Zdaniem oPOzycji Polska musi pozostać pariasem Europy

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Taki też jest wydźwięk kolejnego tekstu neonowego łgarza.

 

Wawel24 usiłuje kpić z Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem intelektualnej podpory NEon24 Polak ma do końca świata pozostawać biednym człowiekiem Europy.

Tak samo dokładnie uważa Schetyna i reszta bandy odsuniętej już na szczęście od koryta.

 

Zdaniem wodzusia z PO obietnica płacy minimalnej na poziomie 900 € w 2023 roku to „niemożliwe i absurdalne”.

Tymczasem tyle aktualnie wynosi pensja osoby będącej na praktyce w niemieckim Lidlu!

 

Pomijam, że ceny w polskim są ciut wyższe, a jakość wielu towarów gorsza.

 

To, co prezentuje Schetyna i pożyteczni idioci w rodzaju Wawel24 to po prostu inna wizja Polski.

 

Kraju, mającego po wsze czasy być co najwyżej konsumentem II sortu oraz dostarczycielem taniej siły roboczej dla Niemiec i Francji (reszta krajów wszak się nie liczy).

 

Cokolwiek wydali Wawel24, cokolwiek wypoci Z. Niebieski – o tym należy pamiętać.

 

Wg Schetyny mamy się cieszyć, gdy obcy kapitał zainstalował u nas montownię. I siedzieć na cicho, bo jak nie, to zaraz przeniesie produkcję do Azji.

Dokładnie tak samo uważa Wawel24 i inni, osadzeni mentalnie w byłej epoce.

 

Tak samo jak w PRL dla nich liczy się jedynie dolar, obojętnie kosztem ilu złotych zdobyty.

To myślenie niewolnika.

Mało kiedy to robię, ale komentarz blogera Satyra zasługuje na uwidocznienie:

 

Gdyby w okresie międzywojennym Władysław Grabski – polityk, dwukrotny premier oraz minister skarbu, także autor reformy walutowej (1924 r.) oraz Eugeniusz Kwiatkowski – wicepremier do spraw ekonomicznych i jednocześnie minister skarbu nie myśleli niejako "wizjonersko" o Rzeczpospolitej (wg Ciebie... "odlecieli"), to nie wybudowano by w tak krótkim czasie po I Wojnie Światowej i wojnie 1920 roku Centralnego Okręgu Przemysłowego, Portu Gdynia, Centralnej Magistrali Kolejowej i wielu, wielu innych – ważnych z punktu widzenia ekonomicznego i strategicznego obiektów przemysłowych. Znawcy historii gospodarczej i ekonomicznej tzw. II Rzeczpospolitej jednoznacznie stwierdzili, że II Wojna Światowa uniemożliwiła osiągnięcie PKB II Rzeczpospolitej na poziomie Niemiec, Francji czy Anglii (Hiszpania w roku 1938 miała niższy PKB od Polski). Śmiałe wówczas poczynania ekonomiczne nadały rozmach gospodarce i nikt nie mówił o "odlocie".

https://niepoprawni.pl/comment/1601865#comment-1601865

 

Sprowadzając zatem temat do poziomu, w którym blagier Wawel24 czuje się najlepiej, czyli do piaskownicy, odpowiedzieć można mu tylko w jeden sposób:

 

Wiesz, z czego się śmiejesz? Z własnej nieuświadomionej głupoty.

 

Jakiekolwiek tłumaczenie nie ma sensu.

Wawel24, Z. Niebieski, Rus(z)kiewicz (ongiś Fanpis) itp. wiedzą, że są nikim.

 

I ta świadomość każe atakować im z nienawiścią każdego, kto choćby tylko próbuje wybić się ponad rolę przypisaną mu ongiś przez Sorosa.

 

Zatem nie bądźmy Wawelami, Z. Niebieskimi czy im podobnymi ale uwierzmy w siebie.

 

Tak samo, jak zrobiło to społeczeństwo polskie przed 1939 rokiem.

 

7.09 2019

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (29 głosów)

Komentarze

ale sądząc po treści Autora z którym bardzo często się zgadzam, skrytykował zapowiadaną skokową podwyżkę płacy minimalnej. Niestety, ja też ją skrytykuję i nie dlatego żeby "Polak ma do końca świata pozostawać biednym człowiekiem Europy". ale dlatego, że wzrost płac nie poparty wytwarzaniem produktu nie decyduje o zamożności. W ślad za tym idzie wzrost cen (inflacja - co przeżywaliśmy w nieodległej przeszłości i nie ma tu znaczenia ustrój czy system gospodarczy). A co z rencistami, emerytami? Kolejny ochłap w postaci 13 dzisiaj nie pokrywa wzrostu cen produktów podstawowych.. (A bandyckiej ustawy emerytalnej ustanowionej przez żydokomunę w 1997 roku ograbiającej ludzi urodzonych przed 1949 rokiem  tzw. "dobra zmiana" nawet nie tknęła) Płacy minimalnej nie reguluje się w państwach rozwijających się gospodarczo - dobrze widzieliśmy to u siebie, w "epoce Gierka". Co z tego, że podniesiemy sztucznie wynagrodzenia kiedy pójdą one na zakup towarów wyprodukowanych przez zagranicę i to tamte państwa naszym kosztem będą rozwijane, a nie Polska. Budowa "Centralnego Portu" jest dobrą inwestycją ale bez zaplecza które będzie wykorzystywało to lotnisko przyniesie jedynie straty,, podobnie jak "Przekop Mierzei". Jak dotąd cisza wokół tych projektów, a powinny być już prowadzone rozmowy a Chińczykami  (poz. 1 - Amerykanie pozwolą?), czy  też prace rozwijające przetwórstwo rolne wokół kanału Elbląskiego i zalewu Wiślanego. A tu cisza, jakby te inwestycje powstawały same dla siebie. Już w 2009 roku pisałem o konieczności uczestnictwa  samorządów gminnych w rozwijaniu zakładów  wokół wód łączących się z zalewem. Do "wymuszenia" zajęcia się samorządów tworzeniem przemysłowych stałych miejsc pracy powinna być przeprowadzona rzeczywista reforma samorządów, a nie przeprowadzone przez tzw. "dobrą zmianę" lukrowaną na zasadzie "kruk krukowi oka nie wykole" Buńczuczne zapowiedzi ogólne, bez szczegółów nie napawają optymizmem. DO PILNOWANIA POLSKICH SPRAW - KONFEDERACJA DO PARLAMENTU!

Vote up!
10
Vote down!
-10

antyleming

#1601893

więc tylko podziękuję,

Pokłony

P.S. Zauważę jeszcze tylko, że w przyrodzie - a więc liberalnej gospodarce - nie ma czegoś takiego jak "płaca minimalna". Płaca zależy od umawiających się na wykonanie jakiegoś dzieła stron i może to być np. 150 zł miesięcznie i to przy zadowoleniu obu stron (jak np. dobrowolne umycie moich okien przez dzieciaka sąsiadów raz w miesiącu). Płaca minimalna to wymysł komunistów.

W przypadku PiS chodzi o windowanie automatycznych od niej składek ZUS wciąż w górę i górę ... bo to są komuniści.

