Grzegorz Braun. Nowa historia

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Zwolennicy Konfederacji uważają się za jedynych-prawdziwych patriotów. Spojrzeć bliżej, a to patrioci priwislanscy. Niestety, do takiej konkluzji prowadzi niżej wymieniona wypowiedź Grzegorza Brauna.

"... Proszę Państwa, Wielka Brytania od 500 lat do swoich priorytetów strategicznych zalicza walkę z Polską, z Rzeczpospolitą, z Koroną. Królestwo Zjednoczonej Wielkiej Brytanii od wieków do swojej racji stanu zalicza niszczenie wszelkich, że tak powiem projektów geopolitycznych, które miałyby zapewnić Polakom dostatek, suwerenność i bezpieczeństwo. Jeżeli ktoś dziś bierze za dobrą monetę deklarację Pana Camerona no to to jest bardzo odważne, bo to oznacza, że taki ktoś wierzy, że po setkach lat polityka brytyjska reorientuje się.(...) na razie Brytyjczycy przez Kanadę musztrują i zbroją Ukraińców, to robią Brytyjczycy. No z całą sympatią i życzliwością to właśnie jest tradycja – od "chmielnicczyzny» do rzezi wołyńskiej agentura brytyjska w europie środkowej specjalizowała się w podżeganiu w napuszczaniu rezunów ukraińskich na Polaków, trzeba sobie zdawać z tego sprawę.”

Słowa te podane są tutaj:

]]>https://pl.wikiquote.org/wiki/Grzegorz_Braun]]>

 

Ta sama kwestia pada z ust Brauna w Telewizji Republica.

Od 19:20 minuty.

]]>https://www.youtube.com/watch?v=i6I0oPbJUkw]]>

 

Sięgnijmy w przeszłość.

Chmielnicki ruszył Ukrainę przeciw Polsce w 1648 roku.

Co wtedy działo się w Anglii?

Ano wrzało bardziej, niż w Rzeczpospolitej.

Od 1646 r. trwała wojna domowa, która już w 1647 r. doprowadziła do ucieczki króla Karola I do Szkocji, w 1649 r. zaś do jego ścięcia jako tyrana, zdrajcę, mordercę i wroga publicznego z wyroku Parlamentu, któremu przewodniczył Oliver Cromwell.

Ostatecznie wojna domowa wygasła w 1651 r. Zaraz potem wybuchła wojna z Holandią (1652-1654).

Aż do 1660 r. Anglia była republiką.

 

Czy kraj pogrążony w wojnie domowej mógł jednocześnie dążyć do destabilizacji Rzeczpospolitej?

 

Kraju, który już wówczas zaopatrywał m. in. Anglię w zboże, potrzebne do wykarmienia mieszkańców?

Na dodatek Anglia pozostawała w konflikcie ze wszystkimi sąsiadami – Szkocją, Irlandią oraz położoną za Kanałem Holandią.

Angielska flota w tym czasie ustępowała flocie holenderskiej.

Dopiero ciąg wojen angielsko-holenderskich dał Anglii władzę nad Kanałem.

To stało się jednak znacznie później.

 

Tymczasem w 1654 r. Chmielnicki oddał Ukrainę w ręce moskiewskich carów w Perejasławiu.

Nie angielskiemu lordowi-protektorowi, który pełnił w tym czasie rolę głowy państwa.

Jeszcze za Stalina fakt ten był gloryfikowany w oficjalnej sowieckiej historiografii. Ukraina już wtedy chciała przyłączyć się do bratniej Rosji.

Jaka tam Ukraina. Małorosja przecież!

Któż więc odniósł korzyść?

 

Mimo to dla Brauna Rosja, w owym czasie najbardziej wrogi sąsiad Polski, nie istnieje.

Zamiast matactw moskiewskich (wszak car był najbardziej zainteresowany w osłabieniu swojego najpotężniejszego wroga) reżyser-polonista każe wierzyć w mitycznych Anglików, którzy robili wszystko, aby pozbawić własny kraj dostaw zboża i drewna z Polski. I umocnić Rosję.

Bo przecież nie Holandia, mająca wówczas najpotężniejszą flotę na świecie, nie zagrażająca ciągle Szkocja czy Irlandia, ale Rzeczpospolita była faktycznym wrogiem. ;)

 

Podobnie miało być w XX wieku.

Agentura brytyjska napuściła rezunów ukraińskich na Polaków

Nic to, że w UPA gros kadry stanowili byli oficerowie Armii Czerwonej, że była infiltrowana przez NKWD bardziej jeszcze, niż otoczenie prezydenta Roosevelta, a sama rzeź wołyńska dziwnym trafem zbiegła się z rozpoczęciem największej bitwy pancernej wszechczasów (Łuk Kurski), zaś przez teren ogarnięty pożogą biegły linie kolejowe, którymi na front szły transporty z Niemiec.

Nic to, że w 1943 r. Stalin rozpatrywał na poważnie wariant plebiscytowy, decydujący po zakończeniu II wojny swiatowej o przynależności spornych ziem tak samo jak po I wojnie światowej – wówczas wypędzenie Polaków z terenów zamieszkałych przez nich od wieków miało swój sens geopolityczny.

Nic to, że atak UPA na Polaków wobec zbliżającej się Czerwonej Armii był bez sensu.

I także nic to, że na Wołyniu sowiecka partyzantka była liczniejsza od UPA i AK razem. Wystarczyłby jeden telefonogram z Moskwy i sowieccy partyzanci otoczyliby ochroną polskie wsie.

 

I tak Braun powie, że za wołyńskim ludobójstwem kryli się Anglicy.

 

To faktycznie oryginalne spojrzenie na historię, prawda?

Jakimś dziwnym trafem nikt na to nie wpadł nawet za Stalina.

Wtedy UPA było tylko faszystowska.

 

Dzisiaj okazuje się, ze wg Brauna realizowała tylko geopolitykę brytyjską.

 

Cóż, jak mówią Rosjanie – без водки не разберёшь.*

A ja z zasady pijam tylko w weekendy. ;)

 

19.09 2019

______________________

* - bez wódki nie zrozumiesz

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (23 głosy)

Komentarze

No wreszcie. Odloty Grigorija to temat-rzeka ale demaskacje są bardzo satysfakcjonujące, interesujące i zabawne. Tylko dwa "ale". Pierwsze, Braunus na fanatycznych wyznawców a i bez tego dla wielu będzie to "atak na świętości prawicy" a przecież to zwykły hucpiarz i coraz większy szur. Drugie - Brunatny gada męcząco rozwlekle, popisuje się celowo dla uśpienia targetu i przemycania absurdalnych treści. Znaczy trudno coś konkretnego wyciągać z jego gadek. Ale są już dawno i materiały w sieci o nim i jego kacapskim towarzystwie.

Tak czy siak, można podglądać jego profile dla beki.

Vote up!
11
Vote down!
-8

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603120

nie wypowiadał się już inny twórca mitologii w Baśni jak niedźwiedź?

Tak mi się to jakoś kojarzy.

Pozdrawiam,

Vote up!
13
Vote down!
-5

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1603121

Dysonans poznawczy – stan nieprzyjemnego napięcia psychicznego, pojawiający się u danej osoby wtedy, gdy jednocześnie występują dwa elementy poznawcze (np. myśli i sądy), które są niezgodne ze sobą.

Bardzo proszę się doedukować. To nic złego. Sam też byłem zdziwiony, ale prawda nie zawsze jest wygodna. Proszę się zapoznać z operacją Aerodynamic, gdzie zbrodniarze ukraińscy byli chronienie i wykorzystywani przez... No właśnie.

 

Vote up!
7
Vote down!
-10

Romuald Kałwa

#1603132

Aha. Złe antypolskie spiskujące Angole.

