Фрасынюк - Мы урвать демократию, так точно, как Путин

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Mam takie wrażenie, że Tygodnik Powszechny już dawno przestał być polskim katolickim tygodnikiem, a stoczył się na pozycję antypolskiej agentury sowieckiej bolszewii, agresywnie uczestniczącej w toczącej przeciwko polskiej racji stanu wojnie informacyjnej. "Tygodnik Powszechny" jako czasopismo "Polrewkomu", agenda marksistowskiego lewactwa?

Rzucę przykładem, oto aktualny tekst o globalnym problemie migracji. Tekst charakterystyczny tym, że równie niekompetentny jak standardowe wypowiedzi wszelakiego światowej demokracji liberalnej, zabierającej głos w sprawach klimatu, ekologii, uchodźców, kultury, nauki, wychowania i czegokolwiek tam. O czym nie mówią, to brzmi bardzo intelektualnie, równocześnie aż drażniąc zupełnym brakiem pojęcia o rzeczywistości.

Intelektualiści głupoty.

РОССИЙСКИЕ АГЕНТЫ В ДЕЙСТВИИ
ФСБ напрямую работает, вероятно, самый опасный из своих офицеров.]]>wPolityce.pl]]> za Tygodnikiem Powszechnym
]]>https://www.tygodnikpowszechny.pl/tp-262017-14158]]>

* * *

]]>następny]]> - ]]>poprzedni]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Cytuję:

"Ułomny mechanizm relokacji uchodźców wydaje się z tym niezwiązany. Jednak nawet on dawał Polsce możliwość wypróbowania kilku strategii integracji. Jeśli wielu z nas nie słyszało np. o tzw. łączeniu preferencyjnym (przejętym z transplantologii kojarzeniu „dawców” i „biorców” pracy, stosowanym wobec migrantów przez Finlandię), o zaletach i wadach otwarcia dróg legalnej imigracji lub innych pomysłach wypróbowywanych na Zachodzie – to dlatego, że obecne władze nie chcą lub nie potrafią dostrzec wagi momentu historycznego, w którym przyszło im rządzić Polską. Niesławną wypowiedź premier o tym, iż Auschwitz to „lekcja tego, że należy czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli”, rozumianą w kontekście zdania „Nie dajcie sobie wmówić, że niechęć do uchodźców to coś złego”, które pojawiło się niedawno na twitterowym koncie PiS, trudno interpretować jako wolną od antyimigranckich uprzedzeń, zaś prezydenta tłumaczącego, że nie przyjmujemy migrantów, ponieważ nie chcemy ich do tego „zmuszać”, nie da się obronić przed zarzutem cynizmu. Ludzi, którzy decydują dziś o losie kraju, może już nie być na tym świecie, kiedy Polacy będą się mierzyć z efektami ich braku odpowiedzialności. ©℗"

MARCIN ŻYŁA - TP 26/2017 z dnia 19.06.2017 https://www.tygodnikpowszechny.pl/migracje

W tekście cytowanego fragmentu jest moje podkreślenie. Autor tego artykułu zadał sobie mnóstwo trudu i złej woli, aby zmontować skojarzenie dwóch całkowicie oderwanych wypowiedzi, tylko w jednym celu - aby wywołać zamierzony efekt propagandowy. 

I w podsumowaniu słowo o demokracji. Jak "TP" chce sobie być "antypisowski" - niech sobie będzie, na tym polega demokracja,  że każdy ma prawo mieć sobie taki pogląd jaki chce, może lubić co chce. Ale jednak, jeśli nawet jest antypisowski, to dlaczego kłamie, dlaczego posługuje się nieuczciwymi chwytami czarnej propagandy?

Ani to nie ma nic wspólnego z demokracją, ani tym bardziej z katolicyzmem.

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1542781

I niestety, paskudna manipulacja wyprodukowana w redakcji "Tygodnika Powszechnego"

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1542783

Gdy jakaś antypolska platforma spostrzeże, że władza wymyka się z jej łap, pozostawia za sobą antypolskie miny, które mają niszczyć wszystko co ważne i pożyteczne, miny które mają rozwalać i utrudniać, albo nawet uniemożliwiać Polsce dalszy rozwój.

[link] Minister Gróbarczyk: trzeba renegocjować umowę o wspólnej poprawie sytuacji na drogach wodnych na pograniczu polsko-niemieckim, którą podpisali w kwietniu 2015 r. polski szef resortu środowiska Maciej Grabowski (w rządzie Ewy Kopacz) oraz niemiecki minister transportu i infrastruktury Alexander Dobrindt.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1542861

i współpracę, wtedy Europie grozi niebezpieczeństwo, a kiedy mówią jednym głosem, Europa może zginąć.

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1542862