Vote up!
11
Vote down!
-11

panMarek

#1601929

liberalna gospodarka...

 

liberalna gospodarka

to dla lichwiarzy

dziura czy szparka?

Vote up!
9
Vote down!
-5

jan patmo

#1601931

~patryk- 52 min temu

,,,,,,,jak to jest że ludzie którzy nie płaca zus cały czas strajkują a zwykły obywatel boi sie własnej głupoty najwięcej płaci podatków najwięcej jest mu zabierane kasy i boi się własnego cienia albo aferzyści złodzieje nie mają zabieranego majątku 75%-100% a te same służby co powinny zabierać tym aferzystą majatek tylko gnębią zwykłych ludzi bo 100zł jak zarobił i nie zaznaczył tego w pitach to urząd skarbowy zaraz z godnie z matactwem nie legalna kasą itd,,,,,,,,,,,,,, zabieramy państwu 75%majatku albo człowiek siedzi sobie spokojnie pije piwo na ławce i milicja już go katuję mandatami albo że przekroczył prędkość o 30km/h itd,,,,,,,,,,,,, dlaczego w zakłamanych mediach nic nie mówią że od lat jest celowe zamienianie ----- mieszanie Polskiego społeczeństwa w Polsce mamy już 7 milionów ukraińców licząc od 2 wo jnie św mamy 6 milionów ży dów i wiele innych nacji dlaczego nic nie mówicie że wodociągi zostały sprzedane ży dom że Polacy płacą ży dom emerytury itd............. dziwię sie że zwykły obywatel który przepracował od 30 lat i dostaje poniżej 4tyś emerytury nie wychodzi na ulice skoro budżetówka nie płaci zus bo ma to kryte z waszych podatków i ma emerytury od 2,5tyś niektórzy maja od 2tyś i do tego dostają potężne przywileje i dodatki do pensji zliczyc to wszystko to tak jak by zarabiał 10tyś albo miliardy dają na afrykę syrie ukrainę itd,,,,,,,,,,,,,, a straszą Polaków którzy na to wszystko ciężko pracują że nie będą mieć emerytury lub dostaną około 1000 1500zł ludzie przecież nikt za was sprawy nie załatwi

Vote up!
8
Vote down!
-9

panMarek

#1601938

  Witam! " Kruk krukowi oka nie wykole", to właśnie dotyczy zależności PO, PSL i SLD. Nie ubieraj w to w buty Prawa I Sprawiedliwości, bo zakłamujesz rzeczywistość.

Vote up!
10
Vote down!
-2

ronin

#1601935

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika misio nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"wzrost płac nie poparty wytwarzaniem produktu nie decyduje o zamożności"

100% racji
Za tym idzie od razu podwyżka ZUSu więc uderzenie będzie podwójne - część małych firm padnie bo tego po prostu nie wytrzyma, a pozostałe podniosą ceny bo z czegoś te koszty trzeba przecież sfinansować.
To jest oczywiste, że jeśli np. panie sprzedawczynie w sklepie nagle mają zarabiać po 4 tysiące to trzeba podnieść ceny albo zwinąć interes.
Za to całe "ustawowe podnoszenie dobrobytu" w efekcie zapłacą w pierwszej kolejności emeryci i wszyscy ci co pracują na swoim i już teraz ledwo wiążą koniec z końcem. A na koniec na placu boju zostaną państwowe molochy i zagraniczne koncerny, może o to właśnie chodzi.
Niestety po minusach widać, że lud tego nie rozumie i jest przekonany, że wystarczy odpowiednia ustawa aby nagle wszyscy byli bogaci "jak na Zachodzie".

Vote up!
6
Vote down!
-8
#1602000

lud to świetnie rozumie bo z próżnego ani salomon nie naleje. A tak gdyby nie minimalna to pracodawcy wystarczy że się umówią że będą płacić pracownikowi max 2zł na miesiąc i "wolny rynek" szlag trafi za jednym zamachem. Przykłady: zmowa cenowa producentów paneli LED, producentów drukarek dot. materiałów eksploatacyjnych itd.. Ileż to roboty żeby podwyższyć cene cukru skoro magazyny i przetwórnie są w jednych rękach (cena 5zł). Ileż to roboty żeby konsekwentnie zaniżać wartość pracy Polaka wobec pracującego połowę mniej Niemca? Standardzik na niemieckim rynku pracy. Burakom z konfy takie argumenty nie przemawiają do rozumu.

ps.

ZUS należy zlikwidować bo to podatek ludobójczy.

Vote up!
8
Vote down!
-1

norwid

#1602069

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika misio nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dlaczego akurat 4 tysiące, a nie np. 8 tysięcy albo 10?
Jak Pan myśli, cena chleba u piekarza się przez to obniży czy podwyższy?

 

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1602075

Dlaczego 4k a nie 8k? - bardzo mało spostrzegawcze pytanie. Odpowiedz na nie dał Kaczyński w słowach - "doganiamy Niemcy". Gdyby na 2022 był proponowany poziom 8k oznaczałoby to że Kaczyński chce stawiać wóz przed koniem. A tak wychodzą bardzo rozsądne i racjonalne propozycje ze strony PIS, bo gonimy minimalną Niemiec a nie przeganiamy. 3k na 2020 jest jak najbardziej trzymające rękę na pulsie. 8k spaliłoby na panewce.

Cena chleba.. gruby temat. Odwrót od pieczywa z powodu genetycznych modyfikacji pszenicy i otyłości wynikającej z jej spożywania. Marketowa konkurencja rugująca tradycyjne piekarnie. Eksodus młodych, kurczenie rynku. To tylko kilka z czynników zmian ceny pieczywa. Do tego należy koniecznie dodać malwersacje giełdowe na zbożu co miało miejsce już za Lepera, strukturę właścicielską silosów zbożowych i skupów, koszt energii zależny od unijnych regulacji, koszty paliw zależne od międzynarodowych umów min. Pawlaka, ale i dzięki Bogu PISu. 

Oczywiście coś co od władz państwa zupełnie nie zależy zawsze można ubrać w podwyżkę minimalnej itp. Tak to robi europejska czerwona zaraza na naszych oczach codziennie. (patrz import rosyjskiego węgla).

Vote up!
5
Vote down!
-1

norwid

#1602085

Skoro gonimy Niemcy to po co się tak ograniczać - przecież w ten sposób możemy je banalnie łatwo przegonić. Zróbmy sobie ustawę o płacy minimalnej 10 tysięcy i Niemiaszki zostaną daleko w tyle jak niepyszni.
To w ogóle jest rewelacyjny pomysł, po co się babrać w produkowanie jakichś mercedesów czy innych bmw jak wystarczy wyprodukować sobie prostą ustawę. Można powiedzieć, że to prawdziwy geniusz na Nobla.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1602160

na usługach...

 

na usługach cara Putina

i lichwiarzy

taka pseudonarodowcom

Polska się marzy

 

 

Vote up!
13
Vote down!
-5

jan patmo

#1601915

  Witam! Bardzo trafna wypowiedż. Pozdrawiam!

