Komu może zależeć na rozbiciu naszego strategicznego sojuszu?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Właśnie! Komu może zależeć na rozbiciu sojuszu militarnego i ekonomicznego, rodzącego się pomiędzy Polską, USA i Izraelem, a krajami trójmorza w Europie Środkowej?

Problemem nie jest żadna racja. Nie jest ważne kto ma rację, prawdziwym problemem najpierw jest prawda. Na początku powinniśmy wiedzieć jak jest, musimy wiedzieć i rozumieć co się dzieje. Dopiero wtedy gdy rozumiemy prawdę, możliwa jest jej trafna interpretacja, z której możemy wyciągnąć wnioski o tym, co powinniśmy robić. A na samym końcu jest efektywna narracja, zwana przez niektórych komunikacją. Tak to jest. Wielka trójka najważniejszych narzędzi efektywnej roboty.

PRAWDA, INTERPRETACJA, NARRACJA

Podam za chwilę przykład relacji pomiędzy prawdą, jej interpretacją a wynikającą z tej interpretacji narracją.

No, może parę przykładów. Prawda zawsze jest jedna i wspólna dla wszystkich, dlatego prawda nie może nikogo podzielić, kłopoty pojawiają się dopiero wtedy, gdy zjawiają się interpretacje lub nawet dezinformacje dotyczące tej prawdy. 

Prawda: Teraz możemy zabrać się za odpowiedź na pytanie komu może zależeć na polskiej awanturze z Izraelem. To są Rosja i Niemcy. To jest tak oczywiste, że hej. Niżej w komentarzu dopiszę kilka słów dodatkowego uzasadnienia. Rosja i Niemcy są na tyle różne geopolitycznie, że ich przestrzeń wspólnych interesów jest niewielka, ale badzo ważna na ich europejskim pograniczu. A tam akurat jest Polska.

Jedynym spoiwem łączącym Rosję i Niemcy jest ich wspólnota cywilizacyjna. Nawet jak nic nie robią, to się rozumieją. A Polska nie dlatego im przeszkadza, że jest tu gdzie jest. Polska jest im obca, jest inną cywilizacją, której ani Niemcy ani Rosja po prostu nie rozumieją. Polska jest krajem spontanicznie demokratycznym i naturalnie multikulturowym i to o kilkusetletniej tradycji. A Niemcy i Rosja to cywilizacja turańska, czyli kraina despotów, która nie ma pojęcia ani o demokracji ani o multikulturowości, to są dla nich tylko puste slogany. Nawet komunistyczny Manifest z Ventotene i Altiero Spinelli to dla nich tylko symbol i atrapa. 

Posługuję się okropnym skrótem, a zmierzam do tego, by pokazać, że różnica cywilizacyjna to różne cele, różne strategie, różne porządki społeczne. Taka jest prawda. Oni budują Nową Europę na swój wzór i podobieństwo swoje, czyli "Nowe Imperium" starego zamordyzmu. Dlatego Polska im przeszkadza. Dlatego robią sobie Nord Stream, dlatego irytuje ich amerykańsko-polski sojusz, dlatego nie chcą trójmorza. A skoro Schetyna nie dał sobie rady z rozwaleniem Polski, zwrócili się do Benjamnina Netanjahu.

Powiem jaśniej. Polski rząd nie popełnił żadnego błędu. Ani rząd, ani MSZ, ani Jaki, ani żaden taki. Po prostu, Rosja i Niemcy wezwały Netanjahu na dywanik i kazały wskoczyć na miejsce Schetyny. Nawet narracja obu panów jest identyczna. Tyle, że Schetyna już się nie liczy. A za miesiąc już o nim zapomnimy. Najdalej do 10 kwietnia 2018 r.

I jeszcze jedna uwaga. Ich antypolska niekompetencja i niepojmowanie naszej cywilizacji dało nam ogromną szansę. Nawet nie wiem, czy to jest żart czy trafny domysł, ale sądzę, że ta awantura jest bardzo dla nas pożyteczna, ponieważ daje nam wszystkim świetną okazję dla naszej obywatelskiej konsolidacji, koncentrując publiczną uwagę na interesie naszej narodowej wspólnoty. Jednym z najważniejszych skutków tej afery jest potężne zasilenie polskiej polityki historycznej nowym wielkim ładunkiem obywatelskiej energii. 

Możemy podziękować szkopom za tę bezcenną inicjatywę.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (17 głosów)

Komentarze

Wymiejając bezwzględnych wrogów polskiej Niepodległości można bez żadnego wahania wskazać eurostrategiczny interes Niemiec, Rosji oraz ich wieloletniej agentury w Polsce, ulokowanej w najważniejszych ośrodkach totalnej opozycji. Charakterystyczną cechą elit polskiej totalitarnej opozycji jest jej genetyczna wręcz nienawiść oraz absurdalna pogarda do wszystkiego co polskie. 
 
I w tym widzę fundamentalne źródło ich totalnej katastrofy. Otóż ich pogarda spleciona jest totalnym węzłem niezrozumienia istoty naszej cywilizacji, oni wszyscy kompletnie nie rozumieją czym jest Polska, są pod tym względem całkowicie niekompetentni, I zupełnie nie wiadomo co bardziej służy rzetelnemu interesowu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, czy ich pogarda, czy ich głupota. 
 