To oczywiście echa kacapskiej propagandy, która obsesyjnie obawiała się interwentów a potem potężnego Imperium. Nałożyć to na endekokomunę i mamy jedną z podbudów polskiej dupoprawicy. Braun i Coryllus obsesyjnie wyszukiwali w historii spiski złowrogiego Albionu z ich podłym dywersantem- Czechami, i to tak, jakby uwzięto się na niewinnych, szlachetnych ale skrajnie głupkowatych Polaków. Skąd ta wiedza? M. in. z komunistycznych książeczek (bo tanie). Brednie wytykano do tego stopnia, że tacy geniusze nie potrafią żyć bez cenzury. Taki snopek-z-grodziska wypisywał i tu, że oprycznina to byli dawni templariusze. Co gorsza, swobodnie przenoszą swoje wyobrażenia o dawnych wiekach na dzień dzisiejszy. Np. Kanada ma żołnierzy na Ukrainie? Wiadomo, Albion spiskuje.

Są i podobne ośrodki antybrytyjskie- Mossakowski, Myśl Polska, któryś cybernetyk społeczny (Katyń winą Brytyjczyków - stąd w sieci znajdziesz wariatów, którzy powtórzą jako "w Katyniu mordowali Anglicy") i wgl endectwo. I bez tego pokutuje wiele mitów na prawicy co do udziału UK w historii Polski

Vote up!
11
Vote down!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603122

Anglia, a nie Wielka Brytania, próbowała zdominować Rzeczpospolitą Obojga Narodów już podczas rządów Jagiełły, tylko, że wysyłając killaset statków przeciw Rz-litej, dostali wpier...nicz.

Brakuje Panu wiedzy, m.in. o kampanii Moskiewskiej - ówczesnej angielskiej kolonii w XVI w. 

Chmielnicki był szkolony w Anglii, a podczas powstania Chmielnickiego, angielskiego agenta, byli na ówczesnej Ukrainie angielscy doradcy wojskowi" - jakbyśmy ich dzisiaj nazwali. A za wszystkim stał City of London.

Pozdrawiam i proszę posłuchać wykładów Gabriela Maciejewskiego i jego gości - nie jakiś tam publicystów, ale ludzi z tytułami naukowymi.

Vote up!
10
Vote down!
-12

Romuald Kałwa

#1603130

Jaką RON? RON mamy od unii lubelskiej.

To nie był żaden mroczny spisek Albionu, tylko najazd Krzyżaków na Wilno w czasie litewskiej wojny domowej (po stronie Krzyżaków był Witold Kiejstutowicz) o władzę, w 1390. a więc po unii krewskiej. Czyli faktycznie po chrystianizacji Jagiełły i inkorporacji Litwy do Korony a nie żadnego RON.

Równie dobrze można oskarżać o wojnę i dominację kraje, które posłały posiłki Krzyżakom np. finalnie  pod Grunwald. Brzmi absurdalnie. Henryk IV Lancaster (w czasie, gdy był hrabią, dziedzicem księcia) wyruszył na krucjatę i oblegał Wilno w 1390.- niezdobyte, spalone a dwa lata później wrócił na kolejną wyprawę.

Tak to nas chciano "zdominować" xD

Nawiasem mówiac, było to korzystne dla Korony, tak jak straszak moskiewski i krzyżacki, właściwie dla obu stron. To w zagrożeniu oba kraje (a i więcej ziem) zechciały współpracować we wspólnym interesie. Trwało to dlugo, bo przecież i miało znaczenie w daleko późniejszym porzuceniu oblężenia Malborka w 1410.

 

Vote up!
9
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603139

Przecież ten pan nie ukrywa, że robi sobie jaja z historii, tzn. opisuje jej ALTERNATYWNY przebieg. O knuciu Anglików przeciw Polsce za Jagiełły wypowiadał się jedynie dr Szymon Modzelewski (Stalagmit). Przy czym nie jest to historyk, a archeolog.

Praca doktorska Noryckie zagłębie metalurgii żelaza obroniona po 5 latach (30 marca 2016 r.). Poza tym cisza o jakimkolwiek dorobku naukowym.

Dzielnie towarzyszyła mu Pink Panther, druga w kategorii wiekowej najstarsza polska blogerka.

Szerzej o niej tu:

https://pinkpantherwatch.wordpress.com/

Nie są to niestety budujące spostrzeżenia.

 

Tak więc mnie wiedzy nie brakuje, ale Tobie z pewnością choćby odrobiny krytycyzmu.

 

Vote up!
12
Vote down!
-5
#1603140

... jest dla Ciebie autorytetem, to nie dziwię się, że to co napisałeś - odbiega od prawdy historycznej.

Coryllus publikował także na Niepoprawnych. Wymądrzał się tu jak mało kto. Każdy, kto nie zgadzał się z treściami przez niego publikowanymi, - był przez niego nazywany głupolem, nieukiem itp. Ten "historyk i publicysta" nie miał za grosz samokrytycyzmu. Pisał nie dość, że bzdury, to w dodatku niegramatycznie i ze sporą ilością błędów, Pogoniliśmy go z naszego serwisu - o ile się nie mylę - w roku 2014 między innymi za bałwochwalcze słowa, które przeczytasz na jego poniższej fotografii.

 

Więcej o tym "nie z tej galaktyki historyku i literacie" przeczytasz tutaj.

 

Satyr

Vote up!
9
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1603148

Podobnie jest z rzekomym wmanewrowaniem nas w wojnę 1939.- to echa wrogiej propagandy a łopatologicznie to powojenne wtręty z pamiętnika Churchilla oraz Mackiewicz. Weź powiedz ludziom, że to Polska nie tylko lawirowała ale rozgrywała i ugrywała oraz że to Polska w styczniu 1939. podjęła suwerenną decyzję o nieuchronnej wojnie z Niemcami. I tak wiedzą swoje, bo są gwałceni inną narracją a w jej imię miło im nienawidzić innych a przy okazji mieć dawnych Polaków za idiotów. Przy okazji jeszcze wyciągną winę Piłsudskiego a z Sikorskiego zrobią bożyszcze, bo zginął w podejrzanej katastrofie. A to wszystko ich zaprowadzi do tzw. realizmu politycznego, dziwnym przypadkiem prorosyjskiego.

Tak to się demitologizuje, że różne prawicowe pedagogiki wstydu stają się tu mainstreamem i świętą narracją wyznawców.

Vote up!
11
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603138

Jest to argument logiczny. Strategiczne interesy wielu krajów zmieniają się w miarę upływu czasu. Reguła ta działa bez żadnego wyjątku, ponieważ "wszystko płynie", konkretna sytuacja geopolityczna zmienia się, a decyzje polityczne dzieją się stosownie do analiz bieżących interesów i prognoz dotyczących przyszłości i wynikających z tych analiz i prognoz wniosków geopolitycznych. 

Wiedza historyczna jest elementem tożsamości społeczeństw wielu krajów i wskazuje na to, że manipulacje polityką historyczną często są skutkiem tych analiz i prognoz a nie odwrotnie. Dzieje się tak dlatego, że podejmowanie aktualnych decyzji na podstawie stanu interesów z przed 500 lat, jako anachroniczne, jest idiotyczne.

Chyba, że polityk podejmujący decyzje albo jest chory psychicznie, albo jego konkretny interes motywowany jest obcą flagą. Wtedy rozsądni ludzie, analizując polityczne wybory tego polityka mogą co najwyżej ustalać pod czyją flagą znajduje się interes tego polityka, jeśli nie pod naszą. Taka jest alternatywa.

Co do pana Grzegorza Brauna. Jestem przekonany, że Grzegorz Braun nie jest chory psychicznie. Wobec tego pozostaje pytanie o tę flagę. 

Jestem przekonany, że najprawdopodobniej nie jest jest to polska flaga.  

Vote up!
11
Vote down!
-3

michael

#1603143

Napisałem, że Grzegorz Braun jest zdrowy psychicznie. Czyli wniosek pozytywny!  Napisałem także, że mój argument jest logiczny. Czyli również pozytywny, nie sięgający do żadnych resentymentów. Czysta  chłodna logika.

I dostałem minusa. To jest dopiero śmieszne. Dość ponury jest ten mój śmiech. 