Vote up!
13
Vote down!
-2

ronin

#1601932

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

W 1943 roku niemieccy stratedzy doszli do wniosku, że nie będą w stanie wygrać wojny. Jednak za pierwszego twórcę takiego wniosku uznaje się Ludwika Erharda, późniejszego kanclerza Niemiec. Erhard, od 1928 roku pracownik Instytutu Obserwacji Gospodarki Towarowej, a później jego wicedyrektor, w 1942 roku publicznie stwierdził, że Niemcy przegrają wojnę. Za defetyzm został zwolniony z Instytutu, jednak natychmiast zatrudnił go szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy, gdzie Erhard rozpoczął badania nad tym, jak po klęsce Niemiec i w warunkach okupacji najlepiej zabezpieczyć interesy niemieckiej gospodarki. Erhard założył Instytut Badawczy Przemysłu, którego prace wspierały największe niemieckie koncerny (min. BASF, BAYER) zainteresowane swoim powojennym losem. W marcu 1944 roku opracował memoriał „Finansowanie wojny i konsolidacja długów”, który sprawił, że po wojnie zainteresowali się nim Amerykanie. Rozpoczął karierę polityczną w 1946 roku. A w 1948 roku wprowadził w Niemczech gospodarkę wolnorynkową i Niemcy rozpoczęły swój bieg do bogactwa. Można przyjąć, że plan gospodarczy Erharda miał również swój odpowiednik polityczny. Plan min. obejmował: utworzenie Niemieckiej Unii Europejskiej poprzez zawiązanie tworów wspólnotowych Europy, aż do tzw. Unii Europejskiej jako zalążka politycznej władzy Niemiec w Europie wdrożenie powojennego planu gospodarczego dla Niemiec celem szybkiego odzyskania przewagi ekonomicznej w Europie i na świecie umocowanie swoich wpływów w podbitych państwach – głównie Polski, jako klucza do mocarstwowości w Europie pomniejsze elementy jak zdeponowanie zrabowanych dzieł sztuki, złota, srebra itp Plan polityczny i gospodarczy były ze sobą ściśle powiązane – utworzenie UE wsparto wprowadzeniem nowej waluty euro (najpierw ecu). „Przywiązanie” innych krajów do strefy euro oraz dotacje unijne spowodowały, że UE (czyli Niemcy) mogło wywierać znaczny wpływ na wszystkie gospodarki państw unijnych. Efekt obserwujemy obecnie: „żarty” niemieckich gazet o oddawaniu greckich wysp, Włochy, Portugalia, Polska. Niemcy są dzisiaj jedynym krajem niezależnym prawnie od UE. Niemieckie sądy nie zgadzają się na nadrzędność konstytucji UE ponad konstytucję Niemiec. Budowę wspólnoty państw środkowoeuropejskich zablokowała wojna w Jugosławii. Rozczłonkowanie Jugosławii to również efekt polityki Niemiec. Mało znanym jest fakt, że za utworzeniem w 2008 roku nielegalnego "państwa" pn. *Republika Kosowo* stoją potomkowie niemieckich współpracowników z czasów II Wojny Światowej - czyli albański Werwolf: "Autorzy niemieccy podali interesujące dane na temat działającej na tym terenie tzw. Armii Wyzwoleńczej Kosowa (UCK). Otóż według jednego z nich, jeśli chodzi o kadrę dowódczą tej formacji, to stanowili ją synowie albo wnukowie utworzonej przez Niemców w czasie II wojny światowej albańskiej dywizji SS „Skanderbeg”. Polityczny plan Erharda - a właściwie pokoleniowy plan Niemców - jest w Niemczech tajemnicą poliszynela. Większość Niemców po wojnie była przeciwna denazyfikacji, zaś w roku 1953 „byli” naziści wrócili na swe stanowiska w administracji państwowej... Niemcy po wojnie nie uległy żadnej zmianie, a co gorsza – nie uległa zmianie polityka niemiecka. Od początku II wojny światowej dochodziło do masowych mordów na ludności cywilnej, co jednoznacznie pokazuje nam plany niemieckie. W każdym polskim mieście jest tablica, pomnik poświęcony zamordowanym przez Niemców cywilom. Jeśli chodzi o sprawców zbrodni - właściwie rzadko kiedy użyto nazwy Niemcy – z reguły są to naziści lub faszyści – decydenci jak ognia unikali słowa Niemcy. Niemcy mieli w planie fizyczną eliminację blisko 85% Polaków. Przed atakiem na Polskę były przygotowane listy z nazwiskami Polaków w pierwszej kolejności do zamordowania. Niemiecki Generalny Plan Wschodni przewidywał wyniszczenie narodu polskiego (min. poprzez masowe mordy, aborcje, sterylizację, pogorszenie warunków życiowych i obniżenie walorów służby zdrowia) do stanu 5 milionów osób, którzy mieli się stać tanią siłą roboczą pracującą na Niemieckich „Panów”... Od początku wojny realizowali ten zamysł prowadząc masowe mordy na Polakach, eksterminowano elitę narodu, inteligencję, warstwy kierownicze, pozostawiając robotników. Ludobójstwo, którego by nie zdążono dokonać podczas wojny miało trwać jeszcze 30 lat po wojnie, tj. do roku 1975 !!! W czerwcu 1942 roku realizację tego planu przyspieszono. Plan zagarnięcia Polski. zadanie Polakom jak największych strat osobowych i materialnych podczas okupacji, a także odwrotu wojsk niemieckich umocowanie na terenie Polski podziemnej organizacji dywersyjnej Werwolf – 5 kolumna przenikanie Werwolfu do nowej powojennej administracji państwowej i w szeregi służb bezpieczeństwa oraz armii rozbudowa siatki Werwolfu w okresie powojennym, utworzenie podziemnego państwa niemieckiego - przejęcie sterów władzy sabotowanie społeczeństwa w całej rozciągłości we wszystkich możliwych dziedzinach życia maksymalne spowalnianie rozwoju gospodarczego Polski drenowanie zasobów ludzkich i finansowych Polski doprowadzenie do zapaści gospodarczej zniszczenie nowych pokoleń Polaków, poprzez szkodliwe zmiany w systemie edukacji oferowanie Polakom trucizny duchowej – poprzez telewizję, radio i gazety propagowanie antypolonizmu; tworzenie ludzi „europejskich” niszczenie patriotyzmu, wartości rodzinnych zdeformowanie służby zdrowia jako metoda podwyższenia umieralności (GPW) zantagonizowanie Polaków przeciwko sobie przygotowanie Polaków do mentalnego odejścia od patriotyzmu i przywiązania do polskości; zrzeczenia się suwerenności wmówienie Polakom, że nie nadają się do rządzenia (polnisze wirszaft) i potrzebują „obcej ręki” likwidacja armii przygotowanie Polaków do bezapelacyjnego przyjęcia władzy z rąk niemieckich Werwolf po 1945 roku miał za zadanie przejąć władzę w kluczowych elementach struktury państwa (poczynając od UB) i „odebrać” Polskę z rąk Rosji radzieckiej. Etap przechwycenia władzy w służbach specjalnych trwał lata – podobnie zajmowanie stanowisk w administracji państwa. Jednak niszczenia Polaków dokonywano na bieżąco. Przez wiele lat po wojnie dokańczano/kontynuowano Generalny Plan Wschodni – mordowano patriotów, zabijano ducha wolności, ducha kultury, odbierano broń obywatelom, inwigilowano, tresowano nowych obywateli, „wymuszano” zachowania nieetyczne – bieda, braki zmuszały ludzi do „kombinowania”. Po „obaleniu” komunizmu, przeprowadzono gospodarczy, polityczny i społeczny rozpad państwa. Po rozpadzie społeczeństwo miało być gotowe do mentalnego bezapelacyjnego zaakceptowania nowej władzy – z rąk niemieckich. Aby niemiecka podziemna organizacja nie została wykryta, dywersję stosowano bardzo ostrożne – w małych dawkach, ale permanentnie i powszechnie. Niemieccy decydenci ulokowani w strukturach władzy skutecznie fundowali Polakom „absurdy PRL-u”. 5 kolumna, obok zadaniowanych przez Moskwę „atrakcji”, własnym sumptem utrudniała życie Polakom w dużych i drobnych sprawach. W długiej perspektywie czasowej stworzono obraz polskich kadr kierowniczych jako wadliwych, niekompetentnych, zaś o Polakach w ogóle – utwierdzano przekonanie co do ich „genetycznej” niezdolności do rządzenia się samym sobą, skutecznie podtrzymując mit polnisze wirszaft. Mit ten jest nadal propagowany (inną wersją tego mitu jest tzw. „polskie piekiełko”) przez „polityków”, „dziennikarzy”, medialnych „ekspertów” i pracowników gestapo zatrudnionych na etacie do inwigilowania i „pilnowania” internetu, stowarzyszeń, partii politycznych... Dłuższa, głębsza analiza skłania nas do wniosków, że opisane metody,stosowane są na terenie Polski od ponad 300 lat. Nie jest to więc tylko plan Erharda - jest to plan niemiecki, wielopokoleniowy. Należy zwrócić uwagę, że w ciągu 1000 lat niemcy przesunęli granice Słowiańszczyzny o 1000 km. Jest to doktryna niemiecka.