Kwantowe splątanie aroganckiej pogardy i politycznej niekompetencji naszych wrogów jest przyczyną aktualnego ciągu wydarzeń. Mianowicie, analizując naturę relacji w trójkącie Niemcy, Rosjanie i Schetyna trudno orzec, który z elememtów tej trójki był do tej pory faktycznym liderem partii antypolskiej międzynarodówki.  Rosyjskie inspiracjie w tej części rozgrywki były i nadal są realizowane bardzo intensywnymi działaniami w innej przestrzeni marketingu politycznego, są więc znacznie mniej widoczne. Niewątpliwie jednak europejskie i niemieckie elity polityczne były intensywnie inspirowane obłąkaną strategią polskiej agentury. Przez kilkanaście miesięcy zarówno Rosjanie jak i Niemcy byli przekonani, że ich totalna agentura bardzo solidnie finansowana oraz intensywnie wspierana politycznnie przez brukselskie elity Unii Europejskiej oraz zasilana agresywną propagandą przez międzynarodówkę lewackich mediów z łatwością rozprawi się z polską suwerennością, ostatecznie niszcząc polskie marzenia o Niepodległości. 
 
No, ale już w połowie 2017 roku było wiadomo, że brukselska nadzieja na zwycięstwo "ulicy i zagranicy" jest nierealną utopią. No i teraz muszę przypomnieć staruteńką choć absolutnie aktualną diagnozę Feliksa Konecznego, który podał dwa współczesne przykłady krajów należących do cywilizacji turańskiej*). Były to Prusy i Rosja. Tak wygląda rzeczywista unia cywilizacyjna Niemiec i Rosji. Przypominam - rosyjska cesarzowa Katarzyna Wielka była Niemką ze Szczecina. No a w drugiej połowie 2017 roku już było jasne, że na niemiecko-ruską opozycję w Polsce nie można liczyć i co gorsza pruska Führerin Merkel słabnie i nie ma głowy do rozwalania Polski. Dlatego inicjatywę musiała przejąć Rosja, oczywiście w ścisłym współdziałaniu i porozumieniu z Niemcami.
 
Teraz dwa słowa o kontekście interesu politycznego Rosji i Niemiec. Wspólny Interes. Te dwa słowa powinny wystarczyć. Jest to faktyczny, długoterminowy wspólny interes. Oba kraje są już od kilkuset lat przeciwnikami mocy i trwałości Rzeczypospolitej i dlatego są tak niechętne amerykańskiej obecności na wschodniej flance NATO, są wrogami stałej obecności wojsk USA w Polsce, nie życzą sobie ani aktywnosci grupy Wyszehradzkiej ani tym bardziej nie chcą żadnego trójmorza.
 
No i wezwali pana Netanjahu na dywanik i powiedzieli mu jasno - jak brutalnie nie rąbniesz w Polskę, to za trzy miesiące Izrael przestanie istnieć. No i Pan Benjamin Netanjahu obejrzał swoje karty i zobaczył za oknem swojego gabinetu rosyjskie bazy w Syrii, jedną w Tartus a drugą w Hmeimim, a w nich Rosjan knujących z Irańczykami. I uznał, że musi powiedzieć pas. I od tego momentu stał się niemiecko ruską tubą.  
 
Vote up!
12
Vote down!
-1

michael

#1557257

Słuchałem wczoraj pana Targalskiego i oglądałem jego koty. Pan Jerzy słusznie zdefiniował dwa najgroźniejsze dla Polski warianty: 
 
1. Pierwsze niebezpieczeństwo - Polska ustąpi i wycofa się rakiem, czyli Pan PAD nie podpisze tej ustawy i ją zawetuje. To może być prawdziwy nóż w polskie plecy.
 
2. Drugie niebezpieczeństwo - Przyłączą się do nas polscy antysemici. Jest ich malutko i na ogół cichutko. Ale teraz ich wrzask, albo nawet tylko gęganie może naprawdę bardzo nam utrudnić robotę.
 
Jeszcze dzisiaj napiszę jak widzę rozwiązanie tego problemu. Czyli jaką widzę narrację. 
 
ABSTRACT czyli STRESZCZENIE
 
Sprawa jest oczywista, prawda historyczna jest jedna, Polacy i Żydzi są Braćmi i Krajanami, a łączy nas kilkaset lat wspólnej kultury i bratniej tradycji oraz wspólna trauma ofiar niemieckiego ludobójstwa. 
Polacy i Żydzi są razem ofiarami niemieckiego bestialstwa II Wojny Światowej. A teraz, po latach błędów i pomyłek stańmy razem w sojuszu, razem Polska, Izrael i USA w obronie cywilizacji Zachodu, bo tylko my jeszcze pozostaliśmy zdolni do obrony przed zastępami wojowników Islamu.
Chodzi o to by w narracji przenieść ciężar konfliktu na sojusz polsko amerykański i jego geostrategiczną wspólnotę interesów.
 
A "rzekomy konflikt polsko izraelski" uznać za skutek tego ataku. Wiadomo, wróg, gdy zamierza rozwalić sojusz, pierwsze co robi, to próbuje skłócić jego partnerów. Divide et impera.
 
 
 
Vote up!
9
Vote down!
-1

michael

#1557258

Putin nie próżnuje. Na spotkaniu z premierem Izraela chwalił ZSRS i ganił „fałszerzy historii”

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że należy położyć kres” próbom „fałszowania historii” i rewidowania wyników II wojny światowej. Putin mówił o tym na uroczystościach w Moskwie z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. O tym, że Związek Sowiecki był przez długi czas sojusznikiem hitlerowskich Niemiec, oczywiście nie wspomniał.