Vote up!
9
Vote down!
-2

michael

#1603146

Można to rozważyć jako rodzaj rynku. Jest popyt, są nisze do zagospodarowania. Nie ten, to znajdzie się inny, jakoś podobny na danym odcinku. Cały system ma to do siebie, że różni są automatycznie zagospodarowani, są nawet wentyle bezpieczeństwa i tylne wejścia np. instytucja trybuna ludowego. Najzupełniej logiczne, że jest jakieś miejsce na niedostosowanych, wszelkie opozycje, nawet ten cały antysystem (co to za antysystem, który nawet nie jest odcięty od systemu a co dopiero zorganizowany, by być jakimkolwiek rywalem a nawet zagrożeniem. No sorry, gieroje bez dokonań, nawijający do kamerki i płaczący nad monetyzacją i banami, to już bardziej niezależni są prepersi kompostujacy własne odchody a nie jakieś paple z ich sensacyjnymi historyjkami). ruchy społeczne też są szybko kanalizowane.

Wracając- przesłanie "nie podskakuj" jest jak najbardziej systemowe. No i wygodne, można jojczeć, nawet nie trzeba działać. Jakbym był nieprzyjacielem a nawet obcym nadzorcą takiej Polski, też bym się obawiał radykalnej prawicy i zechciał ją pokastrować realizmem politycznym i pedagogiką wstydu. Tak spacyfikowano Niemcy, co prawda slusznie ze względu na ogrom zbrodni. Tak wtłaczano i nam w PRL. W transformacji, poza entuzjazmem pocz. lat 90-tych, też coś z tego jest. Ogólny syf, beton, nic się nie da ale głównie z winy obcych spisków, trzeba tylko jojczeć, wyczekiwać złączenia prawicy, jak się złączy to narzekać, czekać na zbawiciela bo to elity nam wybili kiedyś dawno, ale jak są sami samce alfa to też źle. Ciekawe tylko na ile poza modnego antysystemu (czymkolwiek i po cokolwiek ma być) jest cyniczną maską a na ile zbytnim wczuciem się w rolę społeczną danej niszy. 

Vote up!
8
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603149

:) - "Nihil novi.." - czyli OCZYWISTE i PRZEWIDYWANE ataki na ten "brakujący" w wyliczance - "1-2-3-stop-5" Komitet Wyborczy KONFEDERACJI, ruszyły "zgodnie z planem i harmonogramem" :) -

Sfora została spuszczona z łańcucha (a ogniwa w nim nie tylko pisowskie.. o nie..) i po JKM-ie, który urósł już do rangi "WZORCA do atakowania" (a którego - przechodząc.. obowiązkowo należy kopnąć) , kolej przyszła na G.Brauna, a rychło też, psiarnia i psiarczyki, (- jak to w zwyczaju kundli) sforą zaatakują kolejnych przywódców "Komitetu Wyborczego którego nie ma" np. Bosaka czy Winnickiego :))) 

"Nihil novi sub sole" - prosiem "betonu".. Nihil novi.. :))

Serdecznie pozdrawiam psiarnię, życząc jej owocnej.. i efektywnej (nie mówiąc o "efektOwnosci") pracy na niwie podsrywania.. ujadania i gryzienia za łydki - "wytyczone cele" sfory.

Żegnam tradycyjnym.. zbiorowym.. "Hau hau"!!

Vote up!
9
Vote down!
-5

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1603156

Znany i ceniony narodowiec Marek Podlecki, genialny wynalazca deparchatora, dawno rozszyfrował i ujawnił prawdziwe oblicze kilku z wierchuszki Konfederacji. 

Vote up!
8
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603160

 Witaj! Obecna Konfederacja, nie Barska, ale Targowicka. Tutaj, aż hula wiatr ze wschodu. 

Vote up!
9
Vote down!
-3

ronin

#1603176

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika 35stan nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pierwsze imperium brytyjskie (1583–1783) i ustanowienie w 1783, po zwycięskiej wojnie siedmioletniej z Francją  Pax Britannica.

Jednakże szybko owa Pax Britannica uległa zachwianiu, gdy zbuntowały się kolonie w Ameryce Północnej (1774) i powstały Stany Zjednoczone, a następnie na początku XIX wieku wyzwanie brytyjskiej potędze rzuciła ponownie Francja z Napoleonem Bonaparte na czele.

Dopiero pokonanie Napoleona w 1815 oznaczało zaistnienie na nowo brytyjskiej hegemonii, tym razem na dłuższy już okres. Wielka Brytania po 1815 bywa określana jako "pierwsze supermocarstwo" lub "pierwszy globalny hegemon".

Pierwsza wojna światowa rozpoczęta w 1914 roku, spowodowała początek  detronizacji z hegemonii globalnej Wielkiej Brytanii na rzecz USA a II WŚ definitywnie utrwaliła amerykańską hegemonię w rywalizacji z imperium sowieckim jakim był ZSRR.

Wielka Brytania pozostała jednak najważniejszym sojusznikiem USA w Europie.

Przez cały okres swego imperialnego istnienia oraz do czasów obecnych, UK prowadziła i prowadzi politykę równowagi sił na kontynencie europejskim, zapewniającej UK status jednego z graczy,  decydujących o porządku na kontynencie  i w tym świetle należy rozpatrywać politykę UK w stosunku do Polski.

W czasie istnienia I Rzeczpospolitej, szczególnie w fazie jej rozkwitu, Wielka Brytania nie była zainteresowana rosnącą jej potęgą,  z powodów wynikających z tej zasady równowagi sił.

Ponadto I RP była konkurentem UK w sferze polityki żywnościowej, gdyż żyzne ziemie kresów RP stwarzały silną konkurencję dla polityki żywnościowej UK opartej na eksploatacji brytyjskich kolonii.

Po upadku I RP i potem po Kongresie Wiedeńskim z 1815 roku, status UK jako hegemona światowego, umożliwiał UK pilnowania tej równowagi sił na kontynencie europejskim aż do czasu gdy w tej roli zastąpiły ją ostatecznie USA w wyniku II WŚ.

W tym świetle trzeba widzieć politykę UK wobec II RP i zawartych przez nią sojuszy z UK, kierujących agresję Niemiec na Polskę w 1939 roku.

Polityka ta, zaowocowała zbrodniami na polskich jeńcach wojennych, dokonanymi przez sowietów za inspiracją Brytyjczyków działających poprzez Ławrientija Berię swojego agenta od czasów rewolucji w 1917 roku, który podsunął Stalinowi takie rozwiązanie kwestii polskich jeńców wojennych.

UK chodziło o to, by ZSRR nie wykorzystał polskich jeńców jako żołnierzy w planowanej przez ZSRR wojnie z Niemcami i w sojuszu z Francją.

Zwycięstwo takiego sojuszu nad Niemcami, naruszałoby zasadę równowagi sił na kontynencie(ZSRR stałby się hegemonem Eurazji) czyli żywotne i strategiczne interesy UK.

Gdy w blitzkriegu Niemcy pokonały Francję, interesy UK się zmieniły i w ZSRR zaprzestano dalszych mordów polskich jeńców, by niedługo potem wykorzystać ich do wojny z Niemcami przez UK i ZSRR.

Na koniec, rozpoczęty przez D.Camerona proces prowadzący do Brexitu czyli wyjścia UK z UE, ma też źródło w polityce równowagi sił na kontynencie europejskim i Eurazji, bo Niemcy. niemiecka UE i Francja prą do bliskich związków z Rosją i wypchnięcia USA z Europy, co prowadziłoby do pozbawienia USA hegemonii na świecie i marginalizacji UK w Europie(sprowadzeniu UK do roli landu w Eurazji, podobnie jak i Polskę i pozostałe państwa).

Wniosek: 

Mocarstwa używają słabsze państwa jako pionki na "Wielkiej szachownicy", którą jako koncepcję geopolityczną opisał Zb. Brzeziński w 1997 roku w swojej  książce pod takim tytułem i Polska od czasów upadku I RP tak jest traktowana przez mocarstwa.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1603158

Piszesz:

"Ponadto I RP była konkurentem UK w sferze polityki żywnościowej, gdyż żyzne ziemie kresów RP stwarzały silną konkurencję dla polityki żywnościowej UK opartej na eksploatacji brytyjskich kolonii."

 

Możesz więc wskazać choć jedną angielską kolonię w czasach Jagiełły (XIV/XV wiek)?

;)

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1603162

"Możesz więc wskazać choć jedną angielską kolonię w czasach Jagiełły (XIV/XV wiek)"

Dopiero od Pana dowiedziałem się, że I RP istniała tylko "...w czasach Jagiełły (XIV/XV wiek)".