źr: werwolfcomplblogspotcouk

 

Vote up!
7
Vote down!
-9

panMarek

#1601940

Pomieszczony niżej mój komentarz nie odnosi się do pana komentarza o wieloletniej niemieckiej polityce. To są fakty, a przeciwko faktom dżentelmeni nie występują. Taka jest prawda, Rzeczywiście pogardliwe niemieckie antypolskie określenie "polnische wirtschaftspolitik" sięga czasów Hakaty i było nie tylko propagandową reakcją na rzeczywiste sukcesy polskiego żywiołu ekonomicznego w dziewiętnastowiecznej Wielkopolsce. Taka antypolska polityka nie ograniczała się tylko do propagandy, była realną presją ekonomiczną i prawną prowadzącą do czystek etnicznych realizowanych na przykład w formie słynnych rugów pruskich. Werwolf i antypolski program Gehlena to wszystko prawda.

Podkreślenia wymaga jeden istotny fakt - mówimy o niemieckiej strategii w sprawie niemieckiej racji stanu, która była dla niemieckiej polityki zawsze stałą bezdyskusyjną racją. Ende.

Wszystkie strony niemieckiej polityki w przestrzeni historycznej, bez względu na stan polityki w czasie historycznym dbały o ciągłość i stabilność niemieckiej racji stanu. Czy to był Otto von Bismarck, Adolf Hitler, czy Ludwig Erhard racja stanu była pilnie strzeżona, była trwała jak Herr Zeitgeist.

PYTANIE:

Dlaczego polska totalitarna opozycja podejmuje bardzo ostrą wojnę przeciwko polskiemu państwu i przeciwko polskiej racji stanu, dlaczego totalitarna opozycja usilnie zwalcza wszystkie bez wyjątku elementy polskiej racji stanu tylko dlatego, że w ich propagandowym przekonaniu realizowane są przez "pisowskie państwo"?  

Vote up!
15
Vote down!
-1

michael

#1601952

Odpowiedź jest bardzo prosta: Bo to jest niemiecka agentura. W sensie dosłownym, za pieniądze.

Płacili im polskimi pieniędzmi z Wołominów, Karakali, Amber Gold, Czajki (1 - 1,5 mld zł) VAT (250 mld) ... i setek innych afer i złodziejstw.

Vote up!
7
Vote down!
-8

panMarek

#1601956

  Witaj! Dla mnie odpowiedż banalnie prosta. Dziedzictwo kolaborantów  sowiecko-germańskich i resortowych dzieci idą przykładem Tuska. Oddać wszystko za granty. Polska dla nich łupem. To wydaje się straszne, ale taka jest rzeczywistość. PIS postawił tym ludożercom Polski tamę, więc ztąd ich nieopisana wściekła bezsilna zajadłość. Pozdrawiam!

Vote up!
11
Vote down!
-3

ronin

#1601960

Zapewne pozwolili sobie szanowni panowie przeczytać komentarz Satyra o sukcesie polityki gospodarczej Władysława Grabskiego i bardzo zręcznie zignorowali wniosek wynikający z "tej cytaty". Otóż polityka Władysława Grabskiego odniosła sukces, mimo pozornej niemożliwości osiągnięcia założonych celów, dlatego że była po prostu bardzo dobrze policzona, a jej sukces wynikał z trafnie zrobionego strategicznego business planu, optymalnie dyskontującego wszystkie polskie aktywa. Nie tylko pieniężne.

Jestem fizykiem, więc posłużę się przykładem najprostszych wręcz podstawowych praw fizyki. Wiemy, że wszystkie ciała fizyczne zwiększają swoje wymiary, gdy rośnie temperatura. Dlatego szyny kolejowe muszą mieć odstępy dylatacyjne w celu skompensowania zmian długości szyn, następujących z powodu zmian temperatury, między zimą a latem.
Wniosek wynikający z analizy tych faktów jest oczywisty - zbudowanie bezstykowego torowiska kolejowego z szyn nie posiadających przerw dylatacyjnych jest niemożliwe. Niemożliwe, ponieważ jest to sprzeczne z prawami fizyki, jest to przeciwko naturze. Zupełnie homeomorficznie do przedstawionej wyżej argumentacji panów Marka & Marka wywiedzionej z prawideł ekonomi liberalnej.

I proszę mi wytłumaczyć dlaczego było to niemożliwe przez 150 lat historii kolei, a teraz od kilkudziesięciu już lat kolejowym standardem stały się torowiska bezstykowe. W czasie jazdy pociągiem już nie słychać tradycyjnego, rytmicznego stukania kół na spojeniach szyn. Tak to to, tak to to, tak to to,... już zamilkło.
Jak niemożliwe stało się możliwe?

Sugeruję odpowiedź - jest to skutek holistycznej analizy stanu rzeczywistości, zrozumienia tego co się faktycznie dzieje oraz przygotowania wynikającego ze zrozumienia tak rozpoznanej rzeczywistości strategicznego programu optymalnie wykorzystującego wszystkie dysponowane aktywa. Po drodze można wykorzystać na przykład analizę SWOT, ale nie koniecznie.

A wiec dlaczego wbrew prawom fizyki istnieją szyny bezstykowe?