Rosyjski prezydent wspólnie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu wziął udział w Muzeum Żydowskim i Centrum Tolerancji w uroczystościach z okazji Dnia Pamięci, obchodzonego 27 stycznia.
(…)
Putin w przemówieniu zapewnił m.in., że Rosja i Izrael współpracują „w sprawie przeciwdziałania próbom fałszowania historii i rewizji wyników II wojny światowej, zaprzeczania Holokaustowi i zaniżania decydującego wkładu Związku Radzieckiego w zwycięstwo nad Niemcami nazistowskimi”. Podkreślił, że „takim próbom należy kłaść kres w sposób zdecydowany”.

Prezydent Rosji zauważył, że w Izraelu zachowuje się wdzięczność wobec „armii radzieckiej za uratowanie Żydów europejskich od całkowitej zagłady”. Przypomniał, że brał udział w odsłonięciu w Izraelu pomnika żołnierzy Armii Czerwonej (w Natanii w 2012 r.). Putin podkreślił, że jest wdzięczny władzom Izraela za postawę wobec historii i dodał:

„Jest to szczególnie ważne na tle odbywającego się w niektórych krajach europejskich niszczenia i bezczeszczenia monumentów żołnierzy radzieckich, którzy oddali życie za wyzwolenie więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych, za uratowanie Europy i świata przed nazizmem”.
(…)
Cytowane za: http://niezalezna.pl/215566-putin-nie-proznuje-na-spotkaniu-z-premierem-izraela-chwalil-zsrs-i-ganil-falszerzy-historii

[Nadtytuł mój - Andy]

Vote up!
5
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1557268

Polski parlament uchwalił nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Wprowadza ona kary za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności za zbrodnie z okresu II wojny światowej. Krytycznie odniosły się do niej władze Izraela, USA, Ukrainy i Norwegii. Z kolei pochwaliły ją Rosja i Czeczenia. W końcu głos zabrał przedstawiciel Niemiec.

Szef MSZ Niemiec wydał również specjalne oświadczenie, w którym czytamy: "Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust". "Polska może być pewna, że jakakolwiek próba zafałszowania historii, jak w sformułowaniu 'polskie obozy koncentracyjne', zostanie przez nas w sposób jasny i zdecydowany odrzucona" - wyjaśnił.

"Nie ma najmniejszej wątpliwości, kto ponosi winę za obozy zagłady, kto nimi zarządzał i mordował w nich miliony europejskich Żydów, a mianowicie Niemcy. Nasz kraj, i nikt inny, popełnił to zorganizowane masowe morderstwo. Pojedynczy kolaboranci niczego tutaj nie zmienią" - dodał.

https://wiadomosci.wp.pl/bierzemy-na-siebie-pelna-odpowiedzialnosc-za-holokaust-szef-msz-niemiec-zabral-glos-ws-ustawy-o-ipn-6216426022951041a

Vote up!
11
Vote down!
-1

casium

#1557282

Po oskarżeniu Polaków, jako współwinnych holokaustu żydów, następnymi w kolejce, jako współwinni holokaustu Indian, mieli być Indianie kolaborujący z białymi, głównie anglosaskimi osadnikami.

Vote up!
6
Vote down!
-1

jan patmo

#1557283

Wypowiedz tym bardziej wartosciowa, bo pochodzi z ust Gabriela. On mowi otwarcie o nazistowskiej historii swojego ojca. Gabriel okazal sie poltykiem bardzo przyjaznym Polsce. Przed kilkoma tygodniami zaskoczyl mnie bardzo. W momencie gdy inni naskoczyli na Polske i nie pozostawili na niej suchej nitki. On przypomnial polska ciezka historie, rozbiory i powojenna gehenne z komunistycznym najezdzca.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Gosia

#1557346

Jest w nim m.in. o długofalowej polityce Niemiec:

https://www.youtube.com/watch?v=EUqWQ6TnvtA

Vote up!
8
Vote down!
-1

Poloniatube

#1557284

Ktokolwiek miał okazję pobyć trochę w USA lub Kanadzie, to zetknął się z pewnością z problemem powtarzających się kampanii oszczerstw pod adresem Polaków, oskarżanych przez tamtejsze środowiska żydowskie najczęściej właśnie o współudział w holokauście żydów.

Vote up!
7
Vote down!
-1

jan patmo

#1557287

jednak ... .
Rzeczywiście, abyśmy nie mogli rozwinąć skrzydeł, a nasi wrogowie mogli spać spokojnie, to kłótnia, czy zatarg z Żydami, w podtekście z USA jest im bardzo na rękę.

Jednak poza tymi oczywistymi przyczynami pozostaje jeszcze niestety antypolska i wieloletnia działalność samego Izraela, Kongresu Żydów itd. - ich konsekwentne dążenie do uzyskania od Polski nienależnych, ale horrendalnych kwot, chociaż przecież już im wypłacamy co miesiąc niebagatelne pieniądze! Nie można tego pominąć milczeniem, bo jest to nieuzasadnione roszczenie wobec Polski i Polaków, teraz dodatkowo nagłaśniane i w formie legislacji procedowane przez Amerykanów!