Dzięki za pouczenie, mój ty nauczycielu!

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1603167

Ale bloger K. przywołał. Powinieneś znac słowa wielkiego miszcza. ;)

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1603171

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Napisać "Chmielnicki ruszył Ukrainę przeciw Polsce w 1648 roku." to całkowita nieznajomość faktów tamtego okresu. To chyba większa głupota niż napisanie iż "Wałęsa ruszył Polaków przeciw PRL"

Powstanie Chmielnickiego było kontynuacją wcześniejszych rebelii Kosińskiego, Nalewajki, Pawluka i innych. Były to powstania przeciw książętom, w znacznej części rodom ruskim, jak Wiśniowieccy i o tyle przeciw Polsce o ile książęta ci starali się polonizować i o ile do walk zostały użyte wojska polskie. Były to ruchy ogólnoeuropejskie, podobne rebelie miały miejsce w Anglii, Francji, Niemczech i ich celem było uwolnienie się spod wszechwładzy panów feudalnych, pańszczyzny a nie w walce przeciw Polsce, czy innemu krajowi, w jakim rebelie te wybuchały. Ja już nie wymagam, byś książki historyczne czytał, ale gdybyś nawet uważnie poczytał Sienkiewicza tam ta sprawa była wyraźnie wskazana. Chmielnicki pojawił się we właściwym momencie wśród już dobrze zorganizowanej starszyzny Kozackiej. 

Ugoda Perejsławska 1654 była próbą szukania sojusznika, bo w Polsce z pewnością szukać jego nie mogli. Powinieneś wiedzieć, że umowa ta została wykorzystana do najazdu Rosji na Polskę, oryginału dokumentu nie mamy, zaś treść jego dziś jest rzeczą sporną. 

Hamptuś, zwany kłamcą (choćby na postawie dowodów Rebeliantki), by krytykować innych trzeba trochę historię rozumieć.

Vote up!
7
Vote down!
-9
#1603197

Czyli nie przeciw Polsce ale Ameryce?

Czy o wyzwolenie uciskanego proletariatu przeciw nazistom z Księżyca.

Przepisuj staranniej, o Tatarach i pomyśle utworzenia własnego państwa mógłbyś podsłyszeć. Powstanie kozackie, następnie wciągnięto i chłopstwo, następnie i hasło niezależności było. Już nie wspomnę,jak się zaczęło z Chmielnickim i co z rejestrowymi było wcześniej w tle.

Powtarzasz ukraińsko-rosyjską wizję, wygodną i dla buntowników. To, że było to i powstaniem przeciw szlachcie (zresztą to jeden ze zmiennych celów), nie znaczy że nie było przeciw Polsce.

Vote up!
6
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603199

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ale nie wyciąganie z niej wniosków to nadstawianie tyłka na baty, które nasi ojcowie już odebrali. A to jest brak szacunku dla krwi, którą na polach bitew Oni rozlali. Byliśmy mocarstwem, mieliśmy wielkie szanse być przywódcą ludów słowiańskich, tylko, że trzeba było szanować uczucia tych co na kraju Polski żyli, uczucia bałtyjskiego ludu Litwinów, którzy nam wspaniałego króla dali Jagiełłę. Nie potrafiliśmy tego, tak jak dziś PiS nie potrafi budować koalicji broniących wspólnych interesów. Dziś dzięki PiSowskim dyplomatołkom, PiS nie osiągnął żadnego znaczącego stanowiska we władzach PE, przegrywamy wszelkie starcia. Ci, co ich w wyborach posłaliśmy robią za dietetyków (pobierających diety za nic). Szydło, co zdobyła znaczącą liczbę głosów, będąc jedyną kandydatką dwukrotnie przegrała. Czyż może być lepszy przykład dyplomatolstwa dzisiejszego rządu?

Iluż mamy bajkopisarzy Biblii, co twierdzą, iż czytając, biblię nakładając na przeczytane słowa dzisiejsze znaczenia, oni wiedzą co słowami Bibli nam przekazano?

Hamptuś, dziecina, co nie rozumie iż przezywanie się w wieku dorosłego człowieka świadczy tylko o idiotyzmie przezywającego, opowiada bajki dla nierozgarniętych, czyli o tym, że Kozacy z Polską wojnę chcieli wszczynać. Im Polska była Matką, później niestety "wyrodną matką", ale oni nie z Polską walczyli a walczyli z uciskającymi ich "książętami" rodami o rodowodzie ruskim. To samo my mieliśmy w latach 1030, gdy przeciw "poronionym książętom" nasi ojcowie wystąpili, wracając do wiary ojców.

Czy Hamptuś zrozumieć to potrafi? Nie sądzę, do tego trzeba choć trochę inteligencji oraz oczytania historycznego. Ale czy tego można wymagać od "dzieciny umysłowej", którą przezywanie bawi?

Vote up!
5
Vote down!
-9
#1603202

To ci na Ukrainie byli bałtyjskimi Litwinami?

A to przywodztwo słowiańskie to echo panslawizmów, tak jakby imperium kacapskich w miejsce Moskwy się marzyło. Mało potęgi jagiellońskiej w cywilizacji lacinskiej, jakieś dzikie pogany to lepsze, bo mieli niewolnictwo i sodomię?

PiS nie potrafi budować koalicji? A o ZP słyszałeś. PO pewnie potrafi ;)

To i wtręt o Biblii musi być, bo tradycyjnie wiesz lepiej od Kościoła?

Ale to, że wystawiłeś nawet swoją ukochaną reakcje pogańską, to już zupełnie nie dziwi, zdziwisz się ale przewidziałem :)

 

Vote up!
7
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603204

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Inaczej niż "panslawizmem". "Dzikie pogany" to nasi przodkowie. Ludzie o wielkich osiągnięciach. Nie, nie jestem turbosłowianinem, ale szanuję wierzenia moich ojców, co przed 966 rokiem ślepymi nie byli. 

Poczytaj Galla Anonima, czym była "reakcja pogańska", sprzeciwem przeciw "poronionym książętom". Właśnie na tym polega rozumienie historii, że nie dostaje się alergii, gdy o przedchrześcijańskiej naszej historii ktoś mówi. Reakcja pogańska bardzo dokładnie prezentuje to, czym były wojny kozackie. Zamiast zrozumieć wolność kozaków, zamiast pozwolić być nim jedymi z nas co o wspólną ojczyznę walczymy i ją budujemy chcieliśmy ich dążenia w krwi utoczyć, zrobić z nich "czerń". Efekt był opłakany, Państwa ościenne rozebrały nasz kraj i nasze potrzeby w krwi naszej utoczyli.

Można płakać nad ofiarami, a można wyciągnać z ich daru życia wnioski, co pozwolą ponownie tych samych błędów nie popełniać.

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1603206

No popatrz pan, jak to się zmienia wygodnie- a u siebie pałowałeś się do czynnika religijnego powstania. I tak dobrze,że 40 słowiańskich legionów pierożyca tam nie wynalazłeś

 

Bardzo mnie ciekawią te wielkie osiągnięcia dawnych Słowian. Chodzi o te aborterki w każdej wiosce, nad którymi placzesz? Wiesz, szeptuchy i zabobony, co żeś żałował ich sztuczek za to nowa wiarę miałeś za ... Zabobony właśnie

Vote up!
6
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603224

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"To ci na Ukrainie byli bałtyjskimi Litwinami?"

Sicz, to zgodnie z wzorcem zasiedlenia były ziemie słowiańskie, tyle, że była to "autostrada" przemiatana przez ludy stepowe, Azji na Europę nadciągające, które tych tam zamieszkujących w jasyr uprowadzali, były to "dzikie pola", na których tylko ci, co byli przez prawo ścigani z jakiś powodów, często dziś dla nas błachych, jak np. chłop pańszczyźniany, co chciał być wolnym, zasiedlali. To byli Polacy, Rusini, ale również Bałtowie. Ostatecznie trudno nie uwzględniać emigracji Bałtów: Prusów, ludu Sudowia, Litwinów, pod naciskiem Krzyżaków. To była mieszanka ludów, również grup napływowych ze strony Azji. Przecież chazarowie, zanim pojawili się w Polsce najpierw pojawili się na Litwie. O ile Polacy po granice "dzikich pól" utrzymywali jakiś porządek i w miarę bezpieczeństwo dla ludności rolniczej, tam już nikt żadnej ochrony nie zapewniał. Tak należy rozumieć lud który tworzył Ukrainę, czyli "ziemie u kraju" Rzeczypospolitej, Litwy, Rusi, zależnie od tego jak się tam zmieniały układy oddziaływania.