Vote up!
12
Vote down!
-2

michael

#1601946

- dla Polski jest platforma PO-mylonych bandytów.

Ta obca i śmiertelnie niebezpieczna dla naszej Ojczyzny agentura dąży do rozbioru i likwidacji Polski.

Bardzo ubolewam na tym że Polski Rząd mając dziś media narodowe nie informuje o tym Narodu Polskiego i nazywa te czarcie bękarty - OPOZYCYJKĄ !!!!

Vote up!
15
Vote down!
-3

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1601972

To będą ciężkie tygodnie. Dobre wyniki w sondażach nie mogą nas uśpić. Dobry czas dla Polski nie może się skończyć. Przekonujcie sąsiadów, znajomych do udziału w wyborach. I wybierzcie mądrze, wybierzcie kandydatów PiS

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1601993

Zgadzam się z Panem, myślę że Polacy to widzą i wiedzą..."TVN - owcy" w 30% już przewidzieli...

Vote up!
9
Vote down!
0
#1602036

używał dzisiaj, w scenie balkonowej, z mieszkającą obok, byłą pracowniczką i żona byłego innego ( martwego już) sbeka,  pojęcia " gumowy pieniądz". Że niby PiS rozdaje "gumowe pieniądze" przed wyborami, głosili dość głośno i słyszalnie wokół. A co dzieje się z naciągnięta gumą, dowcipkowali?  Ktoś zasuflował im nowe "pojęcie", sami tego nie wymyślili na pewno. I tak to leci , w tych sferach, nawet, jakby im tyłki złotem wysmarować, kąsają jak wściekłe psy, które namiętnie, i coraz większe, hodują.

Vote up!
10
Vote down!
0

yenom

#1601992

W Warszawie zostali pobici izraelscy studenci.Przez Arabów,pod klubem o 4 rano.W bardzo wielu komentarzach w Izraelu i Polsce próbowano najpierw wrobić w to Polaków,a jak się nie dało,to oskarża się ich o bezczynne stanie z boku.

Często przywołując bierność z czasów Zagłady.

Szok

 

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1601995

- tu w Europie Arabi mają okazję się odegrać na Żydach bo nikt ich tu nie ochroni jak w Izraelu i będą na nich polować. Tam Żydzi strzelają do bezbronnych Palestyńczyków a w Europie dostaną odwet.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1602011

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Klub pedalski w Hali Marymonckiej - wejście po lewej za apteką tuż przed wejściem do hali?

Vote up!
1
Vote down!
-6

panMarek

#1602078

"Jarosław Kaczyński najwyraźniej czegoś sie przestraszył" https://www.salon24.pl/u/salonowcy/983427,jaroslaw-kaczynski-najwyrazniej-sie-czegos-przestraszyl - pisze w podobnym tonie co wawel z neonu.

Moznaby popełnic ciekawy tekst o gospodarczych manewrach RP2019 ale to i tak blogerskie rzucanie kamieni na szaniec.

Ta rozgrywka ma rozmiar o wiele większy niż się przeciętnemu widzowi TVP Info wydaje. Owa 13" dla emeryta i 4k minimalnej to nic innego jak wyganianie niemieckich montowni i zamykanie korpo wyzyskujących polskiego obywatela. Przy poparciu petrodolara, LPG za 1,9zł (dzięki kontraktom z pominieciem ruskiej mafii paliwowej) PIS jaknajbardziej może zrealizować zapowiadane pompowanie pieniądza w polską gospodarkę. To zaś zapewne pogłębi recesje niemiecką i zintensyfikuje przyjacielskie gesty ze strony Niemiec wobec RP.

Brawo PIS!

Vote up!
11
Vote down!
0

norwid

#1601996

Śmiechu warte są te komentarze zatroskanych narodowców, znów atakujących z pozycji... liberalno- wolnorynkowych. Podobnie, jak wtłaczano, że 500+ to socjal, więc mamy socjalizm. Szczyt żenady. Zwykle przedstawienie prognoz i kalkulacji budzi wściekłość tych, którym nie w smak normalne życie dla Polaków a za nimi powtarzają pożyteczni idioci, udając, że mają o tym jakiekolwiek pojęcie. Choć od czasów narodowego ultraliberalizmu Konfederacji Korwina, przedstawianej jako nacjonalistycznej, nie powinno to już dziwić...

Vote up!
10
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1602004

Powiedz kochany,  dlaczego twój ulubiony PiS nie rozliczył dotychczas ani jednej zbrodni wstrętnej, podłej PO?

 “Dzień dobry, przyszliśmy panu zrobić samobójstwo.”

Ostatnie lata okrywają się hańbą wymiaru sprawiedliwości w każdej możliwej sprawie. Do tej pory nie udało się ustalić kto, lub jaka grupa ludzi odpowiada za działania tzw “seryjnego samobójcy”.

A ich liczba  44.

1) Sławomir Petelicki – były dowódca jednostki „Grom”. Znaleziony martwy 16 czerwca 2012 roku. Ostro krytykował ustalenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych i opieszałość polskiego rządu przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy w Smoleńsku. Zmarł na skutek ran postrzałowych.

2) Andrzej Lepper – polityk Samoobrony, wicepremier w rządzie PiS – LPR – Samoobrona, znaleziony został wiszący w swoim biurze. Wbrew oficjalnej wersji lansowanej w mediach, przyjaciele Leppera twierdzą że polityk Samoobrony nie był skłonny do takiego czynu. Wreszcie poprawiał się stan ciężko chorego syna, tymczasem kochający ojciec popełnia samobójstwo? Nie zbadano faktu siedmiu śladów butów w biurze Leppera, otwartego okna pomimo obecności klimatyzatora czy dziwnego rusztowania za oknem. Faktem jest, że Lepper miał olbrzymią wiedzę. To On pierwszy mówił o Talibach lądujących w Polsce, o finansowaniu polskich partii przez obce mocarstwa i wielu innych niewygodnych faktach. Więcej już nic nie powie. Czytaj także: Wiadomo kto zabił Andrzeja Leppera. Materiał mrożący krew w żyłach

3) Róża Żarska – adwokatka Leppera – „zmarła” w lipcu 2011 r. w Moskwie.

4) Marek Papała – komendant główny policji – zamordowany 25.06.1998 r.

5) Artur Zirajewski ps. Iwan (29.01.1972 – 03.01.2010) – samobójstwo (?), płatny morderca, jeden z głównych świadków w sprawie zabójstwa komendanta głównego policji Marka Papały. Zmarł w gdańskim więzieniu, gdzie odbywał wyrok za działalność w tzw. Klubie płatnych zabójców. Według TVN24, miał on otruć się po otrzymaniu tajemniczego grypsu. Na łamach „Gazety Wyborczej” min. Krzysztof Kwiatkowski zdementował te doniesienia i powiedział, że przyczyną śmierci był „zator płucny”.

6) Pułkownik Leszek Tobiasz – były oficer WSI, główny świadek oskarżenia w tzw. aferze marszałkowej dotyczącej m.in Bronisława Komorowskiego. Po przegranych przez PiS wyborach zgłosił się do ówczesnego Marszałka Sejmu – Bronisława Komorowskiego informując o rzekomej korupcji w szeregach Komisji Weryfikacyjnej WSI co okazało się nieprawdą, ale umożliwiło działania operacyjne w stosunku do członków Komisji. W marcu 2012 miał zeznawać, ale nie zdążył bowiem zmarł kilka tygodni wcześniej. Poinformowano, że zgon nastąpił „z przyczyn naturalnych”.