Zatem od kogo Żydzi oczekują tych płatności? Od takich samych ofiar niemieckiego nazizmu, od kogo - od kraju zrujnowanego i okradzionego przez Niemców, a potem przez ruskich? Od narodu najpierw konsekwentnie niszczonego przez Niemców, a później przez rusko-żydowskich funkcjonariuszy NKWD, potem UB itd. Dlaczego nie mówią o swoich zbrodniach wobec Polaków, o swoim antypolonizmie, o takich bandytach i mordercach jak Izrael Ajzeman ...? A kiedy zostaniemy za to przeproszeni???

Zupełnie pominąłeś Drogi Michaelu ten wątek, a dlaczego?

I żeby nie było, że usiłuję jątrzyć, rozdrapywać rany, czy podburzać - tu chodzi o prawdę o obydwu narodach, ale nie taka opłacalną i komercjalizowaną od antypolaków od dziesięcioleci prawdę, prawdę także o Żydach!

Nadszedł czas na wyrównanie i oczyszczenie z zakłamania relacji polsko-żydowskich, ale na równych prawach, co do win, krzywd, błędów, zaniechań, ale też równowago finansowej - nie będzie żadnych dodatkowych płatności na ich rzecz!!!

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1557285

Komu zależało??? Zajrzałem na ukraińskie you tube. Oczywiście był płacz za potępienie Banderyzmu oraz informacja, że w Moskwie strzelały korki od szampana.

Pozdrawiam

P.S. Uważam, że ostatecznie okaże się to korzystne dla nas. Władza nie ma innego wyjścia jak zacząć wreszcie bronić Polskę. Muszą poczuć się Polakami. Nie da się tego zrobić bez rozpędzenia MSZ.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1557294

Zgadzam się potrójnie, rzeczywiście nie dotknąłem, słowa nie powiedziałem ani o sprawie wewnętrznej polityki historycznej państwa Izrael, ani o postawach Żydów, nie ruszyłem także sprawy żydowskiego dążenia do wymuszenia absolutnie nienależnych, niesprawiedliwych i horrendalnych odszkodowań. 

Nie zrobiłem tego, ponieważ wydawało mi się, że jeszcze za mało o tym wiem, a sam na wstępie mówiłem, że na początku musi być prawda. Wydawało mi się, że akurat w tej sferze rzeczywistość jest zbyt skomplikowana i niezwykle bogata w ploty i "talmudyczne uprzedzenia" - ergo powinienem mocno posprawdzać, ponieważ w sytuacjach kryzysowych błąd w ocenie rzeczywistości łatwo wyprowadza na manowce. Nie mówię, że wiedziałem mało, ale wolałem poszperać, aby chociaż zweryfikować własne intuicje, by głupot nie opowiadać. A intuicje miałem wredne. No i po tej weryfikacji stały się jeszcze mocniejsze.

Rzeczywiście, mamy przed sobą bardzo ważny problem uporania się z bardzo złą polityką historyczną Izraela, nie zawahałbym się przed określeniem jej jako samobójczą, albo nawet antysemicką. Jest w tym coś z natręctwa kompleksu oblężonej twierdzy, który wbija w żydowskie pokolenia nie tylko koszmar mitu globalnego antysemityzmu ale i urojonego koszmaru rzekomego polskiego antysemityzmu.

Jest też ważna sprawa ustawy 447 Kongresu USA, która wymaga naprawdę szybkiego działania, choć tutaj jest sporo mitologii, ale także jest sporo potencjalnych zagrożeń, nad którymi powinniśmy czuwać.

Jest jeszcze sporo innych zjawisk, o których się nie mówi, a które są bogate w konsekwencje. Naprawdę jest o czym rozmawiać.

W kazdym razie dziękuję za dobrą recenzję. Ale tak jest, prawda zawsze wymaga starannej roboty i cierpliwego układania wielowymiarowego puzzle.

Pozdrowienia.

Vote up!
4
Vote down!
-1

michael

#1557295

Slusznie Pan zauwazyl, ze Niemcy i Rosjanie sa naszymi wrogami. Natomiast zastanawiam sie dlaczego nie zauwazyl Pan naszego najwiekszego wroga, ktorego Stalin przyslal do Polski w 1944 roku. Ten wrog obsadzil wszystkie kluczowe stanowiska Administracji Panstwowej, ze szczegolnym uwzglednieniem systemu "bezpieczenstwa publicznego". Oni pomagali Sowietom zlikwidowac, w doslownym tego slowa znaczeniu, nasze Panstwo Podziemne, nasza Armie Podziemna. W niszczeniu Polakow wyslugiwali sie Sowietom od 1939 roku. A kiedy ci przekazali im Polske do rzadzenia, mogli mordowac juz na wlasna reke. Na bazie szumowin spolecznych i bandytow, zorganizowali Urzedy Bezpieczenstwa, gdzie- wzorem z czerezwyczajki sadystycznie torturowano i zabijano Polakow. Rotmistr Pilecki stwierdzil, ze Oswiecim to byly wczasy w porownaniu z UB.
Nie zauwazyl Pan, ze to Ich Sady mordowaly naszych zolnierzy pod tym samym zarzutem, ktory od jakiegos czasu chca nam wcisnac - pod zarzutem wspolpracy z Niemcami ?!
Juz nie chce mi sie rozwijac tematu o ich przemysle kinematograficznym w ktorym od lat maluja Polaka jako podczlowieka o najgorszych zbrodniczych instynktach, podobnie jak w wydawnictwach ksiazkowych typu Gross, a nawet w ksiazkowych wydaniach "Polish Jokes".
Urabiaja nam opinie na calym swiecie.
I Pan tego jeszcze nie zauwazyl ?
Bardzo dziwna jest taka optyka.
Uprzejmie prosze, by Pan raczyl zauwazyc, ze niemieccy Zydzi byli i sa do granic absurdu posluszni i wierni Niemcom, rosyjscy Zydzi kochaja Rosje i jej bolszewickie zwyczaje, Amerykanscy Zydzi widza tylko mamone i gotowi sa sprzedac los swoich europejskich wspolplemiencow "za cene jednej krowy".
Polscy Zydzi w swojej wiekszosci zostali wymordowani, chociaz sporo z nich walczyko i ginelo w obronie Rzeczypospolitej.

