stronę - REPUBLIKA POLONIA, a tam natychmiast ukuła me oczy sugestia mówiąca, że TO

:

https://www.facebook.com/hanna.huzar/videos/1397691243650289

koniecznie muszę zobaczyć. Więc zobaczyłem, wysłuchałem, i dzielę się z Wami Moi Kochani Niepoprawni Przyjaciele.

PRAWDY nigdy!

za wiele.

Pozdrawiam Serdecznie zza oceanu (jeszcze)

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Putin z Tuskiem byli przekonani, że lutem cynowym na trumnach ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 już na zawsze zaspawają i ukryją prawdę o Smoleńsku

Koalicja PO/PSL przez lata robiła wiele, aby polską politykę wschodnią sprowadzić, zredukować, sprowadzić pod dyktando kilku wagonów kaszanki wyeksportowanej do Rosji.

Potem Donald Tusk z premedytacją zdał się, zgodził się na rosyjskie dochodzenie po...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (24 głosy)
Obrazek użytkownika SolidarnyX
układ magdalenkowy
Blog

Kiedyś nazywano mnie m.in. PiSowcem, choć było to stwierdzenie pustaków, to fakt, że wspierałem bardzo dużo ze swojego prywatnego czasu i pieniędzy PiS i fakt, że byłem przeciw rządom PO. Teraz pewnie po przeczytaniu tego wpisu, niektórzy nazwą mnie antyPiSowcem albo coś w podobie i będzie to tak samo puste, bo przede wszystkim nigdy nie byłem i nie jestem lemingiem. I jak krytykuje to za...

2.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (17 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Konstytucja RP, Art. 10.
1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
2. Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały.

__________________________________________ 

Wyżej zacytowałem martwy artykuł...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (12 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Taki jest ich cel. Rozwalić Polskę, aby kamień na kamieniu nie został, ch..., d... i kamieni kupa. Niech Polacy zdechną z głodu, spuchną i niech im kość w gardle utkwi. Jak szczerze to szczerze. Nienawidzicie nas, gardzicie nami, żadnego człowieka nie uszanujecie, macie nas za zwierzęta liminalne. Panie Donaldzie, panie szanowny wy do nas szczerze, razem z towarzyszem Schetyną łapka w łapkę w...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Wtedy po tamtej stronie stało ZOMO przeciwko nam - i tak jest po dziś dzień, stan wojenny nadal trwa. Dzisiaj od samego rana polityczni następcy oprawców stanu wojennego dudnią wrogością i pogardą. Oni dzisiaj 13 grudnia 2019 roku po prostu nie uzurpują sobie niczego, oni bezpośrednio kontynuują misję wojskowej hunty zwanej Wojskową Radą Ocalenia Narodowego, która realizowała działanie zbrojnej...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (13 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Nigdy nie zapomnimy o smoleńskiej zbrodni, wiemy co się tam stało i rozumiemy polityczną rangę tego faktu. Prawda o tej zbrodni jest polityczną bronią masowego rażenia, jej użycie może w jednej chwili wymieść całą totalitarną opozycję na śmietnik historii. Koniec ich karier, koniec bezczelnego złodziejstwa, koniec czynionej bez sumienia i zrozumienia krzywdy ludzkiej.

Oni doskonale o tym wiedzą...

4.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (8 głosów)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

TVP relacjonowało pytanie do Jacka Jaśkowiaka o to, czy związki partnerskie mają być zalegalizowane. Programy informacyjne TVP Info 26 listopada obracały temat legalizacji związków jednopłciowych całe przedpołudnie. Dobre pytania muszą być stawiane odpowiedzialnie.

Niestaranne sformułowanie, to prowokacja do awantury. Aby pytać, każdy człowiek, który chce uniknąć niepotrzebnych kłopotów,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Strony