7) Jacek Dębski – polityk, były minister sportu – zamordowany 12.04.2001 r. W 2001 roku zamordowany został Stanisław F. – kelner z hotelu, w którym spotykali się członkowie mafii paliwowej z prokuratorami, politykami i oficerami służb. Oficjalnie jego śmierć uznano za samobójstwo. W lutym 2002 roku zamordowany został Zdzisław M. – drugi kluczowy świadek w sprawie mafii paliwowej. Jego zgon również uznano za samobójstwo, a syna, który zabiegał o sekcję zwłok i rzetelne śledztwo, wsadzono na 3 miesiące do aresztu.

8) Chorąży Stefan Zielonka – szyfrant Służby Wywiadu Wojskowego, posiadający dostępy do najtajniejszych informacji wywiadu wojskowego. Znał klucze, hasła, systemy tajnej komunikacji, również NATO-wskiej, był zorientowany w kwestii polskich służb wywiadowczych za granicą. Mimo to, przez dwa tygodnie po zaginięciu jest poszukiwany jak zwykły obywatel a nie osoba mająca wiedzę o największych tajemnicach państwa. Śledztwo prowadzone jest opieszale, dopiero po dłuższym czasie następuje przeszukanie ogródków działkowych na których Zielonka często przebywał. Zaczęły się pojawiać plotki o chorobie psychicznej szyfranta, o dezercji na nawet zdradzie. W kwietniu 2010 dwóch mężczyzn znajduje rozkładające się ciało a przy nim sznur, rzeczy niezidentyfikowane przez rodzinę i doskonale zachowane dokumenty. Badania kośćca wykazały, że ciało należy do szyfranta Zielonki, badania zęba jednak wykluczyły to. Ostatecznie w czerwcu 2010 roku, poinformowano że znalezione zwłoki to zwłoki szyfranta Zielonki.

9) Grzegorz Michniewicz – dyrektor generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, członek rady nadzorczej PKN Orlen. Jego ciało znaleziono wiszące 23 grudnia 2009 roku a więc w dniu, w którym do Polski wrócił remontowany w Rosji TU – 154, który później rozbił się w Smoleńsku.

10) Jarosław Ziętara – dziennikarz śledczy, badał afery gospodarcze, wytropił aferę w PKS Śrem. Zamordowany 1 września 1992. Dopuszczono się na szczeblu kierownictwa MSW i UOP zacierania śladów prowadzących do służb specjalnych – pisze autor spisu.

11) Profesor Stefan Grocholewski – był Profesorem PP w Zakładzie Badań Operacyjnych i Sztucznej Inteligencji w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej. Wykrył manipulacje w nagraniach czarnych skrzynek z Casy, która rozbiła się w Mirosławcu. Zginął niedługo później w tajemniczych okolicznościach.

12) Marek Dulinicz – specjalista w dziedzinie archeologii średniowiecza, zastępca dyrektora Instytutu Archeologii i Etnologii PAN do spraw naukowych. Miał na czele grupy archeologów jechać do Smoleńska badać teren katastrofy. Zginął razem z żoną w wypadku samochodowym.

13) Siergiej Tretiakow – były agent rosyjskiego wywiadu, który przeszedł na stronę USA. Zmarł 13 czerwca 2010 roku. Najpierw poinformowano, że zadławił się podczas posiłku, kolejna wersja mówi o ataku serca. Włoscy dziennikarze utrzymywali, że śmierć byłego szpiega „miała związek z katastrofą smoleńską”.

14) Eugeniusz Wróbel – wiceminister transportu, wykładowca na Politechnice Śląskiej, jeden z najlepszych w Polsce znawców komputerowych systemów sterowania lotem. Eugeniusz Wróbel poddawał w wątpliwość to, czy szczątki na lotnisku Siewiernyj to wrak TU – 154, zmarł trzy dni przed ogłoszeniem raportu MAK. Oficjalnie poinformowano, że zabił Go i poćwiartował własny syn a następnie wrzucił do Zalewu Rybnickiego.

15) Dr Ryszard Kuciński – były prokurator, adwokat, radca prawny, jeden z najbliższych zaufanych współpracowników Andrzeja Leppera. Jako prawnik obsługiwał spółki, w których zasiadali ludzie związani ze służbami specjalnymi lub byli funkcjonariusze służb. To właśnie u Ryszarda Kucińskiego, Andrzej Lepper zdeponował dowody obciążające ważne osoby w państwie, które chciał ujawnić. Sam Kuciński twierdził, że gdyby ujawnił te dokumenty wiele karier „wyleciałoby w powietrze”. Zmarł w szpitalu.

16) Wiesław Podgórski – był doradcą Andrzeja Leppera ds. kultury i dziedzictwa narodowego w czasie, gdy ten był ministrem rolnictwa. Odpowiadał za budowę na polach Grunwaldu pomnika upamiętniającego bitwę pod Grunwaldem, co wzbudzało wiele kontrowersji. Pod koniec czerwca 2011 roku popełnił samobójstwo.

17) Dariusz Szpinieta – ekspert i prezes spółki lotniczej Ad Astra Executive Charter SA. Zawodowy pilot, instruktor pilotażu, wielki miłośnik lotnictwa. Kilkakrotnie wypowiadał się w mediach na temat katastrofy smoleńskiej, mówiąc że lot TU – 154 był lotem wojskowym. Szpinieta zawiadomił również prokuraturę o podejrzeniu korupcji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. W roku 2011, został znaleziony martwy w łazience, podczas wakacji w Indiach, choć jego towarzysze twierdzili, że przed powieszeniem był w dobrym humorze.

18) Jerzy Pronobis – był prezesem spółki Club&Travel, zajmującej się rozprowadzaniem biletów na Euro2012 w Polsce i na Ukrainie. Pojawiały się głosy, że dystrybucja biletów na Mistrzostwa Europy przebiegała w atmosferze korupcji i układów. Oficjalnie podaje się, że Pronobis popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg.

19) Jerzy Urbanowicz – był m.in pracownikiem kontrwywiadu, gdzie zajmował się kryptografią i teleinformatyką. W 2012 r. został sekretarzem komitetu organizacyjnego konferencji poświęconej badaniom katastrofy polskiego Tu-154M w Smoleńsku metodami nauk ścisłych. Był też m.in członkiem Rady Naukowej Instytutu Polska Racja Stanu im. Lecha Kaczyńskiego. Urbanowicz był również współautorem raportu, mówiącego że PKW korzysta z rosyjskich serwerów, a co za tym idzie, że służby rosyjskie mogą wpływać na wyniki wyborów w Polsce. Naukowiec chorował na serce, zmarł dzień po ujawnieniu raportu.

20) Krzysztof Knyż – operator Faktów, który razem z Wiktorem Baterem był na miejscu katastrofy. Zmarł w Moskwie na sepsę.