Vote up!
5
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1557296

Serwus michael-abakus. Generalnie dobre i ciekawe spojrzenie na całość ale ten Premier Izraela Benjamin Netanjahu na pasku Niemców i Rosjan, to już prawdziwa never ender story! Tu odpowiedzi trzeba raczej szukać w żydowskiej polityce nacisku i w naszej słabości do innych, w tym schlebiania innym, też właśnie Żydom. To po prostu kłania się nasza polska pobłażliwość! To po prostu straszna scheda, czyli odziedziczony majątek po strasznej III RP Pomrocznej. I to jest prawda! Po temu za cołość jeno i aż czwóreczka! Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1557300

"Polacy i żydzi są braćmi" - może dla Ciebie są "braćmi"  inspiratorzy powołana na ziemiach polskich państwa zależnego od Prus pod nazwą "Judeopolonii"  z żydowskim rządem namiestnictwa niemieckiego czy witający na kresach sowietów bramami powitalnymi, opanowujący zbrodnicze instytucje sowieckie jak NKWD  - w czasie wojny na frontach ZSRR żydów było bardzo mało i to przeważnie na tyłach, w  "ŚMIERSZ" i NKWD, - prowadzili obozy jenieckie, łagry, więzienia no i oczywiście w organach ścigania, prokuraturze, sądownictwie.  Podobnie w Polsce od 1944 roku - praktycznie rządził zbrodniczy żydowski  triumwirat : Berman, Minc, Zambrowski przy pomocy zbrodniarzy żydowskich usadowionych podobnie jak w ZSRR zaprowadzających terror. Rok 1989 triumwirat żydowski wprowadza w Polsce zbrodniczą tzw. "transformację" na podstawie koncepcji żydowskiego szachraja G. Sorosa pod nazwą "planu Balcerowicza" - wykładowcy Marksizmu-Leninizmu w KC PZPR.

Dla Polaka to nie są bracia, to są wrogowie, niezależnie jakimi epitetami określisz mnie tu.

Vote up!
2
Vote down!
-1

antyleming

#1557301

– Może na pozór zabrzmi to niezbyt logicznie, ale kandydatami na dyżurnych „żydożerców” staliśmy się w XIV wieku, kiedy Kazimierz Wielki sprowadził Żydów do Polski. Żydzi bowiem od dwóch i pół tysiąca lat gojów, którzy udzielali im gościny, zawsze nazywali Hamanami (od okrutnika Hamana z Księgi Estery, który chciał wymordować Żydów w Persji). Istnieją dowody na to, że w starożytności Hamanami byli goszczący Żydów Rzymianie, w średniowieczu Anglicy, ale od XIV wieku już przede wszystkim Polacy. W połowie XIX wieku Niemcy wymyślili pojęcie antysemityzmu. Żydzi przyjęli je za własne i od tamtego czasu narody, które udzieliły im gościny, zamiast Hamanami, nazywają antysemitami, bo to bardziej nowoczesne i zrozumiałe dla świata. Miano dyżurnych antysemitów przypadło nam, bo do drugiej wojny światowej Polska była znaczącym ośrodkiem żydowskiej diaspory. Przypisywanie Polakom antysemityzmu wynika zatem nie z naszej postawy na przestrzeni co najmniej siedmiuset lat, lecz z faktu, że jesteśmy gojami i gospodarzami ziemi, na której osiedlili się Żydzi.

Niechęć polsko‑żydowska ma także naturę polityczną. Zrodziła się w roku 1772, gdy po pierwszym rozbiorze Żydzi polscy bramami tryumfalnymi, kwiatami i winem witali wkraczających na polskie ziemie Austriaków. Apogeum tej postawy przyniosła druga wojna światowa: najpierw rok 1939 i bramy triumfalne dla Sowietów, potem do roku 1941 żydowska współpraca z Sowietami przy wywózkach Polaków na Sybir i w roku 1944 Żydzi wkraczający z Armią Czerwoną do Polski i montujący tutaj aparat bolszewickiego terroru przy równoczesnym szkalowaniu Polaków w świecie zachodnim za rzekomy antysemityzm. Jednocześnie trzeba pamiętać, że przy tych wszystkich ekonomiczno‑politycznych uwarunkowaniach, wzajemna niechęć Polaków i Żydów w kontaktach międzyludzkich była i jest raczej sporadyczna. W skrócie ujęłabym to tak: mimo wszystkich zaszłości Polacy ciągną do Żydów, a Żydzi nie wyobrażają sobie świata bez Polaków. Widać to zwłaszcza za granicą, gdzie napotkany przypadkowo przez Żyda o polskich korzeniach Polak jest mu z reguły bratem, i na odwrót. Tak więc, można powiedzieć, że na szczęście ekonomia i polityka swoje, a życie pisze własne scenariusze.