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1603231

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

l brk wycągn z nj wnsków t ndstwn tyłk n bty, któr ns jcw jż dbrl. równż brk szcnk dl krw, którą n plch btw n rzll. Bylśmy mcrstwm, mlśmy wlk szns być przywódcą ldów słwńskch, tylk, ż trzb był sznwć czc tych c n krj Plsk żyl, krn, t przcż &qt;zm n krj Plsk&qt;, czc błtyjskg ld Ltwnów, którzy nm wspnłg król Jgłłę dynstę dl. N ptrflśmy tg, tk jk dzś PS n ptrf bdwć klcj brnących wspólnych ntrsów, wykrzystć. Dzś dzęk PSwskm dyplmtłkm, PS n sągnął żdng znczącg stnwsk w włdzch P, przgrywmy wszlk strc, wszlk krzyśc, któr dzęk byc w n mglbyśmy zyskć. C, c ch w wybrch psłlśmy rbą z dttyków (pbrjących dty z nc n rbn). Szydł, c w Plsc zdbył znczącą lczbę głsów, będąc jdyną kndydtką n stnwsk dwkrtn przgrł. Czyż mż być lpszy przykłd dyplmtlstw dzsjszg rząd?

lż mmy bjkpsrzy Bbl, c twrdzą, ż czytjąc, bblę nkłdjąc n przczytn słw dzsjsz znczn, n wdzą c słwm Bbl nm przkzn?

Hmptś, dzcn, c n rzm ż przzywn sę w wk drsłg człwk śwdczy tylk grncznch mysłwych przzywjącg, pwd bjk dl nrzgrnętych, czyl tym, ż Kzcy z Plską wjnę chcl wszczynć. m Plsk był Mtką, późnj nstty &qt;wyrdną mtką&qt;, l n n z Plską wlczyl wlczyl z cskjącym ch &qt;ksążętm&qt;, rdm częst rdwdz rskm. T sm my mlśmy w ltch 1030, gdy przcw &qt;prnnym ksążętm&qt; ns jcw wystąpl, wrcjąc d wry jców.

Czy Hmptś zrzmć t ptrf? N sądzę, d tg trzb chć trchę ntlgncj rz czytn hstryczng. l czy tg mżn wymgć d &qt;dzcny mysłwj&qt;, którą przzywn bw?

Vote up!
3
Vote down!
-10
#1603203

No to masz przerąbane.

HD odszuka i zmasakruje notki z zawiszową wersją ukochanej reakcji pogańskiej.

Po co odsłoniłeś swój słaby punkt? 

Vote up!
8
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603208

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zawsze byłem Polakiem, najpierw Polakiem później katolikiem, choć może bardziej chrześcijaninem, bo oddzielam naukę Jezusa od późniejszych herezji. Zawsze osiągnięcia Ojców były dla mnie cenne, nie jednym artykułem dałem temu dowód. Nigdy nie uznawałem, że przed 966 moi Ojcowie byli jakimiś nierozumnymi istotami po lasach ganiającymi albo ślepymi ludźmi, o czym nie raz wspominają "prawdziwi katolicy". Mieszko, św. Paweł zanim nie przyjęli chrześcijaństwa, byli ślepymi (trzeba rozumieć co to znaczy w ustach ówczesnych trolli)

Być Polakiem to brzmi dumnie, ale stawia znacznie większe wymagania, niż przynosi zaszczyty. Miłość do ojczyzny to poznawanie naszej ziemi, naszej historii. Trzeba przyznać się no naszych błędów, ale być dumnym z osiągnięć A Hamptuś, nie przeceniaj jego możliwości to dziecię umysłowe, co poszukuje rozumu, choć to co może znaleźć, to tylko maleńki orzeszek co plącze się po bezdennych przestrzeniach jego mózgo-czaszki. Nie wypominam mu bzdur historycznych i braku wiedzy, którą w kolejnych tekstach wykazuje, bo czy jest sens ganiania za megalomanem? Szkoda czasu. Niech sobie plecie, grupka trolli z pewnością go poprze. Taki tu klimat.

 

Vote up!
5
Vote down!
-10
#1603210

Idź kłamać na NEon, tam ci Mosiek Ruskievicius będzie bil brawo. a tu nie obrażaj nas, Polaków, chazarski złodzieju.

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1603214

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

dbrz, tk trll rl. W rzpczy rzcsz pmówn &qt;Msk Rskvcs&qt;, c mżn pwdzć &qt;Rskvcs&qt; t mżn, l, ż n &qt;Msk&qt; n pwn n mżn. Wyjsz kłmc, hstryczny nlfbt. Zrł cę Rblntk, zrłm j. Plkch nc n mów, b tym, c znczy być Plkm t nwt w ksążkch n czytłś. J znm swch przdków, ch hrby n klk pklń wstcz, t drbn szlcht mzwck, c n wc dl brny jczyzny stwł. ty dzcn Hmpts by mówć ż jstś Plkm wnnś pd łwą z dw dn szczkć.

Żdn Plk n będz sę dnsł d kbty jk ty sę dnsłś d Rblntk. Nsz plsk kbty t mtk nszych dzc. Wnn są szcnk, my j mmy. Tylk przybłędy tg n pjmją. Nsz kltr n równ trktwł męż żnę, zś dzc zwsz sznwły mtkę jc. Żdn Plk, z wyjątkm ... (pzwól, ż n żyję słw, którg w język kltrlng człwk być n pwnn) by krślć twj zchwn język n brżł kbt. Jkż blsk t język nnym trllm cb pprjących, c t znlźl swj bgnk.

cz sę hstr, kltry nszg krj, nszg nrd, znm cklwk npszsz, spróbj ją zrzmć, b jk wdć z twjj cny wjn kzckch nczg z nj pjąć n jstś w stn. Znm rzcsz kljn szczrstw jk w stsnk d Rblntk, pmyśl, b drzt mż spwdwć ż ngm sę nkryjsz.

Vote up!
3
Vote down!
-9
#1603227

Daruj sobie. I pamietaj o jednym - Polacy Naród piszą przez duże N. Ciężko pojąć, parchu? Na drugi raz, jak Polaka będziesz znowu udawał, nie myl się.

Co do kultury zaś widzę ja na NEonku i w twoim wykonaniu oraz litwaka Ruskieviciusa, używającego dla zmyłki imienia Jarosław. Mosiek i ty to zwykłe kacapsko-chazarskie chamy.

Chyba nie zaprzeczysz, złodzieju cudzych opracowań?

 

 

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1603236

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jśl życ dnych dnych pdwnych przz rzędy jst plgtm, t mżlw, ż ppłnłm plgt, l wtdy ty równż ppłnłś plgt pdjąc dty zwązn z Chmlnckm, b przcż z Wkpd lb nng źródł j przpsłś. Czyl mmy &qt;prpgndę dty&qt;. mż tż j wymyślłś, n, ż tk mądry t ty n jstś. Gbbls tż stswł zsdę, kłmstw pblkwn 100 rzy stj sę prwdą, jkś kpsk n tym wyszdł.

Plgt m n dwdnłś, b dn pdwn przz rzędy, pwln w wl rtykłch n są dnym, któr mżn rzwżć jk plgt. Z t z pwnścą plgtr mższ pszkć n blg Hskyg. Tm cł cdz tkst słw w słw kpwn.

lż plj n Plków mówąc &qt;kcpsk-chzrskch chmch&qt;, nszą Plską trdycją był &qt;płzm chm trktwć&qt;,n nc węcj przcż cę n stć, węc wyj trllk wyj, l jśl jż mówsz nszj Plskj hstr t mcn sę pdcz, b n rz t 3=.

