Lewackie poczucie humoru

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Tydzień temu, 7 września 2019 roku bloger Wawel24 zaatakował Jarosława Kaczyńskiego. Jego zdaniem lider PiS ośmieszył się twierdzeniem, że kiedykolwiek możemy poziomem życia dorównać Niemcom.

 

W tekście „Odlot Prezesa” bloger drwił ze slow Kaczyńskiego, które to, by móc po nich jeździć, kastruje odpowiednio do swojej tezy.

Generalnie jednak lewicowo-neonowy bloger uważa, że samo tylko wyobrażenie, że kiedykolwiek można by doścignąć Niemcy w poziomie życia przeciętnego obywatela to farsa.

A tu masz babo placek. ;)

Na sobotnim parteitagu Zjednoczonej Lewicy Robert Biedroń, wiosennie roześmiany i to pomimo końcówki lata, obwieścił wszem wobec:

- Chcemy zbudować nowoczesne państwo dobrobytu, jak w Szwecji, Danii, Norwegii. Gdzie wszystkim żyje się dobrze!

Wow! Co tam bolkowa druga Japonia, co tam prześcignięcie Niemiec.

To dopiero jest obietnica!

Wystarczy wejść na stronkę Lista państw świata według PKB nominalnego per capita by docenić w pełni obietnice przedwyborcze Robercika.

Otóż na Norwega w 2018 r. przypadało 81.695,- USD, na Duńczyka nieco mniej, bo „tylko” 60.692,- USD, a na Szweda – 53.873,- USD.

Tymczasem na Niemca jedynie 48.264,- USD.

Polak w 2018 r. mógł pochwalić się tylko 15.431,- USD (to i tak prawie o 50% więcej, niż przeciętny Rosjanin).

A zatem, panie ładny, Biedroń obiecuje prześcignięcie Niemiec, i to spore, jeśli tylko lewica winna zapaści cywilizacyjnej lat 1945-89 ponownie sięgnie po władzę.

 

Wawel24 słowa prezesa Kaczyńskiego o osiągnięciu poziomu dzisiejszych Niemiec za ok. 20 lat nazywa „bogatyzmem”.

Jak więc nazwać obietnicę Biedronia, zakładającą wyprzedzenie tychże Niemiec o 11 % do 69%?

 

Występujący po Biedroniu inny lewicowiec niejaki Adrian Zandberg dodał:

- Polska będzie krajem, w którym żyje się łatwiej, tak jak w Skandynawii.

 

A Wawel24 milczy.

Jego blogerskie zamiłowanie tropienia absurdów poszło spać, choć Zandberg i Biedroń złożyli swoje obietnice przed południem.

„Bogatyzmem” jest mówienie o tym, że Polska musi się rozwijać gospodarczo i za 20 lat osiągnie poziom dzisiejszych Niemiec, a czymże są obiecanki, że Niemcy wyprzedzimy prawie dwukrotnie, jeśli tylko wybierzemy kochających inaczej?

 

Wawel24 zamilknie, bo to przecież normalne zachowanie lewaka.

Znowu zabłyśnie, kiedy uzna, że już zapomniano o jego tekście.

 

Nie dajmy się zwodzić lewakom!

 

14.09 2019

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:8)

Komentarze

Tak to działa, co tam, że inni plotą kocopoły (vel chojecczańskie kucypały) a u władzy mogą tylko pasożytować, lepiej im pomóc bijąc w jedyną (no niestety, nawet) siłę, która może zbudować cokolwiek sensownego. To tak właśnie z typowego "najprawdziwszego Polaka" wychodzi lewak i zaprzaniec. A potem płacze, że jest się traktowanym stosownie.

Czas obnażać takie wariactwa. Polacy mogą i mają prawo żyć na europejskim poziomie. Ale samo się nie zrobi. Można się opowiedzieć po propolskiej stronie albo przejść do historii jako... hm, za przeproszeniem, katechonek?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1602668

Powiedzcie, proszę, że to nie jest prawdziwe zdjęcie.

Powiedzcie, że to pisiory sobie jaja robią.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1602698

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ostatnio bredził "PiS przywrócił demokracji jej właściwy sens", no ale wróćmy do czasów, gdy jego umysł trochę sprawniejszym był. Wtedy wypowiedział jakże znamienne słowa. "Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, najróżniejszego rodzaju, jeżeli do tego ma prezydenta, jeśli do tego ma jeszcze poparcie /potężnych mediów, które nie zauważają jej błędów, które w jednych oczach widzą źdźbło a w innych belki nie widzą - żeby się odwołać do Ewangelii – to wtedy z naszą demokracją może być naprawdę bardzo niedobrze." czerwiec 2010

Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że umysł 65 latka staje się zbyt stary dla pracy. Sama jest tego dowodem, ale również "zwykły poseł" objawy starczej demencji wyraźnie wykazuje. O czym świadczą przytoczone słowa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1602746

objawiającej się bolszewickich załganiem i wypisywaniem bolszewickich bredni o polskich patriotach - jak u tego powyższego politruka ze ścierwoneonówki co mu prawda "zwisza".

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1602747

to nawet kabaret nie jest. Powiadam ci raz jeszcze - idź być idiotą gdzie indziej. ;)

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1602748