~ Ewa Kurek

PS

 Współpraca Żydów z caratem w tłumieniu Powstania Styczniowego, a także w finansowym wspieraniu go, miała głębszy sens:…”Upadek powstania i konfiskata przez carat 4254 majątków szlachty polskiej i grabież ziemi wysiedlonych na Sybir 7000 rodzin zaścianków szlacheckich stworzyło niebywałą okazję wykupu przez Żydów polskiej ziemi… Już w r. 1885 statystyki w Królestwie notują 2966 Żydów właścicieli lub dzierżawców dużych majątków…Na tym nie koniec. Ogólne straty polskie powstania wynosiły ok. 250 tyś osób. Był to olbrzymi cios wymierzony w polską substancję etniczną. Dotknął również ludność miast. Pojawiła się następna okazja wykupu tym razem własności miejskiej…
Po powstaniu, w którym zginęło tak wielu, przeważnie młodych Polaków, na skutek stworzonych przez władze politycznych i gospodarczych warunków, wyemigrowało z Polski w latach 1864 – 1914 ok. 4,5 mln. przeważnie młodzieży, osłabiając znacznie potencjał ludnościowy Polaków. W tym czasie dzięki rozrodczości, a także polityki cara, wzrosła znacznie liczba ludności Żydowskiej na ziemiach polskich, lokując się przede wszystkim w miastach.

~  A.L. Szcześniak w Książce „Judeopolonia” Radom 2001r.

Vote up!
5
Vote down!
-1

casium

#1557335

Masz całkowitą rację "Michaelu-abakusie" pisząc "Rosja i Niemcy wezwały Netanjahu na dywanik i kazały wskoczyć na miejsce Schetyny".Jak bardzo premier Izraela jest przestraszony szantażem Putina jego działaniami w Syrii, jest jego wypowiedź "Hitler nie chciał eksterminacji Żydów-on chciał wydalić Żydów z Niemiec" podczas 37 Światowego Kongresu Syjonistycznego. Szok. I wszystko jasne. Ode mnie piąteczka. Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1557307

A kto powiedział, że nie widzę ich wrogości, a kto powiedział, że nie widzę ich irracjonalnej nienawiści? Musiałbym być ślepy, głuchy i głupi. Ślepy nie jestem, głuchy też nie, a co do swojej głupoty nie wypowiadam się. 

Pisałem wcześniej do Drogiej Slavi, że pozostawiłem tę właśnie sprawę do przemyślenia, ponieważ moje intuicje są niestety wredne. Dlatego nie miałem zamiaru wyciągać moich łap do klawiatury, zanim porządnie nie zweryfikuję istoty problemu. Napisałem w mojej odpowiedzi do szanownej Slavi, że po przeanalizowaniu moje wnioski stały się jeszcze ostrzejsze.

A problem jest  ogromny jak ciężki kamień, który leży w poprzek polskiej racji stanu. Jedno jest pewne:

  •  
  • Nie wolno tego problemu ignorować, absolutnie nie możemy się wycofać. Strusia polityka zawsze kończy się katastrofą.
  • Absolutnie nie wolno przystąpić do rozwiązania tego problemu na warunkach przeciwnika, co oznacza, że nie możemy na ich nienawiść odpowiedzieć naszą nienawiścią. Nie można NA ICH NIENAWIŚĆ odpowiedzieć żadnym naszym antysemityzmem.
    ANTYPOLONIZM versus ANTYSEMITYZM? NIE!

Oba wnioski są bardzo podobne do diagnozy dwóch zagrożeń zdefiniowanych przez Jerzego Targalskiego, dlatego zacytowałem je w komentarzu wyżej. Jerzy Targalski jest w moim przekonaniu postacią kontrowersyjną, ale w robocie jest z pewnością osobą kompetentną, a w tej sprawie po prostu ma rację.

Więcej powiem. Ten problem musi być rozwiązany. Skała leżąca w poprzek polskiej racji stanu musi być rozwalona, a jej okruchy wywalone do śmieci. Pozostaje pytanie: - JAK?
Z pewnością nie złością. Walenie piąchą w tak wielki kamień, ani nawet branie z buta do niczego nie prowadzi.

Mam na to śliczny dowód. Tym dowodem jest sama polityka państwa Izrael, tym dowodem jest ich polityka historyczna. To ich polityka odpowiedzi nienawiścią, to ich przemysł Holocaust, to ich hasbara, to ich nienawiść i strach przed globalnym antysemityzmem doprowadziła Izrael do psychozy oblężonej twierdzy. 

Izrael jest jak szalupa na oceanie nienawiści, otoczona wrogością najbliższych sąsiadów. Osamotniona szalupa z bronią atomową na pokładzie, nieustannie zagrożona wojną, Izraelska polityka płynie w morzu globalnego antysemityzmu, w wiecznej diasporze. Taka jest odpowiedź świata na ich mit globalnego antysemityzmu. 

To ich psychoza oblężonej twierdzy doprowadziła do tego, że Biniamin Netanjahu poniżył się przed fałszywą potęgą tyranii najbardziej antysemickiego imperium świata. 

