ko

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Stare piłkarskie porzekadło – odwróć tabelę, będziesz na czele znajduje szersze zastosowanie niż tylko komentowanie osiągnięć naszej kadry kopanej.

Jeszcze w lutym 2015 roku słyszeliśmy o wiarygodnych badaniach CBOS itp. pracowni wskazujących na miażdżące zwycięstwo ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego nad mało znanym kandydatem PiS Andrzejem Dudą. Ale potem okazało się, że „umarła...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

„Uśmiechnięta” Polska pod rządami Donalda Tuska powody do radości coraz częściej czerpie z błazenady rządzących.

Kreowany na Największy Autorytet Prawniczy III RP były tęczowy RPO dr hab. Adam Bodnar coraz wyraźniej pełni rolę zasłony dymnej dla coraz bardziej widocznej indolencji poszczególnych członków gabinetu płemieła Donalda Tuska. Raptem 6 dni dzieli nas od kolejnej fali podwyżek...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Gospodarka

motto: Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy. *

Zbigniew Derdziuk, słynny za sprawą niejakiego Kazika (No daj mi Derdziuk wódki, no co ci to stanowi? Ja nie mogę, muszę zawieźć tatowi – piosenka No speaking inglese) tak naprawdę w czasach I i II rządu Donalda Tuska pełnił rolę drugiego Hilarego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Trzeci rząd Tuska znowu nie ma pieniędzy. I tradycyjnie szuka ich u przedsiębiorców.

Dziś ciężko im się przyznać, że kolejny raz dali się nabrać. Obietnice kandydujących wówczas Tuska, Hołowni czy Kosiniaka-Kamysza trafiały w sedno potrzeb środowiska.

Miały być wakacje od ZUS, powrót do poprzedniego sposobu naliczania składki zdrowotnej etc. Może jeszcze nie jak w Turcji (o Wielkiej Brytanii...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika dr Frank Polak komentuje
Blog

Kilkanaście dni po śmierci żołnierza, który zginął w trakcie pełnienia służby na granicy, w polskiej polityce zaczęły się dywagacje na temat tego, czy polski żołnierz ma prawo użyć broni. Pytanie to, absurdalne i szkodliwe, budzi niepokój i złość. Bo, jakie to w ogóle dywagacje?

Granica państwa to nie tylko linia na mapie

Granica państwa to nie tylko linia na mapie. To symbol suwerenności i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Jakoś ostatnio cicho się zrobiło o słynnym niegdyś żołdaku stanu wojennego niejakim Adamie Mazgule, straszącym swoim mundurem i wojskowym stopniem na mityngach KOD.

Pamiętamy dobrze jego rozliczne komentarze, nawoływanie wojska do buntu raptem po roku rządów Zjednoczonej Prawicy i miotane wyzwiska pod adresem Prezydenta.

Obecnie najzabawniejsze w ustach oficera polskojęzycznego wojska są wtręty...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (5 głosów)
Obrazek użytkownika dr Frank Polak komentuje
Blog

We  wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego (PE) Polacy pokazali niemieckiemu pachołkowi sterowanemu przez Brukselę, że pomimo jego patologicznych kłamstw, składaniu obietnic bez pokrycia i bezczelnemu tłumaczeniu, wciąż wielu z nich będzie mu wierzyć. Kampania wyborcza była naznaczona manipulacjami, strefowaniem emocjami wyborców, gdzie niebiesko-żółta szczujnia z Wiertniczej odegrała...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

 

 

 

Niestety ale przyjdzie nam prawej stronie mocy przeżyć gorycz porażki.Będzie to minimalna przegrana ale jednak. Pierwsza od 2015r.

Na pocieszenie (niewielkie ale jednak) to utracone mandaty PIS-u przejmie Konfederacja. Fatalna frekwencja na ścianie wschodnie,zerowe zainteresowanie na wsiach i małych miasteczkach taką sytuację spowodowało.Widać naszym rodakom na wschodzie wszystko pasuje i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Dylemat, przed jakim stanęli w ubiegłą niedzielę (21 kwietnia 2024 r.) niektórzy mieszkańcy Gliwic jako żywo przypomina pytanie sformułowane jeszcze przez Lao Tsy – wolisz, by pożarł cię tygrys czy by rozdeptał cię słoń?

Druga tura wyborów prezydenckich w mieście od zawsze będącego na linii i bazie była w zasadzie walką wewnętrzną. Reprezentujący obóz wielodekadowego prezydenta miasta, obecnie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Wizja świata, jaką zawarł w swojej debiutanckiej książce Kurt Vonnegut Jr najwyraźniej ciągle nie może się przebić do świadomości obecnie rządzącej nami zgrai liberalnych lewaków.

Po „drugiej rewolucji przemysłowej” ludzie w USA mają trudność z organizowaniem sobie wolnego czasu. Maszyny, sterowane sztuczną inteligencją praktycznie pozbawiły gros ludzi możliwości wykonywania jakiejkolwiek pracy....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Myślę, że nie bez powodu Lech Wałęsa otoczony jest taką czcią przez obecnych koalicjantów. Wszak już w 1980 roku twierdził, że Polska zostać może drugą Japonią. Najwyraźniej urzeczenie południowo-wschodnią Azją przejął Donald Franciszek. Jednak, jak na prawdziwego męża stanu przystało wzrok z Japonii przeniósł na północ.