21) Dr inż. Włodzimierz Abramowicz (1952-2012) – Jeden z najlepszych na świecie specjalistów od zagadnień kontaktowych, czyli zderzenia obiektów takich jak samoloty, statki, samochody, z którego dokonań i programów zderzeniowych korzystały dziesiątki firm na świecie. Dokładnie ktoś taki (np we współpracy ze śp ministrem Wróblem), kto powinien wyjaśnić nam, co się stało w Smoleńsku. I chciał wyjaśnić. Abramowicz chciał zweryfikować wyniki prac prof Biniendy, wykorzystując inny program. Nie zdążył – śmierć w III RP ma zawsze „perfect timing”. Zmarł nagle, jak wielu innych, szczególnie po 10/04. Czy ktoś wie jak? W sieci (podobnie jak w przypadku red Knyża) – poza nekrologiem i skromnym wpisem na stronie „Instytutu pojazdów” – cisza. Wybitny naukowiec, lat 50, znika z powierzchni ziemi. Dlaczego brak nawet zdjęć?

22) Bp. Mieczyslaw Cieślar – duchowny, był przewodniczącym Kolegium Komisji Historycznej w sprawie inwigilacji luteran przez SB. Twierdził że już po katastrofie TU – 154 otrzymał sms-a od jednego z pasażerów – ks. Adama Pilcha. Zginął w wypadku samochodowym.

23) Dariusz Ratajczak – doktor historii na Uniwersytecie w Opolu zaszczuty, szykanowany i ochrzczony mianem antysemity, za przytoczenie w swojej książce cytatów ludzi kwestionujących Zbrodnię Oświęcimską. Wyrzucony z uczelni, bez szans na znalezienie nowej pracy, utrzymywał się ze zmywania naczyń i palenia w kotłach c.o. Znaleziony został martwy w samochodzie stojącym na parkingu przed supermarketem. Oficjalnie mówiło się, że samochód stał tam prawie dwa tygodnie. Wielce prawdopodobne jest jednak to, że auto zostało podrzucone dużo później.

24) Anatol Lawina (10.07.1940 – 16.09.2006) – pobicie przez nieznanych sprawców, bezpośredni przełożony Falzmanna, były dyrektor Zespołu Analiz Systemowych w Najwyższej Izbie Kontroli

25) Michał Falzmann – kontroler NIK-u, badający sprawę FOZZ – umiera „na serce” 18.07.1991 r.

26) Walerian Pańko – prezes NIK i szef Felzmanna – ginie wkrótce po nim w tajemniczym wypadku samochodowym 7.10.1991 r. Z jego sejfu zniknęły ważne dokumenty w sprawie FOZZ. Śledztwo wykazało, że samochód rozpadł się w wyniku wybuchu bomby umieszczonej pod autem. Jednak trzej policjanci, którzy jako pierwsi byli na miejscu wypadku, utonęli kilka miesięcy później podczas weekendowego wypoczynku (wszyscy trzej świetnie pływali). Oficjalnie podano że śmierć Pańki była wynikiem nieszczęśliwego wypadku. Jego kierowca został… skazany na więzienie i wkrótce… również zmarł. W 1991 r. roku został zastrzelony Andrzej S. – były oficer kontrwywiadu wojskowego PRL, który pracował w firmie handlującej bronią. S. chciał się zwolnić, gdy kazano mu nielegalnie sprzedawać broń do innych krajów.

27) Piotr Jaroszewicz – premier PRL – zamordowany 01.09.1992 r. wraz z żoną.

28) Jacek Sz. – oskarżony w sprawie FOZZ – umarł w 1993 r. W 1997 roku w tajemniczym wypadku zginął były poseł Tadeusz Kowalczyk, który dużo wiedział o związkach polityków i mafii.

29) Marek Karp – był założycielem Ośrodka Studiów Wschodnich, który zajmował się analizami sytuacji politycznej i ekonomicznej w krajach byłego bloku sowieckiego. „Oni za mną chodzą, śledzą mnie nawet tutaj, w szpitalu, ja stąd nie wyjdę żywy, za dużo wiem o wszystkim” – mówił do swojego przyjaciela na kilka dni przed śmiercią. Dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich leczył się z urazów po wypadku samochodowym, który wydarzył się 28 sierpnia 2004 r. w pobliżu Białej Podlaskiej. Trafił do szpitala, gdzie według oficjalnej wersji „zmarł z powodu powikłań powypadkowych”. Prokuratura sprawę umorzyła, lecz prawdziwe okoliczności wypadku nie zostały wyjaśnione do dziś. Przed śmiercią badał sprawę przejmowania polskiego sektora energetycznego przez rosyjskie spółki kontrolowane przez KGB i GRU. Podobno była to zaplanowana i zrealizowana w najdrobniejszych szczegółach egzekucja, dokonana dla zabezpieczenia paliwowych i energetycznych interesów rosyjskich służb specjalnych.

30) Daniel Podrzycki – kandydat na prezydenta w 2005 r. Zmarł podczas kampanii wyborczej w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku drogowym. W latach 90. współpracował z gen. Tadeuszem Wileckim i Andrzejem Lepperem. W 1997 wraz z A. Lepperem, W. Bojarskim i W. Michałowskim podpisał zawiadomienie do prokuratury w związku z nadużyciami podczas podpisywania kontraktu na budowę rurociągu Jamalskiego.

31) Jan Budziński – w 1991 doznał zawału serca (?), kierowca służbowej lancii którą jechali Pańko i Zaporowski Dwaj policjanci, którzy pierwsi przyjechali na miejsce wypadku również zmarli. Przyczyną zgonu było utonięcie (na rybach).

32) Janusz Zaporowski – dyrektor Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu – zmarł 07.10.1991. W przeciągu kilku miesięcy od wypadku zmarł zarówno kierowca Lancii, jak i policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce wypadku.

33) Ireneusz Sekuła – poseł na Sejm – samobójstwo, 3-krotnie strzelił sobie w brzuch 29.04.2000 r. „O godz. 5.17 Sekuła trafia na izbę przyjęć szpitala MON przy Szaserów. Jest przytomny. Choć nikt go o to nie pyta, mówi lekarzowi, że sam się postrzelił. „To było dziwne” – powie później policjantom lekarz.

34) Andrzej Struglik – W 1991 r. roku został zastrzelony były oficer kontrwywiadu wojskowego PRL, który pracował w firmie handlującej bronią. Struglik chciał się zwolnić, gdy kazano mu nielegalnie sprzedawać broń do innych krajów.

35) Tadeusz Kowalczyk – W 1997 roku w tajemniczym wypadku zginął były poseł, który dużo wiedział o związkach polityków i mafii.

36) Stanisław Faltynowski – W 2001 roku zamordowany został kelner z hotelu, w którym spotykali się członkowie mafii paliwowej z prokuratorami, politykami i oficerami służb. Oficjalnie jego śmierć uznano za samobójstwo.

37) Zdzisław Majka – w lutym 2002 roku zamordowany został drugi kluczowy świadek w sprawie mafii paliwowej. Jego zgon również uznano za samobójstwo, a syna który zabiegał o sekcję zwłok i rzetelne śledztwo, wsadzono na 3 miesiące do aresztu.