Vote up!
4
Vote down!
-1

michael

#1557312

Tak, to ja powiedzialem, ze pominal Pan w swojej wypowiedzi wrogosc i nienawisc Zydow do Polakow, jakby to byla malo istotna sprawa w ostatniej israelskiej prowokacji. Uwazam tez, ze Israel to nie jest samotna szalupa na oceanie nienawisci. Jestem przekonany, ze jest to siatka oplatajaca swiat na podobienstwo szaty Dejaniry. Zydzi na wzor Niemcow uwazaja sie za rase panow i nadludzi. Dlatego tez, nasladujac Niemcow pragna opanowac caly swiat, co im sie w coraz wiekszym stopniu udaje. Jednak podobnie jak w wypadku Niemcow, po poczatkowych wielkich sukcesach przychodzi przesilenie, po ktorej moze nastapic tragiczna kleska. Coraz wiecej ludzi na swiecie juz przestaje sie bac slowa "antysemita" i ma dosyc lichwiarskich rzadow naruszajacych naturalny porzadek swiata przez propagande wszelkich zboczen. Nie jest to obecnie jeszcze duzy procent. Absolutnie nie zadne globalne morze nienawisci. To tylko pierwsze oznaki zblizajacej sie kleski globalnych rzadow pchajacych swiat przeciwko naturalnemu porzadkowi rzeczy i zamieniajacych ludzi w swoich niewolnikow.

Vote up!
0
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1557330

A  limpio hombre widzi jasno w czym rzecz. I proponuję poważne wykorzystanie tego spostrzeżenia.

A do szanownego Pana antyleminga - nie powiedziałem, że "Polacy i Żydzi są braćmi" to mój pogląd, natomiast zapowiedziałem, że mam zamiar przemyśleć i zastanowić się nad naszą narracją i przedstawiłem do dyskusji ABSTRACT, czyli STRESZCZENIE proponowanej narracji, skierowanej do nich. A to coś zupełnie innego.

A więc, proponuję bardzo poważne zastanowienie się nie nad kontynuowaniem awantury, ale nad mądrym wykorzystaniem zaobserwowanego faktu, polegającego na tym, że to Biniamin Netanjahu płaszczy się i poniża przed fałszywą rosyjską potęgą i żałośnie podlizuje nie mniej fałszywemu W. W. Putinowi, podrzucając zdechłego szczura swojemu najstarszemu sojusznikowi i obrońcy.

I moje pytanie jest takie - czy moja propozycja narracji o aktualnej polityce Izraela nie jest lepsza. Moja propozycja polega na wystąpieniu wobec Izraela z pozycji siły!
"My Polska, jako Wasz starszy brat, gdy jesteście w kłopotach, jak zawsze wyciagamy do Was pomocną dłoń, a wy po prostu zachowujcie się przyzwoicie, zamiast poniżać się dla doraźnej korzyści.

I nie kłamcie jak Kierwiński w telewizji."

Vote up!
5
Vote down!
-1

michael

#1557313

Bardzo przepraszam, ale to Pan usilowal przepchnac, wedlug mnie dosyc kontrowersyjna teze, ze to Niemcy i Rosja dyryguja Israelem. Starannie omijal Pan oczywisty fakt, ze Zydzi od wielu lat niszcza Polske i Polakow, jednoczesnie oczerniajac ich na calym swiecie i w Polsce.
Latwo im to przychodzi, bo do tej pory jeszcze nie oddali wladzy Polakom.
Premier Szydlo robila dobra robote dla rodakow. Dlatego zostala usunieta.
Ich postepowanie w stosunku do nas - to dokladna kopia postepowania Niemcow w stosunku do nich.
"Gazeta Wyborcza" jest odpowiednikiem niemieckiego "Der Stürmer".
Zgodnie z israelskim programem indoktrynacji dzieci w ich szkolach, GW usiluje udowodnic ze Polacy nienawidza Zydow i stanowia dla nich powazne niebezpieczenstwo.
Nie trudno sie domyslic jakie beda ich nastepne akcje w kierunku rozwiazania "Problemu Polskiego".
Jestesmy na finiszu ich dlugodystansowej polityki.
Doprowadzili do emigracji miliony Polakow robiac sobie miejsce dla "swoich". Masowo i bez zbednych formalnosci wydaja polskie paszporty w Israelu.
A Pan nas tu straszy wyswiechtanym "antysemityzmem", w ktory juz nie wierzy nikt na swiecie, oprocz Zydow.
Oczywiscie, ze nie ma sensu uwiarygodniac zydowskiej prowokacji przez jakies, rowniez prowokacyjne, wystapienia przeciwko nim.
Trzeba tylko glosno - na calym swiecie, pokazywac udokumentowany wklad Polski w walke z Niemcami, a przy okazji pokazywac rowniez udokumentowane fakty w jaki sposob poszczegolne narody reagowaly na zaglade Zydow i jak sami Zydzi pomagali Niemcom w swojej zagladzie. Wystawy, filmy i internet w jezyku angielskim, moga w sposob wywazony prostowac perfidne klamstwa zydowskiej propagandy i konsekwentnie walczyc o dobre imie Polski. Nawet pomimo tego, ze swiat jeszcze pamieta polskiego zolnierza i jego "First to Fight"
Akcja odklamywania historii powinien kierowac IPN.
Jednak gdy zobaczylem ze zajmuja sie tropieniem "Nazistowskich i Komunistycznych Zbrodni", bo w ten sposob chca udowodnic, ze zbrodniarze niemieccy i banderowscy byli bez wyjatku czlonkami NSDAP a Enkawudzisci i UBowcy czlonkami PPR, to stracilem na to nadzieje. Wydaje mi sie, ze oni - podobnie jak Pan, usiluja przeinaczac oczywista prawde.
P.S.
Trzeba umiec odcedzic piekne slowa od podlych czynow.
Dlatego trudno sie podpierac wypowiedziami Prezesa, Prezydenta, a nawet pana Targalskiego.