Kżdy kpnt Plków nzywł &qt;bndytm&qt;, nn tg typ słw, czy tż dzwn, ż ty ch wzrm t słw żywsz? 

Jk człwk kltrlny n pwm słów, którym nlżłby cb krślć, pwm tylk, ż Plkch  Plskśc t nwt w ksążkch n czytłś. Zbyt wysk t dl cb prg.

D szkły dzcn, znm z Plkm zcznsz rzmwć, b dzś jstś zwykłym Hmptsm Kłmczszkm, c c Rblntk dwdnł hstr nszg krj t dl cb &qt;mzm&qt;, c c j dwdnłm.

Vote up!
2
Vote down!
-9
#1603246

Ty nie podałeś dostępnych danych, ale splagiatowałeś cudzy tekst. Co udowodniłem w 100%. Chyba zgodzisz się ze mną, że widząc jakiekolwiek dane nie jesteś w stanie wyciągnąć z nich nawet najprostszych wniosków, boś przygłup taki sam, jak Mosiek Ruskievicius.

Tylko ciut mniej chamowaty, ale on widocznie ma wiecej krwi chazarskiej w sobie.;)

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1603248

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zgdzę sę z tbą, ż wdząc cdzy tkst n 100% n ptrfsz g zrzmć, Złdzj njgłśnj krzyczy łpć złdzj, wychdz n t, z chzr wszędz szk chzrów. Myślę, ż czs kńczyć dysksję, b przy twm pzm ntlgncj wdzy trcę czs. W zkrs wdzy dsyłm cę dzc mysłw d ksążk, z ntlgncją... n cóż kżdy m jj tyl l Bóg m dł.

Vote up!
1
Vote down!
-8
#1603249

wzorcowy idiota? Faktycznie, ale z ciebie przymuł. Nie dziwi mnie już, że zgapiasz cudze teksty, w tym z wiki, co świadczy o wyjątkowej tępocie. Idź, zwal konia, jeśli ci protata na to pozwala, a potem zapłacz w rękkaw litewskiego Mośka. Żałosny jesteś. Takie cuś robi za admina? Opara chyba zwariował, albo tez jest bezmózgi. ;)

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1603251

poza tym, że cechami swoimi i swoich kolegów "PRZYMUŁ", "IDIOTA", które tu wypisujesz, potwierdzasz kim jesteś, kto cię tu popiera? Homoseksualny Husky (w razie protestów dysponuję jego mailem z homoseksualnymi propozycjami), seryjny plagiator, którego długo administracja musiał namawiać, by rżnięte teksty podpisywał chociaż miejscem zerżnięcia. Zabiedzony? Joszko?, Andy aandy "ścierwoneonówka? Czy też kilku innych z "bagienka"? W dyskusji historycznej jesteś cienki bolek, co tutaj ci czarno na białym, wykazałem. Nie czytam twoich tekstów, bo szkoda czasu, ale wystarczyło jeden przeczytać i błędów ci można było nawykazywać. Możesz sobie epitety wypisywać jak to podnosi w twych oczach twoją wartość. Ostatecznie jakoś musisz ją budować.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1603277

Wiesz, jaka miedzy nami jest różnica? Ja realizuję się w realu i mało dbam o to, czy mnie ktoś taki jak ty docenia w necie. Tak naprawdę jestem całkowicie poza twoim zasięgiem, tak samo jak litewskiego żydka Ruskieviciusa. A ty sie do woli napinaj na Leonku, próbuj tutaj, choć widać, że się na tobie poznali..

Niedostatków inteligencji nie jesteś w stanie ukryć, podobnie jak twój koleś litwak.

Szczytem twoich życiowych dokonań jest administracja na niewidocznym praktycznie w necie portalu. Więc bądź sobie bogiem w mysiej norze i nie wychylaj łebka, bo ktoś go urwe przechodząc obok nawet ciebie nie zauważając.  W realu jesteś nikim. A i w necie niczym szczególnym. Pisz cokolwiek na moj temat. A ludzie i tak czytają teksty i widzą, że jedyne, co tobą kieruje, to zawiść. Ale tak to już jest -  jedni są stworzeni do mycia kibli, inni zaś prowadzą firmy. I tego nie jesteś w stanie przeskoczyć, cymbale. ;)

Ps. I nie przejmuj się. Ja nie żywię urazy do planktonu. Jak nie masz pracy, czy też Ruskievicius, to was zatrudnię jako nocnego stróża na pół etatu. Pod warunkiem, że wapna z budowy wynosić nie będziesz. ;)

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1603323

Ktoś musi tam robić za panienkę.......... z pobocza polskich autostrad. Widzę tu pewną prawidłowość 

Czyli jaka matka taki syn

On genów nie oszuka

8-)))))))

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1603279

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

o tych "panienkach" z poboczy musisz wiele wiedzieć, choć wydaje się, że musisz mieć słabe branie, skoro mailami rozsyłasz propozycje miłości homoseksualnej. Ja rozumiem, gustów się nie dyskutuje.

Rano otwieram pocztę a tam mail od Huskyego z propozycją homoseksualnej miłości francuskiej. Aż nie wierzyłem, że tak się odkrył ze swoimi preferencjami.

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1603282

czerwony plagiatorze,netowy matołku, chcesz bym ci więcej napisał

 

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1603285

Pewna znana czytelniczką  napisala mi właśnie  , że takim że taki prachom to tylko przy...c  w ryj.

Tylko nie wiem czy  to chodziło o farala czy tego drugiego złodzieja i plagiatora

Ale ustalimy

 

8-))))))

Vote up!
9
Vote down!
-4
#1603250

To tylko zwykły śmieć.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1603252

Z.n.

Wiedziałem, miałeś "Ojców", postępowo i slowiansko. Ale by tak się chwalić

Vote up!
8
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603225

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

zawiłośći języka polskiego, jak Polak, człowiekowi uczącemu się tego języka. W języku polskim używamy formy liczby mnogiej "Ojców" również w znaczeniu przodkowie. 

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1603281

Niebieski, zobacz se skąd rogi wyrastają tym twoim koleżkom- "Słowianinom". Jak nie zaplute antyklerykały to kacapy i gorzej (aczesto wszystko w jednym). 

Nawet wasz trybeus się z tego śmiał

 

Wbij sobie do łba, że jesteśmy Polakami, ukształtowanymi przez kulturę łacińską a nie żadnymi plemiennymi Słowianami z kacapskiej bajki o panslawizmie

Vote up!
5
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603337

Nawet pisząc nie potrafisz zatrzeć bełkotu z Nalewek. ;)

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1603217

Nie ma gorszych plagiatorów,obłudników,cyników,złodziei czy hipokrytów niż ta netowa błazeńska kanalia

Już bardziej wiarygodny byłby Hitler na trybunach Maccabi Tel Awiw, machający szalikiem.

na pohybel czerwonej zarazie

8-))))))
pzdr.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1603312

skądinąd żyda, na temat eksperymentu 5G który w najlepsze trwa. Na razie sieć anten, oplata warszawskie szpitale onkologiczne. Po co leczyć obciążając budżet jak można zamknąć problem w tydzień dwa, przy pomocy izraelskiej technologii?. Depopulacja trwa, na razie eksperyment dotyczy szpitali onkologicznych i sąsiednich ulic. Jeśli wyniki zadowolą, możemy się spodziewać anten w każdym zakamarku kraju. Protokoły mędrców Syjonu, mówią wyraźnie o depopulacji Polaków, których ma zostać 500 tysięcy, jako siły roboczej do obsługi rasy panów!....Załączam link do filmu. Warto zobaczyć!.

https://www.youtube.com/watch?v=7GyQkkAwUYE

 

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1603163

"Protokoły mędrców Syjonu, mówią wyraźnie o depopulacji Polaków, których ma zostać 500 tysięcy, jako siły roboczej do obsługi rasy panów!"

 

Tak i dlatego PIS uruchomił program "Rodzina 500+" i inne działania prorodzinne, aby przybywało Polaków do tej depopulacji i by depopulacyjne maszyny nie miały przestojów - mój ty światły blogerze.