38) Jeremiasz Barański ps. Baranina – 07.05.2003 – samobójstwo w więzieniu, przestępca, jeden z przywódców gangu pruszkowskiego .

39) Marian Goliński – zginął w „wypadku drogowym”, zjechał na drugi tor wprost na tira o rosyjskich rejestracjach.

40) Stanisław Skalski – 12.11.2004 – pobicie przez nieznanych sprawców, pilot, generał brygady WP, as myśliwski okresu II wojny światowej, po 1989 polityk, współzałożyciel partii Przymierze Samoobrona.

41) Szymon Zalewski – 29.11.2004 – samobójstwo (?), ochroniarz BOR i kierowca Zbigniewa Sobotki (poseł SLD skazany w tzw. aferze starachowickiej; ułaskawiony przez Aleksandra Kwaśniewskiego).

42) Lech Grobelny (18.06.1949 – 28.03.2007) – zamordowany, założyciel Bezpiecznej Kasy Oszczędności

43) Barbara Blida (zm. 25 kwietnia 2007 r.) – Posłanka popełniła samobójstwo w trakcie akcji ABW w jej domu. Przyczyną śmierci był postrzał w klatkę piersiowa. Kobieta była podejrzewana o pomocnictwo w przekazaniu łapówki w śledztwie związanym z tzw. Mafią węglową.

44) Remigiusz Muś – technik pokładowy JAK-a 40, który wylądował w Smoleńsku tuż przed TU – 154. Otwarcie mówił, że słyszał przez radio, jak kontrolerzy lotów zezwolili załodze prezydenckiego samolotu zejść na 50 metrów. Prokuratura od razu poinformowała, że było to samobójstwo.

Za każdym razem słyszeliśmy, że to były samobójstwa. Każde praktycznie w piątek, by sekcję zwłok można było zrobić dopiero w poniedziałek.

https://publiszer.pl/po-chcialo-to-ukryc-za-wszelka-cene-oto-lista-ofiar-rzadow-tuska-wiedzieli-za-wiele-i-musieli-zginac/

Vote up!
6
Vote down!
-3

Verita

#1602127

zginął w katastrofie awionetki. - był tym, który projektował hangar na Okęciu

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Kury%C5%82owicz

Vote up!
4
Vote down!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1602130

Jak wiesz, w PO jest nadreprezentacja SB, WSW i WSI. Widocznie pozacierali ślady. A poważnie - patrząc na daty zgonów jeśłi było jakiś śledztwo to za rządów PO/PSL. A W przypadku adwokatki Leppera nie ma możliwości, byśmy śledztwo odebrali Rosjanom.

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1602142

...SB, WSW i WSI?

I tu i tam przecież sami swoi.

Na załączonym filmie  jedna nadreprezentacja  z drugą nadreprezentacją  ustala "wy nie ruszacie naszych...my waszych "

 

Vote up!
5
Vote down!
-4

Verita

#1602153

Bo o NEon24 już nie wspomnę, gdyż tutaj to jedyne miejsce, gdzie się toto wspomina. ;)

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1602157

Chińczyki trzymają  się mocno, barbarzyńcy też, co widać na filmie jak idą łeb w łeb.

Magdelnkowy układ jest nie do ruszenia.

https://www.youtube.com/watch?v=cRNYPgx2FLo

 

Vote up!
3
Vote down!
-3

Verita

#1602158

Filorosyjską agenturą na poł zmieszaną z debilami? Naprzód społeczenstwo obywatelskie trzeba zbudować. I nie pod sztandarami Putina, ale pod flagą biało-czerwoną. Inaczej będziecie zawsze na granicy błędu statystycznego. Niczym Świadkowie Jehowy. ;)

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1602159

Do tej pory nie udało się ustalić kto, lub jaka grupa ludzi odpowiada za działania tzw “seryjnego samobójcy”.

Jak się miało udać skoro nikt nawet nie próbuje tego ruszać i nie ma takiego tematu.
Takich nieistniejących tematów jest zresztą znacznie więcej co może nasuwać dosyć oczywiste przypuszczenie, że państwo teoretyczne jak było tak jest nadal. Tyle, że ze zmienioną nieco retoryką.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1602161

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1602140

już nawet obliczyli na ile narobi strat.

 

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1602146

od pogody

 

kefas od pogody

ten to kręci

koszerne lody

Vote up!
3
Vote down!
-3

jan patmo

#1602151

Ze zdaniem autora sie zgadzam, mam nawet  wrazenie, ze w ostatnich latach inne kraje zaczynaja sie z Polska naprawde  liczyc .Polacy nie sa juz tylko najlepszymi  hydraulikami czy tez zbieraczami szparagow, pracuja w szkolach, szpitalach w branzy internetowej na odpowiadajacych ich wyksztalceniu stanowiskach. Mysle, ze im warunki beda  lepsze, tym czesciej beda wracali  do Polski.

Natomiast Polacy w ojczyznie byliby slepi, gdyby nie docenili dokonanych juz zmian.

Nie wszystko jednak  mi sie podoba,  i tu podzielam niektore krytyczne opinie.

Musimy stac sie wlascicielami i producentami we wlasnym kraju, Nie tylko handel i knsumpcja, czesto i gesto "öbcych"  produktow  a wlasna dobra gospodarka przyniesie nam prawdziwa sile.

Ja nie oczekuje cudu w ciagu 4 lat, dlatego prawdopodobnie raz jeszcze zaufam PIS-owi.

Nie mamy zbyt duzo alternatyw

Vote up!
10
Vote down!
0

Gosia

#1602141

Cyt. >> Musimy stac sie wlaścicielami i producentami we własnym kraju, Nie tylko
handel i konsumpcja, często i gęsto "obcych" produktów a własna dobra
gospodarka przyniesie nam prawdziwa sile. <<

Otóż to.....

A rzeczywistość??? Zapraszam do _RZETELNEGO_ zapoznania się z treścią portalu
czysteogrzewanie.pl - bo idzie jesień a z nią sezon grzewczy. I znowu
będzie wałkowany ulubiony samograj lewactwa "klęska smogu". Młodzi Polacy,
którzy nie wyjechali z Ojczyzny "na zmywak" i rozwiązali problem smogu z domowych kotłowni
kilkanaście(!) lat temu (z kotłowni w Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej takoż)
zostali docenieni, jak dotąd, jedynie przez kierujących Strażą Miejską w Kielcach.
Z resztą, poczytajcie sami. Widać, że w sprawie PROMOCJI efektywnych i tanich
modernizacji istniejących kotłowni wszyscy decydenci czekają na zasadniczego
kopa w s...kę.
A może przy okazji stawiania spraw z głowy na nogi, uda się namierzyć innych
szkodników.
I tu moja skromna prośba - promujcie, gdzie się da, http://czysteogrzewanie.pl/

Vote up!
4
Vote down!
0

gabro --&gt; skała głębinowa -ZASADOWA-

#1602182

Które zachowanie uważasz za prawdziwe ?

1

 

2

3

Vote up!
3
Vote down!
0
#1602193

Strzał w dziesiątkę. Faryzeusz, co się modli na rogatkach miasta, żeby inni go widzieli. Po owocach ich poznacie.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1602231