Vote up!
0
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1557323

nikt tu nie kłamie, nikt tu nikomu nie obrzuca takim wyrzutem. Nie straszę żadnym antysemityzmem, tylko piszę akurat to, by nie straszyć się żadnym antysemityzmem. Cytuję:

ANTYSEMITYZM versus ANTYPOLONIZM? NIE!

I przewidując pana tekst panie Leszku1 piszę, że to ich STRACH przed globalnym antysemityzmem, ich hasbara, przywiodła Izrael do zupełnego osamotnienia, że właśnie przez to, co Pan, panie Leszku1 opisuje - Izrael jest jak ta szalupa na oceanie nienawiści. Szalupa z bombą atomową na pokładzie. Kto burzę sieje, ten zbiera wiatr, albo odwrotnie.

Znakiem tego, uważnie czytając to co Pan napisał, dochodzę do wniosku, że zgadzamy się idealnie. Proponujemy dokładnie to samo, idealnie tak, jak Pan napisał:

Trzeba tylko glośno - na calym świecie, pokazywać udokumentowany wkład Polski w walkę z Niemcami, a przy okazji pokazywać równie udokumentowane fakty w jaki sposob poszczególne narody reagowały na zagładę Żydów i jak sami Żydzi pomagali Niemcom w swojej zagładzie. Wystawy, filmy i internet w języku angielskim, mogą w sposób wyważony prostować perfidne kłamstwa żydowskiej propagandy i konsekwentnie walczyć o dobre imię Polski. Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/135019/1557323

Nie podpierając się niczyimi słowami, dokładnie tak jak Pan to napisał.

Vote up!
3
Vote down!
-1

michael

#1557337

Dobra robota, a nawiasem konieczna narracja to nasza (nasza a nie jakichś astroturfingowych ich i nas) literatura i kultura z obszaru Regnum Poloniae z diasporą. Niepoprawny tekst Michaela-Abakusa odkrywający istotne elementy sytuacji politycznej w związku z ostatnimi wydarzeniami(nowelizacja ustawy o IPN i reakcja Izraela). Zrozumiałem, że nie tyle chodzi mi o tekst, co o konstatację, lepszy wgląd w siebie i otaczająca mnie rzeczywistość. Chodzi o konstatację, ale żeby na nowo nie odkrywać Ameryki, należy przejrzeć cudze dokonania w rzeczonej dziedzinie, a raczej to czym dysponujemy- teksty. Jakoś tak w obrazie tego, co się dzieje w tekstach medialnych-rtv, prasa i INTERNET pozostaje mi tylko tragisentymentalna Austeria Stryjkowskiego, jako memento dla naszych braci gojstwa się wypierających i tak konstytuujących swoje człowieczeństwo i drugi tekst, a właściwie tylko cytat opakowany w dwa teksty-konteksty. Teksty te to Wesele Wyspiańskiego i Ja jestem żyd z wesela Brandstettera. teksty te znaczeniowo opatulają kwestie wypowiedzianą przez Czepca usiłującego zagaić towarzyską pogawędkę na Weselu aby zacnego gościa Dziennikarza zabawić i samemu w interpersonalnej wymianie korzyść odnieść. Czepiec pyta: "Co tam Panie w polityce? Chińczyki trzymają się mocno?".  I mimo, że Czepiec czepiec, a Dziennikarz mądry, to zdaje się ten pierwszy wie, gdzie padlina zakopana. Nie tam, gdzie wzajem na się ujadając krążą psy i wsioki nie pańskie, nie hetmańskie i absolutnie nie podhalańskie. WSIoki -hieny szczenięta WRONY. Może nie tam aktualnie ale ze względu na to, jak Chińczyki się trzymają cała gra się toczy, i ze względu na to rozpisany jest jej operacyjny i sztabowy budżet na poziomie, z którego sprawa ostatecznie pochodzi i którego dotyczy. I tam trza kopać aby trupa zidentyfikować i diagnozę właściwą postawiwszy działać dalij.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Onufry Zagłoba

#1557317

Ciesze sie, ze pomimo pewnych niefortunnych sformulowan doszlismy wreszcie do tego samego wniosku.
Jeszcze raz dziekuje.
Polscy Zydzi pomogli mi bardzo w pierwszym okresie mojej emigracji.
Bogaty Zyd - milioner, ktory zaczynal tu swoja kariere wyrabiajac kielbasy reczna maszynka do mielenia miesa, narzekal, ze musi odprowadzac 20% swoich dochodow na rzecz Izraela, poniewaz oni wydobyli go z nedzy i pomogli mu stac sie bogatym czlowiekiem.
Drugi polski Zyd z Warszawy, kuzyn tego pierwszego, a ktory mnie wspieral i pomagal w tym bardzo trudnym okresie, powiedzial mi sentencje, ktora bede pamietal do konca zycia: - Musisz pan wiedziec, ze bogaty Zyd, a biedny Zyd - to sa dwa rozne Zydy.
On byl biednym Zydem.

Vote up!
3
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1557348

" Polski rząd nie popełnił żadnego błędu."

Oczywiście,że nie popełnił ,to wsciekłość tylko tych,którzy Polskę dawno już sprzedali za "różowe srebro" to z pana Łysiaka "Milczące Psy"a kto lejce trzyma tych "stworów w swoich dłoniach,wszyscy wiemy

serdeczne pozdrowienia :) 

Vote up!
3
Vote down!
-1

gość z drogi

#1557385