Nie zauważyłeś, bo i skąd, skoro tego nie było w przekazach dnia, które jesteś przyzwyczajony połykać jak pelikan rybki. że PIS doszedł do władzy, gdy w świecie zaczął się geopolityczny przełom i ci od "Protokołów Medrców Syjonu" nie są już w awangardzie  i ich projekty takie jak NWO i globalizacja zostały zakwestionowane, co wywołało i wywołuje zoologiczną nienawiść do tych co kwestionują czyli D.Trumpa i jego zaplecza oraz PIS w UE.

Jeśli dalej tego nie zauważysz, to sam będziesz sobie winny swojej intelektualnej indolencji.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1603169

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1603179

do logicznego myślenia - czyli politycznym kretynizmem, wręcz niewiarygodną głupotą oraz bezmyślnością i ignorancją.

Vote up!
12
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1603181

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Odznaczają się niesamowitą uległością  wobec pejsatych i im bezwzględnego służenia, nawet za miskę soczewicy 

I są nie zdolni do samodzielnego myślenia, zatruci pejsatą kiełbasą wyborczą, którą serwuje im zażydzony PiS.

Widzisz głupolu Andy-aandy, można to obrócić w drugą stronę, papier przyjmie wszystko.

Jak łatwo tobie przychodzi obrażanie innych

Vote up!
8
Vote down!
-9

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1603183

Zobacz bezrozumny błaźnie, że jest to moja odpowiedź na kretyńskie obrażanie blogerów przez prymitywną i sekciarską "veritę"...

Tyle tylko, że odmóżdżeni swoją bezrozumnością wielbiciele zruszczonych "narodowców - widzą tylko to, co im ich własna głupota pozwoli zobaczyć!!!

Vote up!
12
Vote down!
-7

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1603186

Nie kozacz, sługusie pejsatych, bo honoru ani godności nie macie, jedziecie do pejsatych i przepraszacie za Polskie ustawy.

Wy tylko umiecie wszystkich przepraszać i dupska wystawiać, by je można było kopać do woli, bo gacie osrane ze strachu i nie oddacie.

Mogą obrażać naszą wiarę katolicką i profanować to co dla nas jest święte, bo wiedzą że zażydzony PiS tyłka nie ruszy by winnych ukarać.

Ale za to szybko działacie, jak bito kukłę judasza w Pruchniku, choć to 200 letnia tradycja Polska, czy spalenie kukły żyda w Wrocławiu, bo pejsaty pan zadzwonił i wydał polecenia, a sługusy szybko rozkazy wykonują.

Więc nie kozacz sługusie pejsatych. 

Vote up!
9
Vote down!
-7

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1603241

Tylko skończony kretyn może być dumny ze swojego bolszewickiego czy nazistowskiego antysemityzmu i jeszcze głośno się tym chwalić!

A to dlatego, że kretynów nie stać na logiczne myślenie i wyciąganie racjonalnych wniosków...

Vote up!
8
Vote down!
-8

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1603242

I cały czas i bij pokłony pejsatemu panu, może cię doceni, a wszystko ku chwale Polinu, nowej twojej Ojczyzny.

Vote up!
8
Vote down!
-6

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1603245

Pejsate sługusy.

I tylko pały umiecie dawać i zero argumentów z waszej strony, bo prawdy nie da się pałami zasłonić, to tylko ból pewnej części waszych ciał, na prawdę o której piszę.

A maści nie chcecie na tą dolegliwość???

Vote up!
7
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1603270

Skretyniały błaźnie "jjj"!

Ja nie muszę nikomu bić pokłonów. Po prostu, wolę rozumne analizowanie i wyciąganie logicznych wniosków!

Tylko zbolszewizowani sowieccy narodowcy w rodzaju "jjj" muszą bić pokłony swojemu idolowi - sowieckiemu zbrodniarzowi płk. KGB Putinowi - wysyłając do niego bałwochwalcze listy.

Tak jak to robią sterowani przez sowiecką, zbrodniczą agenturę z WSI i SB sowieccy "narodowcy" ze ścierwoneonówki!

Vote up!
4
Vote down!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1603274

Ty masz sieczkę pisowską zamiast rozumu, to efekt zatrucia jadem pejsatym z kiełbasy wyborczej którą serwuje wam PiS.

Byście już nie odróżniali co dobre a co złe.

Dzieci nienarodzone, też pozwalacie by je zabijać, bo ten zażydzony PiS nie chce uchwalić ustawy przeciw zabijaniu dzieci nienarodzonych, a tym samym olewa Prawa Boga, bo słupki poparcia ważniejsze od Praw Boga.

Więc dla tego masz sieczkę zamiast rozumu, pejsaty sługusie. 

Vote up!
6
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1603276

Konfederaci tłumaczą służbę dla SB

Magdalena Ziętek-Wielomska, kandydatka Konfederacji do Sejmu z Warszawy, dała uzasadnienie dla kolaboracji części środowisk narodowych z komunistami i SB, którego nie powstydziłby się w wypadku autorytetów moralnych Adam Michnik.

Bohaterem Wielomskiej okazał się docent Józef Kossecki, major ORMO i TW „Rybak” oraz TW „X”. (...)

Ziętek-Wielomska potępia kult Żołnierzy Wyklętych. (...)

Kossecki był w stanie wojennym sekretarzem ds. propagandy Zjednoczenia Patriotycznego "Grunwald", a po 1989 r. zastępcą Stana Tymińskiego w Partii X.

Autor: Jerzy Targalski

Cytowane za "Gazeta Polska", nr 38 z 2019 r., s. 19.

Artykuł w sieci: "Gazeta Polska" - https://www.gazetapolska.pl/20458-konfederaci-tlumacza-sluzbe-dla-sb

* * * * *
Źródło: https://niepoprawni.pl/wiadomosc/konfederaci-tlumacza-sluzbe-dla-sb

Vote up!
6
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1603278

Co nie ma czerwonych z PZPR, czy byłych folksdojczy z PO.

A u Dudy ilu WSI-owych jest w BBW.

Tak że nie przesadzaj, bo ogrodnikiem nie jesteś.

Vote up!
6
Vote down!
-6

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1603280

Widzisz Jjj, zdziwilbys się ilością i jakością. Kupa starych komuchów robila i robi z siebie patriotów i narodowców. Nieżyjący Poręba, ikona ścierwo neonówki, do końca żałował socjalizmu, twierdził, że można i trzeba było go uratować. Albin Siwak, którym się zachwycasz, bo pisuje zmyślenia ale jest antysemitnikiem, tak samo. Zacznij bronić jeszcze swojego Wileckiego i WSI albo Oparę. A potem są tacy groteskowi wariaci jak "Jabłonowski", którzy chcą się wozić na Wyklętych a chwalą komunę i ruskich. Myślisz, że u brauna jest inaczej? A w połowie narodowców? "Raz sierpem..." , "ruska k..a" a równocześnie prorosyjskosc i stare komuchy czy chwalenie Serbów i Arabów, byle było przeciw Żydom i USA a tak cudownym przypadkiem za Rosją.

Vote up!
7
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603305

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1603338

To, co napisałeś wyżej świadczy aż nadto, kto tobą rządzi. Idź lepiej do egzorcysty, jeśli jeszcze możesz i woda święcona cię nie parzy. ;)

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1603340

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

C Pln c sę mrzy???

N  kln by wtć pjstg pn d kbców b pst ptrzbn nwlncy jk ty c pdbn.

Słgs zwsz będz słgsm.

Mn n przy wd śwęcn, l ws wyznwców zżydzng PS- będz, z pzwln by dzc nnrdzn zbjć, b słpk pprc wżnjsz jk Prw Bg.

Węc sę msz czg bć, krm zwsz pwrc słgs.

Vote up!
2
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1603358

Kto wie, może nawet większy od niebieskiego złodzieja? ;)

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1603387

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jesteś sługus pejsatych i możesz mnie epitetami tu obdarowywać, ale i tak to nic nie zmieni, byłeś, jesteś i będziesz, ty sługusie pejsatych.

A że dodatkowo jesteś kretyn, bo każdy mówi za siebie, to pytaj swoich rodziców czemu, a nie mnie.