Polska ma zatem szansę stać się drugimi Chinami. Co prawda przez dekady po...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Na początek trochę historii. Już za wczesnego Gomułki popularne wśród ludu pracującego miast i wsi wespół z pracującą inteligencją było następujące powiedzenie:

- w socjalizmie lud je kawior… ustami swoich przedstawicieli.

Minęły lata. Ba, dekady. Kawior, jak się kto uprze, jest w miarę dostępny. Ba, nawet słynne „ośmiorniczki”. Pomarańcze również nie jadą z Kuby spocjalnie na Święta, a małe...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Próby lustracji akademików przed laty wywołały solidarność środowiska w obronie niepoznania swej najnowszej historii, czego brakowało w obronie usuwanych z uczelni w czasach „jaruzelskich”. Uczelnie uznały się za apolityczne, a beneficjenci weryfikacji politycznych niezłomnie bronili swych praw nabytych do zajmowanych stanowisk. Niektórzy jednak je stracili, ale za to IPN stał się instytucją...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Zapowiedź o totalnej opozycji padła zaraz po wyborach z października 2015 roku, kiedy wygrało PiS (ZP) i utworzyło samodzielne rządy. O ile sobie przypominam to tak stwierdził G. Schetyna, który obok totalniactwa wspomniał też o walce przy pomocy "ulicy i zagranicy". 

 

I trzeba przyznać, że przez 8 lat ta opozycja była rzeczywiście totalna i choć sama ulica nie wystarczała to na pewno cała elita...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Gospodarka

„Tercet egzotyczny”, który werbalnie ciągle twierdzi o gotowości objęcia rządów w Polsce, coraz bardziej zaczyna być rozbieżny w swoich poglądach na rzecz podstawową bez względu na wyznawaną ideologię – gospodarkę.

Oto kolejny ekspert fanzinu political fiction z Czerskiej (znanego również jako Gazeta Wyborcza) niejaki Piotr Stefaniak stawia sprawę jasno. Jak można było się domyśleć jeszcze przed...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Powyższe słowa napisano w starożytnych Chinach mniej więcej wiek przed narodzeniem Buddy.

Do tej pory Sztuka Wojenna oraz 36 kroków autorstwa Sun Zi należą do kanonu wykształcenia rosyjskich (wcześniej sowieckich) oficerów i dyplomatów. A i w Polsce zyskują coraz większą popularność.

Tytułowe zdanie tak naprawdę stanowi zalecenie, aby czekać na wyczerpanie przeciwnika, bo wtedy stanie się łatwym...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Nie tylko niedzielna frekwencja była rekordowa. Równie rekordowe jest tempo, w którym premier in spe Donald Tusk wycofuje się ze swoich przedwyborczych mamideł.

Raptem drugi dzień po formalnym ogłoszeniu niedzielnych wyborów springerowski Business Insider Polska wskazuje na przeszkody, jakie za sprawą PiS uniemożliwią Tuskowi obiecaną „naprawę państwa”.

W tekście zatytułowanym Tak PiS zabetonował...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Jakub Medek na co dzień jest funkcjonariuszem czerskiego TOK FM. Okazuje się jednak, że wysnuwane przez niego wnioski są tożsame z tymi, jakimi dzieliły się ze społeczeństwem prawicowe media, co nazywano „pisowską propagandą”.

Tymczasem Medek pisze bez ogródek:

wyborcy KO, czas przyjąć do wiadomości, ze niektóre ze stu konkretów to był tylko taki żart.

1. Nie będzie liberalizacji przepisów...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Szukanie winnych zwycięstwa-które-jest-przegraną, co wg (za moment prorządowych) mediów ma miejsce w PiS, jest chybione. Zasłużyła się bowiem cała partia, a konkretnie jej polityka wobec społeczeństwa.

Obwinianie tzw. oPOzycji demokratycznej o kampanię nienawiści, oszczerstw i bezczelnych kłamstw, która to jakoby miała omamić rzesze Polaków to chowanie problemu pod dywan.

PiS po prostu wzorem PO-...

3.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Nie skwaśniało mleko, szczególnie to UHT, krowy rodziły cielęta o jednej głowie i to bez żadnych inklinacji do przemawiania ludzkim głosem.

Ot, dzień, jak co dzień. No, może tylko chłodniej, niż tydzień temu, ale patrząc na temperaturę z perspektywy ostatniej dekady mieści się ona w granicach normy.

Co prawda, jeśli wierzyć do tej pory oPOzycyjnym mediom, doszło do cudu. PiS po 8 latach przegrało...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Skandal, jaki wybuchł 15 godzin przed ogłoszeniem ciszy wyborczej w Polsce, powinien wywrócić niektórym stoliki.

Ujawniony kolejny plan Tuska, czy raczej jego „europejskich” mocodawców, do tej pory pozostawał w sferze domysłów. Nagrania, jakie poznaliśmy dzięki anonimowym póki co pracownikom NIK, mających dosyć POlitycznego zaangażowania swojego szefa Mariana Banasia, pokazują, jakim mocnym...

4.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (5 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Je­st je­den klu­czo­wy, naj­waż­niej­szy po­wód, by nie gło­so­wać na PiS.

  Otóż PiS do­pro­wa­dził w trak­cie swo­ich rzą­dów w Pol­sce do se­tek ty­się­cy nad­mia­ro­wy­ch zgo­nów, zamknię­cia wie­lu biz­ne­sów i znie­wo­le­nia lu­dzi po­przez se­gre­ga­cję sa­ni­tar­ną. Ogra­bił nas na mi­liar­dy, któ­re od­dał za­gra­nicz­nym ge­szef­cia­rzom. To je­st wy­star­cza­ją­cy po­wód, by na ta­ką...

1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Odnoszę wrażenie, i nie jestem w tym odosobniony, że prawicowa publicystyka nie bierze pod uwagę scenariusza, który po dwóch kadencjach rządów Zjednoczonej Prawicy władzę oddaje Zjednoczonej oPOzycji.

Tymczasem scenariusz taki jest jak najbardziej realny. PiS wygrywa wybory, ale nie zdobywa większości głosów w Sejmie. Do władzy dochodzi oPOzycja; Konfederacja zaś drepce w miejscu oczekując, że...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Naszła mnie taka refleksja, że sposób prowadzenia kampanii wyborczej przez Donalda Tuska kojarzy mi się z "występami" oficerów lwp oddelegowanych do prowadzenia zajęć ze studentami w tzw Studium Wojskowym.

Dlaczego?

Otóż ilość głupot, bredni jakimi D. Tusk karmi swoich zwolenników, sympatyków na tych wiecach, ogłupianie swego elektoratu jako żywo przypomina mi przekaz płynący z ust tych majorów...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Wybory parlamentarne 2023 roku mają szanse przejść do historii. A już na pewno do herstorii.

Jeszcze mamy w pamięci lata 2005-2007, kiedy to Polską rządziła egzotyczna koalicja. PiS w sojuszu z Samoobroną Leppera oraz Ligą Polskich Rodzin Giertycha jeno na papierze wyglądał mocno. Tymczasem drogi koalicjantów rozjeżdżały się praktycznie już od pierwszego miesiąca po ukonstytuowaniu rządu.

Efekt...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj
Ostatnio zdarzyło mi się popełnić dwa teksty, w których starałem się na poważnie podejść do przeszłych i przyszłościowo ewentualnych gospodarczych dokonań i zamierzeń Donalda Tuska [1,2].   Pretenduje on przecież do ponownego przejęcia władzy w Polsce a więc nieraz warto nie traktować go jako "obwoźnego klauna" zwożącego na autorskie występy swoją publiczność dziesiątkami autokarów z całej Polski...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych na Twitterze: 

 

"Sygnał z Niemiec – nie wiem na ile prawdziwy, ale ciekawy: PO (KO) dostała (od szefowanej przez M. Webera) EPL pozwolenie żeby poudawać w kampanii wyborczej ostry sprzeciw wobec nielegalnej imigracji. 

 

Zaczynają rozumieć, że ludzie nie będą chcieli głosować na partię, która to popiera. A Platforma Obywatelska kojarzy się z...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Kiedy słucham proPOzycji Tuska (800+ już od czerwca, kwota wolna od podatku 60 tys. zł) prycham lekceważąco. Tak naprawdę prawdziwie wielkie obietnice ekonomiczne składał prawie ćwierć wieku temu kandydujący na Urząd Prezydenta Lech Wałęsa.

Aż dziwne, że ekspremier Tusk nawet nie próbuje nawiązać do obietnic wałęsowych. Lech wszak wybory wygrał...

Kto już nie pamięta, przypomnę.

Otóż:

1. każdy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Najdłuższy (wertykalnie) POlski prawnik, syn Macieja, znanego przede wszystkim z upatrywania w legendzie o smoku wawelskim dowodu na współistnienie ludzi i dinozaurów, a także popierającego stan wojenny, Roman Giertych znowu błysnął. Tym razem jako POlityczny strateg.

Powiedzieć, że Giertych nie lubi PiS-u to jakby nic nie powiedzieć. Nienawiść, jaką popularny Qń żywi osobliwie do Kaczyńskiego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Z rosnącym obrzydzeniem obserwuję krokodyle łzy tzw. liberalnej lewicy, która na niewątpliwej tragedii ich własnej koleżanki partyjnej buduje kolejną antypisowską narrację.

Śmierć dziecka cynicznie wykorzystywana przez Tuska i jego akolitów jako żywo przypomina medialny cyrk po zabójstwie Adamowicza. Tzw. wolne media, a więc należące do niepolskich koncernów medialnych, dyszących rządzą zemsty za...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Strony