Przyczyn twego kretynizmu, w twoim przypadku za pewno jest dużo., po tym co tutaj na NP prezentujesz swoją kulturą osobistą, nie ma co do tego żadnych złudzeń.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1603391

niebieski, zwany złodziejem. Albo nawet litwak Ruskievicius. ;)

Tą wiedzę masz z parteitagu Konfederacji? ;)

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1603184

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ty we mnie kamieniem ...a ja w ciebie piosenką

https://www.youtube.com/watch?v=WckpkDjVpcY

I dalej...powiem do wszystkich prawników w Polsce, solidnie wykształconych, że w polskim prawodawstwie zagubiony został podmiot prawa - człowiek. To potwierdził sędzia sądu najwyższego, to potwierdza również twój stosunek do drugiego człowieka. Dlatego  procesy trwają latami  a wyroki są niesprawiedliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=j9QuQ2itbMI

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-9

Verita

#1603190

"bo dług Polski przekroczył już wszelkie możliwe granice...i jest nie do spłacenia."

 

Tak jak większości państw świata z USA na czele z długiem przekraczającym 22 bln.$.

Twoje przerażenie wynika z niewiedzy, bo te długi "nie do spłacenia" takie są ze swej istoty, bo ich celem nie jest "spłacenie" ale płacenie odsetek od tych długów.

Zapewne nie znasz historii dyktatora Rumunii N.Ceausescu, który był jedynym przywódcą komunistycznym, który spłacił dług swojego kraju.

Wiesz może jaki go spotkał los?

Dług jest po to by dłużnik ciągle płacił odsetki a nie likwidował dług.

Europejski kołchoz ustalił nawet wielkość tzw. bezpieczeństwa czyli 3% PKB

Vote up!
7
Vote down!
0
#1603196

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1603200

To podaj realistyczną inną ścieżkę działania w świecie takim jaki jest.

Czyżby przyświecało ci hasło: ". Lance do boju: Szable w dłoń: Bolszewika goń, goń, goń!"?

N.Ceausesco też tak uważa, także Husajn, Kadafi i nic ci to nie podpowiada?

Czy nie mądrzej jest, zamiast nawoływać, jak czyni to Konfederacja, do stroszenia mokrych piórek przed hegemonem, podjąć grę, w której umiejętnie wykorzysta się własne atuty i uwarunkowania interesów hegemona, do realizacji interesów Polski, jak to zdecydował się postępować J.Kaczyński, który przed 2015 roku był przedmiotów bezprecedensowych nacisków administracji Obamy?

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1603215

jako góralka. I to ze Wzgórz Golan. ;)

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1603237

Żyją tacy faceci
Że my przy nich jak dzieci
Znają życie
I mają swój plan
Ech, wy ludzie, co żyć potraficie
Jak boleśnie zazdroszczę ja wam

Wy pijecie bez kaca
Do was przeszłość nie wraca
Nie spełnionych nadziei goryczą
Ech, wy ludzie, co żyć potraficie
Jestem jednym z tych, co wam źle życzą

Przenikliwi jak kornik
Trudne lekcje historii
Odrabiacie na parę lat naprzód
Dawno już na tym świecie
Byłoby tak, jak chcecie
Tylko tacy, jak ja, wszystko spaprzą

Każdy z was jest sam w sobie
Podmiot, przedmiot i obiekt
Wszystko skute solidną obręczą
Mocni ludzie, co żyć potraficie
Za was inni się pocą i męczą

Żyją tacy faceci
Że my przy nich jak dzieci
Wątpliwości nas żre gorzka rdza
Ech, wy ludzie, co żyć potraficie
Jak boleśnie zazdroszczę wam ja

Wszyscy wy jak te bogi
Macie ręce i nogi
Kopem bronisz, co łapą zachapiesz
Magia szklanych ekranów
Zmienia ich rację stanu
W rację siadu na własnej kanapie

By wam przyznać co wasze
Nie napluję wam w kaszę
Zawiść swoją na chwilę ukrócę
Ech, wy ludzie, co żyć potraficie
Gówno wiecie, co to jest życie
Ale za to się znacie na sztuce

Jonasz Kofta

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

Verita

#1603298

A może dla rzeszy 3 milionów żydowskich matek z dziećmi szatana, które po wybuchu wojny z Iranem, zostaną ewakuowane do miejsca bezpiecznego od wieków?. Do Polin?. Dziwnym trafem, pomysły prorodzinne, opracowują politycy o rodowodzie zdecydowanie semickim!.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1603261

Czas skończyć raz na zawsze z naiwnym myśleniem że ktokolwiek: Rosja, Anglia, Niemcy, Francja, nawet Czechy albo Węgry, zrobią cokolwiek co nie jest w ICH narodowym interesie. Albo że nie poświecą każdego w imię swojego interesu.

Dopiero kiedy zaczniemy tak myśleć i sami tak działać będziemy mieli szansę na przetrwanie i na silną Polskę. 

Konfederacja zachowuje sie co najmniej dziwnie nie widząc zagrożenia ze strony Rosji. Powiedział bym - ocierają się o zdradę stanu. Ale patrzenie na Anglię, a nawet na Stany, jako na pewnych sojuszników jest tak samo naiwne. Zresztą... mamy pretensje że zachód nie słucha naszego głosu w sprawie zagrożenia rosyjskiego. Znamy Rosję lepiej niż mało kto a traktowani jesteśmy jakbyśmy urwali się z sufitu. Może więc warto posłuchać Irlandii? Znają Anglię tak dobrze jak my Rosję.

I co mówi ich rząd, tak - irlandzki rząd, o Angli? Ano za nic w świecie nie godzi się na unijne ustępstwa w sprawie granicy miedzy Irlandią Północną i Południową, których domaga się Anglia. Rząd Irlandii, łącznie z premierem, publicznie twierdzą że Angli nie wolno wierzyć nigdy i w nic. Wszelkie pakty, umowy, zobowiązania tak długo będą honorowane jak długo służą wyłącznie interesom królestwa. W momencie kiedy przestaną mu służyć, przestaną być przestrzegane. Liczy się tylko i wyłącznie interes Anglii. Zupełnie jak w przypadku Rosji. Tak jak Polska przez Rosję, w tak samo zdradziecki i podstępny sposób kolonizowana była Irlandia.  

Od siebie jedynie bym dodał że z takim samym założeniem należało by podchodzić do każdego państwa. Przynajmniej w przypadku pomyłki nic na tym nie stracimy. 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1603195

"Od siebie jedynie bym dodał że z takim samym założeniem należało by podchodzić do każdego państwa. "

To jest "oczywista oczywistość" jak mawia klasyk, ale nie dla milionów zjadaczy chleba, którym sufluje się o przyjaźniach między państwami.

Klasyk powiadał: "Anglia nie ma przyjaciół, Anglia ma interesy" i tak uważają wszystkie poważne państwa na świecie.

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1603198

 A ja oczywiście o tym nie wiedziałem? :-)

Czy zrozumiałeś więc sens mojego wpisu? Zaczynam podejrzewać że zbyt długo mieszkałem na zachodzie więc już nie niepotrafię tak jak większość Polaków mówić ludziom rzeczy wprost jeśli podejrzewam że to co mówię nie jest całkiem po ich myśli...

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1603296

Krzysiek Bosak mówi, że PIS nie zna się na gospodarce, źle walczy z bezrobociem.
Jakby Morawiecki sprawił, że zostałby tylko jeden człowiek niepracujący w Polsce, to i tak byłby to właśnie Krzysztof.
Krzycho całe swoje dorosłe życie faktycznie bezrobotny a żyje,wprawdzie ma problem ze znalezieniem pracy. Bo on ma bardzo rzadko spotykany zawód:

"kanapowy strażnik czystości ideologicznej partii".

Vote up!
10
Vote down!
-4

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1603232

zważ, że nawet tutaj mamy chronicznie bezrobotnych znających się na wszystkim. I we wszystkich sprawach autorytarnie podnoszących głos bez zgody na jakikolwiek sprzeciw.

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1603243

że na straży wartości chrześcijańskich i narodowych stoją gudłaje?. Bosak i Braun?...Wcześniej też żyd, monsieur Giertych!.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1603262

Pisanie prawdy nie jest w cenie?. Minus za nick, czy poglądy?.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1603266